BINNENLAND. Seizoen Opruiming 1 KREYMBORG IS WAARBORG ZEELAND. RECHTSZAKEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG MIDDELBURG. GOES. De feesten bij de geboorte van een Prins of een Prinses. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. N00RDBEVELAND. WAARSCHUWINGEN'. De burgemeester van Leerdam waar schuwt tegen eenige personen, waaronder Joodsche typen, die bij de menschen trach ten binnen te komen door het tegen be spottelijk lagen prijs te koop aanbieden van witte jassen dameskousen, heerensok ken, waarvan zjj monsters bij zich hebben en toonen. Deze goederen kunnen wor den besteld en zullen later worden toege zonden. Eenmaal bestellingen gedaan, trachten zij onder bedriegelijke voorwend selen coupons stoffen voor heerencostuums te verkoopen en, volgens hun mededeeling, zal dan later op verzoek een coupeur ko- pien, die het costuum zal maken. De cou pons zijn in het algemeen van zeer slechte kwaliteit en worden tegen een veel te hoo- gen prijs verkocht. Deze stoffen moeten direct worden betaald. De bestelde goed- koope jassen, kousen en sokken enz. wor den niet geleverd en ook de coupeur, die Verschijnt, blijkt met de verkoopers van de stof niets uitstaande te hebben en hen zelfs niet te kennen. De door hen afge geven kaarten van de kleermakerij „Ul- ta", Alb. Cuyperstraat 810 te Amster dam, zijn dezen lieden niet door deze firma verstrekt. Belanghebbenden wordt in overweging gegeven hierop niet in te gaan en deze lieden buiten de deur te houden. Namens den officier van justitie te 's-Hertogenbosch waarschuwt de burge meester van Waalre belanghebbenden om, alvorens in relatie te treden met Gerardus van der Meer, geb. te Helvoirt 1 Febr. 1890, handelaar en koopman in schilderij en, wonende te Waalre (Aalst), Valkens- waardscheweg 45, reizende met een auto, gekenmerkt N 31659, zich eerst om inlich tingen te wenden tot genoemden burge meester. Van der Meer is meestal in gezelschap van een tweeden persoon. BIJNA ééN MILLIOEN MééR VERREISD IN MEI 1939 DAN IN MEI 1938, In vijf maanden ruim zes millioen meer ingekomen bij de N.S. dan het vorige jaar. De ontvangsten der N.S. over Me' 1939 bedroegen 9,224,420 tegen 7,945,397 over Mei 1938. Een voordeelig verschil dus van niet minder dan 1,279.023. Laat ons eens zien aan welke baten deze inder daad verblijdende toeneming der ontvang sten is te danken. De ontvangsten uit het reizigers- en bagagevervoer (die voor het eerst sedert jaren in Mei de 5 millioen haalden) geven een voordeelig verschil te zien van 926,605,96, dus bijna één millioen. We moeten echter dadelijk zeg gen, dat deze cijfers eenigszins geflatteerd zijn, in verband met het feit, dat Pinkste ren ditmaal in Mei en het vorig jaar in Juni viel. Bovendien was Mei 1938 zeer onvoordeelig en stond die maand, wat de reizigersontvangsten betreft, met rond 445,000 ten achter bij Mei 1937. Dit neemt niet weg, dat de reizigersontvang sten over Mei 1939 zeer bevreaïgend ge noemd kunnen worden. Verschillende fac toren zullen hiertoe hebben bijgedragen: de geleidelijke verbetering van den econo- mischen toestand, het einde van het rijden der wilde bussen en last not least de vrij gevige bepalingen van de spoorwegen. De ontvangsten uit het goederen- en veevervoer droegen 220,482 aan het voor deelig verschil bij, hetgeen weliswaar niet onbevredigend is, doch weinig in verhou ding tot de ontvangsten uit het reizigers- vervoer. Mogelijk dat na het in werking treden der aanhangige wetten ook hierin verbetering komt. De postontvangsten waren als gewoon lijk 15.000 lager, de „diversen" daaren tegen 146.934 hooger dan in Mei 1938. In totaal is thans over de eerste vijf maanden van 1939 een voorsprong verkre gen van 3,753,741 tegen een nadeelig verschil over hetzelfde tijdvak van 1938 van bijna 2,3 millioen gld. Het verschil met het vorige jaar is dus ongeveer reeds 6 millioen gulden. 101-jarige. Zondag a.s. hoopt Utrechts oudste in woner, de heer W. Schuls zijn lOlen ver jaardag te vieren. De heer Schuls wordt sinds ongeveer 2 jaar verpleegd in het Gemeentelijk te huis voor ouden van dagen. Hij is sinds 1% jaar bedlegerig en kan niet meer le zen, doch is helder van geest en maakt gaarne een praatje. Tot zijn 75e jaar was de oude Schuls zandschipper te Vreeswijk en daarna hielp hij 15 jaar lang bij de sluizen te Vreeswijk, om schepen vast te leggen e d. Zondag zal de feestdag alleen met de familie gevierd worden, doch Maandag middag zal er gelegenheid zijn, om den 101-jarige te complimenteeren. Het rijtijdbesluit 13 Augustus in werking. Naar wij vernemen heeft de minister van sociale zaken ter kennis van de bur gemeesters gebracht, dat het de bedoeling is de Rijtijdenwet 1936 en het Rijtijden besluit, waarvan de inwerkingtreding reeds eenigen tijd geleden was aangekon digd, Zondag 13 Augustus in werking te doen treden. DE V.P.R.O. EN DE WERELDUITZENDINGEN. Men meldt ons van bevoegde zijde: In verschillende dagbladen zijn berichten gepubliceerd, welke den indruk zouden kun nen vestigen als zou de V. P. R. O. niet in geschakeld zijn bij den in voorbereiding zijnden opzet van cfe werelduitzendingen en bij de plannen van den minister van bin- nenlandsche zaken inzake de invoering van het beginsel, dat iedere luisteraar verplicht is financieel bij te dragen aan de instand houding en den verderen uitbouw van den Nederlandschen radio-omroep. Deze berichten zijn onjuist. Hoewel de V. P. R. O. niet bij de voorbe sprekingen ingeschakeld werd in dien zin dat een vertegenwoordiger van deze bijzon dere omroepvereeniging als zoodanig in de contact-commissie voor de werelduitzen dingen en in de studie-commissie inzake de financiering van werelduitzendingen en te levisie zitting had, is de V. P. R. O. in den gedachten opzet naast de vier algemeene omroeporganisaties op basis van het hem WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Voor het Zuidwesten aanvan kelijk regen met kans op onweer, later bre kende bewolking, koeler, zwakke tot ma tige wind, tijdelijk krachtige Z. tot Z.W. wind. UKKEL: matige tot vrij sterke wind uit Z. tot Z.W. richtingen, bewolkte tot betrok ken hemel, later regen, plaatselijk onweer, zachte temperatuur. VR 14 Jul. Zon op: 4 h 56; onder: 21 h 14. Licht op: 21 h 44. Maan op: 2 h 35; onder: 18 h 44. N.M. 16 Juli. Hoog- en Laagwater te Vlisaingen: Juli. Hoogwater. Laagwator. Vrijdag 14 12.10 24.37 6.06 18.39 Zaterdag 15 13.00 7.03 19.34 Zondag 16 1.27 13.45 7.51 20.22 Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Juli. Hoogwater. Laagwator. Vrijdag 14 1.18 13.57 7.08 19.41 Zaterdag 15 2.22 14.53 8.08 20.34 Zondag 16 3.19 15.45 8.54 21.20 bij 't zendtijdenbesluit 1930 gegeven arbeids veld zoowel bij den wereldomroep als bij de gedachte nieuwe regeling inzake de finan ciering van de werelduitzendingen en de televisie ingeschakeld. Op verdere onjuiste berichten aangaande de te dezer zake aan den minister van binnenlandsche zaken uitgebrachte rappor ten zal van deze zijde niet meer worden in gegaan. UITBREIDING DER VLASBEWERKING. Bewerkingspremie verwacht. Naar Het dagblad van N. Br. en Zeeland verneemt, wordt spoedig de invoering van een nieuwen steunmaatregel verwacht ten behoeve van de vlasbewerkers. Zij zou be staan uit het beschikbaar stellen door So ciale Zaken van een premie voor iederen erkenden vlasser voor elke ha vlas, welke in ons land méér wordt verwerkt dan in 1937 en wel tot een maximum van 5 ha. Voor de uitvoering van deze maatregel zal dan een stichting in het leven worden geroepen waarvan de oprichters zullen zijn de belanghebbenden bij de vlaseultuur, bewerking en handel. ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER WELTER. De minister van koloniën, de heer Ch. J. I. M. Welter, is benoemd tot Membre Agrege (buitenlandsch lid) van de acadé mie des sciences coloniales te Parijs. VACANTIE IN DE BOUWBEDRIJVEN. De vacantie in de bouwbedrijven wordt dit jaar gehouden van Maandag 31 Juli tot en met Zaterdag 5 Augustus. DE HEER J. W. MATTHIJSEN BEDANKT ALS LID VAN DEN A M STERD AM SCHE-N GEMEENTERAAD. Het lid van den Amsterdamschen ge meenteraad, de heer J. W. Matthijsen, heeft aan het Centraal Stembureau schriftelijk kennis gegeven, dat hij zijn herbenoeming als lid in den Raad van Amsterdam niet aanneemt. De sociaal democratische instan ties hebben besloten, dat zoolang geen be slissing over de erfpachtkwestie is geno men, de heeren De Miranda en Matthijsen geen zitting zullen nemen. De heer De Mi randa heeft echter nog geen kennis ge geven aan het Centraal Stembureau, dat hij zijn benoeming niet aanneemt. Onthulling borstbeeld vaii Dorus Rijkers In het plantsoen aan het Helden der Zeeplein te Den Helder, zal Zaterdag a.s. net borstbeeld van Dorus Rijkers, vervaar digd door mej. Van Beeck Calkoen, op plechtige wijze worden onthuld. Jongen verdronken. Gisteravond is het zevenjarig zoontje van de familie Van Kleef te Boxtel bij het spelen in den Dommel geraakt en ver dronken. URK WIL BIJ NOORD-HOLLAND BLIJVEN. En verkiest Friesland boven Overijsel. De Standaard schrijft: Urk heeft een willetje en laat dat gelden ook. Zooals bekend, is er een strijd gaande tusschen Overijsel en Friesland over de provinciale indeeling van de Zuiderzeé- gronden. Beide provincies willen, dat het grondgebied van den Noord-Oost-polder bij hun territoir zal worden gevoegd. In dit geding is naar de meening van de eerste en gedurende enkele jaren vermoedelijk de eenige bewoners van den Noord-Oost-pol der, namelijk de Urkers, tot dusver niet ge vraagd. Toch hebben de Urkers wel degelijk een opinie over deze aangelegenheid. Zij willen verreweg het liefst bij Noord-Holland blij ven. Eeuwen lang zijn zij met Holland ver bonden geweest. Voor de provincie Noord- Holland bestond was dat reeds het geval. In de gouden eeuw behoorde Urk aan Am- sterdamsche heeren. De verbinding met Enkhuizen en Amsterdam was steeds veel intensiever dan met Kampen en het vis- schersbedrijf bracht Urk en brengt het nog veel nauwer in contact met Holland dan met Overijsel. De Urker Noordzeevloot markt en havent meest in IJmuiden en soms in Nieuwediep of Scheveningen; de binnenvisschers gaan naar Enkhuizen, voor zoover zij niet op het eiland zelf lossen. Urk is met duizend banden aan Holland verbonden en het voelt -zich met de Noord- Hollanders geheel één. De Urkers zijn ras echte Noord-Hollanders en dat willen zij het liefst blijven ook. Zoo krachtig leeft dit begeeren bij de Urkers, dat er op het oogen- blik een adresbeweging op het eiland gaan de is, waarin men aan de regeering wil verzoeken, dat Urk na het gereedkomen van den Noord-Oost-polder bij Noord-Hol land blijft ingedeeld. Mocht de actie om bij Noord-Holland te blijven, falen, en Urk bij een der Noord' Oostelijke provincies worden ingedeeld, dan geven de meeste Urkers aan Friesland ver de voorkeur boven Overijsel. Tijdens een debat over deze aangelegenheid in den ge meenteraad van Urk drukte een der Raads leden zich aldus uit: „Liever Urk afgraven dan Overijselaar te worden." En daarmede stemden verscheidene vroede vaderen in. KERK EN SCHOOL. Mulo examen te Goes. Gisteren slaagden voor het aanvullings diploma: C. Mulder te Vlissingen; J. P. J. Snijders te Vlissingen; F. Hoogestegei te Kruiningen; L. Koelmans te Bruinisse; A. F. J. de Beer te Middelburg; L. Doot- jes te Goes; H, Meyers te Vlissingen. Voor het A-diploma C. A. Vinke te Vlissingen; P. de Koning te Vlissingen; I. A. v. d. Jagt te Middelburg; E. S. Mas- see te Vlissingen; M. Geldof te Vlissin gen; H. Vernooys te Middelburg; M. Bay- ens te Middelburg; P. C. de Vries te Vlis singen; B. J. Voogd te Soeburg; Dp J. Poelman te Middelburg, J. M. Daniëlse te Middelburg; M. C. Jongepier te Middel burg; E. J. Guiran te Middelburg; C. M. Brouwers te Vlissingen; P.. A. de Kraker te Terneuzen; E. Breetvelt te Zieriksee; F. Loof te Terneuzen; J. J. C. Lucieer te Terneuzen; D. D. Markusse te Zaamslag. Afgewezen: negen. Te Rotterdam slaagde voor het exa men nuttige handwerken mej. P. E. Snoep te Krabbend ij ke. De heer P. J. Pennings, cand. predi kant wonende teKortgene heeft toe zegging van beroep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk te Wamel en Dreumel. Als bij zonderheid kan gemeld worden, dat de heer Pennings in dezelfde pastorie zal komen te wonen waar hij geboren is. De heer Pen nings was sinds eenigen tijd hulp-prediker te Roermond. Ned. Herv. Kerk. Ds. I. P. van der Waal te Hengelo (Ov.) voorheen te Grijpskerke is beroepen te Arn hem (vac. A. Drost.) Aan het instituut St. Joseph te Etten slaagden voor lingerie de dames A. Peeter- sen, C. Rijk en A. Vermeulen en voor costumière J. van Kruysen, Cl. van Steen en C. Vermeu allen te Goes. Amsterdam 1936-3% 96%—96% Zeeuws. Hyp. B.-3% 94 Cities Service Cy. P. 1958 5 5656 A Amsterd. Bank 11411314 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 387390% A De Schelde N.B. 40%—40% C Am. Smelt en Ref. 3232% A Houth. Alberts 80% C Chesapeake en Ohio 25%25% C Pref. Kansas City South. 13%—13% C Union Pac. Rr. 74%—74% Ned. 38 1000-3 95%— 95% O. Indië 37 1000-3 93%—93% Engeland 1960-90 4 77—76% A Koloniale Bank 166—167% A N.I. Hbk. 600 144%—115 C Ned. H. M. 1000 129%—129 A v. Berkels Pat. 45%—45 C Celvé-Delft 77% A Lever-Bros en Unilever 128127% -26% A Philips Gem. B. afg. 196%—197%-98 C Am. Car en Foundry 16%16%-% C Anaconda Cop. 19%19%-% C Bethlehem St. 41%—41%-42% C Int. Nickel Cy. 33%—33% C Kennec Copper 25%25%-% C Rep. Steel 11%—11%-12 C U. States St. C. 35%—35%-36 C North Am. Cy. 17—17 A Kon. Petr. Mpij. 301%—301%-03% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 25%25% C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 108—107 A H.A. Amsterdam 396%397-99 A Java Cult. Mij. 192—193 A N.I. Suiker U. 212—213% A Deli Batavia 131%—131% C Deli Mij. 1000 188—190% Koninki. - Markt - Amerika - Philips - Obl.Markt HVA - Unilever ((Wettig Rubber Suiker Schepen Tabak - gedeponeerd A Senembah 145144% C Baltimore Ohio 3%3%-3% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 11%—11% A Amst. Rubb. C. 186%—187-86% A Deli-Bat. Rubb. 128%—131% A Hessa Rubber 84%—84 A Serbadjadi S.R. 84—83% WISSELKOERSEN. Heden. Gister» Londen 8.80% 8.81 Berlijn 75.47% 75.50 Parijs 4.98% 4.98% Brussel 31.96 31.98% New-York 1.88 1.88%- Koopjes in alle afdeelingen Heeren- en Jongensewnfectie en •""'■■^issnaeterie (Ingez. Med.) Besmettelijke ziekten. In de week van 2 tot en met 8 Juli kwa men in onze provincie 5 gevallen van roodvonk voor, nl. 2 te Terneuzen en 1 in elk der gemeenten Kloetinge, Oud-Vos meer en Retranchement. DE BALLONWEDSTRIJD. Een royale geste van den mid denstand. In het verslag over de vergadering van Woensdag betreffende de feestelijkheden ter eere van de geboorte van een Prins of Prinsen, is onvermeld gebleven» dat de 1750 ballonnen voor den wedstrijd be schikbaar zijn gesteld door het Midza-co- mité, dat tevens ook voor een bedrag van 50 aan prijzen aanbood. Dat deze geste van Middelburg's mid denstand op prijs wordt gesteld door Uit het VolkVoor het Volk behoeft geen betoog. Evenals andere jaren heeft de Oranje vereniging, naar zij ons schrijft, hare plannen voor de viering van den verjaar dag van H. M. de Koningin op 31 Aug. a.s. gereed, met de uitvoering waarvan het grootste deel der beschikbare midde len gemoeid is. Naast dit gebruikelijke feest vraagt de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin bijzondere aandacht en het brganiseeren van feestelijkheden ter gelegenheid daarvan brengt vele moeilijk heden met zich mede. De schoolkinderen o.a. zullen waarschijn lijk nog met vacantie zijn en daardoor is mede door de afwezigheid van het grootste deel van het onderwijzend personeel, zang op de markt en optocht voor de kinderen althans in schoolverband niet mogelijk. Een ontvangen circulaire van het Mini sterie van Binnenlandsche zaken geeft aan, dat de dag volgend op dien van de geboorte van een Koninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses zal worden gevierd als een verjaardag van één der leden van het Kon. Huis d.w.z. dat de dienst op dien dag, na den morgendienst als op Zondag wordt verricht. Op dien middag zullen derhalve alle Rijksdiensten -instellingen en -bedrij ven gesloten zijn, voorzoover de dienst dit toelaat. Valt deze middag op een Zondag, dan wordt de feestviering verlegd naar den onmiddellijk volgenden Maandag. Rekening houdend met bovengenoemde instructies en van meening zijnde, dat de geboortedag zelve niet ongemerkt kan voorbijgaan, heeft het Bestuur de navol gende regelingen getroffen: a. Indien de geboorte plaats vindt vóór 7 des avonds dan zal direct bij het bekend worden hiervan de klok worden geluid en vroolijke muziek worden gemaakt op .de Markt, zoo mogelijk met volkszang, met na afloop muzikale rondwandeling door de stad. Op den middag van den volgenden •dag, dus op den "officieel vastgestelden middag zal er een concert zijn op de Markt, waarvan de nummers zullen wor den afgewisseld door sprekers van ver schillende gezindten. b. Vindt de geboorte plaats des avonds na 7 uur dan zal het in de eerste alinea onder a genoemde samenvallen met het program van den middag (onder a. tweede alinea), zoodat dan de muzikale rondwan deling het slot vormt van den middag. De Oranjevereeniging wekt bij voorbaat op tot vlaggen, om de stad een feestelijk aanzien te geven en hoopt op een spontane uiting van liefde en van verknochtheid aan het Oranjehuis. LUCHTBESOHERMINGSOEFENING. Gisteravond werden hier ter stede eenige luchtbeschermingsoefeningen gehouden. Na dat de sirene „luchtgevaar" had gemeld, werd verondersteld dat aan de Koepoort en in Bouwplan 3 eenige bommen waren geworpen, die branden en gewonden ver oorzaakten. Brandweer en verplegend per soneel kwamen daarop in actie en verleen den bijstand. Voorts was er nog een oefe ning voor de radioluisteraars en de kaart lezers. Een en ander verliep vlot, al werden nog verscheidene onvolkomenheden geconsta teerd en bleek b.v de uitkijkpost op den toren van het stadhuis enkele punten moei lijk te kunnen overzien. Met een en ander werd echter het nut dezer oefening bewe zen. Bovendien hoopt de luchtbeschermings dienst, naar het hoofd, de hr. A. Hoekstra ons meldde, daarmede ook de animo der vrijwilligers op te wekken. Vooral aan da mes-hulp verpleegsters bestaat nog gebrek. ARNEMUIDENDe muziekvereeniging „Arne's Genoegen" hoopt Zaterdagavond te 8 h een concert te geven op het Markt plein. ARNEMUIDEN. Donderdagmiddag had een vrouwelijke chauffeur het ongeluk met haar auto, waarmede zij door het We- geling reed, in de sloot terecht te komen. Met behulp van paardekracht werd de wa gen weder op het droge gebracht en kon de vrouw haar reis naar Vlissingen vervol gen. IERSEKE. Benoemd tot plaatsvervan gend wijkzuster: mej. N. de Cloe van Rot terdam. KAPELLE. Een zoon van den fruitkwee- ker M. S. alhier viel bij het plukken van kersen, uit een boom. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. KLOETINGE. Gisteravond had op den hoek Buys Ballotstraat—Patijnweg een on geval plaats. Toen de wielrijder H. Maat uit Kloetinge daar met zijn rijwiel pas seerde, werd hij tegen den grond geslin gerd door een auto met aanhangwagen. Dr. Wouda was spoedig ter plaatse en achtte opneming in het ziekenhuis nood zakelijk. WOLFAARTSDIJK. Woensdag maak ten ongeveer 85 ouden van dagen uit -deze gemeente, door de welwillende medewer king van verschillende autobezitters, een rijtoer. Omstreeks 1 uur werd voor het gemeentehuis ingestapt. Gereden werd naar Bergen op Zoom waar eenige ver- verschingen werden gebruikt. Verder ging de tocht naar Breda waar de inwendige men werd versterkt, om vervolgens den terugtocht te aanvaarden. Alles was van te voren door de VVV te Breda geregeld Alles verliep in de beste orde. Jammet was het, dat op. den terugtocht onder Roo sendaal een der wielen van de autobus warm liep, zoodat de inzittenden overge nomen moesten worden in de personen auto's. Dit veroorzaakte eenige vertraging, zoodat, de stoet later dan was vast gesteld, in de gemeente terug keerde. De muziekvereeniging, welke reeds stond opgesteld kreeg telefonisch bericht van de vertraging. Zij maakte intusschen een ron degang door de gemeente. Om ruim half elf kwamen alle ouden van dagen, opge togen van het vele dat zij hadden geno ten, de gemeente binnen. De muziekvër. Advendo zorgde voor een blijde thuis komst. WISSEKERKE. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de o. 1. school te Kamper land mej. C. J. Meijler te Vlissingen. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. (Zitting van Vrijdag 14 Juli 1939.) De volgende personen waren gedagvaard;: L. van R„ 20 jaar, slagersknecht te Dom burg, wegens dierenmishandeling gepleegd op 27 April 1939 te Domburg. Eisch fen vonnis: 10 subs. 10 d. h. en toe wijzing eieviele vordering ad 30. P. M. J. den B., 26 jaar, rijwielhersteller- te Wissekerke, wegens diefstal van een couponboekje voor vervoer van auto's voor den veerdienst WolfaartsdijkKortgene ten nadeele van C. Dieleman, gepleegd op- 1 Maart 1939 te Wissekerke. Eisch: 1 maand gevangenisstraf; vonnis: drie weken. A. I. B„ 18 jaar, landbouwersknecht te Kortgene, wegens mishandeling van Abra-- ham Fieman op 4 Juni 1939 te Kats. Eisch: 5 subs. 2 d. M. J. F., 37 jaar, winkelier, en P. V., 34 jaar, echtgenoote van M. J. F., beiden te Kats, wegens mishandeling van A. I. Bur- gel op 4 Juni 1939 te Kats. Eisch en vonnis: 7.50 subs 5 d. P. H. R., 27 jaar, bankwerker te Vlissin gen, wegens beleediging van den agent van politie G. B. J. Kotkamp op 21 Mei 1939 te- Middelburg. Eisch en vonnis: 15 subs. 10 d. M. L., 49 jaar, huisvrouw van J. M. F.,- wonende te Soeburg, wegens beleediging van Aernout Willemse op 23 Mei 1939 te Aagtekerke. Eisch en vonnis: 10 subs 5 d. J. van S„ 42 jaar, arbeider te Soeburg, wegens het opzettelijk beletten en verijde len van een door ambtenaren ondernomen handeling gepleegd op 9 Juni 1939. Eisch en vonnis: 5 subs. 2 d. A. P., 44 jaar, werkman te Middelburg, wegens diefstal van 2 eieren ten nadeele van Van 't Hoff op 3 Juni 1939 te Bigge- kerke. Eisch en vonnis: 10 subs 5 d. P. J. O., 33 jaar, werkman te Middelburg, wegens diefstal van 2 eieren ten nadeele van Van 't Hoff op 3 Juni 1939 te Bigge- kerke. Eisch en vonnis: 10 subs. 5 d. A. J. D., 26 jaar koopman, reizende in een woonwagen, wegens diefstal van een hoeveelheid gras ten nadeele van P. van de Sande, gepleegd op 30 MeMi 1939 te Koude- kerke. Eisch en vonnis 5 subs 2 d. J. S., 30 jaar, werkman te Arnemuiden». wegens aanranding van de eerbaarheid. Vonnis: 1 maand gev. voorw. met proef tijd van 3 jaar en 15 subs 10 d. Bevolking Goes. Ingekomen: Wed. J. P. Joossen, zon der beroep, van Halsteren, J. Valckestr. 7; M. G. de Feijter, hulp huish., van Heteren, Tulpstraat 46; J. P. van Rij, verpleegster, van Amsterdam, Oostwal 31; A. Tempe laars, dienstbode, van Wassenaar, Rom- merswalestr. 12;- J. Heijnsdijk en gezin, melkslijter, van Kloetinge, Tulpstraat 49; G. J. Rijn, winkelbediende, van Tilburg,. Scheldestraat 2; P. A. Filius, varensgezel, van Vlissingen, Pr. Julianastr. 6; E. van. der Laan, zonder beroep, van Middelburg, Klokstraat 3; L. G. Trommelen, leerl. instr. maker P.T.T., van Teteringen, Leliestraat 15; H. A. M. Borgemeester, kleermaker, v. 's Hertogenbosch, Blaaubeenstraat 10. Vertrokken: C. F. Maartense, leerl. verpleegster, van Stoofstraat 5 naar Lei den; P. G. A. Lies, teekenaar, van Oostsin gel 144 naar Den Bosch; G. J. J. Peperzak, bankwerker, van Nieuwstraat 44 naar Vlis singen; J. H. Zuidema, leerl. verpleegster, van Rimmelandplein 1 naar Dordrecht; Wed. G. Steenbergen, zonder beroep, van Groote Kade 26 naar Zwollekerspel; C. S. van Haaren en gezin, adj. comm. regie, van Leliestraat 57 naar Eindhoven; »s. J. van. Boven, melkknecht, van Blaaubeenstraat 5 naar Luxemburg; B Ulmer, dienstbode, van Patijnweg 4 naar Beieren; C. Slabbekoorn, dienstbode, van Westwal 22 naar Rilland; F. van der Peijl en vrouw, zonder beroep, van Westwal 28 naar Vlissingen; L. Schrij ver, dienstbode, van Groote IVIarkt 8 naar Kloetinge; A. O. J. van Altena, laborant, van Oostsingel 146 naar Heiloo; D. Dijl, dienst bode, van Couwervestraat 60 naar Waarde; P. C. Callenfels en gezin, hoofdinsp. verz. Mij., van Voorstad 79 naar Voorburg; J. Harinck en gezin, adj. insp. Verz. Mij. van Blaaubeenstraat 1 naar Amersfoort.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2