SPORT. KERK ER SCHOOL. LAATSTE BERKHTEK. Z0ID-KCVEUM. H00RDBEVELAND. AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKEN STAND. Icele vragen in verband met de exploita tie van het vroon. Spr. milde, dat de voor- I zitter een plan zal maken om met tertij a I te komen tot bebouwing van dezen grond. Dit voorstel wordt aangenomen. Op vragen van de heeren Lampert en De I Voogd werden verbeteringen in de Sta tionsstraat en den weg naar Krommenhoeke .toegezegd. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Op de gisteravond in café „De Roode Leeuw" alhier gehouden vergadering van ver schillende ingezetenen, teneinde te komen tot oprichting van een reisvereeniging, bleek, dat hiervoor zeer veel belangstel ling bestond. Het voorloopig bestuur, on der voorzitterschap van den heer C. van Nimwegen besprak met de aanwezigen alle mogelijke details. Het resultaat van een en ander was, dat besloten werd een definitieve reisvereeniging op te richten onder den naam „Reisvereeniging Nieuw- Iand'l De concept-statuten en huishoudelijk reglement werden, behoudens enkele wij zigingen en aanvullingen met aïgemeene stemmen goedgekeurd een aangenomen. Een dertigtal personen, zoowel dames als heeren, had zich inmiddels definitief als lid aangemeld,» voorwaar reeds een mooi resultaat. Bij de nu volgende be- stuursvèrkiezing werden tot bestuursleden gekozen de heeren F. Everaers, J. Keur, J. K. Mesu, P. Kodde, A. de Kraker, K. J. de Nooijer en C. van Nimwegen. De jaarlijks te maken reis in binnen- of buitenland zal plaats vinden op Hemel vaartsdag. Bovenden zullen meer gezellige avonden in intiemen kring worden geor ganiseerd, terwijl den leden, donateurs en begunstigers eens of meermalen per jaar een uitvoering zal worden aangebo den. De geheele opzet is gebaseerd op een zoo nauw mogelijke vriendschappelijke samenwerking tusschen alle lagen der Nieuwlandsche bevolking. Ten zeerste werd op prijs gesteld de aanwezigheid van den burgemeester, den heer G. A, Harff, die, zelf zeer bereisd zijnde, alle aanwezi gen vergastte op een vertooning van en kele gekleurde films, door hem zelf opge nomen in Zuid-Frankrijk, waarbij de bur gemeester persoonlijk de noodige toelich tingen gaf. Hierdoor kreeg men een kijk je buiten onze grenzen, hetgeen van groo- te propagandistische waarde was en dooi de aanwezigen op hoogen prijs werd ge steld. Rest ons te vermelden dat, na beëindi ging dezer ledenvergadering het bestuur nog eenigen tijd bijeen bleef om de diver se bestuursfunctie's onderling te verdee- len. Het resultaat was, dat het bestuur als volgt werd samengesteld: C. van Nimwe ■gen, voorzitter;. J. K. Mesu, 2e voorzitter; JF. Everaers, le secretaris; P. Kodde, 2e secretaris; K. J. de Nooijer, le penning meester; J. Keur, 2e penningmeester; A. de Kraker, commissaris. Reeds in de maand Augustus a.s. zal een gezellige avond worden gegeven voor leden, donateurs en begunstigers. OOSTKAPELLE. In de bewaarschool was I het heden feest. Het was 's morgens al merkbaar, dat er iets gewichtigs was op school door het vele groen dat in de school werd binnengebracht. Des middags was het feest. 25 jaar was I het geleden dat mej. H. J. Breel als hoofd dezer kleuterschool optrad. Het bestuur was met de eerevoorzitster I freule Van Citters geheel aanwezig. Na de toespraak van de voorzitster, die van de waardeering van het bestuur gewaagde, voor het werk, dat hier eiken dag zoo stil geschiedt tot heil van het kind, kwamen de kinderen met zang en spel op den voor- grond. De tractatie welke de kinderen werd aan-1 geboden, werd met graagte aanvaard. De vele cadeaux van de ouders, het be- stuurvan de kinderen etc., blijven voor de jubilaresse een dankbare herinnering aan dezen dag. BAARLAND. Het bestuur van de afd. Baarland van de Ned. Ver. voor Lucht bescherming koos tot voorzitter ds. B. Da gevos, tot secretaris den heer H. L, K. Leys en tot penningmeester den heer H. A. Min- naard. Een tentoonstelling zal worden aange vraagd. Ook zal er lectuur over luchtbe scherming worden gekocht. Bovendien zal de bevolking van Baarland voorlichting krijgen door te houden voordrachten. 'S-HEER-ARENDSKERKE. Op 16 Juli a.s. herdenkt de heer Joh. Kallemein den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij het bedrijf der P.T.T. OVEZANDE. De werkverschaffing steunverleening wordt in deze gemeente definitief stop gezet met ingang van 17 Juli a.s. Te dezer plaatse is in den leeftijd van 46 jaar plotseling overleden de heer J. Ver hoef, in leven dierenarts te dezer plaatse. De overledene was o.a. keuringsveearts in de gemeenten, aangesloten bij de centrum gemeente Ovezand en heefd van den lucht beschermingsdienst in deze gemeente. Hij soqS m ÖeZe gemeente een zeer geziene per- WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Gloarec wint de derde étappe. Ton van Schendel tweede. De derde étappe van de ronde vein Frank- rijk van Rennes naar Brest over 244 km is gisteren gewonnen door den Franschman Gloarec in den tijd van 6 uur 52 min. 30 sec. Ton van Schendel werd tweede met 13 seconden achterstand. De uitslag luidt: 1. Gloarec (Frankrijk) uur 52 min. 30 sec.2. Ton van Schendel 6 uur 52 min. 43 sec.; 3. De Lathouwer (België) 6 uur 52 min. 55 sec.; 4. Gionello (Fr.) 6 uur 53 min. 14 sec.; 5. Le Greves (Fr.) 6 uur 53 min. 20 sec. Albert van Schendel, Hel le m o n s, Lambrichts, Domi ni c u s, Gommers, De Korver en S ij e n gingen in een peleton van 56 renners, allen in denzelfden tijd van 6 uur 53 min. 20 sec., als negende over de eind streep. De aïgemeene rangschikking luidt: 1. Fontenay (Fr.) 18 uur 8 min. 35 sec.; 2. Vietto (Fr.) 18 u. 10 m. 45 s.; 3. Tassin (Fr.)16. Lambrichts 18 uur 16 min. 15 sec.; 34. De Korver 18 uur 23 min. 54 sec.; 35. A. van Schendel 18 uur 24 min.; 38. Sijen 18 uur 25 min.; 45. Gommers 18 uur 26 min. 54 sec.; 46. Dominicus 18 uur 27 min. 8 sec.; 55. Ton van Schendel 18 uur 33 min. 14 sec.; 66. Hellemons 18 uur 44 min. 9 sec. Het landenklassement luidt: 1. West Frankrijk 54 uur 35 min. 3 sec.; 2. Frankrijk 54 uur 41 min. 45 sec.; 3. Bel gië 54 uur 42 min. 52 sec.; 9. Nederland 55 uud 4 min. 9 sec. De resultaten der Nederlanders blijven uitstekend. De tweede plaats van Anton van Schendel in de derde étappe is fraai te noemen. Ook in het algemeen klassement is de positie der Nederlanders verbeterd. Lambrichts staat thans 16e; hij klom dus 2 plaatsen. De Korver kwam van de 38e naar de 34e plaats; Albert van Schendel van de 40e naar 35e, Sijen van de 43e naar de 38e plaats, Gommers van de 45e naar de 49e, Dominicus van» de 51e naar de 46e, Anton van Schendel steeg van de 59e naar de 55e en Hellemons van de 70e naar de 66e. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De derde ronde van den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland lever de groote verrassingen op. Van Scheltin- die zoo schitterend begonnen was door Van den Bosch te slaan en met Landau remise te makeg, verloor van De Ronde. De tweede verrassing van den dag was Van Doesburghs nederlaag tegen Wij- nans. Lanüau boekte zijn eerste winst punt tegen Van Steenis, terwijl Van den Bosch won van Sterk en Roele van Stum-| pers. Roele heeft door de resultaten van gisteravond de leiding gekregen met' 21 uit 3. Van den Bosch, Landau en De Ron de volgen met 2 punten. VOETBAL. DEBOMICO—ZEELANDIA COMB. 27, Weer een flinke, maar geflatteer de nederlaag. Het schijnt met het Den Boer-Middel- burgsche Courant Elftal niet meer te wil len, want het zijn nu steeds nederlagen die het te incasseeren krijgt. Wederom moest het DEBOMICO-elftal met twee invallers spelen. Bovenstaande ontmoeting was er een, die verschillende ups and downs bracht vooral voor het DEBOMICO-elftal. Want tot en met de rust hadden ieder der partijen verschillende kansen tot doel punten gehad, maar door slecht schieten, te lang treuzelen enz. gingen deze ver loren. Toch toonde de Zeelandia-combina- tie zich steeds de meerdere al wist de ver dediging met Broodman aan het hoofd, veelal redding te brengen. Het DEBOMI CO-elftal nam het eerst de leiding, waar na de gasten den stand op 12 brachten. Na rust gebeurde wat velen niet "hadden kunnen denken. Het werd een groote zege voor de Zeelanidianen. Niet minder dan vijf maal werd het doel van het DEBO MICO-elftal nog doorboord, waarbij mooie maar ook enkele houdbare doelpunten waren. De groote fout bij het DEBOMICO-elf tal lag in het verband der linies onder ling, zoodat er van een sluitend geheel geen sprake kon zijn. En tevens komt daarbij afwachten, waardoor men den bal steeds aan zijn tegenstander moet la ten. Tenslotte verkleinde DEBOMICO den stand tot 27. Scheidsrechter Arnoldus had de leiding in handen. De doelpunten voor Zeelandia werden gescoord resp. Zwigtman 1, De Ruyter 3, Philipse 1, C. de Steur 1 en Steketee 1. Voor DEBOMICO resp. door Van Schaik en Franchimont. Na afloop werd door den voorzitter, den heer Peeman, met een toepasselijk woord, een medaille aan den Zeelandia-aanvoer- der overhandigd. Voor de Middelburgsche Vacantieschool. Aangemoedigd door het succes van de vorige week heeft het comité tot verster king van de kas der Middelb. Vacantie school pogingen in het werk gesteld een revanche-wedstrijd te doen spelen tusschen dezelfde elftallen van verleden Vrijdag. Deze poging is haar gelukt, zoodat mor genavond wederom op het Gem. Sportter rein „Middelburg I" zich zal meten tegen over het militair elftal van de S.D.O.A. alhier. Zooals men weet eindigde de wed strijd verleden -week met een overwinning voor Middelburg met 32. Zij diev dus door omstandigheden de vorige week ver hinderd waren deze wedstrijd te gaan zien, kunnen nu alsnog daarvan profitee- wédstrjjd gespeeld worden, en daarmee heóft dan het comité haar taak voor d. jaar volbracht. Beide wedstrijden worden opgeluisterd doior de muziek van de muziekvereeniging „Crescendo.''' Nationale vijfkamp. |Te Amersfoort wordt de nationale vijf- kainp voor militairen gehouden, onder leiding van dé Kon. Ned. Ver. van Neder- lahdsche scherpschutters. Na drie onder- deelen, luidt de stand voor de officieren deelnemers, waaraan verschillende offi cieren uit Vlissingen medewerken, als vólgt: 1 It. J. J. Eisma (Arnhem) 7 p.; 2 luit ter zee F. O. van Kregten (Vlissingen)) 8 pnt. 3 luit. ter zee jhr. F. E. de Koek (Vlissingen) 9 pnt. 4 luit. ter zee C. J. L Hamel (Vlissingen) 14 pnt.; 5 luit. H. J. van der Grijp (Arnhem) 20 pnt. Bij de onderofficieren deelnemers vijf- kamp b staat sergeant H. P. Ettiger (Vlissingen) op de derde plaats. DE STAKING DER ERWTENPLUKKERS I ■PTT T A xtt. EINDE. r 4e erwten wegens het i ve gevorderde seizoen te rijp zijn geworden I df Zg grn lf W°rden geplukt, hebben! de gebroeders N. alhier gisteren besloten ke" ,te beemdigen. Daarmee behoort ook de staking onder de erwtenplukkers welke van Dinsdag 4 Juli af duurde tot hetl verleden. Deze staking welke de gemoede-l ren in het anders zoo rustige dorp in bewe- ging heeft gebracht, is dank zij de maatre-L gelen door het hoofd van politie genomen, I ren> en tevens het goede doel steunen. Tot kalm verloopen. Ongeregeldheden hebben I slot zal er Zaterdag een gecostumeerde niet plaats gehad. WISSERERKE. Woens0 oud.ei|,v®n ciagen' daartoe in de gelegenheid UU1 mgezet®nen biJeen gezamel- ling van het publiek, weer behouden in de hnr5 on r^ct ,Femaakt naar Til-1 gemeente aan. Allen waren het er over heojp tr.cf ?n' ^e .yroeg vertr°k de I eens dat het een schitterend geslaagde tocht stoet> bestaande uit een twintigtal 1 is geweest. WT„ auto's, door de eigenaars kosteloos ter be iden ,-m werd door de schikking gesteld, 's Avonds ongeveer 10 uur kwamen allen, onder groote belangstel- M.U.L.O.-examen Goes. Gister slaagden voor het aanvullingsdi ploma: F. de Zeeuw te Terneuzen; J. A. Almekinders te Zaamslag; C. Hamelink te Terneuzen; D. Riemens te Zaamslag; W. H. Kimmel te Vlissingen; J. F. Blommaert te Zieriksee. Voor het B-diploma: F. W. Bezemer te Goes; en voor het A-diploma: S. C. Bouman te Vlissingen; G. Massee te Vlissingen; D. E. L. Padmos te Vlissingen; J. Melis te Vlissingen; M. E. Smits te Vlis singen; C. P. Passenier te Sint-Laurens; J. H. Bouman te Aagtekerke; J. Reijnierse te Koudekerke; K. A. Vos, te Middelburg; W. L. Verhage te Middelburg; K. E. van Griet- huysen te Vlissingen; M. W. v. d. Linde te Serooskerke; J. v. d. Velde te Brouwersha ven; N. W. F. Naerebout te Zieriksee; A. Dees te Terneuzen; F. I. Dekker te Aksel; E. C. Dieleman te Terneuzen; P. van Hoeve te Aksel; J. Kouwijzer te Terneuzen. Afgewezen: negen. R.H.B.S. met 5 j. c. te Vlissingen. Toegelaten tot klasse I: Lex van Aller, Adriaan van As, Winnie Barth, Jan Beekes, Dorothea Dellaert, Frans van Dierendonck, Adriaan van Dijk, Mina la Gasse, Johan Gugelot, Riet Her laar, Gonnie van Hijfte, Annie Hokkeling: Janus Hollebrandse, Fini Hooydonck, Piet Huser, Wim Keus, Jaap Korteweg, Arend Laport, Henk van Leeuwen, Fanny Linden- bergh, Hannie de Nie, Jan Eric van der Noordaa, Rie Onel, Lucienne Pennock, Bram Platteeuw, Frans de Rijke, Rinze Schuur- mans, Truus Smals, Gerard van Soelen Truus Spuyman, Hajo Thoden van Velzen, Johan Vos, Grietje de Waard, Piet Walle naar en Kobie Zietse. Bevorderd tot klasse II: Loes Abrahamse, Johannes Bor, Adriaan Dekker, Annie Gillissen, Jan van der Heu vel, Corry Hovijn, Simon Huysman, Kees Kareis, Willij van de Klippe, Gerrit Lie- vense, Jaap de Ridder, Johannes Rubé Kees Harlaar, Gé Kamermans, Willem Kap senberg, Henny Lems, Marinus Nieuwdorp Wim van Oeveren, Wipi van Poelje, Gerard Potappel, Hillij Prister,- Jan Ripke, Johan nes Schin, Nelly Schroote, Herman van Dijk Soerewijn, Elisabeth de Steur, Adriaan Stroo, Adriana de Visser, Carla de Vries en Niko Zandee. Afgewezen: 7 leerlingen. Bevorderd tot klasse III: Tonny Blanken, Jacobus van Driel, Leen Goedbloed, Adri Izeboud, Alma van der Linden, Leunis Louwerse, Jo Meerholz, Johannes Meerman, Jan Nederlof, Nanda de Ries, Jan Schroote, Hetty de Vries, Hendrik Vos, Kjeld Walter, Mientje van Beers, Bob Boutens, Auke Klaver, Bastiaan Mulder, Piet van Rosevelt, Otto Schuur mans, Toos van der Slikke, Frits Somme ling, Karei Sorgedrager, Rietje van de Vel de, Josephus Verheul, Kees de Waart, Jo han Wijtenburg en Annie Zeyger. Afgewezen: 9 leerlingen. Bevorderd tot klasse IV: Bram Everaars, Jan Fenijn, Tilly Jansen, Chris Kamermans, Wim Kommers en Ricus ter Meulen, die plaats nemen in afdeeling A; Do Abrahamse, Louis Dert, Ludo Dert René Elfring, Ko Geldof, Jan Matthijssen Leo van der Molen, Levinus van Oppen Marius Quist, Theo van der Vies en An nette Vrind, die plaats nemen in afdeeling B; Elly Anker, Maria de Geus, Pierre van Hoorn, Magda Luteyn, Adriaan Meerman Piet de Muynck, Greta Ponte, Jacues Schroote, Jacques Sips en Frits Weyens, die de school verlaten. Afgewezen: 11 leerlingen. Bevorderd tot klasse AV: Jetty Aspe- slagh, Johan Harting, Wim Huijssoon, Piet Koenders, Nel de Muynck, Jan de Ridder, Herman Romer, Addie van Rosevelt, Adri Schout, Frans van de Velde, Johanna de Visser en Ko van der Vlist. Afgewezen: 2 leerlingen. Bevorderd tot klasse BV: Henk Anto- nisse, Tonny Bisschop, Piet Daamen, Iet Ditmar, Jan Kareis, Annie van der Leyé Wim de Nie, Frans Schmidt en Bertie Sor gedrager. Afgewezen: 5 leerlingen. JAAR VERGADERING MORGENLANDZENDING. Woensdag hield het Zeeuwsch Comité Philadelphia (ondersteunings- en Evangel! satiewerk onder de Armeensche Christenen in Syrië) onder leiding van mevr. Neder- hand te Goes aldaar zijn 12de jaarvergade ring, die door vertegenwoordigsters van tal van plaatselijke comité's was bezocht. Ook waren aanwezig de heer C. L. baron van Boetzelaer en mej. C. de Witte, resp. voorzitter en secretaresse van het hoofd bestuur en de heer H. Visser te Rotterdam, die binnenkort naar Armenië zal worden uitgezonden. Nadat ds. J. J. Homburg te Goes een wij dingswoord had gesproken bracht de secre taresse mej. J. J. Donner uit Goes haar jaarverslag uit. Dank zij de inzameling door plaatselijke comités, schoolkinderen, da- meskransen en meisjes- en vrouwenvereni gingen werd weer zulk een bedrag bijeen gebracht dat elke maand een vaste som kon worden overgemaakt en dat in October en in Maart j.l. kisten kleeren enz. naar Alep po konden worden gezonden. Bovendien werd aan mej. De Witte 50 afgedragen Notaris R. Batten heeft gisteren in De vreemdelingen. I cafe Dorpzicht te S o e b u r g publiek ver- Provinciale booten zijn heden I kocht: Een huis met erf en tuin aan de Breskens naar Vlissingen I Nieuwstraat 72 aldaar, groot 1 a 33 ca. Kooper P. de Witte aldaar voor f 1520. Een huis met erf en tuin aan den Nieu wen Vlissingschen weg 63 aldaar, groot 1 a 54 ca. Kooper J. F. Jacques aldaar q.q. voor f 1530. Met de morgen van overgezet 1800 passagiers en 105 auto's, tégen verleden jaar op 14 Juli resp. 2450 en 120. DE KONINGIN OP SOESTDIJK. Uit Baarn: Te ongeveer twee uur he denmiddag is H. M. de Koningin per auto op het paleis Soestdijk aangekomen. DRONKEN AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT ONGELUK. Waarschuwing: „denk aan Lon- neker" in den wind geslagen. Opnieuw heeft een onder den invloed van Sterken drank verkeerende autobestuurder in de gemeente Enschede eèn ongeluk ver oorzaakt. Gisteravond te ongeveer half elf stonden in de Brinkstraat te Enschede eeni- ge meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in groote vaart om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto tendeele op het trottoir terecht kwam. De fiets van een der meisjes werd aangereden en weggeslingerd, tengevolge waarvan de 34-jarige dienstbode F. E. werd geraakt. De vrouw werd ernstig gewond aan het hoofd en werd met een hersenschudding naar een ziekenhuis overgebracht. De auto kon spoe dig door de politie worden opgespoord. Het bleek, dat een 23-jarige slager uit Hengelo, de bestuurder was geweest. Hij was in een der café's die hij had bezocht, nog gewaarschuwd met de woorden: „denk aan Lonneker". Na de aanrijding had hij zich naar het Volkspark begeven, waar hij met hulp van een vriend, een aanrijding had geënsceneerd, teneinde de beschadiging aan zijn auto te kunnen „rechtvaardigen". Hij had daarop in het gebouw in het Volks park de politie opgebeld, met de mede- deeling, dat iemand zijn auto had willen stelen, doch bij het wegrijden tegen een boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuur der van de auto in de Brinkstraat was ge weest. Men bracht hem naar het bureau over, waar hij spoedig een bekentenis af legde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog onder den invloed van sterken drank verkeerde. De auto had hij van een garagehouder in Hengelo gehuurd. STEUN KOOLZAAD 1940. Naar aanleiding van den uitzaai van in 1940 te oogsten koolzaad deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat de telers voor den koolzaadoogst 1940 wederom kunnen rekenen op een richtprijs van 15 per 100 kg boerenschoon zaad. DE WIJDE WERELD IN MET EEN GESTOLEN FIETS EN GESTOLEN GELD. De politie van het bureau Stadhouders kade te Amsterdam onder leiding van com missaris Kremming, tracht momenteel een 14-jarigen jongen op te sporen, die zich schuldig heeft gemaakt aan verduistering van 25 en een transportfiets. De jongen was werkzaam bij een besteldienst en moest gisteren voor een onderneming een chèque, groot 25 innen. Inderdaad heeft hij bij de bank dit bedrag opgenomen, doch inplaats van het op de juiste plaats af te geven, is hij op de transportfiets van zijn baas met het geld in zijn zak de wijde wereld inge trokken. Waarnemend notaris J. H. HertogS heeft Woensdagmiddag, in den Kampveer- schen Toren te Vere publiek verkocht: Ge meente V e r e. 94 a 20 ca of 2 g. 120 r. weiland, aan den Gapingschen weg. Kooper D. Kasse Dz. te Vere voor 2370. Gemeente Vrouwenpolder. 84 a. of 2 g. 42 r. weiland aan den Polderschen dijk. Kooper M. Brouwer te Vere voor 1920. 70 a 20 ca of 1 g. 236% r bouwland, bij den Landschuurweg. Kooper C. Franse te Kleverskerke q.q. voor 1669. 1 ha 20 a 80 ca of 3 g. 23% r. bouwland, aan den Landschuurweg. Kooper dezelfde voor 3119. 40 a 30 ca of l g. 8 r. bouwland, aan den Landschuurweg. Kooper dezelfde voor 920. 49 a 20 ca of 1 g. 76 r. bouwland, bij den Landschuurweg. Kooper J. Brasser te Vrou wenpolder voor 1130. 82 a 85 ca of 2 G. 33% r bouwland, bij den Landschuurweg. Kooper L. P. Brasser te Vrouwenpolder voor 1990. 70 a 40 ca o-f 1 g. 238 r. bouwland, bij den Veerschen straatweg. Kooper M. Brou wer te Vere voor 1450. Goes. Bevallen: L. W. Schenck, geb. Verhoeven zoon. Overleden: C. Reijnhout 78 j. echtgen: H. Borgo. (D.Z.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 13 Juli. Aange voerd door Walchersche boerinnen (offi- cieele prijsnoteering) Boter 0,82%; Ei eren 3,50; Eendeneieren 3,50,' Kalkoen eieren 5. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,75; Eieren 3,40; Kalkoeneieren 5, Particuliere prijs van den Marktzetter van de Z.L.M.: Boter -0„90; Eieren 4,50; Eendeneieren 4,50. Particuliere prijs van de Middelburgsche handel: Boter .0,84; Eieren 4,20; Poel je 3,60; Eendeneieren 3,45; Ganseieren 8; Kalkoeneieren 7. Middelburg, 13 Juli. Op de ei- erveiling waren .heden aangevoerd 29,000 stuks. Witte kippeneieren 5052 kg 2,69; 52—54 kg 2,91; 54—56 kg 2,99—3,07; 56—58 kg 3,17—3,27; 58—60 kg 3,35— 3,40; 60—62 kg 3,44—3,45; 62—64 kg 3,52—3,54; 64—66 kg 3,58—3,59; 66— 68 kg 3,60—3,61; 68—70 kg 3,75; 70—72 kg 4,20. Bruine: 5456 kg f 2,98; 5658 kg 3,18; 58—60 kg f 3,35—3,39; 60—62 kg 3,41—3,45; 62—64 kg 3,56; 64—66 kg 3,62. Eendeneieren 2,602,65; Kalkoeneie ren 5,30. Middelburg, 13 Juli. Exportveiling Zwarte bessen 36.7036.90 per 100 kg. Vroegveiling. Aardbeien 1640 c., roode bessen 519 c„ witte bessen 511 c., zwar te bessen 3134 c., gele kruisbessen 714 c„ witte kruisbessen 312 c., roode kruis bessen 16 e.; frambozen 2032 c., made- leine (val) 16 e., morellen 25—27 c.; kersen 24—37 c., franckenthaler 4345 c., oranjepruimen 4—10 c., alles per kg. Perzi ken 9 c.; clapp's favorite 46 c., pré- cose de trévoux 3 c., pruimen 45 c., net- meloenen 16—23 c., alles per stuk. Middelburg, 12 Juli. Groenten- veiling. Postelein 2—8 c.; Suikerboonen 18 38 c.; Stamsnijboonen 927 c.; Tuin- boonen 1%3 c.; Doppers 515 c.; Andij vie 27 c. alles per kg. Peen 2%—3%c.; Kroten 1—2% c.; Uien 25 c.; Selderie 24 c.; Rabarber 13 c. alles per bos. Bloemkool 2—15 c Andijvie 3 c.; Kropsla 1 c.; Komkommers 23 c. al les per stuk. vóór haar reis, naar Syrië om daarvoor een toestel te koopen waarmede zij gekleurde foto's kon nemen, welke foto's in vergade- I ringen in den a.s. winter kunnen worden vertoond. Ook werd haar 100 ter hand gesteld ter leniging in den ergsten nood. Zoowel de secretaresse als de voorzitter I van het hoofdbestuur spraken woorden van groote waardeering voor het vele dat Zee land dat aan de andere provincies tenl voorbeeld kan worden gesteld voor de Armeensche Christenen doet. De arbeid der liefde wordt hier systematisch verricht. Hierna sprak mej. De Witte over haar I reis naar Syrië. Zij had kunnen constatee- ren dat de toestand te Aleppo eenigszins is verbeterd. Het aantal barakken is vermin derd en een drietal dorpen is verrezen waar de vluchtelingen onderdak kunnen vinden. Nu de Sandjak van Alexandrette aan Tur kije is.toegewezen, is het echter te voor zien dat vandaar een nieuwe stroom van) vluchtelingen zal komen, want de Ar- meniërs staan er bloot aan allerlei plage rijen, zoodat ze het er niet lang zullen kun nen uithouden. Er is voortdurend groote el-1 lende te lenigen. De medische dienst is I overbelast. De loonen zijn er van dien aard, I dat daarvan kleeding niet kan worden ge kocht. Daarom is men er zoo dankbaar voor wat Nederland doet. Ontroerend is het geloof dat hier ondanks de ellende en ont-1 bering wordt gevonden. Nadat de heer H. Visser had aangetoond van hoe groot belang het is dat de Mor genlandzending zorgt voor scholen (hij zal I in hoofdzaak met het geven van onderwijs! worden belast) sprak baron van Boetzelaer I R0nde Krieken 12, Klerken 2330, Lim- Goes, 12 Juli. Groote veiling. Zwarte bessen 36,70—36,90, Roode bessen 7,90—9, per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit. Aardbeien 22- 31, Roode bessen (Prolific) 814, Roode bessen 5—8, Witte idem 5—11, Kruisbessen 5,50—9,50, Frambozen 17—36, Roode blan che 1416, Brusselsche Bruine 30, Hollan ders 17—28, Eeierkrieken 12, Volgers 14, het slotwoord waarin hij opwekte in Gods kracht dezen arbeid voort te zetten. Eindexamen H.B.S. afd. A te Oostburg. Geëxamineerd 9 candidaten; geslaagd mej. M. W. A. Post te Breskens en de heeren L. A. Cijsouw te Groede, G. G. Th. Gra- hame en W. Lako te Sluis, M. A. de Jong en M. F. de Rocker te IJzendijke, W. Klooté te Aardenburg en J. Lako te Zuid- zande. Te Leiden slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde eerste gedeelte, mej. A. Klaaysen te A a r d e n b u rg. Aan de universiteit te Gent slaagde voor het candidaatsexamen in de genees kunde de heer U. C. Fagginger Auer uit Middelburg. BAARLAND. Bij P.B.N.A. slaagde voor Wegentechnicus onze vroegere dorpsgenoot de heer J. de Rijk, thans opzichter bij den Rijkswaterstaat te Arnhem. Cand. F. Pijlman, hulpprediker te Vlissingen heeft op 11 Juli voor de Classis Aksel der Geref. Kerken met goed gevolg het peremptoir examen afgelegd. Hij hoopt op 20 of 27 Aug. a.s. zijn intrede te doen te Hoek, na bevestigd te zijn door ds. Smeenk van Vlissingen. Geref. Gem. A. Visser, cand. te Rotterdam is beroepen te Borsele. burgers 19, Meikersen 1729, Markiezen 24—29, Zoete Morellen .16—22, Zure idem 1520, Porseleinkersen 16, Bruine Suiker kersen 17, Witte vleeschkersen 1417, Zwarte vleeschkersen 1416, Vroege van Werden 31, Spaansche Wijnkersen 26, Uit schot kersen 515, Oranje Pruimen 8,50 13, Tomaten 1015, Val Yellow Transp. 1,504,50 per 100 kg. Meloenen 10—26, Per ziken 1,50—6 per 100 stuks. Groenten. Augurken 515, Dubb. Prin- cesseboonen 20—23, Wagenaarsboonen 9,50 -15, Gele boonen 10, Stamsnijboonen 18 19, Doperwten 518, Peulen 6, Tuinboonen 26, Postelein 69,50, Zilveruien 8,50, Roode kool 3,505, Savoye kool 33,50, Eerstelingen 46,50, idem (drielingen) 2,50—4, idem (kriel) 1—1,50, Eigenheimers 4—5, per ioo kg. Bloemkool 2—14, Kropsla 0,50—0,85, Komkommers 2—3,50, Andijvie 2,40—2,80, per 100 stuks. Wortelen 2,50— 5, Rabarbef 1—3,50, Selderij 2,50, Kroten 1—5, Uien 2—6.50, per 100 bos. Krabbend ij ke 12 Juli. Veilingsvereeni- ging E.M.M. Aardbeien: Jucunda f 29,50, Roode bessen (Prolific) 10,1013,70, Duitsche Zure f 6,80, Zwarte bessen f 37,30- 37,90, Frambozen f 26—35,40, Kruisbessen f 6, Kersen f 28, Valappelen f 3, Aardappe- Ilen middelsoort f 5.10—6.10, drielingen f 3, alles per 100 kg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3