IRIS SHAG BINNENLAND. ZEELAND. Duitschiand heeft „gemotoriseerde oogsttreinen' Concours Zeeuwsche Zangersbond. Een ieder naar zijn meug: een aardworm voor den merel, Een pijp en Ibis-shag voor iederen flinken kerel I Dobbelmannlekker, man MIDDELBURG. GOES. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG VLISSIHGEN. ^ALCHEREG. PRINSES JULIANA BEZOEKT DE KONINGIN EMMA NAALDVAKSCHOOL TE BAARN. Prinses Juliana, die zich. steeds bijzonder voor de Koningin Emma naaldvakschool te Baarn interesseert, heeft gistermiddag in gezelschap van haar hofdame jonkvrouwe De Brauw, een bezoek aan deze instelling gebracht. De Prinses heeft hier het werk der leerlingen in oogenschouw genomen en persoonlijk de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg het eindexamen van deze school hebben afgelegd, uitgereikt. BOEREN DEMONSTREEREN. Toogdag van „landbouw en maat schappij" in Rolde. Twintigduizend boeren en boerinnen uit alle deelen van het land en in het bijzonder uit Groningen en Drente waren gisteren bijeen in de boermarke Rolde op den zeven den landdag van den nationalen bond „land bouw en maatschappij". De heer E. Z. Oldenbanning, voorzitter van „landbouw en maatschappij" gaf uiting aan zijn blijdschap, dat de leden zich dit jaar in nog grooter getale dan in 1938 had den opgemaakt om van hun „bewustwor ding" te getuigen en om een ernstig woord van protest te laten klinken tegen de be handeling van het platteland in al zijn scha keeringen. Niettegenstaande een maatschappelijke achterstelling zoo ging spr. verder willen wij hier in Rolde toch getuigen van onze trouw en aanhankelijkheid aan Oranje en vaderland. Besloten werd een telegram te zenden aan H.M. de Koningin, waarin aan dien trouw en aanhankelijkheid uiting wordt gegeven en waarin tevens wordt ge zegd, dat het streven van den bond beant woordt aan H. M.'s oproep tot geestelijke en moreele herbewapening. De heer Oldenbanning wees er vervol gens op dat het agrariscn inkomen in totaal moet worden verhoogd en maatregelen zul len moeten worden genomen om te komen tot een juiste verdeeling. Deze totale ver hooging is alleen mogelijk door verhooging van het geheele prijspeil der agrarische producten. Beduidend hoogere prijzen over de geheele linie zullen noodig zijn om aan onze redelijke eischen te kunnen voldoen. Noodig moet er een deskundig minister van landbouw komen, aan het hoofd van een afzonderlijk goed geoutilleerd departement. Mevr. GroenewegeNelemans uit Sint- Maartensdijk, sprak vervolgens over „de stuwende kracht van de plattelandsvrouwe" waarbij zij een beroep deed op de vrouwen om naar buiten te treden uit de besloten heid van huis en gezin om naast de mannen mede te strijden voor verbetering der maat schappelijke toestanden, vooral op het plat teland. De heer J. Smid uit Voorburg, adviseur en de geestelijke vader van den bond, hield hierna een rede over „landbouw en maat schappij" en democratie. Volgens spr. gaat het in de eerste plaats om den strijd tus- schen twee soorten van democratie. De de mocratie van hoogere en die van lagere orde. En als de democratie van lagere orde dezen strijd "heeft gewonnen, gaat het om den strijd tusschen democratie van lagere orde en dictatuur. Dan wint de dictatuur het. Wat de democratie in gevaar brengt, is echter de omstandigheid, dat zij geheel on der den invloed is gekomen van de demo cratie van lagere orde, welke wortelt in de slechte eigenschappen van den mensch en oorzaak is, dat er tegenwoordig meer on recht en minder sociaal gevoel is dan ooit tevoren. Zullen de economische moeilijkheden van het oogenblik langs democratischen weg worden opgelost, dan dient de democratie van hoogere orde te worden gered uit de klauwen van de democratie van lagere or de. Dit is echter alleen mogelijk, aldus spr., wanneer de aanhangers der democratie van hoogere orde zich scharen achter het pro gram van landbouw en maatschappij. Dit brengt wat onze tijd in de eerste plaats noodig hee'ft, n.l. een anderen kijk op de maatschappij. De heer C. Arkenbout uit Zuidland hield vervolgens een rede, die tot titel droeg „moedig voorwaarts" en waarin hij uit deed komen, dat het boerenvolk thans geen tijd meer heeft te verspillen. Reeds te lang heeft het om sociale gerechtigheid ge vraagd en gesmeekt, het wil nu daden. Na de pauze werd een hoorspel opge voerd, getiteld „de oude strijd", een histo risch spel in twee gedeelten uit de der tiende eeuw door J. Pontman. De landdag werd laat in den middag be sloten met een rede van den heer G. J. Rui ter uit Knijpe over „wij vragen recht". Spr. oefende critiek uit op het beleid van diver se landbouworganisaties en veroordeelde het, dat landbouw en maatschappij in zijn streven ook van die zijde wordt tegenge werkt. Havas meldt uit Koningsbergen: „Gemo toriseerde treinen", georganiseerd door den arbeidsdienst van Oost-Pruisen, zijn giste ren voor den eersten keer te Sensburg in bedrijf gesteld. De gemotoriseerde treinen bevatten alle instrumenten en machines, welke noodig zijn om den oogst binnen te halen. Daarvoor zijn dit jaar in Oost-Prui sen 20.000 man van den arbeidsdienst opge roepen. Koch, de gouwleider van Oost-Pruisen, heeft in een toespraak verklaard: Terwijl een wilde opwinding tegen Oost-Pruisen aangolft en een losgebarsten internationale pers een Europeeschen oorlog voorspelt, bewijst Oost-Pruisen door zijn geweldige organisatie voor het binnenhalen van den oogst zijn wil tot vreedzamen opbouw. Behalve de arbeidsdienst, aldus Koch, zijn 14.000 studenten uit alle deelen des rijks gekomen om te helpen den oogst in Oost Pruisen binnen te halen. Ambtenaren en partijfunctionarissen werden voor dit werk eveneens opgeroepen en hebben voor dat doel een extra-verlof van acht dagen ge kregen. BOND VAN CHRISTEN BOERINNEN, BOERENDOCHTERS EN ANDERE PLATTELANDS-VROUWEN EN MEISJES Deze Bond hield Dinsdag te Middelburg een algemeene vergadering. De presidente mevr. BogersVisch opende de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed. In haar openingswoord merkte spr. op, dat in Zee land nog weinig groei in den Bond zit. In Begunstigd door prachtig zomerweder werd door den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt'» te Kapelle het Zangcon cours gehouden. Zulks op verzoek van de Zangvereeniging „Zanglust" te Kapelle, ter herdenking van haar 5-jarig bestaan. Door 22 zangvereenigingen, allen trouw opgekomen, werd hieraan - deelgenomen. Reeds vroeg in den morgen wapperden van vele gebouwen de vlaggen en gaven aan dezen dag een feestelijk karakter. Om elf uur had de officieele ontvangst plaats in de Koorkerk van de Ned. Herv. Gemeente, bereidwillig voor dit doel af gestaan. De hr A. van der Have heette namens het eere-comité allen hartelijk welkom en noemde het een eer voor de gemeente om zooveel zangers en zangeressen in haar veste te mogen begroeten. Spr. uitte de hoop, dat deze dag zou slagen en zou bjjdragen tot verhooging van de Zang kunst. Spr. gaf de verzekering, dat Kapel- le's burgerij dit bezoek op hoogen prijs stelt. Spr. feliciteert de vereeniging van Kapelle met haar 5-jarig bestaan en hul digt den voorz. den heer C. A. Blok, wel ke steeds met de meeste activiteit optrad. Ook heet spr. de leden van de jury, de heeren H. van Nieuwenhoven uit Breda en E. Flipse uit Rotterdam in het bijzonder welkom. De hr Flipse, voorz. van den Bond, dankte voor deze goede woorden en uitte de hoop, dat deze dag een succes zou wor den; de voorbereidingen hebben niets te wenschen overgelaten dank zij de ontvan gende vereeniging, welke hij met dit 5-ja- rig bestaan geluk wenscht terwijl hij in zonderheid haar wakkeren voorzitter alle lof brengt. Spr. dankte voorts de kerkvoogden voor het mogelijk maken dat een behoorlijke ontvangst kon plaats hebben en noemde het een teleurstelling, dat de Raad der gemeente het niet noodig oordeelde den bond officieel te ontvangen. Spr. zeicTe, dat het zoo goed doet om ook eens waar deering te zien van het werk. De hr C. A. Blok, voorz. van „Zang- lust" te Kapelle, huldigde het eere-comitê voor zijn medewerking, dankte voor de ontvangen gelukwenschen en sprak de hoop uit, dat deze dag zou bijdragen tot verhooging en verheffing van den zang. De hr Ed. Flipse, jurylid, dankte ook namens zijn medelid, voor de hartelijke begroeting en gaf enkele wenken aan zan gers en luisteraars. Na een gezamenlijke koffietafel in hotel De Zwaan, werd om half één het bondslied gezongen bij de muziektent op het Markt plein en had de uitreiking plaats door den heer* M. Nieuwenhuize, van het nieuwe vaandel, geschonken met medewerking van de burgerij aan de jubileerende vereeni ging Zanglust'V Begeleid door het fanfarekoprs „Ons Genoegen" alhier, dat zijn medewerking verleende, ging het nu naar het feestter rein, een lommerrijke boomgaard in de onmiddellijke omgeving van het dorp, welwillend afgestaan door de familie wed W. de Groene. De uitslag van het zangconcours, dat te één uur. aanving, was als volgt: 3e afd.: Meisjeskoren: Meisjeskoor „Zang- lust'' Kapelle, dir. mevr. Beenakker, 2e pr. 176 p.; Meisjeskoor Wissekerke, le pr. 186 p., dir. P. A. van Damme; Meis jeskoor Kortgene le pr. 180 p. dir. A. B Holster. 3e afd. Mannenkoren: Excelsior Sint- Annaland dir. J. J. Ridderhof 2e pr. 176 p. 2e afd. gemengde koren: Ons Genoegen, Kats, dir. P. J. de Wild 2e pr. 155 p.; V. Z O. S. Renesse, dir. Jos. Berenbroek 2e pr. 176 p.; Tot oefening en Ontspanning, Bor- sele, dir. H. de Priester, 2e pr. 167 p. Ex celsior, Biervliet, dir. J. Anthonisse 2e pr, 176 p.; Crescendo, Hoek dir. C. A. van Frayenhove, le pr. 186 p.; Zuiderstemmen Hansweerd, dir. J. Kousemaker le pr. 208 p. (wisselbeker). le afd. gemengde koren: Zanglust, Wil- helminadorp dir. J. H. Tamminga le pr, 194 p.; Polyphonia, Oostburg dir. Jacob Ros le pr. 207 p. (lof der jury)Zanglust, Ka pelle dir. J. Kousemaker le pr. 186 p. Ge mengd Koor, 's-Heer-Abtskerke, dir. J. H Tarilminga 2e pr. 170 p. le afd. Mannenkoren: Zang en vriend schap, Wissekerke dir. P. A. van Damme 2e pr. 169 p. Afd. Uitmuntendheid: V.Z.O.S. Sint Maartensdijk, dir. A. L. Riedijk, 2e pr. 168 p. Nu met hope, Burg, dir. J. M. Radema- ker 2e pr. 170 p.; De Lofstem, Sint-Maar tensdijk, dir. J. C. Geluk 2e pr. 166 p. Haamsteeds Zangkoor, Haamstede, dir. Jos Berenbroek le pr. 196; Cresendo, Kruinin gen, dir. M. J. van den Berge, 2e pr. 160 P- Eere afdeeling: D. O. V. Vlissingen, dir. A Hollaers, 2e pr. 170 p.; Orelio, Aksel, dir mevr. H. J. Moerdijk v. d. Swalm 2e pr. 174 P- De vereenigingen, die een eersten prijs be haalden, wonnen daarmede tevens een me daille. „Zuiderstemmen", dat uitstekend zong, behaalde het hoogste aantal punten en daarmede den wisselbeker. Ook Poly phonia, Oostburg, gaf uitstekende zang te hooren en bleef slechts één punt beneden „Zuiderstemmen". Aan de medaille werd den lof der jury verbonden. Verder werd van half acht tot tien uur op het feestterrein een avondfeest gegeven van muziek, gymnastiek en folklorische dansen, dat ook weer veel bezoekers trok, Hieraan werkten het fanfarekorps „Ons Genoegen" dir. de hr. W. Harthoorn, en de. Gymnastiekvereeniging „Olympia", leider de hr. Johs. Willeboer mede. Het was den geheelen dag een gezellige drukte. Naar men ons mededeelde werd het feestterrein door ruim twaalfhonderd per sonen bezocht. WUP VOORDEPIJ.P 57- (Ingez. Med.) vele andere provincies is die groei grooter. Wellicht zijn er nog, die meenen dat een organisatie voor boerinnen en boerendoch ters niet noodig is. Maar waarom zou een. boer wel behoefte hebben aan ontwikke ling en voorlichting en de boerin niet? Zijn er in haar werk ook geen groote verande ringen gekomen? Moet ook zij zich niet bewust zijn van de geestelijk-zedelijke be- teekenis van een gezonden boerenstand? Daarna sprak mej. Brants uit Zelhem over: „Bezit" ons geldelijk bezit, aldus spr. bergen we niet op in de oude kous maar we laten het geld opbrengen. Zoo is het ook met ons geestelijk bezit. Wij moetenonze kennis uitdeelen, door geven, er anderen mee helpen. Wij mogen hierin niet egoïstisch zijn. Wij zijn God re kenschap schuldig van wat wij met onze gaven en talenten hebben gedaan. Namens den C.B.T.B. in Zeeland voerde vervolgens de heer P. de Kam het woord en namens den Bond van Chr. Jonge Boeren en Tuinders de heer J. A, Geelhoed te Nieuwdorp. Ten slotte werd in principe besloten tot oprichting van een gewestelijke afd. Wal cheren van den Bond. DE STADHUISBELICHTING. Er was gisteravond reeds vrij veel be langstelling voor de eerste stadhuisbelich ting in dit seizoen en velen voor wie dit fraaie schouwspel iets geheel nieuws was, gaven aan hun bewondering uiting. MUZIEKUITVOERINGEN. Morgenavond geeft het Middelburgsch Muziekkorps weder een uitvoering op het Molenwater en het programma brengt ook nu weer verschillende bij de muziekliefheb bers gaarne gehoorde nummers. Zondag heeft weder een uitvoering in de Abdij plaats. Op het programma treffen wij o.a. aan het „Ave Maria" en „La voix des Clochès". MIDDELBURGSC1 IE VACANTIESCHOOL. Gisterenavond hield het bestuur van de M.V.S. den laatsten zittingsavond voor aan gifte van kinderen voor de a.s. uitstapjes naar zee en duinen. Ook nu was de aangifte weer boven de gesteldte verwachting, zoodat in totaal thans niet minder dan 448 kinderen zijn aangegeven. Plannen worden door het be stuur beraamd om dit groote aantal te ver voeren ook om het nog resteerende aantal loten waarvan de opbrengst een groot deel van de ontvangsten uitmaakt te verkoopen. Jubileum „Hosanna". Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Harmonie „Hosanna", dat Dinsdag 18 Juli a.s. met een feestconcert in het Schuttershof herdacht zal worden, is door de Harmonie „Euphoniajaan de jubi leerende vereeniging een concert aange boden te geven op de Groote Markt op Maandagavond 17 Juli as. Dit bewijs van sympathie is door Hosan na dankbaar aanvaard. De Goesche-Wijkverpleging heeft in de maanden April, Mei en Juni 1939 de volgende giften ontvangen: twee giften van 25.een van 10.—, vijf van 5.twee van 3.acht van 2,50, zes van 2.twee van 1 50 en elf van 1.— OPENBARE LES TOONKUNST. Gisteravond werd door de leerlingen van de Zangschool van Toonkunst in de Prins van'Oranje een openbare les gegeven. Be langwekkend was het om te constateeren hoe de jeugdige leerlingen, die we al eenige jaren op deze openbare lessen zien verschij nen, elk jaar een aanmerkelijken vooruit gang toonen. En dit niet alleen wat stem en' voordracht betreft, doch ook de „plan kenkoorts" vermindert elke les. Bovendien komen daarbij meer en meer de jeugdige krachten met een goede stem naar boven. We constateerden dit b.v. bij „Laat mij Uw moederke zijn", „De avondklok", uit Lore- ley, en andere soli. Nil de één- en meer stemmige liederen werd voor de pauze nog het sprookje voor kinderen „De Rattenvan ger van Hameln", woorden van H. P. Schim van der Loeff, gezongen. Een zangnummer, dat veertig minuten duurde en aan de jeugd zware eischen stelde. Het bleek er echter uitstekend in te zitten. Na de pauze volgden nog twee zangspelen van Hendrika van Tus senbroek, n.l. „Jan Klaassen" en „De Ge leende Koekenpan". Beide werden, zoover noodig, gecostumeerd uitgevoerd en waren eveneens een succes. Zoowel om den goe den zang, als om het aardige spel. De directeur, de hr. Otto Lies, begeleidde de jeugd op de piano en oogstte groote vol doening van dezen avond. Aan het eind van den avond werden de heer en mevrouw G. V. Pennings, die achter de schermen weer haar onmisbare medewerking verleen den, bloemen aangeboden. Amsterdam 1936-3 96%—%% Zeeuws. Hyp. B-3% 94 Cities Service Cy. P. 1958 5 56 A Amsterd. Bank 114114 A Ned. Gist- en SpirituSf. 387 A De Schelde N.B. 40%-^0% C Am. Smelt Ref. 30%32 A Houth Alberts 80—80% C Chesapeake Ohio 24%25% C Pref. Kansas City South. 13%—13% C Union Pac. Rr. 74%—74% Ned. 38 1000-3 94%—95% O. Indië 37 1000-3 93%—93% Engeland 1960-90 4 77%—77 A Koloniale Bnk. 166—166 A N.l. Hbk. 600 115—114% C Ned. H. M. 1000 127%—129% A v. Berkels Pat. 45%45% C Calvé-Delft 78%—77% A Lever-Bros en Unilever 127%127%-28% A Philips Gem. B. afg. 195%—195-97% C Am. Car en Foundry 15%16%-% C Anaconda Cop. 18%—19%-% C Bethlehem St. 39%—42-41% C Int. Nickel Cy. 35—33% C Kennec Copper 24%26-25% C Rep. Steel 11%—11%-% C U. States St. C. 33%—35%-% C North Am. Cy. 16%—17 A Kon. Petr. Mpij. 299%—300%103% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 25%—25% C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 9%9% A Ned. Scheepv. U. 108108 A H. V. Amsterdam 393396-97 A Java Cult. Mij. 189192. A N.l. Suiker U. 214—212 A Deli Batavia 131%—131%-% C Deli Mij. 1000 186%—187%-88% Philips - Markt - Unilever Obl.Markt - (Wettig HVA Amerika Konlnki. Rubber Schepen Suiker Tabak gedeponccro A Senembah 145%144%-45% C Baltimore Ohio 3%3% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 10%M.% A Amst. Rubb. C. 187%—187-86% A Deli-Bat. Rubb. 125%—128% A Hessa Rubber 81—84% A Serbadjadi S.R. .81—84 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.81 75.50 4.98% 31.98% 1.88% 8.81% 75.56 4.99 32.01 1.88% RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Woensdag 19 Juli a.s., des nam. half drie. Aan de orde komen o.m. de volgende punten: B. en W. tegen wijziging uitbrei dingsplan. Blijkens een adres aan den Raad verzoekt de heer J. Baijens te Kapelle om wijziging aan te brengen in het uitbreidingsplan, n.l. voor dat gedeelte, hetwelk gelegen i§ ten noorden van de' Zuidvlietstraat en ten wes ten van de Roomschh-Katholieke begraaf plaats. Bedoeling van den heer Baijens is, dat mogelijk zal worden gemaakt, de aan leg van een straat op een afstand van onge veer 60 m van genoemde begraafplaats, waarbij de aan die straat te bouwen huizen natuurlijk op korteren afstand zullen ko men te staan, n.l. 40 a 50 m. Verder is het zijn bedoeling, dat de op het uitbreidings plan geprojecteerde straat, loopende van de Middelburgsche straat naar de Zuidvliet straat, eenigszins zal worden omgelegd, waardoor dé aansluiting aan de Zuidvliet straat niet meer haaks zal wezen, zooals ontworpen. Bij adressant bestaat het voor nemen, om aan beide straten arbeiderswo ningen te bouwen. B. en W. hebben tegen dit verzoek ver schillende bezwaren. In de eerste plaats achten zij het uit een oogpunt van piëteit niet wenschelijk, dat een begraafplaats op korten afstand wordt omgeven door een dichte bebouwing. Daarom is de eerstvol gende straat in westelijke richting op het uitbreidingsplan geprojecteerd op een af stand van circa 120 m. In de tweede plaats zijn zij van meening, dat het de voorkeur verdient om de stadsuitbreiding opnieuw in haar geheel onder handen te nemen, zoo dra de aanhangige grenswijziging tot stand zal zijn gekomen. Alsdan kunnen in een al gemeen bestemmingsplan voor verschillen de categorieën van woningen terreinen worden aangewezen, hetgeen h.i. de voor keur verdient boven de uitvoering van een partieel plan, gelijk door adressant wordt beoogd. Mitsdien geven zij den Raad in overwe ging, op het verzoek bovenbedoeld afwij zend te beschikken. Een verzoek en een tegenverzoek. Op 7 Februari 1939 werd aan den Raad gezonden een adres van J. Bruggeman e.a allen barbiers en kappers te dezer stede, houdende verzoek om geen gevolg te ge ven aan een verzoek, vervat in een in gezonden of nog in te zenden ander adres om bij verordening het gesloten zijn van barbiers- en kappersondernemingen te be velen op Maandag vóór 2 uur des namid dags. Laatstgenoemd adres, onderteekend door J. van Anrooij e.akwam in op 10 Februari 1939. Het wil B. en W. voorkomen, dat er eerst dan aanleiding is tot het uitvaardigen van een gebod als door J. van Anrooij e.a. be doeld, wanneer de barbiers en kappers het omtrent dag en uren van sluiting met el kaar zijn eens geworden, reden waarom B. en W. in overweging geven, op het door hen gedaan verzoek afwijzend te beschikken". JEUGDIGE BOOSDOENER. VLISSINGEN. Gisteren meldde zich bij de politie een 18-jarige jongen, die ver zocht te worden teruggezonden naar Rot terdam. Hij verklaarde Maandag met een bakfiets eenige vuile wasch voor zijn baas te hebben opgehaald en tevens eenige kwi tanties ten bedrage van 10 geïnd te heb ben. In het bezit van dit geld had hij zijn bakfiets ergens te Rotterdam onbeheerd laten staan en was hij per vrachtauto naar Vlissingen vertrokken. Hier heeft hij eeni ge dagen rondgezworven en des nachts in kermiswagens geslapen. Liever dan te voet naar Rotterdam terug te keeren, wilde hij zich per trein door de politie terug laten brengen. Dit is geschied. De jongen is als verdacht van verduistering van gelden in dienstbetrekking aan de Rotterdamsche politie uitgeleverd. AAGTEKERKE. Woensdagavond werd in Irene gelegenheid gegeven voor alle be langstellenden tot het bezichtigen van de kleedingstukken die in de afgeloopen win ter door de Chr. Meisjesvereenigingen wer den gemaakt. De groote meisjes vereeniging „Helpt Elkander" vervaardigde 49 klee dingstukken die in verschillende gezinnen in de gemeente werden uitgedeeld. Door de kleine meisjesvereeniging „Van Knop tot Bloem" werden 22 kleedingstuk- WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond; DE BILT: Aanvankelijke stijging van temperatuur, morgen overdag geleidelijk toenemende bewolking, droog weer, zwak ke tot matige wind uit Z. richtingen. UKKEL: Zwakke tot matige wind uit W. tot Z. richtingen, plaatselijk licht bewolkt, over het algemeen vrij schoon en zacht weer, in den nacht toenemende bewolking, plaatselijk een weinig regen, vooral in het Westen. Do. 13 Juli. Zon op: 4 h 55; onder: 21 h 16. Licht op: 21 h 46. Maan op: 1 h 17; onder: 17 h 42. N.M.: 16 Juli. Hoog- en Laagwater te VliMlngen: Juli. Hoogwater. Laagwator. Donderdag 13 11.10 23.37 5.01 17.30 Vrijdag 14 12.10 24.37 6.06 18.39 Zaterdag 15 13.00 7.03 19.34 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S -■ springtij. Hoog- en Laagwater te We m el ding e: Juli. Hoogwater. Laagwator. Donderdag 13 12.52 5.59 18.34 Vrijdag 14 1.18 13.57 7.08 19.41 Zaterdag 15 2.22 14.53 8.08 20.34 ken gemaakt welke allen ten goede komen aan de Stichting Kinderzorg te Middelburg. De heer P. de Visser Pz. Jr. heeft zijn benoeming tot lid vaji den gemeenteraad aangenomen. RAAD VAN BIGGEKERKE. Gelden voor een nieuwe ambtske ten beschikbaar gesteld. BIGGEKERKE. Woensdagmiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente voltal lig, onder voorzitterschap van burge meester Simonse. Ingekomen was o.a. een verzoek, met jaarverslag van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden of de gemeen te zou willen overgaan tot aansluiting bij dit fonds. Op voorstel van B. en W. werd besloten dat de gemeente zich niet bij het fonds zal aansluiten, daar van het practische nut voor een kleine gemeente niet veel blijkt. Van de PZEM was bericht ontvangen, dat deze maatschappij ook dit jaar weer een restitutie in de kosten van het onder- grondsch laagspanningsnet verleent van 145. Aangeboden wordt een herinneringstegel in verband met het 10-jarig bestaan van de afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Op voorstel van B. en W. werd besloten gelden voor den aankoop van een nieuwe ambtsketen te voteeren ten bedrage van 36. Besloten werd het Ambtenarenreglement te wijzigen en aan te vullen met een be paling dat de benoeming van een gehuw de vrouw in ambtelijken dienst wordt be perkt. De 'rekening van het B. A. over 1938 werd goedgekeurd met een voordeelig saldo van 127. De ontvangsten waren 2488, de uitgaven 2361. Als derde ambtenaar van den burger lijken stand werd de heer J. Moens be noemd met 5 stemmen, tegen 1 op den heer P. Janse en 1 van onwaarde. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden in orde bevon den en overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek goedgekeurd. De voorzitter deelt nog mede dat een bod is gedaan op de oude handbrandspuit der gemeente. De heer P. Janse merkte hierbij op, dat het wel een zeer ongunstig oogen blik is om deze brandspuit, te verkoopen, De Voorz. anwoordde, dat ze in in verband met de luchtbescherming, tijd van oorlog zeker nog wel eens dienst zou kunnen doen, daar er in zulke tijden veel gebrek aan benzine kan zijn, waar door niet met de motorspuit kan worden gewerkt. Besloten wordt de oude spuit nog maar op te bergen. Een verzoek van den heer Joh. Wisse tot verlegging van een voetpad wordt terug gezonden aan B. en W. om praeadvies. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Janse om verbetering van de luchtroosters van het brandspuithuisje. Dit werd door den voorzitter toegezegd. Verder stelde hij en-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2