prvtrittcinïe twgcfye HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Dr. Colijn opnieuw Kabinetsformateur. Toi behoud der Zeeuwsche dracht. De zooveelste wijziging van de spelling. De commandant van het Leger des Heils in ons land. Een belangrijke tentoon stelling in de Middelburg- sche Abdij. Duitsche troepen naar Italië en vervolgens naar N.-Afrika De Duitsche ergernis over de Engelsche oefenvlucht boven Frankrijk. Wederom een Britsche oefenvlucht boven Frankrijk Heeft Italië Triëst aan Duitschland afgestaan De verbuigings-n keert terug. Ciano door Franco ontvangen. De loonen in den landbouw op Walcheren. Acrobatisch vliegen te Vlissingen, Een afscheidsbijeenkomst te Den Haag. Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 163. TWEE BLADEN. DONDERDAG 13 JULI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezondera mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten ers dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, big vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 <gf, De regeeringspersdienst meldt: Mr. dr, D. A. P. N. Kooien heeft aan II. M. de Koningin verzocht van de op dracht tot vorming van een kabinet te mo gen worden ontheven. Hedenmorgen heeft Hare Majesteit dr. 'Colijn ontvangen en hem andermaal op dracht gegeven tot vorming van een kabi net. Dr. Colyn heeft verzocht ook deze nieuwe opdracht in beraad te mogen hou den. Men schrijft ons: De typische kleederdrachten, verbonden aan gouw of provincie zijn weliswaar ook in overig Nederland nog niet geheel uit gestorven, maar in geen onzer provinciën leeft de volkseigene traditioneele klee derdracht nog zóó, als in Zeeland; vooral op Walcheren en Zuid-Beveland treft men er de dracht nog bij oud en jong aan. En vooral dit laatste is een bewijs voor de levenskracht ervan. Sinds enkele jaren zet een te Middel burg opgerichte, doch uit geheel Zeeland, niet het minst van de boerenbevolking zelve, siteun ondervindende Vereeniging tot behoud der Zeeuwsche kleederdrachten haar schouders mede onder het streven tot bescherming en bewaring van dit cul tuurgoed. Tot dusverre niet zonder suc ces. Thans is, na maandenlange voorbe reiding,, door deze vereeniging besloten tot het inrichten van een Zeeuwsche klee- derdrachtententoonstelling. Deze zal worden gehouden van 16—26 Augustus, en, door de gaarne verleende medewerking van den Commissaris dei- Koningin in Zeeland beschermheer der Vereeniging en den griffier der Staten is het mogelijk de koffiekamer van de Statenzaal, in de oud-eerwaarde voorma lige Praemonstratenzer Abdij te Middel burg, voor deze tentoonstelling te gebrui ken. De feitelijke inrichting geschiedt door het Dagelijksch Bestuur der vereeniging, bijgestaan door een comité, bestaande uit de dames: S. C. de Casembroot-baronesse Van der Feltz, Westkapelle; A. W. Cevaal- Francke, Grijpskerke; M. J. Cijsouw— Kaland, Westkapelle; C. Veltman Fruin Buteux, Middelburg; S. Gelukde Jonge, Wemeldinge; J. de Jonge, Ovezande; jonk- vrouwe H. J. van Lynden, Koudekerke; C. Rijk, Ovezande. Vijf dezer comitéleden dragen van kindsbeen tot op den dag van vandaag een der onderscheidene vormen van de Zeeuwsche dracht: protestantsch, roomsch-katholiek, Walchersch, Zuidbeve- landsch etc. De tentoonstelling draagt niet in de eerste plaats een historisch, doch zeer bepaald een hedendaagsch karakter: haar doel is zooveel mogelijk te laten zien wat en hoe er tegenwoordig nog de Zeeuwsche drachten gedragen worden. Weliswaar zul len enkele historische zaken er niet ont breken, doch de hoofdzaak hiervan zal de bezoeker, die zich daarvoor interesseert in het Museum van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen moeten zoeken. Op de tentoonstelling zal zooveel moge lijk een beeld van de Zeeuwsche handnij verheid verband houdende met de dracht gegeven worden: zoo zal men er het mut- senplooien kunnen zien, het kantklossen, mogelijk het Zeeuwsche babbelaars maken al dient erkend te worden, dat het ver band daarvan met de dracht iets verder weg ligt! Het bestuur zal ook pogingen in het werk stellen, de onlangs geoctrooi eerde mutsenplooimachine van den Zeeuw- schen Amsterdammer Poppe op de tentoon stelling te doen demonstreeren. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de tentoonstelling in verband met het doel der vereeniging welke haar organiseert, voor personen in de Zeeuwsche dracht vrij toegankelijk zal zijn. De Commissaris der Koningin in Zee land zal worden uitgenoodigd, de opening te verrichten. Ten aanzien van de gebeurtenissen in Zuid-Tirol (het bevel aan vreemdelingen om te verdwijnen) schrijft de Zwitsersche correspondent van het Parijsche blad „Ex celsior": Men zou rond den Brenner voorbereidin gen treffen voor belangrijke troepenbewe gingen, die in het grootste geheim moeten geschieden. Op het oogenblik zijn rond Innsbrück en Graz in Oostenrijk Duitsche troepen gelegerd, die uitgerust zijn voor de koloniën. Deze troepen zouden zich gereed maken om over den Brenner te trekken teneinde zich over Triëst naar Italiaansch Libye (N. Afrika) te begeven. De „Epoque" meent, dat Duitschland en Italië van Zuid-Tirol een belangrijk mili tair centrum willen maken en dat zij troe pen willen verplaatsen zonder door buiten- landsche waarnemers gehinderd te worden. Bittere perscommentaar. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: Een groot deel der Duitsche avondbladen ging gister in op den eskadervlucht van het Britsche luchtwapen over Frankrijk en op zekere Engelsche dagbladberichten over de mogelijkheid van een dergelijken vlucht ook naar Polen. De „Berliner Boersenzeitung" zet uit een: Van Engeland uit is Polen slechts te bereiken over de Noord-Europeesche of over de Zuid-Europeesche staten. Wij hebben eenige reden om aan te nemen, dat deze staten die voor een deel met Duitschland door nauwe vriendschap ver bonden zijn, en aan den anderen kant be dacht zijn op strenge handhaving van hun neutraliteit, ieder verzoek om over hun gebied te mogen vliegen, zullen voelen als een provocatie. De omsingelingspoli- tiek, is met haar gevaarlijke effecten ook den kleinen staten volkomen bekend. Ten opzichte van de door den Londenschen „Ti mes genoemde gemiddelde snelheid der Wellington-bommenwerpers constateeren wij in Duitschland een dergelijke snelheid reeds bij onze moderne verkeersvliegtui gen gewend zijn, waarbij de tijden voor tusschenlandingen zijn meegerekend. Deze veelgeroemde Wellington-bommenwerpers zouden dus in geval van ernst een snelle buit om neer te halen zijn, voor zoover zij ontkomen mochten aan het luchtaf weergeschut. De „Berliner Lokalanzeiger" schrijft: Zelfs voor Engelsche vliegers zal het niet eenvoudig zijn ook maar pleziervluchten naar Polen te ondernemen om den Pool- schen grootheidswaan te kittelen. De bom menwerpers hebben gevaarlijke springstof aan boord, ook wanneer zij over neutrale gebieden gaan. Wellicht juist dan bijzon der veel. De „Angriff'l schrijft: De bezoekvluch- ten van de Engelsche eskaders bommen werpers vormen een nieuw bewijs voor den Engelschen oorlogswil. Maar wie met bommenwerpers in de landen rondom Duitschland „demonstreert" moet weten, dat daaruit complicaties van de ergste soort kunnen voortvloeien. De „Nachtausgabe" noemt de conclu sies die de Fransche en Engelsche pers uit den Engelschen eskadervlucht van gisteren trekt', een „verkeerde rekening." Overigens meent liet blad, dat Duitsch land het niet noodig heeft andere landen door „vriendschapsvluchten'f te overtuigen van de kracht van zijn luchtwapen, aan gezien die algemeen bekend is. Op nod grooter schaal dan Dinsdag. Reuter meldt uit Londen: Er worden plannen ontworpen voor een tweede vlucht van Britsche bommenwer pers op nog grooter schaal dan Dinsdag bo ven Frankrijk. Deze tweede oefenvlucht zal zeer spoedig waarschijnlijk reeds de vol gende week gehouden worden. Hoewel het juiste aantal toestellen nog niet is vast gesteld, zullen toch meer machines aan de vlucht deelnemen aldus verklaarde een ambtenaar van het ministerie van lucht vaart tegenover een vertegenwoordiger van Reuter. Geraamd wordt, dat de totale be manning der deelnemende luchtvloot 1000 personen zal omvatten, waaronder 300 pi loten. Verklaard wordt, dat de toestellen vluchten zonder tusschenlandingen zullen maken. Het is echter niet waarschijnlijk, dat zij verder zullen gaan dan de Zuidelijke grenzen van Frankrijk. De zonder tusschen- landing afgelegde afstand zal vermoedelijk grooter zijn dan het vorige maximum van 1200 mijl. De plannen voor een spoedig be zoek van Fransche bommenwerpers aan Engeland vorderen ook. Havas meldt uit Parijs: Een speciale ver slaggever van de „Excelsior" in Zwitser land schrijft, dat gisteren te Zürich berich ten binnenkwamen, volgens welke Italië de haven van Triëst voor den tijd van tien jaar aan Duitschland zou hebben verpacht. Duitschland zou toestemming hebben ge kregen, te Triëst nieuwe silo's en groote dokken te bouwen, en het zou voornemens zijn er een luchtvaartbasis aan te leggen. Ook zouden er scheepswerven worden op gericht. Zeker is, dat de Duitschers op het oogenblik in de haven van Triëst groote werken uitvoeren. Sedert de inlijving van Oostenrijk werd de geheele uitvoer van dit land over Ham burg geleid en heeft Triëst 1.200.000 ton van zijn vervoer verloren. DUITSCHLAND. EEN NIEUW WAPEN IN HET LEGER „Snelle troepen." Havas meldt uit Berlijn: Bij besluit van den bevelhebber van het leger zullen de gepantserde regimenten en de cavalerie van 19 September af samengesmolten wor den in een nieuw wapen, dat den naam „snelle troepen"' dragen zal. De „snelle troepen" omvatten: gepant serde regimenten, afdeelingen bestemd voor den strijd tegen pantserwagens, re gimenten gemotoriseerde jagers, batai- lons motorrijders, regimenten cavalerie. Gisteren zijn de Kon. besluiten van 8 Juni 1939 verschenen betreffende de schrijfwijze van de Nederlandsche taal bij het eindexamen der gymnasia, van de openbare en aangewezen bijzondere hoo- gere burgerscholen B. en de examens ter- verkrjjging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer en als hoofdonderwijzer. Het voornaamste der besluiten is dat de geslachtenregeling van De Vries ien Te Winkel weder zal moeten worden toege past. De enkele e en o en het weglaten van de stomme ch worden gehandhaafd. Deze spelling komt dus bijna geheel over een met de spelling Marchant, doch de n wordt in eere hersteld. De regels luiden thans: 1 De e wordt in de open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord, alsmede in afleidingen en sa menstellingen van woorden op ee. Als sa menstellingen van woorden op ee worden ook beschouwd samenstellingen, waarvan het eerste lid, op een eee-klank uitgaande, niet of niet meer als afzonderlijk woord voorkomt. 2. De o wordt in open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter voor ch in de woor den: goochelen, goochem, loochenen, als mede in hun afleidingen en samenstellin gen. 3. Sch wordt alleen daar geschreven, waar de ch gesproken wordt. De ch blijft echter in het achtervoegsel isch. 4 De verbuigingsuitgangen e en en van het lidwoord een, van geen en van de bijvoeglijk gebruikte bezittelijke voor naamwoorden mijn, uw, zijn, hun, haar, mogen worden weggelaten, behalve in staande uitdrukkingen als hare hoogheid, te zijnen huize en in bijzondere taal en bijzonderen stijl. 5 De schrijfwijze der namen van pu bliekrechtelijke lichamen blijft onveran derd, zoolang niet langs wettelijken weg tot verandering is besloten. Aardrijkskundige namen. Op aardrijkskundige namen, die geen aanduiding zijn van een publiekrechtelijk lichaam, mogen de regels 1 tot 3 worden toegepast. Dit geldt ook evenwel met overeenkomstige toepassing van het on der c bepaalde voor de bijvoeglijke naamwoorden, al of niet van een aardrijks kundigen naam afgeleid, die als afzonder lijk woord deel uitmaken van zoodanige aardrijkskundige namen. In woorderij, die van aardrijkskundige namen zijn afgeleid, en geen deel uitma ken van een aardrdjkkundigen naam, volgt het achtervoegsel de regels 1 tot 3. Het grondwoord of het gedeelte daarvan, dat in de afleiding voorkomt, behoudt den vorm, den het volgens het onder a en b bepaalde heeft, evenwel met dien ver stande, dat de regels 1 tot 3 worden toe gepast op den klinker van de lettergreep, die onmiddellijk aan het achtervoegsel voorafgaat. In afleidingen van aardrijkskundige na men, die volgens het onder a en b be paalde sch aan het einde behouden, blijft (s) sch bewaard. Namen van 'landen, zeeën, rivieren, ste den enz. in het buitenland, waarvoor men in Nederland een eigen benaming heeft, alsmede hun afleidingen volgen de regels 1 tot 3''. Er zijn vermoedelijk geen poli' tieke afspraken gemaakt. De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken, graaf Ciano, is gistermiddag op het paleis Ayete te San Sebastian aangeko men en onmiddellijk werd hij toegelaten bij generaal Franco. Zij hadden een bespreking onder vier oogen van een uur. Spanjaar den zoowel als Italianen bewaren het groot ste stilzwijgen over deze bespreking. Echter meent men te weten, dat het on derhoud tot geen enkel positief besluit heeft geleid eri dat het niet meer was dan een nieuwe uiting van de nauwe vriendschap tusschen Spanje en Italië! Men sluit niet de mogelijkheid van een verklaring uit, waarin nog eens uiting wordt gegeven aan de overeenstemming van hun standpunten op ideologisch gebied, en de grondslagen worden gelegd voor cultureele en economi sche samenwerking, doch waarin tevens de verzekering wordt gegeven van de politieke en militaire onafhankelijkheid van Spanje, waarvoor Franco herhaaldelijk verklaard heeft, zorgvuldig te waken. In de omgeving van Ciano werd trouwens reeds uit voor zorg verklaard, dat de ministers geenszins voornemens was, het onderhoud op con creet terrein te brengen, waarbij weder- zjjdsche verplichtingen zouden zijn aange gaan. Na het onderhoud heeft de Spaansche minister van buitenlandsche zaken Jordana, een gala-diner aangeboden, waaraan ook de leiders van de diplomatieke missies te San Sebastian aanzaten. Na het diner, om streeks elf uur in den avond, werd op het strand vuurwerk afgestoken. Vervolgens begaf graaf Ciano zich aan boord van den Spaanschen kruiser „Almi- rante Cervera" welke hem naar Santander bracht, waar hij heden op den Col Lescudo een monument voor de gevallen Italiaan sche vrijwilligers heeft onthuld. afdeelingen wielrijders en afdeelingen ge mot oriseerde verkenningstroepen. Uitspraak van den arbiter. De heer Chr. v. d. Heuvel, uitspraak doende betreffende de arbeidsvoorwaar den in den landbouw te Aagtekerke, Dom burg,, Meliskerke', Oostkapelle, Sint-Lau- rens, Westkapelle en Zoutelande, waar de landbouwers niet tot overeenstemming zjjn gekomen met de hoofdbesturen der landarbeidersbonden, overwegende, dat niet valt in te zien, waarom de loonen, welke zijn overeenge komen door een belangrijk deel van de werkgevers in de streek waarvoor deze arbitrage geldt, niet eveneens door de overige werkgevers zouden kunnen be taald worden, waar immers door partij eenerzijds niet is aangevoerd en ook niet uit anderen hoofde is gebleken dat tus schen de bedrijven van eerstgenoemde en van laatstgenoemde werkgevers ver schillen bestaan die zulks zouden wetti gen; overwegende, dat voor het opleggen van een afwijkend-lager-loon te minder aanleiding bestaat, nu de contractloonen in de overeenkomsten bovenbedoeld mi- nimumloonen zijn^ welke bovendien bui tengewoon laag moeten genoemd worden, geeft mitsdien de volgende beslissing: De arbeidsvoorwaarden van de arbei ders, werkzaam in de bedrijven van partij eenerzijds zullen als volgt zijn: 1 Minimumloonen voor volwaardige vaste arbeiders van datum dezer uit spraak tot ultimo November 1'939 12 per week; van 1 December 1939 tot 1 Maart 1940 11 per week. 2 Minimumloonen voor volwaardige los se arbeiders en voor hen, die minder dan 4 maanden achtereen bij eenzelfden werk gever werkzaam zijn: van datum dezer uitspraak tot ultimo November 1939 13,20 per week van 1 December 1939 tot 1 Maart 1940 12 per week. 3 De arbeidsdag mag al naar plaatselijk gebruik geregeld worden. Instructeur-vlieger vrij gesproken. De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, heeft gistermiddag voortge zet de behandeling van de zaak tegen den instructeur van de nationale luchtvaart- school C. S„ wien ten laste was gelegd, dat hij op 30 Oct. 1938 op het vliegveld Vlissin gen acrobatisch had gevlogen. Als laatste deskundige in deze kwestie werd de heer H. M. Schmidt Crans, chef instructeur van de nationale luchtvaart- school gehoord. Deze verklaarde, dat verd. in Vlissingen aan het les geven was. Hij heeft daarbij, direct na de opstijging, laag boven den grond, enkele scherpe bochten gedraaid. Get. achtte dit bij het onderricht te behoo- ren, en was van meening, dat verd. geen acrobatische opstijging heeft verricht. Op de vraag van den Kantonrechter of get. wel van acrobatiek zou spreken als een leerling dergelijke manoevres had uit gevoerd, antwoordde get. bevestigend. Get. zei verder, dat van deze zaak, die het sop feitelijk niet waard is, veel ophef is ge maakt, terwijl hetgeen in Vlissingen is ge schied, op Ypenburg iederen dag meerma len wordt vertoond. De Kantonrechter merkt op, dat de Rijksluchtvaartdienst het gebeurde als een ernstige overtreding be schouwt. Get. bleek ook van opvatting dat verd. er beter aan zou hebben gedaan dezê ma noeuvre niet in Vlissingen te vertoonen, men is daar dit soort vliegen niet gewoon, en schrikt er van. Op de vraag van den kantonrechter of de manupilaties inderdaad tijdens een les vlucht plaats hebben gevonden, want daar verd. zich reeds bij den havenmeester had afgemeld, antwoordde get. dat het alge meen te doen gebruikelijk is zich geruimen tijd van te voren af te melden. Men dient er in elk geval niet onder te verstaan, dat men ook vertrekt. Het is meer een kwestie van het opgeven der bestemming. De kantonrechter kwam vervolgens tot de kwestie dat het vliegveld Vlissingen in October 1938 nog niet behoorde tot de vliegvelden waarop gelest mag worden. Thans echter wel. Get. bleek van opvatting dat verd. dit niet heeft geweten. Get. zelf wist het ook niet. De kantonrechter merkte op, dat dit wei nig afdoet aan het feit, dat verd. nagelaten heeft voor zijn acrobatische opstijgingen de steeds voorgeschreven toestemming van den havenmeester te vragen. Get. gaf zulks toe, maar wees er op dat echter toestemming in de praktijk nooit wordt gevraagd, alleen op Schiphol doet men het wel, omdat daar veel luchtverkeer is. Get. gaf nogmaals als zijn opvatting te kennen, dat verd. niets ongewoons heeft gedaan, en dat hij geen gevaar voor het vliegtuig of voor personen heeft opgele verd. Verd. is een zeer bekwaam vlieger, en het toestel waarmee hij vloog is zoo mak, en zoo gewillig, dat men het op de school: „De Koe" noemt. De ambtenaar van het O. M. vond dat het niet aangaat, dat men bij de overweging van deze zaak de kundigheden van den vlieger en de kwaliteiten van het toestel inschakelt. Het luchtvaartreglement geeft precies aan wat men onder acrobatisch vlie gen te verstaan heeft. Er zijn ongetwijfeld ook op den weg zeer vaardige geroutineer de autobestuurders, die zich heel wat ge vaarlijke dingen kunnen permitteeren zon der inderdaad gevaar te veroorzaken, maar Ter gelegenheid van het afscheids-be- zoek van generaal Evangeline Booth aan ons land was gisteravond te Den Haag een bijeenkomst van het Leger des Heils georganiseerd De zaal was tot 3e laatste plaats bezet. Onder de genoodigden bevon den zich minister Patijn, den commissaris der Koningin jhr. mr. dr. H. A. van Kar- nebeek, de burgemeester van Den Haag, de oud-commandant van het veldleger gep. luitenant-generaal jhr. W. Roëll, de Ame- rikaansche gezant, de heer Gordon, de oud-ministers Donner en De Geer, E. H. Juckema van Burmania, baron Rengers van Warmenhuizen, kamerheer i.b d. van H. M. de Koningin en vele anderen Na een openingswoord en na gebed nam de burgemeester van Den Haag, het voor zitterschap van deze vergadering op zich. Burgemeester De Monchy betrad daarna het spreekgestoelte om de verschillende autoriteiten welkom te heeten. Spr. drukte zijn waardeering uit voor het werk van het Leger des Heils. De generaal van dit leger, Evangeline Booth, die thans wegens leef tijdsgrens na een arbeidzaam leven haar funct'e moet neerleggen, wil nog eenmaal afscheid nemen van ons land en van Den Haag. In het Engelsch richtte de burge meester zich daarna tot generaal Evange line Booth, waarbij hij zijn waardeering uitsprak voor haar werk en dat van het Leger des Heils in het algemeen. Twaalf meisjes in nationaal costuum, voorstellende de elf provinciën en de Ne derlandsche maagd, brachten generaal Booth daarna een feestgroet. Kommandant Bouwe Vlas, territoriaal-lei- der van het Nederlandsche Leger des Heils sprak vervolgens generaal Evange line Booth toe. De wereld verliest in U een krachtig leidster en een vurige strijd ster voor rechtvaardigheid, aldus spr. Na een vaarwellied, gecomponeerd door Evangeline Booth en ten gehoore gebracht door de vereenigde zangbrigades, nam ge neraal Evangeline Booth zelf het woord en hield in het Engelsch onder den titel „under the Banners" een toespraak, wel ke bij eiken zin in het Nederlandsch werd vertaald, zoodat ieder haar kon volgen. Zij herinnerde aan den eersten keer, dat zij Nederland bezocht. Dat is reeds lang ge leden, zij was toen nog geen twintig jaar, doch zij zal nooit vergeten hoe zij Ne derland haar hart veroverde.- „En gij zult altijd in mijn hart blijven',, ging generaal Booth voort. - Generaal Booth gedacht haar vader, den stichter van het Leger des Heils. Som migen zeggen, dat hij een visioen heeft ge had. Misschien, maar hij had meer. Hij had in zijn ziel een schilderij van de men- schelijke ellende. En dikwijls keek hij naar dat schilderij en daardoor is hij er toe gekomen een 'leger te stichten om te gen die ellende ten strijde te trekken en het koninkrijk Gods te brengen in de har ten en levens der menschen. „Vrienden, die hier vanavond afscheid van mij neemt", zoo vervolgde spr. ,lk kom hier vanavona met een opdracht, n.l. dat het doel van ons leger is: verlossing aan de wereld te bren gen, hulp te brengen aan de allerarmsten en de meest behoeftigen. Voor deze men schen zijn we in het leven geroepen, dat moeten we nooit vergeten De liefde van God overbrugt alle verschillen op aard, alle natie's worden één natie onder één vlag, onze vlag. Ik beveel U, aldus besloot spr. als mijn laatste bevel: „Hebt elkan der lief." Na de rede van generaal Evangeline Booth volgde nog samenzang en dank woord, waarna mevrouw VlasWillemsen met sluitingsgebed voorging. GENERAAL EVANGELINE BOOTH BIJ DE KONINGIN. H. M. de Koningin heeft gistermiddag te vijf uur ten paleize Noordeinde generaal Evangeline Booth ontvangen in verband met haar aftreden als commandant van het Leger des Heils. WAAROM GRANDI UIT LONDEN WEGGAAT, Havas meldt uit RomeDe benoeming van Grandi tot minister van justitie heeft in welingelichte kringen te Rome geen ver rassing gebaard. Sedert eenigen tijd deed reeds het ge rucht de ronde, dat Grandi als ambassadeur te Londen zou aftreden. Hij werd beschouwd als de man van de ItaliaanschBritsche toenadering en zijn vervanging in Londen kan wellicht geïnterpreteerd worden als 'n teeken voor een wijziging der Italiaansche houding jegens Engeland. Sommige kringen zien in het feit, dat Grandi tot nieuwe functies is teruggeroe pen, het voorspel tot het uitzenden naar Londen van een ambassadeur, die in de En gelsche hoofdstad essentieel de politiek van de spil zal voeren. daarom mogen zij de bestaande verordenin gen nog niet overtreden. Spr. persisteerde bij zijn eisch van 25 boete, subs 10 dagen hechtenis. Verd.'s verdediger mr. Kann, voerde aan, dat verd. geen gevaar voor vliegtuig of per sonen heeft veroorzaakt, en dat er dus geen sprake kan zijn van een acrobatische op stijging in den zin van het luchtvaartregle ment. Hij achtte alle schuld afwezig en ver zocht vrijspraak. De kantonrechter achtte het ten laste ge legde niet bewezen. Hij sprak verd. vrij.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1