BINNENLAND. ZEELAND. LANDBOUW. SPORT. RECHTSZAKEN. DE FRAUDE TE IJSSELMUIDEN. Ook de veldwachter geschorst. De werkloosheid. De daling blijft aanhouden. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHBRMOMETER WOENSDAG, ZUIDBEVELAND. LEGER EN VLOOT. N00RDBEVELAND. f» Waarschuwing. De commissaris van politie te Apeldoorn geeft in overweging, dengenen, die wen- schen te reflecteeren op een advertentie, waarin bjj J. A. van der Horst, Stoppelberg weg 25 te Beekbergen 'n huisknecht wordt gevraagd, om alvorens op die aanbieding in te gaan, zich om inlichtingen tot hem te wenden. EEN DRIJVENDE MIJN WAARGENOMEN Schipper G. Spaans van de motorschok ker Sch. 82, welk schip -hedenochtend te Scheveningen binnenkwam, rapporteerde aan het havenkantoor dat hij om 5 uur een drijvende mijn had waargenomen recht voor Katwijk aan Zee, binnen de drie mijlsgrens. GEP. GENERAAL-MAJOOR DE GELDER OVERLEDEN. Gisteren is op 66-jarigen leeftijd in het ziekenhuis Lichtenberg te Amersfoort over leden, gep. generaal-majoor tit. C. C. de Gélder. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot zal Vrijdag a.s. om 11.30 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag geschieden. Sedert het ontslag van den eersten direc teur van het krijgsgeschiedkundig archief, gep. luit.-generaal F. J. de Bas in Mei 1927, is generaal De Gelder als zoodanig werk zaam geweest en heeft door zijn talrijke geschriften, mede als hoofdredacteur van het orgaan der officiersvereeniging van de koninklijke landmacht getoond een vaar digen en wel gesneden pen te bezitten. Bij het aanvaarden zijner functie had hij zijn sporen op het gebied der krijgsgeschie denis reeds verdiend als directeur van de school voor verlofsofficieren te Amersfoort en als leeraar aan de Kon. Mil. Academie en aan de hoogere krijgsschool. Door de geboden bezuinigingen in de na- oorlogsche jaren, zijn helaas geen gelden beschikbaar gesteld kunnen worden voor het doen uitgeven van groote werken en wachten de vervolgdeelen van „Het Staat- sche Leger", die in manuscript gereed lig gen, op gunstiger tijden. Toch zijn de geschriften zeer talrijk, die van zijn hand het licht hebben gezien. Wij brengen van deze in herinnering: „De oor log in Zuid-Afrika", een critische studie over „Marlborough, Lis life and times" en de beschrijvingen v§n verschillende slagen uit den Spaanschen successie-oorlog (Ra- millies, Oudenaarde, Wynendale, Malpla- quet, Denain en Ekeren). Tenslotte heeft hij zich in de jaren 1913, 1919 en 1924 in de vereeniging ter beoefe ning der krijgswetenschappen doen kennen als een bekwaam spreker. De overledene was ridder in den Neder- landschen Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Omtrent het geval van verduistering van gelden ter gemeentesecretarie van IJssel- muiden vernemen wij nader, dat een an dere ambtenaar ter secretarie, en de ge meente-veldwachter uit hun betrekking geschorst zijn. Of en in hoeverre zij bij de verduistering en de falsificaties be trokken zijn staat echter nog niet vast. Gister is de gearresteerde ambtenaar, die in voorloopige hechtenis gesteld is, door den rechter-commissaris te Zwolle ver hoord. Het onderzoek naar den omvang van de knoeierijen wordt voortgezet. Van den gearresteerden ambtenaar was het bekend, dat hij zich uitgaven veroor loofde, die moeilijk in overeenstemming waren te brengen met zijn salaris Men meldt verder uit Kampen aan „De Telegraaf" Reeds de vorige week Donderdag, toen het onderzoek op de secretarie begon, wer den aanwijzingen verkregen, dat niet al leen de eerste ambtenaar B. gefraudeerd moest hebben, maar dat ook de gemeente veldwachter De B. en de derde ambtenaar S. van de zaak afwisten. De B. en S. zijn toen met verlof gezonden. Blijkbaar zijn thans ook voor hen zulke bezwarende fei ten ontdekt, dat zij niet langer konden wor den gehandhaafd. Het onderzoek van het verificatiebureau van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten is voortgezet. Reeds is gebleken dat de falsificaties gedurende ongeveer een jaar hebben plaats gevonden. Men zoekt echter nog verder, omdat het niet onmoge lijk is dat reeds voor de samenvoeging van de vijf gemeenten IJsselmuiden, Grafhorst, Wilsum, Zalk en Kamperveen tot een groote gemeente, op de secretarie is geknoeid. Na de samenvoeging is de jonge burge meester, jhr. mr. M. L. Quarles van Ufford (zoon van den Commissaris der Koningin in Zeeland, Red. Midd. Crt.) gekomen, bij wien het bevreemding wekte, dat de op brengst der keurloonen belangrijk lager was dan de gewone jaarlijksche raming op de begrooting. Onmiddellijk heeft de bur gemeester toen een onderzoek doen instel len en daaruit is al spoedig gebleken dat af en toe verschillende bedragen niet in de gemeentekas waren terecht giekomen en dat om de tekorten te verbergen, in de boeken was geknoeid. VERSTOKT OPLICHTER WEDEROM GEARRESTEERD. De politie van het bureau Linnaeus- straat te Amsterdam heeft fen 21-jarigen glazenwasscher gearresteerd en opgeslo ten, die zich herhaalde malen aan oplich ting en verduistering heeft schuldig ge maakt. Korten tijd geleden was het jongmensch uit de strafgevangenis ontslagen, waar hij voor dezelfde misdrijven zjjn straf had ondergaan. Het bleek reeds spoedig, dat hij niet het plan had zijn leven te bete ren. Kort na elkaar kwamen drie aan klachten wegens oplichting en verduiste ring ten zijnen nadeele op het bureau Linnaeussstraat tegen hem. binnen. Hij had een betrekking gevonden bij een gla zenwasscher en voor dezen moest hij een rekening innen bij een oude vrouw. Hij ontving van de vrouw een biljet van tien gulden, dat hij wel even zou wisselen. In derdaad keerde hij met de negen gulden wisselgeld terug, doch het geld bleek te verleidelijk en met een smoesje wist hij de vrouw te bewegen hem de negen gul den nog even ter hand te stellen. Zij heeft haar geld hiét meer terug gezien. Een ander maal kocht hij een broek. Hei gesprek met den winkelier kwam op fo totoestellen en het bleek, dat het toestel van denwinkelier niet geheel in orde was. Samen ging men naar een reparateur, doch enkele dagen later kwam de glazen wasscher alleen terug om het gereparareer- de toestel voor den winkelier af te halen. Het werd hem prompt ter hand gesteld, met gevolg, dat de winkelier zijn toestel kwijt was. De politie had, daar het jongmensch geen vaste woonplaats heeft, eenige moei te bij de opsporing. Gisteravond wisten rechercheurs hem echter te arresteeren. Hij is vandaag voor den officier van jus titie geleid. DOODGEKNELD. Gistermiddag omstreeks zes uur is de chauffeur van een vrachtauto, afkomstig uit Kerkrade, die te Wjjhe puin voor weg- verbetering had aangevoerd, met het hoofd tusschen een balk en de laadbak bekneld geraakt, toen hjj over het mechanisme ge bogen stond, waarmede de bak in schuinen stand gebracht 'kon worden en de laadbak plotseling weer in den verticalen stand te rug sprong. De man was op slag dood. De directeur van den rijksdienst dei- werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid- ideling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het Centraal Bu reau voor de Statistiek van de voorloopige gegevens over de week van 19 t/m 24 Juni 1939. Op 24 Juni 1939 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven: 274.718 werkzoekenden (260.382 mannen en 14.336 vrouwen). Hiervan waren 199.244 (189.763 mannen en 9.481 vrouwen) werkloos en waren 58.929 personen door overheidshulp tewerk gesteld bij cultuur-technische en admi nistratief daarmede gelijkgestelde werken. Blijkbaar waren er dus 16.545 personen als werkzoekende ingeschreven, die in het vrije bedrijf werkten, doch ander werk zochten. In de week 19 t/m 24 Juni 1939 waren bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloo- zenkas aangesloten 587.453 personen, waar onder 76.994 landarbeiders. Van de 510.459 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidspercen tage 17.8 (in de vorige verslagweek, 5 t/m 10 Juni 1939, was dit percentage 18.3). In de overeenkomstige verslagweek van Juni was het werkloosheidspercentage in de laatste jaren als volgt (in het tijdvak Mei tot en met November worden bij de be rekening van de percentages de landarbei ders buiten beschouwing gelaten): 1932: 25.3; 1933: 24.1; 1934: 24.9; 1935: 29.2; 1936: 30.6; 1937: 23.7; 1938: 23.1. Steunverleening. Van de 199.244 ingeschreven werkloozen ontvingen in de week 19 t/m 24 Juni 1939 ondersteuning ingevolge de rijkssteunrege ling 105.000 kostwinners, kostgangers en alleenwonenden, d.i. 41.000 minder dan in de overeenkomstige verslagweek van 1938. Op 24 Juni 1939 waren direct tewerkge steld: a. Bij cultuur technische en administratief daarmede gelijkgestelde werken 59.000 personen b. bij werkfonds-werken 4.300 Spoorwegraad. De Minister van Waterstaat heeft tot l! Juni 1942 tot lid in den Spoorwegraad be-j noemd den hr. A. Jeronimus, lid van de] Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. In de vergadering van de Kamer van 16 Juni j.l. is de heer Jeronimus als zoodanig] voorgedragen in plaats van den heer J. C. E. Massee, die zich niet meer beschikbaar stelde. Reeds toen heeft de heer Jeronimus de hoop uitgesproken dat diegenen buiten de K.v.K., welke te dezer zake wenschen| of wenken hadden, hem deze schriftelijk en] gedocumenteerd zouden willen doen toe komen. Faillissementen. Heden is failliet verklaard G. Schrier, sleepbootkapitein te H a n s w e e r d, Pol derstraat 376. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller. Curator mr. H. C. J. Zaaijer, ad vocaat te Goes. Tezamen 63.300 personen Het aantal is ongeveer 16.000 hooger dan in de overeenkomstige verslagweek van 1938. Aangenomen, dat bij de werken van groep a de directe tewerkstelling per man medebrengt een tewerkstelling in het vrije bedrijf van 0.4 man en bij de werken van groep b van 1.8 man, waren in totaal door overheidshulp tewerkgesteld ruim 95.000 KERK EN SCHOOL. Examen M.U.L.O. Heden slaagden voor het aanvullingsdi ploma te Goes F. D. Verhey, te Vlissingen; J. H. v. d. Kop te Vlissingen; J. N. Elen- baas te Nieuw- en Sint-Joosland; A. Tim mermans te Middelburg; J. A. van Moolen- broek te Middelburg; W. v. d. Weze te Ter- neuzen; en voor het A-diploma: J. W. de Jonge te Renesse; S. de Vlieger te Zierik- see; L. B. Jonker te Zieriksee; M. C. Capel- le te Oosterland; W. Haeck te Bruinisse A. v. d. Vies, Vlissingen; P. H. H. Weijens te Vlissingen; D. den Dekker te Hoedekens kerke; F. J. Adriaanse te Goes; P. L. de Heere te Wemeldinge; L. Stouten te Zierik see; E. H. v. d. Berg te Haamstede; S. Ton te Middelburg; H. W. Blok te Terneuzen; P Verhage te Terneuzen; G. Gaastragerber te Kruiningen; J. M. Mallekoote te Goes; M E. Bennema te Vlissingen; E. J. Helder te Vlissingen; P. W. Bazen te Vlissingen; J G. Dirks te Middelburg. Acht afgewezen. - Geslaagd (met lof) te Antwerpen bij het examen van het Belgisch' muziek-Colle ge middelbare hoogere graad, de heer W. J. J. Lichtendahl te Middelburg. -Te Arnhem slaagde voor het einddi ploma van de van Limburg Stirumschool aldaar, mej. C. de Kruyter te Goes. Ds. F. M. Muller. Het provinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant met Limburg heeft met 1 Septem ber 1939 eervol emeritaat om gezondheids redenen verleend aan ds. F. M. Muller, Ned Herv. predikant te Eindhoven. Ds. Muller aanvaardde de evangeliebe diening in de gemeente Heinkenszand 11 Augustus 1907 en stond daarna te Krabbend jjke (1907—1912), Kerkdrjel (1912—1921), Gorinchem 1925—1928 staat sedert 4 Mei 1928 te Eindhoven. Ds. Muller was praetor van den ring Eindho ven, lid van het Classicaal bestuur van Eindhoven en secundus-lid van het Provin ciaal Kerkbestuur van Noord-Brabant met Limburg. Geref. Kerk. Ds. A. J. van Sluijs te Zonnemere heeft bedankt voor het beroep naar Ooltgens plaat. Geref. Gem. Tweetal te Borsele A. Visser cand. te Rotterdam Zuid en ds. A. van Stuyvenberg te Benthuizen. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand Juni 1939 werd] aan bovengenoemd kantdfcr op spaarbank boekjes ingelegd 113.910.47 en terug betaald 88.789.13. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 25.121,34. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 70. Volksconcert. De Harmonie „Euphonia", directeur de hr. P. de Rooij, geeft Vrijdag 14 Juli des avonds half negen een concert op de Groo te Markt. Het programma luidt als volgt: 1. Royal Hussars, Marche, A. Kappert; 2. „Lustspiel Ouverture" Kéler Béla; 3. ,Fête au Trianon" (fantasie Suite) F. Po- py; 4. „Mondnacht auf der Alster" (Wal- zer) O. Fétras arr. A- Dreisen; 5. Amoret- ten Parade" (karakterstuk) H. Schmid; 6. „Schiphol" Marche, A. Kappert; 7. „Une Soirée d' Automne aux Ardennes" (Fanta sie), A. Govaert; 8. „Bij the Swanee River" (Amerikaansche fantasie) W. H. Mydleton; 9, „Penny Serenade" M. Weersma, arr. P. de Rooij; 10. „Mandora" Marsch, S. W. Ord Hume. HET AVONTUUR VAN DE „SPINNEKOP". Het avontuur van de zes Duitschers on der wie een vrouw, die dezer dagen met het bootje de „Spinnekop" door de „Alba tros" werden binnengesleept, heeft in den afgeloopen nacht zijn voortzetting gekre gen. Nadat de vrouw op den „Albatros" was overgebracht heeft een dokter vastgesteld, dat zij alleen oververmoeid was door de doorstane vermoeienissen. De commissaris van politie heeft de hulp der scheepvaart inspectie ingeroepen en deze verbood het uitvaren van de „Spinnekop" in den toe stand, waarin het scheepje was binnenge bracht. Men heeft het toen bij het bedrijf der S. H. V. op het droge 'gebracht en daar is het door de Duitschers met eigen middelen her steld. Toen is toestemming verleend om naar Oostende te varen en hedennacht om drie uur is het bootje met de zes opvaren den vertrokken, tot de grens uitgeleide ge daan door de „Albatros". Naar wij van den commissaris van politie vernemen, maakte het zestal een gunstigen indruk. Het was geenszins het plan om in Nederland te blijven, uit angst dat zjj zou den worden geïnterneerd. Het doel is nog steeds om via Engeland naar Zuid-Ameri- ka te geraken en daar een nieuw leven te beginnen. DOMBURG. In bot verslag over het zil veren jubileum der Domburgsche Golfclub stond, dat de feestelijkheden Zaterdag begonnen met een maaltijd in het Badpa viljoen. Dit is niet juist. De maaltijd, die dien dag in het Badpaviljoen werd gehouden had met het jubileum niets te maken. Het betrof een maaltijd door de te Mid delburg gevestigde N.V.'s, die den hout handel beoefenen, aan den Houtbond aan geboden. Amsterdam 1936-3% 96%96% Zeeuws. Hyp. B-3% 94 Cities Sercice Cy. P. 1958 5 55%:56 A Amsterd. Bank 114114 A Ned. :Gist— en. Spiritusf. 386%387 A De Schelde N.B. 40%—40% C Am. Smelt en Ref. 30%30% A Houth. Alberts 80%—80 C Chesapeake Ohio 2524% C Pref. Kansas City South. 12%13% C Union Pac. Rr. 74% Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indië 37 1000-3 93—93% Engeland 1960-90 4 77%—77% A Koloniale Bnk. 165%166 A N.I. Hbk. 600 115%—115 C Ned. H. M. 1000 129%—127% A v. Berkels Pat. 45%45% C Calvé-Delft 79—78% A Lever-Bros Unilever 127%128-7% A Philips Gem. B. Afg. 198%196-4% C Am. Car Foundry 15%—15%-3% C Anaconda Cop. 19%18%-% C Bethlehem St. 39%—40-39% C Int. Nickel Cy. 34%—35 C Kennee Copper 24%—24%-% C Rep. Steel 11%—11%-% C U. States St. C. 34%—33%-% C North Am. Cy. 16%—16% A Kon. Petr. Mpij. 301%—298%-300 C Contin. Oil Cy. 16%—16%-% C Phillips Petr. Comp. 24%25% C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 107—108 A H.V. Amsterdam 398%392-4 A Java Cult. Mij. 190189 A N.I. Suiker U. 214 A Deli Batavia 133131% C Deli Mij. 1000 193—185%-6% Unilever Amerika ObLMarkt Rubber Philips Markt HVA (Wettig KonlnkL Aku Schepen Tabak Suiker gedeponeerd,* A Senembah 144%145% C Baltimore en Ohio 3%3% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 10% A Amst. Rubb. C. 188188%-6 A Deli-Bat. Rubb. 128—125% A Hessa Rubber 8481 A Serbadjadi S.R. 83-80%-l% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 8.81% 8.82 75,56 75,62% 4.99 4.99% 32.01 32,01% 1,88% 1.8 s-HEER-ARENDSKERKE. In de vaca ture van raadslid van den heer C. Philipse, werd benoemd verklaard de heer G. op 't Hof te Nieuwdorp, deze heeft zijn benoe ming echter niet aangenomen. Thans is benoemd verklaard de heer Jacs. de Schipper te 's-Heer-Hendrikskinderen. Aanvaring. WEMELDINGE. Gisternamiddag had op I het kanaal, ter hoogte van de Postbrug al hier, een aanvaring plaats tusschen het 150 ton groote motorschip „Lillie", schipper van Kerkhoven, geladen met zand, bestemd naar België en het 1000 ton groote kanaal schip „Poulina". Eerstgenoemd schip kreeg door de bot-1 sing een groot gat in het voorschip en maakte veel water. Door een passeerende I sleepboot „Marya" van de reederjj Janssen uit Dordrecht werd met de stoompomp het I zinkende schip drijvende gehouden. Het sleepschip „Poulina" kreeg eveneens be-1 langrijke averij aan het voorschip, doch kon de reis zonder noodreparatie voortzetten. Het motorschip „Lillie" is met een noodre paratie gedicht en zal hier de lading zand lossen. Geitenkeuring. KOUDEKERKE. Voor de afdeeling Vlis- singsche weg van de Geitenvereeniging Walcheren had Dinsdag een keuring plaats. De aanvoer ter keuring bestond uit 7 lammeren, 5 tweejarige en 8 oudere geiten. De lammeren vormden een zeer goede klasse, éénjarige matig, tweejarige en ou dere vrij goed. Eerste prijzen met diploma van de Prov. Vereeniging werden toegekend aan: Lammeren, wed. L. Jansen, éénjarige J. Stroo; tweejarige W. Brielsma; oudere M. J. Rottier; stamboekgeiten W. Brielsma. In de afdeeling dorp, waar later gekeurd werd, waren aangevoerd 6 lammeren, 10 éénjarige, 4 tweejarige en 13 oudere gei ten. In doorsnee was de kwaliteit hier beter dan aan den weg, vooral de jarige en de oudere geiten stonden op belangrijk hooger peil. Hier werden bekroond met eersten prijs en diploma van de P.V. voor lammeren wed. J. Taal; éénjarigen J. Wagenaar, twee jarige Kr. Verhage, oudere P. Cyvat. Twee der oudere geiten werden in het Prov. Stamboek ingeschreven. Voor deze keuring was ook goede belang stelling en o.a. werden opgemerkt de bur gemeester en de secretaris der gemeente. BOUDE WIJNSKERKE. Dinsdagmorgen had alhier de jaarlijksche geitenkeuring plaats onder leiding van de heeren Sie- tema en Versluis. Aangevoerd 55 geiten; hiervoor waren 35 prijzen beschikbaar die werden toegekend als volgt: Lammers: le prijs C. v. Sluijs Cz„ 2e pr. E. Janse; 3e pr. Jac. Wisse; 4e pr. K. Kleinepier; 5e pr. A. Kleinepier; 6e pr. P. v. Sluijs. Lammers (volbloed) le pr. P. Kleine pier; 2e pr. K. de Witte; 3e pr. K. Klei nepier; 4e pr. D. Stroo; 5e pr. J. Mal- jaars. 1-jarige: le pr. D. Stroo; 2e pr. K. Klei nepier; 3e pr. K. de Witte; 4e pr. P. Boo gaard; 5e pr. Jac. Wisse; 6e pr. J. Mal- jaars; 7e pr. W. de Kam. 2-jarige: le pr. A. Boogaard; 2e pr. E. Janse; 3e pr. P. Boogaard; 4e pr. Jan Wisse; 5e pr. A. Boogaard. 3 jaar en ouder: le pr. J. v. Sluijs; 2e pr. K. Kleinepier; 3e pr. Jac. Wisse; 4e pr. E. Janse; 5e pr. St. v. Sluijs; 6e pr. G. de Visser; 7e pr. P. v. Sluijs; 8e pr J. de Witte Fz. Stamboekgeiten: le pr. K. Kleinepier;. 2e pr. J. v. Sluijs; 3e pr. J. Sturm; 4e pr. J. Sturm. Kampioene van al deze dieren werd de geit van A. Boogaard. Reser.ve kampioene een geit van K. Kleinepier. Een geit van A. Boogaard werd inge schreven in het Provinciale stamboek. ATHLETIEK. F. W. Scharroo lid van de commissie van beroep. Het bestuur van de Koninklijke Neder landsche Athletiek Unie heeft tot lid van de commissie van beroep in plaats van dr9. W. F. van Leeuwen benoemd kolonel P. W. Scharroo, oud-voorzitter der K.N.A.U. KORFBAL. Voor de competitie speelt vanavond aan den Abeelschen Zandweg Animo tegen Madjoe H. De korfbalvereeniging S.S.S. uit Ko- ljjnsplaat houdt a.s. Zaterdag haar traditi- oneele seriewedstrijden, waarvoor flinke belangstelling bestaat. Er wordt in 2 af- deelingen gespeeld. In de A-afdeeling zijn geplaatst Die Gouwe (Noordgouwe), Vol harding I (Ierseke), Wemeldinge (Wemel dinge) en S.S.S. (Kolijnsplaat). In de B-af- deeling Swift 2 (Middelburg), Madjoe 2 (Vlissingen), Volharding 2 (Ierseke) en TO GO (Goes). POSTDUIVEN. Zondag 9 Juli hield de duivenvereeni- ging „Tot Weerziens" te Sluis een prjjs- vlucht op Arras met oude en jonge duiven. Oude duiven. Aantal 30 stuks. Afstand 122 km. Los om 7.09 uur. Eerste duif 8 uur 38 min. 17 sec. snelheid 1366,8 m; laatste duif 9 uur 1 min. 23 sec. snelheid 1086 m per minuut. Prijswinnaars: J_. van Balkom 1 en 10; M. van de Bussche 3; L. Dhondt 3; J. Focke 4; Osc. de Meijer 5; A. de Baedts 6; Pr. Rijckborst 7; W. du Fossé S; P. de Smit 9; Overduif F. Nieskens. Jonge duiven. Aantal 35 stuks. Eerste duif 8 uur 35 min. 13 sec. snelheid 1413,6; laatste duif 8 uur 57 min. 55 sec. snelheid 1125 m per minuut. Prijswinnaars: W. du Fossé 1, 4, 5, 8 en 11; J. Aers 2, 3; A. van Hoorn, Retranchement 6; R. van Weijns- berghe 7; L. Dhondt 9; C. Caniere 10 en 12 en overduif. Bij Kon. besluit is, aan den reserve-offi cier van gezondheid der tweede klasse I. P. Leenhouts, van den geneeskundigen dienst der landmacht, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Bij beschikking van den minister van defensie is de luitenant ter zee der le klas se V. Nederost, dienende bjj het koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord, den 7 Juli 1939 ter beschikking gesteld. KORTGENE. Ter gelegenheid van de of- ficieele opening van het nieuwe pakhuis van de Coöp. Aankoopvereen. Centraal Bu reau uit het Ned. Landbouw Comité G.A. te Rotterdam, gevestigd op de haven al hier, hebben de directie en een groot aan tal genoodigden Dinsdag o.a. een rijtoer door Noord-Beveland gemaakt. De rijtoer werd gemaakt na afloop eener vergadering in het feestelijk versierde gebouw. KATS. Dinsdag hebben de schoolkinderen een schoolreisje gemaakt naar Antwerpen, onder leiding van het hoofd der school, den heer F. J. Vos en zijn vrouw. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Vonnissen. De volgende vonnissen werden heden uit gesproken: P. J. A. V., 39 jaar, koopman te Middel burg, wegens verduistering tweemaal ge pleegd, 6 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. C H. M„ 37 jaar, koopman te Kloetinge, wegens verduistering, driemaal gepleegd, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voor arrest. P. A. L„ 61 jaar, landbouwer te Aarden burg, overtreding bouwverordening gemeen te Aardenburg: vernietiging vonnis Kan tongerecht, ontslag van alle rechtsvervol ging. D. S„ 28 jaar, schipper, gedomicilieerd te Sneek, wegens zedendelict: 27 dagen ge vangenisstraf. TWEE IERSEKESCHE SCHIPPERS TE MECHELEN VEROORDEELD. De schippersknechten J. S. en J. G. uit Ierseke werden door de rechtbank te Me- chelen veroordeeld wegens het mishande len van een vijftal inwoners dier stad. De eerste kreeg twee maanden gevangenis en 350 franken boete, de tweede 8 dagen ge vangenis en 182 franken boete.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2