BUITENLAND. SPORT. LANDBOUW. Dr. Tol WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. SCHOUWEN EN DUIVELAND. ZEEUWSGH-VLAANDERER O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. GR0EDE De mogelijkheid van een Engelsch-Japanschen oorlog. ACERDA. gos» bioscopen. stellen zich voor om hier het scheepje te repareeren en dan den tocht voort te zet ten. Om landing van dit gezelschap te voorko men, is het scheepje langszij de „Albatros" vastgemaakt en blijft het onder bewaking. AAGTEKERKE. De voorzitter van het centraal-stembureau heeft in de vacature wijlen P. de Visser, tot lid van den raad benoemd P. de Visser Pz. Jr. VERE Gedurende de laatste paar weken is men druk doende proeven te nemen met druk op de waterleidingbuizen. Daarbij is gebleken, dat er in de gemeente hier en daar een lek zit, doch niet noemenswaard. Daarentegen is gebleken, dat de buizen op den Gapingschenweg nogal veel lekken vertoonen, zoodat daar misschien nog wel stukken opgegraven zullen moeten wor den. Overigens zal het nog wel drie weken duren aleer tot waterdistributie kan wor den overgegaan. VROUWENPOLDER. Zaterdag werd al hier op een daartoe welwillend door den heer W. Duvekot Szn. beschikbaar gestelde weide de jaarlijksche ririgrijderij gehouden, waaraan door 11 personen werd deelgeno men. Allereerst werden de geldprijzen ver reden. In totaal werd 24 maal naar den ring gestoken. De uitslag was als volgt: le pr. M. Sehoe 16 r.; 2e Jac. Louwerse 15 r.; 3e pr. E. de Regt 10 r.; 4e pr. C. Jobse 8 r.; 5e pr. C. Geldof 8 r.; 6e pr. W. Dekker 7 r.; 7e pr. L. van Dis 6 r.; 8e pr. W. Duvekot 5 r.; 9e pr. Jac. Janse 5 r.; 10e pr P. Polderman 5 r.; lie pr. L. Hekhuis 2 r. Vervolgens werden de beschikbaar gestel de kunstvoorwerpen verreden. In totaal werd 12 maal naar den ring gestoken. De uitslag was als volgt: le pr. M. Schoe 6 r.; 2e pr. P. Polderman Cz. 5 r.; 3e pr. C. Geldof 5 r.; 4e pr. E. de Regt 4 r.; 5e pr. C. Jobse 4 r.; 6e pr. Jac. Janse 4 r.; 7e pr. W. Dekker 3 r.; 8e pr. Jac. Louwerse 2 r.; 9e pr. L. Hekhuis 2 r.; 10e pr. L. van Dis 1 r.; lie pr. W. Duvekot 1 r. De potlepel werd gewonnen door W. Dek ker met 2 ringen. De extra beschikbaar gestelde prijzen werden gewonnen door: le pr. M. Schoe 2 r.; 2e pr. W. Dekker lr.; 3e pr. W. Du vekot 1 r. HANSWEERD. Benoemd tot Rijkshaven meester alhier de heer P. Hamer, baken- meester te Wageningen. De nieuwbenoemde is reeds in functie getreden. RILLAND. In de op 10 Juli gehouden vergadering van Ingelanden van den Eer ste Bathpolder werd de rekening over 1938-'39 vastgesteld in ontvangsten op 6698 in uitgaven op 5015, het batig saldo op 1683.' De begrooting voor 1939-'40 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op 5532 met 747 voor onvoorziene uitgavén. Het dijkgeschot werd bepaald op 5 per ha. Op de voordracht voor dijkgraaf komen voor: 1. Ir. W. Kakebeeke te Rilland; 2. H. van Gorsel te Rilland en P. Nieuwen- huyse te KrabbendJke. In de op 10 Juli gehouden vergade ring van Ingelanden van de Tweede Bath polder werd de rekening over het dienst jaar 1938-'39 vastgesteld in ontvangsten op 5096, in uitgaven op 3989, het batig saldo op 1106. De begrooting voor het dienstjaar 1939- '40 werd vastgesteld in ontvangsten en, uitgaven op 4152 met 608 voor, onvoor ziene uitgaven. Het dijkgeschot werd be paald op 5 per ha. De voordracht voor dijkgraaf vermeldt I. Ir. W. Kakebeeke te Rilland; 2. D. Bu- tijn te Rilland; 3. H. van Gorsel te Ril land. In de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Landbouwmaat- schappij „De Bathpolders" werd tot com missaris in de vacature van wijlen den heer J. M. 'v. d. Schalk te Schiedam ge kozen de heer W. Koning Wz. te Wasse naar. ZONNEMERE. Aan de Rijks-universi teit te Utrecht slaagde dezer dagen voor het propaedeutiseh-examen in de genees kunde mej. J. S. M. Cornelis van Zonne- mere. De „Leeuwtjes" in eere hersteld. TERNEUZEN. De bekende boerderij „De Leeuwtjes" welke in in het uitbreidings plan der gemeente is opgenomen ontleende haar naam aan het feit, dat zich aan het begin der inrijlaan twee steenen leeuwen figuren bevonden. Haar bekendheid ver wierf de boerderij door het bezoek dat de Engelsche Koningin Victoria die met haar jacht en een negental oorlogsschepen op weg was naar Antwerpen, aldaar bracht. Nadat de boerderij tengevolge van de uitbreiding afgebroken was, verdwenen ook de leeuwtjes. Gemeentewerken hebben zich over de beide figuren ontfermd en deze door Monu mentenzorg laten restaureeren. Thans is men van gemeentewege bezig aan het be gin van het plantsoen in de Leeuwenlaan op ongeveer dezelfde plaats waar zich vroeger het inrijhek der hoeve bevond, een tweetal keurig gemetselde kolommen te maken, waarop leeuwtjes wederom ge plaatst zullen worden. Waar onze gemeente arm is aan histori sche plekjes is het initiatief van gemeente werken dan ook zeer toe te juichen. NIEUWVLIET. De collecte voor stich ting Tehuis voor alleen staande blinden van alle gezindten in Nederland te Wolf- hezen heeft alhier de som opgebracht van 29. Abonnementen en Advertentltn voor dit blad worden aangenomen door den Agent GRAAF CIANO TE BARCELONA AANGEKOMEN. Havas meldt uit Barcelona: De Italiaansche minister van buitenl. za ken, graaf Ciano is gistermiddag om vijf uur 10 te Barcelona aangekomen, waar hij werd verwelkomd door de Spaansche minis ters Jordana (buitenlandsche zaken) en Serrano '(binnenlandsche zaken). Na te Barcelona voet aan land te heb ben gezet heeft de Italiaansche minister een défilé van een divisie van het Spaansche le ger bijgewoond. Vervolgens begaf hij zich, rechtopstaande in een auto naar het ge bouw van de Spaansche Phalanx, (de fas cistische partij). Gedurende de rit werd hij luide toegejuicht. Na bloemen te hebben gelegd bij het mo nument voor de gevallenen, sloeg graaf Ciano vervolgens een défilé van 90.000 le den van de Phalanx gade. Tenslotte werd op het paleis Pedralbes een intiem diner aangeboden. Japan zal hem altijd winnen, meent de Japansche pers. Domei meldt uit Tokio: Naar aanleiding van de ontoegeeflijke houding, die naar gemeld wordt veld wint in Engeland ten aanzien van Japan in verband met Tientsin, waarbij zelfs denk beelden naar voren komen als het instel len van economische sancties en het ten uitvoer leggen van een vlootdemonstratie tegen Japan, schrijven de dagbladen Yo- mioeri Sjimboen en Miyuaki Sjimboen over de mogelijkheid, van een Engelsch- Japanschen oorlog, waarvan niemand kan zeggen of hij niet volgen zal op de anti- Japansche agitatie der Engelschen,, voor al omdat naar de bladen schrijven, de Ja pansche regeering besloten heeft in geen geval de blokkade van de Britsche conces sie in Tientsin te verzachten, tenzij En geland de politiek ten gunste van Tsjang- Kai-sjek laat varen. Mocht een oorlog uitbreken tusschen Engeland en Japan, dan voorspelt de Yomioeri Sjimboen, dat het Verre Oosten het tooneel zal worden van een grooten slag. Het blad geeft een analyse van de Britsche vloot en merkt op, dat Engeland 14 kapitale schepen heeft, 14 kruisers der A-klasse, 49 krui sers der B-klasse, 7 vliegtuigmoedersche pen, waarbij twee van verouderd type. De gespannen verhoudingen in Europa ver hinderen Engeland echter kapitale schepen en kruisers naar het Verre Oosten te zen den, met uitzondering van zeer weinig schepen. Aldus redeneerende gelooft de Yomioeri Sjimboen dat Engeland gedwon gen zal zijn om zijn vlootstrijdmacht te Singapore te concentreeren in plaats van in Hongkong, dat blootgesteld zal zijn aan Japansche aanvallen. Het blad citeert echter vlootdeskundi- gen en voorspelt dat Singapore gemakke lijk zal vallen voor de Japansche strijd krachten, die het waarschijnlijk evenmin moeilijk zullen vinden het schiereiland Malakka te versveren. Een aanval met alle beschikbare middelen door de Ja pansche vloot buiten beschouwing laten de, wijst het blad er op, dat Singapore be dreigd zal worden door de Japansche duik- booten. Het verlies van Singapore zou het signaal vormen voor de ineenstorting van het geheele Britsche defensiesysteem in het Verre Oosten. Sprekende over beweerde Britsche ma chinaties om de Vereenigde Staten er toe te brengen, zich aan Britsche zijde te plaatsen in een oorlog in het Verre OoS' ten tegen Japan, schrijft de Yomioeri Sjimboen niet te gelooven, dat de Ver eenigde Staten Engeland in de kaart zullen spelen en tegen Japan zullen vechten alleen om de Britsche vlootsuprematie te vestigen. Mochten de Ver. Staten zich echter bij de En gelschen en Franschen aansluiten tegen Ja pan, dan geeft het blad de Japansche na tie den raad te vertrouwen op de vloot- autoriteiten die een vlootpolitiek moeten hebben uitgewerkt met het oog op ieder mogelijk noodgeval. Het blad besluit met hieraan toe te voegen, dat het resultaat van een oorlog tusschen Japan en Enge land, wanneer die zou ontstaan, zou ein digen ten gunste van Japan. DE 52 ENGELSCHE MILITAIRE VLIEGERS NAAR FRANKRIJK. Havas meldt uit Londen: Gistermiddag zijn 52 militaire Engelsche vliegtuigen naar Le Bourget (Parijs) vertrokken ter deel neming aan de vliegdemonstraties op 14 Juli, den nationalen feestdag in Frankrijk. Gistermiddag tusschen half vijf en zeven uur zijn de Britsche vliegtuigen op Le Bour get geland. f: 'rf|l$ DE VLIEGTUIGENREGEN IN HET VERRE OOSTEN. De Japanners blijven onvermoeid de Russische luchtvloot vernieti gen Domei meldt uit Tokio: De Japansche ■luchtmacht heeft 59 Sovjet-Russische en Buiten-Mongoolsche vliegtuigen neerge schoten in een luchtgevecht boven de Kalkha, de grensrivier tusschen Mants joekwo en Buiten-Mongolië, welk gevecht gisteren om 1 uur werd geleverd. Bo vendien werden nog zes vliegtuigen ver moedelijk neergehaald, doch daarvan is nog geen bevestiging gekregen aldus mejdt een telegram van de strijdkrachten te velde dat hieraan toevoegt, dat slechs een Japanseh vliegtuig niet naar zijn> basis is teruggekeerd. Het telegram meldt, dat een algemeene aanval hedenmorgen vroeg werd ingezet door de gecombineerde Japansche en Mantsjoerijsche strijdkrachten met als re sultaat, dat de Russische en Buiten-Mon goolsche troepen verdreven werden van de delta tusschen de Kholstai en de Kalk ha. De Japanneezen maakten ruim 50 tanks en pantserwagens buitj benevens een groot aantal kanonnen, waaronder drie 15 cm houwitsers en twee stukken veld- ZWEMMEN. DE INTERNATIONALE SCHELDEBEKERZWEMWEDSTRIJD. Nog slechts enkele dagen scheiden ons van één van de belangrijkste en grootste zwemwedstrijden van ons land, n.l. den in ternationalen Scheldebekerzwemwedstrijd, die Zaterdag a.s. voor de achtste maal zal gehouden worden. De zeer omvangrijke organisatie is weer tot in de puntjes geregeld, dank zij de me dewerking van diverse instanties, waarvan wij noemen de marine, de kustartillerie, het Nederlandsche en Belgische loodswezen, de zeevaartschool, de vereeniging voor wa- tertourisme en niet in 't minst den staf van doktoren, Roode Kruis en de Vlissingsche Reddings Brigade. Aan dezen zeewedstrijd, die wordt geor ganiseerd door den Zeeuwschen Zwemkring, moge uit veiligheidsoverwegingen slechts 20 personen deelnemen. Een radiografische en telefonische seindienst zorgt dat het pu bliek op boulevards en strand, regelmatig van het verloop van den wedstrijd op de hoogte wordt gehouden. Er waren heel wat meer dan 20 inschrijvingen, zoodat selectie is toegepast. Onder de deelnemers treffen we ook nu weer den bekerhouder Deane uit Londen, thans vergezeld van twee zijner bondgenooten, n.l. de heeren Potts en Gill. Nederlandsche zwemmers zijn Stender uit Hilversum, De Vos uit Rotterdam, v. d. Meer en Boomsma uit Den Haag, alle oude bekenden. Verder willen den strijd aan binden de heeren Siesterman van Ooye, Den Haag; Vreeswijk en Nieuwland uit Utrecht; Mesrik uit Arnhem; Versluis, Bergen op Zoom, terwijl de heeren Sanders en Wa genaar de eer van Vlissingen zullen moe ten verdedigen. Ook bij de dames neemt de belangstelling voor dezen wedstrijd toe. De houdster van de zilveren schaal, mej. J. Kastein uit Am sterdam, zal ongetwijfeld den meesten te genstand ondervinden van mevr. R. Aars bergenOlsen uit Rotterdam, die deze schaal ook reeds in haar bezit heeft gehad. Een verrassing en tevens een vraagteeken is de deelname van onze wereldrecordhoud ster Willy den Ouden, die, nu zij het wed strijdnummer op den korten afstand vaar wel heeft gezegd, in dezen strijd wil be wijzen, dat zij ook op langen afstand wat kan presteeren. Zij zal het tevens moeten opnemen tegen haar stadgenooten de da mes M. Kerkmeester en N. Lagace en tegen mej. N. Coenen uit Bergen op Zoom. Mocht de zee n.l., evenals het vorige jaar, te ruw zijn, waardoor het gevaar te groot zou worden, dan gaat de wedstrijd niet door, doch dan zal gezwommen worden in het kanaal door Walcheren van Middelburg naar Vlissingen, afstand 5 km. De start van den Scheldewedstrijd vindt plaats 's middags 12.30 uur ter hoogte van Nieuwesluis, bezijden Breskens, de fi nish is bij het badbedrijf te Vlissingen, De afstand bedraagt linea recta circa 4500 m, doch door den stroom wordt de te zwemmen afstand circa 7 km. VOETBAL. DEBOMICO—ZEELANDIA-COMB. Het schijnt dat het bestuur en het mee- rendeel der leden van het Den Boer-Mid- delburgsche Courant Elftal dezen zomer zich 100 procent productief willen maken, om toch zeker één avond per week aan Koning Voetbal te wijden. Want al begon men vroeg in dit jaar met oefenen op Za terdagmiddag, met ingang van den zomer tijd werd ook den Woensdagavond benut om de stijve botten weer lenig te krijgen. Toen werd als inzet een wedstrijd gespeeld tegen een Middelburg-combinatie, welke gevolgd werd door vijf te spelen jubileum wedstrijden in verband met haar vijf-jarig bestaan. Nu deze beëindigd zijn, is men schijnbaar toch nog vol vuur, om die en kele weken, die nog resten, zich eens per week, na den volbrachten dagtaak, op het groene tapijt te begeven, en zoo zal mor gen (Woensdagavond) een wedstrijd plaats vinden op het Gem. Sportterrein Nadorst, tegen een Zeelandia-combinatie, al behoort deze niet bij de jubileumwedstrijden, een medaille voor de winnende vereeniging be schikbaar zal worden gesteld. SCHAKEN x OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Onder de auspiciën van den Koninklij ken Nederlandschen Schaakbond werd vroeger om de twee jaar een wedstrijd gehouden om het kampioenschap van Ne derland. Toen echter in 1938 bleek dat voor dezen wedstrijd een enorme belang stelling bestond, besloot de bond reeds een jaar later een nieuwen wedstrijd te organiseeren. Een nieuwigheid is dat de winnaar echter geen beslag legt op den kampioenstitel, doch slechts het voorrecht verkrijgt met den titelhouder dr. Euwe een match van 10 partijen te mogen spe len, waarbij de titel de inzet zal zijn. Het is jammer, dat eenige jonge pelers niet mee kunnen strijden. Cortlever en De Groot vertrekken tegen het einde van deze maand naar Zuid-Amerika om deel te nemen aan het landentournooi te Buenos Aires, terwijl ook Prins en dr. Mulder zich op het laatste oogenblik te rugtrokken. Gisteravond vond de eerste ronde plaats in hét Amsterdamsche schaakhuis. geschut. De houwitsers verkeerden in goe den staat en werden terstond gericht op de vluchtende Russische en Mongoolsche troepen, die de Kalkha overstaken, waarbft hun zware verliezen werden toegebracht. Tenslotte meldt het telegram, dat onge veer 1000 Russische en Buiten-Mongool sche scherpsschutters met 40 tanks en ruim 100 pantserwagens er in slaagden den Westelijken oever te bereiken van de rivier, waar zq thans echter door de Ja panneezen zwaar bestookt worden. DU1TSCHLAND. HET PARTIJCONGRES DER N.S.D.A.P. Van 2 tot en met 11 September, Het D.N.B. meldt uit München: Het Con gres van de N.S.D.A.P. zal dit jaar van 2 tot en met 11 September te Neurenberg worden gehouden. Zooals men weet, zal dit congres „de partijdag van den vrede" heeten. De eerste verrassing van het tournool kwam na 2 uur spelen. Van den Bosch, die in een soort Colle-opstelling een goe de positie verkreeg, wilde per se met een bestorming van den vijandelijken koning zijn tegenstander overrompelen, waarbij hij zijn dame-vleugel verwaarloosde. Van Scheltinga trok goed partij van zijn ge boden kans en trok met zijn c-pion op. Hij sloeg den aanval af en won het eind spel. De uitslagen van de eerste ronde luiden: SterkStumpers 10; Roeleir. Van Steenis 10; jhr. mr. dr. Van den Bosch Van Scheltinga 01; LandauWijnans De RondeVan Doesburgh 01. De partij van jhr. Van den Bosch en Van Scheltinga had het volgende verloop: Wit: jhr. J. H. O. van den Bosch; zwart: T. D. Scheltinga. Colle-opening. 1. d2d4 d7d5; 2. Pgl—f3 Pg8—f6. 3. e2e3 Lc8—f5; 4. Lfl—<d3 e7—e6; 5. 0—0 Lf8d6; 6. c2—c4 c7—c6; 7. Pblc3 Lf5xd3; 8.Ddlxd3 Pb8—d7; 9. e3e4 d5xe4; 10. Pc3xe4 Pf6xe4; 11. Dd3xe4 0—0; 12.Lcl—d2 Dd8e7; 13. Tfl—el Pd7—f6; 14. De4—h4 Ld6—b4; 15. Tal—dl Tf8d8; 16. a2—a3 Lb4xd2; 17. Tdlxd2 De7c718. Tel—e5 b7—b5; 19. Te5g5 Pf6e8; 20. Tg5—g3 c6—c5; 21. Pf3—g5 h7h6; 22. Pg5—h3 Td8xd4; 23. Td2xd4 c5xd4; 24. Ph3—f4 b5xc4; 25. Dh4xh6 c4—c3; 26. b2xc3 d4xc3; 27. Dh6g5 Ta8d8; 28. Pf4—d3 c3—c2; 29. Dg5—cl Dc7c3; 30. Pd3—el Dc3xel; 31. Del x el Td8dl. Wit geeft het op. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Fournier wint de, eerste étappe. Lambrichts zesde. Gister is de ronde van Frankrijk, als ge meld, aangevangen met de eerste étappe van Parijs naar Caen, een afstand van 215 km. Het was een zeer levendige koers en de Nederlandsche renners hebben een zeer belangrijk aandeel gehad. Deze eerste rit werd in de sprint gewonnen door den Franschman Fournier in den tijd van 6 uur 21 min. 57 sec. in een groep van negen ren ners op de baan te Caën. Lambrichts bezette een eervolle zesde plaats. Er zijn geen renners op den eersten dag uitgevallen. De uitslagen luiden: I. Fournier (Frankrijk) 6 uur 21 min. 57 sec., 2. Romain Maes (België), 3. Marcel Kint (België), 4. De Lathouwer (België) 5. Tassin (Frankrijk), 6. Lambrichts (Ne derland), 7. Galateau (Frankrijk), 8. Stor- me (België), 9. Passat (Frankrijk) allen zelfden tijd. II. A. van Schendel, Gommers en Sijen in 5 uur 22 min. 13 sec., 54 werd Dominicus in 6 uur 24 min. 30 sec., 55 werd De Korver in 6 uur 24 min. 35 sec., 65 T. van Schen del 6 uur 32 min. 10 sec 70 werd Hélle- mons in 6 uur 34 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1. Fransche Noordoostploeg 19 uur 5 min. 23 sec., 2. België a-ploeg 19 uur 5 min. 51 sec., 3. 4. 5. en 6. Nederland, met de ren ners Lambrichts, A. van Schendel, Sijen, België b-ploeg, Fransche Westploeg en Fransche Zuidwestploeg in 19 uur 6 min. 23 sec. POSTDUIVEN. Uitslag van de op Zondag gehouden wedvlucht door de Blauwe Doffer te Hans- w e e r d van Pont St. Maxence af. Afstand 259 km. le pr. NN, 2e pr. A. de Klerk, Hansweerd, 3e pr. J. Bruinzeel, Schore, 4e pr. J. den Exter, Hansweerd, 5e pr. V. v. d. Kreeke, Hansweerd. BIGGEKERKE. Maandagmorgen had al hier een geitenkeuring plaats, uitgaande van de Provinciale Vereeniging tot verbe tering van het geitenras in Zeeland. De jury werd gevormd door de heeren W. Sie- tema en J. Versluijs. De uitslag luidde als volgt: Lammeren: aanvoer 15. 1. P. Wijkhuis; 2. L. Simonse Jz.; 3. L. van Keulen; 4. J. Francke; 5. J. Moens; 6. C. Jobse. Éénjarige geiten: aan voer 5. P. Wijkhuis met diploma van de Prov. Vereeniging; 2. J. Wijkhuis; 3. A. de Buck. Tweejarige geiten: aanvoer 7. 1. J. Wijkhuis met diploma van de Prov. Ver.; 2. J. M. Wielemaker; 3. S. Kluyfhout; 4. C. Clarisse. Oudere geiten: aanvoer 3, 1. A. Sinke; 2. A. de Buck; 3. J. Wijkhuis. Een extra prijs voor de beste geit be schikbaar gesteld door de firma Duvekot te Goes, verwierf J Wijkhuijs. Een gratis abonnement op „De Geiten houder" viel bij loting ten deel aan J. Moens. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Gistermiddag is door B. en W. van Rilland in het openbaar aanbesteed het bestraten van een deel van den hoofdweg aldaar. Ingeschreven werd als volgt: N. V. Visser en Smit, Aannemers Mij. Papendrecht f 24460, klinker dubbel dik f 23500 klinker keien. K. Lucasse, Walsoorden f 24600, N. V. Konings, Oss f 23450, W. de Bokx, Hoek f 23250, G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f 23900, W. v. d. Linde, Kattendijke f 23550, I. Lagasse en Zoon, Koudekerke f 23300, Ed. Scheele, Terneuzen f 23200, C. Wisker- ker te Nieuwdorp f 23000 klinker dubbel dik, A. Warrens, Ossenisse f 22990, J. de Maagt, Hontenisse f 22975, N.V. Heimans, Rosmalen f 22850, klinker dubbel dik, L, van Boven Ellewoudsdijk f 22780, J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berge, Bruinis- se f 21775, J. Moerland, Sint-Annaland f 21440, L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke f 21300, W. van Vossen, Sint-Annaland f 21300, J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 21140 klinker dubbel dik, P. van Dongen Mz. Scharendflke f 20183, P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 20540, dubbel dik, M. Hooge- steger, Wemeldinge f 19890, C. v. d. Klippe, Vlissingen f 19960 dubbel dik klinker, F. Duynhouwer, Goes f 19800, M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer-Arendskerke f 18880. De cijfers waar niets achter vermeld staat is gewoon met klinkerbestrating. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 12 JULI. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 m. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 8.16 Ber.). 9.30 Keuken praatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 Het VARA-ork. 1.00 Gram. 1.15—1.45 Het VARA-ork. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Es meralda. 5.50 Het VARA-ork. 6.28 Ber.). 6.40 Causerie. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal conc. 7.30 Muziek. 7.35 Cursus „Jeugd 1939". 7.50—8.00 Muz. 8.05 Herh. SOS-ber. 8.07 Ber. ANP en VA- RA-Varia. 8.15 De VARA-Zomerprjjsvraag. 8.17 „Die verkaufte Braut", opera (le en 2e bedr.). 9.40 Reportage. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Causerie. 10.30 Bravour en charme. 11.00 Gram. 11.30—12.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds V. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Pianovoordr. en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Stichtsch Salon-ork. en gram. 2.00 Gram. 2.45 Klein Chr. gem. koor en gram. 3.30 Trio Beute-Zepparoni-Hemerik en gram. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.10 Causerie. 6.25 Gram., ber. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Causerie* 7.35—7.55 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS- ber. 8.15 Gram. 8.30 Jaarverg. van het Ned. Zendelinggenootschap. 10.00 Ber. ANP, ac tueel halfuur. 10.30 Gram. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Klarinet, altviool en piano. 11.30 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.25 Het BBC- Midland-ork. 12.20" Liedjes bij de piano. 12.35 Gram. 12.50 Harry Engleman's kwintet. 1.20 Reportage. 1.50 Gram. 2.05 Harry Fryer's ork. 2.50 Pianovoordr. 3.20 Pianoduetten. 3.40 Dansmuz. (gr.pl.). 4.20 Vesper. 5.10 Tussehenspel. 5.20 Gram. 5.50 Reportage. 6.20 Ber. 6.40 Sportpraatje. 7.00 Intermez zo. 7.05 Inl. volgende uitzending. 7.10 Eer ste acte van de opera „Don Pasquale". 7.55 Intermezzo. 8.00 Wetensch. overz. 8.20 Ra- diotooneel. 8.35 Cabaretprogr. 9.20 Ber. 9.50 Radiotooneel. 10.10 Dans-cabaret. 10.50 Mantovani's dansork. en solisten. 11.50 Gram. 12.15—12.20 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 9.00—9.20 Gram. 11.20 Het Bailly-ork. 12.30 Zang. 1.10 Jane Evrard's ork. 2.05 Gram. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gram. 3.35 Cellovoordr. 5.25 Gram. 6.35 Zang. 6.45 Cellovoordr. 7.25 Zang met toel. 7.50 Pianovoordr. 8.25 Gram. 8.50 Vocaal en instrumentaal solistenconc. 9.55 Radio-too- neel. 10.2012.20 E. Bigot's ork., het Gou- verné-koor en solisten. KEULEN 456 m. 6.50 Hermann Hage- stedt's ork. 8.509.50 Het Kur-ork. Bad Meinberg. 12.20 Hans Bund's ork. 1.35 Om- roepkleinork. 2.30 Pop. conc. 3.40 Gram. 4.20 Het Kur-ork. Bad Meinberg. (5.20 5.30 Gram.). 6.50 Pianovoordr. 7.35 Gram. 8.30 Dansmuz. (gr. pl.). 8.50 „Zar und Zim- mermann", opera. 11.2512.20 Het Kleine Amusementsorkest en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20, I.30—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Omroepork. 8.50 Gram. 9.05 Radio-tooneel. met muz. 10.05 en 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Dansorkest. 12.50 Gram. 1.30 Omroepdansork. 1.502.20 Gram. 5.20 en 5.55 Omroepdansork. 6.35 Orgelconc. 7.05 Zang. 7.35 Gram. 8.20 „La Poupé", opera. 10.30 Reportage. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.). DEUTSCHLANDSENDER 1571 m: 8,35 Militair ork. 9.20 Radio-tooneel met muz. (opn.). 10.20 Ber. 10.40 Trio-eonc. 11.05 Ber. II.20—12.05 Gram. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 10 Juli. Groentenveiling. Spinazie 612 c., Postelein 24 c., Suiker- boonen 2041 c Stamsnijboonen 1639 c.„ Tuinboonen 23 c., Doppers 516 c., Peën 1128 c., Andijvie 25 c., alles per kg. Peën 2,53,5 c., Kroten 12,5 c., Uien 1,5- 6 c., Selderie 1,53,5 c., Rabarber 13 c., alles per bos, Bloemkool 213 c., Andijvie 0,53,5 c., Kropsla 0,51 c., Komkommers 23 c., alles per stuk. K a p e 11 e, 10 Juli. Veilingsvereeniging Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Mad. Moutöt 32,20, Ju- cunda 31,90, Zwarte bessen 33,4036. Kleine veiling. Jucunda 26, Mad. Moutót 2327, Meikersen 2632, Morellen 2026, Klerken 2428, Markiezen 2632, Hollan ders 2332, Roode Blanche 1519, Bruine Blanche 1823, Volgers 26, Witte vleesch- kersen 2324, Krieken 24, Ronde krieken 22, Porceleinkersen 1719, Suikerkersen 18 20, Zuurtjes 1517, Spietjes 22, Bruss. Bruine 3134, Zwarte kersen 26, Mierloo- ze zwarte 29, Zure Morellen 23, Frambozen 1840, Laganbessen 34, Roode bessen 8 17, Witte bessen 810, Kruisbessen 816, Oranje Pruimen 21, Madeleinen 14, Made- leinen val 15, Jonathan 20, Perziken 15, Kaspruimen 2,10, per 100 st. Dubb. Pr. z. draad 24=—27, Gele boonen 1316, Groene boonen 25, Tuinboonen 5, Doperwten 8, To maten 716, Snijboonen 2223, Sav. Kool 1,903,20, Aardappelen 1.505.50, per 100 kg. Bloemkool 414, Komkommers 13,50, per stuk. Bospeen 23, Kroten 12, Na- tuursla 0,50—0,70 per 100 stuk. MIDDELBURG. Dl 11 Jul. Oud Geref. Gem. spr. ds. Blaak, Sint Filipsland, Bogardz. 19,30 h. WO 12 Jul Dl 11 Jul WO 12 Jul. Openb. les Zangschool van Toonkunst, met zangspel Jan Klaas- sen; Prins van Oranje 19,00 h. CITY, Middelburg VR 7—DO 13 Juli: „De dertiende stoel" en „Het dorps- schandaal" (party wire), 20.00 h. ZO 15,00 h. matinée. ELECTRO, Middelburg VR 7DO 13 Jul.: ,,'t Begon in China" (To hot to handle) en „Wachten met afdruk ken", 20.00 h, ZO 15.00 h. matinée. Dagk Burec Telef 4e GC Abor f 2.3f abor H. drac gen H(f Col; drac net. nieu den. M D; aan in gest leeft der. op •.er cl voo levt sl bur niell zeh tot I 'haa tot I tuul ces.l reicl tot I derl E Au; me Ko| Vei| is Sta ligel bui kei Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6