LAPPENWEEK LkE. RIVIERE LANDBOUW. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Internist BRONGERS TEMME Mevr. v. d. Bent, LAATSTE BERICHTEN. Profiteert thans van de extra koopjes f ZIE ETALAGES! JAPANSCHE SOLDAAT VUURDE OP BRITSCHE SLEEPBOOT. AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKEN STAND. ADVERTENTIE!! JAN BAL JEU, in den ouderdom van ruim 76 jaar. J. BALJEU, P. M. CORBEEL. P. CORBEEL—DE VOS. Middelburg, Juli 1939, J. BALJEU. JOHANNES GERARDUS VAN DE LINDE, Afwezig tot I Augustus. reisstrijkijzer scheerwaterbakje HELDERZIENDE, Rotterdam - Heemraadssingel W.Z; Telef. 34632 153 AANBESTEDIHG. OP MAANDAG 24 JULI 1939, Het uitvoeren van Grond-, Straat- en Rioleeringswer- ken voor het bouwrijp ma ken van het uitbreidingsplan der gemeente. ED VERTEERT IN DIT BLAD GROOTE MARKT HOEK GRAVENSTRAAT MIDDELBURG DE STAND VAN DE GROENTEN- EN FRUITGEWASSEN. Iets verminderd door droogte. In de Staatscourant van gisteren is af gedrukt de mededeeiing van de directie van den landbouw omtrent den stand der groente- en fruitteeltgewassen op 30 Juni jl. De weersgesteldheid in Mei kenmerkte zich door een geringen regenval, nl. 36 mm tegenover 48 mm normaal. Nachtvorsten van beteekenis zijn in deze maand niet voorgekomen. Het droge weer zette zich ook in Juni voort; in de eerste 10 dagen dezer maand werd geen regen waargeno men. In de periode van 1020 Juni is meer regen gevallen, vooral in Noord- en Zuidholland, Friesland, Zeeland en West- Brabant waar de neerslag 530 pet. bo ven normaal bedroeg. In de overige dee- Jen des lands hééft de regenval echter weinig te beteekenen gehad. Het aantal uren zonneschijn bedroeg in de periode van 1 tot 20 Juni 199, tegenover 139 nor maal. De groenten, welke in den open grond worden geteeld, hebben in ernstige mate van deze droogte te lijden gehad, uaar- door de stand van verschillende gewassen sinds de vorige berichtgeving verminderd is. De groenten, A n d ij v i e staat er in Zuidholland op de Zuidhollandsehe eilanden en in Utrecht goed voor; in de overige gebie den verloopt de ontwikkeling van het ge was matig tot goed. Sla. De droogte heeft de ontwikke ling van dit gewas geremd. Daarnaast ondervindt de sla schade door het optre den van het verschijnsel van „randen"' en het voorkomen van luis. Dooreengenomen is de stand dan ook matig tot goed. Bloemkool zal een matigen oogst geven; plaatselijk staat het gewas er zelfs slecht bij. De made van de koolvlieg breng veel schade toe, terwijl ook hart- loosheid optreedt. Roode, witte en savoye kool geven slechts matige vooruit zichten; fn West-Friesland verwacht men nog een matig tot goeden oogst. Spitskool vertoont in het Noor den des lands, Utrecht en Zuidholland _een goeden, in de overige gebieden een mati gen stand. Peen. De ontwikkeling van dit gewas geeft een goed verloop te zien, behoudens in Zuidholland (uitgezonderd de Eilanden), waar het gewas er matig voorstaat. Erwten en peulen geven een goeden oogst. Sn ij- en pronkboonen ont wikkelen zich goed, uitgezonderd in Lim burg en Oost-Brabant, waar de vooruit zichten matig luiden. Stok- en stamprinsesse- b o o n e n zullen in Limburg en het Westland een matig en elders een goed beschot geven. Tuinboonen. Algemeen staat dit gewas, dat gunstig werd beïnvloed door het zonnige en droge weer, er goed voor. Augurken profiteerden eveneens van deze weersomstandigheden en zullen een goede opbrengst geven. Komkommers geven rond Am sterdam een matigen stand te zien; elders is deze goed en in Groningen zelfs zeer goed. Me 1 o e n e n. De ontwikkeling van dit gewas blijft iets ten achter bij die van öe komkommers. Groei en vruchtzetting verloopen echter bevredigend, zoodat een goede oogst tegemoet wordt gezien. Tomaten. Gemiddeld is de stand der zgn. koude tomaten (d.i. in onver warmde kassen of warenhuizen geteeld) goed, in Groningen, de Venen en Noord- Holland goed tot zeer goed. Stooktomaten geven eveneens een goeden oogst. Aardbeien leveren dooreenge nomen een slechte opbrengst; alleen op perceelen, welke in mindere mate door de vorst in December zijn getroffen, wordt nog een matige oogst verkregen, in het bijzonder wat de variëteiten Mad. Lefèbre en Mad. Moutot betreft. Daarnaast bracht ook de droogte schade toe aan. het gewas. Vroege aardappelen geven een matig tot goed beschot; het droge weer heeft de ontwikkeling van dit ge was geremd. J-' 5 e ,n staan er matig tot goed voor; plaatselijk heeft het gewas te kampen met het optreden van de uienvlieg. Het fruit. Appelen. Ten opzichte van den komenden appelenoogst koestert men gun stige verwachtingen. Over het algemeen vertoonen de appelen een goeden stand Perzikroode zomerappel en Early Victoria zullen een goeden, Yellow Transparant een goeden tot zeer goeden oogst geven. Van Groninger Kroon en Present van Enge land verwacht men eveneens een goede tot zeer goede opbrengst. Ook Schoone van Boskoop (goudreinette) staat er goed voor; de stand van de Bellefleurs is daar entegen matig, terwijl de vooruitzichten voor de Sterappelen in Limburg matig en elders matig tot goed worden genoemd. Peren vertoonen een matigen stand, welke voor verschillende variëteiten zeer uiteenloopend is. De stand van Clapp's Fa vorite is behoudens enkele uitzonderingen matig tot slecht; van Précose de Trévoux verwacht men een goeden tot zeer goeden oogst. Triomphe de Vienne is vrijwel mislukt; Bonne Louise d'Avranches zal daarentegen een matig tot goeden oogst geven. De vooruitzichten voor de variëteiten Confe rence, Comtesse de Paris en Légipont loo- pen uiteen van slecht tot goed. Oomskin- derperen (kruideniersperen) zullen een goede opbrengst geven. Ook ten aanzien van de stoofperen wordt zonder uitzon dering een goede oogst verwacht. Aan 'V m e n" .O011 ten aanzien van n pruimenoogst luiden de verwachtingen zeer verschillend. Reine Victoria is goed tot zeer goed beladen; van Belle de Lou- vain verwacht men eveneens een goeden tot zeer goeden oogst, uitgezonderd op de Zuid-Hollandsche eilanden,, waar de stand slecht wordt genoemd; de variëteien Czar en Eldensche blauwe zullen een goede op brengst geven. Daarentegen luiden de vooruitzichten ten aanzien van Reine Clau de d'Oullins en Reine Claude Verte ma tig tot slecht. Kersen. Over het algemeen zijn de oogstverwachtingen goed. Meikersen ge ven een matig tot goed beschot; de weers gesteldheid der laatste dagen heeft veel tot verbetering van den stand bijgedragen. Basterd-dikke is slech tot matig beladen. De overige variëteiten zullen echter een goeden oogst geven. Kruisbessen staan er goed voor. Roode en zwarte bessen geven goede tot zeer goede vooruitzichten. Frambozen. Hoewel plaatselijk nog eenige schade door de vorst in De cember jl. waarneembaar is, staan de frambozen er over het algemeen toch zeer goed voor. CHR. JONGE BOEREN- EN TI: IND ER SB OND IN NEDERLAND. Jaarvergadering te Middelburg. De Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond in Nederland hield heden (Dinsdag) in Sint Joris te Middelburg zijn jaarvergadering. Nadat de huishoudelijke zaken waren afge daan, sprak in de morgenvergadering de heer mr. dr. v. d. Helm, burgemeester van Pijnacker, over: „Zijn er nog emigratie-moge lijkheden?" Spr. begon met er op te wijzen, dat de groote stroom van landverhuizers die eeuwenlang vanuit Europa naar de beide Amerika's en Australië was gevloeid, se dert omstreeks 1930 tot stilstand is geko men en dat ook de belangrijke volksver schuivingen die ook zoodanig in Europa zelf hebben kunnen plaats grijpen, tot het verleden behooren. Dat de volkeren opge sloten zijn binnen de nationale grenzen is een toestand die nog nimmer is voorgeko men en kan een soort wereldcongestie wor den genoemd. In plaats van de wereldeconi- mie die er vóór den oorlog was is gekomen het stelsel van „hooge muren oprichten". Elk volk moet binnen eigen grenzen maar zien hoe het gereed komt. In deze omstan digheden is er voor landverhuizing weinig plaats en gelegenheid.Deuren die vroeger open stonden, staan nu maar op een kier of zijn geheel dicht. Spr. moest er echter ook op wijzen dat vele emigranten landverhuizing te licht op vatten. Zij vinden het gewoon, dat de re geering of eenige organisatie zoo maar een overtocht betaalt en terreinen aankoopt en hun terugkeer wanneer het avontuur niet slaagt, verzekert. Dit getuigt niet van ernst Er zijn aan landverhuizing nog meer kan ten dan de economische, zooals de persoon lijke eigenschappen, de vakbekwaamheid, de gezondheid, de werkelijke waarde van het geloofsleven, enz. Aan karakter en uit houdingsvermogen worden vaak zeer hoo ge eischen gesteld. Spr. behandelde daarna de toelatings voorwaarden. De geneeskundige controle is algemeen zeer streng, de financieele eischen, hoewel uiteenloopend, zijn soms ook niet gering. Men zeeft voorts hier en daar naar nationaliteit ot politieke overtui ging. Het beroep speelt vaak een groote rol. Landbouwers zijai meestal gewild, maar ambachtslieden niet. Het is zeer moeilijk in sommige landen binnen te ko men, omdat er geen vaste toelatingsvoor waarden zijn wat vaak neerkomt op een feitelijke sluiting. Hierna maakte spr. enkele opmerkingen over de verschillende emigratielanden Voor landbouwers met een minimum-ka pitaal van 1850, behalve de reiskosten en wat kasgeld voor den eersten tijd, is Canada wel het meest aangewezen land. Er is hier goede organisatie voor ont vangst en voorlichting. Vele half- of on ontgonnen terreinen wachten hier op ar beidzame boerengezinnen. Aansluiting bij landgenooten is hier en daar mogelijk. Verder noemt spr. Australië, hoewel het onderzoek naar de mogelijkheden en de onderhandelingen inzake overtocht en toe lating nog in vollen gang zijn. In Nieuw Zeeland wil men een proef nemen met Ne- derlandsche ambachtslieden. Argentinië, waar zonder wijfel ook mo gelijkheden zijn, is zeer moeilijk toeganke lijk. Bovendien zal kolonisatie eerst kun nen volgen, vooral in het deltagebied van de Rio Parana, op vrij omvangrijke kapi- taa'lsinvesteering. Brazilië biedt meer moeilijkheden dan mogelijkheden. Ten aanzien van Chili past ook nog groote voorzichtigheid. Helaas is Zuid-Afrika, dat de laatste jaren eeni ge duizenden Ned. Vaklieden een nieuw bestaan schonk, afgesloten. De Engelsehen moeten voorgaan. Over de moeite om in Amerika binnen te komen behoeft weinig te worden gezegd. Het kleine getal Neder landers dat hoogstens mag worden toege laten wordt nimmer bereikt. Ten slotte brak spr. een 'lans voor de Chr. Emigra tie-Centrale te 's-Gravenhage. Aan het slot van de ochtendvergadering hebben de Commissaris der Koningin en de burgemeester het woord gevoerd en van hun medeleven met deze organisatie getuigd. DE KABINETSCRISIS. Men meldt ons uit Den Haag; Vanmiddag heeft de voorzitter van de anti-revolutionnaire kamerclub, de heer J. Schouten, een bezoek afgelegd bij mr. dr. D. A. P. N. Kooien. DE POLITIEKE SPANNING. De Fransche ministers zullen voor- loopig in de buurt van Parijs blij ven. Havas meldt uit Parijs: In den heden ge houden ministerraad heeft de Fransche mi nister van buitenl. zaken, Bonnet, een uit eenzetting gegeven van den internationalen toestand. Voorts werd besloten, dat de ministers tot nader order hun reizen zullen opschorten. Reuter meldt uit Tientsin: Een Japansch )3ol$aat heeft 'gistermiddag gevuurd bp het Britsche sleepschip Saxon op de Hai- rivier toen een sampan trachtte aan te haken aan den lichter, dien de Saxon sleepte. Een man op de sampan en twee Chineesche leden der bemanning van de Saxon werden gewond. Zij zijn overge bracht naar het ziekenhuis in de Britsche concessie. Naar verluidt bereidt de Brit sche consul-generaal een zeer krachtig protest bij de Japansche autoriteiten voor. Anti-Britsche uitspattingen. Reuter meldt uit Hongkong: Volgens een bericht uit Tsingtao hebben gister be- toogers, naar verklaard wordt onder Ja- panschen invloed staande Chineezen, stee- nen geworpen naar het gebouw van het Britsche consulaat-generaal te Tsingtao, en voetzoekers afgestoken. Ook deden zij een aanval op het gebouw van de Hong kong and Shanghai Bank, waarvan de deu ren en ramen werden ingeslagen. De Britsche consulaire autoriteiten zul len een volledig rapport aan Londen zen den. Smadelijke bejegening van een Engelschman. Japansche schildwachten hebben den Engelschman Ivor House, alvorens hem tot de Britsche concessie te Tientsin toe te laten, zijn schoenen, .sokken en broek laten uitdoen. Dit is ds derde maal, dat House zooiets gebeurt. Vier andere Engel- schen, die House vergezelden, konden de concessie ongehinderd binnengaan. Maandagavond werden in hotel „De Patrijs" ten verzoeke van den heer M. J, van Hee te Koljjnsplaat 17 perceelen vruchten te velde verkocht. De uitslag was als volgt 4 perc. Keniagerst tegen f 100, f 110, f 105 en f 100 per gemet. Koopers werden van perceel 1 en 2 de heer M. de Fouw en van perceel 3 en 4 de heer A. van der Weele. 3 Perc. Julianatarwe tegen f 130, f 140 en f 140 per gemet. Kooper van de 3 per ceelen werd de heer G. Israël. 7 Perceelen Schokkerserwten tegen f 105, f 110, f 110, f 100, f 105, f 110 en f 120 per gemet. Koopers werden van perceel 1 de heer A. van der Weele, van perceel 2 de EEN TORENUURWERK TE SOEBURG. De collfccte, die de commissie uit de bur gerij in Soeburg heeft gehouden voor het namens de ingezetenen aan te bieden toren uurwerk, heeft 125,opgebracht; daar mede kan het gestelde doel niet worden bereikt. De commissie meent, dat dit niet alleen haar, maar ook al den ingezetenen zal moeten spijten. Zij is nu eenigszins ver legen met de vraag wat te doen? Eener- zijds kan zij het verzamelde bedrag be schouwen als de uitdrukking van wat de ingezetenen voor deze zaak over hebben maar andererzijds moet zij toch ook de vraag stellen of er niet velen zullen zijn wien het ontbreken van een torenuurwerk op het nieuwe Gemeentehuis zóózeer zal spijten, dat zij, den stand van zaken nu kennende, nog gaarne een aanvullende bij- drge zullen willen schenken? Er zal nog wel 100,noodig zijn. Wan neer nu degenen, die op deze wijze nog willen medewerken, bij den penningmees ter een briefje willen bezorgen waarop ver meld staan hun naam en adres en het be drag, dat zij nog zouden willen geven, dan kan de" commissie nagaan of zij het toren uurwerk nog zou kunnen bereiken. Mocht dit het geval zijn, dan zal de penningmees ter het toegezegde bedrag ook het klein ste gaarne komen halen. Wanneer geen voldoende bedrag wordt toegezegd, dan zal de commissie een ander geschenk moeten bepalen. Zij meende echter niet van het oorspronkelijke plan te mogen afstappen zonder aan de ingezetenen te hebben be kend gemaakt, hoe de zaken staan en de mogelijkheid te hebben gewezen een uur werk in den toren te hangen of te wel de kroon op het werk te stellen. Namens de commissie voornoemd, L. C. Spijkerboer, Voorzitter. N. LokkerSeijnstra, Secretaresse. H. Barentsen, Penningmeester, Dijkstraat 42. Goes. Ondertrouwd: L. Duvekot 25 j. jm. en L. Oele 24 j. jd. te Kloetinge, W. Mijnsbergen 40 j. jm. en M. C. Klaasse 28 j. jd. te Ierse- ke. Bevallen: E. J. M. Bielen, geb. Alders z., K. van den Berge, geb. Daniëlse z., D. A. Brusket, geb. Verburg d. Overleden: J. Kosten 58 j. echtgen. M. A. Koelé. (D.Z.) Vlissingen. Van 610 Juli. Ondertrouwd: J. van Belzen 32 j. en T. Meerman 32 j., C. J. Aerssens 26 j. en W. P. M. de Bilde 20 j., F. Fleurbaaij 23 j. en E. C. van Sorge 22 j. Getrouwd: T. J. 'Andriessen 25 j. en J. M. E. van Gemst 26 j„ A.Wagenaer 27 j. en M. Jouret 23 j. Bevallen: J. H. M. van Delft, geb. Bor z. (V.C.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 11 Juli. Exportveiling. Zwarte bessen f 34,5034,60, per 100 kg. Vroegveiling: Aardbeien 25—44 c., Roode bessen 920 c„ witte bessen 612 c., Zw. bessen 34 c., gele kruisbessen 913 c„ witte kruisbessen 35 c., roode kruisbessen 11 15 c„ Frambozen 1936 c„ Tomaten 512 Franckenthaler 4952 c., Black Ali cante 42 c„ Madeleine (val) 47 c., Ker sen 1542 c., alles per kg, Perziken 9 c., Netmeloenen 1522 c„ Pruimen 56 c., Clapp's favorite 47 c., alles per stuk. Goes, 10 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Zwarte bessen 33,50, per 100 kg. Kleine veiling. Zacht fruit. Aardbeien 26- 32, Roode bessen (Prolific) 815, Zoete Roode bessen 6,508, Witte bessen 7,50 9,50, Kruisbessen 12, Frambozen 2937, Bruine Blanche 1822, Roode idem 1517, Brusselsche Bruine 26, Hollanders 2428, Coudorpsche Krieken 21, Ronde krieken 23, Klerken 24, Meikersen 1927, Markiezen 2330, Zoete Morellen 20-22, Porseleinker sen 1317, Bruine Suikerkersen 19, Roode Suikerkersen 1518, Witte vleeschkersen 22, Vroege van Werden 29, Spaansche Wijn kersen 26, Uitschot kersen 912, Tomaten 613, per 100 kg. Meloenen 1130, Perzi ken 1,505,50, per 100 stuks. Groenten. Augurken 922, Dubb. Prin- cesseboonen 25—28, Wagenaarsboonen 17— 19, Groene boonen 19, Gele boonen 1113, Stamsnijboonen 2225, Doperwten 518, Peulen 6, Tuinboonen 24,50, Postelein 8- 11, Zilveruien 8,50, Roode kool 3,504, Sav. kool 34, Sjalotten 3,507,50, Eerstelingen 47, idem (drielingen) 2,504, idem (kriel) ■1,50, Eigenheimers 46, per 100 kg. Bloemkool 416, Kropsla 0,501,20, Kom kommers 23, Andijvie 2,702,80, per 100 stuks, Wortelen 2,505, Rabarber 22,50, Rammenas 1,50, Kroten 1,503,50, Uien 55,50, per 100 bos. Goes, 11 Juli. Veemarkt, aanvoer: 2 loopvarkens, 43 biggen, Eierveiling V.V.Z.B.» Aanvoer 85000 st. Kippeneieren gr. 33,61; kl. 2,80—3,00; Eendeneieren 2,703,00; Kalkoeneieren 4,50. Handelaarsnoteering: boter 67% ct.; eie ren 2,80; eendeneieren 2,50. Noteering Z. L. M.-commissie: Fabrieks- boter 85 ct., Boerenboter 72% ct„ 2e kw. 67% ct„ afw. kw. 50 ct. Krabbend ij ke, 10 Juli. Veilingsver eeniging „E. M. M." Aardbeien: Jucunda 26, Roode Bessen 15,5019,10, Zwarte Bessen 33,6038,Frambozen 22,70 28,Doperwten 8, Aardappelen: Eer stelingen 5 alles per 100 kg. R o t t e r d a m, 11 Juli Veemarkt totaal aanvoer 3259. Paarden 192, veulens 90, ma gere runderen 523, vette runderen 869, id. kalveren 73, graskalveren 205, nuchtere kalveren 696, schapen en lammeren 540, varkens 5, bokken en geiten 66. Prijzen per kg voor vette koeien le kw. 75, 2e kw. 62, 3e kw. 3448; vette ossen resp. 67, 60, 3646; stieren resp. 56, 50, 44; vette kalveren resp. 100, 80, 5060; schapen resp. 46, 42, 30; lammeren resp, 48, 45, 40; graskalveren resp. 50, 40; nuch tere kalveren resp. 44, 39, 34; slachtpaar- den resp. 48, 42, 32. Prijzen per stuk voor schapen le kw. 19, 2e kw. 17, 3e kw. 14; lammeren resp. 11, 9, 7; nuchtere slachtkalveren resp. 10.50, 8,50, 6,50, nuchtere fokkalveren resp. 25, 20, 15; slachtpaarden resp. 220, 175, 105; werkpaarden resp. 320, 240, 110; hitten resp. 210, 180, 100; veulens resp. 60, 45, 30; stieren resp. 250, 200, 140; kalfkoeien resp. 275, 200, 140; melkkoeien resp. 270, 200, 140; varekoeien resp. 190, 150, 130; vaarzen resp. 150, 130, 90; pinken resp. 110, 90, 70; graskalveren resp. 55, 40, 20; bokken en geiten resp. 9, 7, 4. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren, prima koeien 78, idem ossen 72; stieren aanvoer gelijk vorige week, handel traag, prijzen iets lager; vette kalveren aanvoer iets groo- ter, handel stroef, prijzen als gisteren, pri ma tot 1.10; schapen en lammeren aanvoer grooter, handel flauw, prijzen iets lager dan gisteren; nuchtere slacht- en fokkal veren aanvoer gelijk vorige week, handel stug, prijzen terugloopend; paarden aan voer korter, handel kalm, prijzen slacht paarden iets hooger, werkpaarden en hit ten onveranderd; kalf- en melkkoeien aan voer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen prijshoudend; varekoeien aanvoer gelijk vo rige week, handel sleepend, prijzen onver anderd; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel slecht, prijzen vooral niet hooger; graskalveren aanvoer ruimer, handel lui prijzen iets lager; bokken en geiten aan voer gelijk vorige week, handel traag, prij zen iets lager; veulens aanvoer groot, han del traag, prijzen lager. heer A. Sinke en van de overige perceelen de heer A. van der Weele. 3 Perceelen Zeeuwsche bonte aardappelen tegen 42 c., 42 en 48 c. per roede. Kooper werd van perceel 1 en 2 de heer A. van der Weele en van perceel 3 de heer J. Moer man. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, geheel on verwachts, onze geliefde Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer Namens de Familie, A. M. BALJEU. Middelburg, 10 Juli 1939. Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden op Donderdag 13 Juli te 1.30 uur. Heden overleed, onver wachts, onze geachte Zwa ger, de Heer Heden overleed, plotse ling, onze zeer geachte Mijn heer, de Heer Dankbaar zullen wij hem gedenken. J. VERSCHIERE. T. VERSCHIERE— VERSTRAATE. Middelburg, 10 Juli 1939. Heden overleed tot onze groote droefheid, in het Zie kenhuis Oostwal te Goes, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 58 jaar. Colijnsplaat, 11 Juli 1939. Colijnsplaat: A. J. VAN DE LINDE— WOLSE. Kortgene: J. C. VERBURG— VAN DE LINDE. M. K. VERBURG. Borssele: ADRI VAN DE LINDE. Kortgene; JANTJE VERBURG. Teraardebestelling Vrijdag 14 Juli, 1.30 uur te Kortgene. MIDDELBURG. KOSTELOOS. Bij beschikking van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg van 28 Juni 1939 is het faillissement van de N.V. Handel- en Landbouw Maat schappij voorheen kantoor Ilombach, gevestigd te Hulst, opgeheven wegens gebrek aan baten. De curator, VAN DER BEKE CALLENFELS. Middelburg, 10 Juli 1939. Hofplein 7. Vóór U op reis gaat komt U om een of een geschikt voor verschillende voltages. Een electrisch geschenk is ook altijd welkom. Tel. 757, tegenover Postkantoor Noordstraat 47, Middelburg. werkt door eigen kracht. Helpt U door deze moeilijke tijden heen ook op zakengebied. Veien hebben hun geluk en wederopbouw aan haar te danken. Werkt voor alle standen. Succes verzekerd. Is da gelijks te spreken (behalve des Woensdags). Ook per brief en foto. CONSULT 2.50. des voormiddags 10 uur (W.T.), zal door BURGEMEESTER EN WET HOUDERS van KLOETINGE wor den aanbesteed; Bestek met teekening verkrijg baar aan de Pitmanschool te Goes, a 6.restitutie bij ongeschon den teruginlevering op den dag van aanbesteding 2.50. Aanwijzing volgens bestek. Inlichtingen bij den Gemeente architect C. VAN MARIS te Goes.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3