pvcfvrïnctule $eetmr0cfye s* MIDDELBURGSCHE COURANT lilfSHM GOESCHE COURANT Colijn niet geslaagd. Polen schijnt een tegenzet voor te bereiden. Halifax naar Moskou Zeeland en de Boomen. Tegen de militaire maatregelen te Dantzig. Een Engelsche waarschu wing aan Berlijn'in de maak. Amerika verhoogt de invoer rechten op Italiaansche zijde. Minister Funk naar de Zuiderzeewerken. De Praagsche regeering moet de strategische wegen in goeden staat brengen. Hoe de onderhandelingen te Moskou tot dusver ver liepen. De gevechten op de Mongoolsch-Mantsj oerij sche grens. De tegenstand der wilde bussen is gebroken. -'k Zit nu mijn Ibis dus weer in den trein te rooken. Weer Rumor Rond Tolens Brug. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes ff 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen fn Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 157. TWEE BLADEN. DONDERDAG 6 JULI 1039. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder, mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels,, 75 cent, foif vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Men meldde ons vanochtend uit Den Haag: Naar wij vernemen heeft dr. Colijn zich he den naar H. M. de Koningin begeven ten einde aan H. M. mede te deelen, dat hij de hem verleende opdracht tot vorming van een kabinet, welke door hem in beraad was gehouden, niet aanvaardt. Dr. Colijn werd te kwart over negen door H. M. de Koningin ontvangen. Gister vond op het departement van al- gemeene zaken de aangekondigde conferen tie van dr. Colijn met de leiders der zes grootste Kamerfracties, resp.: de heeren Deckers (r.k.), Schouten (a.r.), De Geer .(c.h.), Albarda (s.d.), Bierema (lib.) en Joekes (v.d.) Uit het feit, dat dr. Colijn he den aan H. M. heeft moeten meedeelen de opdracht tot vorming van een nieuw ka binet niet te kunnen aanvaarden, is af te leiden, dat deze conferentie op niets uitliep. H. M. DE KONINGIN ONTVANGT DEN VOORZITTER DER EERSTE KAMER. H. M. de Koningin heeft vanmiddag den voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, op den Ruigenhoek ontvangen. In verband met de tegenwoordig bestaan de belangstelling voor het Zeeuwsche Landschap schrijft de heer P. J. Meertens te Amsterdam ons: (n.s.) Ik heb indertijd eens nagezocht hoe het met de bomen in Zeeland zit. Uit histo rische gegevens blijkt n.l. dat Zeeland vroe ger nagenoeg boomloos was, en het komt mij voor dat er nog veel te weinig bomen groeien. Het zou me interesseren, te weten of hiervoor bepaalde oorzaken zijn aan te wijzen. Is dit niet het geval, d.w.z. ligt het niet aan de bodem of het klimaat, dan zou er wellicht in deze richting gewerkt kun nen worden zoals trouwens „Nehalennia" al eens een pleidooi heeft gevoerd om meer bomen te planten rond de boerderijen en in of om het weiland. Uit het vinden van boomstammen in de grond, overblijfselen van het steenkolentijd- perk, op verschillende plaatsen in Zeeland, blijkt dat ons gewest oudtijds rijkelijk heeft gedeeld in de weelderige fauna van dat tijdperk. Te verwonderlijker is, dat de Zeeuwse eilanden, en met name Walcheren, althans in de late middeleeuwen nagenoeg boomloos waren, zoals uit een aantal gege vens blijkt. Bartholomaeus Anglicus, die in de eerste helft van de 13de eeuw zijn „De proprietati- bus rerum" (De eigenschappen der dingen), een encyclopedisch werk, schreef, zegt hier in, in een hoofdstukje over Zeeland (boek 15, hoofdstuk 143), dat dit gewest nagenoeg boomloos is, „want de bomen kunnen we gens de ziltigheid van de zee niet diep ge noeg wortel schieten en sterven en verdor ren daarom spoedig nadat ze geplant zijn". Wanneer we weten dat Bartholomaeus de Engelsman waarschijnlijk Zeeland persoon lijk heeft bezocht, wint zijn getuigenis daar door aan waarde. Op eigen aanschouwing berust ook de mededeling van den bekenden Janus Se cundus, dichter der „Basia" („Kusjes"), die in een brief, uit Walcheren naar zijn broer geschreven, van dit eiland vertelt dat er geen vogelenstem gehoord wordt, maar „in plaats van uw liederen, zangerige nachte gaal, kwaakt hier de afzichtelijke kikvors in het morsige water" (Opera, 1541, Ep. liber I, ep. I). Men herinnert zich, dat de kikvors oudtijds, en nog wel eens, „de Zeeuwse nachtegaal" wordt genoemd. Het is een feit dat de nachtegaal zich in Zee land maar zelden vertoont, wat wel te ver klaren zal zijn uit de schaarste van eiken- bossen. Een onbekend Italiaan, die in 1529 Wal cheren bezocht, schrijft dat het eiland wei nig vruchtbomen heeft (Archief Z.G.d.W., 1913, blz. 175). Levinus Lemnius, een Zie- riksees medicus, schrijft de ongezondheid van Zeeland gedeeltelijk toe aan het feit dat dit land zo schaars met bomen beplant is. (De occultis naturae miraculis, 1559, p 336). Eerst omstreeks het einde van de 16de of het begin van de 17e eeuw schijnen de Zeeuwen van de aanplanting van bomen wat meer werk te hebben gemaakt. De be kende kroniekschrijver Boxhorn beweert» dat de kwade invloeden van de scherpe zee lucht weggenomen worden door „het ghe- boomte, het welck men nu eenighe jaren herwaerts over al in alle dese eylanden rrJee^ aJts in voortijden heeft beginnen te planten", zodat Janus Secundus niet meer zou kunnen beweren dat er in Zeeland geen nachtegalen zijn. (Chroniick van Zeelandt, 1644, I, blz. 116). En sinds Boxhorn hebben de Zeeuwse kroniekschrijvers nimmer na gelaten onder de bekoorlijkheden van het gewest ook zijn rijkdom aan geboomte te vermelden. Eigenaardig is het, dat nog een eeuw na dat Boxhorn dit geschreven had, op Wal cheren geen eiken voorkwamen. De sage moest er aan te pas komen om dit ver schijnsel te verklaren. Dus vertelt Gargon in zijn „Walchersche Arkadia" (dl. I, 3de druk, 1746, blz. 79 vlg.) dat alle eikenbos- sen op Walcheren, waarvan er vroeger vele waren, in één nacht op het gebed van Wil- lebrord door een zware storm neergeveld zouden zijn; de apostel der Zeeuwen wilde deze broedplaatsen van het Heidendom, waar zelfs levende mensen aan de goden ten offer werden gebracht, niet langer dul den. Gargon zelf, die van dit Roomse „bij geloof" niets wil weten, verklaart de afwe zigheid van eikenbomen nuchterder en Reuter meldt uit Warschau: Gistermid dag is een belangrijke conferentie gehou den door den minister-president van Po len Moscicky, den inspecteur-generaal van het leger Smigly Rydz en den minister van buitenl. zaken Beek. Het verluidt, dat gesproken is. over maatregelen, d i e genomen moeten worden met betrekking tot mili taire voorbereidingen in Dantzig. De Britsche zaakgelastigde te Warschau Norton heeft gister een bezoek gebracht aan Beek op het ministerie van buiten- landsche zaken. Het verluidt, dat hij in kennis is ge steld van het besluit dat de Poolsche re geering heeft genomen na het overleg van Beck met den Poolschen ambassadeur te Londen. Men gelooft, dat 3it besluit spoedig een concreten en zichtbaren vorm zal aannemen, doch de officieele woord voerder heeft gisteravond verklaard: „Wij kunnen geen aanwijzing geven over de maatregelen, waartoe besloten is." Reuter meldt uit Londen, dat het En- gelsche kabinet gister vier en een half uur heeft vergaderd. De lange duur der besprekingen zou te verklaren zijn door het feit, dat het stadium is bereikt, waar in de voorzorgsmaatregelen!, Welke En geland zoekt te nemen tegen iedere even tualiteit gekomen zijn op het punt, waar op bijzonderheden zoowel van de militai re als van de financieele verplichtingen in Europa, moesten worden bestudeerd. Natuurlijk werd ook gesproken over de laatste fase der onderhandelingen met de Sovjet-Unie. Eenige ontspannig te Dantzig, Reuter meldt uit Dantzig: De toestand hier schijnt voor het oogenblik iets ver beterd, doch hij kan slechts gewapende vrede worden genoemd. Aan beide zijden wordt gezegd: „Wij zijn sterk, wij kunnen wachten," doch er is geen aanwijzing voor een stap in de rich ting van een oplossing. De staking der rentebetalingen op de buitenlandsehe leeningen. Met betrekking tot de staking van de betalingen op den buitenlandschen lee- ningsdienst door de Bank van Dantzig constateeren de- Poolsche bladen heden, dat een dergelijken maatregel genomen moest worden als gevolg van de politiek van buitengewone verspilling, welke door de vrije stad werd gevoerd. Enorme be dragen werden verspild voor ondernemin gen, welke geen enkel opbouwend karak ter dragen: een paleis der nationaal-socia- listische partij en het vervoer van groepen Hitlerianen tusschen Dantzig en Duitsch- land. Volgens de bladen hebben economische kringen uitdrukking gegeven aan de over tuiging, dat de staking der transfers een devaluatie van den Dantzigschen gulden en het falen der economische politiek van de vrije stad aankondigt. Het is overigens veelbeteekenend dat direct na de staking der transfers de Ber- lijnsche bladen de noodzakelijkheid aanwe zig achten deze opschorting te verklaren uit politieke redenen. De remilitarisatie gaat voort. Uit Poolsche bron wordt weder verno men, dat de werkzaamheden tot remilita- seering van Dantzig voortgaan. Naast de dokken van Schichau zijn thans ook de „dokken van Dantzig" begonnen te wer ken voor de herwapening vanDantzig. Op de werkplaatsen is een begin gemaakt met den bouw van zes pontons, die "waar schijnlijk gebruikt zullen worden voor overgangen over den zijarm van de Weich- sel, de Nogat, die de grens vormt" tusschen Oost-Pruisen en Dantzig, waarover slechts een brug ligt, op Poolsch gebied, te Tczew. Om de voorbereidingen geheim te houden, heeft de leiding der dokken van Dantzig gister honderd arbeiders, van Poolsche na tionaliteit ontslagen en de Poolsche ar beiders, die de Dantzigsche nationaliteit hebben, gewaarschuwd, dat zij hun betrek king over twee weken zullen verliezen. Gelijk bekend is, bezit Polen 50 pet. der aandeelen in de dokken van Dantzig. De rest behoort aan de vrije stad. De Londensche correspondent van de N.R.C. meldt aan zijn ,blad: Men verwachtte vanochtend in de En gelsche hoofdstad dat Chamberlain in den namiddag in het Lagerhuis een duidelijke verklaring zal afleggen over Engeland's houding tegenover een Duitsche coup in Dantzig. De bedoeling is er bij de Duitsche re geering geen twijfel over te laten dat En geland zijn verplichtingen 'aan iPolen in elk geval zal vervullen, en dat elke daad die Polen tot ingrijpen in Dantzig zou dwingen, Engeland onmiddellijk en on voorwaardelijk aan Polen's zijde zal bren gen. Tot nu toe is dit nog niet volkomen duidelijk gemaakt. De Engelsche staatslie den, ook lord Halifax in zijn laatste rede, hebben zich er toe beperkt in algemeene termen te verklaren, dat Engeland niet voor de consequenties van zijn nieuwe verdragen zal terugdeinzen, zonder daar bij Dantzig specifiek te noemen. Klaarblijkelijk is dit echter niet vol doende geweest, om Duitschland ervan te overtuigen dat het in Dantzig niet het zelfde spel kan spelen als verleden jaar in Tsjechoslovakije. Sinds eenige dagen heeft de Engelsche regeering derhalve overwo gen hoe men deze gevaarlijke Duitsche illusie het beste uit de wereld zou kun nen helpen. Men heeft zoowel aan een stap te Ber lijn gedacht als aan een ministerieele ver klaring in het Lagerhuis. Thans is de keus gevallen op de methode van een ministe rieele verklaring. Een concept-verklaring is ter goedkeuring aan de Poolsche regee ring voorgelegd, en wanneer deze goed keuring tijdig wordt ontvangen, zal Cham berlain de verklaring nog vandaag in het Lagerhuis wereldkundig maken. Naar al le waarschijnlijkheid mag worden ver wacht dat de Fransche regeering tegelij kertijd een gelijkluidende verklaring zal afleggen. schrijft haar toe aan de kleiachtige grond en de scherpe zeelucht, en ten slotte ook aan het ongeduld der mensen, die spoedig de vruchten van hun arbeid willen genieten. Ik bracht het weinig voorkomen van nach tegalen in Zeeland ol in verband met het feit dat ook tegenwoordig eikenbossen in onze provincie maar sporadisch worden aangetroffen.*) Weinig en veel zijn, vooral op dit ter rein, erg vage termen. De schrijver zal ze ker nimmer op een midzomernacht, liever nog: een midzomermiddernacht, in de bos- schen van Domburg, of bij een kampvuur in het Loeffkamp der Walchersche padvin ders gezeten hebben: daar zou hij de nach tegalen hebben kunnen hooren kweelen, dat het een lieve lust is! Red. Bij wijze van waarschuwing aan Italië. Reuter meldt uit Washington: Nieuwe invoerrechten op Italiaansche zijden goe deren zullen op 13 Juli bekend gemaakt worden en dertig dagen later van kracht worden. Volgens Havas wordt de verhooging der invoerrechten bschouwd als een e r n- stige waarschuwing a axi Italië, dat het bepaalde methoden moet laten varen als het zijne afzet in de Vereenigde Staten wil behouden. Men merkt op, dat soortgelijke rechten op ar tikelen afkomstig uit Duitschland den ge- heelen handel met dit land kapot ge maakt hebben. Volgens bevoegde kringen zullen de rechten betrekking hebben op 20 procent der waarde van den Italiaanschen invoèr, die in 1938 in totaal 142 millioen dollar bedroeg. In dezelfde kringen gelooft men, dat de maatregel beoogt, de as eraan te herinneren, dat de Vereenigde Staten de belangen der Vredelievende naties door andere methoden kunnen dienen dan oor log. Hedenochtend om half tien zijn de Duit' sche minister van economische zaken en mevrouw Funk van hotel Des Indes te Den Haag naar de Zuiderzeewerken vertrokken. De tocht werd in auto's gemaakt. In de eer ste auto waren gezeten onze minister van waterstaat, Van Buuren en mevrouw Funk en in de tweede minister Funk met ir. De Blocq van Kuffeler, directeur-generaal van de Zuiderzeewerken. Verder namen aan de excursie deel de Duitsche gezant, graaf J. von Zech Burkersroda, dr. H. M. Hirsch- feld, directeur-generaal van handel en njj verheid, mr. Schaepman van het departe ment van buitenlandsehe zaken en mr. Teppema, van het departement van econo mische zaken, mevrouw De Blocq van Kuf feler, mej. Hirschfeld en de Duitsche ambte naren, die met minister Funk zijn medege- komen. Havas m'eldt uit Praag: De Duitsche autoriteiten hebben de re geering te Praag medegedeeld, dat zij er zorg voor dient te dragen, dat alle hoofd' wegen in Bohemen en Moravië, die van strategisch belang zijn, vóór 1 September a.s. in goeden staat verkeeren. GEVLUCHTE SPANJAARDEN ZWOMMEN NAAR GIBRALTAR. Havas meldt uit Gibraltar: Zestien Span jaarden, bijna allen gewezen soldaten van 't republiekeinsche leger, zijn vanochtend zwemmend te Gibraltar aangekomen, na zich aan de Spaansche kust te water te hebben begeven. Daar zij verscïïeidene uren met de golven hadden moeten won stelen, waren zij volkomen uitgeput. Een hunner stierf direct na aankomst. Zij zouden besloten hebben te vluchten in verband met terechtstellingen, waartoe de nationalisten last hadden gegeven. Havas meldt uit Londen: De „Daily Ex press" meldt, dat het naar aanleiding van een door de Sovjet-regeering geopperd denkbeeld mogelijk is, dat lord Halifax, de Britsche minister van buitenl. zaken, zich binnenkort naar Moskou begeeft, om de onderhandelingen over het niet-aanvals- pact te bèspoedigen. Men verklaart, dat persoonlijk contact tusschen de verantwoor delijke staatslieden het mogelijk zou ma ken, alle moeilijkheden snel te boven te ko- Britsche credieten voor leden van het anti-agressieiront. .- -« V Reuter meldt uit LondenVolgens de po litieke correspondenten der bladen is de En gelsche regeering voornemens terstond re gelingen te treffen voor credieten tot een bedrag van 100 millioen pond sterling als steun bij de bewapening van de leden van het anti-agressiefront. Men verklaart, dat Polen, Roemenië, Turkije en Griekenland bijstand hebben gevraagd en dat in den gisteren gehouden kabinetsraad een gun stige beslissing is genomen. Het A.N.P. meldde vanmiddag uit Lon den: Voor de eerste maal wordt van be trouwbare Britsche zijde een aaneengeslo ten verslag van de onderhandelingen met Moskou gegeven in de „Times" van van daag. Het blijkt, dat tot twee of drie weken ge leden alles vrij goed scheen te gaan. De re geeringen waren het eens over de beginse len van een defensief drie-mogendhedenver- drag en hadden erkend, dat het in het ge meenschappelijk belang was, bepaalde sta ten tegen directe of indirecte agressie te verdedigen. De moeilijkheden begonnen echter zoodra de onderhandelaars deze andere staten gin gen opsommen. De Britten stelden voor België, Polen, Roemenië, Griekenland en Turkije. De Sovjet-regeering ging hiermede accoord, mits Finland, Estland, en Letland eraan werden toegevoegd. Engeland ant woordde, dat het in dat geval rekening diende te houden met zjjn speciale belangen bij de handhaving der onafhankelijkheid van Zwitserland en Nederland. Hierop antwoordde de Sovjet-regeering weer, dat, als West-Europa duidelijker op den voorgrond werd geplaatst, zij middelen diende te beramen voor de waarborging van haar onmiddellijken bijstand aan het Wes ten, en zij gaf als haar meening te kennen, dat zij dan eerst onderhandelingen diende te openen over militaire accoorden met Polen en Turkije. Tezelfdertijd omschreef zij „directe en indirecte agressie" in zulke verstrekkende bewoordingen, dat van de zij de van Engeland de vrees gekoesterd werd, dat zij neerkomen op een mogelijke inmen ging in de binnenlandsche politiek van an dere staten. De „Times" voegt hieraan dan nog aan toe: Het is duidelijk, dat het tijd wordt om te bedenken in welk een aanzienlijke mate reeds overeenstemming was bereikt en om, uitgaande van deze hechte basis,- opnieuw te beginnen. Steeds tegenstrijdige berichten. Reuter meldt uit Londen: De berichten over de jongste gevechten tusschen Japansch-Mantjoerische en Sovjet- Mongoolsche troepen, die van beide par tijen worden ontvangen, zijn zoo met elkaar in strijd, dat het onmogelijk is, precies te zeggen, wat er gebeurt. Een legerbericht van het Sovjet-Russische hoofdkwartier in Buiten-Mongolië meldt: Op 2 Juli is tusschen Nomonhan en Boer- bodo, ten Z.O. van het Boeir-meer een aan zienlijke strijdmacht, bestaande uit infante rie, cavalerie en artillerie met ongeveer 100 tanks, samengetrokken, die 3 Juli een aan val deed op de Mongoolsche grens ten Oos ten van de Khalkingrivier. De aanvallende Japansche strijdmacht bestond uit een ge- heele infanterie-divisie, gesteund door een regiment infanterie, twee regimenten tanks en ongeveer zes regimenten cavalerie. De Japanneezen drongen de Sovjet-Mongool- sche cavalerie-eenheden terug en staken over naar den Westelijken oever van de Khalkingrivier, waar zij 'n klein gebied be zetten, doch later werden zij teruggedre ven met zware verliezen, namelijk 50 tanks vernietigd, 8 kanonnen buiten gevecht ge steld en 800 man gedood, terwijl de Sovjet- strijdkrachten 100 man verloren, die ge dood en 200 man, die gewond werden, als mede 25 tanks en pantserwagens, die huiten gevecht gesteld werden. Voorts wordt in het communiqué nog gezegd, dat de luchtgevechten tusschen 2 en 5 Juli zonder uitzondering gewonnen werden door de Sovjet-strijdkrachten, die 45 Japansche vliegtuigen neerhaalden, ter wijl de Russen negen toestellen verloren. In een oficieel Japansch communiqué, dat te Hsingking is uitgegeven, wordt echter verklaard, dat de Japanneezen in de afge- loopen twee weken 365 Sovjet-Mongool- sche vliegtuigen hebben neergehaald, waar van alleen op Dinsdag j.l. reeds 53 flHrüi ÜP VOORDE PI JP Dobbelmannlekker, man I (Ingez, Med.J WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige, later afnemende Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. VR 7 Jul. Zon op: 4 h 48; onder 21 h 20. Licht op: 21 h 50. Maan op: 23 h 31; onder: 11 h 01. L.K. 9 Juli. Hoog- en Laagwater te VliMingen: Juli. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 6 5.08 17.16 11.17 23.53 Vrjjdag 7 5.45 17.55 11.47 24.26 Zaterdag 8 6.22 18.36 12.25 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juli. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 6 6.59 19.11 12.28 2453 Vrijdag 7 7.32 19.46 13.01 Zaterdag 8 8.05 20.22 1.25 13.38 Mr. Wolfensberger eischt nu afschaf fing van den tolvrijdom voor burge meester, Raadsleden en gemeente ambtenaren, mitsgaders invoering van abonnementen. Bij de laatste Raadsverkiezingen in het Too'lsehe stedeke Tolen, heeft de brug- geldquaestie een groote rol gespeeld: de vereeniging „Gemeentebelang", een agglo meratie van zeer verschillende personen, die deze quaestie vooraan op het program van actie heeft staan, behaalde verreweg het hoogste aantal stemmen van alle partijen, en mr. H. D. J, Wolfensberger, advocaat en procureur aldaar, werd zelfs met voorkeur stemmen in den Raad gebracht Thans richt mr. Wolfensberger zich in een adres tot Ged. Staten en Prov. Staten van Zeeland en van Noordbrabant, naar aanleiding van het voornemen het thans geldende tarief voor één jaar nog te laten, zooals het is. Mr. Wolfensberger die onderteekent met „nieuw benoemd lid van den Raad der gemeente Tolen" wil daar van niets weten! Hij schrijft nu aan opge- melde collegies, dat vrijdom van bruggeld voor Raadsleden, Burgemeester en een groep gemeenteambtenaren te Tolen door vrijwel niemand goed gekeurd wordt; dat dit in strijd is met art. 176 der Grondwet en met art. 275 der Ge meentewet; dat deze vrijdom, onregelmatig verleend bij Raadsbesluit dd. 5-XI-1931 thans opgeheven dient te worden. Vervolgens wijs hij er op, dat het ver voer voor taxi's (huur)auto's en vracht auto's, speciaal in het verkeer van Tolen naar Bergen op Zoom, door de tegenwoor dige brugeldtariefregeling lam geslagen is. Dit nu kan z.i. door het invoeren van abonnementen voor brugeldbetaling gered werden. Het brugbedrijf zal daardoor wel- is-waar van bepaalde personen minder in- casseeren maar, aan, den anderen kant, van anderen meer ontvangen dan thans, daar immers door het invoeren van abonnemen ten velen zullen willen profiteeren. Er is voorloopig nog geen spra ke van een tolvrije brug, welnu, zoo redeneert mr. Wolfensberger: dan dient de tariefregeling zoo rechtvaardig en billijk mogelijk ingericht voor algemeen belang en verkeersbelang en daartoe dient deze regeling te worden ontwor pen door een Raad, die zelf aap den lijve de tarieven voelt en niet zichzelf, in strijd met Grondwet en wet, vrijdom verschaft. Adressant stelt vervolgens een abon nementsregeling m a andabonnementen etc.) voor, die hij een „tariefsregehng, hoe zwaar ook nog" noemt „het eerste wat thans gedaan behoort te worden."

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1