1 WEK UW LEVER-GAL OP I BEURS VAN AMSTERDAM. ZEELAND. De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank. Belangrijk geslonken. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG, Z- Gezinstarieven bij de Spoorwegen. Besparing van 8 tot 14 procent. MIDDELBURG. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. VLISSINGEN. ZUIDBEVELAND. N00RDBEVELAND. DE KONINGIN BEZICHTIGT DE „ORANJE". Daarna is HM. naar Soestdjjk gegaan. Gistermiddag om half zes heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de pieuwste aanwinst der Nederlandsche koop vaardijvloot, het m.s. „Oranje", liggende aan de etablissementen der stoomvaart maatschappij „Nederland", aan de Javakade te Amsterdam. Het gevolg van H.M. bestond uit freule D. H. van Tets, eerste hofdame; jhr. J. F. E. van Lennep, kamerheer in buitengewo- nen dienst; majoor H. J. Phaff, adjudant, en mr. W. J. baron van Lynden, opperkamer heer. Op de kade voor de ligplaats van het schip werd H.M. ontvangen door den heer J. F. van Hengel, directeur der stoomvaart maatschappij „Nederland", die bij het aan boord komen van het hooge gezelschap ka pitein A. B. Potjer aan H.M. voorstelde. In de hall der eerste klasse werden vervol gens de heeren D. Goedkoop Dzn., directeur der Nederlandsche Scheepsbouw-maatschap- pü, en A. F. Bronsing, directeur der stoom vaart-maatschappij „Nederland", aan de Koningin voorgesteld, waarna men zich naar de vestibule eerste klasse begaf en .yervolgens een bezoek bracht aan de groote messroom van het personeel. Hierop ging men naar de eetzaal vierde klasse en wer den de verblijven der bemanning bezichtigd. Daarna begaf H.M. zich, na eerst nog de eerste klasse eetzaal te hebben bekeken, door de kombuizen en pantris naar de mess- room der officieren en de eetzaal tweede klasse. Vandaar werden de hutten op de de goudvoorraad m betrekkehjk korten tya verschillende dekken bezichtigd en vervol- niet onaanzienlijk geslonken en vergeleken gens de tweede klasse muziek- en rook- met het hoogste punt, dat op 20 hebr.j salon en de kinderkamers, waarna nog werd bereikt, met f 1,461,279,975 valt een eenige hutten en luxe hutten op het pro- vermindering van f 306 millioen te consta-1 menadedek in oogenschouw werden geno- teeren. tTi- a. 1 tief is en het meestal maanden, soms ja ren duurt eer een tariefsverlaging door het publiek volkomen gerealiseerd wordt en vrucht draagt in den vorm van een vermeerdering van het vervoer, ligt het toch voor de hand, dat de laatste inge voerde tariefswijzigingen van dien aard zijn, dat men gerust kan aannemen, dat reeds dit jaar ongetwijfeld de invloed hiervan op het vervoer merkbaar zal zijn. Uit den jongsten weekstaat van de Ne derlandsche Bank blijkt, dat de goudvoor raad is afgenomen met ruim f 19 millioen. De ongerustheid omtrent de politieke situa tie komt hiermede goed tot uitdrukking want deze vermindering zal hoogstwaar schijnlijk ten nauwste verband houden met de operaties van het Nederlandsche egali satiefonds, met de bedoeling den Nederland- schen gulden op peil te houden. Zooals be kend, hebben deze operaties uitsluitend be staan in het afgeven van dollars. De goudvoorraad hier te lande is nog al tijd zeer groot, en bedraagt niet minder dan ruim f 1,155,000,000. Wanneer in aanmer king wordt genomen, dat het bedrag aan bankbiljetten in omloop f 997.679.352 be draagt, dan kern de gevolgtrekking worden I gemaakt, dat onze centrale credietinstel-1 ling verhoudingsgewijze nog een buitenge woon groote hoeveelheid geel metaal bezit. Het beschikbare metaalsaldo beloopt niet I minder dan f 618,496,318. Desniettemin is en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. Ie'deren dag moet uw lever een liter lever- gal In uw Ingewanden doen Vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verA teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam Ir' vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u' ziet alles zwart. t De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zul t u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on-; overtroffen om de lever-gal te doen vloeien? Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Ingez. Med.l men. Via de brug ging men dan naar het zwembad. Tenslotte waren de middelste varanda, rook-, lees- en muzieksalons eerste klasse en de varanda dezer muziek salon aan de beurt. Deze vermindering van den goudvoor raad zal klaarblijkelijk wel op rekening moeten worden gesteld van het wegtrekken van saldi, welke hier te lande uitstonden. Een ander voorbeeld hiervan vormen de HERDENKING VAN DEN 100-JARIGEN GEBOORTEDAG VAN WIJLEN DR. PH. J. HOEDEMAKER. Op Zondag 16 Juli a.s. zal het 100 jaar geleden zijn dat dr. Ph. J. Hoedemaker werd geboren. Er heeft zich een comité ge vormd, bestaande uit: mr. dr. J. Schokking, voorzitter, minister H. van Boeyen, H. W. Tilanus, ds. A. B. te Winkel, en W. Wa genaar, secretaris, dat zich tot doel heeft gesteld dit feit te herdenken. De herdenkingssamenkomst zal plaats vin den op Maandag 17 Juli a.s., des avonds te 8.15 uur in de kloosterkerk, Lange Voor hout te 's-Gravenhage, waar als sprekers zullen optreden: mr. dr. J. Schokking, lid van den Raad van State, prof. dr. Th. L. Haitjema, hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Groningen, die zal spreken over: „Hoedemaker en de volkskerk" en mr. J. J. R. Schmal, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, over „Hoedemaker en ons staatkundig leven". ZESJARIG JONGETJE SPOORLOOS VERDWENEN. De burgemeester van Almelo verzoekt, namens de ouders, opsporing, en terugbren ging van Nomdo Schuitema, geboren 20 Fe bruari 1933 te Onstwedde, die in den mor gen van 30 Juni jl. te omstreeks 11 uur, I Amsterdam 1936-3% 96%—96% Zeeuws. Hyp. B-3% 94%94% Cities Service Cy. P. 1958 5 54%—54% A Amsterd. Bank 113113 A Ned. Gist- en Spiritusf. 399395 A De Schelde N.B. 4141% C Am. Smelt en Ref. 29%—30 A Houth. Alberts 8282 C Chesapeake en Ohio 24%20 C Pref. Kansas City South 11% C Union Pac. Rr. 72 Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indië 37 1000-3 92%—92% Engeland 1960-90 4 77%—.— A Koloniale Bnk. 165%—165% A N.I. Hbk. 600 113%—114% C Ned. H. M. 1000 124—124% A v. Berkels Pat. 4443% C Calvé-Delft 78%—79 A Lever-Bros Unilever 125%128%-% A Philips Gem. B. afg. 207—202%-4% C Am. Car Foundry 15%15% C Anaconda Cop. 1818%-% C Bethlehem St. 39%—39%-% C Int. Nickel Cy. 35%—35%-% C Kennec Copper 24%24%-% C Rep. Steel 11%—11-% C U. States St. C. 34%—34%-% C North Am. Cy. 15%—16 A Kon, Petr. Mpij. 296%298-300 C Contin. Oil Cy. 15%16% C Phillips Petr. Comp. 25%25% C Shell Union O.C. 8—8%-8 C Tide Water Ass. Oil 9%9% A Ned. Scheepv. U. 106106-6% A H.V. Amsterdam 395%—392-6 A Java Cult. Mij. 189—185 A N.I. .ïSuiker U. 209%—209% A Deli Batavia 134%—134 C Deli Mij. 1000 189%—191% I KonlnkL Rubber Philips - Unilever - Obl.Markt Markt Amerika (Wetttr ftjf Tabak f' «3" k r Ui =3 HVA CDOC Schepen gedeponeerd A Senembah 148144% C Baltimore en Ohio 3%3%-% C Southern Pac. Cy. 9%9% A Southern Rlw. 9%10% A Amst. Rubb. C. 185%185%-5 A Deli-Bat. Rubb. 129—129% A Hessa Rubber 79%—83 A Serbadjadi S.R. 83-81-83% WISSELKOERSEN. Heden. Londen 8.81% Berlijn 75,60 Parjjs 4.99% Brussel 33,03 New-York 1.: Gister.. 8.81% 75,57% 4,99 32,03 l.S Verbetering. In de gister gepubliceerde cijfers van het Bondsconcours te Kloetinge is een foutje TT- - I JJC11 CU1UC1 V UU1 Z1IC1 V Ui» nviiiiv». v,w 0-« on«ieiL j en H.M. eenige ververschingen I rekening courantsaldi. Wanneer hier wordt I het schip, dat door zijn ouders wordt be- „r u- aangeboden, waarna de heeren mr. D. A. I teruggegaan eveneens tot de 20 Febr. dan I woond, en dat ligt te Almelo in het kanaal I geslopen. OK.K. te Wemeldinge stond hier- - - i bt, iI m onder de rubriek Techniek en samenspel slechts met 21 punten vermeld. Dit moet echter zijn 27 punten. Ugg,V,gUUll v. V VVV V.V. —V - 1 Delprat en F. de Boer, directeuren der blijkt, dat als toen de saldi tezamen een I Almelo-Nordhorn, heeft verlaten, maatschannn ..T\Fp/ioT,inTiri" i <-> a a ar-n -too oI uot -innaro'Mo iQ Hps TYiidduffs te maatschappij „Nederland' gin werden voorgesteld. «c. «.o 7W .„„„„Ho des middags te omstreeks aan de Konin- bedrag van f 844.456,188 uitmaakten, waar- He g j buurt gezien, doch na- van door rekening van het rqk f 162,801,523 1,3U uur nog TT -A/r j 7 I vctii. uuui icncimig vuu net xjjxv x toonde zich zeer voldaan over het en voor rekening van anderen f 681.654,665. dien is het spoorloos verdwenen !>7Artl7 AVI 1 -1 i 1-1-t Jl I 0 I 1~l- L r bezoek en uitte herhaalde malen haar waar deering over het fraaie schip. L VUU1 1 CIVClIlllg V CL 11 aiiucicil a. ulv„ Het tegoed van particulieren bij de Ne- Volgens de ouders vraagt het kind veel I derlandsche Bank is aldus in ruim 4 maan- aan auto- en wagenbestuurders een eindje Arbitrage in den landbouw. De arbiter, prof. dr. G. Minderhoud, heeft rw» 7 eveneens een aisuiniuenug 10 van ucv uu»ivb,'"j", - V°i°r 1S ten Paleize gevoel van ongerustheid, dat aanleiding vrachtauto of wagen is meegnomen. Sig- Na een bezoek van ruim" I uenaiiuscnt; jdcuiisl is cliuus ui x uiiix -x maan uuii «WW X,-. 0 H.M. te 6.35 uur per auto86" UUe vert^?k I den, met bijna f 262 millioen geslonken, het- I te mogen meerijden en is het daarom niet I uitspraak doende in het arbeidsgeschil in <">m iraror* Lu. estdijk. geen eveneens een afschildering is van het I onmogelijk, dat het met een of andere I het landbouwbedrijf in Oost-Zeeuwseh- - - Qior. I Vlaanderen, de volgende loonen vastge steld: voor gewone werkzaamheden van 1 nu .ma, aUclo, April tot 30 April twee gulden per dag, van Alles bijeen is de geldovervloed hier te I oogen, litteeken van maagoperatie, gekleed 1 November tot 31 Maart twee gulden per lande nog zeer groot, want op den bank-1 met blauwe katoenen bovenbroek, donker I dag. Van 1 Mei tot 31 October 2.25 per bruin fluweel manchester blousje, lage 1 nnwtwprk. zwaar werk en over- Soestdijk aangekomen. Met ingang van Vrijdag as. zullen ge zinsretours verkrijgbaar zijn aan de sta> tionsloketten en bij de reisbureaux, die spoorkaarjes afgeven. Zij zijn voor de tweede en derde klasse verkrijgbaar voor 5 t/m 9 tezamen reizende personen, dus ook voor kleine gezelschap pen, die zoowel de heen- als de terugreis tezamen afleggen. Zij worden op naam ge steld. Deze maatregel zal speciaal een tege moetkoming beteekenen voor de groote gezinnen, waarvan de kinderen den leef tijd van 10 jaar reeds hebben overschre den. Zooals bekend is, reist een kind be neden de 4 jaar voor niets, terwijl voor een kind beneden de 10 jaar half geld be taald dient te worden. Natuurlijk zal het voor velen op den duur niet gemakkelijk zijn te bepalen op welke wjjze men het goedkoopst gebruik zal kunnen maken van de spoorwegen. In dit opzicht kan men volledig rekenen op de service der spoorwegen, omdat de amb tenaren aan de loketten dit voor ieder ge val afzonderlijk met de grootste welwil lendheid zullen uitzoeken, zoodat men zich daarover geen kopzorgen zal behoe ven te maken. De biljetten behoeven niet tevoren te worden besteld, doch worden op aanvraag onmiddellijk verstrekt De gezinsretours hebben denzelfden gel digheidsduur alsgewone retours, hetgeen dus zeggen wil, dat gezinsretours die tus- schen 7 Juli en 7 Augustus genomen wor den, een maand en die op 7 Augustus en later genomen, t/m 5 September 1939 gel dig zijn. Met ingang van 5 September 1939 wordt de geldigheid een dag, indien geno men op Maandag t/m Vrijdag en 3 resp. 2 dagen, indien genomen op Zaterdag resp Zondag weekeindgezinsretours Met de gezinsretours wordt beoogd de binnenlandsche verplaatsing van gezinnen te vergemakkelijken, bijv. door familie bezoek. Zij zijn dus niet geldig in de D- treinen en in enkele andere belangrijke treinen, die voornamelijk het internatio nale verkeer bedienen. De besparing bij het gebruik vah ge zinsretours komt neer bij vervoer van 5 personen op 8 procent en van 9 personen op 14 procent. De gezinsretours zijn behalve voor ge zinnen ook voor niet In gezinsverband reizende groepen van 5 personen verkrijg baar. Zij worden gesteld op naam van den aanvrager, die het van zijn handtee- kening moet voorzien. Men behoeft niet op te geven met welke treinen gereisd zal worden. Zooals bekend was dit wel het geval bij het gebruiken van gezelschaps biljetten. De heen- en terugreis moeten ge zamenlijk afgelegd worden. Beide mogen binnen den geldigheidsduur op alle stati ons onderbroken worden. De op een ge zinsretour reizende personen dienen in den trein zooveel mogelijk bij elkaar plaats te nemen en moeten gezamenlijk door dezelfde uitgangscontröle gaan. De gezinsretours zijn niet geldig, ook niet. tegen bijbetaling van vracht of toeslag, in D-treinen en evenmin oa in de treinen nr. 3 Amsterdam C.SRoosedaal, nr 19 Amsterdam C.SRoosendaal, nr. 77 Roo sendaalVlissingen. nr. 78 Vlissingen Roosendaal, nr. 137 VlissingenRoosen daal. nr 138 Roosendaal'Vïïssingen en nr. 414 RoosendaalAmsterdam C S. De gezinsretours worden niet afgegeven naar de Nederlandsch-Duitsche of Ne- derlandsch-Belgische grenspunten. Hoewel prof Goudriaan in zijn uiteen zetting op de laatste persconferentie van oordeel was, dat de consument conServa heeft gegeven tot het overbrengen van gelden van ons land naar elders. nalement: klein voor zijn leeftijd, schraal gezicht, donker blond haar, licht blauwe staat opgemaakt per 3 Juli jl. beloopen de rekening-courantsaldi van anderen bij on ze circulatiebank nog altijd f 386,349,585, waarvan voor rekening van het rijk f 34,443,635* en voor rekening van anderen f 351,905,950. Maar dit neemt niet weg, dat in een kort tijdsverloop de hoeveelheid on middellijk beschikbare middelen toch niet onbelangrijk zijn ingekrompen en ten aan zien van de geldmarkt kunnen hieraan consequenties verbonden zijn. VOORSCHRIFTEN INGEVOLGE DE VEILIGHEIDSWET. De minister van sociale zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid om advies aanhangig gemaakt een voorontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in artikel 19, eerste lid, der Veilig heidswet 1934. Het voorontwerp strekt ertoe uitvoering te geven aan artikel 19, eerste lid, der Vei ligheidswet 1934, hetwelk bepaalt, dat het hoofd of de bestuurder eener onderneming verplicht is te zorgen, dat in zijn onderne ming bij algemeenen maatregel van bestuur aangewezen werktuigen, toestellen, vaten of gereedschappen niet worden vervaardigd verkocht, verhuurd, afgeleverd of ten ver koop, ter verhuring of ter aflevering voor handen gehouden, indien deze niet aan bij dien algemeenen maatregel gestelde veilig heidsvoorschriften voldoen. De bepalingen van het voorontwerp be vatten eenerzijds voorschriften, welke aan geven, dat de in het ontwerp genoemde machines zoodanig moeten zijn geconstru eerd, dat de noodige beveiligingen kunnen worden aangebrachtt, anderzijds zijn voor schriften opgenomen, waarbij verlangd wordt, dat de machines bij verkoop, afleve ring, enzzijn voorzien van algemeen aan vaarde en in de practijk doelmatig ge- bruine veterschoenen (zoo goed als nieuw) draagt geen kousen en is blootshoofds, praat nogal veel. EEN JONGE ZEEHOND IN DE BLAAK. Wandelaars, die gisteravond hun schre den naar de Blaak te Rotterdam hadden gericht, waren zoo fortuinlijk getuige te zijn van een niet-alledaagsch tafereeltje. Daar zwom n.l. tusschen de beurtschepen een jonge zeehond rond. Nadat het dier zich goed had laten zien, wipte het op den wal, hetgeen gemakkelijk lukte, daar het hoog water was. De zeehond scharrelde op de harde Rotterdamsche keien rond, tot dat hij door een schippersknecht doodge slagen werd. Zoo eindigde deze jonge ver dwaalde zeehond zijn bestaan in een wa gen van de gemeentereiniging. PROJECTIEL ONTPLOFT. Sergeant om het leven gekomen. Een monteur, wonende aan den Vaart- weg te Bussum, had van een zijner klanten een projectiel, vermoedelijk een handgra naat gekregen om te onderzoeken wat voor een voorwerp dit was. De sergeant-monteur Oudekeizer die bij den monteur inwoont, onderzocht het pro jectiel. Bij het demonteeren vloog het uit elkaar. De sergeant werd tegen deh grond geworpen en bleef zeer ernstig gewond met ingedrukte borstkas liggen. Hij werd naar de St. Gerardus Majella stichting overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De monteur kwam er met wonden aan het gelaat af. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Woensdagavond 28 Juni is op den Zuid dag, voor oogstwerk, zwaar werk en over werk 25 ct. Bij uitspraak heeft mr. A. M. Joekes, ar biter in het arbeidsgeschil in het landbouw bedrijf op Schouwen en Duiveland, bepaald, dat voor het tijdvak 20 Juni 1939 tot en met 30 April 1940, dezelfde loonen en arbeids voorwaarden zullen gelden als vastgesteld in het afgesloten collectieve contract tus schen een commissie van landbouwers en de samenwerkende landarbeiders-organisaties. Faillissementen. Heden zijn failliet verklaard: M. P. van Hese, fruitkoopman te Vlissingen. Rechter commissaris mr. A. van der Hoop; cura tor mr. A. H. Kuipers, advocaat te Mid delburg. M. Mieras, Kerkdreef no. 25 te Aksel rech- ter-commissaris mr. C. E. Muller, curator mr. H. B. L. de Rechter, advocaat te Hulst. Het faillissement van A. L. de Pauw-Van den Abeele, aannemer van schilderwerk, wonende te Sas van Gent, is geëindigd we gens het verbindend worden der uitdee- lingslijst. Concert „Excelsior" uitgesteld. Wegens ziekte van een der meest pro minente krachten van het korps ziet het bestuur der Arbeiders Muziekvereeniging „Excelsior" zich genoodzaakt het concert, dat morgenavond op de tent op het Mo lenwater gegeven zou worden, tot nader vast te stellen datum uit te stellen VAN GROOTE HOOGTE GEVALLEN. Hedenmorgen is de 46-jarige werkman L. Janse, die met een bak specie bij het werk in de Abdij op een ladder ging, toen de bak Binnensingel te Den Haag de 76-jarige al- tegen een plank van de stelling aankwam leen wonende K.R. in brand geraakt, toen naar beneden geslagen op een hoop steen, op verschillende wijzen mogelijk werd ge acht, is een algemeene omschrijving ge geven, doch is tevens in de redactie een dui delijke aanwijzing voor een doelmatig type van een beschutting opgenomen. Aangezien de ervaring heeft geleerd, dat slechts volledig ingekaste tandraderen af doende beschutting bieden tegen gevaar van knelling, is deze wijze van beschutting bij machines, waar dit practisch goed door voerbaar is, voorgeschreven. MERKWAARDIGE PRACTIJKEN VAN EEN STEUNTREKKER. Bij de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam is door een winkelier aangifte gedaan van flesschen- trekkerij. In zijn winkel vervoegde zich nl. een werklooze, die verschillende waren bestel de. Op zijn verzoek werden deze goederen bij hem thuis bezorgd, doch inplaats van de armen en een bloedneus is J. op medisch advies naar het gasthuis overgebracht bleken beschuttingen. Waar de uitvoering van de beschutting hij trachtte een vlam, die in een pan met I j7èt pijn aan de rug, een wond aan een der vet geslagen was, te blusschen. Door buren 1T zijn de brandende kleeren van den man ge doofd. Met ernstige brandwonden aan ar men en beenen is de man toen door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd, waar hij Maandag j.l. is over leden. Wassenaar: 1 doode. Gistermiddag omstreeks kwart over vier is het 8-jarig dochtertje van de familie B. te Wassenaar bij het oversteken van den rijksstraatweg nabij de Maaldrift tegen een DE STATIONSBRUG HEEFT KUREN Hedennacht is een defect ontstaan aan de electrische installatie van de stations- brug. Niettegenstaande daartoe aangewen de pogingen was het defect hedenmiddag nog niet hersteld en was men verplicht de brug weder met de hand te bedienen, wat maakte, dat het oponthoud voor de wach tenden zeer groot was. Gevaren op den weg. Zondagavond werden wandelaars op den - -• 111,4- De werkloosheid. De werkloosheid in onze gemeente ver toonde deze week een kleine vermeerder ring, het aantal werkzoekenden steeg n.l. van 345 tot 365. In de werkverschaffing werden geplaatst 142 personen, waarvan 30 in de plantsoenen. IERSEKE. Tegen vijf telers van aard' appelen, die hun aardappelen niet hadden doen bespuiten tegen den Coloradokever,, is door de gemeente-politie proces-verbaal opgemaakt. Van een van hen, die be weerde wel gespoten te hebben, is loof ter onderzoek opgezonden, welk onderzoek negatieve resultaten opleverde. KRABBENDIJKE. Het fanfarecorps „Concordia" zal a.s. Zaterdagavond een concert geven op de muziektent. Het pro gramma luidt als volgt: Koning Voetbal, (marsch); La Fête Triomf hale (fantasie); Humblement (wals); Marbehan (marsch); Fêtes D'Hiver (fantasiê); Kalma (ouvertu re); A'l Dansende (marsch) en Holland Jubelt (marsch). De Tuinbouwvereeniging hield Dins dagavond een ledenvergadering. Besloten werd om op 21 Juli a.s. een studiereis te' maken naar Vilvoorde. DE STAKING TE RHLAND-BATH. RILLAND. Naar aanleiding van het loonconflict onder de erwtenplukkers al hier, kan nog nader worden gemeld, dat geen overeenstemming over het loon met de werkgevers de gebroeders N. is bereikt. Gisterochtend weigerden dan ook velen om aan den arbeid te gaan, zoodat een werkstaking uitbrak. Met verminderd per soneel werd het werk onder politietoezicht voortgezet. Het aantal 'stakers bedraagt ruim 100. De staking heeft den steun van de 3 landarbeidersbonden. Naar het zich laat aanzien zal het niet gemakkelijk tot- een oplossing komen. SCHORE. Door de gemeentepolitie alhier werd een persoon aangehouden, die afkom stig bleek te zijn, uit een opvoedingsge sticht te St. Nicolaas (België). Hij werd naar België uitgfeleid. Het zes-jarig zoontje van den land bouwer De R. had het ongeluk van een paard te vallen, en kwam zoodanig op de steenen dat noodzakelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze vroegere dorpsgenoot D. Kole,. soldaat bij de Politietroepen te Nieuwer- sluis slaagde voor het examen van korpo raal. WEMELDINGE. Gevonden een gouden damesringetje, een damesarmband, opge vangen een postduif met twee gummiringen aan een der pooten, gemerkt C 19674 en 364. i Inlichtingen verstrekt de gem. veld wachter. passeerende personenauto uit Leiden ge- loopen. Het meisje kreeg daarbij ernstige verwondingen en overleed kort na het on- Koudekerkschen ^f/^l^fPee^hrikt k doordat een auto den weg verhet, op den grasberm terecht kwam en daar met veel f lf Ouderkerk: 1 doode. jawaai eenjge boompjes vernielde. De auto r ou uc Gi ster avon tlorn half zeven is de 6-,-jarige gtopte echter niet en reed ijlings, door in waren te betalen, schreef de man op de wielrijder G. Rabe, wonende te Amsterdam, dg 7ichting Koudekerke. Het is de politie nota „betaalbaar op het bureau van maat- het oversteken van den nieuwen provin- alhier intussöhen gelukt den bestuurder schappelijken steun". Zooals te verwachten «alen weg nabij Ouderkerk aan den Amstel op te sp0ren. Deze verklaarde dat op een lelde maatschappelijke steun er niets door een personenauto gegrepen en tegen moment zijn claxon niet werkte en dat hij deze rekeningen te voldoen, zoodat de weS gesmakt. De man liep hoogst ern- toen op het instrumentenbord had gekeken de oorzaak Daardoor had hij niet op den weg gelet, met het bovenvermelde gevolg. Niet alleen heeft deze bestuurder roekeloos voor zichzelf gereden, doch te vens voor de overige drie inzittenden van de auto, waarom de politie tegen hem pro ces verbaal heeft opgemaakt wegens het veroorzaken vangevaar voor het verkeer, Nog een verkeerszondaar. Gisteravond ontmoette een politie-amb- tenaar op den hoek van het Bellamypark en de Noordstraat een man die in staat van dronkenschap zijn rijwiel bereed. Het behoeft geen betoog, dat deze man zijn rij wiel spoedig had verwisseld voor een cel op het bureau van politie. voor winkelier geen geld ontving. De officier van justitie zal moeten uit maken of tegen den werklooze een vervol ging zal worden ingesteld. Voorloopig is de politie nog niet tot arrestatie overgegaan. JONGEMAN VERDRONKEN. Vanochtend is te Heeg (Fr.) de 22-jarige G. Eier te water geraakt en verdronken. Hij was op weg naar zijn werk bij Lank- horst's touwfabrieken te Sneek, en moest, 'om daar te komen, gebruik maken van een bootje. Vermoed wordt dat de jongeman over boord geslagen is en in de modder gestikt. De omwonenden hebben geen hulpgeroep gehoord. E. was ongehuwd en eenige zoon. stige verwondingen op en overleed enkele I oogenblikken na het ongeluk. Loenen a.d. Vecht: 1 doode. Op den rijksstraatweg nabij de buiten plaats „Middenhoek" te Loenen a.d. Vecht is vanochtend omstreeks elf uur de onge veer 45-jarige wielrijder W. van H. uit Am sterdam aangereden door een personen auto uit Overijsel, op het oogenblik, dat deze een vrachtauto wilde passeeren. De fietser kwam in een sloot terecht. Voorbij gangers brachten den man op het droge. Korten tijd later is hij overleden. Ook de twee auto's zijn met elkaar in botsing gekomen, waardoor een inzittende I van den vrachtwagen licht gewond werd. Hij is naar zijn woning teruggekeerd. KORTGENE. De leerlingen der hoogste klassen van 'de o.l. school hebben Dinsdag onder leiding van het onderwijzend per soneel een reisje naar Antwerpen gemaakt. Eerst werd een wandeling gedaan door de bosschen bij Putten; de diergaarde in Ant werpen werd bekeken, de wolkenkrabber beklommen, de tunnels werden bezocht, terwijl er ook een vaart over de Schelde werd gedaan. Des avonds werden de kinderen, door het muziekgezelschap EMM van 't veer afgehaald, en was het, evenals den vori- gen avond, toen de ouden van dagen op reis geweest waren, een bijzondere druk te op 't dorp. Er werd bij de muziektent weer vroolijk gedanst en het geheele dorp nam aan de vreugde der kinderen deel, wel een bewijs dat de o.l. school in de harten der inwoners leeft. Maandagavond vergaderde de „On derlinge Schoonings Inrichting „Nöord- Beveland" in den Stadswijnkelder alhier, onder leiding van den heer J. M. Bom uit Kolijnsplaat. De ontvangsten over 1938 '39 waren 1537, de uitgaven 1536. De waarde der aandeelen, de prijs van het schoonen door niet-leden en het salaris van den schoonder. den heer P. H. Noord- hoek werd onveranderd vastgesteld. De voorz. had bedankt als bestuurslid omdat hij zjjn bedrijf beëindigd heeft. De heer P. J. v. d. Zande te Kolijnsplaat werd be-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2