MIDDELBURGSCHE COURANT „frinses Jbza.trix" GOESCHE COURANT) Achter uiterlijke kalmte heerscht groote spanning te Dantzig. Neder!. Heidemaatschappij. Pension „Zeerust" te Domburg in vlammen opgegaan. IS IN DE VAART Nederland en de besprekingen te Moskou. Eerste vergadering van de afdeeling Zeeland. Brisantbommen op zolder Het nieuwe motorschip Wij willen onze volstrekte neutraliteit handhaven. Boemeltrein reed Arnemuiden voorbij. Vader en dochtertje bij aanrijding omgekomen. Eigenaardige stranding van een Italiaansch stoomschip te Vlissingen. Familiedrama te Oegstgeest. Dr, A. R. Zimmerman overleden. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. •Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; je GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f2.30, elders f2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg er* Goes 18 ct. NUMMER 154. TWEE BLADEN. MAANDAG 3 JULI 1930. EERSTE BLAD. 183e JAARG in «mmbm—awt Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten er dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, big vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 et. 'Er wordt voorshands echter geen dramatische ontwikkeling verwacht. Reuter meldt uit Londen: Onze diplomatieke correspondent ver neemt, dat de toestand te Dantzig niet is gewpzigd in de afgeloopen 24 uur, hoewel de spanning blijft. Nog steeds komen in grooten getale Duitsche „touristen" de stad binnen, doch de houding van de Poolsche autoriteiten blijft kalm, blijkbaar is de Pool sche regeering niet voornemens zich te la ten opjagen. Naar vernomen wordt, is de Poolsche re geering zeer tevreden over de verzekerin gen, welke zij van de Britsche regeering heeft ontvangen. Verder wordt gemeld, dat op Duitsch ge bied langs den Corridor het graan rijp of groen wordt ge maaid endat in allerijl prikkeldraadversperrin gen worden opgericht. Ieder een neemt nauwkeurig de bevelen welke zoowel aan Duitsche als aan Poolsche zijde zijn gegeven tot het vermijden van ook de kleinste incidenten, in dat. In Dantzig is de toestand uiterlijk kalm, doch de spanning blijkt uit de massa in de kazernes samengepakte mannen en het dril len van de nieuw aangekomenen, het op stellen van luchtdoelgeschut op den bis schopsheuvel, het koortsachtig bouwen van barakken en versterkingen en het in het geheim gedurende den nacht aanbrengen van munitie. In Poolsche kringen beweert men evenwel, dat men alles weet en met vertrouwen af kan wachten. De nationaal- socialisten verklaren, dat zij geen duistere bedoelingen hebben. De Poolsche hooge commissaris brengt verslag uit aan Beek. Uit Warschau wordt gemeld: Zaterdag heeft de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Beek den Poolschen hooge-commissaris te Dantzig, Chodacki, ontvangen, die naar Warschau was geko men om verslag uit te brengen over de mi litaire voorbereidingen van de nationaal- socialisten. Men veronderstelt, dat gespro ken is over den vorm van een nota, welke gericht zal worden tot den Senaat van Dantzig, waarin door Polen ophelderingen worden gevraagd over de voorbereidingen in de gedemilitairiseerde zone. In welingelichte kringen te Warschau ge looft men niet, dat de voorbereidingen een plotseling optreden tengevolge zal hebben, na de rede, welke lord Halifax heeft gehou den. Algemeen is men van oordeel, dat de huidige taktiek is het toedienen van een aantal speldeprikken, welke opzichzelf be schouwd geen van alle kunnen worden ge zien als een aanval op de onafhankelijkheid van Polen, doch welke ten doel hebben Po len uit de vrije stad weg te werken en zoo Europa voor een voldongen feit te zetten zonder dat een oorlog hieruit voortvloeit. In Poolsche officieele kringen wordt ver klaard dat Polen niet zal dulden dat zijn rechten in de Vrije Stad te kort wordt ge daan. Ook de Fransche bladen verwachten niet, naar Havas uit Parijs meldt, dat Duitsch- land zich terstond van Dantzig meester zal trachten te maken. Volgens de „Jour" zal de komst van het Duitsche oorlogsschip „Koenigsberg", die tegen 25 Augustus is aangekondigd, wellicht het kritiekste moment vormen van een cri sis, die de Duitsche militaire leiders zoo lang en uitputtend mogelijk wenschen te doen zijn. In de „Populaire" spreekt Blum de ver wachting uit, dat de tegenwoordige toe stand ten aanzien van Dantzig zal voort duren tot het tijdstip, waarop Hitier zich de eindproef heeft gedacht, wellicht tot het einde van den zomer. Nieuwe wapenzendingen. Havas meldt nog uit Warschau: De Pool sche dagbladen maakten gister melding van nieuwe wapenzendingen naar Dantzig. Dit maal zou het rupsbanden en geschutaffui- ten betreffen, die uit Oost-Pruisen over zee zijn aangevoerd naar de werven van Schi- chau met oude schepen, die zgn. derwaarts gezonden werden, om hersteld te worden en derhalve niet werden gecontroleerd door de douane. De „Illustrowany Kurjer Cod- zienny" meldt, dat behalve tot de vorming van een vrijcorps, door den Senaat van Dantzig besloten zon zijn tot de organisatie van compagnieën grenswachten. Hetzelfde blad meldt, dat fabrieken in Opper-Silezië 3100 dekens voor het vrijwilligerscorps zou den hebben verkocht. De onlangs te Goes opgerichte afdeeling Zeeland van de Nederlandsche Heidemaat schappij hield Zaterdag haar eerste ver gadering in de Raadzaal van het stadhuis te Zieriksee. Onder het veertigtal aanwezi gen merkten we ook op den adjunct-direc teur der Ned. Heidemij. dr. Houtzager, en den burgemeester van Middelburg, mr. dr. J. van Walré de Bordes. De burgemeester van Zieriksee, j h r. m r. J. Schuurbeque Boeye, spre kende namens het gemeentebestuur, zeide de afd. Zeeland der Ned. Heidemij. zeer gaarne te ontvangen. Hij werkt ambtelijk jiu vier jaar met de N.H.M. samen, en tot beider waardeering en met nuttige resul taten. Spr. is verheugd, dat de Mij. door de oprichting der afdeeling Zeeland, een le vend bestanddeel der Zeeuwsche gemeen schap is geworden. Spr. deelde dan eenige bijzonderheden mede over Zieriksee en het eiland Schouwen en besloot met allen een aangenamen dag te wenschen. De w.n. voorzitter der afdeeling Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, betuigde allereerst zijn dank voor de uit- noodiging te Zieriksee te vergaderen en de prettige ontvangst. Verder heette spr. al len welkom, in het bijzonder den adjunct directeur der N.H.M., den vertegenwoordi ger der Domeinen, den burgemeester van Middelburg en de andere burgemeesters. Spr. deelde dan mede, dat de afdeeling Zee land, in den korten tijd van haar bestaan, van zestig tot honderdtwintig leden steeg. Hij dankt de afdeeling Brabant voor de me dewerking en de wijze lessen in het ver leden, doch is verheugd, dat Zeeland thans op eigen beenen kan staan. Spr. wees er "voorts op, dat doel der N.H.M. is het ver beteren der gronden, doch dat het daar naast van belang is, voor behoud van het natuurschoon te waken. En dit kan ook gepaard gaan. Zeeland, en elk deel der pro vincie, moet het eigen karakter bewaren. Zeeland moet één der productiefste provin cies worden, maar ook één der mooiste blij ven. Nadat de secretaris, de heer A. Wisse, in zijn notulen een overzichtelijk verslag van de oprichting der afdeeling Zeeland had gegeven, werd het bestuur definitief alsvolgt samengesteld: jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, voorzitter; jhr. mr. J. Schuur beque Boeye, vice-voorzitter; A. Wisse, Goes, secretaris-penningmeester; I. p. Becu', Breskens; J. M. Bom, Kolijnsplaat; P. Bou- deling, Anna-Jacobapolder; dr. C. A. Cam- maert, Hontenisse; S. van Hoeve Jzn. Zaam- slag; mr. W. Kakebeeke, dir. Bathpolders; J. S. Korteweg, Haamstede; A. P. Kosten- se, Biervliet; mr. M. C. v. d. Minne, Mid delburg, en mr. H. H. Schuller, St. Maar tensdijk. Dr. H o u t z a g e.r, hierna het woord ver krijgende, dankende voor de hem gezonden uitnoodiging, zeide aan deze vergadering en de daarop volgende excursie, gaarne deel te nemen, mede, omdat hij één der oprich ters der afdeeling Zeeland kan genoemd worden. Spr. herinnerde aan de eerste stap pen die daartoe gedaan werden en hij bracht hulde aan den hr. Wisse, door wiens activiteit de afdeeling zoo spoedig tot 120 leden groeide. Als dit zoo doorgaat, over groeit ze alle andere afdeelingen. Spr. wees er dan op, dat de oude naam, Ned. Heidemij, om het vertrouwen dat de Mij. onder de zen naam verwierf, wel gehandhaofd werd, doch het karakter der Mij. geheel veran derde. Spr. zegde voorts gaarne den steun van het hoofdbestuur toe en bevestigde dat het natuurschoon de Mij. inderdaad na aan het hart ligt. Zij tracht, met verbetering der gronden, dit zooveel mogelijk te spa ren en zoo mogelijk te verhoogen. Eén dier leden deelde mede, dat de kos ten die hij maakte tot verbetering van een deel van zijn grond, van den fiscus niet afgeschreven mochten worden, hoe wel zulks hem eerst was toegezegd. Had hij zulks met eigen arbeiders gedaan, dan was het onder den post loon gevallen. Nu profiteert het Rijk dubbel, eerst omdat deze kosten niet afgeschreven mogen wor den en vervolgens door de meerdere op brengst der gronden. Dr. Houtzager wees er op, dat het lid zelf ook profiteert van de verbetering, dat die verbetering op goedkoope wijze plaats vindt, en het Rijk zoo iets terug ontvangt van den verleenden steun. De V o o v z. zegde toe, dat het be stuur dit vraagstuk zal onderzoeken. Een ander lid informeerde naar de werkzaamheid van den Cultuur techni schen dienst. Hij meende wrijving opge merkt te hebben met de Ned. Heide Maat schappij. Verder maakte spr. aanmerking op de trage behandeling van een aanvra ge. Dr. Houtzager zette uiteen dat de Ned. Heide Mij., de geestelijke moe der is van den Cultuur technischen dienst, die thans zelfstandig werkt, doch in sa menwerking met de N.H.M. Een zekere naijver, waar elk tracht een zoo ruim mogelijk gebied te bestrijken, is niet onge zond, al kan dat soms eenige wrijving veroorzaken. Beiden dienen echter één doel. De hr Wisse herinnert er aan dat de behandeling der aanvragen zeke ren tijd eischt, omdat er gebrek is aan geschoolde krachten, als landmeters e.d De "excursie. Nadat nu eenige aangeboden verver schingen gebruikt zijn vertrekt het gezel schap per touringcar en auto's voor een excursie naar de Dominiale duinen. Ge reden wordt over den Zeedijk, langs de „inlagen", de haven van Serooskerke, den Plompetoren, over Burghsluis naar Burgh Een mooie tocht, die echter in snel temp* afgelegd werd, omdat er nog een groot programma wachtte. Te Burgh werd, onder leiding van de: hr H. Lysen, opzichter der domeinen, een lange wandeling gemaakt door de domi niale duinen, terreinen van de Mij. Zee bad „Nieuw Haamstede." De hr Lysen gaf daarbij bijzonderheden op de beplantingen, die sedert 15 jaar aangelegd zijn, en antusschen tot een ware bebossching geworden zijn, met mooie wandelpaden, schilderachtige lanen, mooie vergezichten. Men waant zich er reeds in de Brabantsche dennenbosschen, waarbil de aantrekkelijkheid door het heuvelach tige terrein nog verhoogd wordt. Belang Vannacht omstreeks half drie is brand uitgebroken in het pension „Zeerust", boven op de duinen dicht bij het badpaviljoen te Domburg. De kinderen van den pensionhou der G. de Pagter, werden wakker, toen het vuur reeds een vrij grooten omvang had ge kregen. Het uit vier personen bestaande gezin moest zich ijlings uit de voeten ma ken, na in der haast enkele kleedingstuk- ken te hebben aangeschoten. Er was geen tijd meer, om iets te redden. Het vuur moet op de bovenverdieping, waren de beide kinderen sliepen, zijn ontstaan. De brandweer was spoedig ter plaatse. Op twee brandkranen werden inderhaast slan gen gekoppeld. Daarna verscheen de motor- spuit, welke eveneens op de waterleiding werd gekoppeld. De vlammen sloegen toen echter reeds uit het dak, zoodat wel vast stond, dat het gebouw niet te redden zou zijn. De vuurzee, die aangewakkerd werd dooi den stevigen bries, leverde hoog op het duin een imposant schouwspel op. Een ge weldige vonkenregen vloog door het lucht ruim, hoog laaiden de vlammen op. Hoeveel water de brandweer ook op het vuur wierp, de vlammen verminderden pas, toen ze geen voldoende voedsel meer von den. Het pension brandde dan ook totaal uit. Alleen de zwartgeblakerde muren ble ven staan. De brandweer heeft deze later omvergetrokken, daar ze gevaar voor in storting opleverden. Bij het blusschings- werk waren o.m. de burgemeester en de wethouders aanwezig. Hoewel huis en inboedel verzekerd zijn, beteekent de brand een groote schadepost voor den pensionhouder. Woensdag a.s. zou den de eerste gasten n.l. zijn gekomen! Daar het pension geheel vrij stond, le verde het vuur geen gevaar voor helende perceelen op. Het pension „Zeerust", vroeger Villa Marie" geheeten, werd 50 jaar geleden gebouwd voor de Duitsche familie Alten- bruck. Het was een fraai gebouw, dat een groot aantal mooie meubelen en versierin gen bevatte. Het spreekt vanzelf, dat de brand heel wat consternatie teweegbracht. Honderdon sloegen het imposande schouwspel gade Zelfs uit Zoutelande waren eenige personen op de vuurzee af gekomen. OOSTBURG. Bij een ingezetene dezer gemeente zijn op den zolder een paar, waar schijnlijk nog geladen, brisantgranaten te voorschijn gekomen. De tegenwoordige be woner van het huis wist van deze dingen niets af; ze moeten er reeds sedert het ein de van den grooten oorlog gelegen hebben De gevaarlijke voorwerpen zijn door het militair gezag in bewaring genomen en weggevoerd. wekkend was ook de bezichtiging van de zaaivelden, waar Corsikaansche en Oosten- rijksche dennen gekweekt worden. En lu pine. Want ook de bodembedekking wordt bij de bebossching niet vergeten. Na deze wandeling werd verder gere den naar het bij het vliegveld Haamstede gelegen restaurant „De Schouwensche Boer", waar de koffiemaaltijd gebruikt werd. Na dezen maaltijd gaf de directeur van Zeebad „Nieuw Haamstede'], de hr J. S. Korteweg, een uiteenzetting over de plannen van deze onderneming, die be oogt, van Nieuw Haamstede een eerste klas badplaats te maken, met golf-links, tennisbanen, een mooie bebossching, waar door degenen die er bouwen vrijhe'd en afzondering behouden, enz. Het geheel tracht men zooveel mogelijk, met voor schotten uit het Rijkssubsidiefonds en in werkverschaffing uit te voeren Spr. ver duidelijkte een en ander met kaarten waarna een wandeling over de mooie en uitgestrekte terreinen aantoonde, dat hier inderdaad mogelijkheden zijn om een ide aal bad-oord te stichten. Over de mooie „Hooge Zoom" ging het nu verder naa*- het kasteel „Moermon.! te Renesse, waar de eigenaar, de heer Jac. Vriesendorp, de excursisten ontving en hen rondleidde door het buitengewoon mooie bosch, dat tot het kasteel behoort en dat 25 'jaar geleden, onder leiding van de Ned. Heide Mij aangelegd werd Lanen, wandelpaden, vijver, slotgracht, en het slot zelf, waren een verrukking voor de bezoekers. Mevrouw Vriesendorp ont ving daarna de excursisten op het kasteel, onthaalde hen op royale wijze, en gaf te vens gelegenheid tot bezichtiging van het kasteel, welks smaakvolle inrichting nie minder de bewondering wekte dan he „sprookjesachtige" bosch gedaan had Ongetwijfeld was het bezoek aan ..Moer mond", dit juweel van het mooie eiland Schouwen, wel het hoogtepunt van de ex cursie en noode nam men van den heer en mevrouw Vriesendorp afscheid In een snellen rit ging het nu, langs den koristen weg over Brouwershaven terug naar Zieriksee, waar de boot, di het grootste deel der excursisten weer naar Zuid-Beveland zou brengen, reeds aan den steiger lag. Nog wat handdrukken vele hartelijke woorden van dank voor ontvangst en het geheele programma aan Zieriksee's burgervader, en de welgeslaag de eerste samenkomst van de afdeeling Zeeland der Nederlandsche Heidemaa schappij, was geëindigd voor dan DAGDIENST VLISSINGEN-HARW1CH v.v. der MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" {Ingez. Med,} Naar aanleiding van de berichten, vol gens welke Nederland zou zijn genoeqid in de onderhandelingen, welke dezer dagen te Moskou zijn gevoerd tusschen afgevaar digden der Engelsche en Fransche regee ringen met de Sovjet-Unie, doet de regee- ringspersdienst ons de volgende officieele verklaring toekomen: De Nederlandsche regeering is in deze onderhandelingen op geenerlei wijze gekend en heeft de betreffende berichten eerst uit de bladen vernomen. De regeering heeft hierin aanleiding gevonden het traditionee- le Nederlandsche standpunt, zich afzijdig te houden van de tegenstellingen, die op dit oogenblik in Europa bestaan, opnieuw te bevestigen. Enkele reizigers, die hadden moeten uitstappen, kwamen in Goes terecht. ARNEMUIDEN. Zaterdagmiddag had een niet alledaagsche gebeurtenis plaats. De boemeltrein, welke van Vlissingen om 16.20 h en van Middelburg om 16.29 h vertrekt om daarna te 16.33 te Arnemuiden te stop pen voor het uitlaten en opnemen van rei zigers, bleek hierin een verandering te wil len brengen. Hij reed n.l. direct door naar Goes. De reizigers, welke voor Arnemuiden bestemd waren gingen tot hun verwonde ring hun stopplaats voorbij en moesten mede naar Goes, vanwaar zij met den eerst volgenden trein van 17,12 te Arne muiden arriveerden. Gelukkig waren er geen reizigers te Arnemuiden, welke met den doorgereden trein mede moesten, zoo dat deze niet gedupeerd werden. Op den Velperweg te Arnhem is Zon dagmiddag een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een vader met zijn twaalfjarig dochtertje het leven hebben verloren. De vijftigjarige wielrijder F. J. Oster- op uit Arnhem, die zijn twaalfjarig doch tertje achter op de fiets had, werd op het kruispunt oude VeiperwegVelperweg bij het oversteken door een autobus van de Geldersche Tramweg Maatschappij gegre pen en tegen den grond gesmakt. Zoowel de vader ais zijn dochter liepen ernstige verwondingen aan het hoofd op en wer den in bewusteloózen toestand per zieken auto naar het gemeentelijke ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Eenige uren na aankomst zijn beiden daar overleden. WEERBERICHT. DE BILT: Afwisselend bewolkt, met plaatselijk eenigen regen, iets warmer over dag, zwakke tot matige W. tot Z wind. UKKEL: Matige wind uit Z.W. richtin gen, vrij schoon weer, vermoedelijk geen regen, hoogere temperatuur. Di. 4 Juli. Zon op: 4 h 46; onder: 21 h 22; licht op: 21 h 52. Maan op: 22 h 26; onder: 7 h 49. L.K. 9 Juli. Hoog- en Laagwater te VUsalngen: Juli. Hoogwater. Laagwator, 3 3.24 15.36 9.44 22.11 4 S 3.57 16.08 10.15 22.46 5 4.32 16.41 10.46 23.20 Maandag Dinsdag Woensdag Hoog- en Hedenmorgen te half vijf arriveerde op de reede te Vlissingen het Italiaansche vrachtschip „Fortunati" metende bruto 2715 ton, komende van Sfax (Noord Afrika) geladen met ijzererts, op weg naar Ant werpen. Te Vlissingen zou het schip van loods verwisselen en daartoe voer de „For tunati" in de nabijheid van het zgn. Roeiers- hoofd. De machines werden stopgezet en 't wachten was op de afhaalmotorboot van het Belgisch loodswezen. Op onverklaar bare wijze is de „Fortunati" plotseling ge draaid. Het schip dreef vervolgens, getrok ken door den sterken' stroom daar te plaat se, naar den wal, waar het juist bezijden het Roeiershoofd met het voorschip op de steenen liep. Daar bleef de „Fortunati' vastzitten. Het was toen een uur na hoog water, waardoor het schip vrij hoog kwam te zitten. De sleepboot „Goliath" was spoe dig ter plaatse, maar er bestond geen kans om met afgaand water het schip vlot te trekken. Hedenmorgen met eb kwam het voorschip droog te zitten, terwijl het ach terschip in diep water ligt. Het gevolg is dat or steeds werking in het schip blijft. Daar de „Fortunati" een oud schip Js en daarbij een zware lading in heeft, bestaat de mogelijkheid dat het schip zal breken. lie stranding heeft algemeene bevreem ding gewekt, daar schepen, komende uit de West, zooals met de .Fortunati" het geval was. minstens 1200 meter uit den wal moe ten blijven. Het vermoeden bestaat dan ook, dat het roer defect is geraakt, waar door het schip onbestuurbaar is geworden. De stranding heeft groote belangstelling gewekt en honderden menschen hebben op de Boulevard de Ruyter de positie van het schip gadegeslagen. Laagwater te Wemeldinge: Juli. Hoogwater. Laagwater. Maandag 3 5.17 17.35 10.49 23.03 Dinsdag 4 5.50 18.07 11.21 23.44 Woensdag 5S 6.24 18.38 11.54 24.17 Zondagmiddag heeft te Oegstgeest een vrouw haar man tijdens een twist in hun woning met een aardappelmesje een steek in den rug toegebracht. De man is tenge volge hiervan neergevallen, waarna de vrouw, die in zeer overspannen toestand verkeerde, naar de woning van den chef veldwachter is geloopen met de mededee- ling, dat zij haar man vermoord had. De chef-veldwachter was niet thuis, doch werd spoedig van het gebeurde op de hoog te gesteld. Toen hij zich naar de woning, waar de twist had plaats gehad, had begeven, vond hij daar ook de vrouw op den grond liggen. Zij had getracht de hand aan zich zelf te slaan en had zich met een mes een ern stige snede aan den hals toegebracht. De man en de vrouw, die beiden veel bloed verloren hadden, werden naar het Acade misch ziekenhuis en het St. Elisabeths^ ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand van beiden was vanmorgen bevredigend. Men gelooft niet, dat er le vensgevaar bestaat. Oud-burgemeester van Dordrecht en Rotterdam en oud-volken- bonds-gedelegeerde te Weenen. In den ouderdom van zeventig jaar is gistermiddag 'op zijn buitenverblijf aan den Boulevard te Velp, waar hij juist Za terdag was teruggekeerd, plotseling overle den, dr. A. R. Zimmerman, oud-burge meester van Dordrecht en Rotterdam en oud-volkenbondscommissaris voor -Oosten rijk. Alfred Rudolf Zimmerman werd op 19 Januari 1869 te Amsterdam geboren. Na het gymnasium aldaar te hebben doorloo- pen, studeerde hij aan de universiteit te Leiden in de rechts- en staatswetenschap pen. In 1894 promoveerde hij op een dis sertatie „over internationale arbitrage" tot doctor, waarna hij gedurende twéé ja ren als commies werkzaam was ter pro vinciale griffie van Zuid-Holland. Van 1896 tot 1899 was dr. Zimmerman ge meente-secretaris van Dordrecht en ver volgens tot 1906 burgemeester van deze stad. In dat jaar volgde zijn benoeming tot burgemeester van Rotterdam, in wel ke gemeente hij tevens curator was der Nederlandsche handelshoogeschool. Rot terdam heeft aan dr. Zimmerman veel te danken. Hij nam o a. het initiatief tot den bouw van het nieuwe stadhuis, tot een be langrijke uitbreiding der havenwerken en tot den aanleg van villawijken, die het wonen in de Maasstad aantrekkelijk zou den maken. In 1921 werd dr. Zimmerman afgevaar digd om Nederland te vertegenwoordigen op de financieele conferentie te Brussel Kort daarop was hij bemiddelaar tusschen Oostenrijk en Hongarije inzake financi eele geschillen ten aanzien van de afschei ding van het Burgenland. Aan het einde van 1922 werd dr. Zim merman benoemd tot commissaris-gene raal van den Volkenbond te Weenen, waar hij tot taak had de Oostenrijksche finan ciën te saneeren. In April 1923, toen hij deze functie definitief aanvaardde, vroeg hij tevens ontslag als burgemeester van Rotterdam. In 1926 verviel dit ambt, daar de Vol- kenbondsbemoeiïngen met Oostenrijk in dat jaar afliepen. In 1927 vertrok dr. Zimmerman naar Vera Cruz, zulks als voorzitter van de Anglo-Mexican Claims Commission voor de regeling der Engelsche aanspraken in Mexico, welke dateerden uit de jaren 1910—1920. Als Nederlandsch afgevaardigde nam dr. Zimmerman daarop zitting in de controle commissie der garantiestaten voor de Oos tenrijksche opbouwleening. In 1930 werd hij benoemd tot voorzitter der Fransch- Zvveedsche verzoenings-commissie. Van zijn hand zijn o.a. publicaties verschenen over Amerika, Italië en over ons land.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1