förxrtrittcïule $ecn\v&cfye MIDDELBURGSCHE COURANT li (&GOESCHE COURANT) 'Bezoek van H. M. de Koningin aan de tentoonstellingjfte Den Bosch. Ook vermomde Poolsche soldaten te Dantzig Jaarvergadering van de A.V R.O. te Middelburg. }rov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij )e oorzaak van de kabinetscrisis. P cl n v~- - Zeeuwen^ontvingen prijzen uit handen van H M, Louis Davids overleden. De netto-winst over 1938 bedraagt f 117.000. Reorganisatie van ons leger. Beperking van het gebruik van ijzer in Italië. Vraagt inlichtingen bij de erkende installateurs. Men vreest een Duitschen putsch. Dqgblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; teUPES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 108. DRIE BLADEN. ZATERDAG 1 JULI 1989. EERSTE BLAD. 188e JAAKG. Advertentien 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Op den sluitingsdag van de Nationale Tentoonstelling van de vereeniging „Het Nederlanaache Trekpaard" heeft de Ko ningin van haar hooge belangstelling voor het werk van deze vereeniging, waarvan zij beschermvrouwe is, blijk willen geven, door een bezoek te brengen aan 's-Her- togenbosch. Gistermiddag heeft H. M. zich per auto naar de Hertogstad begeven, waar de be volking langs de route, welke zij er ge volgd heeft, had plaats genomen en die haar een hartelijk welkom heeft bereid. De schoolkinderen getooid met vlaggen, wuifden de vorstinne enthousiast toe, terwijl de volwassenen zich evenmin onbe tuigd lieten en haar toejuichten. Doch de grootste menigte, naar schat ting tienduizend personen, was bijeen op de terreinen van de veemarkt en voorna melijk rond het demonstratieterrein. De enorme tribune, welke twaalf hon derd personen kan bevatten was tot op de laatste plaats bezet. Zeer vele auto riteiten waren hier aanwezig. Aan den ingang van het demonstratie terrein stonden opgesteld de bazuinblazers van het 1ste regiment wielrijders en elf dames, gekleed in de kleederdracht van de Nederlandsche provincies, ieder dra gend het wapen der provincie, die zij voorstelden en op dit wapen een letter, welke tezamen leve (de) Koningin te le zen gaven. Om vijf minuten over half vier kondig de bazuingeschal de komst der vorstin aan. Zoodra de Koninklijke auto den in gang was gepasseerd hieven alle aanwe zigen spontaan het Wilhelmus aan en juichten zij H. M. hartelijk toe. De auto stopte voor de tribune en nadat de vorstin was uitgestapt werd zij door den Commissaris der Koningin begroet en vervolgens door de leden van het be stuur der vereeniging „Het Nederlandsche Trekpaard." Een dochtertje van den Com missaris van politie bood haar een tuil paarse orchideeën aan. Vervolgens nam H. M., die gekleed was in een korenbloemblauwen mantel met hoed in dezelfde tint, onder luid applaus plaats in de rijk met Perzische tapijten behangen eere-loge. Daarna ving de demonstratie aan. Den heer H. A. H a n k e n, v i c e-v o o r- zitter van de vereeniging viel de eer te beurt H. M. van voorlichting te mogen dienen. Achtereenvolgens kwamen in - den ring de loten van 4 merriën, de hengsten met afstammelingen, de merriën met zui gende veulens, de merriën met afstamme lingen en tenslotte alle geprimeerde heng sten en merriën. De voorzitter der vereeniging, jhr. J. van Vredenburch reikte den wisselbeker uit aan den eersten prijswinnaar der ten toonstelling in de klasse hengsten met af stammeling Clairon de la Lijes, eigenaar de vereeniging „Sint-Filipsland" te Sint- Filipsland, terwijl de geleider van den lsten prijswinnaar der categorie merri ën met zuigende veulens: Comtesse de Lombissoeuil, eigenaar A. H. de Milliano uit Waterlandkerkje uit handen van H.M. de Koningin de door haar beschikbaar ge stelde medaille mocht ontvangen. Alvorens het slotnummer van de de monstratie aanving, zijn aan H. M. nog de leden van de buitenlandsche delegaties voorgesteld. H. M. de Koningin heeft de demonstra tie van het keurmateriaal der Neder landsche Trekpaardfokkerij tot aan het slot bijgewoond. Uitgeleide gedaan door den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant en door het bestuur van de jubileerende vereeni ging verliet zij tegen vijf uur met haar gevolg onder luide .toejuichingen en ter wijl opnieuw het Wilhelmus werd gezon gen het terrein en keerde zij naar het paleis Soestdijk terug. DE KAMPIOEN DER HENGSTEN Het kampioenschap der op deze jubi leumtentoonstelling aangevoerde hengsten werd behaald door Nico van Melo, eig. H. A. „Vooruitgang" te Venray. KAMPIOEN MERRIëN. Het kampioenschap merriën werd ge wonnen door Victoria, van de stallen De Dobbelaere te IJ z e n d ij k e. Wederom een optimistiseh geluid. In het „Schuttershof" te Middelburg kwam heden de Algemeene Vereeniging Radio Omroep voor de twaalfde maal in jaarlijksche algemeene ledenvergadering bijeen. Op voorstel van den voorzitter, den heer G. de Clercq, werd aan het begin van de bijeenkomst besloten, telegrammen van trouw en aanhankelijkheid te zenden aan H. M. de Koningin en aan het Prinselijk gezin. Voorts werd een telegram gezonden aan den minister van binnenlandsche za ken, waarin de A.V.R.O. haar 'loyale me dewerking toezegt bij den opbouw en de ontwikkeling van den Nederlandschen ra dio-omroep en van den wereld omroep. De heer De Clercq constateerde vervol gens dat de toestand der A.V.R.O. nog steeds kerngezond is. Er is gelukkig geen enkele reden om op deze algemeene ver gadering niet een optimistische toon te laten hooren. Spr. wees er op hoe thans de omroep in vele landen van de wereld wordt gebruikt voor de uitzaaiing van propagandistische woorden,die de vrede niet bevorderen. Maar toch is de radio-omroep een mach tig en doeltreffend hulpmiddel voor hen, die naar waarheid zoeken. Immers de pu blieke opinie in de landen van de wereld beschikt over een maximum aan voorlich ting dank zij juist den radio-omroep. Daaruit kunnen de critische geesten aller volken gegevens putten voor de vorming van een onafhankelijk oordeel. Aan het snel verbreiden van gegevens, die tot waarheidsontdekking door de luis teraars kunnen leiden, heeft de A.V.R.O een flink aandeel gehad. Spr. deelde mede, dat de AVRO op 1 Aug. de nieuwe recreatieruimte in ge bruik hoopt te nemen. De propaganda- actïe is in het afgeloopen jaar zeer inten sief geweest. Spr. noemde de actie van Maneto, waarin de AVRO verweten wordt, dat onvoldoende aandacht wordt geschon ken aan de werken van moderne Neder landsche toondichters, onverklaarbaar, on verdiend en ontactisch. Het Buma zal over 1939 een bedrag ontvangen van 132,900, gebaseerd op de ledentallen, waarbij de AVRO aan de spits staat. De verhouding met de overheid is goed geweest. De beslissingen van de radio omroep controle commissie en van de al gemeen programma commissie hebben in het afgeloopen jaar weinig moeilijkheden van beteekenis opgeleverd. Jammer is het, dat enkele onschuldige praatjes van me vrouw De Leeuw van Rees over een AVRO-japon nu ook al moesten worden verboden, nadat zij jaren achtereen waren toegelaten en de voorschriften tegen het maken van reclame niet zijn veranderd. Het gebruik van de nieuwe golven zal ingaan 4 Maart 1940 en de Nozema zal beproeven de beide nieuwe zenders tegen dien datum gereed te hebben. Tot zijn genoegen kon spr. constateeren, dat in het afgeloopen jaar de AVRO-pro- gramma's veel waardeering hebben ge vonden. Het jaarverslag. De heer W. Vógt, directeur van het omroepbedrijf, bracht het jaarverslag uit. De resultaten zouden nog gunstiger zijn, aldus spr., wanneer wij niet voor de noodzaak stonden elk jaar een vrij belang rijk hooger bedrag aan de programma s en auteurspechten te besteden. In deze stijgende lijn zien wij telkens hooger eisch weerspiegeld, die de leden aan de kwaliteit der programma's stellen. De overbelasting voornamelijk van de groote studiozaal heeft de AVRO ertoe gebracht, te besluiten tot het bouwen van een tweede zaal, wat de afmetingen be treft gelijk aan die van de bestaande, doch uitsluitend bestemd voor repetities en ra dio-uitzendingen van orkesten en opera- werken, waarbij geen talrijk publiek te genwoordig zal zijn. Daarbij is tev.ens be sloten tot den bouw van nog een groote studio, waarvan de afmetingen ongeveer tusschen die van de groote zaal en die van de tegenwoordige dansmuziekstudio inliggen. Binnenkort zal de regeering aanvangen met de instelling van een zg. wereldom roep. Hieronder worden verstaan: Het uitzenden van programma's, bestemd voor landgenooten in den vreemde; het spreken tot het buitenland over Nederlandsche cultuur, Nederlandsche techniek en Ne- derlandsch willen en kunnen. Zulk een wereldomroep, waarvan de AVRO natuurlijk een behoorlijk deel zal verzorgen, moet geheel onafhankelijk van den binnenlandschen omroep kunnen wer ken. Spr. eindigde met de aansporing dat allen blijven werken de geest der vereen! ging zuiver en levendig te houden en nim mer te verzuimen de plaats in het hart van het Nederlandsche volk te verkiezen boven elke andere. In zijn woning te Amsterdam is in den afgeloopen nacht op 55-jarigen leeftijd overleden de bekende voordrachtskunste naar Louis Davids. Louis Davids werd op 19 December 1883 te Rotterdam geboren. Hjj kwam voort uit het milieu van kermisluidjes en begon op achtjarigen leeftijd als „wonderkind" met zijn zusje Henriette. Reeds jong streefde hij ernaar zijn liedjes op hooger peil te brengen. Spoedig trad hij op in cabarets, eerst te Rotterdam en later ook te Amsterdam. Na dat hij eenigen tijd gewerkt had bij den bekenden variété-ondernemer Chris van Haarlem, ging hij naar Duitschland en En geland. Bij het uitbreken van den oorlog in 1914 kwam hij naar Nederland terug en vormde in de mobilisatie met zijnen het eerste mi litaire cabaret-gezelschap, waarmede hij op de forten en bij het veldleger voorstellingen gaf. Ook daarna is hij nog vele malen in het buitenland opgetreden. In het verslag over 1938 deelt de Raad van bestuur mede, dat de stroomverkoop een stijging met 9% (v.j. 15% ver toonde. De ontvangsten stegen in vergelij king met het vorige jaar met rond 117000 tot 2.111.065. De stijging der uitgaven overtrof echter die van de ontvangsten; zoodat de netto-winst 117.257 tegenover 206.805 over 1937 bedraagt. De toeneming van de uitgaven is, behalve aan hoogere productiekosten tengevolge van de debiet- stijging en verhooging van de kolenprijzen, in hoofdzaak toe te schrijven aan vermeer dering van onderhoudskosten van boven- grondsche netten. Extra-afschrijvingen zijn toegepast op de boekwaarde van activa, die in den loop van het jaar zijn verdwenen, en op enkele be zittingen, waarvan de boekwaarden klaar blijkelijk te hoog waren. In totaal zijn ex tra-afschrijvingen tot een bedrag van 22.624 toegepast, terwijl 15.000 is gere serveerd voor ombouw en afschrijving van oude meters. Het in het vorige jaarverslag toegelichte verschil tusschen het totale afschrijvings bedrag naar het vaste-quota en het annuï teitensysteem, dat aanvankelijk 561.720 bedroeg, verminderde tengevolge van ont vangst van verschillende bedragen aan ver goedingen ad 46,831 en de afboeking ad 140.430 uit de winst over 1937, waartoe ten vorigen jare besloten werd, tot f 374.459. Voorgesteld wordt een bedrag van 127.000 uit de winst daarvoor beschikbaar te stellen, waarna een bedrag van 50.257 overblijft. Voorgesteld wordt hiervan wederom 50.000 te bestemmen voor uitkeering van ,'o dividend aan aandeelhouders en het restant ad 257 toe te voegen aan de re serve. De tarieven vanstroomlevering aan klei ne verbruikers voor licht en huishoudelijke doeleinden ondergingen dit jaar geen ver verandering van beteekenis. Wei werden de kleinkrachttarieven verlaagd en een bij zonder tarief voor kerken vastgesteld. Het ten vorigen jare ingevoerde half- vastrechttarief werd een groot succes. Het aantal vastrechtafnemers steeg m den loop van het jaar van 13.520 tot 16.097, of rond 40 van het aantal aangeslotenen voor licht en huishoudelijk gebruik. Ook in het afgeloopen jaar werd weder om aan de daarvoor in aanmerking ko mende gemeenten, dje hebben bijgedragen in de kosten van ondergrondsche netten, eene terugbetaling van 5 van die bedra gen gedaan. Met de gemeente Hontenisse werd over eenstemming verkregen over de overne ming van haar bedrijf, ingaande 1 Januari 1939, zoodat van dien dag af nog slechts aan de gemeente Middelburg stroom in het groot wordt verkocht. Behalve in die gemeente en haar onmid dellijke omgeving en te Sint-Maartensdijk, waarnog een plaatselijke centrale bestaat, wordt thans in de geheele provincie de stroom rechtstreeks door het bedrijf aan de afnemers geleverd. De plannen van het ar chitectenbureau F. G. C. en ir. A. Rothuizen voor het nieuwe kantoorgebouw werden goedgekeurd; fundeering en betonskelet werden aanbesteed en de bouw was aan het einde van het jaar in vollen gang. Het vervoer op den tramweg bleef stij gen, de uitgaven bleven ongeveer gelijk en de finantieele resultaten zijn dan ook ver beterd, zij. het dat nog eenig verlies moest worden geboekt. De invoering van week abonnementen bleek in een behoefte te voorzien; 27,508 reizigers werden dit jaar op dergelijke abonnementen vervoerd. Op aandrang van de regeering werd een fusie van de tram met de N.V. Stoomtram Walcheren in overweging genomen; om trent deze aangelegenheid kan echter ver der nog niets worden gemeld. Aan het administratief overzicht is het volgende ontleend. Na boeking van de normale en van de noodig geachte extra-afschrijvingen en re- serveeringen, liet het electriciteitsbedrijf een voordeelig saldo van 182.052, en het trambedrijf een nadeelig saldo van 4.795 Overeenkomstig het voorstel, vervat in het vorig jaarverslag, werd van het bedrag, waarvoor de rekening „Nog af te schrijven over vorige jaren" per 31 December 1937 te boek stond, zijnde 544.714, uit de winst over 1937 afgeboekt een bedrag van 140.430 terwijl het door in 1938 ontvangen vergoedingen bovendien verminderde met 29.825, zoodat zij per 31 December 1938 een bedrag aanwees van 374.459. Aan de reserve, per 31 December 1937 te boek staande voor 171.659, waaraan werd toegevoegd het onverdeelde winstsaldo van 1937 ad 1.375. en dus per 1 Januari 1938 groot 173.034, werd toegevoegd een be drag van 15.000 samen 188.034, terwijl ten laste ervan werd geboekt een bedrag van 8.946, zoodat zij per 31 December 1938 groot was 179.088. Ten laste van het fonds ter voorziening van onrendabele gebieden, ten behoeve waarvan overeenkomstig het voorstel vervat in het vorig jaarverslag een bedrag van 15.000, aan de winst over 1937 werd onttrokken werd in 1938 geboekt 2.110, zoodat het per 31 December 1938 te boek stond voor 12.890. Ten laste van het vernieuwingsfonds trambedrijf, per 31 De cember 1937 groot 19.968 werd in 1938 ge boekt 3.307, terwijl eraan werd toege voegd 2.500 zoodat het per 31 December 1938 te boek stond voor 19.161. Ten laste van het fonds voor diverse belangen, dat per 31 December 1937 groot was 35.586 werd in 1938 geboekt 140, terwijl eraan In aansluiting op het bericht over het af treden van het kabinet meldt de regeerings- persdienst: Bij de besprekingen over het voorontwerp van de begrooting voor 1940, welke ten doel hadden tot eene beperking van het te verwachten tekort te geraken is in het kabinet over de wijze, waarop dat doel ware te bereiken, geen overeenstem ming verkregen. In het bijzonder is zulks gebleken bij de beraadslagingen over de wij ze waarop op de kosten ter bestrijding van werkloosheid en hare gevolgen eene groo- tere vermindering beneden het eindcijfer der begrooting 1939 zou kunnen worden be reikt. Tegenover het door een deel van het kabinet ingenomen standpunt van handha ving in de begrooting-1940 van de tot nog toe gevolgde werkloosheidspolitiek, waren andere ministers van oordeel, dat wijziging van de tot nog toe met gemeene instemming ter zake getroffen of voorgenomen maatre gelen met het oog op hunne beoordeeling van den financieelen toestand thans nood zakelijk moest worden geacht en derhalve geoorloofd was. De regeeringspersdienst meldt: Met ingang van 1 Juli 1939 treedt voor de landmacht een gewijzigde vredesorgani satie in werking Als gevolg daarvan bestaat, van genoem den datum af, het veldleger uit 4 legerkorp sen en 1 lichte divisie. Elk legerkorps is samengesteld uit 2 divisiën en 1 regiment motorartillerie, elke divisie uit 3 regimen ten infanterie en 1 regiment veldartillerie. De standplaatsen der legerkorpscom mandanten zijn onderscheidenlijk: 's-Gra- venhage (Iste), Arnhem (lie), Breda (Ille) en Amersfoort (lie), die der divisiecom mandanten 's-Gravenhage (Iste), Ede (Ilde), Assen (lilde), Arnhem (Vide), Ven- lo (Vde), Breda (Vide), Harderwijk (Vilde) en Amersfoort (VlIIste). De com mandant van de lichte divisie is gevestigd te 's-Gravenhage Voorts is met ingang van 1 Juli 1939 op gericht het wapen der militaire luchtvaart, bestaande uit den staf van het wapen en 3 lucht'vaartregimenten. Tenslotte is het wapen der genie gereor ganiseerd tot een brigade van 3 regimen ten en zijn de kustartillerie, de motordienst en de lichte troepen met nieuwe formaties uitgebreid. Na met de reorganisatie verband houden de bouw van kazernes en magazijnen, in richting van oefenterreinen en aanleg van vliegvelden is ten deele voltooid, ten deele in uitvoering. Havas meldt uit Rome: Bij decreet heeft Mussolini het gebruik van jjzer opnieuw be perkt. In het bijzonder mag ijzer niet meer worden gebruikt voor afscheidingen en om heiningen. Overtredingen van het verbod worden streng gestraft. Men schijnt door dezen maatregel den aankoop van ijzer in het buitenland te willen verminderen. P.Z.E.M "um* oott fOrte»,**ui*— ELECWS(H kv«v, «i éoJ. AA*/ (Ingez. Med.) WEERBERICHT. DE BELT. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, geen regen van beteekenis, wei nig verandering in temperatuur, zwakke tot matige W. tot N.W. wind. UKKEL: matige wind uit W. tot N.W. richtingen, zwaar bewolkte hemel met op klaringen, tijdelijk regen, plaatselijk on weer, daling der temperatuur. Zo. 2 Juli. Zon op: 4 h 44; onder: 21 h 23. Licht op: 21 h 53. Maan op: 21 h 31; onder: 5 h 44. Ma. 3 Juli. Zon op: 4 h 45; onder: 21 h 22. Licht op: 21 h 52. Maan op: 22 h 00; onder: 6 h 46. L.K. 9 Juli. Hoog- en Laagwater te VUssingen: Juli. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 1 2.04 14.20 8.25 20.52 Zondag 2 2.45 14.59 9.06 21.34 Maandag 3 3.24 15.36 9.44 22.11 Westkapelle Is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge Juli. Hoogwater. Laagwator. Zaterdag 1 3.53 16.16 9.30 21.53 Zondag 2 4.36 16.58 10.11 22.33 Maandag 3 5.17 17.35 10.49 23 09 Ul- iV. e- 0t gsver- t— 'Z\ ;y "i i L De alarmeerende berichten uit Warschau over zekere gebeurtenissen te Dantzig blij ven aanhouden. Zoo meldt Reuter, dat 20 Duitsche vliegtuigen, op weg naar Oost- Pruisen, gister eenigen tijd boven de vrije stad hebben gecirkeld, hetgeen bijdroeg tot de nervositeit, der bevolking, die er zich van bewust zou zijn, dat Poolsche kanonner op haar gericht zijn en dat direct over de grenzen militaire toebereidselen worden ge troffen. Per trein is gister ook weer een aantal legerofficieren in burger aangekomen, die liet commando over het vrijcorps op zich zullen nemen. Reeds patrouilleeren leden van het corps, dat den naam Heimwehr zal dragen, in de straten. Naar Reuter verder meent te weten, zou den de Polen dezelfde taktiek zijn gaan toe passen als de Duitschers. Eenige duizenden in burger gekleede Poolsche „toeristen", moeten in de vrije stad zijn aangekomen. In werkelijkheid zouden dit Poolsche soldaten zijn. Ofschoon hij geen verklaring heeft afge legd, meent men te weten, dat Burckhardt, de hooge commissaris van den Volkenbond te Dantzig den toestand als zeer ernstig in ziet. Polen op zijn hoede. Reuter meldt tenslotte uit Warschau: De Poolsche houding ten aanzien van den toestand in Dantzig schijnt krachtiger te worden. „Wij weten, dat zekere voorberei dingen in Dantzig getroffen worden" zoo verklaarde gisteravond een officieele woordvoerder. „Wij houden ze zorgvuldig in het oog en iedere actie in Dantzig zal ge volgd worden door nauwkeurig aangepaste tegenmaatregelen van onzen kant". Sprekende over de redevoering van Hali- werd toegevoegd een bedrag van f 9.767 en het dus per 13 December 1938 te boek stond voor 45.214. fax zeide de woordvoerder, dat deze een zeer duidelijke waarschuwing vormde en dat het hoogst ongelukkig voor den vrede zou zijn, wanneer zjj niet verstaan werd. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat het thans zoowel in Groot-Brittanje als in Po len, vanzelfspreekt, dat iedere daad van ge weld, komende van binnen of van buiten de vrije stad, een casus belli zou vormen. 1 Hitier binenkort naar Dantzig. kan- Reuter meldt uit Berlijn: 'raat In buitenlandsche politieke kringen is gister gesproken over een bericht, dat Hit- Ier het voornemen zou hebben om een be doek te brengen aan Dantzig op of om streeks 20 Juli. Het bericht is niet bevestigd. Van officieele zijde weigert men het recht uit tegen te spreken, doch men zegt, dat men volstrekt geen reden heeft om te ver onderstellen, dat het waar is, terwijl het hoogst onwaarschijnlijk is, dat de Führer dergelijke bijzonderheden zoover van tevo ren zou ontwerpen. Mocht Hitier echter besluiten een bezoek te brengen aan Dantzig, dan zou hij waar schijnlijk per oorlogsschip derwaarts gaan, teneinde den Poolschen corridor te vermij den. Geruchten te Londen en Parijs. Reuter meldt uit Londen: Wij vernemen dat te Londen en Parijs ge ruchten de ronde doen, volgens welke het te Dantzig spoedig tot een crisis zou kun nen komen, tengevolge van de verborgen actie, die ten doel heeft Dantzig bij Duitsch land te voegen. Men zou Polen willen dwin gen tot optreden om het tot aanvaller van een Duitsche stad te stempelen. De actie zou worden ingeluid door een bezoek, dat Hitier omstreeks 20 Juli aan de vrije stad zou brengen. Reuter herinnert er aan, dat nog deze week zoowel de Fransche als de Britsche regeering duidelijk hebben uiteengezet, dat zjj haar verplichtingen jegens Polen zonder aarzelen zullen nakomen en dat dus iedere ón poging, om Dantzig bij Duitschland in te lij ven met schending van de bestaande v dragen, onmiddellijk een zeer gevaa- .Tcrr)1 toestand zou veroorzaken. 7ERKF t -< T" s

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1