Victoria-Water KROiïiEK van den DAG. BINNENLAND. De hoofdstad heeft een „ijzeren long ZEELAND. JWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 30 JUNI 1939. No. 152. VORST COBRA Toestel voor kunstmatige ademhaling. GEZOND EN DORSTLESSCHEND. (Ing. Mfcd.) MIDDELBURG. VUSSINGEN. Dictaat25 jaar geleden en nu. Er zijn deze week twee lugubere histori sche feiten herdacht:- 25 jaar geleden knal den te Serajewo de schoten, welke een ein de maakten aan de levens van Oostenrijk's troonopvolger, aartshertog Franz Ferdinand •en van zijn gemalin. Twintig jaar geleden werd te Versailles het verdrag gesloten, idat den wereldoorlog heette te liquideeren, maar dat een Europeesche constellatie schiep, waarvan wij op het oogenblik de wel zeer wrange vruchten plukken Vooral in de Duitsche pers is veel aan dacht besteed aan den „verjaardag van Versailles", en dan natuurlijk op een wijze, welke van weinig sympathie met den jarige getuigde. De minister van binnenlandsche zaken, Frick, kenschetste in den „Völki- :schen Beobachter" het verdrag van Ver sailles als het onmenschelijkste verdrag in ide geschiedenis der volken. Hitier, zoo ver kondigde Frick, heeft Duitschland uit zijn boeien bevrijd. De gemeenschappelijke we reldbeschouwing van het nationaal-socia- lisme en de 'nieuwe militaire kracht hebben zonder eenig bloedvergieten het Groot- Puitsche Rijk doen ontstaan. Versailles is :nu wel dood, maar de geesteshouding, waaruit het voortvloeide, leeft echter nog. Dezen geest herkent Frick „in den laster, den haat en de leugens", waarmee het nieu we Duitschland en zijn vrienden bestreden worden; in de meening, dat men de Duit sche stad Dantzig het recht op zelfbeschik king, Duitschland de aanspraken op zijn koloniën kan ontzeggen". Versailles is de schuld van alles en schuldig zijn ook zij, die den geest van het dictaat in leven wil len houden. Frick, die verklaart, dat het „afschuwelijke dilettantisme" van 1919 niet alleen Duitschland aan den afgrond heeft gebracht, maar de heele wereld bijna on geneeslijke wonden geslagen, roept op de zen herdenkingsdag „in het besef van onze kracht en onze nationale eenheid, aan de zijde van onzen eveneens sterken vriend Italië, uit: „Nooit weer Versailles!" Met dien uitroep kunnen wij het eens zijn, maar we vreezen, dat de minister er een beteekenis aan geeft, die niet de onze is. Wanneer hij fulmineert tegen den geest van het dictaat, moet onzerzijds gewezen worden op de vele uitingen, die heden ten dage een ander dictaat bepleiten. Frick's collega Göbbels heeft dit gedaan in zijn tal- looze redevoeringen, waarin hij betoogde, dat de „democratiën" volgens den minis ter van binnenlandsche zaken nog steeds door de oude mentaliteit bevangen zich maar zoo snel mogelijk naar den wil der „as" moeten schikken en de Italiaansche pers hamert op hetzelfde aambeeld. Tot nu toe is het Groot-Duitsche Rijk inderdaad zonder bloedvergieten wij laten interne aangelegenheden thans terzijde! ge vormd, doch wat zal er gebeuren, als de anderen eens niet voor nieuwe dreigemen ten zwichten? Ten slotte: Is er reden tot verwijt over den „geest van Versailles" in zake Dantzig en de koloniën, als men zelf nog kort geleden een vreemd volk tegen zijn wil onder het juk heeft gebracht? 't Is waar, zulks geschiedde uit behoefte aan „levensruimte". En er was nog een ander motief: Bohemen en Moravië had den deel uitgemaakt van Oostenrijk, dat zélf een jaar te voren tot het Duitsche Rijk was teruggekeerd! Göbbels heeft al ver zekerd: „Wij willen alles terug hebben, wat ons d.w.z. het Rijk eens heeft toe behoord". De consequenties liggen voor het grijpen. Prick, minder hooi op de vork nemend, heeft als eerste op te lossen probleem Dant zig genoemd. Een Duitsche stad inderdaad, maar sinds eeuwen op het Poolsche ach terland aangewezen, dat van zijn kant den Weichselmond slecht missen kan. „Wie meester is van Dantzig, heeft meer over Polen te vertellen dan de Poolsche Koning", zei Frederik de Groote reeds. Göbbels eiseht ook den Corridor op; 't gevaar, dat men Polen geheel van de zee wil afsluiten, is waarlijk niet denkbeeldig. Duitschland heeft daartoe nu ontketent wat te Berlijn een „zenuwen-oorlog" wordt genoemd. Het hoopt door druk en bedrei ging Polen (en ook Engeland natuurlijk) tot concessies te kunnen brengen. En zelfs schijnt het bezig, om een Moskou aan zijn zijde te krijgen. Volgens zeer betrouwbaar schonende berichten in Engelsche bladen, moet de Duitsche regeering dezer dagen uiterst aanlokkelijke aanbiedingen aan Sta- ,in*>ehben gedaan: o.a. zou nadruk kelijk van de Oekraïne zijn afgezien. Het is onmogelijk na te gaan, wat men hiervan precies dient te gelooven. Dat de bovjet-Lnie echter in een politieke positie is gekomen, waarin het als eischer kan optreden, bewijzen de Britseh-Russische on derhandelingen. Moskou voelt zich sterk, als de man die op den wip zit en vraagt Door MARK CHANNING. 77). „Ja", antwoordde Gray bedaard, „we hebben ze gevoeld. Wat dien Mongool be treft, kolonel En met enkele korte woorden vertelde hij van Khoon, wat hij van hem wist. De kolonel lachte grimmig. ,,'t Is ongetwijfeld een doortrapte schurk. Maar hij heeft zich nu bij het gouverne ment geschaard, en wij kunnen zoo'n bond genoot wel gebruiken. We kunnen hem aanklagen-voor zijn verleden, maar in elk geval niet nu". Luid geronk deed hem naar boven kijken. „Ik ben bang, dat onze vliegers met die laag hangende wolken niet veel kunnen onderscheiden". Hij keerde zich om en trok een kaart uit ■zijn zak. „Breng me een lamp", beval hij den op passer. „En Gray, vertel me nu 's wat van dit dal". Tien minuten later opende de berg- batterij het vuur. Als antwoord op de zwakke stemmen der geweren, doorschokte hevig dondergerom mel de donkere bergen en boorden verblin dende bliksemstralen door de vier wind streken. Men meldt ons uit Amsterdam: De me dische outillage van ,de hoofdstad is dezer dagen verrijkt met een der nieuwste vin dingen, waarover de wetenschap de be schikking gekregen heeft, namelijk de z.g. ijzeren long. Dit is de populaire benaming van een toestel voor kunstmatige ademhaling, dat in den korten tijd van zijn bestaan, alom zoo sterk ide aandacht heeft getrokken. Men herinnert zich, dat dit apparaat tot dusverre het leven heeft weten te behou den van een zoon van een Amerikaanschen millionair, wiens ademhalingsorganen niet meer functioneerden. Vooral in Engeland, waar de „long" wordt gefabriceerd, heeft het toestel grooten opgang gemaakt, mede dank zij een besluit van lord Nuffield om het kosteloos aan alle ziekenhuizen van het Britsche koninkrijk te verstrekken. Woensdag heeft dr. H. Kindermann, onder-directeur van het Wilhelminagast- huis, de werking van den „ijzeren long" om deze niet fraaie en ook niet juiste be titeling van het nieuwe toestel, dat offi cieel als „both cabinet respirator" wordt aangeduid, maar te gebruiken, voor ver tegenwoordigers van de pers gedemon streerd. Het is ondergebracht in de iso- leerafdeeïing van het gebouw voor be smettelijke ziekten, omdat h'et naar men verwacht in de eerste plaats nuttige diensten zal kunnen bewijzen bij gevallen van kinderverlamming. Ook hoopt men het apparaat met succes te gebruiken in bepaalde gevallen van diphterie, verstik king of electrische schok en in andere ge vallen, waarbij de ademhalingsorganen gestoord zijn. Het toestel is eigenlijk een groote platte kist ter lengte van het menschelijk lichaam, dat de patiënt geheel omsluit. In de kist rust een bed, dat gemakkelijk in- en uit geschoven kan worden. De patiënt wordt op het bed gelegd met het hoofd uitste kend door een gat in het einde daarvan. Vervolgens wordt het bed in de kist ge schoven, die luchtdicht gemaakt wordt. Een rubberkraag gaat om den nek van den patiënt, zoodat zijn geheele lichaam in een afgesloten kamer rust, terwijl zijn hoofd eruit steekt. Het einde van de „kist" is met een slang verbonden met een „pulsator", een blaas balg, welke door een electromotor in be-- weging wordt gebracht. Deze balg, die dus longdiensten verricht, trekt de lucht uit het cabinet, geeft daarmee de longen van den patiënt gelegenheid uit te zet ten en veroorzaakt, dat hij door neus en mond, die geheel vrij zijn, inademt. De ademhaling kan worden geregeld in tem po's van 18,24 en 32 per minuut. Afwis selend is de luchtdruk positief en negatief, zoodat de natuurlijke ademhaling wordt geïmmiteerd. Is de luchtdruk positief, dan wordt de borstkas van den patiënt inge drukt, en kan hij lucht uitademen, wordt de druk een oogenblik later negatief, dan heeft hij gelegenheid tot inademing. In dien de motor mocht weigeren, kan de aandrijving onmiddellijk los gemaakt wor den en kan de pussatie geschieden door handbeweging. De ventilatie van het cabi net en de drukgraad kunnen eveneens worden geregeld door middel vS'n twee ventielen en de patiënt kan tot op zekere hoogte verzorgd worden zonder het ca binet te openen, dank zij twee armgaten, die zich aan weerszijden bevinden, onge- ver ter hoogte van de schouders van den patiënt. Door middel hiervan kan ook de polsslag veen den patiënt worden ge controleerd. De patiënt kan gedurende langen tijd in het cabinet blijven, zoo noodig dagen lang. In sommige gevallen bleek het bij het op gang brengen der ademhaling moge lijk te zijn, dat deze gedurende een uur zonder het toestel kon geschieden, zoodat er gelegenheid was tot verzorging van den patiënt. een hoogen prijs voor zijn „vriendschap". Misschien is dit verschijnsel nog het aller- bedenkelijkst van al de bedenkelijke, welke zich op het oogenblik weer aan het bezorg de menschelijke ook voordoen. De cohorte's van Azraël, den engel des doods, waren ontketend. Hemel en aarde sidderden, als in barens nood. Zelfs de lucht trilde; bij eiken nieu wen schok volgde een lawine van steenen, die verpletterd neerkwamen als puin en leisteengruis. Er was een hevige wind opgestoken, die wonderbaarlijk hooge, spiraalvormige ko lommen van warrelend stof voor zich uit dreef. In het dal stortten ze neer als be schonken Titanen, die zich tegen de flan ken der bergen te pletter hadden geloopen. Aan de andere zijde van den pas joegen stormvlagen van dien alles vernielenden orkaan achter wolken van scherp grint; en verstikten en verblindden benden mannen, vrouwen en kinderen, die in panischen angst een uitweg zochten, en trachtten te ontkomen aan den oordeelsdag, die nabij scheen. De Noordelijke uitgang van het Dal van den Spiegel was versperd door een brok van den steilen berg, door de aardbeving in de bergengte geworpen. De onderhoori- gen van den Cobra, die zich door den dood bedreigd zagen, klauterden bij de verrader lijke helling op, maar halverwege werden ze bedolven onder een nieuwe aardstorting. Ruw betwistten de stoere mannen elkaar eiken vierkanten cm grond, en al vechtende vielen ze omlaag te pletter. Willens en we tens doodde de zoon zijn vader; vermoordde JAARVERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCHEN SLAGERSHOND. De teruggang in het vleeschver- bruik tot staan gekomen. De Nederlandsche slagershond heeft Woens dag te Zwolle zijn 4Sste jaarvergadering gehouden. De voorzitter wees er in zijn openingswoord op, dat hoewel het afge- loopen jaar finantieel voor den slager ze ker niet bevredigend was, er toch een verbetering in de positie van het bedrijf valt te bespeuren. Spr. haalde in dit ver band den gunstigen invloed van de ves tigingswet aan en deelde voorts mede, dat, dank zij de door den Nederlandschen slagershond gevoerde vleeschpropaganda, de teruggang in het vleeschverbruik, wel ke over 1938, vergeleken bij 1932, niet minder dan 27 pet. bedroeg, tot staan is gekomen niet alleen doch de vleesch- consumptie zich thans weer eenigermate schijnt te zullen herstellen. Volgens voor- loopige berekeningen is de consumptie over het eerste kwartaal 1939 met 13 pet. gestegen vergeleken bij het overeenkom stige tijdvak over 1938. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de bond over het afgeloopen jaar belangrijk in ledental is vooruitge gaan en thans ruim 4200 slagerspatroons bij den Nederlandschen Slagershond zijn aangesloten. De vergadering besloot in principe ac- coord te gaan met het voorstel tot stich ting van een spaar- en waarborgfonds ten behoeve van zoons van leden in ver band met de credietwaardigheidseischen ingevolge de vestigingswet. Op verzoek van de afdeeling „De Be- velanden'" verklaarde het hoofdbestuur zich - bereid nogmaals pogingen in het werk te stellen, dat de regeering minder waardig vee uitde markt neemt. Bslotn werd in de statuten van den bond de bepaling op te nemen, dat ver bruikscoöperaties geen bondslid kunnen worden, waarbij echter bepaald werd, dat de verbruikscoöperaties, die thans lid zijn, lid kunnen blijven. Langdurige discussies lokten een tweetal voorstellen uit, resp. van de slagerspa- troonsvereeniging „De Voorzorg" te Am sterdam en van de vereenigde Rotterdam- sche slagers, over de vorming van een oudendagsvoorzieningsfonds. De finaneieele consequenties daarvan waren echter zoo danig, dat de vergadering ze niet kon aanvaarden. Een volgende quaestie, die de onver deelde aandacnt had, was de vestigingswet kleinbedrijf. In de practijk is gebleken, dat deze nogal eenige mazen heeft. De heer S de Hoo, het departement van conomische zaken vertegenwoordigende, vestigde er de aandacht op, dat naar de minister dezer dagen heeft medegedeeld, binnen afzien- baren tijd een ingrijpende herziening van deze wet is te verwachten waarbij aan verschillende minder juiste toestanden wel licht een eind wordt gemaakt. Afgewezen werd het voorstel-V 1 1 s- singen om de provinciale commissaris sen alleen te laten kiezen door de pro vinciale afdeelingen. Deze kunnen nl. door de candidaatstelling voldoende in vloed uitoefenen. JONGETJE IN ZEE VERDRONKEN. Gistermiddag is de negenjarige Tonny Hofmans op het stille strand te Scheve- ningen, waar hij in zee aan het zwemmen was, door den stroom meegesleurd en ver dronken. Een dertienjarig vriendje, dat in zijn na bijheid was, heeft nog pogingen in het werk gesteld om hem te redden, doch is daarin niet geslaagd. Inbraak in de R.K. kerk te Maarssen. In den nacht van Woensdag op Donder dag is in de R.K. kerk te Maarssen inge broken. Het bleek, dat de inbrekers waren binnengekomen door een ladder te plaatsen tegen den muur, bij het Antonius-altaar en een raam in te drukken. Vermoedelijk heeft de een den ander met een touw laten zak ken. De terugweg werd aanvaard via een trap, welke achter het hoofdaltaar van daan werd gehaald. Dat het geen beroeps inbrekers zijn geweest blijkt wel uit de om slachtige manier, waarop men de offerblok ken heeft trachten te forceeren. Het geld uit de boekenstalletjes is verdwenen. Vlucht de vleiers, veracht hunne be- driegelijke beloften en honigzoete woorden. Die u vleit, wil met u spot ten of u verleiden. Die het onervaren vogeltje in zijne strikken zoekt te krij gen, speelt eerst een deuntje. de eene vriend den andere. Nergens von den die menschen een schuilplaats: de ber gen, die hen gehuisvest hadden en die door hen bebouwd waren, schudden hen ruw van zich af, met de kennelijke bedoeling van ze te willen dooden, ze te verpletteren onder hun rotsmassa's. En met oorverdoo- vend gedonder vierden ze hun zegepraal. De Britsche troepen, getuige- van het ontzettend schouwspel, zagen opeens de lijn van den horizon veranderen. Een immense vlam in den vorm van een schoorsteenpijp lichtte in de duisternis en de knallende slag van een tweede explosie kwam nog boven het oorverdoovend geratel van den donder uit. De bliksem was in de gaslei ding geslagen en had tot stand gebracht, wat de hand, die zich in de Raadskamer vergistte, bedoeld had te doen. De schokken namen af in hevigheid. Toch gleden nog bij tusschenpoozen stroomen leisteen langs de hellingen der bergen om- HERINNERING AAN HET VOORMALIG SIMPELHUIS. De gemeente-archivaris schrijft ons: In 1611 besloten de regenten van het Gasthuis het sinds het vertrek van de Celle- broers leegstaande klooster tot simpelhuis krankzinnigengesticht naar moderne ter minologie in te richten. En tot 1812, toen de ongelukkige patiënten naar een gebouw op de Heerengracht werden overgebracht, zijn hier de simpelen van geest verpleegd geworden. Hieraan herinnerde een geschil derd bord, waarvan wij naar analogie met dat van de Kleine armschool misschien mo gen aanemen, dat 't boven of naast den in gang heeft gehangen, en dat indertijd door Regenten der Godshuizen aan de Oudheid kamer was geschonken. Het stelt voor een vrouwenfiguur, gekleed in de kleedij van de eerste helft der zeventiende eeuw (vermoe delijk een verpleegde in het gesticht), die in de linkerhand een rol houdt waarop in fraaie letters staat te lezen: Compt in en siet, het groot verdriet, van die hier treuren. U hulpe biet, vergeet ze niet, 't can elck gebeure. Anno 1629. In de rechter houdt zij vermoedelijk een broodje, symbool van de verwachte giften waarschijnlijk. In den loop destijds was deze schildering in tamelijk deplorabelen toe stand geraakt, zoo, dat zij niet meer voor tentoonstelling in aanmerking kwam. Thans echter is het bord door deskundige hand, gereinigd en wat bijgewerkt, en heeft het weer een plaatsje in de Stedelijke Oudheid kamer gekregen. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD Een der moeilijkste kwesties bij de her denking van dagen ,die onze oprechte Ne derlanders in 'n feeststemming brengen is de finaneieele. Daarom is men verplicht, zooals ook gisteren, met onderling over leg de kosten tot een minimum te beper ken. Overdag is het dan ook gebleven bij de carillonbespeling van 12 tot 1, die een pas send cachet had. Het was op straat drukker dan andere Donderdagen omdat de militairen, de ma trozen en ook verschillende groepen van ambtenaren vrijaf hadden en een kijkje op de Markt en omgeving kwamen nemen Des avonds heeft eerst het pijperkorps Juliana een wandeling door een deel der stad gemaakt en daarbij is o.a. door de Abdij getrokken, waar de Commissaris der Koningin en mevrouw Quarles van Ufford voor een der open ramen dank brachten voor deze hulde. Te kwart over acht ving het concert van het Middelburgsch Muziekkorps op het Molenwater aan. Behalve de Volks liederen werden verschillende andere num mers die in overeenstemming waren met het karakter van dezen jaardag van den gemaal van onze Kroonprinses, ten ge- hoore gebracht. Het werd echter ook zeer op prijs gesteld, dat 5 bekende deelen van „Die lustige Witwe" van Léhar op het programma een plaatsje hadden gevon den. Na afloop van het concert kwam al spoedig de signaalafdeeling van Achilles van het repetitielokaal afgemarcheerd en stelde zich op in de laan bij de Ambachts school. Even later deed ook het muziek korps dit en kwamen de bestuursleden van het muziekkorps en van „Uit het Volk Voor het Volk" mitsgaders enkele be stuursleden van buurtcommissies in den stoet een plaatsje innemen. Onder gelei de van politie en burgerwachters ging het nu, gevolgd door een groote-- menigte, en gade geslagen door velen, door een deel der stad, het eerst naar de Abdij. Hier kwamen de eerste burger van Zeeland met zijn echgenoote op het bordes van de ambtswoning en toen de Abdijtoren tien uur had gespeeld engeslagen, werden twee coupletten van het Wilhelmus ge speeld die de heer De Graaf bezegelde met een ondersteund „Leve Prins Bern- hard". Hierna werd afscheid genomen en zette de stoet zich weder in beweging. Op de pui van het stadhuis was aanwe zig de burgemeester, mr. dr. J. van Wal- ré de Bordes, in gezelschap van een zijner dochters. Bij hem voegden zich de voor zitter van „Uit het VolkVoor het Volk" en de vice-voorzitter van het Middel burgsch Muziekkorps, de heeren W. de Graaf en L. Leijdesdorff, terwijl de ande re heeren zich naast de pui opstelden Het publiek werd o.i. aan de zijkanten op te laag, terwijl de lager gelegen rotsen hun houding van eeuwige rust hernamen. De grauwe en roode kleur van den hemel ver anderde in pasteltinten van den dageraad en evenals het tromgeroffel van een weg trekkend leger stierf achter de verre berg toppen het donkergerommel weg. Azraël was voorbij getrokken en had het land ont volkt. Het Dal van den Spiegel was voor altijd afgesloten. Gedurende dit schrikaanjagende half uur hadden de linies der Gurkha's, het geweer in rust, bedaard bevelen afgewacht, terwijl de ruiters van den Mir, die lager in het dal waren samengetrokken, trachtten hun ang stige paarden te kalmeeren. Zwak trompetgeschal in de verte blies den aftocht. Toen de lange cavalcade uit de nauwe bergengte, die meer een afgrond was, te voorschijn kwam, waren de eersten, die de daken vaii de stad Labak verscholen in een holte van den machtigen Maha Chand, on derscheidden, Colin Gray en Diana Lindsay. Naast elkaar reden ze in de stralende zon. NASCHRIFT. 't Was op het dak van een huisboot, ge meerd in de koele schaduw van een pla taan aan den oever van de Jheloem, een grooten afstand gehouden. Het muziek korps gaf eerst twee coupletten van het Zeeuwsch Volkslied en toen twee van het Wilhelmus. Het was nu de burgemeester die deze korte feestelijkheid besloot met een „Leve Prins BernhardJ' Het was intusschen donker geworden wat voor een feestavond wel goed is, doch op de Markt leek het wat somber. Men is op zulke avonden verwend door de Stadhuisbelichting. Voor komende fakkelop tochten zal het open laten van gordijnen en het verlichten van voorkamers langs de route zeer op prijs worden gesteld. HET HALVE EEUWFEEST VAN HET LEGER DES HEILS. Zooals op verschillende wijzen bekend is en nog wordt gemaakt, waarbij wij o.a. denken aan de spandoeken in enkele stra ten, begint morgen de herdenking van het 50-jarig bestaan van het Leger des Heils te Middelburg. Het is haast niet te begrijpen, dat het reeds een halve eeuw geleden is, dat het toen door velen met wantrouwen aanschouwde Leger ook hier zijn intrede deed. Wat is er veel veranderd sedert het Doopsgezinde kerkje op de Hoogstraat aan het Leger over ging. Thans geniet de in stelling terecht aller hoogachting. Morgenmiddag komt alhier aan het Mu ziekkorps van Rotterdam I, onder leiding van kapelmeester M. Knippenberg en ver gezeld door majoor G. Claeys. Het korps zal eerst te 6 uur een aubade brengen aan den Commissaris der Konin gin voor zijn woning in de Abdij en dan te kwart over 7 present zijn op de Markt voor het stadhuis, waar de hulde speciaal den burgemeester zal betreffen. Hier zal het volgende programma ten ge hoor e worden gebracht: Montreal Citadel marsch van kapelmees ter Audoire; Overwinnaars, Selectie van Muzikant Smith. Rots der Eeuwen, medita tie van kapelmeester Dockerill en de Ral ly, marsch van kapelmeester Scotney. Om kwart over 8 geeft het muziekkorps een groot Jubileumconcert in de Nieuwe Kerk. Zondagmiddag van 12 tot 1 wordt een uitvoering in de Abdij gegeven en daarbij het volgende programma uitgevoerd: Het Halleluja-koor, selectie van Handel; Lie deren van den Stichter, selectie van kol. Hawkes; de Groote Geneesheer, selectie van maj. Jakeway; De wereld voor Christus, marsch van kapelmeester Marshall' Lie deren van uitnoodiging, selectie van kol. Hawkes; Gewetensvragen, selectie van ma joor Jakeway, Voor U rijst mijn bede, hym- na van kapelmeester Gullidge. Zondagmiddag heeft op het Molenwater een groote meeting plaats en daarbij zal het Muziekkorps in de tent het volgende programma ten gehoore brengen: Heerlijke Vrijheid, marsch van kapelm. Kirk; Liederen van Lof, selectie kol. Haw kes; Hosanna, Cornet duet van kapelm. Scotney; Halleluja-koren, selectie van ka pelmeester Mountain; De Levensvraag, marsch van kapelm. Scotney, Eeuwigheid, selectie van kapelm Dockerill en Als dagen gaan voorbij, een air varié. Zeebaden. In de week van Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Juni werden in het gewone bad 1207, in het volksbad 755 of totaal 1962 zeebaden genomen. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 67 en van het water 61% graden. Loodswezen. Met ingang van 16 Juli a.s. zijn de hulp- binnenloodsen C. Heer es en H. W. Schrei- ber benoemd tot binnenloods, ter stand plaats Vlissingeu. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. Hoewel de verjaardag van Z K. H. Prins Bernhard hier ter stede niet op bijzonde re wijze is gevierd, is deze dag toch niet onopgemerkt voorbij gegaan. Niet alleen dat onze nationale driekleur wiapperde van alle rijks- en gemeente-gebouwen, doch het was opvallend dat dit ook ge schiedde van zeer veel particuliere huizen, terwijl vele ingezetenen zich met oranje hadden getooid, wel een bewijs dat onze Prins bij de Vlissingers zeer gezien is. Mede doordat de militairen 's middags vrij- -e.f hadden, heerschte er een gezellige druk te in de stad 's Avonds was de drukte nog grooter. Zij concentreerde zich nu voornamlijk op het Bellamypark waar „Crescendo" concerteerde. De vele popu laire en vaderlandsche liederen gingen er in als koek en de muzikanten oogstten daarmede veel succes, zoodat er tot vrij laat in den avond een gezellige stemming heerschte. rivier in Kaschmir, dat de brief van Chi- rine den heer en mevrouw Colin Gray be reikte. Aan mijn lieve vriendin, Diana, saluut! Wij hebben de kennisgeving van uw hu- welijk ontvangen en bidden Allah, dat hij u veel zonen zal schenken. Waarschijnlijk trouw ik met Firoz. Ik voer het bevel over een vesting, die aan mijn Heer behoorde, verscheidene dag reizen verwijderd van het Paleis van den Spiegel. De bergen zijn somber en de weg is moeilijk. Indien gij en uw Heer mij zouden willen bezoeken, dan kan Faral Ali, de hoefsmid in de straat der smeden, te Rawalpindi u een gids aanwijzen, die u bij mij brengen zal. Duizenden mannen, die van mijn Heer waren, zijn hier, en dat is maar goed ook, want Khoon, de Mongool, had me willen gevangen nemen en me berooven van aller lei zaken, die mijn Heer me geschonken had. Hij heeft gezworen wraak op u te zullen nemen. Mijn hart heeft geleerd uw naam te noe men, inplaats van dien van Gulbundun. De vrede van Allah zij over u beiden! Kom spoedig, Diana! Uw vriendin Chirine". EINDE. j

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5