LANDBOUW. RECHTSZAKEN. Café „Suisse" Eenige meisjes BUITENLAND. Steeds meer oorlogstuig naar de vrije stad. Groot aantal Italiaansche wagons passeert den Brenner Coöp. Veilingsvereen. Walcheren W.A. Versperringen op den weg van Gdynia naar Dantzig. Voor eventueel vervoer van Duitsche troepen naar Italië Kritiek in de Duitsche pers op Halifax' rede. NISSE LAATSTE BERICHTEN, .iilfiiflSITlEi, Trommeltjes MIDDELBURGSCHE GEVELTJES Trommeltjes ZEEUWSCH PROFETENBROOD Trommeltjes ZEEUWSCHE 1 BOTERBABBELAARS FIRMA VAN DER MIJLE Vanaf volgende week Donderdag 6 Juli exportveiling van zwarte bessen des ochtends 10 uur, aan voer tot half tien. Zaterdagavond en Zondag avond speelt het JUSTUS JESAYES TRIO. FOCUS, Middelburg. V v Reuter meldt uit Warschau: Volgens gisteravond uit Dantzig ontvan gen semi-officieele berichten komen voort durend munitie en manschapen in Dantzig aan. Voorts wordt gemeld, dat zestien kanon nen gisteravond ten Oosten van Dantzig aan land zijn gebracht. Woensdagnacht; en ook Donderdag heb ben de Poolsche militaire autoriteiten op een tweetal plaatsen in den weg van Gdynia naar Dantzig versperringen tegen gevechts wagens opgericht. De „Dantziger voorposten" noemt deze voorzorgsmaatregelen „kinderlijke demon straties, bestemd om de door de oorlogs campagne der Poolsche pers opgewekte angst der Poolsche bevolking te kalmee- ren". Omtrent het vrijwilligerskorps ver klaart dit blad, dat het onjuist is te be weren, dat er zich „Duitsche soldaten" te Dantzig bevinden, terwijl het met betrek king tot den bouw van een pontonbrug over de Nogat herhaalt: „Wij hebben niets te verbergen voor de openbare meening, want er geschiedt niets, wat onwettig is Op het raadhuis heeft gouwleider Forster gistermiddag een langdurig onderhoud met zijn medewerkers gevoerd. In de stad ziet men 'n ongewoon groot aantal S.S. lieden met armbanden waarop de woorden „Dan- ziger heimwehr". De onlangs gebouwde ka zernes en barakken liggen vol met jonge lieden, afkomstig ui Oost-Pruisen. Nieuwe barakken zijn in aanbouw. Het gerucht loopt, dat artillerie in de stad is aange komen. Havas meldt uit Bern Volgens uit Oostenrijk door het socialis tische orgaan Berner Tagwacht ontvangen berichten zouden dag en nacht convooien Italiaansche wagons den Brenner passee- ren en gezonden worden naar Innsbruck, Salzburg, We Is en Weenen. De grootste opeenhooping van wagons zou geconsta teerd zijn op het goederenstation te Wels, waar een vijftigtal rangeersporen kortgeleden aangelegd zijn. Het Zwitsersche blad meldt, dat de Oos- tenrijksche bevolking verontrust is over de ze voorbereidingen, die al verscheidene dagen duren. Oostenrijksche spoorweglieden zouden de meening hebben uitgesproken, dat het doel van deze concentratie van Italiaansche treinen, vervoer van Duitsche troepen naar Italië is in geval van oorlog. Maar betrekkelijk gematigd. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Over de gisteravond uitgesproken rede van lord Halifax schrijft de „Deutscher Dienst/' onder meer: Te Londen schijnt men van meening te zijn, dat de overtuigingskracht van argu menten stijgt met de kracht waarop zij worden uitgesproken en door ze voortdu rend te herhalen. Men moet nu eindelijk de pogingen opgeven, om de Britsche bui- tenlandsche politiek in de oogen van het Duitsche volk vredelievend te doen schij nen, vooral dan wanneer men tegelijker tijd hoopt, dat de onderhandelingen met een nieuwen partner voor de omsinge- lingspo.litiek afgesloten kunnen worden. Voor de zooveelste maal hoort men nu in een vloed van redevoeringen, dat de Britsche buitenlandsche politiek vastbe sloten is de agressie tegen te gaan. Daar entegen stappen de verantwoordelijke staatslieden thans zonder bezwaar heen over de onafhankelijkheid van neutrale staten, om deze tot voorwerp van politie ke zaken te maken. De vermindering van de voorbereidin gen die den oorlog tot doel hebben, ligt geheel in de handen van Engeland. Wat lord Halifax over de definitie van de levensruimte heeft verklaard, vormt slechts een bewijs daarvoor, dat Enge land er nog niet in geslaagd is de kern van deze vitale Europeesche kwesties te vatten. De kwestie der beperking van de bewapening is in elk geval van Duitsche zjjde opgeworpen en door Groot Britannië herhaaldelijk afgewezen. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" zegt: „het maakt een merkwaardig zwakken in druk, als lord Halifax het ernstige ver wijt van een omsingelingspolitiek eenvou dig wil afdoen met Duitschland een nei ging tot zelfisoleering te verwijten. Duitschland staat niet alleen in de wereld en zijn politiek geniet het vertrouwen van de neutrale buurstaten. In ieder geval maakt het Britsche pleidooi waarin een agressieve toon afwisselt met de betui ging van vriendelijke bedoelingen, een even dubbelzinnigen indruk als de geheele nieuwe koers." De „Lokal-Anzeiger" schrijft: „De argu mentatie van den Britschen minister ten aanzien van het Duitsche verlangen naar voldoende levensruimte klinkt als een hoon. Uit de woorden van dengene, die dergelij ke beweringen uit ten aanzien van de bo- venmenschelijke inspanning van een volk, om op een al te kleine ruimte zijn lot te besturen, klinkt slechts een „neen" tegen over iedere werkelijke oplossing." De „Berliner Boersenzeitung" schrijft: „De Britsche ministers begaan bij hun propaganda-actie tot herstel van het Brit sche prestige twee fundamenteele fouten:, zij meenen de armoede hunner argumen ten door voortdurende herhaling te kun nen wegnemen en zjj onderschatten het gezonde opmerkingsvermogen der volke ren buiten hun sfeer en in het bijzonder dat van het Duitsche volk." DUITSCHLAND. GEKLEURD PAPIER VOOR VERPAKKING. In het vervolg zullen de Duitsche winke liers gekleurd papier moeten gebruiken voor de verpakking van hun artikelen. Men zegt, dat gekleurd papier voordeeli- ger geproduceerd kan worden dan wit pa pier. I PALESTINA. KOFFIEHUIS DOOR BOMONTPLOFFING VERNIELD. Een koffiehuis aan den Mamillaweg te Jeruzalem is door een bomontploffing vol komen vernield. Twaalf Arabieren zijn ge wond. EGYPTE, MILITAIR DETACHEMENT VERMIST. Sedert Woensdag wordt een militair de tachement, bestaande uit drie officieren, veertien soldaten en zeven auto's, vermist. De sjoldaten waren op weg naar de oase Bahariya, ongeveer 300 kilometer ten zuid westen van Cairo. Ofschoon het detache ment zendinstallaties meevoerde en ook noodseinen zijn opgevangen, heeft men de afdeeling nog niet gevonden. Gisteren heb ben vliegtuigen aan de opsporingen deel genomen en ook vandaag zijn toestellen op gestegen. VER. STATEN. KENNEDY NAAR WASHINGTON. Hij zou door Roosevelt ont boden zijn in verband met de spanning in Europa. Havas meldt uit Washington: De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Kennedy, heeft een plaats besproken aan boord van den „Yankeee Clipper", die vanmiddag van Southampton vertrok en Zaterdag te New-York aankomt. Op het departement van buitenlandsche zaken verklaarde men het motief van de reis van Kennedy niet te kennen. Het ge rucht doet echter de ronde, dat de ambas sadeur door president Roosevelt ontboden zou zijn voor een conferentie over den toe stand in Europa. EEN DEFENSIE PROGRAMMA VAN GENERAAL CRAIG. Reuter meldt uit Washington: Aan den vooravond van zijn aftreden heeft de chef van den generalen staf, ge neraal Craig, een defensieprogramma aan bevolen, waarin hij aanraadt, vijf kleine di visies van groote gevechtskracht in te stellen, die bliksemsnel tegen den vijand zouden kunnen optreden .Voor de uitbrei ding van de vier gedeeltelijke divisies, die op het oogenblik beschikbaar zijn, en de toevoeging van een vijfde beveelt Craig uitbreiding van het leger met 1800 offi cieren en 23 000 manschappen aan. Hij betoogt verder, dat van Alaska, Hawai, Porto Rico, en Panama voorposten der verdediging voor onmiddellijke actie ge maakt moeten worden en dat een reserve moet worden gevormd die groot genoeg is, om het bestaande landleger tot een mil- lioen man uit te breiden EEN NIEUW TECHNISCH WONDER. De onzichtbare aluminium- draad. Men is gaandeweg gewend geraakt aan de uitdrukking, dat de moderne techniek letterlijk voor niets staat. Intusschen pro duceert diezelfde techniek zoo nu en dan nieuwe wonderen, die zelfs den meest ge- blaseerden technicus perplex doen staan. Zulk een ultra-modern wonderding nu is te zien op de tentoonstelling „Het Le ger", die van 1 t/m 16 Juli a.s. op Hout- rust te 's-Gravenhage gehouden wordt. Spreken wij van een wonder, dat daar te zien is, dan is dat niet heelemaal juist; immers het is met het bloote oog niet zichtbaar, doch vertoont zich eerst bij een 250-malige vergrooting. De N.V. Nederlandsche Aluminium Maaschappij en de Aluminium Wals- en Persbedrijven N.V. exposeeren op haar stand een algemeen overzicht van de mo gelijkheden dezer industrie, en daarbij; valt in het bijzonder op tot welk een graad van plooibaarheid en rekbaarheid dit mo derne materieel zich leent. Zoo is men er toe gekomen uit zuiver aluminium een draad te trekken, zóó dun, dat hij volmaakt onzichtbaar is. Men kan zich slechts van zijn aanwezigheid over tuigen in het beeldvlak van een micros coop met 250 x vergrooting. Vierhonderd van deze draden naast el kaar hebben slechts 1 mm totale breedte; 570 gram van deze draadsoort heeft een lengte van 40,000 kilometer, wat gelijk staat met den aardomtrek, gemeten bij den Equator. Om kort te gaan, de aluminium-indu- strie heeft hier de fijnste draadspinners der levende natuur, de zijderups, de spin, etc. verreweg overtroffen. Men mag vei lig aannemen, dat deze onzichtbare alu- miniumdraad een ongeveer 200 maal klei nere doorsnede heeft dan het dunste spinrag en het is zeker, dat tal van tech nici zich bij de aanschouwing van dit tech nisch wonder zullen afvragen, op welke wijze deze draad getrokken of gespoten kan zjjn. Henri Meijer. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De directeur van gemeentebedrijven heeft heden aanbesteed het bouwen van drie transformatorhuisjes in de gemeente Middelburg en wel op het Mo lenwater, in den Nadorstweg en in Klein 'Vlaanderen. Ingeschreven was door: W. J. Krijger en Zoon 3845, 2695 en 2718; P. J. de Buck 3753, 2506 en f 2853; K. J. van Loo 2852, 1975,, en 1991; De Rijk en Minderhout 2530, 1895 en 1945. DE VEULENKEURING VAN „HIPPOS". A. de F. schrijft ons: Dinsdag 27 Juni hield „Hippos", de ver- eeniging van Walc.hersche paardenfokkers, haar 24ste jaarlijksche këüring te Middel burg. Deze keuring, welke 77 aangiften van boven het gemiddelde staande kwali- teitsdieren omvatte, mag als zeer geslaagd worden beschouwd. „Hippos" plaatst zich steeds meer op het eerste plan. Wanneer we de verschillende klassen de revue laten passeeren, dan moet gezegd worden, dat overal vooruitgang was te bespeuren. De klasse der merrieveulens, geb. 1939, was zeer goed. Er waren typische goed gebeen de dieren te zien. Aria's Claison had in deze klasse, en zeer terecht, groot suc ces. Hij blijkt een vader van beteekenis te worden. Bij de hengstveulens, geboren 1939, wa ren ook góede jonge dieren te aanschou wen. Met belangstelling zagen we no. 29, Baron, van C. Mesu te N. en St. Joosland. Een best, correct veulen, met maten. Ook no. 31, Baron de Linge, van A. de Buck was een best gebouwd veulen evenwel iets te hoog. No. 34, Desson van Nieuwland, van N. J. Mol te Nieuw en St. Joosland, bleek een uitstekend veulen, grof gebeend en een goed type. Het was wel een der al lerbeste. No. 33, Hano, van A. A. van Nieuwenhuijzen is een zeer breed en typisch veulen, met breede gewrichten, doch dat iets kreupelde. Deze vier genoemden waren wel de beste. Ook viel nog op het zeer jon ge veulen Kovacs van Nieuwland, no. 39, van M. van Strien. Dit grof gebeend veu len vond de jury blijkbaar te jong. Aria's Clairon vierde ook hier terecht triomphen. Bij de jonge merries kwamen twee zeer goede producten van Aria's Clai ron, fokker And. de Buck, aan den kop. Zij houden een belofte in voor de toekomst. Ze hebben een besten vader maar ook een moeder van klasse. De klasse jarige hengsten kreeg aan den kop een zeer grove zoon van Aria's Clairon, uit 'n zeer hooge klasse: Mayeur de Gaes- beek, dochter, fokker C. Mesu. Tweede werd een typische Clairon van Hoekzoon van A. Janse, Koudekerke, Breedte en diep te goed, maar voorbeen moet aanzienlijk versterken. Bij de tweejarige merries kwam de goe de Certain van Lamswaarde, dochter San- tina 88397, aan den kop; fokker M. van Strien te Nieuw- en Sint Joosland. We geven „Hippos" den raad in den ver volge de klassen jonge veulens in 2 rubrie ken te splitsen n.l. in een jongere en een oudere. De veulens van een maand kun nen immers ni'et concurreeren met veulens van 3 maanden, 't Was een geslaagde dag. DE JUBILEUMTENTOONSTELLING VAN HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD De jubileumtentoonstelling van het Ne derlandsche Trekpaard te 's-Hertogen- bosch is gisteren door ir. A. Roebroek, di recteur-generaal van den landbouw, ge opend. Zooals men weet valt deze tentoon stelling samen met het 25-jarig bestaan van het Nederlandsche Trekpaarden Stam boek. Uit alle deelen van het land hadden de paardenfokkers hun dieren naar Den Bosch gezonden. En Zeeland was daarbij uitstekend vertegenwoordigd. Bij de ope ningsplechtigheid waren ook verschillende Belgische gasten aanwezig. Jhr. J. van Vre denburch sprak een openingswoord, waar na ir. Roebroek het woord voerde namens minister Steenberghe, die verhinderd was. Spr. wees er op, dat niettegenstaande de moeilijke economische omstandigheden de Nederlandsche trekpaardenfokkerij zich in stijgende lijn ontwikkelt. Met gerustheid zag spr. de toekomst tegemoet, ondanks de afzetbelemmeringen. Daarna vond de bezichtiging in het aan gevoerde materiaal plaats. Zoowel kwan titatief als kwalitatief stond deze tentoon stelling in het teeken van den vooruitgang. Bekroningen. Voor het kampioenschap der hengsten, dat heden bekend wordt bleken het meest in aanmerking te komen Clairon van Hoek eig. gebr. Verdonk te Nieuwdorp, Herseur van Groede, eig. J. F. Joosten te PanningenHelden, Nico van Melo, eig. Vooruitgang te Ven- ray en Pompier du Fombois van gebr. Aernaudts te Sluis, die in hun categorieën alle den eersten prijs behaalden. Ook de tweede prijzen van deze categorieën kunnen nog voor het kampioenschap in aanmerking ko men. Daartoe behooren o.a. Audeux van Eikelenbosch van G. J. Klompe te Nieu werkerk en L. Koopman te Dreischor. In de voor het kampioenschap merries in aanmerking komende categorieën be haalden eerste prijzen Joubertine de La- boureur van A. Dekker, Zaamslag, Jeanne de Batailleux van gebr. Daelman, West- dorpe, Lady d'Ahea van H. J. Aernaudts te Sluis, Hersa van Alstein van H. J. de Waal te Graauw, Comtesse de Lombuoeil van A. H. de Milliano te Waterlandkerkje en Victoria van de Dobbelaere te IJzendijke In deze categorieën behaalden tweede prij zen Favorite d'Oostburg van Risseeuw te Oostburg Luna van de Dobbelaere te IJzen dijke, Gilda van A. D. H. Verschueren te Hengstdijk, Martha van Jac. de Putter te Aksel, Irena van J. Serrarens te Ossenisse, Hermine van de Dobbelaere te IJzendijke. In de overige categorieën hengsten be haalden o.m. een eersten prijs Acron van Vogelschor van C. de Feyter te Boschka pelle. Tweede prijzen in deze categorieën behaalden: Clairon van G. L. Lannoye te Aardenburg en Christiaan van C. de Feij- ter te Boschkapelle. In het niet voor het kampioenschap mer- rieën in aanmerking komende categorieën behaalden eerste prijzen: Octa d'Ahea van H. J. Aernaudts te Sluis en Renula van J. B. BecuVerhage te Groede. Tweede prij zen behaalden: Erna van Gragon van Gebr. Daelman te Westdorpe, Charmante van de Dobbelaere te IJzendijke' en Irena van Noord-Laren van B. Eggens te Westdorpe. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. DE BLAUWE. -■ v .7. J*- N.V. STOOMTRAM WALCHEREN. In de heden gehouden aandeelhouders vergadering xvan de N.V. Stoomtram Wal cheren waren aanwezig 8 aandeelhouders, vertegenwoordigend 23 aandeelen. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. De heer jhr. mr. A. F. C. de Casembroot te Westkapelle werd als Commissaris her kozen. DE TWEEDE KAMER TOT NADERE BIJEENROEPING VERDAAGD. De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. J. H. R. van Schaik, deed hedenmorgen me- deldeeling van een missive van den minis ter van Staat, voorzitter van den minis terraad, minister van algemeene zaken, dr. H. Colijn, waarin de Kamer in kennis werd gesteld met het aangeboden ontslag van het kabinet. In verband met het aftreden van het kar binet zijn de onderwerpen, die bij de Twee de Kamer voor openbare behandeling aan de orde waren, van de agenda afgevoerd en is de vergadering tot nadere bijeenroeping verdaagd. KERK EN SCHOOL. Heden slaagden voor het eindexamen der Middelbare Handelsdagschool met 4- j.c. te Middelburg: M. Davidse te Sint- Laurens, L. Faber te 't Zand, G. J. Fon- teijne te Vlissingen, C. Heystek, Elisabeth Janssen, beiden te Middelburg, H. Moor te Vlissingen, J. Stadhouders te Middel burg en W. C. de Visser te Soeburg. Afgewezen: 5 candidaten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Arnhem (vac.-A. Drost Az., toez.) Th. E. v. d. Brug, te Harlingen; I. P. van der Waal, te Hengelo (O.); J. H. W. Warners te Alkmaar. RECHTBANK TE «-MIDDELBURG. (Zitting heden, Vrijdag.) Rijwielen (in huurkoop) gekocht en verduisterd. C. H. M. 36 jaar, koopman te Kloetinge, thans in voorloopige hechtenis, had zich te verantwoorden wegens verduistering van een rijwiel ten nadeele van J. Vreeke te Goes op 15 Mei 1.1.; Verduistering van een rijwiel ten nadeele van J. Rouw te Goes in Mei 1939, en wegens verduistering van een paar schoenen ten nadeele van van Harens schoenfabrieken, gepleegd te Goes op 8 Juni 1.1. Verdachte gaf de feiten toe. Hij bleek reeds 5 maal te zijn veroordeeld. De oficier van Justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte Mr. W. K. H. Dieleman, advocaat te Middelburg, zegde dat verdachte steeds op de contracten van de fietsen (hij had ze in huurkoop) is door blijven betalen. Dit pleit in verdachts voor deel. Verdachte heeft wel een strafblad, doch nog nimmer heeft hij een voorwaar delijke veroordeeling gehad. Pleiter ver zocht de rechtbank verdachte voorwaarde lijk te veroordeelen, eventueel met opleg ging van bijzondere voorwaarden. Nog zoo'n geval, P. J. A. V. 39jaar, koopman te Middel burg, thans in voorloopige hechtenis, had zich te verantwoorden wegens verduistering van een tweetal rijwielen, respectievelijk toebehoorende aan W. v. Putten te Ierseke en H. E. Brandenburg wonende te Hans- weerd, welke feiten gepleegd zijn te Krui- ningen op 26 Mei 1.1. Bij het verhoor ter zitiiag, bleek drank misbruik de oorzaak van alles te zijn. Ver dachte schreef meermalen in een nachtre- gister in, als te zijn „arts" en Officier van gezondheid. De oficier van Justitie requisitoir nemen de zeide, dat verdachte op 1 dag kans zag twee fietsen te verduisteren. Verdachte is reeds 5 maal wegens verduistering veroor deeld. De Officier was van meening, dat een ge voelige straf zal moeten volgen. Hij eischte 6 maanden gevangenisstraf. Overtreding bouwverordening. P. A .L. 61 jaar, landbouwer te Aarden burg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oost burg, waarbij hij wegens overtreding van de Bouwverordening te Aardenburg, werd veroordeeld tot een geldboete van 10. of 5 d. h. De Officier van Justitie eischte thans ver nietiging van het vonnis waarvan hooger beroep en ontslag van rechtsvervolging. FRAUDULEUZE INVOER. De politierechter te Middelburg heeft schriftelijk vonnis gewezen in de strafzaak tegen M. B., 30 jaar, kapper te Dordrecht, verdacht van het door beloften en het ver schaffen van inlichtingen, opzettelijk uit lokken van frauduleuzen invoer. De politierechter veroordeelde verdachte tot 2 maanden gevangenisstraf. De officier van justitie eischte destijds 4 maanden ge vangenisstraf. TIENDUIZEND GULDEN GEVONDEN. Oneerlijke vinder tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen een reclameschilder uit Rotterdam, die op 12 Mei van-dit jaar nabij het hoofdpostkan toor in Amsterdam een enveloppe vond met een bedrag aan geld van tienduizend gulden en zich dit kapitaal had toege- eigend. Hij had de bloemetjes danig buiten gezet en had kans gezien om in enkele da gen bijna tweeduizend gulden op te ma ken Kort voor zijn kortstondigen rijkdom had hij ook een fiets gestolen Voor beide feiten had de officier van justitie twee jaar gevangenisstraf geeischt. De rechtbank veroordeelde den man, die reeds zes maal gevangenistraf heeft onder gaan en die aan reclasseering niet wenscht mede te werken, eonform den eisch, echter met aftrek van voorarrest. BURGERLIJKE» STAND, Middelburg. Bevallen: J. A. Letzer geb. Van Houdt d., E. A. van der Wiël gëb. Swets d. Overleden: L. W. Joziasse 1 jr. z.; R. van der Welle 72 jr. man van M. Gêschiere. OndertrpuwdJ. M. Verdujjn 18 jr. jm. en M. v. d. Hout 18 j, jd. Getrouwd: J. Geluk 24 j. jm. en N. Stam 21 jr. jd. Goes. Ondertrouwd: G. Bakker 33 j. jm. en B. Reynhout 30 j. jd (D.Z.) Soeburg. Van 2127 Juni. Bevallen: J. G. van Sorge, geb. Damsma z„ J. Lahr, geb. Hamelink z. Ondertrouwd: L van Soelen 26 j. jm. en E. de Groot 26 j. jd. Getrouwd: C. Geensen 25 j. jm. en E. W. Schuijt 23 j. jd. (Nwsbld.) Heden overleed te 's Heer Arendskerke, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Broeder, Zwa ger, Oom en Oud-Oom de Heer JOHANNES BURGER, Weduwnaar van Pieternella Tolhoek, in den ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. Namens de familie, L. SCHOUTEN, Exec. Test. 's-Gravenpolder, 29 Juni '39. Onzen hartelijken dank voor de vele belangstelling op 25 Juni on dervonden. J. BLIEK en Echtgenoote. Middelburg, 30 Juni 1939. Dampoortsingel 42. Dam 1, Telefoon 187, Middelburg. FRöBELKLASJE, Korte Noordstraat 37, Middelburg. Tegen Sept. kunnen weer nieuwe leerlingen geplaatst worden. Aan- vangsleeftijd 4 jaar. Aangifte ge durende de maand Juli iederen Maandag en Woensdag van 23 uur. M. J. HACK, Gedipl. Fröbelonderwijzeres. KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg maakt be kend: dat de door haar opgemaakte kiezerslijsten van 1 Juli 1939 tot en met 14 Juli d.a.v. voor een ieder ter inzage zijn gelegd op haar Secretariaat (O.I. Huis te Middelburg) en in uittreksels op de Secretarieën van elk der ge meenten binnen haar gebied; dat tot en met 14 Juli a.s. een ieder bevoegd is bij de Kamer ver betering van de opgemaakte kie zerslijsten te vragen, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of verkeerd geplaatst is; dat tot 14 Juli a.s. een ieder die geplaatst is op de kiezerslijst voor het Grootbedrijf kan verzoeken geplaatst te worden op de kiezers lijst voor het Kleinbedrijf. Middelburg, 30 Juni 1939. De Kamer voornoemd, W. BERDENIS VAN BERLEKOM, Voorzitter. H. DOORENBOS, Secretaris. Middelburg. VAN HOORN, Directeur. MARKT 31 MIDDELBURG. kunnen geplaatst worden bij de nieuwe Glas-Afdeeling.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3