ZEELAND. BUITENLAND. Prov. Bestuur van Zeeland. MIDDELBURG. WALCHEREM. N00RDBEVELAND. Verzwakking der rebellie in Palestina. De „Yankee Clipper" in Southampton aangekomen BELGI& De overbrugging van de Zandkreek. Enkele redactie-wijzigingen in het Statenbesluit van 20 Dec. voorgesteld, op wensch van den minister. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ENGELAND. Wederom een brand in de Londensche City. BALKAN. Roemenië verdubbelt zijn uitgaven voor de bewapening. POLEN. SLOVAKIJE. PALESTINA. VER. STATEN. RADIO-PROGRAMMA. AfiENDA. Waterschappen. Bjj K.B. zijn benoemd: tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den cala- miteuzen Willem-Annapolder, C. D. Vereeke te Kapelle, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden, b. met ingang van 3 Augs. 1939, tot dijk graaf van het waterschap de-vrije-polders- onder-Tolen, J. M. Wagemaker te Tolen, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden, c. met ingang van 1 Augs. 1939, tot voor zitter van het dagelijksch bestuur van het waterschap Valkenissegeul, A. Dees te Waarde, d. met ingang van 1 Augs. 1939, tot ge zworene van het Vfaterschap Nieuw Bom- menede, J. van der Bijl, te Zonnemere, e. met ingang van 1 Augs. 1939, tot lid van het dagelijksch bestuur van het water schap voor de uitwatering door de Sluis aan den Oosterlandpolder, L. Overbeeke, te Wolfaartsdijk, f. met ingang van 1 Augs. 1939, tot lid van het dagelijksch bestuur van het water schap Stoppeldijk c.a., W. P. J. Staal, te Vogelwaarde. PASSEN EN BEWIJZEN VAN NEDERLANDERSCHAP. Men vrage ze tijdig aan Het is de tijd van reizen en natuurlijk zoe ken ook nu weer velen rust en afleiding aan de andere zijde van de landsgrenzen. Een gevolg daarvan is, dat vrij vele nieuwe passen, en bewijzen van Nederlanderschap en ook verlenging van oude passen worden aangevraagd. Het is echter haast onbegrijpelijk, dat ve len denken, dat men bijv. heden een pas of bewijs aanvragende, er morgen mede op reis kan gaan. Dat dit niet zoo is, heeft al meermalen tot groote teleurstelling geleid. Er is dan ook maar één goede raad. Hebt gij plan dit jaar nog de grenzen te passee- ren, vraagt dan direct pas of bewijs aan. In ieder geval reken er op, dat het wel tot 10 dagen duurt eer men op de secretarie het geyraagde kan geven, althans wat de pas sen, die opk de Provinciale Griffie moeten passeeren.' CRESCENDO OP STAP. De muziekvereeniging „Crescendo" maak te gisterenavond haar eerste zomeravond wandeling en trok daarbij vooral de belang stelling van de jeugd, die grootendeels het loopen zoo verleerd is, dat zij fietsend de muziek volgt. Hinderlijk was het, dat zij door bellen de muziek stoorden. DE M.V.S. Het bestuur van de Middelburgsche Va- cantieschool hield gisterenavond voor de tweede maal zitting voor het aangeven van kinderen voor de tochten naar duin en strand in de vacantieweken. Wij woonden deze inschrijving bij en hadden gelegenheid te zien, hoe het bestuur geval voor geval bestudeert als men niet het volledig bedrag kan of wil bijdragen. Men is zeer coulant daarmede, al mag geen kind mede, als de ouders zelfs het minimum niet betalen. Aan de andere zijde is het diep treurig, dat er nog personen zijn, die door onjuiste voor stelling van het gëzins-inkomen trachten de bestuursleden om den tuin te leiden. Ook dezen tweeden avond werden weer vele kinderen aangegeven. RAAD VAN SINT-LAURENS. SINT-LAURENS. Woensdagavond verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester J. W. van 't Hoff. De heer Marinissen was met kennisgeving afwezig. De voorzitter wenschte de leden, die her kozen waren, geluk met hun herbenoeming. Van Gedeputeerde Staten was goedkeuring ontvangen op de in de vorige vergadering genomen besluiten tot aan- en verkoop van grond. Het adres van de slagerspatroons- vereeniging „Kring Walcheren" werd in handen gesteld van B. en W. om het te zijner tijd te behandelen bij de op deze aan gelegenheid betrekking hebbende voorstel len, nadat de v o-o r z. had medegedeeld, dat een bespreking zal plaats hebben tusschen de besturen van de kringgemeente met de slagerspatroonsvereeniging. Op voorstel van B. en W. werd besloten, niet terug te komen op de destijds genomen besluit om de gemeente niet aan te sluiten bij het borgstellingsfondsen derhalve het desbetreffend verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van het in de vorige raadsvergadering gevoerde plei dooi van den heer Riemens om bij den Scho- telweg een lantaarn te plaatsen, stelden B. en W. voor hiertoe over te gaan; z.h.s. werd hiertoe besloten. Het voorstel van B. en W. om aan de Oranjevereeniging een subsidie van 25 toe te kennen ter tegemoetkoming in de kosten van verlichting te Brigdamme, wel ke deze vereeniging voornemens is aan te brengen bij de te houden feestelijkheden ter gelegenheid van de geboorte van een prins of prinses, werd z.h.s. aangenomen. WESTKAPELLE. De muziekvereeniging O.K.K. geef hedenavond 8 uur een con cert ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard. Het programma za;l o.m. ook populaire nummers bevatten. Men wordt verzocht de bekende liederen zooals altijd mee te zin gen. KORTGENE. De Coöp. Kolenvereeni- ging „Helpt Elkander" vergaderde Woens dagavond in hotel „De Graaf van Buren" onder leiding van den heer P. Hollestelle. Bij de opening deelde de voorz. mede, dat de vereeniging zich in uitstekenden toestand bevindt. Sinds dat )de vereeni ging coöperatief geworden is, is het leden aantal met 60 a 70 vermeerderd; het be draagt thans 338. Trots het groot aantal leden, was de vergadering slecht bezocht. Er waren maar 25 leden aanwezig. Een der commissarissen bracht verslag uit over de financieele positie. De bescheiden zijn keurig in orde bevonden. De kolen voldoen heel goed, terwijl de bergplaats zich in goede conditie bevindt. Aan de le- De Engelsche legatie in Den Haag deelt mede, dat de laatste berichten uit Pales tina bemoedigend zijn ten opzichte van het uit den weg ruimen van den hinder paal, dien de houding der Arabische ex tremisten in den weg leggen aan het her stel van de orde in Palestina. Klaarblij kelijk vormen de aanslagen, die hier en daar nog gepleegd worden de laatste, desperate pogingen van de rebellen om de mislukking van hun beweging te ver helen. D« ex-moefti van Jeruzalem is tot wanhoop gebracht door het recente ver bod van zijn terugkeer naar Palestina. Van zijn standpunt gezien is de ernstigste aanwijzing voor het falen der beweging gelegen in de omstandigheid, dat de ge wapende benden terroristen de sympathie der dorpelingen hebben verloren. De re bellenleiders maken zich geen illusies, hetgeen duidelijk blijkt uit corresponden tie, die in handen van de Engelschen is gevallen en die wijst op het gedeprimeer de moreel der bandietenleiders. Wel spant men zich nog in om de wereldopinie er van te overtuigen, dat alles goed gaat met de zaak der rebellen. Opzichzelf staan de, niet-politieke aanslagen, zooals moor den in verband met bloedveeten, worden voorgesteld als daden, vallende onder de „campagne voor de Arabische vrijheid'), waarmede zij in feite niets uit te staan hebben. Voorts zijn in verband met de toenemen de vijandigheid der dorpelingen jegens de terroristen talrijke verhalen in omloop gebracht over wreedheid van Britsche troepen en politie, welke ten doel heb ben het publiek de overtuiging te geven, dat de regeering den dorpelingen nog vreeselijker leed berokkent dan de rebel len met hun afpersingen en geweldda digheden. Deze verhalen worden overge nomen door de Duitsche radio-uitzendin gen in het Arabisch en in andere talen tot vermaak van de menschen in Pales tina. De werkelijke feiten echter spreken dui delijker taal en de dorpelingen die te lijf den hebben gehad onder de plunderingen van de bandieten toonen reeds den wensch, dat de orde' hersteld zal worden en dat zij door de Britsche troepen zullen worden beschermd. Een symptoon van dezen nieuwen geest is de vorming in Nabloes van een „Pa- lestijnsch hulp-genootschap", opgericht door aan de regeering trouwe Arabieren, die trachten degenen, die wapens in hun bezit hebben, door vreedzame overtuiging ertoe te brengen deze wapens aan de autoriteiten uit te leveren. De toestand ziet er dus hoopvol uit, doch er zal tijd noodig zijn om alles tót rust te laten komen. Op het oogenblik zijn zoowel Arabieren als Joden teleurgesteld over zekere aspecten van de kortelings bekend gemaakte Britsche poliiek;, het geen onvermijdelijk is, aangezien de be doeling is om beiden recht te doen weder varen. De Amerikaansche vliegboot „Yankee Clipper", welke eergisteren uit New Found- land was vertrokken, en met een tusschen- landing te Foynes (Ierland) in Southamp ton aangekomen. De inzittenden werden verwelkomd door Sir Francis Shelherdine, directeur generaal der civiele Britsche luchtvaart, die verklaarde te hopen, dat de Britsche dienst over den Atlantischen oce aan in Augustus zou kunnen worden ge opend. NOG 5000 ITALIANEN UIT SPANJE TERUGGEKEERD. Stefani meldt uit Napels: Gisterochtend zijn vijfduizend Italiaansche legionarissen en driehonderd officieren uit Spanje terugge keerd. De prins van Piemont (de kroon prins) inspecteerde de troepen. DE DOORBRAAK VAN HET ALBERT KANAAL. Belga meldt uit Brussel: Gister heeft de minister van openbare werken, Vander- poorten, een vergadering van den raad voor bruggen en wegen gepresideerd. De verga dering heeft belangrijke besluiten genomen in verband met het Albert-Kanaal. Onder voorzitterschap van den minister zal een commissie worden ingesteld, welke ambtenaren van zijn departement zal be vatten, die niet hebben deelgenomen aan het werk van het Albertkanaal, alsmede pro fessoren van de verschillende universitei ten. Deze commissie moet de Kamerleden, die in het bijzonder belangstellen in het ka naal hooren, alsmede de ambtenaren, die hebben gewerkt aan de ontwerpen en de uitvoering van het werk, in het bijzonder den is afgeleverd 1048 hl anthraciet, 379 hl stuk- en 5953 hl eierkolen. De heeren P. Hollestelle en G. Heijboer traden periodiek af als bestuursleden en werden herkozen. Hierna werden behan deld de verschillende salarissen. Het be stuur stelde voor om het salaris van den penningmeester te brengen van 200 op 275, zulks daar er zeer veel werk aan deze functie verbonden is. Het voorstel geldt voor 3 jaar. Een der commissaris sen stelde voor om den penningmeester 300 per jaar te geven. Dit laatste voor stel werd aangenomen. Er werd besloten om het salaris van den secretaris onveranderd op 25 $er jaar vast te stellen. Het salaris van den bode a 100 per jaar werd eveneens onveranderd vastgesteld, evenals dat van de commissarissen. Het entreegeld werd op 1 bepaald. De penningmeester stelde hierna voor, om 5 cent per mud in de reserve te stor ten. Dit is dan een zg. renteloos voorschot voor de leden. Door het kweeken van de reserve daalt de rente voor den aankoop der kolen. Het voorstel werd aangenomen. (Voorstellen van Ged. Staten voor de a.s. Zomerzitting van de Prov. Staten). In de vergadering van de Provinciale Sta ten van Zeeland van 20 December jl. werd besloten tot hét bouwen en exploiteeren van een brug over de Zandkreek, waarvan de bouwkosten gjeraamd worden op 1.320.000. Aan Ged Staten werd machti ging verleend alle door hen daartoe noodig geoordeelde maatregelen te nemen en over eenkomsten te sluiten mits voldaan zou worden aan o.a. de volgende voorwaarden: dat een wet zal zijn tot stand gekomen, waarbij gedurende een tijdvak van 25 ja ren, aanvangende op het tijdstip van open stelling van de brug voor het verkeer, zal worden toegestaan een bruggeld te heffen hoogstens gelijk aan de huidige tarieven, geldend voor het veer „en overigens vast te stellen door Ged. Staten onder goedkeuring der regeering". Naar aanleiding van een opmerking van den minister van Binnenlandsche zaken stellen Ged. Staten thans voor, de tusschen aanhalingsteekens geplaatste woorden te veranderen in: „en vast te stellen met in achtneming van de bepalingen der Provin ciale wet." Verder staat er o.a. in het besluit „dat de regeering voor haar rekening neemt de kos ten van den Zuidelijken toegangsweg van de brug, begroot op 165.000". Voorgesteld wordt te lezen: „dat het Rijk voor zijn enz." Tenslotte en dat is feitelijk de aanleiding tot de opmerkingen van den Minister, komt de kwestie der leening. Daarvoor staat: „dat de regeering ten behoeve van den bouw van de brug aan de Provincie zal lee- nen een bedrag van 1.060.000 tegen een rente van 2% af te lossen in een tijdvak van 25 jaren". Dit moet volgens den minis ter luiden: „dat de Staat der Nederlanden (Werkfonds 1934) genoemd bedrag zal lee- nen af te lossen in 23 jaren." van dat deel van het kanaal, waar de dijken zijn gebroken. De commissie moet rapport uitbrengen over de omstandigheden van het ongeluk en de verantwoordelijkheid hier voor. Onmiddellijk zal worden begonnen met 't herstel van de schade en met de grootst mogelijken spoed zal hieraan worden ge werkt. De bestaande dijken zullen aan een nauwkeurig onderzoek worden onderwor pen en zoo noodig zullen zij versterkt wor den overeenkomstig de besluiten van den raad van bruggen en wegen. Op het programma van genoemden raad staat ook een bespreking van het doen aan leggen van afsluitingen of andere maatre gelen, waardoor zal worden voorkomen, dat in geval van een dijkdoorbraak een geheel kanaalvak leegloopt. Naar vernomen wordt is de minister van openbare werken van meening, dat de opening van het Albert-kanaal niet, zooals werd voorzien, op 3Q Juli zal kunnen ge schieden. Verder heeft de minister goedgekeurd, dat bij Hasselt een nieuwe brug over het kanaal zal worden gebouwd. Er is opdracht gegeven met spoed te werken, zoodat over enkele maanden de brug gereed zal zijn. SPIONNAGE-AFFAIRE ONTDEKT. De rechter van instructie van de Luik- sche rechtbank onderzoekt op het oogen blik tezamen met de politie een ernstige spionnage-affaire. Tot nu toe zijn acht personen gearresteerd, waaronder een agent van een vreemde mogendheid, een officier van het Belgische leger en zijn vriendin. Reeds is een aantal belangrijke bewijsstukken ontdekt. NIEUW KIESSTELSEL DOOR DE KAMER AANGENOMEN. Havas meldt uit Parijs: Alvorens op reces te gaan, heeft de Ka mer een nieuw kiesstelsel goedgekeurd. Dit is evenwel nog niet definitief, daar het nog door den Senaat moet worden goedgekeurd. Op het oogenblik worden de afgevaardig den gekozen, wanneer zij in een kieskring de absolute meerderheid behalen. Is dit laatste niet het geval, dan wordt een twee de verkiezingsronde gehouden waarin het voldoende is, de eenvoudige meerderheid te behalen. Volgens het nieuwe stelsel zou de verkie zing op de volgende wijze geschieden: 1. De kieskring wordt gevormd door elk van de 90 Fransche departementen. Iedere kiezer moet niet voor een naam stemmen, doch voor evenveel namen als zijn departe ment afgevaardigden moet tellen. 2. Voor iederen gekozene moet op een lijst een bepaald aantal stemmen worden uitgebracht, dat berekend wordt door het aantal uitgebrachte stemmen te deelen door het aantal te bezetten zetels plus een. 3. De niet verdeelde stemmen zullen automatisch overgaan op een door iedere partij in te dienen nationale lijst. 4. Door het totale aantal stemmen, dat een partij in het geheele land behaald heeft, te deelen door den kiesdeeler en hier van het aantal der in de departementen verkregen zetels af te trekken, wordt het aantal candidaten bepaald, die op de nati onale lijst der partij zijn gekozen. DE VACANTIE VAN DE DUITSCHE JEUGD. Het Duitsche Nieuwsbureau verspreidt een communiqué van den persdienst van de rijksjeugd, waarin deze zich keert te gen de in Nederlandsche bladen versche nen berichten, volgens welke de Duitsche jeugd geen vacantie zou krijgen, omdat zij bij het inhalen van den oogst behulp zaam zou moeten zijn. De persdienst wijst tegenover deze beweringen er met nadruk op, dat de vacanties in Duitschland on aangetast blijven, zoodat dus o.a. de kin deren, die met hun ouders op reis willen gaan, daarin niet verhinderd worden. Alleen de jaarlijksche kampen van de Hitlerjeugd worden bij den oogstarbeid betrokken, doch eveneens slechts op grond slag van vrijwilligheid. Voor de derde maal in een week tijds is gisteren in het centrum van Londen een groote brand uitgebroken. Het opmerkelijke is, dat deze branden alle drie zijn uitgebro ken in een gebied met een straal van nog geen mijl. De brand van gisteren heeft gewoed in een pakhuis in de binnenstad. Het vuur werd door den krachtigen wind aangewak kerd en binnen korten tijd stonden de der de en vierde verdieping in lichtelaaie. Aan de blussching werd deelgenomen door meer dan 150 brandweerlieden, wier taak be moeilijkt werd, doordat de drijvende brand spuiten op de rivier tengevolge van het lage water niet gebruikt kon worden. Een dozijn menschen heeft zich uit het brandende pakhuis kunnen redden door op de modderbanken van de rivier te sprin gen. De brandweer, die gebruik maakte van zuurstofapparaten, is er na twee uur in geslaagd, het vuur meester te worden en uitbreiding tot de belendende pakhuizen te voorkomen. Gisterochtend was brand uitgebroken in een chocoladefabriek te Islington, ten Noorden van Londen. Deze brand heeft ook belangrijke schade aangericht. Reuter meldt uit Boekarest: Roemenië geeft dit jaar twee keer zoo veel uit voor de bewapening als verleden jaar. De minister-president en minister van oorlog, Calisnescu, heeft gister in de Kamer medegedeeld, dat het land dit jaar 24 mil liard lei voor de bewapening uitgeeft tegen elf milliard in het afgeloopen jaar. Hierbij wordt opgemerkt, dat eenige jaren geleden de geheele begrooting van Roemenië ongeveer 24 milliard bedroeg. De geheele begrooting zal dit jaar ongeveer veertig milliard bedragen. Noodweer. Het gebied Alexinats (Zuid-Slavië) is door een hevig noodweer geteisterd. Elf personen werden door den bliksem doo- delijk getroffen en de materieele schade is zeer aanzienlijk. MISSEN IN DE DUITSCHE TAAL TIJDELIJK OPGESCHORT. De bisschop van Kattowitz, mgr. Adams- ki, heeft tijdelijk in Oppersilezië missen, waarbij de Duitsche taal gebruikt wordt, op geschort, aangezien die sinds eenigen tijd tot voorwendsel dienden voor anti-Poolsche betoogingen, georganiseerd door nat. soc. Duitschers, welke betoogingen vaak het ka rakter aannamen van tegen de geestelijk heid gerichte manifestaties. Er zullen in iadere parochie commissies worden inge steld voor het vaststellen van het aantal missen, waarbij ook de Duitsche taal ge bruikt wordt, „die echter hervat zullen wor den, wanneer de gemoederen en de hartstochten gekalmeerd zullen zijn." ANTI-SEMIETISCHE MAATREGELEN De ministerraad van Slovakije heeft be sloten, dat Joden in Slovakije geen open bare apotheken mogen bezitten en ook werd het aantal Joodsche assistenten in apothe ken in overeenstemming gebracht met het percentage Joden van de bevolking, nl. 4%. Verder is besloten, dat de professoren, leeraren en onderwijzers in Slovakije gedu rende hun vacanties onder de wapenen moeten komen, om het tekort aan officie ren op te heffen, dat is ontstaan doordat Tsjechen en Joden uit het Slovaaksche le ger zijn verwijderd. LEIDER DER ARABIEREN DOODGESCHOTEN. De Arabierenleider Fais Fanoem, die als tegenstander van den verbannen Moefti van Jeruzalem op den voorgrond is getreden, is te Nazareth doodgeschoten. De Britsche po litieman, die hem als lijfwacht vergezelde, werd ernstig gewond. Ondanks zjjn verwon dingen wist de lijfwacht echter een van de twee aanvallers dood te schieten. Verder is te Haifa een Arabische spoor wegarbeider door een anderen Arabier doodgeschoten. EEN GROOTE OPDRACHT VOOR VLIEGTUIGMOTOREN. Havas meldt uit Washington: Het de partement van oorlog heeft voor een be drag van bijna 26 millioen dollar vlieg tuigmotoren besteld, de grootste opdracht sedert den wereldoorlog. Het juiste aantal motoren is niet bekend gemaakt. SPIONNAGE IN VLIEGTUIGEN- FABRIEKEN. De democratische senator Mac Carran heeft een wetsontwerp ingediend, dat een verbod inhoudt van het in dienst nemen van buitenlanders in vliegtuigfabrieken, die werken voor de regeering. Het ontwerp schijnt vooral gericht te zijn tegen de Duitsche spionnage in de fabrieken, in het bijzonder aan de Westkust der Vereenigde Staten. In het weekblad Life wordt in dit verband geschreven, dat bijna 1000 plannen en schetsen, die van belang zijn voor de vloot- en luchtdefensie der Vereenigde Sta ten op geheimzinnige wijze sedert een jaar verdwenen zijn. Het blad verklaart, dat „de autoriteiten van de Amerikaansche intelli gence service er niet aan twijfelen, dat de consul-generaal van Duitschland, kapt. Wiede mann, de touwtjes in han den heeft van de Duitsche spionnage aan die Ameri kaansche Westkust". VRIJDAG 30 JUNI. HILVERSUM I 1875 EN 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de N.C.R.V. 8,00 Schriftlezing, meditatie. 8,15 Ber., gram. (9,309,45 Gelukwensehen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. 11,15 Cello en piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Postil lons. (In de pauzes: Causerie en gram.) 2,00 Gram. 2,30 Chr. lectuur. 3,00 Zang en piano en gram. 3,45 Gram. 4,10 Haagsch trio en gram. 5,30 Orgelspel. 6,30 Ber. hierna: Voor tuinliefhebbers. 7,00 Ber. 7,15 Declamatie. 7,457,55 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8.15 Chr. Oratoriumver. van Haarlem en solist. 9,30 Causerie. 10,00 Ber>4 actueel halfuur. 10,30 Eemlanders. 11,25 G.ram. ca. 11,5012,00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301,5 M. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. 8,00 Gram. (Om 8,16 Ber.) 10,00 Morgen wijding. 10,20 Declamatie. 10,40 Viool en piano. 11,10 Declamatie. 11,30 Esmeralda. 12,00 Palladians. 12,45 Gram. 1,15 AVRO- A.musementsork. 2,00 Declamatie. 2,30 Lyra-trio. 3,15 Pop. solistenconc. (ca. 3,45 Ber.) 4,00 Gram. 4,30 Orgelspel. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 VARA-ork. 6,28 Ber. 6,30 Letterkundig overz. 6,50 Groninger Orkestver. (opn.) 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Causerie. 7,23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7,35 Cursus. 8,00 Cello en piano. 8,30 Causerie. 9.00 Jack de Vries Internationals en soliste. 9,30 Radiotooneel. 9,45 VARA- ork. en solisten. 10,30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11,00 Trioconc. 11,30 Jazz- muz. (gr. pl.) 11,5512,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,40—11,50 Gram. 12,20 Orgelconc. 12,35 Sydney Kyte's Band en soliste. 1,20 Causerie. 1,352,20 Bir- minghamsch Philh. strijkork. 2,453,05 Zang. (alt). 4,00 Causerie. 4,15 Gram. 4,45 Radiotooneel. 5,20 Reportage. 5,30 Sydney Baynes' ork. en soliste. 6,20 Ber. 6,50 Gram. met toel. 7,05 Parlementair overz. 7,20 Croon-wedstrijd. 7,50 Radio tooneel. 9,20 Ber. 9,50 Ork. 10,50 Bis- sett's Canadians en solisten. 11,20 Law- rancö's sextet en „The Three Ginx". 11,50 Gram. 12,1512,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M; 12,30 Zang. 1,25 Gram. 2,35, 3,50 en 4,50 Zang. 5,05 Viool. 5,25 Kamermuz. 6,35 Pianoi. 6,50 Zang. 7,20 Bailly-ork. 8,50 Radiotooneel. 10,50 Gram. 11,20—12,50 Nachtconc. m.m.v. so list. KEULEN 456 M. 6,50 Gram. 7,35 en 8,50 Hagestedt's ork. 12,20 Fabrieks-strijkork. '1,35 Kleinork. 2,30—3,20 Pop. conc. 4,20 Hagestedt's ork. 6,50 Piano-duetten. 7,35 Gram. 8,30 Eysoldt's ork., solisten en Keulsch pianotrio/. 1 11,0012,20 Otto Fricke's ork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Dans- ork. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Kamerork. 6,25 en 6,50 Gram. 7,20 Dansork. 8,20 Ork. 9,05 Radiotooneel. 9,35 Ork. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20, 1,30—2,20, 5,20 en 6,35 Gram. 7,35 en 8,20 Zang. Hierna: „La serva Padrona'.', opera. 9,35 Radio-ork. 10,30 Gram. met toel. 11,1511,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,35 Ork. en solist. 10,20 Ber. 10,40 Reportage. 10,50 Cello en piano. 11,05 Ber. 11,20— 12,20 Breronel-kwartet. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 28 Juni. Groentenvei- üng. Postelein 613 c„ Suikerboonen 28 44 c., Stamsnijboonen 2034 c„ Tuinboo- nen 25 c., Doppers 514 c., Peulen 22 26 c., Andijvie 2—5 c., alles per kg. Peën 2,5—3,5 c., Kroten 1—3,5 c., Selderie 0,5— 1,5 cRabarber 1—3,5 c., Radijs 1,5 c„ Ram menas 2,5 c„ alles per bos, Bloemkool 2 13 c„ Andijvie 0,53,5 c„ Kropsla 0,51 c„ Komkommers 23 c„ alles per stuk. Goes, 28 Juni. Veilingsvereenigmg „Zuid- Beveland". Groote veiling. Kruisbessen 6,406.60, per 100 kg. Kleine veiling. Fruit. Aardbeien 2439, Roode bessen (Prolific) 1019, Zoete roode bessen 6,5012, Witte bessen 9,5011, Lui kenaars 13—16, Hollanders 20—33, Meiker sen 20—24, Zoete Morellen 18—19, Porse leinkersen 1116, Spietjes 18, Roode Sui kerkersen 17, Uitschot kersen 5,50—15, Frambozen 2534, per 100 kg. Meloenen 52, Perziken 3—6, per 100 stuks. Groenten: Andijvie 25, Dubb. Princesse- boonen 2730,Wagenaarsboonen 2127, Gele boonen 20—22, Stamsnijboonen 29—30, Doperwten 515, Peulen 617, Tuinboonen 1,50—4,50, Postelein 8—12, Groene Savoye kool 2,50—3, Tomaten 10—25, Waschpeen 78,50, Nieuwe aardappels 56, idem (drielingen) 2,504, idem (kriel) 12,50, Oude aardappels 0,50, per 100 kg. Kroten 3—6,50, Kunne 1, Rabarber 1—4, Ramme nas 24, Selderij 1, Wortelen 2,50—6,50, per 100 bos. Bloemkool 216, Kropsla 0,50- 0,70, Komkommers 25,50, per 100 stuks. MIDDELBURG. DO 29 Jun. Openb. conc. Middelb. Muz. korps t.g. verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard; Molenw. 20,15 h.; 21,30 h. Fakkeloptocht beginpunt Molenwa ter. VR 30 Jun. Alg. verg. aandeelh. N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank; 14.00 h. GOES DO 29 Jun. Openb. conc. „Hosanna", Groote Markt 20.00 h. VR 30 Jun BIOSCOPEN. ELECTRO, M'burg VR 30 Jun.—DO 6 Jul.: „De vrouw met den blauwvos" en „Mademoiselle Docteur", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Middelburg VR 30 Jun.—DO 6 Jul.: „De Kleine Lord" en „De reddende Engel", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. DO 29 Jun. Concert „Crescendo" te Vliss. Bellamypark. DO 29 en VR 30 Jun. Groote Nat. Trek paardentent. fbjïjfJiiHertogenbosch. VR 30 Jun. Alg.. verg. aandeelh. N.V. Stoomtram Walcheren; Ten kantore te Koudekerke 11 uur.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6