II Gratisjezen _l GRATIS Beperking van het ben zine verbruik van Waterlandkerkje I Breskens 2e klasser. ÖÖHdtZL lÈLTl ■ION Havas meldt uit Berijn: Volgens hardnek kige geruchten zou binnenkort in Duitsch- land een benzinekaart voor autorijders wor den ingevoerd. Reeds zijn verscheidene maatregelen overwogen om het benzinever bruik te beperken, teneinde de behoeften van de openbare diensten en met name $an het leger te verzekeren. DS. NIEMOELLER DOOR HET CONSISTORIE VAN BRANDENBURG GESCHORST. Om hem in vrijheid te kunnen krijgen? Havas meldt uit Berlijn: Ds. Niemöller, die reeds twee jaar lang in het concentra tiekamp Sachsenhausen zit opgesloten, is door het consistorie van Brandenburg ter beschikking gesteld. Dit besluit wordt ge grond op de overweging, dat de predikant als gevolg van zijn opsluiting in de onmo gelijkheid verkeert, zijn ambt te vervullen. Practisch k o m t d i t b e s 1 u i t n e e r op schorsing. Wat den toestand van ds. Niemöller betreft, deze is, voor zoover het zijn lichamelijke ge zondheid aangaat, betrekkelijk bevredigend. Doch zijn moreel is laag. Mevrouw Niemöl ler mag haar man eens per maand bezoe ken, doch zij kan hem slechts in tegenwoor digheid van een bewaker spreken. Men weet niet, wanneer aan de opsluiting een einde zal komen, doch het door het evan gelisch consistorie genomen besluit zou zijn invrijheidstelling op zekere hoogte kunnen vergemakkelijken. ONTEVREDENHEID IN OOSTENRIJK? Schuschnigg zou ernstig ziek zijn. .Havas meldt uit Zürich: Het Zwitsersche socialistische blad Volksrecht" publiceert een verslag over den huidigen toestand in Oostenrijk, dat o.a. zegt, dat bijna dagelijks door de oppositie brochures verspreid worden en opschriften worden aangebracht. Heel Oostenrijk, aldus het blad, luistert naar de uitzendingen in het Duitsch van de Engelsche radio. In de fabrieken bestaat nog steeds een socialistische organisatie. In de locomotievenfabriek van Florisdorf was sabotage gepleegd, waarop de nazi's de schuldigen sommeerden zich bekend te ma ken. Alle werklieden meldden zich schul dig, en de kwestie had geen gevolgen. Het gerucht, dat Schuschnigg overleden zou zijn, wordt niet bevestigd. Wel meent men, dat hij ernstig ziek is. AI. WEER EEN REDE VAN GOEBBELS. Hij verklaart voortdurend het zelfde. Het D. N. B. meldt uit Essen: Rijksmi nister Goebbels heeft Zondag op den gouw dag van Essen het woord gevoerd, waar bij hij op de onverminderbare onverbid delijke noodzakelijkheid van de buitenland- sche politiek eischen van Duitschland in ging. Wij willen, zou zeide hij, natuurlijke, rechtvaardige levensvoorwaarden. Wij willen het onrecht van Versailles uit den weg ruimen. Wij willen niet voor alt ij d tot de niet- bezittenden behooren Deze doeleinden willen wij bereiken. Den Engelschen verweet Goebbels het schijnheilige van hun omsingelingspolitiek, die hij tevens nutteloos noemde,. ITALIAANSCHE OUD-STRIJDERS IN DUITSCHLAND. Hitler heeft hen toegesproken. Het D. N. B. meldt uit München: Op uitnoodiging van den president van den bond van Duitsche oudstrijders, den hertog van Coburg, zijn gister 500 Italiaansche oud-strijders voor een reis door Duitsch land te München aangekomen, waar zij op het stadhuis door den eersten burge meester officieel werden ontvangen. De Italiaansche oud-strijders hebben een krans gelgd bij het graf van den onbeken den soldaat. Om vijf uur passeerde Hitier de revue over hen» Ruim honderd leiden de Italiaansche persoonlijkheden waren vervolgens gasten van Hitler in den „Führerbau", waar de Führer het woord tot hen richtte en uitdrukking gaf aan zijn vreugde over het bezoek der Italianen aan de hoofdstad der nat. soc. beweging. Tevens wees hij op de gemeenschappelijke doelstelling en de lotsgemeenschap van Duitschland en Italië voor de geheele toe komst. Iedere poging, zoo zeide hij, om het bondgenootschap tusschen de beide bevrien de staten te verscheuren, zal stranden op den vastberaden tegenstand der beide spilmogendheden. AUTO RIJDT OP COLONNE SOLDATEN IN. Op den rijksautoweg nabij Frankfurt a. d. Oder is een uit Berlijn komende personen auto met groote snelheid op een colonne militairen ingereden. Zes militairen wer den gegrepen. Twee hunner waren op slag dood en vier werden levensgevaarlijk ge wond. De chauffeur werd gearresteerd. BALKAN. WANHOOPSDAAD VAN GEZAKTEN LEERLING. Een leerling eener school te Tsjirpan, (Bulgarije) die voor zijn examen gezakt was, heeft met een revolver drie zijner lee raren doodgeschoten en vervolgens zelf moord gepleegd. ITALIË. DE DOODSTRAF OP ERNSTIGE DEVTEZENVERGRIJPEN. Stefani meldt uit Rome: De Italiaansche regeering bereidt een wetsontwerp voor, dat de berechting van deviezendelieten op draagt aan een speciale rechtbank voor verdediging van den staat. Het ontwerp stelt op ernstige deviezendelieten de dood straf. PALESTINA. VIJFTIEN REBELLEN IN EEN GEVECHT GEDOOD. Bij een aanval op een Joodsche plantage m de buurt van Petahtikva zijn vijftien re bellen gedood, door troepen die een tegen- ®®ayal hadden ondernomen POLEN DUITSCHLAND. I Qg hofsteden J. N. P. schrijft ons. De liefde tot zijn land laat nooit iemand los, en in geen geval den oud-rijksarchiva ris dr. J. de Hullu te Kadzand, van wiens kennis en studies zijn geboortestreek, in weerwil van zijn meer dan zeventigjarigen ouderdom, nog steeds in ruime mate profi teert Eenige maanden geleden eerst ver liet „De Hofsteden van Schoondijke" de pers en nu al ligt: „De Hofsteden van Waterland kerkje en hunne bewoners in vroeger en later tijd" voor .ons en ieder, die weet, wat voor naspe.uren, studie en controle een der gelijk nauwgezet historisch onderzoek vraagt, kan eenigermate de liefde tot de streek en de bevolking peilen, die daar achter schuilt. Als grondslag hebben wederom gediend de nagelaten aanteekeningen van Abraham Vermeulen 1765 tot 1844) en Jozias de Bruyne (1833 tot 1913); medewerking heb ben verleend de burgemeester van Wa terlandkerkje, ds. G. van Yperen en de heer S. W. Serlé. En het eerste gedeelte van het boek is, evenals in het vorige, gewijd aan historie der gemeente waarvan de hofste den en „plekjes" later stuk voor stuk ren beurt krijgen. Het Eerste gedeelte van den Generalen Prins Willempolder, waarbinnen deze gemeente grootendeels gelegen is, werd in 1650 ingedijkt uit sehorregronden. die in 1621 en 1622 terwille van 's lands verdediging waren onder water gezet. Eeni ge jaren gingen er overheen, voordat hofste den op den nieuw beverschten bodem ver rezen; in 1676 waren er 16 timmers van hofsteden. Lieden van groot vermogen wa ren er toen nog niet gevestigd, in 1665 woonde er nog niemand, die tweeduizend gulden of meer bezat. Menigvuldig waren er de versterkingen; enkele der namen Nievelt, Spek en Brood, Sint Cathalijne, Sint Philip, Klein kerkje, Turkeye leven nog onder de bevolking; oorspronkelijk wa ren zij door de Spanjaarden opgeworpen tegen de invallen der Zeeuwen. Men leze over dit alles het werk van dr. De Hullu. De Hervormden kerkten vermoedelijk eerst te Oostburg, IJzendijke en Schoon dijke, sinds 1658 in de Sint-Nicolaaskerk in den Oudemanspolder, eigenlijk wederrech telijk, zooals de schrijver aantoont. In 1658 werd, daar als predikant aangesteld Johan nes Stuerbaut, aan wiens arbeid in 1668 op wreede wijze een einde werd gemaakt. On der de prediking van 25 Nov. 1668 kwam namelijk een aantal Spaansche ruiters de kerk binnen, die de daar vergaderden mis handelden, de kerkboeken stukkapten en Stuerbaut ten doode mishandelen. De be bloede fragmenten der Bijbels en de de gen, waarmede de predikant van het leven beroofd werd, berusten nog in het Middel- burgsche Museum. In 1674 is toen een nieuw kerkgebouw, veiliger gelegen ten Noorden dër Passageule gebouwd, waaromheen de kom van 't tegenwoordige Waterlandkerk je ontstond. Erg voorspoedig was 't plaats je echter niet, in 1708 brandden de Fran- schen het bij een inval geheel af en met vele giften van elders werd de kerk in 1713 weer opgebouwd. Het verhaal, als zou de preekstoel van Stuerbaut nog in dit gebouw staan en als zouden ongeveer in 1830, nog de bloedvlekken der wonden van den pre dikant er op te zien geweest zijn, wordt door dr. De Hullu naar het rijk der legen den verwezen, in 1713 kwam er een spik splinternieuwe preekstoel. Merkwaardig is ook de historie van het legaat Jacob Claeys, geboren te Lovende- ghem bij Gent, die te Waterlandkerkje be lijdenis des geloofs deed, naar zfee ging en kapitein werd bij de Oost-Indische Compag nie. In 1763 overleed hij te Batavia en liet na aftrek van de door hem opgegeven lega ten, een d erde van zijn vermogen na aan de Gereformeerde diaconie-armen van het dorp Waterland", zijnde 25910. De helft van dit kapitaal raakte zoek bij het bom bardement van Sluis in 1794. Uitvoerig vindt men dit alles in het bovengenoemde werk beschreven. Op zijn gewone wijze behandelt dr. De Hullu daarna hofstede na hofstede en plek je na plekje met al het wetenswaardige omtrent bewoners, koopsommen etc., wat hij heeft kunnen ontdekken. Menige Kad- zandsche boerenfamilie zal daarbij familie leden aantreffen. Een goede photo van het hof „Slapershaven" versiert het boek. Het verdient een plaats, naast de andere van den schrijver, op elke Kadzandsche boerenhoeve en in de boekenkast van allen, die aan het land van Kadzand verbonden zijn. Zij, die zich met ingang van 1 Juli a.s. op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers KERK EN SCHOOL. Examen handenarbeid. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor handenarbeid de vrouwelij ke vandidaten: C. C. Klein Poelhuis, Kou- dekerke; E. E. Minderhoud, Middelburg; J. L. de Roo, Renesse; M. L. Waeyhaert, Hoek en de mannelijke candidaten: D. S. van Baaien, K de Rooij, beide Vlissingen, P„ W. Haaijman, Middelburg; P. van Kerkvoort, Groede; J. Robijn, Retranehe- ment, J. H. de Vogelaar, Biervliet. Geslaagd voor rijksklerk te 's-Gra- venhage, de heer A. Kievit, vroeger te K r a b b e n d ij k e, thans wonende te Almelo. ü---: v.-: - 5 f- VOETBAL. Eil. Boys verloor met 31. Breskens heeft gisteren, door haar laat- sten wedstrijd tegen Eil. Boys te Vlissin gen te winnen, het tweede klasseschap ver worven. Breskens heeft het kampioenschap der 3e klasse A dus op keurige wijze benut om te promoveeren naar de 2e klasse A. Dat is een gelukwensch waard. De wedstrijd heeft den talrijken toeschou wers, en daaronder ook de tientallen Bres- siaanders, wat het spel betreft zeker te leurgesteld. Het spel, dat beide elftallen te zien gaven, toonde heel wat gebreken. Het plaatsen van den bal was zeer slecht en on telbare malen werd het leder naar een te genstander gespeeld. Van een opbouw van den aanval met goed doorgevoerd combi natiespel was geen sprake. Nu moet gezegd worden, dat vooral Eil. Boys meer .afbre kend dan opbouwend te werk ging. Breskens heeft de overwinning zonder twijfel verdiend. Hoe slecht er ook ge speeld werd, toch bleek uit alles, dat Bres kens met meer overleg te werk ging en de spelers tesamen ook een beter geheel vorm den. Toch had Se zege veel grooter kunnen zijn, indien men met flinker tempo gespeeld zou hebben. De meeste spelers van Bres kens wachten veel te lang met het door spelen van den bal. Wanneer een bal in het bezit van een speler komt dient hij zoo vlug mogelijk naar een medespeler doorge geven te worden. Men moet niet wachten tot de tegenstander bij den bal is gekomen of de overige clubgenooten gedekt staan. Dat ontneemt het tempo en tevens ver mindert het de kansen. We hebben zulks destijds in Breda ook geconstateerd en ook nu bleek dit onderdeel in het spel der Bres- siaanders niet verzorgd. De voorhoede van Breskens was dezen middag niet op dreef. Geen der voorhoede spelers kon zich aan de bewaking onttrek ken. De halfspelers van Eil. Boys waren niet weg te staan van de vleugelspelers van Breskens, terwijl het binnentrio der gasten door de backs van E. B. .in bedwang kon wouden gehouden. Het gelukte Eil. Boys op deze wijze, ondanks een veldmeerderheid van Breskens, den stand voor rust blank te houden. Spil Torenvliet, die weer een prachtige partij speelde, bestreek voor E.B. het ge heele middenveld. Keurig stuwde hij de voorhoede telkens ten aanval. Voor rust was deze speler de beste van allen. Aan hem voornamelijk was het te danken, dat de E B.-voorhoede nogal eens verrassend ten aanval kon trekken. Maar aangezien ook deze voorhoede er weinig van terecht bracht en bovendien de Breskens-achter- hoede trapvast bleek, leidden deze aanval len der gastjieeren niet tot resultaten. Toch wist E.B. de leiding te nemen: 12 min. na rust pakte de Breskens-keeper een bal niet klemvast en de toesnellende Leunis liep den bal uit 's keepers handen in doel (10). Niet lang heeft E.B. van dezen voorsprong plezier gehad, want reeds 2 min later had midvoor H, Vermeulen gelijk ge maakt. En 5 min. later nam Breskens de leiding door denzelfden speler (12). Eil. Boys ging, toen na een half uur wederom H. Vermeulen den stand op 31 voor Bres kens had gebracht, meer aanvallend spelen. Dit bracht wel talrijker kansen, maar ook de Breskens-voorhoede kreeg nu gelegen heid zich vrijer te bewegen. Dat hiervan geen punten het gevolg waren was oorzaak van het falen der Breskens-voorhoede, waar het de afwerking der aanvallen be trof. Wat de spelers betreft, bij Eil. Boys wa ren Torenvliet en keeper van Vlaanderen de besten. Ook de rechtervleugel v. Driel- Geensen viel niet tegen. De halfspelers gin gen uitsluitend afbrekend te werk, al had den ze daarmee wel succes. De achterhoe de had het niet moeilijk. Bij Breskens was eigenlijk geen uitblin ker te bespeuren. Wel heeft Ritico den besten indruk gemaakt en ook v. d. Sande was op de backplaats voldoende. De mid denlinie viel niet op. De spil is technisch wel goed, maar nog te langzaam. In de voorhoede was de Baare de beste, de overi gen vielen niet mee. Tebegrijpen valt dat bij den Breskens- aanhang de overwinning groote vreugde bracht. Breskens is dus tweede klasser, de zevende tweedeklasser in Zeeland. Het promoveerende Breskens-elftal be staat uit de volgende spelers: d.: Verduyn; a.: Ritico en v. d. Sande; m,: Neufeglise, J. de Visser en C. Erasmus; v.: D. de Visser, de Baare, Vermeulen, H. Fenijn en J. Fe- nijn. EEN STUKJE GESCHIEDENIS. De voetbalvereeniging Breskens werd in Mei 1920 onder den naam „H.O.V." (Hoop op vooruitgang) opgericht. Aanvankelijk werd in los verband gespeeld, totdat in 1926 de vereeniging tot den Zeeuwschen Voet balbond besloot toe te treden. Met afwisse lend succes werd in de Z.V.B.-competitie gespeeld. In het seizoen 1927/1928 werd Breskens kampioen van haar afdeeling, ter wijl in de seizoenen 1931/1932 en 1932-1933 de tweede plaats werd ingenomen op de ranglijst. Het bleek dat Breskens goede re serves in den loop der jaren had gekweekt, want in de twee laatstgenoemde seizoenen werd het tweede elftal der vereeniging tel kens kampioen. In het jaar 1933 werd Bres kens bij keuze toegelaten tot den K.N.V.B. Al direct sloeg zij in deze voor haar nieuwe omgeving een uitstekend figuur. Slechts door den beslissingswedstrijd tegen de Vlis- singsche club De Zeeuwen te verliezen za gen de Bressiaanders zich het kampioen schap der 3e klasse ontgaan. De daaropvolgende seizoenen werd weer met afwisselend succes gestreden. In 1935 en 1936 bezette Breskens de vierde plaats, en van dit jaar af ging het steeds crescen do. Immers, in 1937 werd de derde plaats bereikt, in 1938, de 2e plaats en het afge- loopen seizoen eindigde men bovenaan, waarmede het eerste kampioenschap van de 3e klasse veroverd was. Deze merkwaar dige en van fraaie resultaten getuigende lijn is wel op prachtige wijze voortgezet, nu gisteren als bekroning van dit laatste kam pioenschap, het tweedeklasseschap is ver worven. Breskens is de eerste vereeniging in West Zeeuwsch Vlaanderen welke er in geslaagd is de 2e klasse te bereiken^ Dat getuigt toch wel van vooruitgang van het spelpeil in dit district. En de reserve-elftallen van Breskens be- hoorèn in hun afdeèlingen eveneens tot de sterksten. Verschillende malen werden zij in de afgeloopen jaren kampioen van hun afdeeling. De vereeniging Breskens speelt thans met twee elftallen in den Z.V.B., ter wijl zij twee junioren-elftallen bezit. Aan de jeugd wordt dus, zeer terecht, de volle aan dacht geschonken. Het huidige bestuur is als volgt samenge steld: C. C. J. de Pree, voorzitter; A. J. van de Velde, secretaris-penningmeester; F. Koster, vice-voorzitter; J. J. Scheerens, vice-seeretaris; Leden: I. van Haneghem, P. Vermeulen, A. Visser, P. de Kramer, Abr. A. Fenijn. Daar direct na afloop van den wedstrijd te Breskens bekend was dat de v.v. „Bres kens" het 2de klasserschap had behaald, bestond er uiteraard groote belangstelling bij de aankomst van het elftal uit Vlissin gen. Na een bijeenkomst in het clublokaal werden in intiemen kring nog ettelijke uurtjes gezellig doorgebracht. JEUGDWEDSTRIJD TE VLISSINGEN. Het kampioenselftal van de adspiranten- competitie van den Z.V.B.Vlissingen A, speelde Zondagmiddag een wedstrijd tegen een elftal van de Bredasche jeugdcompeti- tie. De Bredasche jongelui wonnen met 51. Nu dient opgemerkt te worden, dat het elftal van de Bredasche jeugdcompeti- tie uit eenige jaren oudere en ook groo- tere jongens bestond. Niettemin was het een aardige wedstrijd en de Vlissingsche jongens hebben goed partij gegeven. Onder de Vlissingers schuilen goede spelertjes die wel wat voor de toekomst beloven. Het is altijd aardig deze jongelui aan het werk te zien. Ze hebben zich dapper geweerd. Maar de Bredasche jongelui waren sterker en verdienden de overwinning. DENEMARKEN—DUITSCHLAND 0—2. Gisteren heeft het Duitsche elftal te Ko penhagen een ontmoeting gespeeld tegen de Deensche nationale ploeg. Duitschland won dezen wedstrijd met 20. KORFBAL. SWIFT I—MADJOE I 2—2. Het gladde veld en de gladde bal waren oorzaak dat het nog al eens gebeurde dat de bal doorschoot of gemist werd. Swift verscheen met een geheel gewijzigde op stelling in het veld. Daardoor klopte het spel in dezen wedstrijd niet zoo goed als in de vorige ontmoetingen. Het spel was forsch, hetgeen den laatsten tijd trouwens meer geconstateerd is kunnen worden. Swift nam de leiding door G. de Ru (10), waarop Harinck den voorsprong vergrootte tot 20. Na de vakwisseling slaagde A. Verdonck er voor rust nog in een tegen- punt te maken. (21). Na de hervatting wogen beide twaalftallen tegen elkaar op. Swift zag geen kans den korf te doorboren, doch Madjoe slaagde daar wel in. Het was weer A. Verdonck die den stand op gelij ken voet bracht (22). H.B.S.—B.K.C. 3—3. Het was een slap spelletje dat H.B.S. en B.K.C. vertoonden. De twaalftallen wogen aanvankelijk tegen elkaar op, waarbij de Bressiaanders wel iets meer geestdrift ver toonden. Mej. Heyboer wist het eerst een fout in de B.K.C. verdediging af te straffen (10). Maar spoedig had J. Vergouwe den stand gelijk gemaakt. Toch was het weer H.B.S. dat de leiding nam door mej. Griep (2—1). Echter een fout in de H.B.S.-verde- diging werd oorzaak dat mej. M. Roest de partijen weer op gelijken voet kon brengen. In de tweede helft was B.K.C. het mêest in den aanval. Het werd bij tijden een ware belegering van de H.B.S-korf, maar de da mes en heeren van B.K.C. schoten te weinig en bovendien zeer slordig. Ontelbare kan sen op het winnende punt gingen verloren. De H.B.S.-verdediging speelde in deze pe riode te langzaam, terwijl ook het midden vak niet snel genoeg was. Het middenvak der gasten kon zoodoende zijn aanval tel kens weer aan het werk zetten. De niet tal rijke aanvallen van H.B.S. bleven niettemin de volle aandacht van de B.K.C. verdedi ging eischen. Het duurde, ondanks de groo te meerderheid van B.K.C. tot 8 min. voor het einde, voordat P. v. d. Lycke met een mooi schot den stand op 32 voor B.K.C. bracht. H.B.S. pakte toen wat beter aan. en het bracht al dadelijk eenige kansen. Twee minuten voor het einde kon Allewijn den stand weer gelijk maken. (33). DOMBURG—V.K.V. 2—15. Zaterdag speelde Domburg een competi tiewedstrijd tegen V.K.V. Vere met als eind resultaat een welverdiende overwinning voor de gasten. Domburg speelde met slechts vijf dames en vijf heeren, waarop V. K.V. een heer en een dames liet uitvallen. Aanvankelijk was het spel zeer flauw en wist V.K.V., den eersten keer binnen twee minuten na aanvang, niet minder dan elf maal de Domburgsche korf te doorboren en wel door Adr. Verstraate (4), J. Pille (3), C. Polderman (2), P. Geldof en mej. Rika Mersie. Na rust, die met 011 inging, zette Domburg meer kracht achter het spel, hetgeen vanzelf ook V.K.V.'s spel ten goe de kwam. Domburg slaagde erin door twee fraaie doelpunten van J. van Keulen een beetje van haar verloren prestige terug te winnen, doch wederom bleef V.K.V. sterk in het offensief. Zij bracht door Adr. Ver straate (2), C. Polderman en mej. L. v. d. Broeke den stand tenslotte op 215. De wedstrijd stond onder de uitstekende lei ding van den heer A. J. Berenpas. BOKSEN. VAN KLAVEREN WINT VAN DIOUF. Bij de gisteren in het Feijenoord Sta dion te Rotterdam gehouden bokswedstrij den heeft Van Klaveren gewonnen van den officieelen middengewichtkampioen van Frankrijk, den neger Assame Diouf. Deze overwinning heeft hij niet te dan ken aan het feit, dat hij een zooveel groo ter, kundiger of sterker bokser is dan den Franschman, maar veeleer doordat hij zich met een hartstochtelijk elan in den strijd heeft geworpen, waardoor de te genstander overrompeld werd en niet al zijn krachten kon ontplooien. Op elke origineele verpakking vindt U deze garantie. Deze met deskundige zorg samenge stelde American Cigarette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikke- ling te vermijden; zij verkwikt door haar zachten aangenamen smaak. TOASTED 20 stuks 25 ct. AMERICAN CIGARETTES (Ingez. Med.) TENNIS. ZEEUWSCHE DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN. De op 17, 18, 24 en 25 Juni op de banen, in Sint Joris te Middelburg gehouden wed strijden voor de Zeeuwsche Districtskam pioenschappen hadden het volgende resul taat: Heeren Enkelspel: Kwartfinale: A. van Walt MeijerG. A. Stenger 62, 63. J. Jurry—C. Fabius 6—4, 7—5. B. A. Hesse- linkC. F. Koch 62, 61; R. J. baron van HöevellC. v. d. Harst 63, 64. Demi-finale: JurryWalt Meijer 64, 63, Hesselinkbaron Van Höevell 60, 3—6, 6—2. Finale: JurryHesselink 63, 64. Dames Enkelspel: Demi-finale: mej. L. van Cantfortmej. I. Doornbos 61, 64. Mevr. M>. H. Smitmevr. B. Hoegen 62, 6—3. Finale: mej. Cantfortmevr. Smit 62, 6—4. Heeren Dubbel: Demi-finale: Van Gie- zen-Van MegenWalt Meijer-Stenger 97, 61. Jurry-VerstraetenHesselink-v. d. Harst 10—8, 6—4. Finale: Van Giezen-Van MegenJurry- Verstaeten 36, 64, 62. Dames Dubbel: Finale: Mej. Y. Doorn- bos-mej. Van Cantfortmevr. Hesselink- mevr. Hoegen 61, 26, 119. Gemengd dubbelspel: Demi-finale: mej. Y. Doornbos—C. Fabiusmevr;. Smit-J. Tavenier 63, 62; mevr. Hesselink-Walt Meijerden heer en mevr. Meursing-Reijn- ders 75, 62. Finale: Mevr. Hesselink-Walt Meijer mej. Doornbos-Fabius 62, 63. Jongens Enkelspel: Demi-finales: K. Jur ry—M. Jansen 6—4, 12—10; F. v. d. Velde J. van Beusekom 62, 62. Finale: F. v. d. VeldeK. Jurry 60, 8—6. ATHLETIEK. REGIONALE WEDSTRIJDEN A.V. '35. Een nieuw Zeeuwsch record kogel- stooten. De belangstelling voor de athletiek in Zeeland is nu niet bepaald groot te noe men. Het is zeker gewenscht de interesse voor de zoo mooie athletieksport op ver schillende wijze aan te kweeken. Een ma nier om de wedstrijden aantrekkelijk te maken is, het programma vlot en zoo snel mogelijk af te werken. Daar ontbreekt het nog al eens aan. Wanneer er hiaten ont staan in de afwerking, dan verslapt de aan dacht. De regionale wedstrijden van A.V. '35 te Vlissingen, Zaterdagmiddag gehouden duurden ook te lang. Volgens het program ma zou men om 5 uur klaar kunnen zijn, nu werd het evenwel half zeven. Overigens dient gezegd, dat de organisatie in orde was. Het lang duren van de wedstrijden was ook wel mede oorzaak aan de groote deelname op dè werpnummers. Dit is na tuurlijk weer verheugend, daar het den strijd ten goede komt. Er is op sommige nummers dan ook aardig kamp gegeven. Toch bleven de prestaties ver beneden de verwachtingen; de weersomstandigheden hebben daar zonder twijfel hun invloed op gehad. Eén Zeeuwsch record werd verbe terd: J. Hondeling van A.V. '35 bracht het record kogelstooten op 11,94% meter. Het oude record van P. J. van Driel was 11,77 meter. Overigens brachten de veldnummers geen groote verrichtingen. Lourens bleef bij ver springen een halve meter onder zijn record, doch de springgelegenheid was nu ook niet bepaald ideaal voor recordverbeteringen. Dit geldt eveneens voor het hoogspringen. Niettemin was de 1.65 van Matthijsen niet slecht. En ook bij discuswerpen .kwam deze athleet weer over de 35 meter. De loopnummers geven feitelijk weinig aanleiding tot bespreking. De 3000 meter was alleen in de laatste ronde spannend. Van Poelje leidde, doch op de laatste 20 me ter kon de Vin met een fellere eindspurt hem passeeren. De tijd van laatstgenoemde was evenwel een minuut boven het record. De 800 meter was weer een gemakkelijke overwinning voor Dobbelaere, terwijl Ba- rentsen op dit nummer uitstekende tweede werd. De 400 meter was een duide lijke zege voor de Pagter. Op de 1500 meter kon de Bakker den aanval van Van Opdorp in de laatste ronde afstaan. Laatstgenoem de begon zijn eindspurt te laat. De prestaties der dames viel tegen, ter-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7