Damestasschen BOS H elder's Fotohandel UIT HET HOOGE NOORDEN. DE DIRECTIE VAN ELKE COURANT SPORT. De nieuwste Amerikaansche bij Stelt U prijs op vakwerk? Films vana|35 cent REISGELEGENHEID ROTTERDAM DEM HAAG AMSTERDAM veiling van roode bessen in de Noordstraat Middelburg Laat dan Uw films ontwik kelen en afdrukken bij Langedelft 30 - Middelburg ZEER G0EDK00PE PER^TREIN WOENSD. PER 14 DAGEN, HEEREHHIIS DAM 61. Veilingsvereeniging „E. M. M". De Acousticon adverteert regel matig sedert 34 jaren. Een beter hulp middel tegen doofheid bestaat niet. Tal rijke Grands Prix. Gouden Medailles en Medische attesten. Vraagt Uw dokter. Schrijft in vol vertrouwen om nadere tal. Acousticon N.V. ROND HET MEER VAN DE WILDE ZWANEN. De witte berkjes van de Ostgata- vlakte. Het Noordelijkste beu kenbosch in Zweden. Punteren op Taakern. Tractors als na tuurbeschermers. Alsof een reus, spelend gelijk een kind aan 't strand, een hoogen wal heeft opge worpen aan den waterkant, zoo strekt zich daar, eenige tientallen kilometers ver, langs den Oostelijken oever van 't meer Vattern de groene rug van den Omberg met er ach ter, alsof daar de reus den grond heeft weggeschept, het wijde vlak van Taakern, het meer van de wilde zwanen, dat door het prachtige boek van den vogelfotograaf Bengt Berg een vermaardheid ver buiten de grenzen van Zweden gekregen heeft, welke die van „het lange maer Löfven", van het Frykenmeer in 't land van Gösta Berling evenaart. Vlak en vruchtbaar is deze hoek van het 't oude Ostergötland. Tarwe deint er in den zomerwind, de suikerbieten trekken er hun groene lijnen naar 't verschiet, als boe- ren-kasteelen tronen er de roestroode hoe ven op de veldruggen, maalderijen priemen er hun schoorsteenen tegen de lucht en witte kerkjes blinken er tegen het groen van kerkhofboomen, dat donker plekt tus- schen al het lichte groen van de velden. Er is bosch, zeker, want waar in Zweden is er nu géén bosch, maar het is terugge drongen door de akkers en de weiden naar de zandige hoogten aan den einder. En midden-in dit wijde en welige land ligt Taakern dan met zijn breeden zoom van drassig onland, van bloemenbonte wei tjes en verre rietvelden en elzenbosschen hier en daar. Wie met het twee keer daags over zijn smalle rails voortwielende stoom- treintje van anno dazumal naar Vadstena of naar Odeshög reist, wie bezuiden het meer om met de railsbus van Mjölby naar Hastholmen rijdt, wie met de auto voort- stuift langs den grooten autoweg naar het Zuiden dat is werkelijk een van de mooiste autowegen hier in Zweden, al moest men hem nu niet per se de „continental route" willen noemen die krijgt maar weinig van Taakern te zien. Een enkelen keer is erver-weg achter de elzenwildernis een schittering van open water te bespeu ren en bij het passeeren van een hoogte krijg je soms zicht op een hoek van het meer, waar wie er niet op bedacht is rijdt Taakern voorbij zonder het te merken, kijkt door het vlakke van heel deze contreie over het meer" van de wilde zwanen heen naar waar in de verte blauwend de rug van den Omberg zich kromt tegen den hoogen hemel. jes kunnen blijven broeden in een spleet van een der bogen, de esch, die in het koor over het graf van den stichter koning Sver- ker gegroeid is, kan zijn takken door de raamgaten blijven steken en hét eenige, wat men er aan doet, is dat prof. Otto Frö- din er elkèn zomer met een schaar assis tenten en studenten graaft en speurt om bloot te leggen wat er verder nog bewaard gebleven is; de kapittelzaal, een keuken, de cellen der monniken, de kruisgang rond den kloosterhof waar kamperfoeli geurt en rozen en akeleien bloeien. VOETBAL. Dagen lang kun je hier aan den voet van den Omberg vertoeven, zonder dat je er toe komt door de drassige hooilandjes en het elzenstruweel het weinig betreden pad naar het domein van de drieduizend zwanen te zoeken. Daar is aan den anderen kant van den berg, het meer Vattern, dat zich Zuidwaarts zilverglanzend naar den horizon verliest, dat eeuwig ruiseht tegen de straatsteenen eeuwig klotst tegen de rotsen, die er op sommige plaatsen lood recht uit oprijzen. Daar zijn schoone oude kerkjes, witgekalkt van buiten en met een zwart-geteerde houten torenspits meestal, en wie iets weet van die oude kerkjes van Ostergötland, die heeft er graag lange wan delingen voor over om ze eens nader te gaan bekijken. Acht eeuwen geleden zijn de meeste gesticht, in een tijd, dat Ostergöt land een Scandinavisch cultuur-centrum was en Stockholm, driehonderd kilometer verder Noordwaarts, nog niet eens bestond. Vadstena, aan de Noordpunt van den Om berg, de stede van Birgitta, was voor het tegenwoordige Midden-Zweden, wat Trond' heim voor Noorwegen en Noord-Zweden was. Beevaartgangers togen er heen langs de slingerende open wegen óver de Ostgöta- vlakte en bij de dorpen, bij de hoven van de boeren-koninkjes bouwden uit Frankrijk gekomen monniken bedehuizen in den Ro maanschen trant. Daar is in den loop der eeuwen natuurlijk aan veranderd, hier is een toren ingestort en door een nieuwen van anderen stijl of geen stijl soms vervangen en daar heeft men de rondbogen van de ramen uitgebroken om meer licht te krijgen of een dwarsschip, grooter dan de heèle oorspronkelijke kerk, aangebouwd. Maar Heda heeft nog zijn ouden, soberen, vierkanten toren met het lage pyramide- dak en dat kerkje bergt een vroeg-Gothisch Madonnabeeldje, zooals men er in 't Noor den wellicht geen tweede vinden kan. Het kerkje van Vaversunda, dat stralend blank tegen een fond van hooge ruischende popu lieren ligt, is niet grooter dan dat de spier wit geschilderde kerkbanken aan weerszij den van het middenpad plaats biedt aan vier menschen en een kind. Het bezit kos telijke wandschilderingen op zijn gekalkte muren, een oud deurtje van dikke eiken planken met Adam en Eva en den baar lijken duivelv en dierengedrochten in pri mitief smeedwerk als versterking daarop Buiten aan het kleine halfronde koor is ook nog de zware eiken balk, die sedert dit bedehuis gebouwd werd de daksparren steunt. Daarin zijn ter versiering banden gebeiteld, die misschien wél linten moeten voorstellen, maar meer van de dooreenge- slingerde banden met runenteekens van de runensteenen hebben en daar ongetwijfeld ook direct door beïnvloed zijn. Aan de Zuid punt van den Omberg, daar waar de uit de vlakte komende reizigers in vroeger eeuwen willicht plachten te overnachten om den morgen af te wachten voor zij ver der trokken langs den met dicht, (mis schien wel struikroovers verbergend), bosch begroeide voet van den berg, lag eeuwen lang het klooster Alvastra. Het was rijk begiftigd door de machtige landheeren en al de hoeven, zoo wijd men kon zien en nog honderden andere meer, moesten er tienden aan afstaan. Maar bij de Hervor ming werd het gesloten en geslecht, zware steenen werden er weggesleept voor den bouw van Vasaborg te Vadstena, maar zóó groot was dit klooster, zooveel steen zat er aan, dat nog tot in de tweede helft van de vorige eeuw de boeren uit de buurt er kalksteen vandaan haalden om er kalk van te branden. Nu heeft de oudheidkun dige dienst zich over de ruïnes ontfermd, wat er nog staat blijft staan, de roodstaart- In het één plank diepe, platboomde boot je van een visscher puntert een jonge knecht, ons het rietland door. Riet en bie zen schuiven langs de boorden, riet en bie zen staan hoog aan weerszijden tegen de lucht en alleen wanneer er eens een open stuk komt met witte vlakken van water ranonkels of warrig-groene velden van paardenstaarten is er even wijder zicht. Karekieten zingen en koeten roepen, een bonte kraai wiekt rustig over om een eind verder op een waterhoentjesnest neer te strijken, er is vleugelgetril van wiekelende sterntjes en achter een groen gordijn van riet drijft groot en wit een zwaan, die langzaam in de deinende groene warreling verdwijnt. Maar even later, bij een open vlak, vliegt er een zwaan op, schiet hij zonnig wit uit een brüising van water om- 'hoog, schuin over het riet heen, sneeuw blank tegen den diepblauwen hemel met zwaren zoevenden slag van de wijd-gesprei-1 vangst de vlerken. En we krijgen, meer zwanen te zien, een, die zitten blijft op zijn nest, terwijl de boot langzaam voorbijglijdt, een paar andere, die rustig voortroeien achter het riet, en kele, die in de verte vliegen. Maar" we weten, dat dat moment van dat opvliegen an dien. eene, vlakbij, dat beeld van wit en blauw en bleekgroen met die suizing van den wiekslag, scherp in 't geheugen gegrift zal blijven, steeds 'zal opduiken bij 't denken aan den naam Taakern. En hoog boven ons uit staat de knecht, die gestaag den boom schuins achter zich in 't ondiepe water steekt een Noord- sche gondelier en die in zijn zangerig Ostergötsch vertelt van het meer en de zwanen. Van de duizenden zwanen, die hier broeden en van de duizenden andere, die hier toeven op den trek in voor- en najaar. Van de vriesklare nachten vroeg in het voorjaar als de lucht vervuld kan zijn van den wonderen roep der zangzwa nen, van de nazomersche dagen ,als de zwanen ruien en niet vliegen kunnen en dan in troepen van honderden bijeen zwem men aan den rand van het riet. Van den strijd, die er jaren geleden gevoerd is on der de boeren en de vïsschers, die langs de oevers van het meer wonen, over plan nen om door een betere afwatering een deel van het meer droog te leggen en zoodoende grasland te winnen. Want per slot van rekening levert het meer niet zoo bar veel op: wat visch en Vrij veel riet en ook wel paardestaarten, die aan 't vee gevoerd worden en net zoo goed als ver- sche klaver moeten zijn. En dan verdie nen de knechts nog een aardigen zakcent met punteren voor de toeristen en verdie nen oude menschen nog wel eens wat met het plukken en schoonmaken van rietplui men, die voor vulling van kussens ge bruikt worden. Maar over 't geheel ge nomen zijn die voordeelen van het meer toch niet van veel beteekenis, nu de zwa nen niet meer gejaagd mogen worden wat in den ruit'ijld trouwens een klein kunstje was en meestal een simpele nek- omdraaierij werd en daarom moeten de Zweedsche natuurvrienden voortdurend een oog in 't zeil houden om mogelijke ge varen voor Taakern af te wenden'. Want het meer van de wilde zwanen is een natuurmonument van den eersten rang. Het zou het beste zijn, wanneer het ook in wettelijken zin natuurmonument werd, wanneer het door de vereeniging voor natuurbescherming aangekocht kon worden. Maar daar is op het oogenblik geen geld voor. Een meer dan over de honderd vierkante kilometer met rietzoo men en oeverweiden en elzenbosschen en al is niet goedkoop. En men moet er daar om maar op hopen, dat de boeren, die hier langs de oevers wonen, dat de Oost- gothen van dezen tijd zooveel liefde heb ben voor de schoonheid van hun waarlijk schoone gewest, dat zij het niet om der wille van wat bunders drassig hooiland van een der schoonste brokken wilde na tuur berooven. Misschien zullen de tractors, die in steeds grooter getale op de gloeien de velden van Ostergötland verschijnen, de behoefte aan nieuwe gronden verkleinen en daardoor Taakern en zijn zwanen en zijn bloemen voorgoed beschermen. Alvastra, Juni. Bertil J, Oud-MiddelburgZeelandia I 49. Gisteravond werd op het Gem. Sportter rein te Middelburg de tweede voetbalwed strijd gespeeld ten bate van de Middelburg- sche Vacantieschool. Er was meer belang stelling dan de vorige week. De strijd ging nu tusschen Oud-Middelburg en Zeelandia I, onder leiding van scheidsrechter C. van Nimwegen. De wedstrijd zelf had een pret tig verloop, waarbij Zeelandia de meerdere bleek te zijn, hoewel de „Oud-Middelbur gers" goed partij hebben gegeven. Indien de keeper wat beter op dreef ware geweest, zou de eindstand wel eens juist andersom hebben kunnen zijn. Vooral voor de rust ging het spel gelijk op, wat wel blijkt uit de ruststand 22. Na de rust was het ech ter mis. Bijna iedere doorbraak van Zee landia bracht een doelpunt. Zij "maakte 9 doelpunten, waartegen Oud-Middelburg nog 2 doelpunten scoorde. EindstanS 94 voor Zeelandia. De muziekvereeniging „Crescendo" die door een deel der stad naar het sportter rein was gemarcheerd, heeft zich daar in de pauze' doen hooren, terwijl na afloop ook nu weer naar het café van den heer Zee- veld werd getrokken, waar de prijzen wer den uitgereikt. Zeelandia ontving een zil veren voetbal, terwijl de aanvoerder van Oud-Middelburg den tweeden prijs in ont nam. KERK EN SCHOOL. KORTGENE. Tot de school voor U.L.O. alhier zijn toegelaten; Koos Augustijn, Kees Kallewaard, Marinus Karelsej Jan L. C. Maas, Jac. Markusse, K. P. Markusse, A. A. Verburg, J. Verburg en Neeltje P. de Waal allen te Kortgene; J. Kouwer, G. Louwerse, A. J. v. Pagee, H. v. Strien en C. J. v. d. Weele te Wissekerke, M. de Regt te Kats, D. J. Christiaanse, Tonny de Bruijne, M. Dees, C. de Fouw, J. M. Hanson en L. M. Schippers te Kolijnsplaat. In totaal 21 nieu we leerlingen. Voor de Vereeniging van Handelsonder wijs afdeeling Nederlandsche Handelscor respondentie slaagde de heer C. Kraan- land te Middelburg. - Aan de universiteit te Utrecht slaag de voor het candidaatsexamen geneeskunde, de heeren A. J Blaas, P. E. J. Ouburg. W. P. J. Woiltiëz en M. G. van Nieuwenhuij- zen; voor het doctoraal examen genees kunde eerste gedeelte, de heer L. C. A. van der Harst. Voor het eindexamen van den vak cursus voor opleiding tot den boekhandel en het uitgeversbedrijf slaagde de heer A. Geene te Goes. Ned. Herv. Kerk. Ds. A. Dronkers te Kloosterzande is be roepen te Zaltbommel. Geref. Gem. Ds. A. van Stuivenberg te Benthuizen heeft bedankt voor het beroep naar Aagte- kerkeOostkapelle. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 24 Juni. Vroegveiling. Aardbeien 1133, frambozen 4672, roode bessen 2540, pruimen (kas) 2858, blau we druiven, Frankenthaler 6062, toma ten 929, rijpe kruisbessen 1516, kersen 25, Bredasche aardbeien 6064, alles per kg. Perziken 110, appels: Beauty of Bath 24, beiden per stuk. Middelburg, 24 Juni. Exportveiling. Kruisbessen f 10.5011,30 per 100 kg. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De Nederlandsche Spoorwegen hebben te Utrecht in het openbaar aanbesteed de levering van diverse (12) perceelen hout gedurende het 2e halfjaar 1939. Ingekomen waren 32 inschrijvingsbiljet ten. Laagste voor perceel 10: N.V. v.h. G. Alberts Lzn. en Co., Middelburg f 14924. BURGERLIJKEN STAND. Goes. Ondertrouwd: S. Hofstra 24 j. jm. te Katwijk en C. A. Hagenaar 25 j. jd. Overleden: M. de Graaf 17 j. jm. (D.Z.)i Bevallen dochter. Kruiningen. Van 1522 Juni. J. M. de Jonge, geb. Moerland (I.C.) Wemeldinge. Bevallen: G. Schot, geb. Mentjox z.; C. Hout, geb. Kesteloo z.; A. van der Steege geb. Hoen z. Getrouwd: Joh. de Schipper 30 j. jm. en J. P. A. Bruinooge 37 j. jd. Overleden: L. Engelaar 76 j. echtgen. P. Dekker, A. de Bourgraaf 39 j. echtgen. E. J. Lindenbergh. (I.C.) Goes, 23 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland." Groote veiling. Kruisbessen 11,80—12,10, per 100 kg. Kleine veiling. Fruit. Aardbeien 1637, Roode bessen (Prolific) 2038, Zoete Roode bessen 1020, Early Rivers 4555, Hollan ders 60, Meikersen 32, Spietjes 2021, Bruine kersen 30, Vroege kersen 1421, Uitschot kersen 1112, Frambozen 34 per 100 kg. Groenten. Andijvie 38,50, Dubb. Prin- cesseboonen 3641, Wagenaarsboonen 32 38, Gele Boonen 30, Doperwten 513, Peu len 716, Tuinboonen 35.50, Postelein 811, Spinazie 8, Groene Savoye kool 2,50- 5, Tomaten 1415, Waschpeen 8, Nieuwe aardappels 56,50, idem (drielingen) 3 4,50, idem (kriel) 13, Oude aardappels 0,502, per 100 kg. Kroten 46.50, Kunne 1.50—2, Peterselie 0,502,50, Rabarber 1,50 --4, Rammenas 1,502, Sjalotten 1, Selde rij 0.502, Wortelen 36,50, per 100 bos. Andijvie (breedblad) 0.500.60, Bloemkool 2,5014, Kropsla 0.501, Komkommers 2,505,50, per 100 stuks. Bloemen: Lobelia's f 1.50, Zaai Begonia's f 2,50 per 100 stuks. K a p e 11 e, 23 Juni. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling 1 uur. Kruisbessen 11,90 12,40, Mad. Moutot 29,3031,20, Jucunda 30,95, alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Vroege kersen 13 25, Porceleinkersen 1924, Hollanders 4860, Earley Rivers 55, Meikersen 45, Luikenaars 19, Hangblad 19, Vroege zwar te 54, Bruine v. Werder 49, alles per kg DiversenAardbeien 1228, Frambozen 4173, Roode bessen (Fay's Pr.) 2337, Perziken 36, alles per kg. Groenten: Doperwten 813, per kg, Wa genaarsboonen 31, Vroege aardappelen 3 7, alles per kg. Bloemkool 412, Komkom' mers 36, beide per stuk. Natuursla 50— 70, per 100 stuk, Kroten 34, Bospeen 5— 5,5, beiden per bos, Bosselderij 11,90, per 100 bos. Savoye kool 33.10, per 100 kg. Bloemen: Lelies 6, per bos. K r a b b e n dij k e, 23 Juni. Veilingsver eeniging E.M.M. Kruisbessen f 11,20. Aard' beien: Jucunda f 31,20, Mad. Moutöt f 25,20, Roode bessen f 3234.90, Frambo zen f 4050, alles per 100 kg. Verloofd MIES SINKE en JO KETELAARS. Vlasmarkt 47, Middelburg. Hugo de Grootstraat 36, Den Haag, Thuis: 25 Juni 25 uur. Hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt en belang stelling' toonden bij onze herbenoe ming als Raadsleden. J. DE VISSER Sz. M. JANSE Jz, Domburg, Juni 1939. Voor de medewerking en ont vangen felicitaties bij hunne her kiezing tot leden van den Raad, zeggen ondergeteekenden hartelijk dank. A. J. STOPPELS. J. JASPERSE. A. DE LANGE. Koudekerke, 24 Juni 1939. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, KORNELIA TIMP, Wed. van Andries Louwerse, betuigen wij onzen hartelxjken dank. Uit aller naam, CHRISTIAAN LOUWERSE. Westkapelle, 24 Juni 1939. De GEMEENTE-ONTVANGER van MIDDELBURG herinnert be langhebbenden ter voorkoming van kosten aan de betaling van: lo. Retributies Warenwet 1939 (vervaldatum 31 Mei 1939). 2o. Restant Schoolgelden 1938/39 (vervaldatum 30 Juni 1939). ,ocus Een bril van Focus is een sieraad Een bril van Focus is onverslijtbaar Een bril van Focus is goedkocp Leveranciervanhet Middelburgsch Ziekenfonds Waichersch Zuid-Bevelandsch Middelburg, L. Burg Goes, L: Kerkstraat BOEKHOUDINGEN, BELASTINGZAKEN. Mej. C. W. BEEKES, Noordweg 122, Middelburg. Fa. J, GOEDBLOED Zonen Lijkkistenfabriek. Veersche Singel, Middelburg. Telefoon 277. Levering van alle soorten L IJ K K I S T E N. Direct uit voorraad tegen billijke tarieven. en van Vlissingen, Goes en Kruiningen-Ierseke naar (voor Zeeuwsch Vlaanderen met aansluitende bus- en boot diensten) "op eerstvolgende, 28 Juni. Zie strooibiljetten. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING a contant van den Heer A. SINKE Jz. te Kloetinge: DE DUITSCHE ZURE BESSEN, wassende te Kloetinge, in den Jon den Boomgaard ten Westen van de hofstede „Olmenstein". Reserve 10 K.G. Inschrijvingen van personen, die erkend zijn als aangeslotenen E, worden ingewacht ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes tot Zaterdag 1 Juli 1939, 12 uur (N.T.). TE HUUR; Ie klas stand. Te bevragen Koren dijk 12, Middelburg. PT» HALLO LEES DIT I Hiermede maak ik het geacht publiek van Middelburg en om streken bekend, dat ik op 23 Febr. j.l, vervolgd werd, twee keer in kort geding voor de Middelburg- sche Rechtbank om niet met raam biljetten of prijskaartjes 't vleesch aan te bieden, en nu, op 21 Juni, is de heele zaak vrij gegeven op de algemeene vergadering van de Slagerspatroonsvereeniging, om in Middelburg vrij met raambiljetten en prijskaartjes het vleesch tegen den laagsten prijs te verkoopen. J. MEEUWSE. Veersche Singel 90, Middelburg. KRABBENDIJKE. Vanaf Maandag a.s. IEDEREN MAANDAG, WOENSDAG EN VRIJDAG (prolesix), 's namiddags 3.30 uur (N.T.). CRISISBEKENDMAKING. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcen- trale maakt hekend, dat de steunver- goeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 19 tot en met 24 Juni 1939, voor groene erw ten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan de standaardmon sters van de kwaliteitsklassen A, B of C, respectievelijk 2.80, 2.30 en 1.80 per 100 kg zal bedragen, en voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf heb ben geteeld, 1.30 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboo- nen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door telers of handelaren ge denatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 1.50 per 100 kg bedragen. Notaris J. TERPSTRA te Mid delburg is voornemens WOENSDAG 5 JULI 1939, des nam. 1 uur, t.v.v. Mej. de Wed. M. POLDERMAN—SCHOE en hinderen, in het café Westdorp te Serooskerke, publiek te verkoopen: 1. HET HUIS B 136 met schuur, tuin, boomgaard en bouwland te Serooskerke, op den hoek van den Vrouwepolderschen straatweg en den Kokerheuleweg, groot ong. 56 aren 42 centiaren (1 gemet 131 roe den). 2. BOUWLAND aan den Vrou wepolderschen straatweg, naast perceel 1, groot ong. 36 aren (275 roeden). Combinatie 1 en 2, groot 92 aren 42 centiaren (2 gem, 106 roeden). Aanvaarding: bouwland rooven oogst 1939, overigens 1 November 1939 of zooveel eerder als ont ruimd. Bezichtiging Dinsdag 4 Juli van 9—11 en 24 en Woensdag' 5 Juli van 911 uur. 2d U de waarheid bevesUgen van het feit dat alleen de fabrikant van de aller- beste waren kan blijven adverteeren. Nieuwe Plein 34, Arnhem

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3