Pvxutrincïule &eetsxir0cfye MIDDELBURGSCHE COURANT "L Gratisjezen _T GRATIS GOESCHE COURANT) De Tweede Kamer bespreekt het beleid van minister Goseling. De Japansche actie te Swatau en Tientsin. Molotof verlangt nog meer. |Twee <|ooden bij een Volgens den heer De Geer hoeft het afkeurend oordeel van de commissie-Schouten den minister niet tot aftreden te dwingen, als de Kamer het overneemt. De besprekingen te Moskou hokken opnieuw. Duitschland en de havens van Rotterdam en Antwerpen. Het Britsche koningspaar te Londen teruggekeerd. verkeersongeval onder Eist Duitsche industrieelen naar Moskou» De arrestatie van een •wethouder en schoolhoofd te Krabbendijke. De buitenlandsche oorlogs schepen moeten verdwijnen Halifax roept den Japanschen ambassadeur bij zich. Dogblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurf kade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 146. TWEE BLADEN. VRIJDAG 23 JUNI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Onder groote publieke belangstelling, zoowel op de tribunes als op hef Binnen hof is de Tweede Kamer gistermiddag be gonnen met de zgn. kwestie-Oss. De Ka mer heeft zich uit te spreken over de conclusies van het verslag van de commis sie-Schouten, dat is uitgebracht omtrent de nota van den minister van justitie be treffende de feiten en omstandigheden, op grond waarvan op 1 April 1938 aan de brigade der koninklijke maréchaussée te Oss is gelast zich tijdelijk van opsporings diensten te onthouden. Naar men weet stelt de meerderheid van de commissie aan de Kamer voor uit te spreken, dat deze feiten en omstandigheden genoemden maat regel niet rechtvaardigen, terwijl aan het geen nadien is gebleken in elk geval geen motiveering voor dien maatregel kan wor den ontleend. De heer Wijnkoop (comm.) voerde het eerst het woord. Hij laakte sterk den door den minister genomen maatregel, doch zag in de eerste plaats den procu reur-generaal van het Bossche gerechtshof als den schuldige. Hij meende voorts, dat de minister ten onrechte de commissie in zage van dossiers geweigerd heeft en leid de daaruit af, dat deze inzage eerder ten nadeele dan ten voordeele van den minis ter had kunnen zijn. De heer Wijnkoop was van oordeel, dat het rapport voor den minister vernietigend is en meende, dat de minister zoo spoedig mogelijk moet af treden. Ook het c.h. lid de heer De Geer was van meening, dat hier niet met het ver- eischte beleid was opgetreden., Hüji ver klaarde dan ook met overtuiging voor de conclusie te zullen stemmen, doch voegde daaraan toe, dat deze stem slechts een zakelijk karakter zou dragen. Hij was van oordeel, dat aanvaarding van de conclusie door de Kamer allerminst een consilium abeundi betejekent. Aan zoodanige aan vaarding mogen geen politieke gevolgen worden verbonden. Wanneer de minister niettemin wenscht af te treden dan is dit een zaak voor hemzelf. De heer De Geer zeide, het te zullen betreuren, wanneer de minister zou heengaan, daar ieder,, die werkt, fouten maakt. De procureur-generaal te Den Bosch is de wortel van het kwaad. Het s.d. lid de heer Van derGoes van Naters was eveneens van meening, dat het beleid van den minister niet ge lukkig was geweest. Hij was van oordeel, dat de justitie in het Zui den des 1 a, n d s zeer wille keurig vervolgt en dat daardoor een groot gevoel van rechtsonzekerheid ontstaat. Ook de verhouding van den Bos- schen procureur-generaal tot de officieren van de maréchaussée keurde deze spreker ten sterkste af. De heer Van der Goes van Naters noemde het systeem van deze pro cureur-generaal, waarvan de minister het slachtoffer zou zijn geworden, verder- felijk en.Nederland on waardig. Hij vroeg dan ook overplaat sing of ontslag van dezen magistraat. Wat de gevolgen van aanvaarding der conclusie betreft voor den minister, sloot spreker zich bij den heer De Geer aan. De laatste spreker was de r.k. afgevaar digde de heer Van Maarseveen. De ze wees op de groote activiteit van de Ossche brigade, waardoor allen met poli tieonderzoek en politiemaatregelen werden bedreigd!! Naar zijn oordeel heeft het par lement de taak te waken tegen willekeur van overheid of overheidsorganen. Wan- neer de conclusie wordt aanvaard, dan zal aan het gezag een fcware slag worden toegebracht, evenals aan de persoonlijke vrijheid!! Hoewel bok hij wel enkele kleine fouten bij den minister zag, was hij niet temin van oordeel, dat een zoo scherp vo tum over zijn beleid niet juist is. De mi nister werd slechts geleid door een hooge opvatting van plichtsvervulling. Men moet het waardeeren, dat de regeering de bur gers beschermt tegen haar eigen organen, aldus deze spreker!! Wat het niet ter in zage geven van documenten betreft, hier was spreker van meening, dat dit terecht is geschied. VERGADERING VAN HEDEN. Hedenmiddag werden de beraadslagingen voortgezet. De eerste spreker, de heer Rost van Tonningen (n.s.b.) was van oordeel, dat het dwaas is door gebrek aan oprechtheid de eeuwige gerechtigheid te trachten te ontvlieden. In deze zaak is veel leed ver oorzaakt en veel onrecht geschied. Een der grootste misdaden tegen mensch en volk is de schending van de ongerepte eer baarheid van jeugdige menschen. Over de ze schending is in deze Kamer nooit een woord gesproken. Mr. Marchant heeft van de waarheid van dit onrecht in Brabant getuigd Welk een schoone taak ware dezen mi nister van justitie beschoren geweest, schouder aan sc houd er met de maréchaussjée dé onverlaten op te sporen. De misilrijven van de geestelijken en ande ren behoorden de kern te zijn van de on derzoekingen, van deze Kamer. De -a.r- fraetie heeft den minister gedekt, even als de c.h.-fractie. Spr. voegde den heer De Geer toe, Jjet negende gebod niet te overschrijden. Allé fracties hadden inder tijd slechts lof voor den minister. Spr. gaf een. overzicht van de voorgeschiedenis waarbij hij wees op de houding van de partijen om den minster te dekken. De volle verantwoordelijkheid voor de onvolledigheid van het rapport der com missie draagt deze commissie zelf. Voor spr stond op grond van inlichtingen indertijd reeds de schuld van minstens één geeste lijke vast. Spr. wees op verschillende feiten die moeten bewijzen, hoe spr. tegengewerkt is. Van de bevoegdheid om inlichtingen aan de commissie te verschaffen, heeft spr, slechts eenmaal gebruik gemaakt. De com missie geeft van deze feiten in haar rapport onvolledige inlichtingen, aldus spr. De vergadering duurt voort). Gistermiddag te vijf uur hebben de am bassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou, Nagguar en Seeds, alsmede Strang, zich naar het Kremlin begeven, waar Molotof hun hét officieele antwoord van de Sovjet-Unie op de nieuwe Fransch- Britsche voorstellen heeft overhandigd. De bespreking duurde ongeveer een half uur. De secretaris van Seeds, Robert, is per vliegtuig naar Londen vertrokken om het Foreign Office rapport uit te brengen. Mo lotof zou» Volgens Reuten, hebben ver klaard, dat de Britsch-Fransche voorstellen nog steeds onaanvaardbaar zijn voor de Sovjet-regeering. ,Dat Idioor het Kremlin, DE KONINGIN TERUG IN DE RESIDENTIE. Vanmorgen is H.M. de Koningin per auto van Het Loo op den Ruygenhoek terugge keerd. Een bedekt dreigement. Havas meldt uit Londen: De „Daily Ex press" meldt, dat Duitschland er de re geeringen van België en Nederland van in kennis gesteld zou hebben, dat zij het op prijs zou stellen officieel geraadpleegd te worden, indien beide landen het eens zou den worden over een verhooging der ha venrechten te Rotterdam en Antwerpen. „De Duitschers aldus meldt het blad verklaren niet te kunnen berusten in een dergelijke verhooging, tenzij België en Nederland zich zouden verplichten hun in voercontingenten voor Engelsche en Ame rikaansche goederen te verlagen en het vrijkomende gedeelte aan te vullen met Duitsche goederen." WOLKBREUKEN EN OVERSTROOMINGEN. In Midden Europa heeft gisteren een noodweer gewoed, dat aan verschillenden menschen het leven heeft gekost en dat ook groote schade aanrichtte. In Moravië hadden groote overstroomingen plaats, ten gevolge waarvan 21 personen, onder wie negen kinderen, verdronken. Op de helling van den Hasenburg-berg bij Laun in Noord West Bohemen, is het door wolkbreuken tot een aardverschuiving gekomen. Het dorp Klapei, dat aan den voet van den berg ligt, verkeert in groot gevaar. Boven de gemeente Lutschki bij Kremnitz (Slovakije) is gister een zware wolkbreuk losgebarsten. Het door het dal stroomende water steeg tot een hoogte van zes tot ze ven meter en sleurde vijf van de zeven bruggen, waarvan er drie van beton waren, mee. Talrijke woonhuizen en bedrijfsge bouwen stortten in. Koning George en Koningin Elisabeth van Engeland zijn gistèrmiddag van hun reis naar Canada en de Ver. Staten, in En geland teruggekeerd. Tegen den middag kwam de „Empress of Britain" voor den in gang van de haven van Southampton aan De beide Prinsesjes, die hun ouders aan boord van een torpedojager tegemoet wa ren gegaan, stapten hier op de „Empress' over. Een hartelijke begroeting had plaats, Langzaam stoomde het schip daarop de ha ven in. Toen de „Empress of Britain" aan de haven gemeerd was, begaven de konin gin-moeder Mary en de broeders van den Koning met hun gemalinnen zich ter be groeting van het koningspaar aan boord, Op de kade stond een ontelbare menigte die het koningspaar, toen het van boord ging, enthousiast verwelkomde met luid ge juicht. Na een rondrit door de versierde straten van Southampton vertrok de ko ninklijke familie per extra trein naar Lon den. Na de begroeting door de autoriteiten eri de diplomaten in de Engelsche hoofdstad reed het vorstenpaar met de koninklijke fa milie in vier open landauers van Waterloo Station naar Buckingham Palace. De Ko ning en de Koningin werden door een groo te menigte verwelkomd. Bij hen in den eer sten landauer zaten ook de beide Prinses jes. De korte rit naar het Buckingham Palace voerde langs de Parlementshuizen, waar de zitting was onderbroken en waar de leden van Lager- en Hoogerhuis op de trappen en balkons stonden om hun Koning en Ko ningin het welkom thuis toe te roepen Voordien had Chamberlain voorgesteld een adres van welkom te zenden, welk voorstel met algemeene stemmen was aangenomen Voor Buckingham Palace had zich een geweldige menigte verzameld, die luide haar vreugde over den terugkeer van het koningspaar uitte. De Koning en de Ko ningin verschenen tweemaal op het balkon eenmaal voor het diner en eenmaal daar na. Vanochtend vroeg is een tractor met op legger op den weg ArnhemNijmegen, ter hoogte van Eist in een sloot gereden. De lading van den oplegger schoot door de cabine Omstanders trokken den 28-jarigen chauffeur uit den wagen. Nadat hem ter plaatse geneeskundige hulp was verleend, is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. Doordat de lading van den vrachtwagen in de cabine was geschoven, was de ravage zoo groot, dat men aanvankelijk niet be merkte, dat zich nog een tweede persoon in de auto bevond. Toen men de schoon moeder van W., die vanmorgen vroeg door nog meer wordt verlangd, was gisteroch-1 haar schoonzoon uit Venlo, waar zij woon- tend vroeg reeds onthuld. I de, was afgehaald, teneinde zich naar de In niet-offieieele kringen te Moskou ge- I woning van W. te Apeldoorn te begeven, looft men dat de Sovjet-regeering staat I vond, waren de levensgeesten bij de vrouw op hechte garanties voor de Oostzeestaten I reeds geweken. Men vermoedt dat ver en dat de nieuwe Britsch-FransChe formule I moeidheid van den chauffeur oorzaak van in dit opzicht niet ver genoeg ging. Dit het ongeval is. beteekent geen afbreken der onderhande lingen, doch het besprokene wordt thans I ter kennis gebracht van Londen en Parijs en waarschijnlijk zullen geen nieuwe be sprekingen met Molotof worden gevoerd, alvorens nieuwe instructies zijn ontvangen. Te Londen is nog geen officieele beves tiging ontvangen van het bericht uit Mos kou, dat Molotof de jongste Britsche voor stellen heeft verworpen' en eerst zal thans bericht van Seeds moeten worden afge wacht, alvorens de Britsche regeering een nieuw initiatief kan nemen. In diplomatie ke kringen heeft men, naar de diplomatie ke medewerker van Reuter verneemt, den indruk, dat de houding der Sovjet-Unie doet vermoeden, dat hierachter een diepere oor zaak schuilt dan alleen de kwestie der formule, doch het is nog te vroeg om zich een oordeel te vormen over wat hiervan de verklaring kan zijn. Zij, die zich met ingang van 1 Juli a.s, op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij- nende nummers EEN MERKWAARDIGE PROMOTIE. Gisteren is te Leiden gepromoveerd tot doctor in de rechten, de heer Marinus Vla ming, oesterkweeker te I I* s e k e. De heer Vlaming, die 38 jaar oud is, heeft zijn studie in zijn vrijen tijd tusschen zijn niet geringe zaken-beslommeringen door, tot een goed einde gebracht. Wij wenschen hem van harte geluk met deze mooie we tenschappelijke prestatie. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BELT: Half tot zwaar bewolkt of be trokken, regen met kans op onweer, koe ler, zwakke tot matige wind, aanvankelijk veranderlijk, later uit N. richtingen. UKKEL: Veranderlijke wind, betrokken hemel, met nu en dan schoon weer, plaat selijk kans op onweer. Za. 24 Juni. Zon op: 4 h 40; onder: 21 h 24. Licht op: 21 h 54. Maan op: 13 h 40; onder: 24 h 55. E.K.: 24 Juni. Hoog- en Laagwater te VliMingen: Juni. Hoogwater. Laagwator. Vrijdag 23 6.34 18.52 12.45 Zaterdag 24 7.32 19.52 1.37 13.50 Zondag 25 8.41 21.03 2.43 15.03 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwator. Vrijdag 23 8.25 20.47 1.38 13.55 Zaterdag 24 9.19 21.38 2.35 15.00 Zondag 25 10.18 22.42 3.40 16.14 Zij zouden een belangrijk I crediet kunnen aanbieden. Reuter meldt uit BerlijnEen groep be- I langrijke en invloedrijke Duitsche indus-| trieelen zal een delegatie naar Moskou zenden met het doel, de DuitschRussische handelsbetrekkingen te ontwikkelen. Reuter meent te weten, dat de delegatie uit zeven deskundigen bestaat. Enkelen zijn reeds vertrokken, terwijl anderen bin nenkort zullen gaan. Volgens berichten, die betrouwbaar schijnen te zijn, is de delegatie gemachtigd, Moskou een crediet van tien jaar ten be drage van 750 millioen mark aan te bie-1 den voor aankoopen in Duitschland, terwijl Duitschland bereid is, enorme hoeveelheden grondstoffen te koopen, in het bijzonder hout, leder en olie. Omtrent de arrestatie van een wethou der en een schoolhoofd te Krabbendijke, I wegens het plegen van onregelmatigheden in de boekhouding van het schoolbestuur kan nog gemeld worden, dat een en ander als reeds gemeld, aan het licht kwam bij het nazien van de controlestukken voor de vergoedingen aan de bijzondere scholen, welke uitgekeerd worden volgens art. 101 De Japansche troepen hebben gisteren de regeerings- en gemeentelijke gebouwen en andere belangrijke punten te Swatau bezet. De stad is geheel in Japansche han den. De oorlogsschepen en de transport schepen zijn de haven binnengevaren. Chineesche troepen uit het binnenland rukken thans naar Swatau op, om te trachten den Japanschen opmarsch te stuiten. In Chineesche kringen heeft de landing van de Japanneezen te Swatau weinig ver wondering gewekt, aangezien deze werd voorzien door de herhaalde bombardemen ten van de luchtmacht. Men acht het ver der een bevestiging van de Chineesche veronderstelling, dat de Japanneezen niet op groote schaal een opmarsch naar het binnenland zullen ondernemen, doch zich voorloopig zullen bezig houden met het achtereenvolgens bezetten van de haven plaatsen. De Japansche marine-autoriteiten hebben verder tot de commandanten der buiten landsche oorlogsschepen te Swatau een ul timatum gericht, waarin zij aankondigen, dat de buitenlandsche bodems de haven van Swatau te 15 uur plaatselijken tijd moesten hebben verlaten. Daarna zouden de Japanneezen de veiligheid der vreemdelin gen aan land niet kunnen garandeeren. Op het oogenblik bevinden zich in de haven de Britsche torpedobootjager. „Tha- net" en de Amerikaansche torpedobootja ger „Pillsbury", der 1. o. wet. Aanvankelijk dacht men met een vergissing te doen te hebben, maar Fndpkrhf» Pti Amerilca&nscbe toen ook de stukken van vorige maanden Ue üngeiSCne en AmeriKaanSCne werden gecontroleerd werden ook onjuist- I oorlogsschepen vertrekken niet heden ontdekt, welke men toen moeilijk I meer als vergissingen kon kwalificeeren. I De Britsche autoriteiten hebben het Ja- In zijn functie van hulp-officier van pansche verzoek tot terugtrekking van de justitie heeft de burgemeester toen de I schepen en staatsburgers uit Swatau ver- justitie te Middelburg van een en ander in I worpen en verklaard, dat zij het volste kennis gesteld. Deze gaf opdracht de twee I recht hebben, daar te blijven. In het Brit- verdachten den penningmeester van het I sche antwoord wordt nog gezegd, dat To- schoolbestuur, wethouder S. J. de K. en het hoofd van de oud-gereformeerde school aan de Julianastraat, den heer C. van H. in arrest te stellen en de. verschillende be seheiden in beslag te nemen. Gistermorgen I zijn de beide arrestanten, zooals wij reeds meldden, naar Middelburg overgebracht, terwijl ook alle stukken en de administra tie van het schoolbestuur naar Middelburg is overgebracht. De arrestatie van de twee personen, die beiden in het dorp zeer gezien waren, heeft groote verrassing gewekt in Krabbendijke. Zelfs voor het schoolbestuur kwam een en I ander als een donderslag uit helderen he mel, zooals de voorzitter, ds. v. d. Berg mededeelde. Door de onregelmatigheden is het school bestuur in geen enkel opzicht geldelijk be voordeeld. Het vermoeden bestaat, dat er tusschen de twee verdachten een afspraak heeft bestaan en dat de twee gearresteer den het teveel ontvangen geld ten eigen bate hebben aangewend. Groot kan dit be drag niet zijn. Men spreekt van hoogstens 200. De wethouder De K. was penningmeester van het schoolbestuur, doch deze man, die een klein boerenbedrijfje bezit, was admi nistratief niet voldoende onderlegd kio op de hoogte is van het standpunt der Britsche regeering in een dergelijke aange legenheid. Verder wordt gemeld, dat de Japanners zich aan Amerikaansche eigendommen te Swatau hebben vergrepen. Japansche troe pen hebben de entrepots en kaden van de maatschappij William Hunt bezet. Het Amerikaansche ministerie van mari ne meldt, dat admiraal Yarnell den Japan schen vlootautoriteiten heeft medegedeeld, dat ook de Amerikaansche oorlogsschepen in de Chineesche haven zullen blijven, „zoo lang de Amerikaansche burgers bescher ming en hulp noodig hebben". Het ministe rie heeft hieraan toegevoegd, dat niet al leen de Amerikaansche torpedojager Pills bury Swatau niet zal verlaten, doch dat een andere torpedojager, de Pope eveneens in deze haven voor anker is gegaan. Zeventig vrouwen van Britsche en Ame rikaansche nationaliteit zijn uit Swatau naar Hongkong geëvacueerd. De bezetting van Swatau door de Japanners beteekent een ernstige belemmering voor de levens middelenvoorziening van Hongkong, aange zien een groot deel van de aan bederf on derhevige levensmiddelen over Swatau wordt aangevoerd. Tijdens een te Washington gtehouden persconferentie bleek het, dat Huil den toe- Een groot gedeelte van de administratie I s^anfj swatau kalm opnam. Hij zei dat van den penningmeester werd dan ook I hgt (3epartement van staat niet voornemens door het schoolhoofd C. v. H. persoonlijk 1 was kwestie met Tokio te bespreken, gevoerd. Dit wettigt het vêrmoeden, dat beide personen zich door de onregelmatig heden te plegen, hebben bevoordeeld. Uit de gedragingen der verdachten na de ar restatie, meent men dit mede te moeten oDmaken. Beleedigende behandeling van Engelschen te Tientsin. Reuter meldt uit Tientsin, dat protesten zijn ingediend door den Britschen consul generaal aldaar. Twee Engelschen, House en Lord, werd gevraagd, toen ze zich aan meldden voor een onderzoek in een barak of ze Engelschen waren en toen ze hierop bevestigend antwoordden, werden ?e on middellijk in het midden geplaatst en werd hun bevolen zich uit te kleeden in het bij zijn van Chineesche vrouwen en kinderen. House werd geheel ontkleed en Lord mocht alleen zijn schoenen aanhouden. Hun klee- ren werden omdat men hem zijn mond wil de laten openen, wérd zijn paspoort tus schen zijn tanden geduwd. Na verdere be- leedigingen konden beiden gaan. Gistermorgen trachtten vijf employees van den PeipingMoekden-spoorweg over de internationale brug naar hun kantoor te gaan. Hetzelfde werd ongehinderd toege staan aan Belgen en Franschen, maar de Engelschen moesten hun jas uittrekken en hun broek en hun zakken laten doorzoeken. Dit geschiedde ten aanzien van een menig te Chineezen. Sovjet-onderdanen te Tientsin, van wie er ongeveer 200 zijn, zijn aan nog beleedi- gender behandelingen onderworpen ge weest vooral vrouwen. De Japanners heb ben gisteren ook de ladingen van Britsche schepen onderzocht. Volgens een door Domei ontvangen be richt uit Tientsin hebben de Japansche autoriteiten aldaar lachend de van Engel sche zijde verspreide berichten afgewezen, volgens welke Engelschen te Tientsin on derworpen zijn aan een barbaarsche behan deling bij het fouilleeren door de Japansche autoriteiten.' Volgens dit bericht worden alle menschen gelijk behandeld naar hun individueele verdienste. Vrouwen en kinde ren worden door vrouwelij kte Chineesche politieagenten onderzocht en niet door man nen. De Japanners willen uit een oogpunt van zelfverdediging het onderzoek niet ver slappen zoolang de Britsche regeering de regeering van Tsjiang Kae-sjek steunt. CHINEES GEëLECTROCUTEERD. Reuter meldt uit Tientsin: Een Chinees was vanochtend het eerste slachtoffer van de sedert 20 Juni onder stroom staande prikkeldraadversperringen rondom de Brit sche concessie. Reuter meldt uit Londen: Minister-pre sident Chamberlain heeft vanmiddag ver klaard, dat maatregelen worden bestudeerd om een einde te maken aan de schaarschte van aan bederft onderhevige levensmidde len in de concessie te Tientsin, waar op het oogenblik slechts een tiende van den nor- malen dagelijkschen aanvoer aankomt. Chamberlain herinnerde aan de berichten over nieuwe onwaardige behandelingen, door Britsche onderdanen ondergaan, en deelde mede, dat Halifax den Japanschen ambassadeur verzocht had in verband met deze berichten bij hem te komen. „Ik twijfel niet", aldus Chamberlain, „o f Halifax zal den ambassa deur duidelijk maken, wat w ij van deze ontoelaatbare beleedigingen denke n." De minister zeide vanochtend geen offici eele mededeelingen over den toestand te Swatau te hebben ontvangen, doch te oor- deelen naar de berichten in de pers scheen het, dat de Japanneezen een ietwat soepe ler standpunt hadden ingenomen. Op de vraag, of hij de toepassing van on middellijke vergeldingsmaatregelen wilde overwegen, antwoordde Chamberlain, dat, naar zijn meening, dit stadium nog niet bereikt was.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1