RECHTSZAKEN. STATËN-GENERAAL. GOES. WALCHEREN. tCum Laude geslaagd I ZUID-BEVELAND. Gemeenteraad van Middelburg. MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. WESTKAFELLE MEN DA. kleine duizend leden had. Menig mensch die het voorrecht heeft, dien leeftijd der ouden te bereiken ziet met weemoed dat er ledige plaatsen zijn in zpn familiekring, laat Eijn gedachten teruggatan naar de kinderen die vóór hem gingen. Maar voor een dergelijken jubilaris is er in de mees te gevallen nog wel den troost dat klein kinderen die plaatsen rond de feesttafel gevuld hebben- Zou deze vergelijking ook voor „Uit het VolkVoor het Volk" niet door te trekken zijn? En zou er iets schooners als feestge schenk aan den 75-jarige gegeven kun nen worden, dan een verdubbeld ledental? Daartoe roept de secretaris gaar ne uw aller medewerking in(. Aan den vooravond van een dergelijk jubileum moet het werken voor dat doel al een vreugde en een feest vooraf zijn. Het jaarverslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd. Dit geschiedde ook met het financieel ver slag van den heer Schenk als penningmees ter, waaruit blijkt, dat niettegenstaande de vele bemoeienissen van de vereeniging, de ontvangsten bedroegen 2842.21 en de uit' gaven 2853.46, zoodat het vereenigings- jaar 19381939 slechts 11,25 nadeelig saldo opleverde. Na het verslag van de financieele com' missie, waaraan een nota was toegevoegd, die tot toelichtende bespreking aanleiding gaf, werd de penningmeester gedéchar cheerd en werd door het reglementair uit treden van den heer J. A. Tavenier jr. in de financieeele commissie benoemd de heer L. A. Thielens en in diens plaats tot plaatsver vangend lid de heer B. A. van Verre. Bij acclamatie werden als bestuursleden herbenoemd de heeren L. M. Helder, J. J. Kerkmeijer en L. A. Schenk. Thans richtte de voorzitter zich tot den heer P. Luteijn om hem dank te brengen voor zjjn werk als bestuurslid, waardoor een groote band is ontstaan o.a. door zijn tevens secretaris zijn van het Middel- burgsch Muziekkorps, ook al bracht dit ook wel zijn moeilijkheden mede. Spr. vertrouwt dat de band zal blijven bestaan. De heer Luteijn dankte voor die woor den en zeide reeds meer dan een jaar van plein te zijn geweest af te treden omdat het hem moeilijk valt de besprekingen te vol gen. Maar steeds zal hij bereid zijn iets voor de vereeniging te doen ook als secreta ris van het Middelburgsch Muziekkorps. Spr. dankt de mede bestuursleden voor de pret tige samenwerking. In zijn plaats wer dtot bestuurslid geko zen de heer R. Hoegen met 32 der 35 uitge brachte stemmen. Hij verklaarde de benoe ming te aanvaarden. De voorzitter deelde nu mede, dat op 29 Juni, den jaardag van Prins Bernhard het Middelburgsch Muziek korps om half tien een fakkeloptocht, aan sluitende op een concert op het Molenwater zal houden en wekte de buurtcommissies op zich daarbij aan te sluiten. In den loop der vergadering bleek, dat deze optocht uit gaat van het Middelburgsch Muziekkorps en Uit het Volk alleen de fakkels ter be schikking stelt. De voorzitter wees er op, dat tot nu toe een 130 toe is gezegd door buurtcommis sies voor de viering van de jaardagen van de leden van het vorstenhuis, doch dat is voor 4 keer toch te weinig en het fondsje moet grooter worden. Er moet hulp komen en die kan alleen uit de burgerij komen. Spr. wil velen toeroepen wordt lid en steunt de vereeniging. Besloten werd een commissie voor propa ganda en ledenwerving in te stellen, waarin zoowel bestuurs- als gewone leden zitting hebben. Nog stond de voorzitter stil bij het 75- jarig bestaan der vereeniging in 1940 en was van meening, dat de vereeniging zoo veel symphatie heeft dat dit jubileum niet ongemerkt voor bij zal gaan. Wellicht is er reden een commissie samen te stellen en spr. stelt voor zich daarover eens te bera den. Bij de rondvraag heeft de heer Geers na mens de Midza combinatie aangeboden het beschikbaar stellen van ballons voor een eventueel op Koninginnedag te houden bal- lonwedstrijd. De voorzitter heeft voorloopig hartelijk dank gebracht door dit aanbod en verze kerd, dat het een onderwerp van bespreking zou uitmaken in de bestuursvergadering, die ook de kwestie van een eventueel feest bij de geboorte van een Prins of Prinses nader onder de oogen zal zien en binnen kort met de buurtcommissies zal bespreken. De voorzitter sloot de geanimeerde verga dering met een opwekking nu reeds te den ken over de viering van den 60sten jaardag van H. M. de Koningin, waarbij hij herin nerde aan de grootsche feesten bij den 50sten verjaardag van onze landsvrouwe. RAADSVERGADERING. De Raad van Goes zal Maandagavond half acht in openbare vergadering bijeen komen. DE HONDENBELASTING. Door den Raad werd aan art. 3 der ver ordening op de heffing eener hondenbelas ting een bepaling toegevoegd, houdende een nadere definitie van het begriphonden, uitsluitend gehouden wordende ten dienste van den landbouw of eenig bedrijf van nij verheid of ter bewaking van gebouwen, erven, vaartuigen of woonwagens. Analoge bepalingen werden voorheen in verordenin gen van enkele andere gemeenten opgeno men en destijds door de Kroon goedge keurd. Door den minister van binnenlandsche Zaken wordt thans hiertegen bezwaar ge maakt. Z.E. is van meening, dat aan de hand van feitelijke omstandigheden moet .worden beoordeeld, of een hond uitsluitend Wordt gehouden ter bewaking van gebou wen enz. en acht het niet juist, dat in de gemeentelijke verordening een nadere defi nitie wordt gegeven van het bepaalde in art. 286 der Gemeentewet. B. en W. geven den Raad in overweging, de aangevochten bepaling in te trekken. AAGTEKERKE. Nu de verordening op öe heffing van leges is goedgekeurd, heb ben B. en W. besloten de verordening op bet ventverbod met ingang van 1 Juli 1939 in werking te doen treden. Mede doordat de zenuwen gekalmeerd en de geest helder bleef door het gebruik van Münhardtjs Zenawtabletten Zenuwstillend Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.j BIGGEKERKE. Het bestuur van de Oranjevereeniging heeft voor de feestelijke herdenking van het 25-jarig jubileum van den burgemeester op a.s. Vrijdag het vol gende programma samengesteld. Om 9,15 uur des morgens zal door de muziekvereeniging een rondgang door de gemeente worden gemaakt en zullen de schoolkinderen den burgemeester een zang- hulde brengert. Van 10 tot half 12 uur zal het feest met de kinderen in beide scholen worden voortgezet. Van 's morgens 7 tot 11 uur zal een ring- rijderij gehouden worden. Des middags 1,30 uur zal de burgemees ter met zijn echtgenoote van zijn woning worden afgehaald, begeleid door de ring- rijders te paard. Zij zullen op het gemeente huis worden ontvangen door het bestuur der Oranjevereeniging, waar door den voorzitter namens de gemeente zal worden gesproken en een huldeblijk van de bevol king zal worden aangeboden. Met het oog 'op de plaatsruimte zullen slechts familie leden en deputaties kunnen worden toege laten, doch er zal voor gezorgd worden, dat buiten het gemeentehuis de toespraken door middel van luidsprekers te volgen zul len zijn. Om ongeveer 3 uur zal een optocht wor den gehouden, waaraan verschillende ver- eenigingen deelnemen, langs het gemeente huis en waarbij muziek- en mondorgelver- eeniging hun medewerking zullen verlee- nen. Van 4 tot 6 uur worden volksspelen ge houden en van 7 tot 8 stoeltjesrijden te paard, waarvan een film zal worden ver vaardigd. Om 5 uur zal de burgemeester gelegen heid geven tot feliciteeren in het gemeente huis, tot uiterlijk 6 uur. Van 8.15 tot 9,15 geven de muziek- en de mondorgelvereeniging een concert. Daarna zal de feest-verlichting worden ontstoken en zal een filmvoorstelling worden gege ven onder meer van de feestelijkheden van dien dag. RITTEM. Wegens bloedverwantschap kan de heer W. Ovaa, die tot gemeente raadslid is gekozen, als zoodanig geen zit ting nemen. Zijn opvolger op de lijst is de heer A. Poelman. Deze heeft bedankt, zoodat als gekozen zal verklaard worden de heer W. Cevaal Abrz. 's-HEER-ARENDSKERKE. Maandag- en Dinsdagavond is alhier ten overstaan van dokter Van Gelderen examen afgelegd door een aantal deelnemers van den cursus E. H. B. O. Cursus werd gegeven door dokter Van der Made en wijkzuster Kranenbarg te. 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer-Hen- drikskinderen. Bij monde van den burgemeester dankte het college van B. en W. den heer Van der Made en mej. Kranenbarg, voor de vele moeite die ze zich hebben getroost voor de opleiding der cursisten. Als blijk van waardeering overhandigde dè burge meester aan den heer Van der Made en mej. Kranenbarg een cadeautje. Diploma/s konden worden uitgereikt aan: de dames A. Kuzee; M. Goeman; J. Lin- denbergh; J. Joosse; M. Hoogesteger; L. v. d. Plasse; P. Philipse; M. W. Mol; L. S. Sturm; J. Sanderse; C. Lindenbergh; J. Kole; de heeren G. v. d.. Waa; J. P. Lin denbergh en M. Wiskerke, allen cursisten van 's-Heer-Arendskerke (dorp); en de dames P. Steketee; A. Weststrate; C. Cab- boort; en de heeren H. Remijn; A. de Schipper; W. Francke; A. v. d. Meer; W. J. van der Maden en Chr. Jansen, allen cursisten van 's-Heer-Hendrikskinderen. HOEDEKENSKERKE. Door den voor zitter van het Centraal Stembureau is be noemd tot lid van den Raad de heer Joh. Louisse. Deze heeft de benoeming aange nomen. De Raad bestaat dus thans uit 3 R.K., 1 Chr. Hist., 1 Vrijzinnig, 1 A.R. .en 1 Staatk. Geref. KANTONGERECHT TE MIDDELBURG. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement o£ andere verkeersovertredingen: D. T.. Middelburg, A. A., Oostkapelle, B. M., Ril land, allen vrijspraak, A. J. S. en M. P., Goes, A. M., Arnemuiden, W. M. L., Kou- dekerke, ieder 1 of 1 d. h., C. B., Mid delburg, A. C. de R., Vlissingen, ieder 2 of 2 d. h„ P. B., Sint-Laurens, 2 of 1 d. h., J. M., 's Heer Arendskerke, A. S., Goes, ieder 3 of 2 d. h., C. de H., Vere, 2.50 of 2 d. h., J. de B. en M. v. d. S., beiden Middelburg, ieder 5 of 5 d. h., C. K„ Kloe- tinge, 1 en 7.50 of 1 en 3 d. h., N. R., Ierseke, f 20 of 10 d. h., J. J. H., Sint- Maartensdijk, 20 en 10 of 10 en 5 d. h., P. J. C., Soeburg, 2 x 25 of 2 x 10 d. h. Te Baarland venten zonder vergunning: M. P., Goes, 3 of 3 d. h. Zonder vergunning van den Burgemees ter in een vergunningslocaliteit muziek ge ven: J. C., Vlissingen, 5 of 5 d. h. Op andere dan door den Burgemeester aangewezen plaatsen voetballen: J. S., Mid delburg: teruggave aan ouders. Overtreding IJkwet: J. L„ Middelburg, 3 of 3 d. h., met verbeurdverklaring vmi het gewicht. Als schipper een Rijkskanaal bevaren zon der dat het schip is voorzien van een peil schaal: J. A. H„ Wemeldinge, 1 of 1 d. h. Overtreding Regl. wegen en voetpaden: B. V., Nisse, 2 of I d. h'. Als schipper in lading nemen van een lading ten aanzien waarvan geen tusschen- komst of goedkeuring eener bevrachtings commissie was verleend: M. J de P., Goes, 7.50 of 5 d. h. Openbare dronkenschap: L. S., Arnemui den f 10 b. s. 10 d.h. (Vervolg verslag van Woensdag). Verkoop grond bij Dokhaven. Het volgende voorstel was dan om aan D. Y. Lafeber 16 m2 gemeentegrond aan den nieuwen weg langs de dokhaven te ver- koopen voor 1 per m2, totaal 16. De heer PAUL vraagt waarom geen teekening is overgelegd. De heer JERONIMUS zegt, dat het gaat om een der weinigen, die wel wilden huren maar niet koopen. Het voorstel werd zihis. aangenomen. Verhuring gemeente-woning Burg. en weth. stelden voor de gemeen tewoning aan het Molenwater (Koepoort) opnieuw te verhuren aan de Wed. C. van der Weele voor 2.25 per week Alzoo besloten z.h.s. Verlenging huur lokalen. Het bestuur van het St. Joseph Gesticht verzocht verlenging van de huur van 2 be nedenlokalen van het vroegere schoolge bouw aan de Lange Delft, en wel voor een jaar en tegen ƒ.200 per jaar. Burg. en weth. stellen voor dit verzoek in te willigen. Alzoo besloten z.h.s. Gemeente-begrooting 1938. Aan de orde was de vaststelling van de eindwijziging der gemeentebegrooting 1938. iDe VOORZITTER zeide, dat dit het stuk is, waarvoor de vergadering noodig was, omdat voor 1 Juli de eindwijziging der begrooting over het vorig jaar moet zijn vastgesteld. Spr. gaf enkele inlichtingen naar aan leiding van vragen en opmerkingen van de commissie van financiën. De heer PAUL vroeg naar een verhoo ging van de kosten van de exploitatie van de pakhuizen in het O.L huis en de heer KöGELER naar een post van het elec- trisch bedrijf. Vooral bij de rekening komt een en an der nader ter sprake. Begrooting gemeentewerken 1938. Ook voor de begrooting 1938 van gemeen tewerken was een eindwijziging voorge steld. Alzoo besloten. Rekening 1938 vee- en vleesch- keuringsdienst. Het laatste voorstel der agenda was dat tot goedkeuring van de rekening 1938 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst, sluiten de met een batig saldo van 2439. Alzoo besloten. Het Abottoir. Inzake het abattoir deelde de heer BOASSON mede, dat men het met de B. en W's van de kringgemeenten het eens is, nu is het woord aan de raden. Er is nog een kwestie en wel inzake de soort van leening, omdat er is een ex ploitatierekening en een annuïteitsrekening. Gei Staten zijn voor een vlugge aflos sing der leening. Men moet maar afwachten wat Ged. Sta ten zullen doen. Als de bezwaren uit den weg v zijn geruimd hopen B. en W. in de tweede vergadering van September de zaak aan de orde te kunnen stellen. Rondvraag. De heer PAUL herhaalde als lid der commissie voor de bedrijven, een klacht over 't voor rekening van den nieuwen eige naar plaatsen van een nieuwe meter com binatie van het electriciteitsbedrijf. Spr. vroeg hoe B. en W. hierover denken. De heer BOASSON zeide, dat verschil lende installaties niet meer voldoen aan de te stellen eischen' en het niet billijk is de huidige bewoners' op kosten te jagen. Het is goed bij nieuwe bewoners de instal latie in orde te doen brengen. Het gaat over het al of niet moeten be talen en daarom wilt spr. de zaak nader onder de oogen zien. De heer JERONIMUS heeft ook menig maal klachten hooren uiten, Toezicht is noodig en goed maar is tegen te veel be moeizucht van de zijde van het bedrijf. De heer PAUL is er tegen, dat B. en W. en de directeur eischen stellen buiten de verordening om. Hij betreurt het dat de directeur destijds niet naar de klachten 'n onderzoek instelde. De heeren SULKERS en FLIPSE geven ook voorbeelden van klachten inzake deze kwestie. De heer BOASSON herhaalde de toe zegging van een nader onderzoek ter zake. De heer LAMBERMONT heeft een klacht over een lantaarnpaal op het Mo lenwater en wil die verplaatsen of een andere kleinere geven. De heer WONDERGEM klaagde over de bestrating tengevolge van het graven voor de werken van den Rijkstelefoon. De VOORZITTER meent dat de bestra ting nog moet worden opgehaald. Hij zal er met den directeur van ge meentewerken over spreken. De heer SULKERS bepleitte een uitge breidere gelegenheid voor kosteloos zwem men. De heer BOASSON zeide, dat er tegen de overzijde vein het kanaal verschillende bezwaren rezen. Of het wat is uit te brei den, kan bij een nieuwe excursie van B. en W. nader worden nagegaan. De heer JERONIMUS kreeg ten ant woord dat er geen pertinent verbod van den Waterstaat is. Spr. zegt dat juist bui ten de gemeente Middelburg in de rich ting Vlissingen nu veel gezwommen wordt en daar zal men veel meer aanstoot aan kunnen nemen. De heer DEN HOLLANDER vroeg waar om de zwemschool zoo vele uren geslo ten is. Was dat niet zoo, dan werd het zwemmen in het openbaar zeker minder. Hierna werd te half vier de vergadering gesloten. Goes, 21 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groote veiling. Kruisbessen 11,50—11,80, per 100 kg. Kleine veiling. Fruit. Aardbeien 1635, Roode bessen (Prolific) 25, Early Rivers 48, Hollanders 43, Vroege kersen 1323, per 100 kg. Groenten: Andijvie 22,50, Dubb. Prin- cesseboonen .46, Stamsnijboonen 2127, Doperwten 6,5015, Peulen 622, Tuin- boonen 56,50, Postelein 9, Groene Savoye kool 46,50, Tomaten 1319, Nieuwe Aardappels 56, idem (drielingen) 34, idem (kriel) 12,50, Oude aardappels 1- 2,50, per 100 kg. Kroten 57, Kunne 4,50, DE TWEEDE KAMER KEURT HET WETSONTWERP INZAKE DE KINDER BIJSLAGVERZEKERING GOED. De Tweede Kamer is gisteren niet aan de zaak Oss toe gekomen. Den geheelen mid dag heeft zij besteed aan de artikelsgewjjze behandeling van het ontwerp regeling kin derbijslagverzekering. Er waren tal van amendementen, waarvan er slechts één werd aangenomen, nl. een van den anti- re v. heer Smeenk, waardoor de uitvoering van de regeling door de bedrijfsraden af hankelijk werd gemaakt van een wijziging van de ziektewet, waarbij ook uitvoering van de ziektewet door de bedrijfsraden mo gelijk gemaakt zal moeten worden. Zoo lang de uitvoering van de ziektewet niet door bedrijfsraden kan geschieden, achtte de voorsteller het ongewenscht dat de bedrijfs raden zouden worden ingeschakeld in de uitvoering van de fegeling der kinder bij slagverzekering. Het wetsontwerp is ten slotte met 66 te gen 22 stemmen aangenomen. Onder de amendementen, welke de meer derheid niet konden halen was er een reeks van den heer Vos (lib.). Deze had voorge steld de bedrijfsraden niet bij uitvoering in te schakelen. Voorts om een loongrens van f 3000, vast te stellen en een leeftijdsgrens van veertien jaar, verder dat de uitkeering bij het vierde in plaats van bij het derde kind zou beginnen. Evenals de heer Smeenk zag hp een amendement stranden, dat pre- mieverhaal op de werknemers mogelijk wilde maken. De heer Drees (s.d.) stelde voor in plaats van een klimmende schaal van bijslagen en eenheidsbijslag van 15 cent per werkdag per kind vast te stellen, doch ook dit amendement werd verworpen. De nationaal-socialistische heer Wouden berg had een tweetal amendementen inge diend o.a. tot vaststelling van een een heidsbijslag van 25 cent per werkdag per kind doch deze werden niet voldoende ondersteund om in aanmerking te komen voor behandeling. De meerderheid welke deze amendemen ten ten val bracht, bestond in groote trek ken uit de rechtsche fracties, met eenige dissidenten en eenigen bijval van links. 'Het amendement betreffende het premiever- haal vond tevens de sociaal-democraten te gen zich. Bij de stemming over het geheele ont werp voegden de meeste sociaal-democra ten, de communisten en de christen-demo craten zich bij de voorstemmers. VERSCHILLENDE WETSONTWERPEN DOOR DE EERSTE KAMER AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft gisteren een groot aantal wetsontwerpen afgedaan. Bij de behandeling van eenige naturalisa ties maakte de heer van Vessem (n.s.b.)) bezwaar tegen het wetsontwerp waarin de naturalisatie van den oud-gezant van Oos tenrijk den heer Alexich was opgenomen, daar deze volgens hem zou geschieden met dispensatie van wettelijke vereischten en daar zij een politiek karakter zou dragen. Minister Goseling wees er op dat de heer Aiexich zijn vaderland had verloren en dat hij hier te lande jarenlang heeft gewoond. Het ontwerp werd aangenomen met de stemmen der n.s.b. tegen. Bij een ontwerp betreffende de artillerie inrichtingen deelde minister Van Dijk in antwoord op een vraag van den heer Van Vessem mede dat de liquidatie van het geen reeds was gebouwd op het Lyceum plein te s-Gravenhage wel zal meevallen. De onderhandelingen zijn echter nog gaan de. Zonder stemming vereenigde de Kamer zich met de wetsontwerpen aangaande ver dedigingsvoorbereiding. Wetsontwerp autovervoer personen Bij het wetsontwerp autovervoer perso nen gaf de heer Ter Haar (c.h.) uiting aan zijn vrees voor verstarring van het autover keer terwijl hij de aandacht vroeg voor vermindering van de hooge lasten welke op dit verkeer drukken. De heer Van de Bilt (s.d.) bepleitte opneming van werknemers vertegenwoordigers in de commissie de heer Von Bönninghausen (n.s.b.) had een alge- heele oplossing van het vraagstuk willen zien voorgedragen en kwam op voor de autobussen. Minister Van Buuren ant woordde dat men het aantal auto's hier te lande niet met het buitenland kan verge lijken omdat hier zooveel waterwegen zijn en dat het niet doenlijk ware de vervoerre- geling tezamen met de fiscale aangelegen heden in een ontwerp onder te brengen. Met de stemmen der N.S.B. tegen werd het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Het vluchtelingenkamp. De rest van den middag werd besteed aan het Vluchtelingenkamp. Hierbij maakte prof. Kranenburg (v.d.) bezwaar tegen de voorgestelde bijeenbrenging in één kamp van de niet op andere wijze onder dak ge- komenen. Volgens den heer Vorrink (s.d.) is het aantal vluchtelingen hier te lande op 20 k 25.000 te schatten waarvan onge veer 10 bij het kamp is betrokken. Ook hy achtte een centraal kamp niet ge- wenscht De heer Van Vessem (n.s.b.) was van meening, dat niet zulk een groot aantal vluchtelingen in ons land had mogen zijn toegelaten. De heer De Bruijn (r.k.) steunde het re- geeringsvoorstel. Minister Van Boeyen zeide dat het altijd de bedoeling is geweest één kamp te bou wen. Aanvankelijk dacht hij aan 2500 per sonen. Doch dit aantal is inmiddels toege nomen en neemt nog steeds toe. Daarom moet er nu een selectie worden gemaakt. Het is in het belang van de vluchtelingen de emigratie centraal voor te bereiden. Na repliek werd het wetsontwerp met 26 tegen 14 stemmen aangenomen. Tegen stem den de soc. dem., vrijz. dem. en de n.s.b. Peterselie 2, Rabarber 34,50, Rammenas 2—2,50, Sjalotten 2,50, Selderij 1,50—2,50, Wortelen 2.506, per 100 bos. Andijvie (breedblad) 0.65—1,20, Bloemkool 2,50—2, Kropsla 0,501,20, Komkommers 26, Koolplanten 0,09—0,12, per 100 stuks. VRIJDAG 23 JUNI. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. Alg. Programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 P. Wijnappel's strijkensemble en gram. I.45 Gram. 2.00 Orgelconc. 3.00 Gram. 4.30 KRO-ork. 5.15 Gram. 5.30 Peregrinos-ork. (6.006.20 Land- en tuinbouwcauserie en ca. 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-ork., KRO- Melodisten, Jodel-Trio en solisten. 10.00 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Cabaret. 11.00 12.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Ca. 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Esmeralda. 12.00 AVRO-Amusementsork. (Om 12.15 Ber.). 12.45 Gram. 1.15 Palladians. 2.00 Dis cocauserie. 2.45 Ensemble Jonny Kroon en gram. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 5,45 VARA-ork. 6,28 Ber. 6,30 Letterkundig overz. 6,50 Gram. 7,00 VARA- Kalender. 7,05 Cyclus. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Cyclus. 8,00 Klarinet en piano. 8,30 Causerie. 9,00 Radiotooneel. 9,45 Or gelspel. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avondwij ding. 11,00 Gram. 11,30 Jaszmuz. (gr. pl.) II,5512,00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11,40—11,50 Gram. 12,10 Orgelconc. 12,35 White's Collegians. I,20 Causerieën. 1,352,20 Solistenconc. 2,453,05 Zang, 4,15 Cabaret. 4,50 Radio tooneel. 5,20 Gram. 5,40 „Four Trouba dours" en solisten. 6,20 Ber. 6,50 Orgel spel. 7,05 Parlementair overz. 7,20 Varié- té-ork. en solisten. 8,05 MengesJ Strijk kwartet. 8,40 Radiotooneel. 9,20 Ber. 9,50 Piano. 10,05 Reportage. 10,35. Ork. 11,20 Bissett's Canadians en solisten. 11,50 Gram. 12,15—1220 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 11,20 Cantrelle- ork. 1,25 Gram. 3,35 Cello. 3,50 Zang. 4,50 Piano. 5,05 Zang. 5,25 Gentil-kwartet. 6,35 Zang en piano (met toel.) 7,25 Zang. 7,55 Gram. 8,50 Radiotooneel. 11.2012,50 Nachtconcert. KEULEN 456 m. 6,50 Gram. 7,35 Meinin- ger Landesork. 8,509,50 Hagestedt's ork. 12,20 Amusementssextet en solisten. 1,35 Sted. ork. Saarbrücken. 2,303,20 Fabrieks- ork. 4,20 Ork. 5,35 Sted. ork. Solingen. 6,10 en 7,20 Gram. 8,30 Leo Eysoldt's ork. 9,20 Opera (opn.). 12,05 Gram. 12,203,20 Gevar. nachtconcert (opn.).. BRUSSEL 322 en 484 m, 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Ork. 1,502,20 en 5,20 Gram. 7,20 Dansork. en gram. 8,20 Gram. 8,23 Ork. 9,20 en 10,30 Symphonie-ork. II,00—11,20 Gram 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. 1,502,20 en 5,20 Gram. 5,35 Zang. 5,50 Viool. 6,05 en 6,50 Gram. 8,20 en 9,35 Radio-ork. mmv. solist. 10,3011,20 Gram. en zang. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 8,35 Uitz. voor reservisten. 9,35 Pop. conc. 10,20 Ber. 10,40 Sportnieuws. 10.50 Piano. 11,00 Ber. 11,2012,20 Stuttgarter Strijkkwartet Openbare vergadering van den Raad der gemeente GOES op Maandag, 26 Juni, fies namiddags 7% uur Punten van behandeling: Vaststelling der notulen van de ver gadering van 31 Mei 1939. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan eener kas- geldleening, groot f 47000. 3. Voorstel tot verhooging van het be drag der aangegane geldleening ad f 107.000 met f 6100. 4. Voorstel tot wijziging der verordening op het bestuur van het Gasthuis. 5. Voorstel tot verhooging van het aan het Gasthuis versterkte voorschot voor verbouwing. 6. Verzoek van den heer A. W. van der Hammen om eervol ontslag als Hoofd der O.L. school A. 7. Wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1938. 8. Besluit van het Burgerlijk Armbestuur tot wijziging der begrooting dier in stelling voor het dienstjaar 1938. 9. Verzoek van het bestuur der Vereeni ging tot stichting en instandhouding van Christelijke scholen voor zwak zinnige kinderen op Walcheren, ge vestigd te Middelburg, om subsidie. 10. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing eener belasting op hon den. 11. Bezwaarschrift van mevrouw C. H. Reedijk-Surie tegen haar aanslag in de rioolbelasting, dienst 1939. De Burgemeester, Van Dusseldorp. en Advertenttën voor dit blad worden nwg»""""»" door den Agent v. uismshx. MIDDELBURG. DO 22 Jun VR 23 Jun. Gew. Alg. verg. aandeelh. N.V. De Zweminrichting; De Vergenoeging 16.30 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 23—DO 29 Jun.: „Verwaarloosde Jeugd" (Crime school) en „Bei mir bist Du schön" (Een modern huwelijk), 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Middelburg VR 23DO 29 Jun.: „De drie Walsen" (Les trois Valses) en „Charlie Chan" op „Broadway", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Electr. Drukkerij G. W. den Boes, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6