Interpellatie-Wijnkoop over ket altreden van minister De Wilde De Japansche blokkade van de Briische concessie te Tientsin LANDBOUW. LAATSTE BERI0KTEIL „De crisis zal nu permanent zijn tot het aftreden van minister Colijn". Minister De Wilde had reeds het vorig jaar willen aftreden. Waar het Tokio feitelijk "ZL'-rc 5 om te doen is. BURGERLIJKEN STAND. Gemeenteraad van Middelburg. C. F. FRUMAU GEEN SPREEKUUR. GESLOTEN FIRMA VAN DER MULE 's-Gravenhage, 16 Juni. De tweede Ka mer kwam heden bijeen onder voorzitter schap van mr. J. B- H. van Schaik. Aan de orde is de interpellatie van den heer Wijnkoop over de. oorzaken van het aftreden van den minister van financiën en de daaruit ontstaan zijnde gevolgen. De heer W ij n k o o p (comm.) ver wondert er zich over, dat de regeering sinds 20 Mei geen verklaring heeft gege ven van het aftreden van minister De Wilde. Er zijn allerlei geruchten over ge gaan.. In de mededeeling van de regeering lezen wij, dat het bezwaar van minister De Wilde was tegen de nieuwe uitgaven. Welke zjjn die nieuwe uitgaven? Welke besparing zal de heer Colijn brengen? In de Volkskrant (r.k.) kan men lezen, dat men aan een budgetair evenwicht niet ge looft. Dat er tegenstrijdigheden waren, is duidelijk. De heer Colijn heeft al meer malen gewicht in de schaal gelegd om de eenheid van de regeering |te probeeren te handhaven. De taak, die hij thans op zich neemt, is zwaar. De heer Colijn wordt langzamerhand een wonderbaarlijke figuur. Het christelijk cement is gebar sten. De heer Colijn rekent in politicis wel een beetje naar zich toe. In dit ver band wijst spr. op de verkiezingen van 1937 met den onnatuurlijken aanwas der anti-rev. stemmen en op de Statenver kiezingen, waarbij de Anti-Rev. weer op hun oude basis kwamen. Door het aftreden van minister De Wilde is tweedracht aan het oppervlak gekomen. Deze crisis zal nu permanent zijn tot het aftreden van minister Colijn. De betrachte geheimzinnigheid bewijst de onmacht van de regeering. Er werd gezegd, dat het ministerie van 1937 hech ter zou zijn dan het voorafgaande. Spr. wijst op enkele feiten, die verschil van meening in het kabinet doen vermoe den. Hoe staan de verschillende regee- ringspartijen tegenover den economischen toestand? De defensie-lasten bedragen volgens den heer Verschuur reeds meer dan een half milliard. De r.k. zqn bezig een soort copie te brengen van een soort fascistische politiek. Spr. is overtuigd, dat de heer Colijn een andere opvatting heeft. De heer De Wilde, dus ook de heer Co lijn, wil budgetair evenwicht door de oudé aanpassing, waardoor weer nieuwe lasten op de massa worden gelegd. Het bezwaar van de ar. tegen het plan- Westhoff en de jeugdregistratie is, dat zïj geld kosten. Nu kunnen de r.k. den schijn handhaven, dat zij iets voor c^n socialen zorg willen doen. Zij kunnen den heer Co lijn de schuld geven, dat de maatregelen niet doorgaan. Ook tegenover de heer Slotemaker de Bruine worden steeds groote woorden gebrdikt, doch de roomsch katholieken laten hem zitten. Ook wijst spr. op de houding van de roomsch-katholieken in de zaak Oss. Zy spraken daar over „wraak ovèr het aftre den van minister De Wilde". Toch gaan de a.r. maar door met hun voorloopig compromis. Misschien zijn de roomsch-ka- tholieke massa's meer verbitterd door den heer Colijn dan de massa's aan den an deren kant. Spr. hoopt, dat de heer Colijn zijn ze ventigsten verjaardag mag vieren, doch niet als minister-president. Uit de zaak-Oss en de erfpachtzaak is gjebleken, dat de, democratie haar eigen zaken uitstekend kan wasschen. Spr,. wil een homogeen kabinet en de communisten niet 'alleen. Spr. wil een groote lijn van practisch handelen. Men heeft noodig een concentratie van de krachten der democratie en geen stui vertje-wisselen in het kabinet. Een voor uitstrevend program is gewenscht. Spr. stelt vervolgens de vragen, welke men aantreft op de le pag. van dit blad. De minister-president, minister van al- gemeene zaken en minister van financiën a.i., de heer C o 1 ij n, beantwoordt den heer Wijnkoop. Spr. is van oordeel, dat uit de agenda niet blijkt, dat hier gelegenheid is voor een groot politiek debat of een finan- cieel-economisch debat. Daaraan dient een behoorlijke schriftelijke voorbereiding voor af te gaan. Reeds in Augustus van het vorige jaar had mr. De Wilde ernstige bezwaren tegen de begrooting. Toen had de minister reeds het voornemen ontslag te vragen. Hq heeft er echter vanaf gezien, daar men stond vlak voor het nieuwe zittingsjaar van de volksvertegenwoordiging. Hij stelde echter als voorwaarde, dat het eindcijfer van den gewonen dienst niet zou uitgaan boven dat van het voorafgaande jaar. Tegenover alle verhoogingen door werkloosheidsbestrijding moesten dus besparingen elders staan. Het overleg over de voorloopige begroo tingen zoo deelt dr. Colijn verder mee, is nog niet ten -einde. Een beslis sing zal niet lang kunnen uitblijven.. Zij kan voor het einde van deze maand worden tegemoet gezien. Spr. beantwoordt vervolgens dfe vragen van den heer Wijnkoop; (Ook hiervoor zie men de le pag.) (Vergadering duurt voort.) De toestand te Tientsin, waar de Ja- panneezen voor de Britsche concessie een blokkade hebben opgeworpen en den toe gang tot de concessie beheerschen, neemt een ernstiger karakter aan. Naar men weet zijn de strubbelingen tusschen de Japansche militairen en de autoriteiten der Britsche nederzetting te Tientsin begonnen naar aanleiding van een Japanschen eisch tot uitlevering van vier Chineesche moordenaars, die een Ja panschen douane-commissaris zouden heb ben gedood. De Britsche autoriteiten wei gerden deze uitlevering, iwaarop Japan met verschillende vergeldingsmaatregelen dreigde en tenslotte de Britsche concessie isoleerde. Men zal begrijpen dat al deze maat regelen van Japansche zijde genomen niet alleen gaan om een uitlevering van vier moordenaars. Deze kwestie heeft een die peren achtergrond. In het optreden der Japanneezen moet men meer zien een po ging om Engeland te dwingen de Japan sche politiek in het Verre Oosten te aanvaarden. Den Japanneezen zijn de ne derzettingen der blanken in China altijd een doorn in het oog geweest omdat zij er een van de ernstige belemmeringen in zien, de Japansche heerschappij over Chi na te kunnen vestigen. De Japansche autoriteiten hebben nu besloten nieuwe maatregelen tegen de concessies te nemen indien de te Tientsin genomen maatregelen het gewenschte doel met bereiken. Dit doel is niet een plaat- selqke regehng door plaatselijke onedr- n^ dergRn; tmaaar een al§eheele herzie- Britsche politiek in China en een definitieve regeling van het vraaestuk der buitenlandsche concessies In China Al le Britsche voorstellen tot een compromis zijn van de hand gewezen- De Japansche autoriteiten hebben be sloten de blokkade voort te zetten. Op den eersten dag van de blokkade hebben de Japansche posten op de zeven toegangswegen tot de Britsche concessie slechts 1200 personen doorgelaten, ter wijl normaal ongeveer 70 tot 100 duizend personen deze nederzetting in en uitgaan. is eren werd het onderzoek nog stren ger doorgevoerd en op de internationale brug was het verkeer tot een duizendste van normaal geslonken. ttVoedselgebrek; voer ven i^an JaPansche zijde het ver zetting c ®vensmicJdelen naar de neder- schaarsctue gestaan' wordt toch een Alle marlt/311 gr°ente en fruit -^meld. voorreen d Tn zijn leeS' terwif de reT n l kruideniers snel verminde- Drocent ilct" Prijzen met 50 tot 70 procent gestegen zjjn. Twee Chineezen doodgeschoten. In den ochtend van den derden dag •der blokkade hebben de Japanneezen hun maatregelen heden nog verscherpt. In de vroegte werden de buitenlanders uit hun slaap gewekt door schoten, gelost op de barricade voor de renbaan. Er ont stond een groote opwinding, die niet ver minderde, toen men vernam, dat twee Chineezen, die manden met groente over de barricaden aanreikten, waren neerge schoten „om een voorbeeld te stellen". Zeer weinig Chineezen mogen de con cessies binnenkomen of verlaten. In het door de Japanneezen beheerschte gebied wakkeren agitatoren de anti-Engelsche en anti-buitenlandsche gevoelens aan. De voedseltoestand blijft critièk. In den afgeloopen nacht is wat melk en wat groente in de concessie gebracht, doch niet genoeg om aan de behoeften der be woners te voldoen. De Engelschen wa gen zich, gedachtig aan de vernederingen van de vorige dagen, over het algemeen niet buiten de concessie. Protesten Vanzelf sprekend heeft de Britsche re geering te Tokio en de Britsche autoritei ten te Tientsin krachtige protesten bij de Japanneezen ingediend, zonder resultaat tot nu toe. Ook de Amerikaansche regeering heeft tegenover de Jhpansche regeering uiting gegeven aan haar bezorgdheid over de blokkade te Tientsin. Een verklaring van Chamberlain. Minister-president Chamberlain heeft gis teren in het Lagerhuis een verklaring af gelegd over de blokkade. Hij deelde mee dat Britsche onderdanen en andere buiten, landers bij de barrikaden door de Japan neezen zijn aangehouden en gefouilleerd, Levensmiddelen mogen naar de nederzet ting worden vervoerd, doch de prijzen stij gen. De Britsche scheepvaart wordt lastig gevallen. De Britsche autoriteiten hebben maat regelen genomen de orde te handhaven en het Britsche escortevaartuig „Lowestoft" ligt gemeerd aan de Bund van de Britsche concessie. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft bij den Japanschen minister van buiten landsche zaken geprotesteerd. Chamberlain vetsigde de aandacht op de verklaring van den Japanschen woordvoer der te Tientsin, die heeft gezegd, dat het vraagstuk niet kan worden geregeld door, het uitleveren van de vier Chineesche be klaagden, doch dat de blokkade ten doel heeft een grooter samenwerking van de Britsche autoriteiten in China af te dwin gen. De minister-president voegde hieraan toe: dat het duidelijk is, dat indien dit het standpunt van de Japansche autoriteiten te Tokio is, zij van een incident gebruik maken tot het verkrijgen van meer dan het uitleveren van de vier Chineezen. Dit zou een politieke kwestie doen rijzen, waarbi; ook andere mogendheden betrokken zijn en derhalve staat die regeering in nauw con tact met de regeeringen van Frankrijk en de Vereenigde Staten. De toestand is zeer ernstig, doch de re- geering kan op het oogenblik nog niet zeg gen, welke maatregelen zij zal nemen. ONDER DEN GROND? De post brengt ons een door dr. H. van Rappard onderteekende plechtstatige „Bekendmaking", behelzende, dat zijn was- j en rasechte Nederlandsch-Duitsche nazi- partijtje het bijltje ér -r althans /boven- grondseh by neerlegt. De motiveering daarvan is als de lezer het begrijpt, is 't ons wèl en een pluim op zijn hoed, maar wij kunnen er niet heelegaar by dat (aldus deze Duitsche ridder)„de door de N.S.N.A.P. verkondigde waarheid mach tiger was dan eik vooroordeel en dus won de duitsche wereldbeschouwing hier te lande gestadig veld" Zoozeer, dat regeering, land en volk als- de-dood voor heer Van Rappard en de wei nige zijnen wordende, ten leste hem en zqn partij, in strijd met de grondwet, buiten de wet stelden. Althans, zoo ziet hy het. Dit „schandeiyk en leugenachtig gehets" heeft dezen Führer in duodecimo „doen be sluiten, als protest tegen deze willekeur van regeeringsinstanties" „het func- tioneeren der N.S.N.A.P. met ingang van 10 Juni tot nader order te staken" wek teverstaan, omdat zqn „rechtmatig bestaan de en correct [sic!] werkende party elke bovengrondsche activiteit onmoge lijk gemaakt wordt". Men mag dus aannemen, dat deze haken kruiser van boven naar onder den grond verhuist, geiyk de vossen en de mollen. Ende stoffelijke resten der leven den Hij ruste daar in vrede. Weinigen zullen zijn rouwdragenden zijn. 6 HET VREEMDE DAT TREKT. Het is een bekend verschynsel, in Neder land: het vreemde trekt. We worden er vaak mee bedot: in Nederland uit Neder- landsch materiaal gemaakte fietsen met een buitenlandsch, liefst Engelsch, merk zijn véél beter dan wanneer het merk „Snij boon" of „Vuurtoren" of wat niet al was; in Brabant vervaardigde schoenen van on- berispelijken pasvorm en fraai model, mo gen niet „Snel" of „Roosje" of „Colijn" of „Ritmeester" of „yan Oldenbarnevelt" hee ten, maar ze moeten „Swift" of „Superbe' of „Real so-and-so" heeten, en we koopen ze, betalen ze graag duurder dan „Holland- sche" schoenen en verbeelden ons, dat ze veel beter passen Zoo zqn we nu eenmaal. We moesten ons er voor schamen, maar het is zoo. Twee zeer merkwaardige voorbeelden troffen we dezer dagen op ander terrein. In de „Haagsche Post" stond onlangs een opgetogen verhaal van een medewerker over die reuze-actieve Britsche spoorwegen. Die hadden nota bene een kwiek vrouwtje aangesteld als acquisitrice, vervoer-werf- ster. Die verkocht heele treinen, organiseer de reizen en wat niet al. Dat was nog eens werkIntusschen kent Nederland dit in stituut precies net zoo goed: de 9000 kin deren die uit Limburg en Holland deze da gen naar Zeeland komen, zijn door zulk een Nederlandsche kwieke vrouw, vervoer-werf- ster voor de Nederlandsche Spoorwegen, hierheen gebracht. Maar wie rept daar van? Op de excursie met het M.S. „Koningin Emma" van de „Zeeland" naar Harwich-Londen troffen wij een col lega, die veel in Engeland reisde. „Neen, moet je n's hooren, hoe ze die dingen in Engeland aanpakken, zeg: daar kun je met een heele trein uit kampeeren gaan „de trein is je home, je hotel, en de spoorwegen sjouwen je voor een civiele prijs heel Groot Brittanje door. Moet je bij ons eens om ko men" Men heeft kunnen lezen, hoe dezer dagen prof. Goudriaan allereigenhandigst het ver treksein voor den eersten Nederlandschen kampeertrein heeft gegeven, nog geen week nadat er over zoo'n smalinkje over de N.S. gedebiteerd was. Maar ja: dat is alles ook maar Neder- 1 a n d s c h fabrikaat, en dat trekt niet Toch mag men verlangen dat, wie het el ders geziene aan 't eigen land ten voorbeeld wil stellen, eerst zichzelf op de hoogte stel le, zou men zoo zeggen. VEREENIGING „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD". De trekpaardententoonstelling te 's-Hertogenbosch. Op 29 en 30 Juni zal de Gemeente Den Bosch in haar prachtige veehallen de Ne derlandsche trekpaarden herbergen. De fokkers hebben hun beste beentje voor gezet, want het aantal inschryvingen is, boven verwachting, tot 450 gestegen. Uit alle provinciën zijn vertegenwoordigers van het zware ras uitgezocht om in Den Bosch te laten zien, dat de zware edele viervoe ters nog aan beteekenis hebben gewonnen. Want het zou ongepast zijn te denken, dat de mechanische krachtbronnen alleen maar meer waarde hadden. Een kijkje in Den Bosch zal doen zien, dat er nog vele enkel voudige P.K.'s in ons lande aanwezig zijn, die niet met geronk en benzinedampen tot arbeid zqn te brengen, doch in staat zqn tot groote krachtsontwikkeling met eigen levende spierkracht. Daarbij wordt zelfs de vraag ontlokt of het niet gewenscht is deze levende krachtbron in nog hooger mate als reeds het geval is, op den voorgrond te brengen. Want het staat toch onomstoo- telijk vast, dat elk land een belangrijk deel van zijn bodem moet laten bewerken en exploiteeren en dat het paard daarbij een belangrijke en voordeelige rol spelen kan, omdat het op eigen bodem gefokt wordt en van eigen bodem gemaakte producten kan onderhouden worden. Daarom is het zien en bestudeeren van deze trekpaarden alleszins de moeite waard. Er wordt in dat ras nog wel niet gesproken van stroomlij nen. maar toch wordt de waarde van het paard naast de kracht ook afgemeten naar elegance. In dit opzicht heeft men in den loop der jaren leeren begrijpen, dat vlot heid van beweging en kracht moeten sa mengaan met harmonie in bouw. Er mag verwacht worden, dat de keur- collectie van de Nederlandsche trekpaar den, welke in Den Bosch vertoond zullen worden, aan de hoogste eischen zal vol doen. Het geheel is ingediend in 25 cate gorieën, vanaf 2 jaar tot 9 jaar en ouder, Deze zullen door de beste paardenkenners aan een onderzoek op exterieur worden on derworpen. Er blijven voor het kennersoog altijd nog verschillen, al schijnen ze voor DE BLOKKADE VAN TIENTSIN. - il.-V'; Het D.N.B. meldt uit Tokio: In de bq- eenkomst van het Japansche kabinet heeft de minister van oorlog, Itagaki, vanmorgen verklaard, dat de Japansche autoriteiten te Tientsin de maatregelen „met kalme vastberadenheid" doorzetten, om alle mis verstanden uit den weg te ruimen. De minister van buitenlandsche zaken, Arita, deelde mede, idat de Britsche ambas sadeur nadere verklaringen heeft gevraagd omtrent de redenen, die tot de blokkade geleid hebben. Arita had geantwoord, dat de geheele aangelegenheid in de handen der plaatselqke autoriteiten te Tientsin lag. Hq had de Britsche regeerjng voorgesteld met Japan samen te werken, opdat de kwestie voor goed geregeld kon worden. Het kabinet heeft besloten de maatrege len te Tientsin te handhaven en vastbeslo ten door te zetten. Een overeenkomstig besluit werd geno men door een conferentie van het bureau voor China, waaraan werd deelgenomen door den minister-president, de ministers van oorlog, marine, buitenlandsche zaken en financiën en den secretaris-generaal van het bureau, generaal Janagawa. De Amerikaansche zaakgelastigde heeft inlichtingen gevraagd over den toestand der Amerikanen te Tientsin. Naar Domei meldt, is daarop geantwoord, dat de Amerikaan sche rechten en belangen niet bedreigd worden, daar Amerika slechts middellijk bq de gebeurtenissen betrokken is. FINANCIEEL BERICHT. DE R.V.S. IN 1938. In het jaarverslag over 1938 van de Le vensverzekering Maatschappij N.V. Rot- terdamsche verzekeringsocieteiten (R.V.S.) wordt als belangrijkste feit in het boek jaar gememoreerd de herdenking van het honderdjarig bestaan der Maatschappij op 24 September. De productie van nieuwe verzekeringen was grooter en bovendien het bedrag der vervallen verzekeringen minder dan in 1937. Ook in financieel" opzicht is 1938 we der een gunstig jaar geweest. Op 1 Januari 1938 was het verzekerd be drag 402.911.011. Aan nieuwe verzekerin gen werd in 1938 afgesloten 61.644.238, terwijl door omrekening vreemde munt en andere oorzaken 417.306 aan het verze kerd bedrag werd toegevoegd. De totale vermeerdering in 1938 bedroeg dus 62.061.544 tegen 58.351.603 in 1937. Door het overlijden van verzekerden, het aanbreken van het voor de uitkeering bij leven vastgestelde tijdstip, door afkoop, omzetting en andere oorzaken werd 34.273.823 afgevoerd, tegén 35.537.038 in 1937. De vooruitgang was düs, voor het beheele bedrijf 27.787.721 en de stand op 31 December 1938 430.698.732. Volgens de basis, waarop de premiereser ve is berekend, werd aan uitkeering bij overlijden verwacht een bedrag van 2.796.893. In werkelijkheid behoefde slechts 1.769.059 te worden uitgekeerd Voor de kosten van administratie en het innen der premiën was beschikbaar 2.290.000; benoodigd was slechts 1.649.000. De Premiereserve voor het ge heele bedrijf bedraagt per 31 December 1938 77.863.365. Zij is gemiddeld berekend op een rentevoet van 3.52 pet., terwijl in 1938 inderdaad een netto-rente werd ge kweekt van 4.04 pet. Naast de premiereserve wordt er nog ge wezen op de Extra Reserve ad 9.235.126 en op het Maatschappelijk Kapitaal ad 4 millioen. De grootste post onder de beleggingen wordt gevormd door Hypotheken. Deze be dragen op 31 December 1938 29.272.923 en maken 32.80 pet uit van het totaal der beleggingen. De gekweekte rente van hy potheken over 1938 bedraagt gemiddeld 4.34 pet. De beurswaarde der effecten bedroeg op 51 Dec. 1938 10.478,912; de belegging in den vorm van leeningen op schuldbeken tenis omvatte op 31 December 1938 een ka pitaal van 24.202.265, dit is 27.12 pet van het totaal der beleggingen. De balanswaar- de der onroerende goederen bedraagt 12107.723. De algemeene vergadering van aandeel houders heeft de balans- en de winst- en verliesrekening» goedgekeurd. De verdee ling van het saldo ad 966.981 zal geschie den: Extra reserve 536.188; Reserve voor Bijzondere Doeleinden 6.184; Reserve voor Afschrijving 8.943; Aandeelhouders 5 pet over 811.300 40.565; Winstgratifi catie Personeel 135.000; Tantièmes Direc tie en Commissarissen 67.228; Houders van Winstbewijzen 30.012. Van het restant ad 142.859 wordt uit gekeerd aan aandeelhouders 105.565, re- sorveering dividend en tantièmebelasting 29.326 en extra reserve 7.968. Het di vidend bedraagt 30 pet op de verplicht en 10 pet op de onverplicht gestorte bedragen de uitkeering op winstbewijzen 120. Middelburg. Getrquwd: C. Broodman, 23 j, jm. en E. J. D! Boel, 18 j. Jd.; Li. J. den Hollander, 9 j. jm, én P. L. Zonruiter, 27 j. jd.; H. C. 'ferméulen, 29 j. jm. én J. J. dé Bree, 23 jd. Goes. Getrouwd: C. J. Joossens 23 j. jfn. en J. van 't W.estende 26 j. jd. Ovérleden: J. I. Ramondt 68 j. wed. W. de Jönge. (D.Z.) Vlissingen. Van 12—15 Juni. GetrouwdW. Sihke. 46 j. en W. Stroo, 39 j. J. Goedbloed, 28 j. en A. S, Snoep, 31 j. P. A. Kampwart, 21 j. en M. Chris- tiaanse, 21 j. K. de Bree, 43 j. en M. P. Fagel, 44 j. J. H. Ligteringen, 26 j. en L. van Beveren, 24 j. J. Roelse, 25 j. en J. J. Heijboer, 23 j. Bevallen: L. Smit, geb. den Engelsman, d. P. van der Valk, geb. Flissebaalje, d. P. Weezenbeek, geb. Wqt. d. C. P. Tournoq. geb. Begars, 2d. J. C. Schreur, geb. Voorting, z. B. Rozenberg, geb. Phil, d. E. E. A. van der Wijk, geb. Spittler, z. M. C. A. Post, geb. Faasse, d. H., P. Hubregtse, geb. Goedvriend, z. M. S. Leertouwer, geb. Frederiks, z. Overleden: R. van Tq'en, 19 j. jm. A. de Visser, 26 j., man van C. J. Gillissen. J. Nqssen, 72 j., man van E. Daane. G. Faber. 19 j. jm. (V. C.). den leek allen even goed en gelqkvormig, En het is immers goed, dat de verschillen worden kenbaar gemaakt, opdat de fokkerij in haar opbouw niet op een dwaalspoor zal geleid worden. Naast deze keuringen zal deze grootsche show ook dienstig gemaakt worden om ons trekpaardenras meer bekendheid te geven naar buiten. In verschillende ons omringen de landen heeft het reeds een goede naam, welke zoo mogelijk versterkt worden moet. Hiertoe zal de gelegenheid worden geboden, omdat Duitschland, Zweden, Frankrijk, Ita lië, Letland vertegenwoordigers naar Den Bosch hebben afgevaardigd, waarvan plan nen voor aankoop van fokmateriaal vroeg of laat het gevolg kunnen zyn Ook ons Vorstelijk Huis deed de jubi- leerende vereeniging het genoegen van haar hooge belangstelling blqk te geven, H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bemhard boden medailles aan ter aanmoediging en ondersteuning van het moeilijke streven der fokkers. Vergadering van den Raad der gemeente Middelburg, op Woensdag den 21 Juni 1939, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vergaderingen van 24 Mei en 2 Juni 1939. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag onderwijzer School J. 4. Benoeming van a. een bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand; b. een lid der Commissie van beheer voor den Middelburg—Vlissingschen rijweg; c. een lid der Streekplancommissie Walcheren. 5. Toekenning van premiën voor verbete ring van arbeiderswoningen. 6. Verkoop strook gemeente-grond bq Dokhaven. 7. Verhuring gemeente-woning Molenwa ter (Koepoort). 8. Verlenging huur lokalen vroeger schoolgebouw Lange Delft. 9. Eindwijziging Gemeentebegrooting 1938. 10. Eindwijziging begrooting 1938 Gemeen tewerken. 11. Voorloopige vaststelling jaarrekening 1938 Vee- en Vleeschkeuringsdienst. Middelburg, den 16 Juni 1939. De Burgemeester, J. VAN WALRé DE BORDES. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het zeer plot selinge overlijden van onzen lieven Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHANNES VERHAGE, Weduwnaar van Jacoba Dekker, in den leeftijd van 60 jaar. J. VERHAGE. A. VERHAGE—TÏLROE. J. VERHAGE. J. J. VERHAGE—PUNT en Kleinkinderen. Middelburg, 16 Juni 1939. Seisweg 87. Heden overleed te Amster dam, in den leeftijd van 67 jaar, onze zeer geliefde Zwa ger, de Heer JAN FREDERIK WIJNEN, Echtgenoot van Charlotte Cappon. Zijn heengaan was vrede. S. BROUWER. D. M. J. BROUWER— CAPPON. Middelburg, 15 Juni 1939. Geen bezoek. Arts, Middelburg Zaterdagmiddag 17 Juni Middelburgsche Verfhandel W. L. Heijboer Co. N.V. Maandag 19 Juni 1939 wegens sterfgeval van 11-2 uur. VRUCHTENGEBAKJES, VRUCHTENTAART. M. PETERSE, Patissier, M'burg. Trommeltjes MIDDELBURGSCHE GEVELTJES Trommeltjes ZEEUWSCH PROFETENBROOD Trommeltjes ZEEUWSCHE BOTERBABBELAARS Daui'l, Telefoon 187, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3