SPORT. Vereeniging „Ziekenhuis- verpleging op Walcheren" Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Tegen overname landbouw crisismaatregelen door de bedrijfsgenooten. DE OLYMPISCHE DAG. RADIO-PROGRAMMA. AfiENDA. aan herstellingswerken ten bate van het behoud van monumenten, die niet in han den van de wereldlijke of kerkelijke over heid zijn. waarop Ged. Staten bevestigend antwoorden. Ged. Staten hebben overwogen of er aanleiding in de toe te kennen percen tages der kosten wijziging te brengen, doch zij ontkennen dit en stellen tenslotte voor telkenj are 10.000 in het fonds te storten en telken jare in de begrooting te bepalen voor welke monumenten en tot welke bedragen voor ieder monument in het bij zonder, bijdragen uit dat fonds zul len worden verleend. Ged. Staten zullen aan het verleenen van bijdragen zoodanige voorwaarden kunnen verbinden als door hen wenschelijk worden geoordeeld. Zaterdagmiddag hield de Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" haar jaarlijksche algemeene vergadering in de bo venzaal van het Nederlandsch Koffiehuis te Middelburg onder voorzitterschap van jhr. A. F. C. de Casembroot. Deze heette de afgevaardigden van de af- deelingen welkom op deze 11e jaarvergade ring en wees op het mooie, reeds versche nen jaarverslag, dat tevens een overzicht gaf over de eerste 10 jaar van het werken der vereeniging en meende, dat vooral voor de heeren Onderdijk en Van Geus een bij zonder woord van dank op zijn plaats is voor de samenstelling daarvan. Er blijkt uit, dat men nimmer de uitkeeringen heeft moe ten beperken. Destemeer doet het spr. leed dat er in een der afdeelingen op het platte land een afscheiding heeft plaats gehad en hij hoopte, dat deze splijtzwam niet zal voortwerken. Men laat alles, wat kan, aan de leden ten goede komen, wat o.a. blijkt uit de belang rijke punten der agenda. Men heeft nu een behoorlijke reserve en nog een extra reser ve voor koersverschillen, terwijl ook re kening wordt gehouden met de rentedaling. Het reeds gepubliceerde jaarverslag en de rekening van den secretaris-penning meester werden goedgekeurd. Met algemeene, 57 stemmen, herkoos de vergadering de heeren H. J. van Geuns te Middelburg en M. Reijnhoudt Jr. te Dom burg tot bestuursleden. In plaats van den heer A. Koets te Sint- Laurens, die niet herkiesbaar was, koos de vergadering tot lid van de financieële com missie den heer H. van Leerdam te Nieuw en Sint-Joosland, thans plaatsvervanger en tot plaatsvervanger, den heer J. Wonder- gem te Sint-Laurens. Hierna kwamen de verschillende belang rijke bestuursvoorstellen aan de orde. Contributieverlaging'. Het eerste betrof het verzoek van het be stuur tot goedkeuring van zijn besluit tot verlaging van de contributie voor de B en C verzekering, ingegaan 1 Januari 1939. De v o o r z. lichtte toe, dat het bestuur aanvankelijk heeft gestaan tusschen ver hooging der maximum uitkeering van 100 tot 200, doch tenslotte het beter vond de contributie voor de B verzekering te doen doen dalen van 8 tot 6 c. en van de C ver zekering van 14 tot 12 c. De vergadering be sloot zonder discussie of hoofdelijke stem ming met deze handeling van het bestuur accoord te gaan. Samenwerking met Vlissingen. Het bestuur vroeg vervolgens machtiging de B en C verzekering uit te breiden tot Vlissingen in samenwerking met de ver eeniging aldaar en onder nader met die ver eeniging overeen te komen voorwaarden. De secretaris lichtte dit voorstel toe en wees er op, dat bij de oprichting der vereeniging de bedoeling was heel Walche ren te omvatten en daarom is tot het laat ste oogenblik met Vlissingen vergaderd, doch Vlissingen richtte toch een aparte ver eeniging op. Later is weer een poging tot samenwerking gedaan, doch dit is toen door de Vlissingsohe vereeniging verworpen en deze bleef gescheiden verder werken. Maar toch moest er eenige samenwerking zijn en dat voornamelijk op de dorpen in den vorm van het overnemen van elkanders leden. Dit ging goed voor de verzekering inzake de ligdagen, omdat de kosten daarvan bijna ge lijk zijn. Anders is het voor de drie jaar ge leden opgerichte B en C verzekering. Dit is in Vlissingen niet gelukt, men scheen er niet zoo de behoefte aan die verzekering te gevoelen. Dit geeft moeilijkheden bij het overschrijven van leden. Verschillende wij zen om aan deze moeilijkheden te ontko men, noemde spr. maar zeide dat men nu in principe moet uitmaken, dat men voor Vlis singen een B en C verzekering mogelijk moet maken met controle van uit Middel burg, doch inning der contributie te Vlis singen en alles verder op den leest van de Middelburgsche regeling. Voor het platte land is dat moeilijker een basis te vinden, te meer door de toename van het aantal leden der ziekenfondsen. Het samenwerken met Vlissingen zal de basis van de B en C verzekering verster ken De vergadering machtigde het bestuur in deze verder te werken. Ook Vlissingen zal hierover moeten beslissen. Verlenging verpleegtijd, Minder vlug kon worden afgewerkt het voorstel van het bestuur het aantal ver- pleegdagen, dat wordt vergoed met ten hoogste 3,75 per dag, te verhoogen van 30 in een kalenderjaar tot 42 in een tijd vak van 52 achtervolgende weken, aan vangende met den eersten dag van opna me. De V o o r z. herinnerde aan zijn reeds gemaakte opmerking, dat de reser ve niet meer behoeft te worden vergroot en men nu het batig saldo in dezen vorm aan de leden ten goede wilt laten komen Van de verlenging van de betaalde lig dagen van 30 tot 42 zullen volgens de ge gevens ongeveer een achtste der opgeno men leden profiteeren. De secretaris behandelde tege lijk het laatste voorstel, namelijk om als overgangsmaatregel vanaf 1 Juli tot en met 31 December 1939 een maximum aan tal verpleegdagen van 35 toe te staan te rekenen vanaf 1 Januari 1939. Spr. wees er op, dat ook dr. Koch tot een maximum van 35 dagen komt en meer dan 42 komt dan ook niet veel voor. Moeilijkheden zijn er meermalen geweest bij het overloopen van een verblijf in een ziekenhuis van het eene kalenderjaar op het andere, waarbij men dan zelfs de meening hoorde, dat de patiënt in net tweede jaar door de contributie weer de recht had op het maximum aantal da gen en er langer kon blijven. Dit wordt ondervangen door de regeling van 42 da gen binnen 52 weken na de eerste opna me. Het voorstel, dat geheel in het belang der leden was, gaf aanleiding tot een zeer uitvoerige discussie en wel omdat men meende, dat het moeilijkheden zal geven, dat de overgangsmaatregel niet geldt voor hen, die tusschen 1 Januari en 30 Juni van het loopende jaar zijn opge nomen en die ook meer dan 30 dagen wa ren verpleegd, en toch maar 30 dagen kregen uitgekeerd. Andere kwamen tegen deze veronder stelling op en werd door een plattelander zelfs gesproken van eén beroerde menta liteit als men daarover valt. Het bestuur heeft na onderling overleg besloten aan de geopperde bezwaren tege moet te komen en ook hen, die daarvoor in aanmerking komen en die in het eer ste halfjaar 1939 zijn of nog worden op genomen van de nieuwe bepalingen te doen profiteeren. Toch bleef er tegen deze wijziging oppositie bestaan en er waren nog verdedigers van het oorspron kelijke bestuursvoorstel. Het gewijzigde werd echter aangenomen met 46 tegen ill stemmen. Bij de rondvraag werd op een vraag uit de vergadering geantwoord, dat de af scheiding te Westkapelle aan de afdeeling der vereeniging een vrij groot ledenverlies heeft bezorgd. Het bleek niet wel doenlijk ook de kos ten te vergoeden van een bezoek aan het ziekenhuis op advies van den huisdokter en alleen voor een consult. Er werd met klem opgewezen, dat de vereeniging ver zekert tegen Ziekenhuisverpleging en wat daarmede in verband kan worden ge bracht. Nadat zoowel door een der Mid delburgsche afgevaardigden als door een van het platteland woorden van hulde tot het bestuur waren gericht over alles wat in het belang der leden wordt ge daan, sloot de V o o r z. de vergadering met het uiten van zijn blijdschap, dat er opgewekt gediscusieerd was. Als men al les zonder op of aanmerking slikte, kon den de afgevaardigden beter thuis blijvèn en konden kosten bespaard worden. Vrijdag a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw sche eilanden in de Raadzaal te Middel burg. Daar komt o.a. aan de orde de vaststel ling der rekening over 1938, die aanwijst in ontvang 76917 en aan uitgaven 72034.67, met een voordeelig saldo van 4882.53 te gen 3862.48 eind 1937. De Commissie voor de financiën stelt voor de rekening goed te keuren. Prijshandhaving van merkartikelen. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Drenthe te Meppel is een adres ontvangen, waarin er bij den Minister van Economische zaken opnieuw wordt aan gedrongen strafbepalingen in te voeren, die het euvel der schending van verpakking van merkartikelen zouden kunnen bestrij den en wel speciaal de aandacht werd ge vestigd op de prijsonderbieding van merk artikelen. Van de afdeeling Zeeland van den Alg. Bond tot behartiging der belangen van den Nederlandschen Fotohandel was het ver zoek ingekomen om adhaesie aan het adres van de Drentsche kamer te willen betuigen. Deze adressante wijst er op, dat de bona fide fotohandel aanmerkelijk schade onder vindt door de unfaire praktijken van de zij de van beunhazen en anderen, die niet di rect tot de branche behooren en de erva ring heeft bewezen, dat zonder wettelijke maatregelen aan dezen wantoestand moei lijk een einde kan worden gemaakt. Het bureau der kamer acht zeker de schending der origineele verpakking van merkartikelen een kwaad voor den bona-fi- de handel en vindt dan ook alleszins aan leiding de Kamer voor te stellen tot den Minister een schrijven te richten om aan een en ander adhaesie te betuigen. De com missie voor de handelsbelangen vereenigt zich met het voorstel. Een aan de Kamer in afschrift toegezon den adres van de Kamer te Rotterdam, ge richt tot den Minister van Economische za ken, inzake het rapport betreffende over neming der landbouwcrisismaatregelen door de bedrijfsgenooten maakte in de ver gadering van het bureau een punt van be raadslaging uit. De inhoud van het adres is geheel en al in overeenstemming met de meening van het bureau terzake en de over- groote meerderheid der kamer heeft zich ook meermalen uitgesproken tegen het euvel, dat bij de regeling van agrarische be langen, waarbij ook handelsbelangen zijn be trokken de handel geheel of bijna geheel wordt uitgeschakeld. De kamer te itotter- dam zegt volgens het bureau zoo terecht in haar adres: „dat geen sprake mag wezen van „inschakeling" van handel en industrie in een kader, dat anderen in elkaar hebben gezet, doch dat deze belangrijke takken van volksbestaan slechts mogen worden betrok ken bij eene regeling, waaraan zij zelf heb ben medegewerkt". Het bureau meent derhalve dat er voor de Kamer alle reden is. een woord van pro test te doen hooren tegen het bedoelde rap port. De Minister heeft toch het rapport ter openbare kennis gebracht om belangheb benden in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren kenbaar te maken. VOETBAL. HELMONDMIDDELBURG 5—2 Ongeveer 4000 toeschouwers waren op het mooie veld aanwezig toen de wedstrijd begon. Ook in deze ontmoeting liep Middel burg direct goed van stapel en waren de groën witten in het begin het meest aanval lend. Een schot van Verhulst en een twee tal hoekschoppen op het doel van Helmond leverden echter niets op. Toen na 10 min. spelen Moens een schot stopte liep de mid- voor Van Heesch op den keeper in en werk te den bal in doel. De scheidsrechter kende het punt toe, maar o.i. was het hier een on- geoorlsofd aanvallen van den keeper. Mid delburg antwoordde met eenige gevaarlijke aanvallen, waarbij o.a. een mooie combina tie van Vogel en Dirkse vermelding ver dient, maar de sterke verdediging van Hel mond kon niet gepasseerd worden. Na een kwartier nam Verhulst een vrije schop even buiten het strafschop gebied keurig hard vloog het leder in doel (11). Bij een daarop volgenden aanval van Middelburg schiet rechtsbuiten Simons naast. Helmond wordt nu iets sterker en zij weet dit in een doelpunt uit te drukken. Aan den anderen kant mist Dirkse een kans op den gelijk maker. Ook het Middelburgdoel ontkomt te- nauwernood aan doorboring als de linksbui ten van Helmond hard op de paal schiet. Even later houdt Moens een hard schot van v. Heesch er keurig uit. In de voorhoede van Middelburg gaat het nu minder, vooral door het slechte spel van Neufeglise, dat remmend werkt. Een minuut voor rust slaagt de thuisclub er in den voorsprong te vergrooten tot 31. Na de hervatting ontstaat een gevaarlijk moment als Ploegaert denkt dat de scheidsrechter voor buitenspel zal fluiten en hij blijft staan. Deze kans wordt door over schieten echter niet benut. Eerst na 20 min. spelen slaagt Helmond er in den stand op 41 te brengen. Een mooi schot van Vogel redt de Helmond doelverdediger fraai. Wan neer de Helmond rechtsbuiten de score op -I heeft gebracht, komt Middelburg weer in den aanval. Een schot van Dirkse keert de keeper. Uit een goed aangeven van Si mons verkleint Vogel den achterstand (5—2). Helmond was in dezen wedstrijd zeer ac tief, speelde beter en won verdiend, al is de uitslag wel geflatteerd te noemen. Middel burg speelde ook niet slecht en de groen witten hebben het Helmond niet cadeau ge geven. Hertogs en De Beer vormden een goede verdediging, terwijl in de middenlinie Verhulst goed was. De linkervleugel van Helmond was zeer gevaarlijk, vooral door het telkens van plaats verwisselen van Drouen en Van Heesch. Middelburg speelde na de rust met 'n gewijzigde voorhoede. Ca rol stond linksbuiten. Dirkse linksbinnen en Neufeglise rechtsbinnen. Een verslechtering kon deze opstelling niet genoemd worden, doch veel ging er toch ook weer niet van uit. EIL. BOYS—ALLIANCE 4—2. Eil Boys zorgde voor de verrassing, daar zij Alliance overwon. De Roosendalers ver schenen met 4 invallers, waartoe o.a. de bei de backs behoorden. Alliance nam het in de eerste helft veel te gemakkelijk op, terwijl de Boys juist met groote geestdrift zich in den strijd wierpen. De thuisclub nam de lei ding, terwijl kort nadien den voorsprong tot 20 vergroot werd. Eerst vlak voor rust scoorde Alliance het eerste tegenpunt (2—1). Toen na de hervatting Eil. Boys den stand op 3-1 bracht werden de Roosenda lers wakker geschud. In de nu volgende periode waren zij sterk aanvallend, doch E. B. keeper Van Vlaanderen weerde zich" prachtig. Alliance verkleinde den achtêr- stand tot 32, waardoor de spanning steeg. Maar toen kort voor het einde een fout van een verdediger der gasten de Boys weer een punt bezorgde (42) was de nederlaag van Alliance een feit. RCS—XERXES 4—6. RCS speelde gisteravond een vriend- schappelijken wedstrijd tegen den Weste lijken le klasser Xerxes uit Rotterdam. Het was een aardigen wedstrijd met goe de momenten en veel doelpunten. Bij Xerxes, dat eenige reserves had opgesteld, was het plaatsen en combineeren beter verzorgd en mede door het uit positie spelen der achterhoede van RCS gelukte het zes punten te maken. Echter wat de veld- meerderheid betrof won RCS het. De voorhoede speelde snel en goed samen, doch tegen de versterkte verdediging van Xerxes was het moeilijk een opening te vinden. Xerxes nam de leiding. Gil'lisse nam een voorzet van Kruisse .ineens op de schoen en fraai vloog de bal hoog in doel. Nadat een door Wanjon terugge speelde bal in eigen doel was verdwenen maakte Labeur gelijk. Nog voor rust bracht Xerxes den stand op 23. In de tweede helft doelpuntte Xerxes wederom het eerst (24), doch Gillisse en Kruysse brachten den stand weer op ge lijken voet. RCS bleef het meest in den aanval, doch de aanvallen van de gasten waren gevaarlijker door het open spel. Zij slaagden er dan ook in nog twee punten te maken in den resteerenden tijd. DVO.ZIERIKZEE 0—2. De voetbalvereeniging DVO. te Kortgene heeft nederlaagwedstrijden uitgeschreven waaraan wordt deelgenomen door Goes II, comb. Zierikzee I en II, comb. Kruiningen- Hansweert, Hansweertsche Boys, Kapelle, de Zeeuwen II, Middelb. Boys, de Pinge- Het bureau stelt dan ook voor krachtigen steun te verleenen aan het Rotterdamsche adres. De grootst mogelijke meerderheid van de Commissie voor de Handelsbelangen ver eenigt zich met het voorstel. Een der leden weet uit eigen ervaring op een ander gebied dat de bedrijfsgenooten veel beter in staat zijn de crisismaatregelen uit te voeren dan de ambtelijke instanties. Hij acht derhalve overneming door de bedrijfsgenooten aanbe velenswaardig en is derhalve tegen adhae siebetuiging aan het Rotterdamsche adres, Wel is dit lid van oordeel, dat de bedrijfs- genooten den handel niet moeten uitscha kelen, doch veeleer moeten bevorderen, b.v, door overleg. laars en EMVV. Er is voor iedere club een prijs. Zondag speelde DVO haar eerste neder laagwedstrijd tegen een comb. Zierikzee I en II. Zierikzee won de ontmoeting met 2—0. EEN ZWALUWENELFTAL. Op 9 -Juni zal te Nijmegen het Goffertsta- dion worden geopend. Ter gelegenheid hier van wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de zwaluwen en de Fransche club Glyrnpique Rijssel. De zwaluwenploeg is als volgt samenge steld doel: Dijkstra (A.P.G.S.). Achter: Hoe- boer (NEC.) en Caldenhove (DWS.). Mid den: Binnendijk (NEC.), van Gemert (Eind hoven) en van der Sloot (NEC.). Voor: Draeger (DWS.), Engelsman (Quick), ten Velde (NEC.), Smit (Haarlem) en Pino (UW.). Ëondseiïtal wint met 41 van Zuid-Slavië. De hoofdscnotel van het programma van den Olympiscnen Dag, de voetbalwedstrijd i.usscnen net otfieieuze Nederlandsche elt- ial en Zuid-Slavië, heeft niet de spanning georacht die men er van verwacht had. want, door welke oorzaken dan ook het spel der Zuidslaven was teleurstellend en tegen een Nederlandsch eltfal in den vorm van gisteren hadden de gasten geen eervol ler resultaat verdiend. Het Nederlandsche spel was veel produc tiever, evenwichtiger en zekerder. De Zuid- slaven speelden niet onverdienstelijk. Indi vidueel lieten zij aardige dingen zien. Zij waren vlug, speelden vaak met veel vuur, zij voerden ook een behoorlijk samenspel uit, maar zij hielden dat meestal te kort. En schotvaardig waren zjj niet. Vóór de rust hadden de Zuidslagen, be halve tegen hun tegenstanders, ook tegen de omstandigheden van weer en veld te kampen. Vooral in den aanvang ging dat hun niet al te goed af en zoo gebeurde het, dat Nederland na negen minuten spelens een voorsprong van twee doelpunten had. Het eerste werd reeds na drie rrunuten met een fraaien kopbal gescoord door Lenstra, uit een goeden voorzet van de Harder. Het tweede ontstond uit een prachtig, ver en hard schot van Smit, dat de Zuidslavische verdediging volkomen verraste. Nederland bleef in de meerderheid. De aanvallen der onzen waren veel gevaarlijker, doordat er steeds een schot uit verwacht kon worden. De geheele Nederlandsche voorhoede speel de een goede partij. Op de vleugels waren de Harder en Draeger zeer actief. Snel brachten zij op en ook hun voorzitten mochten er zijn. Het binnentrio was door het opnemen van den Frieschen speler Lenstra zeker niet verzwakt. Lenstra heeft voldaan. Vente had een goeden dag. Hij verdeelde het spel goed, was snel en gevaarlijk en, een belangrijk ding: hij schoot veel en goed. Smit heeft weer heel wat werk verzet en ook hij spaarde zijn kruit niet. In het Nederlandsche doel speelde Dijk stra beter dan we de laatste wedstrijden van hem gewoon waren. Daarom was het jammer, dat hij er waren 26 min. in de eerste helft gespeeld den bal, die hard door Petrowitsj was ingeschoten, niet klem- vast kon houden, zoodat Perlitsj den stand op 21 kon brengen. Verder bracht de voorhoede der gasten het niet. Wilders en Caldenhove vormden een hechten muur. Ten aanzien van de middenlinies valt de vergelijking tusschen beide elftallen in het voordeel van Nederland uit. Wel was Stam niet op zijn best, maar Anderiesen en Bas Paauwe maakten dat door hun betrouw baar en intelligent spel goed. Van een fout van de Zuid-Slavische ver dediging profiteerde Vente prachtig, toen er 32 min. gespeeld waren. Door een mis sen van een der Zuidslaven kreeg hij den bal op grooten afstand van het doel vrij Even liep hij door, hij loste een kolossaal schot, dat in den uitersten hoek van het Zuidslavische doel verdween. Zeven mi nuten 'later kwam De Harder voor den doelverdediger te staan. Hij schoot tegen den keeper, doch toen de bal van diens lichaam terugsprong, scoorde onze links buiten. Zoo ging de rust in met een stand 41 voor Nederland. Na de rust bleken de gasten op het glad de veld ingespeeld te zijn en toen kon men ook zien, dat zij wel weten, wat voetbal is. Hoewel het spel in de tweede helft meer verdeeld was, het bondselftal kreeg de beste kansen. Kansen waren er natuurlijk aan beide zijden, maar doelpunten wer den er niet meer gemaakt. Ondanks den regen is deze Olympische dag volkomen geslaagd. Ongeveer 55000 toeschouwers waren aanwezig. Prettig deed de belangstelling van Prins Bern- hard aan. De hooge gast kwam bij het begin van de tweede helft van den voet balwedstrijd en vertrok aan het slot van het springconcours. De gymnastiekwedstrijden waaraan o m jongens van Achilles uit Middelburg en VTV uit Vlissingen deelnamen, slaagden weer goed. Osendarp was de onbedreigde winnaar op de 100 meter en hjj leidde zijn club ook naar de zege in de estafette. Span nend was de kamp tusschen den En- gelschman Emery en De Ruyter op de 1500 meter, al kwam men niet binnen de 4 minuten-grens. Fanny Koen vorm de een klasse op zichzelf bij de dames: zij won de 100 en de 200 mefer, zooals zij wilde. Luitenant Gruppelaar en „Peter Pan" vormden de beste en snelste combinatie bij het springen. En ten slotte was Derksen eerste in de sprint en won het tandem OomsLeene met vele lengten voorsprong. ATHLETIEK NEDERLANDSCH RECORD KOGEL SLINGEREN VERBETERD. Bij een Zaterdag te Den Haag gehou den wedstrijd in het kogelslingeren slaag den H. Houtzager en A. de Bruyn bei den van V. en L. erin, de internatio nale 50-meter-grens te passeeren. Houtzager bereikte een afstand van rond 52 meter en vestigde daarmee een nieuw Nederlandsch record. Het stond reeds op zijn naam met 49,75 meter. De Bruyn haalde 51,08 meter. KORFBAL. SWIFT I—VOLHARDING I 9—3. Swift I heeft een groote overwinning be- naald op Volharding I uit Ierseke. Men zou, wanneer men de cijfers ziet, denken dat Swift het niet zoo moeilijk gehad heeft. Maar dat is toch niet het geval. Volharding neeft uitstekend partij gegeven en de in zinking in de tweede helft der Ierseksche korfballers, alsmede het betere en nuttiger spel van Swift in deze periode zijn de voor naamste oorzaken van de nederlaag van Volharding. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op. Het enthousiasme en het forsche, harde spel van Volharding kon de betere techniek en tactiek, welke de Swif- tianen zonder twijfel bezaten, te met doen. Volharding slaagde erin het normale spel van Swift te breken. Spoedig na het begin nam Volharding uit een strafworp, goed door C. Vermast genomen de leiding (01) maar enkele minuten later had mej. Schey- oeler gelijk gemaakt (1—1). Na de vakwis seling slaagde H. Bruggeman na 10 mm. spelen erin Swift een voorsprong te bezor gen (21). Drie mmuten later had echter mej. W. de Leeuw weer gelijk gemaakt (22). Het spel ging gelijk op en na 35 min. spelen doelde Harinck uitstekend (32). Maar weer had Swift niet lang ple zier van dezen voorsprong. Binnen de mi nuut bracht J. v. d. Plassche den stand weer gelijk (33). Na rust had Swift haar zelfvertrouwen gevonden. Het klopte nu veel beter. Het juiste antwoord op het spel van Volharding was blijkbaar ontdekt, want van het oogen blik dat G. de Ru den stand met twee goe de punten op 5—3 gebracht had, was de overwinning niet meer in gevaar. Mevr. Bruggeman-Zondervan maakte er 63 van, mej. B. Harinck 73, terwijl mej. A. Tazelaar nog tweemaal de korf w.st te vinden. Zoo won Swift dus met 93 dezen niet gemakkeljjken thuiswedstrijd. MadjoeTogo gestaakt. De wedstrijd MadjoeTogo, welke Za terdagmiddag werd gespeeld, werd gestaakt toen het overlijden van den heer A. de Visser bekend werd. DINSDAG 13 JUNI. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO-Uitz. 8.00—9.15 Gram. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, lz.00 Ber. 12.15 Gram. 12,30 Peregrinos-ork. (100 1.30 Gram.) 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO- ork. en solisten (Opn.). 4.00 KRO-Melodis- ten en solist (4.455.00 Gram. 5.456.00 Felicitatiebez. en ca. 6.30 Ber.). 6.35 Sport- praatje. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. (.45 Zwemcursus. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO- Kameror. 8.45 Inl. volgende uitz. 9.00 2de acte opera „Die Walküre" (Opn.). 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres ork. 11.05 12.00 Gram. HILVERSUM H. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Orgelspel. 8.15 Ber., gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10 35 Ensemble Carel Alberts. 11.00 Voor de vrouw. 11,10 Huishoudelijke wen ken. 11.35 Ensemble Carel Alberts. 12,15 Ber. 12.17 AVRO-Amusements-ork. 12,45 Gram. 1.15 Omroepork. 1.45 Gram. 2.00 Om- roepork. 2,45 Kroon's ensemble, en decla matie. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Salonork. 6,20 Gram. (met toel.) (Ca. 6,30 Ber.). 7.00 Causerie. 715 AVRO-Dance Band en solisten. 7.40 Vacantiepraatje. 8.00 Ber. ANP., radiojour naal. 8.25 Gram. 9.15 Interview. 9.30 Ki- lauea-Hawaiian-Ensemble en orgelsp. 10.00 Radiotooneel. 10.25 AVRO-Amusements-or- kest, 11.00 Ber. ANP. Hierna: AVRO-Dans- orkest en solist (Opn.). DROITWICH 1500 M. 11.40—11.45 en 12.20 Gram.. 1.05 Pianosyncopations. 1,20 Rep. 1.502.20 Northern Ireland Zangers. 4.15 Whiteway Ensemble. 4 50 Nancy Phil lips kwartet. 5.20 Gram. 5.50 Reportage. 6.20 Ber. 6.40 Nieuws uit Canada. 6.45 Cau serie. 7.00 Orgelspel. 7.20 Gevar. progr. 7.50 Dialoog. 8.20 Radiofilm. 9,20 Ber. 9,50 Actueele causerie. 10,10 Ork. 10.50 Lawran- ce's sextet en „Three Ginx". 11.20 Hall's Music Makers. 11.50 Gram. 12,10-12,20 Ber. RADIO-PARIS 1648 M. 9.00 Gram. 12.35 Zang. 1.25 Bailly-ork. 2.35 en 3.50 Zang. 4.20 Conc. 5.35 Cello. 6.35 Piano. 7,20 Der- veaux-ork. 8,50 Radiotooneel. 10,35 Strijk kwartet en solisten. KEULEN 456 M. 6.50 en 7,35 Gram. 8.50 Militair ork. en soldatenkoor. 12,20 en 1,35 Ork. en solist. 2,303,20 Pop. conc. 4,20 Weensch symphonie-ork. 7.00 Mannenkoor en mannenzangver. 8.50 Danziger Landes- ork., dansork. en solisten. 10.55-12.20 Koor en Heinemann's ork. BRUSSEL 332 en 484 m 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Ork. 1.502,20; 5,20; 6,50 en 7,20 Gram. 8,20 Ork. en gram. 8,50 Radio tooneel. 9.50 Verv. conc. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 Radio-ork. 1.50- 2,20 Gram. 5,20 Dansork. 6,36 Radio-ork. 7,10 Gram. 8,20 Symphonie-ork. en soliste. 10,30—11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,35 Politiek dagbladoverz. 8,50 Zang en piano. 9,20 Ork. 10,20 Ber. 10.40 Hobo en strijk kwintet. 11,05 Ber. 11,20 Dresdens ork. en solist (opn.). 12,1012,20 Gram. MIDDELBURG. MA 12 Jun. Openb. verg. afd. S.D.A.P. sprs. de hrn. Paul en Mondeel, Politiek- Cabaret en Muz. Excelsior, Schutters hof 20.15 h. Dl 13 Jun GOES BIOSCOPEN ELECTRO, Middelburg VR 9—DO 15 Jun.: „Ochtendpatrouille", 20.00 h. CITY, Middelburg VR 9DO 15 Jun.: „De geheime brigade" en „De vrouw in het spel", 20.00 h. ALGEMEEN. MA 12, Dl 13 en WO 14 Jun. Circus Strass- ourger te VT'-s. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6