SPORT. ZUID-BEVELAND. N00RDBEVELAND. wensc^ aPA'C wPetrachting' SPr' uitte den mag vervullen" "°g Vel® jaren Z!j" taak zIII*£I!P^#A||deren W.D. iSSX ™efV0" ^K^veï- 00STKAPELLE Te Vere en te Domburg werd halt gehou den, in de eerste plaats waren de kinderen in de gelegenheid op het bordes van het raadhuis den beker van Maximiliaan te bezien. Te Domburg werd een consumptie aangeboden in het Schuttershof en daarna de tocht over Westkapelle en Vlissingen yportgezet. Te kwart voor twee kwam deze groep op de Markt te Middelburg om al daar in drie ploegen, A, B en C, te worden gesplitst voor het bezichtigen van Middel- burgsche bezienswaardigheden. Ploeg A bezichtigde eerst de Abdij, ploeg B wandelde langs het Zeeuwsch Genoot schap, waar het wiel van Michiel de Ruij- ter tijdelijk in den gang stond en zoo verder naar het Stadhuis. Ploeg C begon het ver blijf met een consumptie in De Vergenoe ging. füSÜBiim Te kwart over vier ging de groep per trein naar Vlissingen voor een boottocht op de Westerschelde, waarvan de route door den kapitein wordt genomen in ver band met het weder. Bij terugkomst te Vlissingen wordt de thuisreis per trein aan vaard. De tweede ploeg begon met naar Vlissingen door te sporen en daar de boot tocht te maken, kwam naar Middelburg terug voor de rondrit en besluit met be zoek aan de stad Middelburg. Een herhaling van deze kinderbezoeken, waaronder ook uit streken van Zuid-Hol land, mogen verwacht worden deze week Dinsdag, Woensdag en Vrijdag; volgende week Maandag, Dinsdag. Woensdag en Vrij dag en daarop volgende week Maandag en Dinsdag. Vreemdelingenverkeer te Middelburg, dat zich voor de vorobereiding veel moeite heeft gegeven, had gaarne alle kinderen een foto aangeboden van Middelburg, doch de fondsen der vereeniging lieten dit niet toe. ARNEMUIDEN. Er was wegens de Raadsverkiezing den geheelen Zaterdag een zekere spanning waar te nemen bij de be volking, waarbij vóór den officieelen uit slag reeds vele verschillende gedachten uit gesproken werden, welke bijna allen ver schillenden van het werkelijke resultaat. Toen deze bekend geworden was was ieder een wel niet tevreden doch het onzekere was tr.en toch weg. Toen kwam er opnieuw spanning en wel bij de jeugd daar de mu- ziekvereeniging bij een 4 tal gekozen can- didaten een serenade bracht. Dat zij en ve le anderen hiervan genoten, dank zij het mooie weer is te begrijpen. AAGTEKERKE. Gevonden voorwerpen één rijwielbelastingmerk te bevragen H. Maljers, Aagtekerke no. 60. VERE. Dinsdag vergadert de Raad dezer gemeente. Op de agenda staan o.m. vermeld de navolgende punten: grondaankoop Oude straat; de kwestie der aansluiting van ge meentegebouwen aan de waterleiding, en de rekening 1938 van het Godshuis. Gouden jubileum ring Goes Ned. J ongelingsver bond. Te Biezelinge, waar cle ring Goes van het Ned. Jongelingsverbond 50 jaar geleden werd opgericht, is Zaterdag het gouden ju bileum van dien bond, gevierd. We komen hierop morgen uitvoerig terug. BORSELE. Het bestuur van den cala- miteuzen Borselepolder maakte uit 14 sol licitanten voor de betrekking van ontvan ger-griffier van dien polder de volgende aanbeveling op: 1. A. A. Elenbaas te 's H. Arendskerke; 2. A. van de Velde te Bor- sele en 3. J. W. de Goede te 's Heerenhoek. KAPELLE. Gevonden voorwerpen: een medaille, een bril, een hond (Duitsche her der), een achterslot van een kinderledi- kantje en een unster. Inlichtingen ver strekt de gemeentepolitie. KRABBENDIJKE. Onder voorzitter schap van den heer J. Frelier kwam de Oranjevereeniging in vergadering bijeen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er een ba tig saldo was van 33, benevens een te goed op de Bank van 25. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Een voor- loopig programma werd vastgesteld voor het a.s. feest bjj »de geboorte van een telg in ons vorstenhuis. Met het oog op 31 Aug^a6 W8rd dit fSeSt Vas.tgesteld °P KORTGENE. Het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" gaf Zaterdag avond ö.l. van den heer A. B. Holster een concert in de tent op de Voorstraat. ™as veel Publieke belangstelling. Het gezelschap heeft 9 muzieknummers ten beste gegeven w.o. het no. dat op het concours uitgevoerd is. KOLIJNSPLAAT. Zaterdagavond gaf het Chr. muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" een concert op de tent in de Voorstraat. hieraf' de laatste week is het alhier vereenSnPWeest V0OT de ™^k- rondwanner terda£ 3 Juni werd een rondwandeling gemaakt door de gemeente wegens het behaalde succes van e^n len prijs op het concours te Kloetinge Dinsdag werd |een serenade gebracht aan den burgemeester ter gelfgenheid van zijn 35-jarige ambtsjubileum eid Vrijdagavond werd een serenade ge bracht aan den bode D. Snoodijk, wegens zijn 50en verjaardag. De bewoners van dezelfde straat leven zoo met hem mede dat zij dien dag niet ongemerkt lieten voorbij gaan. Er waren kronen en en kele poorten met vlaggen, zoodat allesf PJ). feesteljjk aanzien had. Hij werd door den voorzitter M. W. van iiver !PS .^gesproken voor zijn groote bliekgaanwVez^wdaSdat Ste6dS V6el PU .Meijer, M. de Pree—Leenhouts, M. Taze- laar, en de heeren W. Barendse, J, Boi- din, E. de Bourgraaf Van Belois, De Hul ster, A. Kense, F. Koster, P. de Jonge, M. Manneke, Verpoorten, P. C. Woltering. Afgewezen 1 candidaat. DRONKEMANSVECHTPARTIJ. EEDE. Zondagnacht omstreeks half twaalf is even over de grens, op Belgisch grond gebied, een jonge man, T. d. W. bij een vechtpartij dusdanig in den hals gewond, dat hij op advies van een dokter uit Malde- ghem naar het St. Anthonius-gesticht te Oostburg moest vervoerd worden. Het café, dat op slechts enkele meters van de grens staat, en bekend, of liever be rucht is om zijn dronkemanspartijen, werd op genoemden avond bezocht door, behalve de stamgasten, een troepje kerels die thuis hoorden bij de verschillende vermakelijkhe den, welke op de Zaterdag j.l. afgeloopen kermis te Aardenburg staan. Na het nutti gen van de noodige glazen bier, „demi's" ge noemd, kwam het van dronkenmansfami- liariteit, op een gegeven moment plotseling tot een vechtpartij. De bierglazen werden door het café ge smeten, een ruit van de voordeur ingegooid en handtastelijkheden ontstonden, waarbij genoemde T. d. W. met een bierglas door een der kermiskerels dusdanig in zijn hals werd gewond dat een groote hevig bloeden de wonde ontstond. De kerels zochten daarna hun heil in de vlucht, dreigende dat ze de betrokken per sonen, waarvan er diverse de richting Aar denburg uit moesten, zouden opwachten om verder af te rekenen. Verschillende personen, die in de richting Aardenburg moesten, en toevallig voorbij kwamen namen een anderen weg en reden een eind om tegen aanranding van de dron- kenmansbende gevrijwaard te zijn. Door echter den gewonen weg te rijden, kon schrijver dezes zich er persoonlijk van overtuigen, dat dicht bij Aardenburg onder het licht van een lantaarn de bende zich had opgesteld, en door halverwege op den weg te gaan de fietsers dwongen langzamer te rijden, om zoodoende goed te kunnen na- gan of hun „vijanden" er aan kwamen of niet. Of het wachten beloond werd, is nog niet bekend. OOSTBURG. J.l. Zaterdag werd in de „Stadsherberg" alhier de algemeene verga dering gehouden van de Mij. tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in Z. Vlaanderen West. Deel, onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer L. van Dijk, met circa 25 leden was ook tegenwoordig de rijks- tuinbouwconsulent ir. Bosma. Bij zijn openings- en welkomstwoord her dacht de voorzitter wijlen den heer Beu- ningh, die als penningmeester had gefun geerd en blijk had gegeven zooveel voor de Mij. te voelen, ook herdacht hij wijlen den heer Van Luik in leven bestuurslid voor Breskens en den heer De Brauwer uit Aar denburg, die de streek metterwoon heeft verlaten. Ir. Bosma hield eene causerie over deze bijna 500 leden sterke vereeniging, waarmede hij met heel veel genoegen ken nis heeft gemaakt; spreker behandelde tweeëerlei richting waarin de Mij. werkte o.m. het aankweeken van lust bij de parti culieren voor de bloementeelt enz., wat wel belangrijk is, maar niet het voornaamste; voorts behandelde hij de technische zijde. Hij wees op het weinige, dat hier voor de boomgaarden gedaan wordt, die toch met geringe kosten veel meer konden opbren gen; men moet zich niet door wat tegenslag in den beginne laten ontmoedigen. Spr. wees op het voorbeeld in Zuid-Beveland. De voorzitter gaf eenige voorbeelden van totaal verkeerde behandeling. De secretaris, de heer Maas, lichtte toe wat in Biervliet geschied is, en met succes, inzake insectenbestrijding, hij wees hier bij op de bereidheid van het rijkstuinbouwtoe- zicht tot voorlichting enz. en hield voorts een uitvoerig pleidooi voor „Ooft- en Tuin bouw". De verslagen van den secretaris en van de afdeelingen werden voor kennisgeving goedgekeurd. Uit de rekening over het afgeloopen jaar bleek, dat ontvangen was 1465 en uitgege ven f 666, terwijl de begrooting voor 1939 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 158 met een post voor onvoorziene uit gaven van 1051. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Hollebr.and te Aardenburg en gekozen de heer D. Haak te Groede. De statuten, die eerlang weder aan de Koninklijke goedkeuring moeten worden onderworpen werden na voorlezing, met de aangebrachte wijzigingen goedgekeurd. Ten slotte werd op voorstel van het be stuur besloten dat de eerstvolgende ten toonstelling, die in 1940 moet plaats hebben, te Oostburg gehouden zal worden. De laat ste maal had Oostburg in 1909 de tentoon stelling in haar midden. IJZENDIJKE. Op initiatief van enkele particulieren heeft de Ver. „Gemeentebe lang" de organisatie op zich genomen van diverse mogelijkheden tot ontspanning voor de alhier gelegerde militairen. Zoo zal o.a. een bonte avond, waarschijnlijk op Dinsdag 20 Juni a.s., worden gegeven in hotel „De Vier Emmers". De militairen hebben hier toe vrijen toegang, terwijl tegen een kleine entrée ook het burgerpubliek toegang heeft. Van de beschikbare middelen zullen voorts nog kaart- biljart, en sportwedstrij den worden ingericht. IJZENDIJKE. In een buitengewone le denvergadering van het muziekgezelschap „Geduld Overwint" Waarvoor groote be langstelling bestond, werd gekozen tot be stuurslid de heer P. van Tiggelen, zulks in de plaats van den heer P. C. van Laere die wegens zijn hoogen leeftijd na een 62-jarig lidmaatschap en na ruim 20 jaren bestuurs lid en voorzitter te zijn geweest, bedankte. De heer Van Laere werd bij acclamatie be noemd tot eere-voorzitter. In een vervol gens gehouden bestuursvergadering werd als opvolger van voorzitter Van Laere aan gewezen de heer A. G. Calon, tot secreta ris-penningmeester. Als secretaris-penning meester werd aangewezen het nieuw geko zen bestuurslid, de heer P. v. Tiggelen. VOETBAL. PROMOTIECOMPETITIE 2e klasse H.B.S blijft le klasser. Aid. I. H.B.S.E.D.O. 21. Deze compe titie is nu bijna geëindigd. H.B.S. behoudt haar plaats in de le klasse. De stand is: H.B.S. 4 3 10 11—4 7 E.D.O. 3 111 5—4 3 Hilversum 3 0 0 3 19 0 D.F.C. handhaaft zich. Afd. H: D.F.C.—U.V.V. 2—1. De compe titie is geëindigd. Het Dordtsche D.F.C. heeft zich eveneens in de le klasse gehand haafd De eindstand is: D.F.C. 4 3 1 0 9—3 7 U.V.V. 4 112 3—5 3 S.V.V. 4 1 0 3 5—9 2 Limburgia promoveert naar de le klasse. Beslissingswedstrijd tus- schen Helmond en Bleyerheide. Afd. IV: Limburgia-Bleyerheide 1 I; Helmond-Midedlburg 52. Zooals de stand doet zien heeft Limburgia door haar gelijke spel het 1 e klasseschap behaald. Helmond won met flinke cijfers van Middelburg, waar door Helmond in puntental gelijk is geëin digd met Bleyerheide; Helmond's protest in zake den wedstrijd tegen Limburgia is afge wezen. De eindstand is; Limburgia 6 2 4 0 95 8 Helmond 6 2 3 1107 7 Bleyerheide 6 2 3 1 1011 7 Middelburg 6 10 5 1016 2 Verrassende zege van Eil. Boys. Verrassend is de overwinning van Eil. Boys op Alliance. De Roosendaalers verzuim den daardoor zich definitief in de 2e klasse te plaatsen. De stand is nu: Alliance 5 3 11 1512 7 Breskens 5 2 12 2013 5 Eil. Boys 3 111 610 3 Breda 5 113 II 16 3 Bekerwedstrijd. VeloxWageningen 12. P.S.V.-B.F.C. afg. Landenwedstrij den ZwedenFinland 51; RoemeniëItalië 0—1. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B. Zaterdagcomp. „Zuid-Beveland". Waarde 1Ierseke 2 43. Zondag, le kl. B. Ierseke 1Zeelandia 3 31. Hansw. Boys 1Middelburg 3 13. le kl. B (res.) Biervliet 2Schoondijke 2 7_3. 2e kl. B. B.K.V.V. 2—Corn. Boys 2: B.K. V.V. n.o.g. Terneuzen 4Hoek 1 05. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. Afd. I: Madjoe -Tog o gestaakt; Swift Volharding 93. De stand is: Swift I 4 4 0 0 29—9 8 Zeelandia 4 4 0 0 19—4 8 Volharding I 4 2 0 2 8—16 4 Madjoe I 3 1 0 2 7—5 2 Togo 4 1 0 3 5—15 2 S.S.S. 5 0 0 5 1 1—30 0 Afd. II: Animo -B.K. 1 —4. Hier is de stand: Swift II 4 4 0 0 16—7 «8 H.B.S. 4 3 0 1 13—7 6 B.K.C. 2 2 0 0 7—3 4 Swift III 5 2 0 3 12—12 4 Animo 5 1 0 4 10—19 2 Madjoe 11 4 0 0 4 4—14 0 Afd. Ill: Swift IV- -V.K.V. 2- -5; E.D.O— Madjoe III; Edo niet opgekomen. De stand luidt: V.K.V. 2 2 0 0 1 1—3 4 Madjoe III 3 2 0 1 910 4 Domburg 1 0 0 1 2—5 0 Swift IV 2 0 0 2 4—8 0 E.D.O. 0 0 0 0 0—0 0* Abonnementen en Advertentlën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE. gegroeid tot de grootte en sterkte van thans. Niet het minst aan het werk van de Visser is het te danken, dat het aantal vereeni- gingen steeg van 6 tot 22. Hij toch nam het initiatief tot het voeren van de propaganda, waarvan het resultaat is geweest, dat thans in vele dorpen in Zeeland korfbalvereeni- gingen bestaan. Hij heeft den stoot gegeven om West-Brabant te doen aansluiten bij den Z.K.B., en verder dat de Z.K.B. aansloot bij den K.N.K.B. Ad. de Visser was ook de stichter van het orgaan van den Bond, het Z.K.B. -nieuws, waarvan hij tot zijn verschei den redacteur was. De Visser had juist het voornemen op de vergadering van Zaterdag de redactie van het orgaan over te dragen aan een ander, omdat het omvangrijke werk van het bondssecretariaat te veel van zijn tijd vergde. Op onnavolgbare wijze heeft hij het bondsblad verzorgd. Ad. de Visser heeft met vele moeilijkheden in het korfballeven te kampen gehad. Dik wijls wisselden de bestuursleden, doch dit verhinderde hem niet de propaganda voor dezen tak van sport onvermoeid voort te zetten. En het gevolg was dat de jaren 1936 en 193 7 van groote beteekenis voor den Bond waren. Ontzettend veel heeft het Zeeuwsche korf bal aan Ad te danken. En hij verrichtte dit werk met groote liefde en opoffering. Hij was de steunpilaar van het Zeeuw sche korfbal. Zijn prettige omgang, zijn ami caal optreden en zijn hoogstaand karakter hebben hem vele vrienden gemaakt. Zijn werkkracht en zijn liefde voor de Zeeuwsche korfbalsport zullen bij alle Zeeuwsche korfbal lers en korfbalsters steeds in herinnering blijven. Zij hebben in Ad. een ware vriend verloren. WESTERKWARTIER KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De beslissingswedstrijd om het kampioen schap van Nederland tusschen Deetos (Dordrecht) en Westerkwartier (Amster dam), welke Zaterdagavond te Leiden is gespeeld, eindigde in een 43 overwin ning voor Westerkwartier, nadat Deetos bij de rust een 32 voorsprong had ge nomen. ZWEEFVLIEGEN. R. VAN TIJEN, t De bij het vliegongeluk Zaterdag te Vlis singen omgekomen vlieger R. van Tijen was een bekend zweefvlieger. Remmy van Tijen was reeds van het begin lid van de Walchersche Zweefvliegclub en was een buitengewoon goede zwever. Hij behaalde bij de W.Z.C. zijn A en B-brevet voor zweefvliegen. Hij was een enthousiast clublid, sportief en zeer kameraadschappelijk. Vaak be steedde hij een groot deel van zijn verlof om bij de oefeningen op het veld de be hulpzame hand te bieden. WIELRENNEN Een mooie prestatie van P. van Nek. De ronde van Zuid West Frankrijk is gis teren geëindigd. Onze landgenoot P. van Nek wist zich in het totaal klassement tweede te plaatsen achter Dubois (Fr.). De einduitslag is nl.: 1. Dubois 48 uur 28 min. 4 sec.; 2. P. van Nek 48 uur 28 min. 13 sec.; 3. Tanneveau; 4. Marcaillou; 5. Magne; 6. Lapebie. 3 X 2 w. p. i. m. In verband met het overlijden van den heer A. de Visser heeft het Dagelijksch Be stuur van den Zeeuwschen Korfbalbond be sloten op Zaterdag 17 Juni a.s. geen wed strijden te laten spelen. (Ongecorirgeerd) KORFBAL Swift IV—VKV 2—5. Zaterdagmiddag speelde Swift IV haar eerste thuis-wedstrijd in de zomercompe titie tegen VKV (Vere) met als resultaat een 52 overwinning voor de gasten. Hoe wel het eerste doelpunt door mej. Chr. Sturm voor VKV viel, was Swift onge twijfeld in de meerderheid en wisten ach tereenvolgens A. Minnaard en W. Sturm de score op 21 te brengen. Zoo ging de rust in. Daarna was de wedstrijd nog geen tien minuten oud of mej. P. Schippers wist den gelijkmaker te scoren. Het spel peil werd vlugger en VKV haalde bij Binnen twee minuten na elkaar doelden A. Verstraate en mej. I. de Graaf voor VKV, terwijl de Benjamin der gasten ten slotte het vijfde doelpunt wist te scoren De wedstrijd stond onder de rustige leiding van den heer J. Lenselink. AD DE VISSER.f Uit Zeeuwsche korbalkringen schrijft men ons: Groote verslagenheid heeft bij de Zeeuw sche korfbalsters en korballers de tijding ge wekt, dat bij het vliegongeluk te Vlissingen de secretaris van den Z.K.B., de jeugdige Ad. de Visser, om het leven is gekomen. En tragisch is daarbij wel, dat Ad. de Visser op weg was om een vergadering van het Da gelijksch Bestuur van den bond bij te wonen. Zaterdagavond zou deze bestuursvergadering te Soeburg gehouden worden, en de Visser had besloten, omdat zijn dienst op het vlieg veld Haamstede hem niet toestond per K.L.M te reizen, met de „Krekel" de tocht naar Vlissingen te maken, opdat hij tijdig ter ver gadering aanwezig zou zijn. Op deze reis nu is Ad. verongelukt. Het Zeeuwsche korfbal heeft veel aan Ad de Visser te danken. De groote bloei, welke de bond momenteel doormaakt, is grooten- deel zijn werk geweest. Hij behoorde tot de oprichters van de Vlissingsche vereeniging Madjoe, en tot zijn vertrek naar Haamstede in Januari j.l., was hij sinds geruimen tijd voorzitter van Madjoe. De Visser heeft Mad joe tot een der grootste vereenigingen van Zeeland op het gebied van korfbal weten te maken. Maar bovenal heeft hij zich aan getrokken gevoeld tot het bondswerk. Reeds kort na de oprichting van Madjoe heeft hij veel moeite gedaan om van den Z.K.B. weer een lichaam te maken, welke aan de korfbal sport in Zeeland nieuw leven zou geven. Hij zelf werd in 1935 secretaris van den Z.K.B. en mede dank zij zijn bezielende werkkracht, ijver en liefde voor deze sport is de Z.K.B Van 1 Mei—8Juni zijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen J. Jobse, dienstb., van Serooskerke, Noordweg 100. A. J. van Dijk, kraam verpleegster, van Zieriksee, Segeersweg 48. - A. K. Fonteine, dienstb., van N. en St. Joosland, Houtkaai 17. P. J. J. Willem- se, verpleegster, van Nijmegen, Molenwa ter 61, H. A. J. Griep, zonder, van Gent, Zach. Jansenstraat 32. Chr. Gast, geb. Vos, van Rotterdam, Gravenstraat 17. C. M. Bliek, dienstb., van Serooskerke, Noordpoortplein 2. M. Nischk, dienstb., van Vlissingen, Parklaan 1. G. Cornelis- se, zonder, van Domburg, Veersche weg 211. A. de Bakker, werktuigkundige, van Rotterdam, Gortstraat 17. J. Moerkens, chef-monteur, van Zutphen, Bleek 19. E. Hendriks, dienstb., van Bloemendaal, Molenwater 85. E. Tilroe, koopman in optiek, van Goes, Gravenstraat 40. E Lauret, religieuse, van Amsterdam, L. Burg 18. T. F. Toonen, hoofdjuffr. wasscherij, van 's Gravenhage, Blindenhoek 14. P. J. van Swigchem, zonder, van Amsterdam, Dwarskaai 18. J. C. Dubbelman, zonder, van Vlissingen, Veersche singel 148. J. Provoost, echtg.van De Rijke, zonder, van Domburg, Teerpakhuizenstraat 21. L. Bliek, geb. Bimmel, zonder, van Koudeker- ke, L. Giststraat 6ben. M. C. Verburg, zonder, van Koudekerke, L. Giststraat 6ben. M. C. Verburg, zonder, van Rotterdam, Gravenstraat 5. Wed. K. Somer, geb. Daane, zonder, van Goes, Branderijmolen- gang 22. P. J. Griep, zonder, van Rot terdam, Zach. Jansenstraat 32. A. M. Grool, geb. Frederiks, zonder, van Hallen- dorf (Dl.), Noordsingel 76. F. D. Zand- stra, zonder, van Rotterdam. Kinderdijk 2. A. J. Leenhouts, zonder, van Amster dam, Noordweg 38. J. A. de Valk, geb. Kousemaker, zonder, van Sas van Gent, Eigenhaardstraat 8. F. S. Visser, tim merman, van Haarlem, Oostkerkstraat 2. J. Pompernolle, slagersknecht, van 's H<^- renhoek, L. Giststraat 27. I. A. Verbrug- ge, geb. Van Driessen, zonder, van Rilland- Bath, L. Giststraat 27. J. Verbrugge, slager, van Rilland-Bath, L. Giststraat 27. P. J. Rasink, schilder, van Utrecht, K. Delft 29. K. Palmers, 2e kellner, van Hengelo (O.), Stationsstraat 19. M. P. van Hese, groentenkoopman, van Goes, Hendrikstraat 26. W. Willemse, landb. knecht, van Grijpskerke, Oude Veersche weg 25. F. van Aartsen, huishoudster, van Goes, L. Geere 31. A. de Potter, fa brieksarbeider, van Koudekerke, Nieuwe- poortstraat 9. J. Verhage, landbouwers knecht, van Soeburg, Klein Vlaan deren 10. M. de Hamer, dienstb., van N. en St. Joosland, Stationsstraat 34. M. Verhulst, dienstb., van Westkapelle, Stati onsstraat 19. M. Korstanje, huisschilder, van Sint-Laurens, Noordsingel 122. C. Flikweert, zonder, van Wissenkerke, Noord singel 122. J. van Hooijdonk, arbeider, van Bergen op Zoom, Schuitvlotstraat 15. A. Cornelisse, dienstb., van Haarlem, Segeerssingel 18. Th. J. W. Heuseveldt, zonder, van 's-Gravenhage, Heerengracht 42. J. P. van Schouwen, winkelbediende, van Dinteloord c.a., L. Geere ^Oben. A. A. de Lange, bankw. vliegtuigfabr. van Geertruidenberg, Schuitvlotstraat 23. S W. van Wezel, dienstb.. van 's Heer Arends kerke, Nieuwe Haven 25. C. van der Poel, monteur mijnenbouw, van Nieuw Hel voet, Jacob Catsstraat 3. H. van Leur, geb. Priesman, zonder, van Vere, Houtkaai 17. D. van der Giezen, dienstbode, van Kloetige, Noordpoortplein 2. J. Jonker, techri. ambtenaar B.P.M., van Tarakan (N.I.), Molstraat 3. D. Joziasse, serg. cap., van Bergen op Zoom, K. Noordstraat 42. G. M. Schlüter, koopman, van Haar lem, Abdij 6. A. Clement, dienstb., van Sint-Laurens, Singelstraat 29. M. Se- ghers, dienstb., van Aksel, Zandstraat 21. N. J. Hommes, predikant, van IJlst, Dam 65. P. J. Roosendaal, venter, van Sas Van Gent, Gravenstraat 47. J. Adriaan- se, fabr. arbeider, van Koudekerke, Koren dijk 40. N. C. van Tilburg, bankwerker, van Rotterdam, Leliestraat 29. A. Adri- aanse, landb. knecht, van Biggekerke, Se geersweg 80. J. H. van Dijke, klerk re gistratie, van Koudekerke, Langeviele 80. A. P. M. Roovers, zonder, van Voorhout, L. Delft 11. J. Wisse, voorwerker Ned. Heide Mij., van Sint-Laurens, Segeersweg 62. A. Vermeulen, buffetbediende, van Amsterdam, Oud Arnem. voetpad. M. Kleinepier, dienstb., van Biggekerke, Ba- gijnhof 46. M. Kesteloo, geb. De Slegte, zonder, van Vere, Heerengracht 48. J. Huijssoon, winkelbediende, van Seroosker ke, Leliestraat 32. J. A. Huijssoon, geb. Breel, zonder, van Oostkapelle, Leliestraat 32. P. F. Kamm, majoor, van Amers foort, Balans 21. M. van der Schee, grondonderzoeken van Poortugaal, Koe poortstraat 10. p. de Witte, kocpman, Schuitvlotstraat 5. Wed. V. Cornelisse, geb. Melse, zonder, van Koudekerke, Span- aardstraat 19. W. Spruijt, dienstb., van Aagtekerke, Segeersweg 1. W. Otten, leerling verpl., van 's-Gravenhage, Hee rengracht 42. A. W. J. van den Ende, pensionhoudster, van Sint-Laurens, Seissin- gel 100. S. S. Domenie, huishoudster, van Koudekerke, Gortstraat 41. L. Visser, geb. Schuitman. zonder, van 's-Gravenhage, Lat. Schoolstraat 13a. H. W. van der Woude, zonder, van Vlissingen, L. Noord straat 49. C. Nuse, journaliste, van De Bilt (U.), Dam 63. A. Boonman, dienstb., van Ovezande, Stationsstraat 19. H. van der Straten, venter in galanterieën, van Amsterdam, Gravenstraat 47. T. Suur- mond, leerl. verpleegster, van Noordwij ker- hout, Noordweg 145. H. van Houten, uitvoerder Ned. Heide Mij., van Biervliet, Kr. Weele 13. M. Dieleman, dienstb.. van Biervliet, - Spanjaardstraat 10. F. van Kempen, zonder, van Sint-Laurens, Seisdam 12a. T. de Jong, adj. onder off., van Sint- Laurens, Seisdam 12a. -Wed. M. Goed- bloed, geb. Jobse, zonder, van Vere, Dam 26. Vertrokken: C. J. P. Bravenboer, geb. v. Dalen, Spanjaardstr. 35, Rotterdam, Essenburgerstr. 89; J. Deeleman, varensge zel, Oud Arn. voetpad 2, Terneuzen; H. J. Schram de Jong, L. Noordstr. 48, Rotter dam, Henegouwenlaan 72; W. van Hengst, geb. Focke, Bierkaai 1, Rotterdam, Dort- schelaan 63d; T. H. Snijders, lichtmatroos, Rotterd. kaai 3, Vlissingen, Wachtschip; K. van. Sparrentak, onderwijzer, St. Pieterstr. 5, 's Gravenmage, Holianderstr. 70. M. J. van Sparrentak, electriciën, St. Pieterstr. 5, 's Gravenhage, idem; B. den Engelsman, Noordpoortple.il 2, Oostkapelle, Duinweg A 54; J. Kok, dienstbode, Ganzengang 3, 's Gravenhage, IJperschestr. 4; J. C. Tevel, geb. Dammman, Heerengracht 36, Vlissin gen, Palingstr. 31; M. J. de Dreu, L. Delft 45, Amsterdam, v. Helmerstr.; J. F. Ver meulen, Park de Griffioen 18, Zeist, P. C. Hooftlaan 58; H. Rinke, kapper, Kapoen straat 6, Cleve Did., Stechbahn 21; A. Her- togs, K Burg 6, Oostkapelle, Domburgsche weg B 15; E. Götz, dienstbode, Molenwa ter 127, Fraisen Did. 84; G. Kuipers, kellner, Nieuwstr. 31, Nijmegen, Bloemenstr. 78; J. Marijs, Segeersweg 44, Serooskerke, Oost- kappelsche weg; S. Meliefste, Lange Burg 51, Serooskerke (W.), Zandput A 231; A. H. Maarland, kok, L. Burg 24, Ede, Benne- komscheweg 22; A. A. van der Hage, on derwijzeres, Soeburg, Abeelschestr. 9; A. Dourlein, letterzetter, Koudekerke, N. Vliss. weg 349; M. J. Adriaansen, fabrieksarb., Bagijnhof 44, Koudekerke E 136; A. J. Berkeveld, Arm. Schuitvlot 4, 's Graven hage, Goudsbloemlaan 194; H. F. Jonker, verpleegster, Blauwedijk 19, Dordrecht, Wolwevershaven 13; J. C. Ketelaars, mon teur, Segeerstr. 6, 's Gravenhage, H. de Grootstr. 36; A. C. van de Ven, bediende, Gravenstr. 25, Amsterdam, Utrechtschestr. C. M. Buijs, lichtmatroos, Wilhelmina- straat 1, Vlissingen, Wachtschip; P. J. Koster, lichtmatroos, Rozenstr. 4, Vlissin gen, Wachtschip; J. W. Jobse, broodbezor ger, Kromme Weele 11, Sint-Laurens, Nrd- weg B 42; M. J. Malgo, marinier le kl., Koepoortstr. 9, Soeburg, Kanaalweg 29; L. P. Heiligers, geb. Mentzy, Oude Kerkstr. 21, Rotterdam, K. Hillestr. 14a; R. Nuitel, gouvernante, Rouaanschekaai 11, Amster dam, Apollolaan 189; S. M. Goedbloed, L. Burg 36, Koudekerke B 341; C. van den Berge, bakker, Jasmijnstr. 28, Amsterdam, Utrechtschestr. 6; N. Simons, metaaldraai er, Nieuwe Haven 45, Bergen op Zoom, Plataanstr. 7; J. H. B. A. Piera, geb. Rik- kert, Seissingel 100, Soerabaja; M. S. Leen houts, dienstbode, Noordweg 99, Soeburg, Nieuwstr.; H. Hoonhoud, monteur P.T.T., Bleek 19, Zutphen, Rembrandstr. 24; P. Dellebeke, Zaagmolendijk 8, Zijpe, Oude Sluis Akker H 3; J. C. A. L. Wever, Koe poortstr. 10, Koudekerke, Langeviele Singel E 75; M. Vader, Schuitvlotstr. 25, Terneu zen, Sluispolder P 88; M. L. Temmerman, d.b., K. Delft 26, Oostburg V 46; P. C. Plantefeber, bakker, Pluimstr. 7, Rotter dam, Pompenburger Singel 18; J. Hazewin- kel, arts, L. Giststr. 23, Rotterdam, Berg weg; H. Karst, dienstbode, Markt 12, Em- men, Borger, Compascuum; W. Griep, lood gieter, Huidevettersgang 10, Koudekerke, Lage weg E 232; J. J. Catsman, Kanaal- weg 16, Soeburg, Ritth.str.weg 67; G. Cats man, brugwachter, Kanaalweg 16, Sas van Gent, Postpark 1; I. Catsman, Kanaalweg 16, Sas van Gent, Postpark 1; C. J. M. van den Wijngaart, L. Burg 18, Naaldwijk, Dijk weg; P. Verhage, Lange Delft 82, West kapelle, Dijkstraat A 114; J. Spruijt, land- bouwerskn., Kleverskerkschew. 10, Oost kapelle; M. A. Houtman, Nieuwe Haven 25, Soeburg, Marnixplein 7; S. Janse, landb.- knecht, Nieuwe weg 3, Grijpskerke B 22; H. S. van de Schelde, korp. der mariniers, Segeersweg 70, Soeburg, Ritthemschestr. 67; P. Bakker, verpleegster, Noordpoortplein 2, Rotterdam, Essenburgstr. 115; N. de

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3