MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) Drie dooden bij vliegtuigramp te Vlissingen Vliegtuigramp in Zeeland Een Koolhoven F. K 43 verongelukt op het bad- strand. De drie inzittenden, waarvan twee Vlissingers, omgekomen. Kasteelheer schiet zijn echtgenoote neer. Raadsverkiezing Arnemuiden. Na den moord te Kladno. >rie Zeeuwsche athletiekrecords verbeterd NUMMER 196. TWEE BLADEN. MAANDAG 12 JUNI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAABG. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro43255. Abonnementsprijs.voor Middelburg en Goes ff 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder, mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Zaterdagmiddag tusschen vier uur en half vijf is de luchttaxi van de K.L.M., de PH-AJK ..Krekel", een Koolhoven F.K. 43, welk toestel ook gebruikt wordt voor de' opleiding van verkeersvliegers, boven het vlissingsche badstrand op geringe hoogte ooggetuigen schatten 100 me ter bö het maken van een scherpe bocht afgegleden en neergestort. Het vliegtuig kwam terecht op het bad- gedeelte, vlak naast het strand voor zon nebaden. Het toestel kwam met de neus naar voren en met een harden slag op het strand en vloog onmiddellijk in brand. Van alle kanten snelden badgasten, om standers, matrozen, soldaten en politie on middellijk naar de plaats, waar het toestel terecht was gekomen. Met zand, dat hier immer in een zoo overvloedige massa aan wezig was, trachtte men het hooge oplaai ende vuur te dooven, doch aanvankelijk bleven deze pogingen zonder resultaat, om dat de vlammen een zoo groote hitte ver spreidden, dat de brandende wrakstukken bijna niet waren te naderen. Enkele dappe ren trotseerden echter het vuur om te trachten de inzittenden uit het wrak te trekken, doch hoe moedig zjj hierbij ook te werk gingen, steeds dreven de vlammen hen weer terug. Daarbij kwam nog, dat de inzittenden in het toestel vast bleken te zitten. Terwijl de onmiddellijk gewaarschuwde brandweer van Vlissingen zich naar de plaats van den ramp spoedde, trachtten de omstanders nog een wanhopige poging te doen het vliegtuig om te gooien, zou dat lukken, dan was het misschien mogelijk de inzittenden te bevrijden. Inderdaad slaagde men er in het verongelukte en nog steeds brandende toestel gedeeltelijk om te trek ken. Nu bleek het mogelijk te zijn één der inzittenden Van Tijen uit het vlieg tuig te trekken. Hij bleek reeds overleden te zijn. Intusschen was de Vlissingsche brand weer snel, met veel materiaal en man schappen gearriveerd. Nu waren de vlam men spoedig gebluscht en konden ook de lijken van de twee andere inzittenden, zij het met veel moeite, uit de wrakstukken worden bevrijd. Het duurde nog geruimen tijd alvorens de identiteit van de drie slachtoffers kon worden vastgesteld. Groet was de ontroe ring, welke zich van de honderden, die het ongeluk voor hun oogen hadden zien ge beuren en met groote dapperheid hadden getracht hulp te bieden, meester maakte, toen kwam vast te staan, dat twee der ver ongelukten Vlissingers waren: Van Tijen en De Visser. Laatstgenoemde was haven meester van Haamstede en was sinds kor ten tijd getrouwd. In Zeeuwsche korfbal- kringen was hij een bekende figuur. Volgens ooggetuigen zou de bestuurder van het vliegtuig een bocht, die hij boven het strand op betrekkelijk lage hoogte maakte, te kort hebben genomen, waardoor het toestel afgleed met het bekende nood lottige gevolg. De wrakstukken zijn onder bewaking gesteld totdat deskundigen zul len zijn gearriveerd om een onderzoek in te stellen. R. van Tijen, geboren 5 December 1919 te Vlissingen en G. Faber, geboren 13 Fe bruari 1920 te Amsterdam, waren leerlin gen van de Rijksopleiding voor verkeers vliegers. Reeds zeer geruimen tijd waren zij in het bezit van het vliegbrevet A en zij zouden binnenkort hun opleiding voor ver keersvlieger hebben volooid. Zij maakten dezen Zaterdagmiddag een oefenvlucht met de „Krekel" van Schiphol via Haamstede naar Vlissingen. In Haamstede was de 25- jarige De Visser in het vliegtuig gestapt om het laatste gedeelte van de vlucht mede te maken. A. de Visser, Rijksemployé van het vlieg veld Haamstede, was een stiefzoon van den uitgever der „Vlissingsche Courant" F. van de Velde. De stoffelijke resten der slachtoffers zijn per brancard en per ziekenauto door leder van het Vlissingsche Roode Kruis naar het „Bethesda"-ziekenhuis overgebracht. TOCH OVERBELAST? De wildste en domste verhalen de den na het ongeluk de ronde; de een wist te vertellen dat dit n.b. voor vier volwas sen personen gebouwde en volkomen lucht waardige toestel met drie man erin al over belast zou zijn; een ander had gezien, dat ze tegen den Soeburgschen watertoren op getornd zouden zijn, en zoo nog meer. Dit alles was dwaasheid. De F.K. 43 is een voortreffelijk en hèel veilig toestel, hetwelk juist om zijn gunstige vliegeigen- schappen bijzonder geschikt is om als les- toestel ook den voldoende afgerichten maar minder ervaren leerling-vliegers in handen gegeven te worden. De oorspronkelijke op vatting onder de ter zake kundigen was dan ook, dat uitsluitend snelheidsverlies in een op gevaarlijk geringe hoogte genomen scherpe bocht de oorzaak van het afglijden en neerstorten is geweest. Later is echter aan het licht gekomen, dat een menschelijk zeer wel verklaarbare zorgeloosheid of nalatigheid hier bij komt: deze vierpersoonstoestellen worden voor lesvluchten, wanneer er slechts een of twee leerlingen in zitten, als regel geballast op hun normaal-lading van vier personen. Toen nu op Haamstede de ass.-havenmees- ter De Visser er bij in stapte, heeft men vergeten, er zooveel ballast uit te la den, zoodat de vierpersoonsmachine feite lijk het gewicht van v ij f personen torste. Het is zeer wel mogelijk, dat deze over belasting tenslotte fataal geworden is! Familiedrama te Meerssen, De dader gearresteerd. Zondagmiddag heeft zich op het kasteel Groot-Vaushartelt, nabij Meerssen een fa miliedrama afgespeeld. Tijdens een twist heeft de bewoner, de zestigjarige groot grondbezitter E. R., zijn 42-jarige echtge noote, geboren v. d. D. de W., met eenige revolverschoten van het leven beroofd. De dader is door de gemeente-politie kort na het gebeurde gearresteerd en over gebracht naar de marechausseekazerne te Maastricht om ter beschikking van de justi tie te worden gesteld. Het was omstreeks vier uur, dat in het historisch kasteel, gelegen temidden van heerlijk-groene landouwen, in de onmiddel lijke nabijheid van het vredige Geuldal, de harde droge knallen van een revolver weer klonken. In enkele oogenblikken had zich een vreeselijk drama in een der vertrekken van het kasteel voltrokken. Echtelijke on- eenigheid had den kasteelheer dusdanig in woede doen ontsteken, dat hij een revol ver greep en dit wapen op zijn vrouw richt te. Ondanks het ingrijpen van zijn negen tienjarigen zoon en achttienjarige dochter, die bij het twistgesprek aanwezig waren, vuurde de heer R. eenige malen. In de hart streek getroffen zeeg zijn vrouw ineen. De zoon slaagde er daarop in zijn vader te overmeesteren en hem het wapen af te ne men. De heer R. jr. ontbood onmiddellijk uen arts van Aubel uit Meerssen op het kasteel, die niet anders kon dan den dood van het slachtoffer vaststellen. De burgemeester heeft onmiddellijk na zijn aankomst den dader gearresteerd en naar Maastricht laten overbrengen, waar hjj aan een eerste verhoor is onderworpen. De heer R. is eigenaar van het bekende iv o GrootVaushartelt, dat zijn ge schiedkundige waarde o.m. ontleent aan het at hot heeft toebehoord aan Koning Willem II. Het landgoed bestaat voor het grootste gedeelte uit boomgaarden, welke een oppervlakte beslaan van niet minder vzooaat de heer R- raet recht de gr e boomgaardbezitter van ons land ^j!,°t !n/e"oe®d' Nadat hij vroeger SL iilll A verpacht, oefende hij de laat- nit nrf'(' Y^yohtenteelt in eigen beheer tioc'ehiktc 7 i °ver een groot personeel n! heer r «°°aJS .an Zelf spreekt, genoot hoewel hH fieh *!ekendheid in deze streek bewoog V6el °nc3er de bevolking Over de aanleiding van de noodlottige twist is momenteel nog niets bekend. Wel R.T.M.; Zeeland, en een Zeeu- wenlooze staatscommissie. Onder "de vele Nederlandsche zorgenkind jes neemt de RTM., de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, een eervolle plaats in. Als super-of-extra-zorgenkindje name lijk. Dat weet iedereen. Deze R.T.M. verzorgt ook, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, een deel van het vervoer per as op ons Noordelijkste eiland Schouwen-Duiveland, terwijl zij, zoo kwaad als 't gaat, de veerverbinding Anna Jacoba- Zijpe uitbaat. Thans is er een staatscommissie benoemd, die rapport moet uitbrengen over de R.T.M. en de wijze, waarop deze de verbindingen tusschen de Zuidhollandsche en Zeeuw' s c h e eilanden onderhoudt. Waar hier groote Zeeuwsche belan gen mede op het spel staan, zou men als Zeeuw zonder aan provincialistische zelf overschatting te lijden, toch wel mogen verwachten dat enkele op dit gebied des kundige Zeeuwen in die commissie benoemd zouden zijn, teneinde er zorg voor te dra gen. dat met onze belangen terdege en ter zake kundig rekening gehouden zoude wor den. Die verwachting wordt echter be schaamd: vertegenwoordigers der financi- eele belangen van de zich zoo moeizaam voortsleepende R.T.M. treft men er wel in aan; vingerwijzingen in de richting der ge doodverfde opvolger(s) van de R.T.M. ont breken al evenmin, maar de Zeeuwen, na der omschreven: de Schouwen-Dulvelan- ders zijn er zoo min in vertegenwoordigd als de Brabanders, die men ook voorbij liep. Als we het heel zachtmoedig en erg vrien delijk trachten uit te drukken, dan is aller merkwaardigst toch wel het minste wat hier van te zeggen valt! weet men, dat zich in het gezin van den heer R. vroeger wel eens moeilijkheden hadden voorgedaan, doch niemand heeft kunnen vermoeden, dat die tot dit gevolg zouden leiden. Het gebeurde heeft in dit Limburgsch dorp en in wijde omgeving hevige ontstel tenis teweeg gebracht. In een vlaag van waanzin gehandeld? Nader wordt nog gemeld dat de dader, de heer E. R. blijkbaar in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Zijn echtgenoote kreeg drie kogels in de borst en moet op slag dood zijn geweest. Bij zijn arrestatie, die geschiedde door den burgemeester van Meerssen en de ma réchaussee, legde de heer R. een volledige bekentenis af. Hij was diep onder den in druk van de vreeselijke misdaad. Vlissingen, 10-VI-1939. In de nieuwe brandweerkazerne zit een bont en opgewekt gezelschap. Bur gemeester Van Woelderen en commandant Agterberg stralen van plezier, nu, ein delijk ook hun brandweer naar de eischen des tjjds een eigen centrale post heeft gekregen. Er zijn hooge gasten: van de Kon. Brandweervereeniging (in Volken bondsjasje), van den Kon. Vlaamschen brandweerbond (in uniformen, waar een Nederlandsche kolonel afgunstig bp zou zijn); de marinecommandant en de gar nizoenscommandant, Wethouders, Raads leden, de Prov. Zeeuwsche Brandweerbond, tientallen anderen. Bloemen, -redevoeringen, glimlachen, ap plausfeestelijke stemming. Een brandwacht rent binnen. Stoort de plechtigheid: „Commandant, d'r is brand!" De commandant, heel rustig: „Heeren,- w ij gaan door." En tot den ordonnans: „Eén en twee uitrukken!" De ondercom- mandant verlaat de zaal. Tweede brandwacht: „Een vliegtuig brandend neergestort op het badstrand!" Nu rennen ook de journalisten weg: mee, op brandweerwagens, in auto's van gas ten, hoe dan ook. Sirenes loeien sinister;. Het publiek denkt: leuk, zeker onderdeel van een oefening bij de feestelijke ingebruikneming van de nieuwe kazerne! Maar het is geen feest en niet leuk: gruwelijke werkelijk heid, dat zal blijken! De mannen zijn paraat. Halt, voor Oos terhuis. Gereedschappenbak open, elk een roodgeverfde schop in de knoestige knuist. Dan het strand oprennen. Slang wordt ook meteen uitgelegd. Naar den romme- ligen nog rookenden wrakhoop van de Krekel" Vroolijke Zaterdagzomermiddag-stem ming heerschte op Vlissingens badstrand. In modieus ontkleedende badtoiletjes en -pakken liggen man naast man en vrouw naast vrouw te zonnebaden; in dito zwem pakjes spartelt men er lustig in 't blauwe Scheldewater. In den zonnig-blauwen he mei cirkelen als altijd op zulke dagen, de vliegtuigjes: ónze PH-APA,, de zwarte laagdekker van de Zeeuwsche V. v. L en een zwart-met-blauw lesvliegtuig van de K.L.M.: de wegens hun veiligheid en voortreffelijke vliegeigenschappen beken de Koolhoven F.K. 43 taxi's voor vier per sonen, die insectennamen dragen: dit is de PH-AJK, de „Krekel". De jongens die er in zitten, vliegen laag, waaghalzig laag, maar het zijn jongensDaar maken ze een bocht, een scherpe bocht, die de vaart vermindert, de vaart er uit haalt... groote goden: ze glijden afen dat op een 100150 meter op z'n hoogstdat is veel te weinig om te redresseeren... met den neus voorover suist het ranke ding op het- strand af, waar de toeschou wers ontzet uiteen vliegen Eén, anderhalve secunde staart met adembenemende plotselingheid de gruwe lijke dood drie 'levenslustige, sterke, ge zonde jonge mannen ijzingwekkend-direct in het aangezicht; dan ook reeds ontfermt hij zich hunner, en, Gode zij dank, onmid dellijk. Niet altijd is dat waar, al zeggen de cou ranten het misschien op anderer gezag, ter gerustelling. Maar hier is het wezen lijk waar geweest; de omstanders hebben het gezien: ze hebben niet geleden, de drie beklagenswaardige slachtoffers die hun jeugdige overmoed met dezen snellen maar voor hun nabestaanden niettemin zoo ontstellenden dood hebben moeten bekooperi. Behalve die eene secunde van doodsangst en doodszekerheid is een schrikkelijke doodsstrijd hun bespaard ge bleven. jje -K Allen werken snel en krachtig sa men om de stoffelijke resten der in zittenden te bergen. Een heeft men er betrekkelijk kort reeds nadat de vlammen met zand gebluscht waren, uit kunnen halen. Voor de anderen moest de brandweer eerst met bij'l-en-tegenhouden stalen stijlen doorkappen, daarna met touw en takel de wrakstukken omkiepen de. Toen konden ook de deerlijk verminkte andere twee inzittenden door Roode Kruis mannen en vrouwen op een brancard, of in een zeildoek gelegd worden. Laat ons de bijzonderheden achterwege mogen laten Tien minuten nadat het eerste slacht offer geborgen was, kwam een in modi eus badcostuum gekleede vrouw haar hokje uit. Tot een dito-dito zeggende: wat vrrrééselijk, hè?Let's take a swimkom je ook vanavond' Wat doe jij aan?Ik? m'n groene" Toen" werd een baar langs deze leute rende oppervlakkigheden gedragen, met een wit laken waardoor roode vlekken kleurdenEen rilling liep over de rug gen der vrouwtjesdie maar snel in 't zilte Scheldewater doken, terwijl brand weermannen, soldaten, matrozen, politie en badgasten bezig waren de wrakresten van het vliegtuigje geheel om te takelen, teneinde te zien of er geen man, vrouw of kind onder was gekomen, toen het neerstortte Zetelwinst voor de Anti-Rev, en ARNEMUIDEN. Bij de Zaterdag 10 Juni gehouden raadsverkiezing werden 1126 gel dige stemmen uitgebracht. De kiesdeeler was I6OS/7. Gemeente-Belang: 305 stemmen; 2 zetels (tegen 344 stemmen en 3 zetels in 1935) verlies 39 stemmen en 1 zetel. Anti-revolutionairen: 224 stemmen; 2 zetels (tegen 187 stemmen, 1 zetel in 1935) winst 37 stemmen en 1 zetel. Staatkundig Geref. Partij: 126 stemmen, en zetel (71 stemmen, geen zetel), winst 55 stemmen 1 zetel. Christelij k-H istorische Unie: 89 stemmen, geen zetel (in 1935 geen lijst ingediend). Visschers en Arbeidersbe lang: 382 stemmen. 2 zetels. In 1935 was deze lijst niet zooals thans gecombineerd met de arbeiderslijst, doch uitsluitend visseherslijst, welke in 1935 met 191 stemmen 2 zetels verwierf. Door de combinatie kreeg men dus een winst vein 191 stemmen, doch men behaalde ondanks deze stemmenverdubbeling geen zetelwinst. De nieuw gekozen raadsleden zijn: B. Franse (herkozen) en P. de Haas, beide van Gemeentebelang; A. Schuit (herkozen) en A Cornelisse beide anti-rev.; Johs. van Belzen, Staatk. Ger. Partij en Jac. van Bel- zen de Nooijer (herkozen) en P. Janse van Visschers- en Arbeidersbelang. Zij die niet in den Raad terugkeeren zijn J. Janse (niet herkozen) en Jan Polderdijk, die zich geen candidaat stelde, beiden van Gemeentebelang. Van de Visseherslijst werd niet herkozen de heer W. van Belzen Dzn., terwijl de heer L. Puijpe (Vrije lijst in 1935) wegens zijn hoogen leeftijd geen candida- tuur meer wenschte. DE COLORADOKEVER TE SOEBURG GEVONDEN, SOEBURG. Bij den heer J. S. aan de Rit- themsche straat alhier, zijn heden op lelie- planten verscheidene larven van den colo radokever aangetroffen. DE BURGEMEESTER VAN WESTWOUD VRIJGELATEN. Naar wij vernemen is de burgemeester secretaris van Westwoud, die wegens ver denking van onregelmatigheden met steun gelden in arrest was gesteld, reeds Zaterdag vrijgelaten. STRANG NAAR MOSKOU VERTROKKEN Reuter meldt uit Londen: Strang is per vliegtuig naar Warschau vertrokken, vanwaar hij naar Moskou zal doorreizen. Tevoren had hij een bespreking gehad met minister Halifax en den Brit- schen ambassadeur te Parijs, Phipps, die mededeeling deed van het Fransche tsand- punt. Maisky bracht vervolgens een bezoek aan Halifax in het bijzijn van Strang, waar na Halifax en Phipps zich naar Downing- street 10 begaven, om een conferentie met Chamberlain te hebben. Op den trap kwam ik mijn collega Van de Velde, directeur der „Vlissingsche Cou rant", tegen: aschgrauw„Wie zaten er in? Ik verwacht mijn zoon uit Haam stede; z'n vrouw zit bij ons tehuis" „Een journalist heeft zoojuist de namen uit het logboek gelezen: het zijn Van Tij en, Faber en Dekker" „Weet je 't zeker?" „Hij heeft het zelf gezien". Vreeselijke vergissing: Dekker was de naam van den man, die 't logboek had afgeteekend, maar De Visser, Geen verdere represaille maatregelen. Het D.N.B. meldt uit Praag: Tengevolge van de bemiddelingspogingen en het optre den van de Tsjechische bevolking, alsmede de maatregelen van de regeering van het protectoraat maken het den rijksprotector mogelijk, na afloop van den vastgestelden termijn, 10 Juni, af te zien van de maat regelen, welke te Kladno zouden worden genomen. Berucht misdadiger de moordenaar? Het Tsjechische Telegraaf-agentschap bericht, dat een gevaarlijk inbreker, Jo seph Cesak genaamd, verdacht wordt, den moord op wachtmeester Kniessel te Klad no te -hebben gepleegd. Het signalement van Cesak is gepubli ceerd met het verzoek hem te arresteeren en zijn arrestatie te melden aan de gen- darmeriepost te Kladno. TSJECHISCHE POLITIEMAN GEDOOD, Reuter meldt uit Praag: In den nacht van Zaterdag op Zondag is een Tsjechisch politieman door een schot gedood bij een twist tusschen Tsjechische en Duitsche po litiemannen te Nochod in het noorden van Bohemen. Het onderzoek wordt gedaan door de Duitsche en Tsjechische autoritei ten gezamenlijk. Het incident wordt toege schreven aan een reeks betreurenswaardige gebeurtenissen. De rijksprotector heeft op dracht gegeven het onderzoek mét de mees te gestrengheid en snelheid te houden. Alle personen, die erbij betrokken zijn, worden in hechtenis gehouden. de rijks-assistent havenmeester van Haam stede en stiefzoon van collega Van de Veide, bleek later toch wel tot de slacht offers te behoor en Onze diepe deernis gaat uit naar den man, en zijn familie, reeds eerder 0:3 soortgelijke wijze zoo zwaar getroffen En ook naar dien anderen vriendelijken va der, 'n week geleden nog zoo vrooljjk en opgetogen, toen hü als hoofdingenieur van „De Schelde" terecht trotsch mocht zijn op zijn groote aandeel in het tot stand komen der twee nieuwe schepen van de „Zeeland", ir. Van Tijen. De luchtvaart vaart verder dat kan en mag niet anders. Maar het 'leed, door zijn slachtoffers te weeggebracht, is er niet minder hard en schrijnend om, voor wien het treft. Op de nummers verspringen heeren, kogelstooten dames en verspringen dames. De dualmeet Marathon-Sprinkhanen com binatie tegen de Cadetten uit Breda kon, zooals we reeds melden, Zaterdag geen doorgang vinden, omdat de Cadetten op het laatste oogenblik niet konden komen. In de plaats kwamen nu regionale wedstrijden op het Gem. Sportterrein te Middelburg. Er is goede, mooie sport vertoond. Over de prestaties op dezen eersten wedstrijd in het seizoen kern men tevreden zijn. De resulta ten op verschillende nummers waren zeer goed en zij houden voor het komende sei zoen een belofte in. Reeds nu werden drie nieuwe Zeeuwsche records verbeterd. Dat is een mooie verrichting, waarin de dames een groot aandeel hadden. Bij vèrspringen dames sprong mej. G. Boogaard 4.99 meter hetgeen een verbetering van het Zeeuwsch record met 15 cm beteekende. Het oud re cord stond op naam van mej. A. J. Petiet met 4.84 m. Een opmerkelijke prestatie verrichtte mej. M. van Oorschot bij het ko- gelstooten dames. Zij wierp den kogel 9.70 meter, dat is 78 cm verder dan het Zeeuw sche record dat op naam stond van mej. F. Auer met 8.92 m. Tenslotte werd ook het Zeeuwsch record ver springen dat P J. van Driel bezat met 6.47 verbeterd. De Mara thon athleet Lourens sprong 3 cm verder en bracht het record op 6.50 m. Overigens waren de verrichtingen van de dames op de 100 m en het hoogspringen niet zoo geweldig. Vooral het hoogspringen blijft nog steeds 1,30 of 1,35 m. De heeren bleven op de 100 m een flink stuk boven het Zeeuwsch record (11.3 sec). En zoo was het ook op de 800 en de 1500 m. Op het num mer discuswerpen deed Matthijsen een heel goede worp van over de 35 m, terwijl deze athleet bij het hoogspringen 1.70 haalde, hetgeen ook niet slecht is. Het speerwerpen gaf weer een minder mooie verrichting. De winnaar haalde een afstand van over de 35 m, dat is toch altijd nog een kleine 16 meter onder het Zeeuwsch record. De hinkstap- sprong daarentegen was weer uitstekend. Matthijsen, die 12.47 sprong bleef 24 cm be neden het record. Nu dient men niet te ver geten dat de athleten op verschillende num mers uitkwamen, hetgeen de prestaties na tuurlijk drukte. Niettemin kan men hoop vol gestemd zijn voor de toekomst. De uitslagen waren: HEEREN: 100 meter: le serie: 1. Verhoef (Mar.) 11.9 sec.; 2. Reuter (Sprinkhanen) en 3. Dashorst (Mar.) beiden 12.4 sec.; 4. Looten (E.M.M.). 2e serie: 1. Heydens (Mar.) 12.2 s.; 2. Lu- dikhuize (Spr.) 12.6 s.; 3. Cornelis (Spr.) 13.6 s.; 3e serie: 1. Lourens (Mar.) 12.1 s.; 2. Weggelaar (Mar.) 12.4 s.; 3. Stoppelaar (Spr.) 13,2 sec.; 4. De Baare (E.M.M.); 4e serie: 1. Verkerk (Mar.) 13.5 s.; 2. v. Beusekom (Spr.) 13.8 s. le demi-finale: 1. Lourens 11,9 s.; 2. Das horst 12 s.; 3. Heydens 12,4 s.; 4. Ludikhui- ze. 2e demi-finale: 1 Verhoef 11.9; 2. Reuter 12 s.; 3. Verkerk 14 s. finale: 1 Laurens 12 sec.; 2. Dashorst 12.4 sec.; Heydens 12.5 s.; 4. Verhoef. 800 meter: 1. G. Dobbelaere (Mar.) 2 m. 10.2 sec 2. C. Barentsen (Spr.) 2 m. 15 s.; 3. Dronkers (Mar.) 2 m. 17.3 s.; 4. v. d. Hooft (Mar.). 100 meter klasse A en B: 1 en 2 A. Brakman (Mar.) en J. Klaver (Spr.) 12.1 sec. 1500 m: 1. G. Dobbelaere (Mar.) 4 min 44.7 sec.; 2. A. Lacor (Mar.) 4 m. 45.3 s.; 3. Bakker (Mar.) 4 m. 51.8 sec. Discuswerpen: 1. G. Matthijsen (Mar.) 35,32 meter; 2. Bogaard (Mar.) 26.42 m. Verspringen: 1 Laurens (Mar.) 6.50 me ter (nieuw Zeeuwsch record); 2. J. Klaver (Spr.) 6.21 m.; 3. Reuter (Spr.) 6.16 m. Hoogspringen: 1. Matthijsen (Mar.) 1.70 meter; 2. Hofer (Mar.) 1.55 m; 3. Roelse (A.V. '35) 1.55 m; Speerwerpen: 1. A. Tabak (Mar.) 35.61 meter; 2. H. Höfer (Mar.) 33.43 m; 3. J. Parent (Mar.) 33.09 m; 4. A. de Baare (E. M.M.) 32.73 m. Kogelstooten1. Matthijsen (Mar.) 11 meter; 2. Lourens (Mar.) 10.43 m; 3. Swyg- huizen 10.41 m. Hinkstapsprong: 1. Matthijsen (Mar.) 12.47 meter; 2. Lourens (Mar.) 11.88 m.; 3. Looten (E.M.M.) 11.46 m. 3000 m koppelhace: le DronkersBakker 8 m 43.9 sec.; 2. Lacorv. d. Hooft 8 m. 48.6 s.; 3. DobbelaereVan Poelje (allen Mar.). DAMES: 100 meter le serie G. Boogaard (Mar.) 13.5 sec.; 2. v. Oorschot (Mar.) 14.2 s.; 3. Mimi de Kat (Spr.) 14.3 s. 2e serie R. van Fraayenhove (Mar.) 14.2 sec.; 2. H. Kuipers (Spr.) 15 s.; 3. R. Bak ker (Spr.) 15,2 sec. finale: 1. R. van Fraayenhove 13.9 sec.; 2. G. Boogaard 14 s.; 3. Mimi de Kat 14.2 s. 4 x 100 111. estafette: 1. Marathon 58.1 sec.; 2. Sprinkhanen 1 m. 0.7 sec. Hoogspringen: 1. Parent (Mar.) 1.35 me ter; 2. M. van Oorschot (Mar.) 1.30 m,; 3. M. Zwagerman (Spr.) 1.30 m. Verspringen: 1. G. Boogaard (Mar.) 4.99 meter nieuw Zeeuwsch record; 2. M. van Fraayenhove (Mar.) 4.74 m.; 3. S. van Fraayenhove (Mar.) 4.43 m. Kogelstooten: 1. M. van OorschotMar.) 9.70 meter nieuw Zeeuwsch record; 2. F. Auer (Mar.) 8,72 m.; 3. D. Henning (Mar.) 7.43 m.; 4. P. van Lynden (Spr.) 6.55 m.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1