4 llf KRONIEK van dra DAG. itniES WAKEN UI ZEEUIDS SUSIES BINNENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 9 JUNI 1939. No. 134. de r No. 3. VORST COBRA ••cia nonade- ise 2 fl. ct. Jam Choco- enz. A. 48 Mbg. p. ons. Hooge delburg. de K.L.M. Zeeuw- Soesche en 766. arachter fing der en ge- Tegen st 5; de ig naar Kaarten .at, Tel. r Feltz, aar een akelijk- warm- eerdere ol voor M'burg. Middel- derdijk. 5.D.A.P, Het volle pond. Voetje voor voetje nadert Engeland het Russische standpunt. Eiken keer, dat Chamberlain een verklaring ten aanzien van de onderhandelingen met Moskou in het Engelsche Lagerhuis aflegt, blijkt, dat men al weer een klein eindje is opgescho ten. Als er tenslotte een overeenkomst tot stand komt, zal deze alles bevatten, wat de Russen van den beginne af begeerd heb ben: feitelijk een volslagen militair bond genootschap tu^schen Engeland, Frank rijk en de Sovjet-Unie en waarborgen, al of niet duidelijk met name genoemd, voor al de landen, welke Moskou als mogelijke slachtoffers van een Duitsche agressie be schouwt. Strang, een van de afdeelingschefs van het Foreign Office moet nu probeeren de zaak door middel van persoonlijk overleg te Moskou, in kruiken en kannen te krij gen. Het is echter lang niet zeker, dat hem dat zal lukken. De Russen zijn steeds be- geeriger geworden. Het lijkt lang niet on mogelijk, dat ze een voornamer personna- ge te Moskou willen zien, om de laatste hand aan het accoord te leggen: lord Ha lifax, den Engelschen minister van buiten- landsche zaken. Dit is een kwestie van prestige, maar men weet, hoe belangrijk dergelijke kwes ties in de groote politiek kunnen zijn. De Russen wenschen blijkbaar hartstochtelijk, om ook met groote prestige-winst uit de onderhandelingen te voorschijn te treden. Ze staan op een evidente erkenning van groote Europeesche mogendheid. Het laatste jaar speelde de Sovjet-Unie nauwe lijks meer een partij in het politieke Eu ropeesche concert. Men behandelde de Rus sen soms met een eigenaardige nauw ver holen minachting. Ook Engeland deed dat, omdat de Engelsche staatslieden, met Chamberlain als gangmaker verwachtten, dat hun befaamde „verzoeningspolitiek" vruchten zou dragen, dat men dus die bolsjewieken daar aan den anderen kant van Polen links kon laten liggen. De prak tijk heeft echter heel wat anders opgele verd. Chamberlain's verzoeningspolitiek mislukte. Eenige maanden geleden, toen Tsjechoslovakije door de Duitschers onder den voet werd geloopen, openbaarde die mislukking zich in haar vollen omvang. Chamberlain moest nu het roer omgooi en. De verzoeningspolitiek werd afgezwo ren en vervangen door de „anti-agressie"- politiek: het streven, om een groot aantal groote en kleine mogendheden in een blok te vereenigen, dat zich in zijn geheel te gen elke verdere gewelddaad tot het uiterste, ook met de wapenen dus, zal ver zetten. Met een eigenaardige lichtvaardigheid zetten de Engelschen de onderhandelingen hiertoe op touw. Ze dachten blijkbaar, dat alle landen, welken de eer van een uitnoodiging, om toe te treden tot het an- ti-agressiefront zou worden aangedaan, zich uitermate gestreeld zouden voelen. Welk een ontnuchtering moest Londen op nieuw ondergaan. De uitgenoodigden ble ken allemaal zekere wenschen en verlan gens te hebben, en stelden hun voorwaar den. Met Polen, Roemenië en Turkije kwam Engeland achtereenvolgens tot be paalde afspraken en overeenkomsten, veel minder vlot dan het zich had voorgesteld; zelfs ervoeren de Brits'che staatslieden, dat een zeker wantrouwen ten opzichte van Engeland's buitenlandsche politiek moest worden overwonnen. De grootste ontnuchtering leverde Mos kou echter voor het Britsche gevoel van eigenwaarde op. Inplaats van gevleid de tweede viool in het door de Britten uitge dachte ant-agressie-orkest, te gaan spelen, liet Moskou weten, dat het een geheel an deren vorm er van wenschte en met Frankrijk en Engeland de eerste viool wil de spelen; Moskou deed koel en hooghartig, liet geen enkelen eisch vallen en dwong Engeland, om achtereenvolgens een hee- leboel concessies te doen. Vermoedelijk is men nu zoo ongeveer aan de laatste concessie toe, welke voor Moskou de bekroning zou kunnen vinden in een bezoek van lord Halifax. Het lijkt ons niet ondenkbaar, dat de heer Strang zeker voorbereidend werk in de Russische hoofdstad te c^oen zal krijgen en dat als feitelijk de zaak in kruiken en kannen is lord Halifax zal moeten komen, om het acoord officieel en plechtig te helpen bezegelen. De Russen kunnen zich dan Door MARK CHANNING. 59). De Cobra antwoordde niet, doch gaf zijn hengst de sporen en terwijl het volk rechts en links uit elkaar stoof, galoppeerde hij op de vier stieren toe, die, met bloed beloo- pen oogen, op het Marktplein stonden te wachten. Als een vogeltje, dat zijn maat verloren heeft, zat Gulbundun alleen in het groote vertrek van Chirine. Ze verveelde zich; eerst had ze doelloos door den paleistuin ge draaid en de kleine roode vischjes in de bassins van de fonteinen broodkruimels ge voerd, in afwachting van de terugkomst van Chirine. - Weer naar binnen gegaan, had ze er niemand gevonden. Met alles, wat ze maar bedenken kon, had het meisje getracht den tijd te dooden; maar alles ging mis: de tamme pauw van Chirine, aan wien ze suikerboonen gaf, pikte in zijn gulzigheid haar in den vinger, waarop hij met luid misbaar van vleugelgeklap weggefladderd was. Aan Dilkoosh had ze rozen gevoerd, maar de hinde had geen trek en was aan aar voeten gaan liggen slapen, met een rozenblaadje tusschen de lange ooren, **et h&d neergelegd. Ze ïedjes gezongen, maar niettegenstaan de ze toch zoo haar best deed, lukte, het vroolyke wijsjes te vinden, ze kon zich alleen zwaarmoedige liederen herinneren wL66*" afTrfux'. die ter wille van zijn liefde stierf of die in een woud verdwaald raakte; en dat duurde net zoo lang totdat ze met tranen in de oogen haar luit had door PETER VAN SANDEVOERDE. Het vertrek uit Amsterdam. Om kwart voor zes worden we gepord. Lindeman leest namen op. Onze bak en nog een paar andere jongens. „Plunjezakken pakken en kooien sjor ren!" „Jullie moet je gereed houden!" „Proost! Goeie morgen!" Je bent meteen klaar wakker. Het is blijkbaar zoo ver. Lindeman weet niets naders. We kleeden ons in daagsch blauw en mikken alles wat we hebben in onze plunjezakken. Je weet niet hoe lang het duurt. Waar zullen we naar toe moeten? Toen ik vannacht leerling was begon het. Een telegram. Tien minuten later stond de officier van de wacht gekleed en wel aan de poort. Ik moest ordonnansen gaan porren, die de stad in moesten om verlofgangers te halen. De kameraden van de telefoonwacht vertelden hoe druk het was. Ik denk daaraan als ik m'n plunjezak op m'n kooi sjor. Alles moet naar de gele loods, verzamelplaats bij zulke snel le, onverwachte bijeenkomsten. Met krijt zijn op de houten vloer vakken uitgezet. Voor het eene staat: „Vlieland." Voor een and$r: „Oosterhoofd." Vooh het derde: „Sanddijk." Wij moeten achterin. We gooien onze kooien neer en wachten af. Nieuwe verrassing. Er komen kust wachters. Vroegere lichtingen. Er zijn knapen bij die het grootste gedeelte van hun plunje allang kwijt zijn. Meestal hebben ze alleen hun zakdoek nog. Het blijkt dat ze vannacht opgeroepen zijn. Ze weten ook niet wat er aan de hand is. De ochtendkranten zijn toch rustig. Later hooren we dat het voorzorgsmaat regelen zijn. De groep voor Vlieland vertrekt vol tallig. De overste houdt een toespraakje. Spreekt van den politieken toestand en neemt aan, dat de jongens zich zullen gedragen als flinke militairen. Moet je gisteravond in bed zijn gestapt als boekhouder of winkelbediende Rechts uit de flank marcheeren ze af. Onwennig wat - en stijf. De overste roept ze na, dat ze vooral goed moeten mar cheeren. De officieren glimlachen beleefd. Bij de poort maakt het verzamelde volk zwijgend ruimte voor de aansjokkende Vlielanders. Wij keeren terug naar onze kooien: De groep Oosterhoofd wordt in orde ge bracht. Stuk voor stuk komen de# opgeroepenen nu binnen. De een vroeg, de ander later, naarmate ze verder van de stelling wo nen. Tegen twaalf uur vertrekken ze met hetzelfde ceremonieel. Om twee uur moeten Engelsman en Ouwendijk invallen bij de groep voor Sanddijk. Om kwart over twee sjouwen wij, over geblevenen, weer met onze kooien op de nek naar de zaal terug, en beginnen onze plunjezakken uit te pakken. 's Avonds heeft men ons kunnen zien passagieren op het Rembrandtsplein en in de Kalverstraat Dinsdag. Onder een kooi staat: „5 uur porren, Westkapelle." „Poeh!" zegt een kustwachter van de jongste lichting, „ben jij dat?" „Ook al", zeg ik. Nou", zegt ie, „den Helder was niet veel maar datman, dat is het an dere eind van de wereld. Ze hebben er alles dichtgestopt met kranten!" Ik weet niets van dat andere eind van de wereld af, ik heb er nog nooit van ge- op de borst slaan in het trotsche gevoel, dat het trotsche Engeland tot het uiterste voor hen heeft gebogen. weggeworpen en ze zich bedwingen moest om niet in huilen uit te barsten. Ook het boek met Perzische sprookjes, dat Chirine haar geleerd had te lezen, had ze weggeslingerd. „Wat heb je nu aan die djinns en peris, indien je ze niet kunt roe pen, om Chirine terug te tooveren, wan neer ik naar haar verlang?" riep het meiS' je uit, en kregelig trok ze aan de lange guirlande van mogra bloemen met hun be dwelmenden geur, die ze om haar slanken, blanken hals gevlochten had. Daarop liet ze zich op een stapel zijden kussens vallen en met haar kleine handjes gevouwen achter het blonde hoofd, bleef ze lui zitten luisteren naar het geklater van de fonteinen in den tuin en ze begreep maar niet, waarom Alam Khan Chirine zoo lang aan de praat hield. Opeens gingen haar blauwe oogen wijd open door een harden smak op den mar meren vloer van een zwaar voorwerp. Op een paar meters van haar af was een steen, gewikkeld in een vuil verfrommeld papier neergevallen. Opstaande, ging ze er heen, eerst schopte ze er even tegen met haar klein voetje, toen boog ze zich en raapte het op. Bij het losmaken van het onooglijk pak ging het kieskeurige neusje de lucht in; maar, daar ze toch niets te doen had, streek ze het papier glad en las en herlas het eenige malen: „Khoon de Mongool is jouw Heer en den Man-met-den-Sluier aan het Engelsche le ger gaan uitleveren." Zonder onderteeke- ning. Gulbundun dacht een oogenblik na. Dit moest natuurlijk Chirine weten. En zoo hoord. Maar of het me nu zoo erg tegen zal staan weet ik niet. Dit eind is vast en zeker ook niet alles. Hoewel ze hier de boel niet hebben dichtgeplakt met kran ten. Ze schrijven het hier in die kran ten Buiten gaat stoompuffend een trein voorbij. Te bedenken dat daar zelfs geen treinen kunnen komen. Het mag dan zwaar optimistisch klinken, maar ik stel me nog heel wat van dat „andere eind van de wereld" voor. Woensdag. „Kruiningen!" roept de conducteur. „Verdraaid, ze kletsen hier nog Neder- landsch!", roept er een verbaasd. Onze trein is Zeeland binnengedenderd. Langs de grauw-blauwe schorren van de Oosterschelde. Langs de witte vrucht- boomen van Zuid-Beveland, de juichende bruidstooi der jonge lente! Langs de grijze akkers met de rechte voren. De dijken met de witte berken. „Wat een landje, niet!?" roep ik opge togen uit. „Moet je dien groenen dijk daar es zien, zie je die wolkenschaduwen erover glij den! „O geweldigzegt Guus, „ik heb een gezonde trek in een lekker koud glaasje bier!" We speuren de dorpen af waar de trein veel te vlug doorjakkert, of we ook meis jes met gewone zijden kousen zien We hebben zulke verhalen gehoord We zien frissche moderne huizen en we concludeeren dat bij zulke huizen geen breede lange rokken passen. Rechts breekt het groene land open in blauw water en grijs glanzend ebbeland. In het Noordwesten ontdekken wij het beroemde torentje van Vere. Dan Middelburg, dat we ook slechts van onze schooljaren kennen, toen we op straffe van honderd regels moesten leeren dat Middelburg de hoofdstad van Zeeland was. Langs de spoorbaan ferme huizen. Lan delijk nog, maar toch ook weer volop stad. Met veel matrozenmisbaar laden we onze kooien op de bus, en zien de eerste vrouw met een prachtige witte kap en breede, lange rokken „Toch mooi!" zegt Guus, die langzamer hand in extase geraakt is biji het zien van al het schoone van dit ons vreemde land. Zöö opgetogen, dat hij zich nu reeds verzoend heeft met de breede rokken. ,,'t Hoort erbij.", zegt ie. We rijden door nauwe straatjes, waar vele witgekapte vrouwen doorgaan, en stoere boeren met zwarte petjes en ge streepte boezeroenen. Maar ook Ne derlanders, zooals we bedenken. We komen langs een moderne beton constructie. Een lief, levend stadje. Middelburg. Langs bochtige wegen en door leuke kleine dorpjes bereiken we onze nieuwe verblijfplaats, den vuurtoren van Westka pelle, die we reeds van verre ontdekten. ENGELAND EN DUITSCHLAND. Kwaadsprekerij. Reuter meldt uit Londen: Op een vraag van het Lagerhuislid Flet cher, of zijn aandacht gevestigd was op re cente officieele verkïarïngen in Duitseh- land, volgens welke Engeland van plan is den Duitschen handel en alle grondslagen van het Duitsche bestaan te vernietigen om te komen tot politieke en physieke uit roeiing van het Duitsche volk, heeft Cham berlain schriftelijk antwoord gegeven. De eerste minister zegt daarin, dat hij tot zijn grooten spijt opgemerkt heeft, dat men in Duitschland voortgaat dergelijke bewerin gen te uiten, ondanks de vele positieve ver klaringen van hemzelven en van lord Ha lifax, welke het tegendeel inhouden. Na ver wezen te hebben naar zijn redevoeringen van 12 Mei in de Albert Hall en van 19 Mei bij de debatten in het Lagerhuis, verklaart Chamberlain, dlat alle veronderstellingen, dat Engeland zou wenschen Duitschland te isoleeren, of zich in den weg te stellen van de natuurlijke, wettige uitbreiding van den Duitschen handel in Midden- en Zuidoost- Europa of het plan heeft eenigerlei combi natie op touw te zetten tegen Duitschland, met het denkbeeld om een oorlog tegen Duitschland te voeren, fantastisch zijn. De onafhankelijkheid is meestal niets anders dan het kunnen kiezen van een afhankelijkheid. gauw mogelijk. De kleine Georgiaansche wist, dat het in de bergen zaak is met spoed te handelen, indien een leven op het spel staat. Ze moest Chirine direct trach ten te vinden. Er was niemand in de holle gangen; ieder was gaan kijken naar de terechtstel ling van den algemeen gehaten Jaffir. De beschadigde fresco's, die Byzantijnsche ridders met ovale gezichten voorstelden, en strenge kruisvaarders, lang gebaard, die paarden bereden met fijne hoofden, afge- teekend tegen een achtergrond van ontel bare lansen, trokken in het voorbijgaan Gulbundun's aandacht; ze bleef staan en en met een kleinen rosen wijsvinger volgde ?e de uitgewischte contoeren van wat eens de afbeelding van een mooie edelvrouw was geweest. Maar lang duurde haar on- onthoud niet, al gauw liep ze weer haastig door. Tenslotte stond ze voor de deur, die toe gang gaf tot vertrekken van den Cobra. „Zou de Khan boos er over op mij zijn?" vroeg ze zich af. Voorzichtigheidshalve klopte ze tot tweemaal toe vóór ze de zwa re cederhouten deur openduwde. Ditmaal antwoordde haar een gerommel als van een verren donderslag. Gulbundun, die warm geworden was van het snelle loopen, pufte: „Oef! welk een H. M. DE KONINGIN WOONT EEN UITVOERING IN DEN SCHOUWBURG TE 's-GRAVENHAGE BIJ,. Donderdagavond is in den Koninklijken Schouwburg te 's-Gravenhage een opvoe ring gegeven van Sophocles' Aias. Deze uitvoering werd tot het einde toe bijge woond door H. M. de Koningin. Daarna liet H. M. den componist-vertaler Bertus van Lier bij zich roepen, om hem te com plimenteeren met zijn werk. HET VOORTBESTAAN VAN „ARTIS" VERZEKERD. Obligatiehouders nemen genoegen met 74 pet; In de gister in een der zalen van „Ar- tis" te Amsterdam gehouden vergadering van houders van 3 pet. eerste hypothecai re obligatiën ten laste van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap, „Natura Artis Magistra" waren aanwezig 21 obligatie houders of hun gemachtigden, vertegen woordigende de houders van 588 obliga ties van 1000 en 33 obligaties van 250 tezamen recht gevende op 595 stemmen. Met algemeene stemmen werd het voor stel aangenomen van de "debitriee haar tegen betaling van een bedrag van 740 per obligatie van 1000 en van 185 per onder obligatie van 250 te ontslaan van alle verplichtingen uit hoofde van de obligatieleening 1895. Het genootschap verplicht zich uiterlijk 30 Augustus a.s. bij de Ned. Trust Maat schappij, als vertegenwoordigende en. ten behoeve van de obligatiehouders, een be drag van 1,097,420 te storten. PSYCHOTECHNIEK BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen zal men in navolging van verscheidene groote bedrijven in ons land in de toekomst ook voor een betrek king bij de Nederlandsche Spoorwegen aan een psychotechnisch onderzoek onderwon pen moeten worden. Vooral voor hen, die bij de veiligheid van het spoorwegverkeer betrokken zijn acht men een onderzoek naar de bijzondere psychische eigenschappen van groot belang. Voor de keuringen zullen z.g. psychotech nische tests worden gemaakt, die aan de practijk moeten worden getoetst, daarvoor zullen een aantal van hen, die de onderha vige betrekking reeds bekleeden, aan een onderzoek worden onderworpen. Dr. J. Luning Prak te 's Gravenhage is met deze werkzaamheden belast". DE FEESTELIJKE VIERING VAN HET HONDERDJARIG BESTAAN DER SPOORWEGEN. In aansluiting op de onlangs gedane me- dedeelingen betreffende de feestelijke her' denking van het eeuwfeest der Nederland sche Spoorwegen, door de directie georgani seerd, kan nog het volgende worden be richt. De feestvierende leden van het geheele spoorwegpersoneel met hun echtgenooten, in totaal pl.m. 60.000 personen, zullen in het tijdvak van vier weken aanvangende den 25en September a.s. gedurende de eerste vijf dagen der week iederen dag in groepen van 3000 van het geheele land uit per trein naar Utrecht, als zetel der maatschappij worden vervoerd, om aldaar feestelijk ont vangen te worden. Het feest duurt dus 20 dagen en ontleent daaraan de benaming van „de 20daagsche". Deze „20daagsche" zal voor iedere groep van deelnemers worden ingezet met een feestelijk onthaal in den voormiddag in de als feestgebouw in te richten ruime gara ge op de Croeselaan te Utrecht, welke van de gemeente gehuurd zal worden. De route derwaarts zal, veranderingen voorbehou den, gaan langs het stationsplein, Leidsche- weg. In het feestgebouw zal, na een toe spraak door de directie, een koffiemaaltijd worden gebruikt opgeluisterd door een strijkje van spoorwegpersoneel. In den namiddag zullen de deelnemers worden gesplitst in twee groepen, elk van 1500 personen. De eene groep gaat naar Ti- voli ter bijwoning van een revue, de andere groep maakte een tocht per autobussen door de provincie. De groote spoorweg-revue is geschreven door Peggy van Kerkhoven, terwijl de al- geheele leiding in handen is gelegd van Kommer Kleyn. De decors en costumes worden ontworpen door Joop Geesink, ter wijl Max Tak voor de muzikale illustratie en voor de leiding van het orkest zorg draagt. hitte vandaag! We krijgen onweer!" Want ze meende den donder te hebben gehoord En terwijl ze het woord onweer uitte, ging ze binnen. Het groote vertrek was leeg. Dat had ze niet gedacht! Ze was geheel verslagen door de teleurstelling en dat zelfde vreemde gevoel van verlatenheid, dat haar zooeven zoo terneer gedruk had, overviel haar weer. Ze liet zich vallen op den rand van den divan Alam Khan; zij rukte haar collier van gevlochten bloemen af en wierp het driftig op den grond. Een harde windvlaag uit de richting van de Markt bracht een echo mee van luid en rauw geschreeuw; zij blies door de geopen de vensters en deed de cederhouten deur slaan; de lange gouden haren van Gulbun dun wapperden naar den uitgang alsof een onzichtbare hand haar buiten de kamer trachtte te lokken. Aan den anderen kant van de rustbank lag Shiv, zonder ketting. Alam Khan had vergeten om het roofdier, nadat hij het losgemaakt had om het op Khoon aan te hitsen, weer vast te leggen. Langzaam sloop het geweldige dier langs het voeteneinde van den grooten divan. Weer klonk hetzelfde gerommel van den donder, dat Gulbunduneerst buiten de ka mer gehoord had. Ze begreep nu, dat dit de stem van Shiv was geweest. Onverschillig naderde de tijgerin het ar me kind, dat als versteend bleef zitten. Shiv berook haar. Dit menschelijk wezen had hetzelfde luchtje als die sjaal, die ze aan flarden had gescheurd, dien dag, waar op de baas den boodschapper het hoofd af ftrvigc kinderen, door Molenaar'» Kindermeel. Reeds vijftig jaar lang aan bevolen in Kinder- tehuizen en door Boktoren. En ditmaal is bet beste wet gij Uw kind kunt geven ook goedkoop. Vraag Uw kruidenier of drogist om: f (Ingez. Med.) Wat de rolbezetting van deze speciaal voor dit doel geschreven revue, die den voorloopigen titel draagt „Van diligence tot Diesel" betreft, zijn nog onderhandelingen gaande. In ieder geval zullen Louis Davids, Corrie Vonk, Wim Kan en vele andere pro minenten hoofdrollen vervullen. De autotocht door de provincie gaat langs de mooiste punten van het gewest via de drie hoofdadministratiegebouwen, de sin gels, Maliebaan, het Hooglandsche park, de Bilt, Amerfoortsche straatweg, Laan 1914, Leusderheide, Quatrebras, Zeist, de Bilt, Utrecht, Maliebaan, Nachtegaalstraat, Ti- voli. Degenen, die de revuevoorstelling hebben bijgewoond zullen denzelfden rondrit per autobussen maken, en zij, die dezen rit heb ben gedaan zullen de opnieuw op te voeren revue bijwonen. Elk der deelnemers zal een bijzonder aar dige verrassing in den vorm van een ge schenk worden bereid. Ook voor de gepensi- onneerden en op wachtgeld gestelden zal het eeuwfeest niet onopgemerkt voorbij gaan. Daaromtrent zijn de voorbereidingen nog in vollen gang. JONGEN TE BERGEN OP ZOOM VERDRONKEN. Gisteravond wilde de 16-jarige M. Chapel met een paar jongere vrienden in een roei bootje in de haven te Bergen op Zoom gaan varen. Toen hij met een roeispaan de boot van den muur wilde duwen, gleed hij uit en sloeg over boord. Het ongeluk gebeurde tegenover het sleepschip „Zuid-Nederland". De vrouw van schipper Posthuma, die het ongeval zag ge beuren, reikte den jongen een haak toe, doch de drenkeling wist dezen niet te grij pen. De schipper Landa kwam daarop met een roeiboot te hulp en reeds bij zijn eerste poging gelukte het den jongen, die buiten kennis was, naar boven te halen. Onmid dellijk ging men over tot het toepassen van kunstmatige ademhaling, doch dit mocht niet meer baten. KIND VERDRONKEN. Gisterochtend is het zevenjarig jongetje J. de Ronde uit Loosdrecht, toen het zich met een oom op een rondvaart-motorboot op de Loosdrechtsche plassen bevond, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. D.D.D. zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, ver- lrljoht en sterkt de huid weefsels. Flacons d 75 ct, 1. 1.50 en f. 2.S0. (Ingez. Med.) geslagen en haar .met den bloemkrans, om de ooren gegeven had, als straf voor haar baldadigheid. De gluiperige oogen loerden naar den krans van Gulbundun, die op den vloer lag. Eén van haar groote voorpooten met de nagels naar buiten uitstekend, trok Shiv de witte bloemen naar zich toe. Nijdig zweep te de staart de gestreepte flanken, een ril ling van bloeddorst liep haar over den rug. „Och arm dier!" mompelde het bevende kind, haar bleeke lippen dwingend vriende lijke woordjes te prevelen. „Mis jij Chirine ook?Ik bid je groote Shiv, doe me geen kwaad, want zij houdt veel van me!" Doch Shiv maakte zich al gereed voor den sprong. Gulbundun slaakte geen kreet. HOOFDSTUK XXXIV. Diana doet een poging om te vluchten. Langer dan een uur zat Diana Lindsay doodstil bij de diep bedroefde Chirine, wier donkere oogen den tuin in staarden zonder iets te onderscheiden. De dood van Gulbundun had bij Chirine een groote verandering te weeg gebracht. Een voor haar tot dus ver ongekend ge voel van afschuw voor onrecht werd steeds heviger, en verdiepte haar genegenheid "voor Diana, en dwong haar ondanks zich zelf de wreedheid van Alam Khan te er kennen. De hardvochtige onverschilligheid van den Cobra griefde haar bijna even erg als het verlies van haar vriendinnetje. (Wordt vervolgd)-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5