r BINNENLAND. ZEELAND. KERK EN SCHOOL SPORT. LANDBOUW. - Schoolbezoek aan lucht beschermingstentoonstelling en Vijftienjarige jongen bestal zijn moeder De groente heeft veel te lijden van de droogte. G0ES. WALCHEREN. ZUID-BEVRLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De Dur Meer medewerking gewenscht. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming schrijft ons: Het spreekt wel vanzelf, dat, wanneer in een gemeente een luchtbeschermings- tentoonstelling wordt gehouden, de afdee- ling ter plaatse moeite doet, om deze ten toonstelling door leerlingen van scholen te doen bezoeken. Daar deze tentoonstellin gen in vele gevallen slechts enkele dagen duren, ligt het voor de hand, dat een der gelijk schoolbezoek veelal onder school tijd zal moeten plaats vinden. Het blijkt echter, dat in verschillende onderwijsin specties bezwaren bestaan tegen het ver- leenen van toestemming tot een derge lijk bezoek, dat uiteraard dan onder lei ding van een onderwijzer moet plaats vinden. Zoo hebben de inspecteurs van het 'lager onderwijs in de tweede hoofd-inspec- tie (in Zeeland), besloten, geen afwijkin gen op den lesrooster ten behoeve van een dergelijk tentoonstellingsbezoek meer toe te staan. Ook van elders bereiken ons soortgelijke berichten. Naar onze meening is het zeer te betreuren, dat officieele onderwijsinstanties ten aanzien van het bezoek aan luchtbeschermingstentoonstel lingen een dergelijke houding kunnen aan nemen. Hoewel wij niet willen zeggen, dat deze instanties afwijzend staan tegen over de passieve luchtbescherming zelve, en zij hun houding motiveeren met pea- dagogische argumenten, wil het ons toch voorkomen,, dat deze in een tijdsbestek als het huidige, niet steekhoudend te noe men zijn. Immers, indien straks een oor log zou uitbreken, kan men zich ook niet verschuilen achter paedagogische argu menten. Men heeft er nu eenmaal rekening mee te houden, dat ons land voor het verschrikkelijke feit van een oorlog kan komen te staan. Deze mogelijkheid moet naar onze meening het eenige criterium vormen. Door de kinderen verre te hou den van luchtbeschermingstentoonstellin gen bespaart men hen wellicht nu, ken nis te nemen van de verschrikkingen, die een oorlog met zich brengt, maar verzuimt men tevens, den kinderen het besef bij te brengen, dat aangaande deze dingen aan wezig dient te zijn, wil men de ergste gevolgen van een luchtoorlog ontgaan. Wij hopen dan ook van harte, dat de betreffende onderwijsinstanties hun hou ding ten aanzien van deze kwestie zullen willen herzien, en dat van de ouders van schoolkinderen deswege een stimuleeren- den invloed zal mogen uitgaan. Op aandrang van ouderen broer. Drie aanhoudin gen te Leiden. Omstreeks Paschen deed de vrouw van een groentenhandelaar te Leiden bij de po litie aangifte dat ten haren nadeele uit een gesloten trommel, staande in een gesloten kast, een bedrag van 1800 was ontvreemd. Elk spoor omtrent den dader ontbrak even wel. In de sindsdien verloopen weken ver zamelde de recherche echter voldoende ge gevens, om te kunnen overgaan tot de ar restatie van den 15-jarigen zoon des hui zes. Dit geschiedde gisteren en bij zijn ver hoor bekende de knaap al spoedig het geld te hebben weggenomen. Op aandrang van zijn 27-jarigen broer, die deswegen even eens werd aangehouden, heeft de diefstal plaats gevonden. De knaap wist zelf niet hoe veel geld hij gestolen had. Hij had wil lekeurig een hand vol bankbiljetten in zijn zak gestoken en gaf 300 gulden daarvan aan zijn broer en de rest aan een overbuur man, zekeren S., die het geld voor hem zou bewaren en daarvoor vanzelfsprekend ook zijn deel van den buit kreeg. De politie heeft gisteren ten huize van S. een huiszoeking verricht, en daarbij kwam op de vreemdste plaatsen het geld te voorschijn. De jeugdige dief, die reeds eerder wegens diefstal tot een voorwaarde lijke hechtenisstraf was veroordeeld, had zelf een bedrag van ongeveer 100 gulden versnoept. Zijn broer had de ontvangen 300 gulden jn den handel gestoken, terwijl S. voor zijn aandeel eenige costuums, een regenjas, een horloge en andere zaken had gekocht. Van de 1800 gulden is 1160 gulden aan contanten teruggevonden. Het drietal is voorloopig in het politiebureau te Leiden opgesloten en zal ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. De echtgenoot van de bestolen vrouw was onkundig van het bestaan van het spaarpotje der vrouw. Nadat de diefstal gepleegd was, durfde de vrouw haar man nog niet de volle waarheid te zeggen, zoo dat zij voorgaf, dat slechts een bedrag van 800 gulden was gestolen. EEN BEDRIJFSONGEVAL MET DOODELIJK GEVOLG. In de N.V. Exportpapierfabriek in de Tollensstraat te Nijmegen heeft zich gis termiddag een ernstig ongeluk voorgedaan. De 17-jarige arbeider W. Kuipers droeg met een ouderen collega een zwaren balk. Plotseling gleed de jongeman uit en hier door kreeg hij den balk op hoofd en li chaam. Met ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen, is hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hjj vanmorgen aan de gevolgen van het ongeval is overleden. KAPELLENAAR TEGEN AMSTERDAM- SCHE TRAM GEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gistermorgen om ongeveer kwart over negen heeft zich op den Zeeburgerdijk te Amsterdam een ernstige aanrijding voor gedaan. De 59-jarige arbeider J W. uit Kapelle op Zuid-Beveland stak vlak bij het viaduct op den Zeeburgerdijk plot seling den weg over. Vermoedelijk had hij daarbij niet voldoende op het verkeer gelet. Hij botste tegen een passeerënden motorwagen van lijn drie en sloeg daar na tegen den grond. Het slachtoffer be kwam een schedelbasisfraetuur en ver schillende verwondingen. De G.G. en G.D vervoerde den man in ernstigen toestand naar het Juliana ziekenhuis. Slechte oogstvooruitzichten voor aardbeien. Kool, kersen en bessen staan er goed voor. De in den vollen grond geteelde groen ten hebben van de groote en langdurige droogte der laatste weken veel te lijden gehad. Zij vertoonen dan ook een groote behoefte aan regen. Het is thans gebleken, dat de in De cember opgetreden vofst meer schade aan de fruitteeltgewassen heeft veroor zaakt dan oorspronkelijk werd verwacht. Bij sommige appelvariëteiten, zooals Brabantsche Bellefleur en Earley Vic toria, worden veelvuldig bevroren knop pen en takken waargenomen. De vruchtzetting van de verschillende fruitsoorten valt hier .en daar, ondanks den rijken bloei, tegen. Daarnaast oefent de bovengenoemde weersgesteldheid een minder gunstigen invloed uit en doet zich ook hier de behoefte aan regen gevoelen. A n d ij v i e vertoont een matigen tot goeden stand. Sla staat er, wat de teelt in den vol len grond betreft, over het algemeen goed voor. Bloemkool, zoowel onder glas als in den vollen grond, vertoont een ma tig tot goeden stand. Het vollegrondpro- duct heeft met uitvallers en hartlóoze plan ten te kampen, terwijl ook plaatselijk aan tasting door aardrupsen wordt waargeno men. Roode en groene kool ontwikkelen zich goed. Peen vertoont, zoowel onder glas als in den vollen grond, een goeden stand. Tomaten. De ontwikkeling van de zg. „stooktomaten" verloopt goed, al is nog eenige achterstand waarneembaar in verband met de strenge koude tijdens den opkweek der planten. Kaskommers geven een goed gewas te zien. Platglaskommers. De ver wachtingen ten aanzien van den komen den oogst luiden over het algemeen goed. Meloenen vertoonen een stand, welke overeenkomt rpet dien der komkom mers, hoewel de groei beter kon zijn. Aardbeien. He tonder glas ge teelde product heeft dermate vorstschade geleden, dat de teelt grootendeels miSr lukt is. Hetzelfde doet zich voor ten aan zien van de vollegrondsteelt, terwijl bo vendien dit gewas onder de thans heer- schende droogte lijdt. De oogstvooruitzich ten worden dan ook slecht genoemd. Vroege aardappelen ge ven een matig tot goede ontwikkeling te zien, welke eenigermate vertraagd" is door het droge weer. Appelen vertoonen over het al gemeen een goeden stand. Ten aanzien van de vruchtzetting valt echter nog niets met zekerheid te zeggen; wel wordt deze bij de vroegbloeiende variëteiten bevredigend genoemd. Peren. De stand is minder goed dan aanvankelijk werd verwacht. In het bij zonder wordt gewezen op de slechte vruchtzetting van de variëteiten Triom- phe de Vienne, Clapp's Favorite, William's Duchesse en Beurrê de Mérode Précose de Trévoux en Bonne Louise d'Avranches beloven een goeden oogst. Pruimen staan er matig tot goed voor. De variëteiten Eldensche blauwe, Reine Claude d'Oullins en Reine Claude Vert zijn matig gezet; van Reine Victoria wordt daarentegen een goede opbrengst verwacht, terwijl deze bij Engelsche krozen matig zal uitvallen. Kersen. De verwachtingen ten aanzien van den komenden oogst zijn uiteenloo pend; over het algemeen echter worden de vooruitzichten matig genoemd. De vrucht zetting is tegengevallen. Kruisbessen, roode en zwar te bessen zullen een goeden tot zeer goeden oogst opleveren. Frambozen vertoonen een goeden stand. (St.crt.). HEIDEBRAND TE VLEDDERVEEN. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een perceel hélde, on der Vledderveen, eigendom van gebroe ders Zwier aldaar. Aangewakkerd door den krachtigen wind hadden de vlammen in korten tijd het geheele heideveld, ter grootte van 4 ha aangetast. De brand liep dood op het aan de helde grenzende bouwland. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Te Doenrade, gemeente Oirsbeek, is gis terenmiddag door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer J. Smeets. Het vuur greep snel om zich heen en tastte de stallen, schuren en woning aan, alles werd een prooi der vlammen. De geheele inventaris is door het vuur vernield. Weinig meubelskon men in veiligheid brengen. Vier varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Voorts is gisteravond brand uitgebro ken in de kapitale boerderij van den land bouwer H. Halermans te Arcen (N.B.), ge legen aan den Boerenweg. Het vuur is ontstaan in de groote voor raadschuur, in een minum van tijd .sloegen de vlammen, aangewakkerd door den krachtigen oostenwind, over naar de stal lingen, waarin zich een gedeelte van het vee bevond, dat kon worden gered. Het ove rige vee was in de weide. Vervolgens werd het woonhuis aangetast. In allerijl wist men een gedeelte van den inboedel van het ge- lijkvloersche gedeelte in veiligheid te bren gen. De meubelen van de beide bovenver diepingen gingen verloren. Het woonhuis, zoowel als de stallen en de voorraadschuur, brandden geheel uit. De aanwezige landbouwwerktuigen gingen ver loren. De schade, welke geschat wordt op enkele duizenden guldens, wordt door ver zekering gedekt. Te Heeten bij Raalte is vanochtend de kapitale boerderij van den landbouwer A. Schoorlemmer tot den grond toe afge brand. Hoewel de oorzaak niet vaststaat, is het vuur waarschijnlijk ontstaan in een hooiberg. In de boerderij was gevestigd het kantoor van de boerenleenbank. Gelukkig konden de belangrijkste bescheiden en geldswaarden, die zich in een. brandkast bevonden, behouden blijven. De inventaris ging echter verloren. EEN ha BOSCH BIJ AUSTERLITZ AFGEBRAND. Vanmorgen om half tien werd in de bos- schen bij Austerlitz langs den rijksweg UtrechtArnhem brand ontdekt. De brand weer van Austerlitz werd gewaarschuwd, die het eerst het blusschingswerk aanving. Ook de militairen van het derde regi ment genietroepen, die aan de „Krakeling" zijn gelegerd, werden gealarmeerd en on der leiding van 2e luitenant Timmer vat ten zij, evenals j.l. Maandag bij den grooten brand in het sparrenbosch aan den Krake- lingschen weg, het blusschingswerk met kracht aan. De veertienjarige dennen, waarin het vuur woedde, werden rondom uitgetrokken, zoodat het vuur eenigermate gelocaliseerd werd. Dank zij den geringen wind joegen de vlammen niet ver voort en wist men den brand tot een ha te beperken, met takken sloeg men de vlammen uit. HET ONGELUK MET DE „NACHTEGAAL" Toestand der gewonde soldaten bevredigend. De toestand van de vijf miliciens der luchtdoeltroepen, die gistermorgen bij het ongeluk met het K.L.M.-vliegtuig „Nach tegaal" op Schiphol werden gewond en in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam zijn opgenomen, was vanmorgen bevredigend. De milicien Kwaks uit Oudkarspel is weer tot bewustzijn gekomen, doch zijn toe stand is nog steeds zeer ernstig. VAST GESLAPEN. Openstaande ramen zijn een verzoeking voor sommige lieden. Dat ondervond van nacht een 79-jarige man, die aan den over kant van het Y te Amsterdam alleen een huisje aan het Binnenhof bewoont. Hij had zijn slaapkamerraam open gezet en was rustig gaan slapen. Zoo rustig en zoo vast sliep de oude heer, dat hij niet bemerkte, hoe in het nachtelijk uur zich iemand door de vensteropening wrong en geruischloos de dingen in het slaapkamertje begon te in- specteeren. De donkere figuur boog zich over de kleeren, welke netjes op een stoel waren gelegd en haalde uit de pantalon een portemonnaie, waarin zich echter niet meer dan drie gulden bevond. Daarna snuf felde de man in laadjes en kasten waar hij nog eenig kleingeld vond en als een schim verdween hij weer zooals hij gekomen was. Pas vanmorgen ontdekte de oude heer, dat er iemand bij hem op bezoek moest zijn geweest. Ged. Staten van Zeeland hebben her benoemd tot lid van de commissie van ad vies inzake de schatting en de vaststelling van de pachtwaarde der calamiteuze pol ders en waterschappen, den heer A. H. de Milliano, lid der Prov. Staten, te Water landkerkje. De minister van staat, minister van Fi- MUSEUM VOOR ZUID- EN NOORD- BEVELAND. Afd. Natuurhistorie. Naast de afdeeling Oudheden heeft zich in de laatste jaren, door regelmatig aanvul len, een afdeeling Natuurhistorie ontwik keld, welke alleszins „na het bezoek aan de Oudheden", de moeite loont. Deze afdee ling, bestaande uit een fraaie collectie vo gels, zoogdieren, zeegedierte en mollusken, werd kort geleden gecompleteerd met een bijzonder mooie zending fossiele Marine Mollusken. De heeren gebroeders Van 't Westeinde uit den Van Citterspolder zorg den voor deze verrassing. Genoemde heeren hebben deze zeldzaamheden met veel moei te en geduld verzameld en dank zij hun medeleven voor ons Museum is hier een verzameling fossielen, door hen bijeenge bracht, waar menig ander museum of uni versitaire verzameling gaarne beslag op zou leggen. Voor hen die van de fossielen een specialiteit maken, is naast het vele an dere, dat de verzameling biedt, een bezoek de moeite meer als waard. Met een verzameling van recente schel-' pen en vreemde soorten is een begin ge maakt. Iedere gift op dat gebied wordt door het beheer van 't Museum en den con servator in dank aanvaard. Onbekend zee- en landgedierte, siergesteenten, ruw of ge slepen, fossielen enz. worden gaarne voor de Natuurhistorischeafd. in ontvangst geno men en geconserveerd. De raadsverkiezing te Goes zal plaats vinden op Woensdag 21 Juni. De op 12 Juni 1935 gehouden stemming had het volgende resultaat: gerechtigde kiezers 5069, geldige stemmen 4403, ongel dig 211, er waren dus uitgebracht 4614 st. A.R. 608, R.K. 653, Chr.-Hist. 1366, S.D.A.P. 813, V.B. 963. Volksconcert. Vrijdag 9 Juni, 's avonds half negen, geeft de harmonie „Euphonia", directeur de heer P. de Rooij, 'n concert op de Groote Markt. Het programma luidt als volgt: 1. „Unter den Linden", marsch, W. A. Crosse; 2. „La Muette de Portici", ouverture, Auber, arr. J. Bouchel; 3. „Fantaisie Romantique", lé gende, L. Montagne; 4. „Belle inconnue", valse, G. Allier; 5. „Die Liebesinsel", marsch, Paul Lincke; Pauze; 6. „Cortège de Ballet", L. Montagne; 7. „La Reine Maud", ouverture, L. Boyer (met dit stuk werd in de eere-afdeeling harmonie een 1ste prijs behaald); 8. „A Toi", valse, E. Waldteufel, arr. J. Bouchel; 9. „Marche du Héros", H. Midholls. Verkeersongeval. Gistermiddag had bij de nieuwe haven- brug een botsing plaats tusschen de auto van den heer W. van W. te 's-Gravenhage en die van den heer G. te Aksel. Hoewel de bestuurders ongedeerd bleven werd de auto van den heer Van W. ernstig aan de rechterzijde beschadigd. Het ongeval schijnt te wijten aan de onoplettendheid van laatst genoemde, die geen voorrang verleende aan de van rechts komende auto van G. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 97% Zeeuws. Hyp. B-3% 9695% Cities Service Cy. P. 1958 5 55%—56% A Amsterd. Bank 123—123 A Ned. Gist- en Spiritusf. 420425 A De Schelde N.B. 45%—45 C Am. Smelt Ref. 32% ex div.32% A Houth. Alberts 8586 C Chesapeake Ohio 26%—26% C Pref. Kansas City South. 13% C Union Pac. Rr. 74%75% Ned. 38 1000-3 96%—96% x O. Indië 37 1000-3 92%—92% Engeland 1960-90 4 79—79% A Koloniale Bnk. 170174 A N.I. Hbk. 600 129—128% C Ned. H. M. 1000 132—133 A v. Berkels Pat. 4949% C Calvé-Delft 85—84% A Lever-Bros en Unilever 139%139%- 38% A Philips Gem. B. afg. 203%—203%-4% C Am. Car en Foudry 18%18% C Anaconda Cop. 19%19%-% C Bethlehem St. 44%44%-% C Int. Nickel Cy. 37%—37% C Kennec Copper 24%25%-% C Rep. Steel 12%—12%-13% C U. States St. C. 37%—37%-38 C North Am. Cy. 17—17% A Kon. Petr. Mpij. 319—318%-19% C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Phillips Petr. Comp. 26% ex. div.—27% C Shell Union O.C. 9%9%-9% C Tide Water Ass. Oil 9%10 A. Ned. Scheepv. U. 121%—120%-21 A H.V. Amsterdam 434%435-37 A Java Cult. Mij. 208—209 A N.I. Suiker U. 234%—236 A Deli Batavia 149%—148% -49% C Deli Mij. 1000 213%—207%-08 BEURSTHERMOMETER WOENSDAG, Philips - Unilever - Markt Rubber (Wettig Suiker Amerika Obl.Markt Industrie Koninkl. a Tabak - £edepone«F&$., A Senembah 181%—180% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 10%—10%-11 A Southern Rlw. 1211% A Amst. Rubb. 189%—198-97 A Deli-Bat. Rubb. 149—142 ex div. A Hessa Rubber 97%95 A Serbadjadi S.R. 91%90 WISSELKOERSEN. heden Londen 8.80% Berlijn 75,45 Parfjs 4.98% Brussel 32.OI New-York 1.99 gister 8.81%. 75.50' 4.99 32.40 1.88 KOUDEKERKE. De steunverleening en werkverschaffing wordt in deze gemeente stop gezet met ingang van den 11 Juni a.s. De distributie van loodarsenaat ge schiedt in de aardappelbewaarplaats der landbouwvereeniging, staande aan het Korteweegje. Als loonsproeiers zijn aange steld op het dorp de heeren E. Looise en W. Roelse Jzn. en op 't Zand de heer P. Bostelaar. De eerste spuiting moet plaats hebben in het tijdvak van 5 tot 15 Juni, de tweede spuiting in het tijdvak van 22 Juni en 3 ,7uli, terwijl het tijdvak van de derde spui ting nader zal worden bekend gemaakt. Er zal streng gecontroleerd worden of de spuitingen juist en op tijd worden uitge voerd. IERSEKE. Oesterverzending Mei 1939 uit geheel Zeeland naar Nederland 3.530, Bel gië 21,139, Engeland 25,400, Duitschland 300, andere landen 500, samen 50,869 stuks. Mei 1938 32,259. KRABBENDIJKE. Dinsdag slaagde voor het middenstandsdiploma (algemeene han delskennis) de heer W. Wabeke Bz. alhier. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van staat, minister van Fi nanciën a.i., maakt bekend, dat ten behoe ve van 's Rijks schatkist is ontvangen we gens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en|of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der di recte belastingen te Goes f 21.14, f 3.75; Hansweerd f 206.08. BIERVLIET. Als aanvulling van het ver slag van de algemeene vergadering der vereeniging voor ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen diene, nog, dat werd medegedeeld, dat de uitkeeringen voor de patiënten per 1 Juni 1939 zijn verhoogd, en wel voor fonds A (ziekenhuisverpleging) tot f 137.50 per ziektejaar voor verpleging, f 20 voor bijkomende kosten, f 10 voor vervoer; voor fonds B (operatie) tot f 75, en voor fonds C (operatie en specialisti sche kosten) tot f 120. Tot onderwijzer aan de Geref. school' te Hollum is benoemd de heer D. de Meer te Middelburg. Zilveren jubileum pastoor Burm. BIERVLIET. Woensdag was het 25 jaar ge leden, dat pastoor Burm tot priester werd gewijd. Deze plechtigheid werd herdacht met 'n h. mis in de kerk. In den voormid dag volgde 'n receptie, waar vele geestelij ken uit de omgeving, de burgemeester en an dere dorps-notabelen verschenen. De jubila ris mocht voorts vele bloemstukken en telegrammen ontvangen, benevens andere blijken van belangstelling. De parochianen hebben als huldeblijk een nieuwe beschilde ring van het priesterkoor aangeboden. In de gemeente waren vele vlaggen uit gestoken als blijk van medeleven, terwijl 's avonds door het muziekgezelschap een serenade werd gebracht, wat een vrooljjke dorpsdrukte meebracht. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Overleden: A. C. Maartense 90 j. wed. C. Geluk. Schore. Bevallen: P. Stevense, geb. Korstanje z. Getrouwd: M. Rouw 32 j. jm. te Kapelle en J. M. Karelse 25 j. jd. (D.Z.) Breskens. Over de maand Mei. Bevallen: M. A. van der Lijke, geb. Reijn- hout d.; E. S. de Kraker, geb. Kookhoek d.; J. A. Baas, geb. Maertens d.; J. B. Roth, geb. van Vooren. Getrouwd: E. van de Velde 25 j. en L. Wisse 22 j.; P. J. Notebaart 25 j. en M. F. van de Velde 26 j.; H- J- Vermeulen 23 j. en A. P. Monjé 23 j. Overleden: J. de Geijter 75 j. ongeh.; E. J. Droog 78 j. vrouw van J. F. Ie Bleu; E. C. Duininck 76 j. wed. van C. Willemsen. (B.C.) Groede. Bevallen: S. Verhage, geb. Zajc d.; M. J. Becu, geb. Risseeuw z. Getrouwd: J. A. Bentschap Knook 23 j. en J. Jansen 26 j.; J. Haak 25 j. en C. P. van Roo 24 j-! H. de Kant 23 j. en P. den Beer 19 j.; C. van Zeele 22 j. en L. V. Sijnesael 18 j.; A. Wolfert 26 j. en V. J. Ras 22 j.; J. Neele 63 j. en J. S. Jansen 53 j. (B.C.) Oostburg. Over de maand Mei. Bevallen: S. L. de Hulster, geb. Kotvis z.; A. K. Adriaansen, geb. Ekkebus d.; F. Woittiez, geb. Schmidt z.; J, E. de Back, geb. Smoor d.; A. M. Risseeuw, geb. De Groote z.; M. Germing, geb. Von Glinski d.; M. J. Becu, geb. Risseeuw z. Getrouwd: L. Boone 23 j. jm. en M. Fie- ret 27 j. jd.; A. de Feyter 22 j. jm. en E. Marsille 22 j. jd.; A. J. Weeda 25 j. jm. en A. de Visser 25 j. jd.; I. A. Brakman 28 j. jm. en M. Versprille 28 j. jd. Overleden: J. Rouw 11 j. jd.; B. D. Schel- faut 48 j. wed. J. S. de Meijer; A. M. van Houte 78 j. jm. (A.A.) KORFBAL. PROPAGANDA WEDSTRIJD TE KAMPERLAND. Een combinatie van HBS en Swift H zal Zaterdagmiddag te Kamperland een propa- gandakorfbalwedstrijd spelen tegen SSS uit Kolijnsplaat. Getracht zal dein worden, in Kamperland ook een korfbalelub op te richten. PROPAGANDA WEDSTRIJD VAN SWIFT TWAALFTALLEN TE DOMBURG Twee Swift twaalftallen, combinaties uit vier twaalftallen van deze Middelburgsche korfbalvereeniging, speelden gisteravond op een klein veldje nabij Domburg een propagandawedstrijd. Ondanks het feit, dat de beperkte afmetingen van het veld een goede vertooning van techniek, tactiek, bal behandeling, positiekiezen etc. zeer moeilijk maakten, was het toch een aardige leer zame wedstrijd, met bijwijlen zelfs heel goed spel. De twaalftallen waren ongeveer van gelijke kracht en de strijd was daardoor aantrekkelijk. De witte party was iets ge lukkiger met doelen, dan de oranje party, welke o.a. met ballen op den korf 't geluk niet zoo mee had. De witten wonnen met 30. De publieke belangstelling was be vredigend. Het doel, propaganda te maken voor de mooie korfbalsport, is uitstekend geslaagd. De Swiftianen speelden rustig en demonstreerden op zoo goed mogelijke wy- ze tot welke mogelijkheden het korfbal- spel leidt. Scheidsrechter Lenselink floot goed. DRAAIHAKTIGHEID BIJ KOOL. De eerste exemplaren vein de eerste vlucht van de koolgalmug, wier larven de draaihartigheid bij kool veroorzaken zyn versehenen. Het is dus zaak nu de zaadbedden, de banen en de in bakken staande koolplantjes, onverschillig van welke soort, zoomede de reeds op het veld uitgezette bloemkoolplan- ten van de soort Lecerf zoo spoedig moge- ïyk te bespuiten met nicotine of pyridine. Van het eerste middel neemt men één gram, van het tweede 20 gram per liter water, waarin 15 gram zachte zeep is opgelost dus 1|10 nicotine of 2 pyridine, beide in 1% zeepwater. Deze besuiting moet 2 maal per week plaats hebben, met geen grootere tusschenpooze dan 4 dagen. Men zij vooral met nicotine zeer voor zichtig. De damp moet zoo min mogeiyk worden ingeademd, er moet niet mede ge morst worden vooral op kleeren en handen en men moet er voor zorgen, dat geen ver gissingen kunnen plaats hebben. 480STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 Juni. 5e Klasse, 14e Lijst. Hooge Pryzen. 1000: 1498 5028 8643 8878 17235 Prijzen van 70. 7234 7712 18353 Nieten. 6920 7709 8286 13236 13270 13289 13291 13294 13307 Na rine ramp varei kabe als pogir ten. Ee: „The avon van Wij onge\ tot o ondei lucht buis, den Manr pedol logie: naar drong maar dem allem aan en w een te k( We kreeg uit Er kund voors Ee: naar om ii nen werk: daari 'voor evene doch deze toen Toen kapt. den Zij g: ren Toe gekoi door Toe zeide Sh; wage ziet 2 iets 1 gebei ware:' zoude pooze voeld Op was ging, nold: „Oi toeste derd zeide ten", er lid duikbl T Hai De in de volg op Duits Nae mei Maanl

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2