^eezitir&ch>£ IP MIDDELBURGSCHE COURANT 10RT JOURNAAL VAN EEN ZEEUWSCKEN LONDENVAARDER GOESCHE COURANT) Overheidszorg voor de kleine landbouwers. „KONINGIN „EMMA De droogte Verbindend-verklaring van bedrijfsregelingen in den landbouw Terechtstellingen te Praag. De Z. L, M.-dagen te Hulst. Een belangwekkende rede voering van^ir. C. Stevens. Koeler weer verwacht. Het schijnt steeds erger te gaan gisten in Bohemen en Moravië. m.s. van de STOOMVAART MIJ. „ZEELAND" (Ingez, Med.) Recordtijdvak voor het warme seizoen. WEERBERICHT. ANNOSMCMXXXIX. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes t 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 7 JUNI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. msxta Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ..Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Hedenochtend is te Hulst de algemeene jaarvergadering der Z. L. M. gehouden, on der voorzitterschap van mr. P. Dieleman, die o.a. welkom heette: den Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, ir. C. Stevens, vertegenwoordiger van den minister van economische zaken, den heer Van Rompu, als vertegenwoordi ger van Ged. Staten, mitsgaders algevaar digden van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, van den Waterschapsbond en van de Kamer van Koophandel te Terneuzen. Bericht van verhindering was o.m. inge komen van den minister van economische zaken en van den vice-voorzitter der Z. L. M.. den heer W. Kakebeeke, die ongesteld is, doch gelukkig flink vooruitgaat. Namens de vergadering is hem telegrafisch geluk gewenscht met het herstel. De rekening over 1938, (waarvan men de cijfers in het jaarverslag) elders in dit nummer aantreft, werd z.h.s. goedgekeurd. Overheidszorg landbouwers." voor de kleinp Hierna sprak de heer ir. C. Stevens," inspecteur van den Landbouw te 's-Gra- venhage, over „Overheidszorg voor de kleine landbouwers." Van de 335,000 grondgebruikers,, idie een landbouwbedrijf exploiteeren, aldus spr., zijn er 230,000, wier bedrijf een op pervlakte van 5 ha niet te boven gaat en 50,000 wier bedrijfsoppervlakte tusschen 5 en 10 ha 'ligt, zoodat ruim 80 pet. van de Nederlandsche landbouwbedrijven door het kleinbedrijf wordt ingenomen. 63,000 vinden hun hoofdbestaan in den landbouw bij een bedrijfsoppervlakte van 15 ha. Zeeland herbergt hiervan 5 pet. en Gelderland 24 pet. Het vraagstuk van het kleine boeren bedrijf is derhalve voor Zeeland geen brandende kwestie, wanneer men het vergelijkt met de belangen van het ge wone boerenbedrijf, alhoewel voor eenige gemeenten in het bijzonder langs de Z.- Vlaamsch-Belgische grens deze zaak toch niet van belang ontbloot is. Aanvankelijk, d.w.z. vóór de Dienst voor de Kleine Boerenbedrijven ging werken, heeft men tot de kleine bedrijven gere kend, die, welke een oppervlakte van 5 ha niet te boven gingen op grond van de indeeling in grootte-klassen, welke bij de Directie van den Landbouw bestond. Het 'laat zich verstaan, dat de opper vlakte alleen geen maatstaf is om uit te maken of we te .doen hebben met een klein bedrijf. Hoe over het klein-boerenbedrijf werd gedacht kan nagegaan worden in de Verslagen van de Staatscommissie van 1886, 1906 en 1927. Eenige jaren, nadat de jongste land bouwcrisis was doorgewerkt, werd opnieuw aandacht geschonken aan het klein-boe- renbedrijf dat intusschen zeer in de moeilijkheden was geraakt. Aanvankelijk is getracht door verzach ting van de crisismaatregelen eenig sou laas te verkrijgen voor het kleinboeren- bedrijf. Toen bleek, dat ook deze uitzon deringsmaatregelen niet voldoende doel troffen, is overgegaan tot een uitkeêring in geld aan kleine boeren met minder dan 5 ha cultuurgrond (Min. beschikking van 26 Febr. 1936), hetgeen herhaald is in het voorjaar van 1937. Naast het werk in eigen bedrijf moes ten vele kleine grondgebruikers voorheen nevenverdiensten maken, teneinde in de behoeften van het gezin te kunnen voor zien, door elders hetzij in den landbouw hetzjj in de industrie zelf arbeid te ver richten, eventueel kinderen te laten ar beiden. Vele factoren hebben juist samen gewerkt om in den crisistijd deze bron van inkomsten te doen opdrogen. De kleine boer, die in vele gevallen ook als een gedeeltelijke werknemer is te be schouwen, kwam hierdoor extra in het gedrang. De eenige uitkomst voor deze gezinnen werd dan in verschillende ge vallen vooral in de noordelijke pro vincies gevonden in een plaatsing in door het Rijk gesubsidieerde werkverschaf fingen. De funeste invloed op het land- bouwbedrijfje kon dan spoedig worden waargenomen. In 1937 werd een proef genomen met tewerkstelling op eigen bedrijf in een 40- tal gemeenten, waaruit veel leering is getrokken. De resultaten waren, hoewel bevredigend, toch van dien aard, dat langs dezen weg geen oplossing over de gehee- le lijn gevonden zou kunnen worden. Het ontbreken van geschikte objecten was hierbij een ernstige hinderpaal. Intusschen was in Juni 1936 door den toenmaligen minister van landbouw een dienst ingesteld voor de hulp aan de kleine boerenbedrijven, waarnaast een commissie van advies. Deze commissie bracht spoedig advies uit op basis van de voorstudies, die reeds gemaakt waren en hieruit is te voorschijn gekomen een kleine-boerenregeling, die ingegaan is met 1 November 1937. De grondslagen, waarop de regeling van '37, '38 en '39 berust, zijn Se volgen de: 1. Samenwerking tusschen de Departe menten van Sociale en Economische Za ken. 2. Het initiatief behoort uit te gaan van de gemeentebesturen (conform het vraagstuk van de werkloozenzorg) 3. Een indeeling van de kleine grond gebruikers in 3 groepen: A. landarbeiders, fabrieksarbeiders, win keliers, kleine renteniers, enz., die een stukje grond bij wijze van nevenverdien sten exploiteeren. B. grondgebruikers, wier hoofdberoep wel in den landbouw ligt, maar die, ge zien de inrichting van hun bedrijfje, over arbeidsoverschot beschikken en voor hun volledig bestaan op neveninkomsten zijn aangewezen. C. Grondgebruikers, wier volledige ar beidskracht door hun landbouwbedrijf je wordt opgeëischt en die dus geen gele genheid bezitten neveninkomsten bij der den te verdienen. Voor hun onderhoud en dat van hun gezin zijnJ zij uitsluitend op het eigen bedrijf aangewezen. 4. Individueele voorlichting, die effec tief gemaakt wordt door het verstrekken van landbouwbenoodigdheden. 5. Samenwerking met de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Platte- lande met het oog op aan te brengen verbeteringen in de huishouding van den kleinen boer, door middel van cursussen en individueele voorlichting. 6. De kosten, verbonden aan de uitvoe ring der regeling, komen voorzoover be treft de B-groep, voor 50 pet. voor reke ning van het Departement van Economi sche Zaken en voor 50 pet. voor de ge meenten, aangevuld door Sociale Zaken, de ouderen dan 65 jaar, voor die geen plaatsvervanger aanwezig is, de weduwen, die kleine kinderen tot hun last hebben en de jonge weduwen (beneden 25 jaar) voor 100 pet. voor Economische Zaken. 7. De regeling draagt geen gedecentra liseerd karakter. Spreker stond voort stil bij "de voor naamste bepalingen van het Reglement 1939 tot hulp voor de kleine boerenbedrij ven. Om het kleine boerenbedrijf nader in zijn onderdeelen te leeren kennen en te vens aan de omgeving te laten zien, op welke wijze een dergelijk bedrijfje op de meest efficiënte wijze kan worden ge voerd, zijn een 125 zoogenaamde voor beeldbedrijfjes verspreid over het land aangewezen, die a.h.w. onder de dagebjk- sche leiding staan van den Landbouw- voorlichtingsdienst. Van deze bedrijfsjes uit wordt in zeer merkbare mate voorlichting verspreid in de omgeving zoowel op het technische terrein van het bedrijf als t.a.v. het huis houden van den kleinen boer, Teneinde op de hoogte te geraken van de voeding, wordt aan budget-onderzoek gedaan. Verbetering in de voedingsgewoonten wordt nagestreefd, o.a. door de individu eele voorlichting t.a.v. de teelt van diver se groenten. Het vraagstuk der slaapgelegenheid, dat in vele gevallen zeer urgent is, heeft een onderwerp van studie uitgemaakt en hier uit is voortgevloeid het geven van cur. sussen voor het zelf maken van "matrassen en dekens. Tenslotte werd de aandacht gevestigd op het vaste lasten-probleem, dat een punt van onderzoek uitmaakt voorzoover het betreft het kleine boerenbedrijf. Gepubliceerd zijn de navolgende uitga ven: I. Rapport over den Sociaal-Economi- schen toestand van den Landbouw. II. Een jaar klein boerenhulp. III. De bedrijfsuitkomsten van de voor beeldbedrijfjes in 1937'38. Wat is dit? Hoe maak ik zelf een matras. Ter perse. Hoe teel ik kool en hoe eet ik kool. Een uitvoerige discussie volgde op deze rede. Daarna hield mr. Dieleman zijn gebrui kelijke jaarrede, waarvan men een verslag in het 2e blad aantreft. De heer Leenhouts, die zoolang het voor zitterschap waarnam, wenschte mr. Diele man geluk met zijn herstel en zijn mooie redfevoering. Tenslotte voerde de Commissaris der Ko ningin nog het woord. Mede namens den heer Van Rompu dankte spr. voor de vrien delijke woorden van welkom; wenschte den heer Dieleman, evenals de vorige spreker, geluk en hoopte, dat het hem gegeven zal worden, het honderdjarig bestaan der Z. L. M. als voorzitter te mogen meemaken. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor het verdere verloop der Z. L. M.-dagen, waarbij hij tot zijn spijt niet aanwezig zal kunnen zijn. DE FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN VAN „ARTIS". De Vereeniging van Fondsen houders adviseert het nieuwe voorstel aan te nemen. De Vereeniging van Fondsenhouders te Amsterdam deelt ons mede, dat zij haar leden in overweging heeft gegeven, het nieuwe aanbod van het Artisbestuui; tot aflossing der hyp. obligatiën met 74 pro cent tegen volledige kwijting te aanvaar den, aangezien, zooals in een circulaire aan haar leden uiteengezet, na een nauwkeurig onderzoek der vereeniging was gebleken dat 75 procent het percentage zou zijn, het welk naar billijkheid en gezien de uitge brachte taxaties aan obligatiehouders zou toekomen. Bij de Tweede Kamer is gister ingediend een wetsontwerp tot het verbindend ver klaren van bedrijfsregelingen in den land bouw. Als zulke regelingen worden ge noemd: teelt- en productie-regelingen, re gelingen tot opkoop van surplus aan land bouwproducten, tot in levering van een be paald deel der producten, maatregelen wel ke op rationeeler productie- en kwali teitsverbetering gericht zijn, regelingen betreffende den afzet in binnen- en bui tenland en ten aanzien van de be- en ver werking van landbouwproducten. Nadere bijzonderheden vindt men in het tweede blad. Blijkens het weerbericht van heden voor spelt „de Bilt", dat het morgen koeler dan vandaag zal zijn, dit dan dank zjj een druk- stijging boven Engeland, waardoor de wind naar Noord omloopt en koude lucht uit het hooge Noorden naar deze contreien transporteert. De „Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit Praag, dat de Duitsche geheime politie drastischer gaat optreden. lederen dag hebben terechtstellingen plaats. Een Tsjechische postbeambte, die in het bezit werd gevonden van een radiozendap paraat, werd Maandag gearresteerd onder verdenking berichten naar Moskou te heb ben gezonden. Hij werd zonder vorm van proces doodge schoten. Moeilijkheden voor hen, die willen emigreeren. Er wordt, aldus vervolgt het genoemde blad, een spel van kat en muis gespeeld met die menschen, die naar het buitenland wen schen te gaan. Zij worden daartoe aange moedigd in het geloof, dat paspoorten zul len worden toegestaan. Zij moeten dan twaalf uur en langer in de rij staan. Wan neer dan verschillende formaliteiten zijn vervuld, worden zij toegelaten en hun pa pieren voor hun eigen oogen in stukken gescheurd. De autoriteiten geven openlijk toe, dat zij er geen belang bij hebben, het vertrek te vergemakkelijken en dat het land der aanvragers hun onverschillig is. Ook worden huiszoekingen gedaan bjj beter gesitueerde Joden. Alle juweelen en geldswaarden welke worden aangetroffen worden verbeurd verklaard. Daartegen over wordt de belofte gedaan, dat weke lijks een uitkeering zal worden gegeven. Te Praag blijft een groote politiemacht in afwachting van demonstraties die ech ter nog niet zijn gehouden. Een groot aan tal pogingen bomaanslagen te plegen is aan het licht gekomen. Er zijn in de laatste paar dagen tien bommen van verschillende grootte in hui zen en bij synagoges ontdekt voor zij tot ontploffing kwamen. Een bom werd ont dekt door twee vrouwen, die, toen de bom kort daarna ontplofte, verwondingen op liepen. Maandag werd een synagoge te Ostrawa door brand verwoest. De brandweer kon slechts de belendende perceelen voor brand behoeden. Al deze aanslagen schijnen vol gens den correspondent te wijzen op Duit- Sche provocatie, daar de bommen van Duitsch maaksel zijn. BRITSCH KONINGSPAAR BEREIKT HEDEN DE VEREENIGDE STATEN. Reuter meldde vanmorgen uit Toronto: Op de terugreis door Canada heeft de trein met het Engelsche koningspaar te To ronto een half uur stilgestaan. Hedenavond zullen de vorsten bij de Niagara waterval len de grens der Vereenigde Staten berei ken. Uit Washington wordt gemeld, dat mi nister Huil en de Britsche ambassadeur Lindsay vandaar .zijn vertrokken om het koningspaar bij de Niagara-watervallen te verwelkomen. Nader wordt gemeld: Bij Windsor heeft het Britsche konings paar de eerste blik geworpen op het grond gebied van de Vereenigde Staten, dat zij vandaag zullen betreden. Men verwacht dat etn half millioen menschen de eerste Brit sche vorsten die een bezoek brengen aan de Vereenigde Staten, zullen begroeten te Ni agara. De koninklijke trein is ongeveer een uur te laat bij het programma. Deze vertraging is ontstaan door de talrijke malen, dat de trein buiten het programma om heeft ge stopt, om de Canadeezen, in de gelegenheid te stellen den Koning en de Koningin toe te juichen. 19 Wegens de groote belangstelling is het nieuwe alsnog te bezichtigen op Donderdag 15 Juni a.s. tusschen 20.00 en 22.30ligplaats Buitenhaven. Toegangskaarten worden op telefonische of schrif telijke aanvrage bij de Stoomvaart Mij. „Zeeland" gaarne toegezonden. Telefoon No. 96, toestel 31. P.S. De niet gebruikle kaarten voor Maandag 5 Juni j.l. zijn ook geldig voor dezen nieuwen datum. Te De Bilt is thans, naar het K.N.M.I. mededeelt, te beginnen met 18 Mei, in een tijdvak van 21 dagen geen neerslag gevallen, behoudens twee maal een hoe veelheid van 0,1 mm, hetgeen waarschijn lijk aan dauw is toe te schrijven. Sedert het begin der waarnemingen in 1897 is dit een droogterecord voor het warme seizoen. Het wordt echte! overtroffen door twee tijdvakken in October tot De cember, namelijk een van 26 dagen (9 November tot 4 December 1921) en een van 25 dagen (16 Oct. tot 9 November 1920) beide ook met twee dagen met 0,1 mm neerslag. Veder is er in den zomer van 1916 een tijdvak van 25 dagen geweest (20 Juli tot 13 Augustus) waarin twee maal 0,2 en vier maal 0,1 mm is genoteerd. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Koeler overdag, droog, hel der tot half bewolkt, zwakke tot matige wind uit N. richtingen. UKKEL: matige wind uit veranderlijke richtingen, over het algemeen schoon en vrij warm weer, nachtelijk temperatuurs- minimum tusschen 15 en 20 gr., plaatselijk onweer. Do. 8 Juni. Zon op: 4 h 42; onder: 21 h 16. Licht op: 21 h 46. Maan op: 24 h 43; onder: 11 h 04. L.K.: 10 Juni. Hoog- en Laagwater te VRsedngen: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 7 5.33 17.47 11.43 24.15 Donderdag 8 6.13 18.27 12.16 24.54 Vrijdag 9 6.58 19.10 12.57 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 7 7.25 19.42 12.50 Donderdag 8 8.00 20.19 1.16 13.27 Vrijdag 9 8.41 20.57 1.56 14.09 H LONDEN. DE BRITSCHE METROPOLIS. Londen is, vooral op een zomerdag, als het zonnetje schijnt, een heerlijke stad. Londen is mooi, met zijn: Hyde Park, Re- gents Park en de fraai aangelegde tuinen tusschen de Mall en Westminster Abbey; Londen is, zeker evenzeer als Parijs, over, over-vol met plaatsen die uit historisch oog punt, door de herinnering aan wereldbeken de feiten uit de algemeene geschiedenis, be langwekkend zijn en het is al evenzeer ver vuld van plaatsen die vandaag aan den dag nog van groot belang zijn, van de bovenma tig onaanzienlijke premiers-woning in Downingstreet 10 af tot de zeer indrukwek kende Houses of Parliament, waarin teza men voor een groot deel over het lot der wereld van de eerste helft der XXe eeuw beslist werd, en ook nu nog wordt. Londen is belangrijk voor den liefheb ber van de schoone bouwkunst die hier zijn hart kan ophalen aan velerlei indrukwek kende gebouwen: aan de strenge, groote en sobere St. Pauls cathedraal van Sir Cristopher Wren zoowel als aan de rijk met allerhande torentjes versierde parlementsge bouwen, aan het moderne B.B.C.-gebouw of de hoofdpost van de Londensche Brandweer zoowel als aan de Westminster Abbey, aan het door ouderwetschen en ouden eenvoud opvallende St. James Palace als aan het fraaie Buckingham Palace. En voor wie oog heeft voor de bijzondere bekoring, wel ke er overal ter wereld van de overbrug ging eener breede rivier uit gaat, valt hier al wederom volop te genieten in de veelvul digheid der bruggen over de Thames, van de Tower-bridge met zijn twee torens, tot Westminster Bridge en nog vele, vele meer, stroomopwaarts tot Kew Gardens toe. En tenslotte: ook de liefhebber of ernsti ge beoefenaar van kunsten en wetenschap pen kan hier dagen, of wekenlang zijn hart ophalen in het enorme British Museum, 't Victoria and Albert Museum, Science Mu seum, Geological Museum, de Tate Galery, National Galery, National Portrait Galery, enzoovoorts. Van het een naar het ander gaande, zal hij dan allerwegen vele en veelsoortige standbeelden en gedenkteekenen ontmoe ten, zoo van oudere tijden als van heden: de hooge zuil op Trafalgar Square waarvan Van Alphen destijds reeds schreef dat „zijne compagnon de route in ééne bewondering was, van den kolom van Nelson, en de vier leeuwen aan diens voet, van de fonteinen, ja van wat niet al"tot het moderne en zeer geslaagde monument der artillerie uit den wereldoorlog. Inderdaad: Londen is een even schoone als belangwekkende wereldstad, waar men dagen, weken, wie weet zelfs maanden zou kunnen zwerven, telkenmale voor zichzel- ven nieuwe bijzonderheden ontdekkende. Wij zijn er echter geen maand, maar één dag geweest, ditmaal. In dien tijd heeft een gids van Cook een Nederlander die zich op onderhoudende voortreffelijke, beschaaf de manier van zijn taak kweet ons per bus heel veel laten zien: de indrukwekken de schat der kroonjuweelen in den Tower (dit zoo terecht in eere gehouden uitge strekte oude kasteel in het hart der wereld stad) de plaats waar het schavot stond, waarop Annt Boleyn en andere royalties, eenshalve binnen den Tower in plaats van, gelijk het volgens profanum, buiten op straat, onthoofd werden; de Westminster Abdij, boordevol met standbeelden en por tretbustes van wereldberoemde en ook, voor den niet-Brit althans, minder bekende lieden, en zoo nog veel meer: de Bank van Engeland, de burgemeesterswoning, de Guildhall, het monument van den grooten brand, het gebouw van New Scotland Yard. Maar de diepste indruk temidden van de ze veelheid van verschijnselen maakte toch wel in de overvolle Westminster Abdij een open ruimte om het graf van den onbe kenden soldaat, den Unknown Warrior, 11 Nov. 1920, op wapenstilstandsdag, aldaar „begraven tusschen koningen en de grooten des lands", zooals er op zijn grafsteen staat, omdat hij in den grootsten en vreeselijksten aller oorlogen lijf en leven gaf voor God en zijn vaderland. Roerloos, de handen voor het gelaat gjeperst, ligt daar voor onze oogen in diepe concentratie een vrouw ge knield, achter haar, het gebogen hoofd in de handen gesteund, een man: stil, innig, en vurig biddende tot God, dat niet weder om de menschheid door zulk een gruwe- lijken geesel geteisterd worde, niet weder om millioenen menschen elkander zullen dooden, opdat de wereld daarna er zeker niet beter aan toe zjj als zij daarvoor, en voor 1914, was Het is bijna sacrilegie, hier „Sightseeing" te bedrijven... maar de biddenden schouwen in zichzelve, sprekende tot God en aldus heel de wereld buiten zich sluitende, en de om standers zwijgen toch wel eerbiedig De vrouw van Neville Chamberlain is de ze „continuous intercession" dit onafge broken gebed voor den vréde in de don kere dagen van oorlogsdreiging begonnen. Hs jj. v H* Na een lunch in Cafe Royal, waaraan mr. A. L. Gibson van de L.N.E.R. een voortref felijke rede hield, was men „vrij": de dames gingen daarbij hunnen natuurlijken aard volgende winkelensommige heeren gin gen naar het British Museum, anderen gin gen zoo-maar wat door de stad zwerven, teneinde de volheid der indrukken van den morgen nog te vermeerderen met een aan tal van het krioelend-jachtende city-ver keer, voor den buitenlander beheerscht en gekenmerkt door de snelle, roode, tweever- diepings-autobussen voor stadsverkeer, en kele anderen nog hebben een vaart op de Thames gemaakt, anderhalfuur stroomop waarts tot Kew Gardens en toen waren ze nóg in Londen. Des avonds is er, onder presidium van mr. L. A. de L. Meredith, in de waarlijk vorste lijke Venetiaansche zalen van het Holborn Restaurant een met zorg gecomponeerd di ner geweest, waaraan de tafelpresident een Britsch droog-humoristische rede met een fijngevoeligen ondertoon ter aanbeveling van „vrede en goede gezindheid tusschen alle volkeren" gehouden heeft (er waren ook verscheidene Duitschers onder zijn ge hoor) daarna vond nog een bezoek aan het enorme Coliseum plaats, waar de Royal Circle voor de gasten gereserveerd was. Er werd een variété-voorstelling gege ven, waarbij enkele heel goede nummers waren. Den volgenden dag vond de terugreis plaats: half tien uit Londen vertrokken, van Liverpool Street Station, een tiental minuten na de „Mecklenburg" van Parke- ston Quay te Harwich zee kiezende haalden we laatstgenoemde mailboot in volle zee in en meerden een kwartier vóór hem aan de Vlissinger pontons; daarmede was aan een heerlijken uitstap, tot in de puntjes ver zorgd, een goed einde gekomen. In een slotartikel moge nog een nabe schouwing over een en ander volgen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1