Mooie, charmante zonnebruining De BUITENLAND. RECHTSZAKEN. Boekenschouw. Rondom, den gemeente-arts te Borsele. FRANKRIJK. DUITSCHLAND, ENGELAND. OOSTZEE-LANDEN. ITALIË. SLOVAKIJE. RUSLAND. JAPAN K0RTGENE en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zcnnebruin, Tube 60, Doos 50 en 25 ct RADIO-PROGRAMMA. AFLOOP AANBESTEDINGEN, TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. AfiENDA. 1 (Ingezonden.) Men verzoekt ons van geachte zijde om opname van het volgende: „Herhaaldelijk duiken berichten op, waar in de Raad van Borsele het min of meer aangewreven wordt, aan zijn gemeente geneesheer ongevraagd ontslag verleend te hebben. De Raad wordt daardoor telkens onverdiend in een zeer ongunstig dag licht gesteld. Immers de benoeming van dokter F. tot gemeente-geneesheer heeft plaats gehad in een tijd, dat er op de secre tarie van B. rare dingen gebeurden. Een tweetal personen, waarvan de een zichzélf het brevet van onbekwaamheid heeft gege ven, was belast met het opstellen en tee kenen van benoemingsbesluit en raadsno- tulen, welke, zooals gewoonlijk, wij kunnen wel zeggen zooals ten plattelande gebruike lijk, geheel te goeder trouw steeds door den Raad werden goedgekeurd. Door een onge lukkige redactie der notulen is de Raad, buiten zijn medeweten, aan een benoe mingsbesluit gekomen, dat hij allerminst bedoeld of gewild heeft. Toen nu vorig jaar dokter K. zich te B. vestigde, achtte de Raad het in 't belang der geneeskundige armenverzorging, dat de nog steeds als tij delijk veronderstelde dienst van dokter F. moest worden beëindigd, ten einde den ter plaatse gevestigden dokter als zoodanig voor vast te kunnen benoemen. En ofschoon over Borsele's administratie toen ter tijd veel gezegd kon worden en van den Raad niets, moesten Ged. Staten niettemin den Raad in 't ongelijk stellen, omdat dokter F. in 't bezit bleek te zijn van een vaste aanstelling. Het is te begrijpen en te waardeeren, dat de Raad daarmede geen genoegen kon nemen en pogingen in 't werk stelde die benoeming ongedaan te maken. De objectiviteit is daarbij nimmer uit oog verloren. Persoonlijke voorkeur bestaat niet en van het onredelijke „koehandel" is allerminst sprake. Zuiver het belang der armen staat bij den Raad op den voorgrond. Men moet eerst enkele jaren op een gemeente zonder geneesheer gewoond hebben om dat gemis goed te kunnen aanvoelen. Het is toch al te dwaas, dat men in spoedgevallen, die zich bij voorkeur 's nachts voordoen, de dokterswoning in eigen gemeente voorbij moet loopen om den veldwachter uit bed te halen, die op zijn beurt de dokter in Drie wegen moet opbellen en dat deze zich per auto eenige kilometers over kronkelende dijken naar den patiënt moet begeven! Al is men niet met aardsche goederen geze gend, ook dan wenscht men spoedig hulp te hebben. Voor hem of haar kan ook elke seconde kostbaar zijn. Het is toe te juichen, dat de Raad zich daarvan volkomen be wust is. Het is al erg genoeg dat men als arme een dokter aangewezen krijgt. Waar om niet de vrije artsenkeuze zooals in zoo veel andere gemeenten? De betrekking van gemeente-geneesheer zou daarbij opgehe ven worden. De tegenwoordige titularis zou gedurende een zeker aantal jaren een wachtgeld genieten van uiteindelijk 65 pet. zijner jaarwedde. De armen behoefden hun eigen dokter niet meer voorbij te loopen en de Raad kon content zijn. Maaraeze regeling kost geld en het financieele stok paardje pleegt men voor geneeskundige armenzorg te B. nogal gauw uit den stal te halen. Dat de Raad van Borsele intusschen niet alléén op het standpunt staat van: „de armlastigen voor den ter plaatse gevestig den geneesheer" blijkt wel uit een besluit van Ged. Staten van Limburg, waarbij in 't belang der geneeskundige armenzorg goed keuring werd gehecht aan een bepaling in de instructie van den gem. geneesheer waarbij diens woonplaats werd overgebracht van de gemeente Horst naar de gemeente Sevenum. (Zie weekblad Gem. Belangen 1938, bladz. 373). De Raad schenke ook aan dezen weg de noodige aandacht". Tot zoover dit ingezonden stuk. Van onzen vasten regel, ingezonden stuk ken slechts op te nemen wanneer de inzen der er zijn vollen naam onder zet, zijn wij in dit bijzondere geval afgeweken, ten eerste, omdat het, naar ons gebleken is, een geval betreft, dat in wijden kring in den lande de belangstelling heeft, zoowel van gemeente-geneesheeren als van burgemees ters en gemeenteraden; vervolgens, omdat het stuk ons van ons bekende geachte zijde bereikte en tenslotte, omdat in deze zoo veel persoonlijke kanten hebbende, affaire de inzender terecht zoude kunnen vreezen, dat men, hetgeen hij stelt, niet uitsluitend op zjjn feitelijke waarde zoude schat ten, doch het naar persoonlijke waar deering zoude kunnen afmeten. Enkele opmerkingen onzerzijds mo gen echter niet achterwege blijven. Zoo is bijvoorbeeld het nuchtere feit, dat de Raad van Borsele zijn gemeente geneesheer ongevraagd ontslag verleend zoude hebben, ons bedunkens toch niet wel voor betwisting vatbaar. Hetgeen daarop dan echter volgt dunkt ons toch wel een heel krasse insinuatie: daar wordt namelijk niets meer of minder gesteld, dan dat de toenmalige gemeente-secretaris en de bur gemeester destijds tezamen misbruik van de goede trouw, om niet te zeggen van de on- noozelheid, van den Borselschen Raad zou den hebben gemaakt, door dezen nog wel „buiten zijn medeweten" een „benoemings besluit te laten teekenen", zooals hij „dat allerminst bedoeld of gewild heeft"!! Wat vervolgens de voorstelling van zaken betreft, nl. als zou de Raad van Borsele eigenlijk steeds in de onderstelling verkeerd hebben ongeacht dan de min of meer omgedokterde notulen, zooals inzender in sinueert den tegenwoordigen gemeente geneesheer slechts een tijdelijke aan stelling gegeven te hebben, dat is toch kwa lijk vol te houden, wanneer men nagaat, dat de Pensioenraad er den Raad toen ter tijde nadrukkelijk op gewezen heeft, dat men, in verband met de pensioenrechten van den titularis, dezen een vaste aanstel ling moest verleenen, aan welke wenk de Raad met algemeene stemmen be sloot gevolg te geven? De vraag, of het niet alleen te begrijpen, maar ook te waardeeren valt, dat de tegen woordige Raad van Borsele „geen genoe- D® strijd In het Verre Oosten MILITAIRE BEDRIJVIGHEID IN WEST-S JAN SI. Chineezen steken japansche mi litaire voorraden in brand. Volgens te Hongkong ontvangen berich ten hebben, naar het Chineesche persbu reau meldt, léden van het Chineesche korps „Durf te sterven" op 31 Mei te Hankau voor een waarde van 20 millioen yen aan Japansche militaire voorraden verbrand, in verband waarmede de Japan- neezen in de stad den staat van beleg hebben afgekondigd. Tot 2 Juni hadden de Japansche militaire autoriteiten reeds meer dan honderd Japanneezen gearres teerd, die belast waren met de bewaking van het depot. De Japansche verliezen. Het Chineesche gezantschap te 's-Gra- venhage heeft het A.N.P. een mededeeling doen toekomen, waarin onder meer ge zegd wordt, dat volgens de verklaringen van den woordvoerder van den Chinee- schen militairen Raad tot het einde van 1938 ten minste 283,333 Japansche offi cieren en manschappen aan de verschil lende fronten in China zijn gesneuveld. Gedurende de gevechten bij Nantsjang en in Noord-Hoepen van den laatsten tijd reeds hebben de Japanneezen meer dan 60,000 man verloren. MILITAIRE MUTATIES. Havas meldt uit Parijs: Krachtens een gister door den ministerraad uitgevaardigd decreet zal generaal Gamelin voortaan den titel van opperbevelhebber van het leger dragen. Daarnaast houdt hij den titel van chef van den generalen staf der landsver dediging. Admiraal Darlan zal den titel dra gen van opperbevelhebber der marine en generaal Vuillemin krijft den titel van op perbevelhebber van de luchtmacht. PATRIOTTISCHE BETOOGING TE PRAAG. Havas meldt uit Praag: Gisteravond zijn in den nationalen schouwburg patriottische betoogingen gehouden tijdens de uitvoering van de symphonie van Smetana „Mijn Va derland". Na de uitvoering hief het publiek spontaan het Tsjechische volkslied aan. BESPREKINGEN OVER VERDERE EMIGRATIE VAN JODEN. Staatsraad Wohltat vertoeft op het oogenbhk te Londen voor het houden van korte, informatorische besprekingen over de verdere emigratie van Joden uit Duitsch- land. DE MILITAIRE DIENSTPLICHT. Reuter meldt uit Londen: In totaal heb ben zich 220.018 jongelieden opgegeven voor den militairen dienst. Hiervan verklaarden 3775 gewetensbezwaren te hebben. BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Drie dooden. Havas meldt uit Londen: Ter hoogte van Tentsmuir, nabjj St. Andrews, is gister een bombardementsvliegtuig in zee gestort. De drie inzittenden kwamen om het leven. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Vijf dooden. Nabij Hieksa in Oost-Finland is een parti culier vliegtuig omlaag gestort. De vijf in zittenden, waaronder drie kindeken, zijn omgekomen. gen wilde nemen" met het vaststaande feit, dat de bewuste geneesheer geheel bona fide en lege artis in het bezit eener vaste aan stelling is gekomen, beantwoorden wij al evenmin in denzelfden zin als de geachte inzender; hadde hij gesteld, dat het, in het algemeen, wenschelijk is, dat, zoo mogelijk, de gemeente-geneesheer op het dorp, waar hij aangesteld is, woont, opdat zijn patiën ten zoo goed en zoo snel mogelijk bediend worden, dan zouden wij eerder met hem hebben kunnen instemmen. Maar ook in dit opzicht valt er, naar wjj bij informatie te bevoegder plaatse vernamen in het on derhavige geval toch niet te klagen: heeft niet een vorige burgemeester den gemeente geneesheer, zonder diens medeweten, ge- ruimen tijd door middel van den gemeente veldwachter in het geheim doen controlee ren binnen hoeveel tijd hij, na gewaar schuwd te zijn, te Borsele was, en bleek die tijd over twintig nachtelijke controles toen niet steeds binnen de tien mi nuten te liggen? De door den geachten inzender aangege ven uitweg uit de impasse, waarin men te Borsele geraakt is, zou wel een handig ge- meenterechtelijk oplossinkje zijn, maar dan toch pas voor den eventueelen opvol ger van den tegenwoordigen gemeente geneesheer, wijl de tegenwoordige een aan stelling heeft, vermeldende zijn benoeming als gemeente-geneesheer te Borsele, „w o- nende te Driewegen". Dit wat het Borseler geval betreft. Een algemeene opmerking over de positie van den gemeente-geneesheer moge daaraan nog worden toegevoegd. Zoolang een gemeente niet een zoodanig inwonertal heeft, dat daarop een normale dokterspraktijk te grondvesten valt, en er zich dus geen dokter vestigt, zal men het daar, noodgedwongen, met een elders ge- vestigden dokter uit een naburig dorp, als huisarts en als gemeentearts, moeten doen. Het zou, ook naar ons gevoelen, daarbij zeer bepaald aanbeveling verdienen in de aanstelling die men zulk een functionaris moet geven een clausule op te nemen, dat zij geldt „indien en voorzoover zich geen geneesheer binnen de eigen gemeente vestigt", of woorden van die strekking. Maar wanneer een gemeenteraad nu n a- laat zulk een bepaling in de aanstelling op te nemen, dan kan men later niet op die zaak terugkomen! Daarmee zou o.i. de rechtszekerheid van de positie van den ge meente-ambtenaar op volstrekt ontoelaat bare wijze aangetast worden, gelijk wij in het uitvoerige bericht omtrent de Borseler aangelegenheid, eenige dagen geleden in ons blad verschenen ook duidelijk hebben gemaakt. Red. AARDVERSCHUIVINGEN. Tengevolge van den zwaren regenval der laatste dagen in Noord-Italië, heeft zich nabij Montefiorino teil) Zuiden van Modena een enorme aardlawine van den Mont Cantiere losgemaakt. Te Maesta na bij Cigni moesten vijftig huizen wegens gevaar van instorting ontruimd worden. Bij Tontola in het gebied van Forli is een plaatsje volkomen onder de aardmassa's begraven. De inwoners konden nog tijdig gewaarschuwd worden, dat zij hun hui zen moesten verlaten. ALBANEESCHE HAVENSTAD NAAR MUSSOLINI'S DOCHTER GENOEMD. Stefani meldt uit Tirana: De Albaneesche ministerraad heeft besloten de Albaneesche havenstad Santi Quaranta te verdoopen tot Porto Edda, als eerbetoon van gravin Edda Ciano-Mussolni, de gemalin van den Ita- liaanschen minister van buitenlandsche za ken, een dochter van den Duce. JOODSCHE ADVOCATEN TOT 34 BEPERKT. De Slovaaksche regeering heeft in een Zaterdag gehouden bijeenkomst de oprich ting goedgekeurd van een Slovaaksche luchtvaartmaatschappij. Voorts heeft de re geering het besluit der orde van advocaten te Bratislawa goedgekeurd, het aantal Joodsche advocaten in de stad tot 24 te be perken. Door dit besluit wordt het aantal Joodsche advocaten in geheel Slovakije de finitief teruggebracht tot 34. VALSCHERMSPRONGEN VAN 7500 METER. Havas meldt uit Moskou: 29 officieren hebben gisteren in groeps verband van 7500 meter hoogte een para chutesprong uitgevoerd op een niet nader aangegeven punt in het militaire district Noord Kaukasus. 1 Juni sprong dezelfde groep van een hoogte van 5.000 meter. Aan gezien de temperatuur op 7.000 meter hoog te 25 graden beneden het vriespunt ligt, sprongen de parachutisten met een uitrus ting van meer dan 35 kg o.m. bestaande uit een bontjas, beenbeschermers van bont, waarop vilten laarzen en twee paar hand schoenen. EEN KOLOSSALE BRAND. Gistermiddag is te Aomori, de hoofdplaats der gelijknamige provincie, een brand uit gebroken, welke 69 huizen heeft verwoest. Er zjjn geen persoonlijke ongelukken voor gekomen. De brand brak uit in een bios coop. Alle bezoekers konden gered worden. GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT TEGEN EEN DRONKEN AUTOBESTUURDER. „Ik ben vijftien jaar in dienst bij de poli tie en ik heb nog nooit een man gezien die zoo dronken was als deze verdachte. Toen wij hem eenmaal op het bureau hadden waren drie agenten noodig om hem op zijn brits te leggen", aldus verklaarde de Am- sterdamsche politieman, die door de Am- sterdamsche rechtbank als getuige werd ge hoord in een strafzaak tegen een automo bilist, die in den toestand, zooals de getuige hem schetste, eén auto had bestuurd en daarmee door Amsterdam toerde. Het was nog goed afgeloopen. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats gevonden, slechts een rijwiel was in elkaar gereden. De of ficier van justitie zeide in zijn requisitoir, dat er een eind dient te komen aan het be sturen van auto's door lieden, die onder in vloed van sterken drank verkeeren. Herin nerend aan eenige ernstige ongelukken, die op rekening van drankmisbruik moeten worden geschreven, requireerde spreker tegen den chauffeur een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. De uitspraak volgt over veertien dagen. ZWARE STRAFFEN TEGEN DIENST WEIGERAARS GEëlSCHT. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof te 's Gravenhage heeft gister ochtend tegen vier jongelieden, die in de bewogen April-dagen geweigerd hebben naar zij zeiden om principieele redenen daadwerkelijk aan den militairen dienst deel te nemen een belangrijk zwaardere straf geëischt dan hun door den krijgsraad te 's Hertogenbosch was opgelegd. Dit college had hen veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maan den met aftrek van de preventieve hechte nis met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De advocaat-fiscaal vroeg verzwaring van deze straf tot twee en een half jaar ge vangenisstraf zönder aftrek van de preven tieve hechtenis, met ontslag uit den mili tairen .dienst, mét ontzetting van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Spr. maakte er het hof attent op, dat deze gevallen niets te maken hebben met gewetensbezwaren tegen den militairen dienst. De beklaagden hebben botweg ge weigerd aan den dienst deel te nemen, naar zij zeiden, om principieele redenen, doch hun argumenten waren niet steekhoudend en allerminst van godsdienstigen aard. Zjj hebben de mogelijkheden van de dienst plichtwet 1923 niet willen aanvaarden. In deze ernstige tijden zijn deze gevallen voor al zeer ernstig en de overheid moet daarte genover een gedecideerde houding stellen. Er is geen enkele aanleiding om clement te zijn tegenover menschen, die botweg wei geren hun militaire plichten te vervullen. Vooral niet ten opzichte van de duizenden anderen, die thans onder de wapenen zijn en met opoffering van groote persoonlijke belangen trouw hun plicht doen. In ver band hiermede requireerde de advocaat fiscaal verzwaring van de straf tot twee en half jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Kr. DB VOS. (Ingez. Meded.)j Het Personeel Statuut van Apa- triden en Bipatriden volgens Ne- derlandsch internationaal pri vaatrecht, door mr. dr. L. de Groot. Men schrijft ons: Niemand onzer die weet welk een kost baar vermogensbestanddeel de schaduw is. Maar ongelukkig is hij die geen schaduw heeft: men herleze Von Chamisso's Peter Schlehmil. En ongelukkig moet ook hij zijn die meer dan een schaduw heeft. Met de nationaliteit schijnt het niet an ders te zijn. Wij gebruiken de nationaliteit niet dagelijks, en wij zijn er ons veelal niet van bewust, dat deze eigenschap van hooge waarde is; dat het gemis ervan uiterst lastig kan zijn, maar dat het hebben van twee nationaliteiten ook ten zeerste onge- wenscht is. Mr. dr. L. de Groot, die geen novellist is, bekommert zich niet om schaduwen: hij be schrijft ons den last die de nationaliteit loosheid en het dubbele-nationaliteitsbezit terecht spreekt hij van apatridie en bi- patridie den daarmee behepten en den juristen bezorgt. Het probleem der Heimatlosigkeit en dat der mehrfachen Staatsangehörigkeit, zoo als men het in Duitsche terminologie noemt, houdt sedert een tiental jaren de rechtsge leerde wereld voortdurend bezig, en einde loos talrijk zijn de moeilijkheden die aan deze vraagstukken verbonden zijn. In het publiek recht zoowel als in het privaat recht. Ze moesten niet bestaan, die apatri- den en die bipratriden! Maar ze bestaan echter wel en men moet dezen creaties te woord staan. De schrijver van dit academisch proef schrift heeft zich als doel voor oogen ge steld, niet de beperking van de mogelijkhe den van ontstaan der apatridie en bipatri- die, maar eene oplossing der moeilijkheden die uit deze abnormale eigenschappen ont staan, en zulks ter vergrooting van de rechtszekerheid. Gelijk in een goede dissertatie betaamt gaan hoofdstukken over begrippen die ele menten zijn van de te behandelen vragen, aan de behandeling der vragen zelf vooraf: Nationaliteit en Internationaal Privaat recht, Nationaliteit en Personeel Statuut, Statenloosheid en Dubbele nationaliteit (waarbij de belangrijke onderscheiding tusschen burgerrecht en nationaliteit be sproken wordt, met aanhaling van de nieu we Duitsche en van de Venezuelaansche wetgeving, merkwaardigerwijze niet van de wetgeving der U.S.S.R!). Zeer uitvoerig en met talentvol en voorbeeldig gebruik van de geheele wereldlitteratuur op dit punt bestaande, behandelt de welbelezen schrij ver eerst de statenloosheid en haar oorza ken en dan de dubbele nationaliteit en haar oorzaken: de beide hoofdstukken zijn pijn lijk gelijkvormig; blijkbaar is de auteur ge voelig voor de aesthetiek der congruentie. Iets minder prussianisme zou den vorm van dit boek ten goede zijn gekomen, en in overeenstemming hebben gebracht met den inhoud, die sterk onder Franschen invloed staat. Vermits eene boek aankondiging, als zoodanig slechts een kennisgeving aan het publiek, met den raad het te koopen en te lezen, soms ook het niet te lezen en dus niet te koopen! ook den auteur onder de oogen komt, en deze, indien hij een ju rist is en deze auteur i s een jurist, par droit de naissance niet ongaarne te genspraak hoort, worden in deze boekaan kondiging ook enkele kritische opmerkin gen ingevoegd: Is het zoo zeker dat een dubbel personeel statuut een handgreifliche Absurditat is, eene contradiction dans les termes? Sluit de schrijver zich niet wat spoedig bij de door hem gevolgde geleerden aan? Het i s niet zoo gek dat men naar de opvatting van het eene Recht een ander personeel statuut heeft dan naar de opvatting van het andere Recht. Is het zoo zeker dat rechtspersonen zon der nationaliteit ondenkbaar zijn? En hoe staat het dan met den Volkerenbond en met de Institution de cooperation intellec- tuelle Bij de lezing van de beide, congruente, hoofdstukken Het personeel Statuut van den Apatride, en Het Personeel Statuut van den Bipatride moet de lezer, indien hij jaren en teleurstellingen over het hoofd heeft zien gaan, zich niet kunnen vereeni gen met den gedachtengang en de optimis tische conclusie van den schrijver, die nl. tot de conclusie komt dat de apatriden en bipatriden het personeel statuut hebben dat door den cultureelen band van het indi vidu wordt aangewezen. Maar meestal ont breekt de cultureele band! Welken cultu reelen band heeft de gedenationaliseerde Duitscher uit Amsterdam-Z. met ons land? En de ex-Poolsche mijnwerker uit Longwy •met het land van Rabelais, Montaigne en Anatole France? Dr. De Groot citeert Pon tes de Miranda, die kjjkt hoe de persoon juridisch „leeft". De Miranda is een idea list, net naar De Groot's jeugdigen optimis- tischen zin. Maar een oude menschenken- ner zegt U: ze hebben geen cultureelen band en ze hebben geen vie juridique, ze weten alleen dat een versch kadetje, resp. een croissant met koffie beter smaakt dan Kartoffelmehlbrot mit Ersatzkaffee. Voila le lien culturel, voila la vie juridique. Maar dit alles neemt niet weg dat het boek van mr. dr. L. de Groot een schit terend boek is, dat juist door zijne bril jante eigenschappen soms tot tegenspraak prikkelt. In de dagen van heden, met moeilijke po litieke gebeurtenissen, met ontburgering, met verschuivingen in de rjj der Europee- sche staten, met emigraties, zjjn de kwesties die in dit boek behandeld worden, aan de orde van den dag. En Nederland, dat een toevluchtsoord voor vreemdelingen is, heeft mannen noodig die in deze materie thuis zijn. Geen wonder dan ook dat onlangs het Ge meentebestuur van Den Haag, op dit boek als stommen, maar o zoo sprekenden, ge tuige, de handen op mr. dr. L. de Groot als ambtenaar ter Gemeentelijke Secretarie, heeft gelegd. Deze boekaankondiging is breedvoerig: Zij geldt het boek van een Zeeuw! En als mr. dr. L. de Groot geen Zeeuw ware, dan ware de aankondiging even lang geweest. Dr. J. U. Ris. DONDERDAG 8 JUNI. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. S.OU KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.00 Gram. (Om 815 Ber.). 9.00 Hoog mis. 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 KRO- ork. (1.001.15 Gram.). 2.00 Handwerk- cursus. 3.00 Piano en Gram. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelconc. ca. 6.30 Ber., gram. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45—7.55 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Eemlanders. 9.00 Causerie. 9.30 Gram. 10.00 Ber. ANP.,.actueel halfuur. 10.30 Ve delaars. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vede laars. 11.25 Gram. 11.50—12.00 schriftlez. HILVERSUM H. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelconc. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroepork. (ca. 12.15 Ber.). 12.20 Gram. 12.45 AVRO-Amusements-ork. 1.15 Ensem ble Jetty Cantor. (2.002.15 Orgelspel). 3.00 Disco-variété. (Om 3.45 Ber.). 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO-Amu- sements-ork. 6.28 Ber. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Cabaret. 7.40 Dialoog. 8.00 Ber. ANP., Radiojournaal. 8.25 Omroepork., AVRO- opera-koor en solist. 9.10 Komische voor dracht. 9.40 Verv. conc. 10.20 Renova-sep- tet en soliste. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Dansmuziek (Gr. pl.). 11.4512.00 Orgel spel. DROITWICH 1500 M. 12.05 Gram. 12.20 Xylofoon en marimba. 12.35 Dansmuz. (Gr. pl.). 1.20 Orgelspel. 1.502.20 Sectie Nor thern Ireland-ork. en solist. 3.103.30 De clamatie. 3.35 Ork. en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Uit Washington: Reportage. 5 50 Polish Octet. 6.20 Ber. 6.40 Landbouw- praatje. 7.00 Midland ork. en solisten. 8.00 Causerie. 8.20 Gevar. progr. 9.05 Radiotoo- neel. 9.20 Ber. nieuws uit Washington. 9.50 Literair-muz. progr. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Joe Loss Band. 11.40 Gram. 12.10— 12.20 Ber. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Zang. 1.25 Jane Evrard's Damesork. 2.35 Zang. 2.50 Jeugdconc. 4.35 Piano. 4.50 Cello. 5.25 So- listenconc. 6,05 Radio tooneel. 7,20 Der- veaux-ork. 8.50 Nationaal ork., Raugel- koor en solist. 11.2011.35 Gram. KEULEN 456 M. 6.30 Gram. 7.35 Sted. ork. van Osnabrück. 8.30 Orgelconc. (Opn.) 8.50 Kleinork. 10.20 Volksliederen. 10.50 Viool en piano. 11.35 Gram. 12.20 Kleinork. en Jos. Preissler's solisten. 2.30—3.20 Pop. conc. 4.20 Otto Dobrindt's ork. 6.40 Gram. 6.50 Cacilia-koor en soliste. 8.50 Pop. conc. 10.5512.20 Rehfeld's kapel, Stuttgarter Volksmusik en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram. 12.50 Ork. 1.30 Dansork. 1.50—2.20; 5.20; 6.50; 7.20 en 8.20 Gram. 9.20 Sym- phonieork. en solist. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- ork. 1.50—2.20, 5.20; 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 en 9.35 Radio-ork. en Gram. 10.30 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Literair progr. 9.00 Ork. en solisten. 10.20 Ber. 10.40 Hoorber. 10.50 Piano. 11.05 Ber. 11,2012,30 Sted. ork. van Düsseldorf en solisten (Opn.). Door het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur van 's Heer-Abtskerke werd onderhands aanbesteed het bouwen van een woning voor den burgemeester. De kosten zullen ca. f 7600 bedragen benevens de bouwgrond, die is aangekocht van den hr. Tolhoek voor f 2.50 per m2. Het bouwen is opgedragen aan den heer P. de Jonge onder toezicht van den bouw kundige, den heer L. W. Dekker te Goes. DO 15 Jun. 12 uur (off. tijd) bij de wed. J. J. v. Overbeeke te Kapelle: 't her stel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1940, van den zee dijk van den Calm. Willem Anna- polder. Zie Middelb. Crt. 1 Juni '39. MIDDELBURG: WO 7 Jun. Uitv. Zangschool Vereen. „Uit het VolkVoor het Volk", „Donder dag-Marktdag", Concerz. 19.30 h. DO 8 Jun GOES BIOSCOPEN, ELECTRO, M'burg VR 2—DO 8 Jun.: „Gravin Alexandra" en „Eva en Co", 20.00 h. CITY, Middelburg VR 2—DO 8 Jun.: „De trek naar het Westen" en „De laatste trein uit Madrid", 20.00 h. ALGEMEEN. DO 8 Jun. Uitv. Kinderkoor Zangver. Looft den Heer, 't Zand; Buitentuin 20 h. Dagb Burea Telefc üe GC Abon 2.3C aboni -Giste in he verkli linger Bü zei h overe naam: nages reid, g r o wed Het steun bereid perkt kelijk Voo d e m o m u voo aan onmo een Cha een vJ fice, 1 naar derha ren zou Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 10