mt Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth, en Drogisten. (Ingez. Med.) WALCHEREH. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET GROENE KRUIS TE NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Het tekort aangezuiverd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SPORT. RECHTSZAKEN. nMeuwe fiets?? Speculeer niet! Beleg Uw geld veilig. Koop 'n Burgers! m 4 call DEVENTER BQERMOND (Ingez. Med.) RADIO-PROGRAMMA. BURGERLIJKEN STAND. AIENDA. de weet te waardeeren. De belangstelling neemt thans met den dag toe, een groot aantal toegangskaarten is verkocht en 's middags kan men talrijke moeders met kinderen door het bosch zien dwalen. Het was Zaterdag dan ook een aangena me, nuttige raadsbjjeenkomst, na afloop waai van de raadsleden op het Wooldhuis de thee gebruikten. AFSCHEID HOOFDOPZICHTER GEMEENTEWERKEN. Na een diensttijd van 38 jaren heeft de heer J. Chr. de Koster, hoofdopzichter van gemeentewerken alhier, Zaterdag den dienst met pensioen verlaten. Het afscheid had plaats ten stadhuize in de raadszaal, zulks na het einde van den werktijd. Toen de heer Koster, vergezeld van zijn echtge- noote en eenige familieleden, in de raads zaal kwam, waren daar aanwezig het ge- heele college van B. en W., de directeur van gemeentewerken en zeer vele ambtena ren. De directeur van gemeentewerken, de hr. C. Ouwehand, heeft in gevoelvolle woorden geschetst de prettige samenwerking, welke hij gedurende 19 jaren met den heer De Koster heeft gehad. Hij roemde diens plichtsbetrachting en onkreukbare trouw. Mede namens het geheele personeel bood spr. den scheidende een schilderij aan, ver gezeld van een fraai bloemstuk. De burgemeester, de heer C. A. van Woel- deren, zeide het zeer op prijs te stellen dit afscheid te mogen bijwonen. In de 38 jaren dat de heer De Koster in dienst der ge meente is geweest, is er heel wat gebeurd en de hoofdopzichter van gemeentewerken heeft aan dezen uitbouw niet weinig bijge dragen. Spr. hoopte, dat de heer De Kos ter nog vele mooie jaren, in Vlissingen zal mogen genieten van een welverdiende ruts. Ook de wethouder van openbare werken, de heer W. Anker heeft de heer De Koster nog toegesproken en oude heirnneringen opgehaald. De heer De Koster heeft allen sprekers ontroerd dank gebracht. Nadat nog eenige ververschingen waren rondgediend, hebben alle met een handdruk persoonlijk afscheid genomen van den heer De Koster. SOEBURG. In opdracht van den Planten- ziektenkundigen Dienst moet wederom be sproeiing der aardappelvelden met loodar- senaat plaats vinden, ter bestrijding van den coloradokever. Voor de gemeente Soeburg is als loon- sproeier aangesteld J. Arendse, Burcht- straat alhier tot wien alle aardappelver bouwers, ook zij die een klein perceeltje vóór of achter hun huis hebben, zich kun nen wenden. Als controleur is van ge meentewege wederom aangesteld J. Schout. De eerste bespuiting moet plaats vinden van 5—15 Juni; de tweede van 22 Juni 3 Juli, terwijl de data van een derde be spuiting nader worden bekend gemaakt. Ieder die sporen van den coloradokever op zijn aardappelplanten bemerkt is verplicht hiervan kennis te geven ten gemeente huize. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Inzake de onregelmatigheden in de administratie van het Groene Kruis, deelt het bestuur ons thans mede, dat de ex-penningmeester het tekort in de kas heeft aangezuiverd. Daar gebleken is, dat het tekort ontstaan is door slordige administratie en dat aan fraude niet mag worden gedacht, acht het bestuur der vereeniging deze kwestie hier mede geëindigd. Vrijdag hield de polder Nieuw Sint- Joosland de gewone jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer H. Crucq, dijkgraaf. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 15 ingelanden, uitbrengende 23 stemmen. De rekening 1938/39 werd goedgekeurd op 3507 in ontvangst en 3447 in uitgaaf. Batig saldo 60. De begrooting voor 1939/ 40 werd vastgesteld op 2864 in ontvang en in uitgaaf. Dijkgeschot 10 per ha, even als het vorige jaar. Op verzoek van Ged. Staten had voor dezen polder, die daarvoor bij loting was aangewezen, een onderzoek plaats naar de administratie der laatste zes dienstjaren. Het bestuur bracht daarover rapport uit en stelde voor den oud-griffier over dat tijdvak volledige décharge te verleenen. Aldus besloten. Een verzoek van den pol der Walcheren om meer suatiegeld, werd aangehouden tot na een te houden gecom bineerde vergadering van alle daarbij be trokken polders. Ook de polder Oud Sint-Joosland ver gaderde Vrijdag, onder leiding van den dijk graaf den heer C. de Dreu. Aanwezig of vertegenwoordigd 13 personen, uitbrengen de 23 stemmen. Rekening 1938|39 goedge keurd op f 1844 ontvangst en f 1748 uitgaaf. Saldo 96. Begrooting 1939/40 vastgesteld op 2200 in ontvangst en uitgaaf. Dijk geschot verhoogd met 150 per ha tot 8. Verder dezelfde besluiten als bij den polder Nieuw Sint-Joosland. RAAD VAN KADZAND. KADZAND. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemees ter. Afwezig wethouder P. M. van Iwaar- den. Medegedeeld werd, dat van Ged. Staten goedgekeurd was terug ontvangen de ver ordening voorschriften inhoudende betref fende het in exploitatie brengen van bouw gronden. Besloten werd aan J. de Feijter een ver goeding van 20 per jaar toe te kennen krachtens art. 13 der L.O. wet, wegens het bezoeken door één zijner kinderen van een bijz. school te Oostburg. VOETBAL. MIDDELBURG—BLEYERHEIDE 3—0. Een gewijzigd Middelburg-elftal wint verdiend. In den vijfden promotiewedstrijd heeft Middelburg dan toch eindelijk eens punten- winst behaald. Bleyerheide werd volkomen regelmatig met 30 verslagen. Het was de beste wedstrijd die wij van Middelburg in deze promotiecompetitie zagen. En wel, om. dat er tenminste nu een verdediging was, welke, tegen een niet sterkere ploeg, het maken van fouten en daardoor het ontstaan van tegenpunten wist te voorkomen en ter. wijl er thans een voorhoede was samenge steld, welke doelpunten wist te maken. Men moet nu weer niet denken, dat alles van ;een leien dakje liep, dat het 'nu ineens in alle linies klopte en dat de oplossing nu ge vonden is? Geenszins, maar het begin naar beter, productiever en vlotter spel is wel licht aangegeven, en dat reeds mag ver heugend zijn. Middelburg speelde in een gewijzigde op stelling. Dirkse stond op de linksbuiten plaats, Simons was rechtsbuiten opgesteld, terwijl Hertogs linksback en De Beer rechtsback speelde. Deze wijzigingen wa ren zonder voorbehoud verbeteringen. De verdediging was er door versterkt en de voorhoede bevatte nu twee vleugelspelers, die wisten door te zetten en ook goede voor zetten gaven. Wanneer het binnentrio het spel minder kort had gehouden zouden de kansen vergroot zijn geworden en was het aantal doelpunten wellicht óók grooter ge weest. Echter men dient niet te vergeten, dat de spelers op hun nieuwe plaatsen ook eerst moeten wennen. Dit in oogenschouw genomen kunnen de groen witten voldaan zijn. Middelburg heeft den geheelen wedstrijd door het beste van het spel gehad. Het ini tiatief ging meestal van de groen witten uit, en dat kon ook omdat Bleyerheide ge ducht tegenviel en een loom en slap spelle tje ten beste gaf. Middelburg had daardoor, met het opleggen van een iets sneller tem- pc, gelegenheid rustig haar spel te spelen. De overwinning is dan ook niet in gevaar geweest. Over alle linies was Middelburg sterker. De verdediging was bij Middelburg wel het beste deel, terwijl bij Bleyerheide geen enke le unie opviel. Zoowel voorhoede, midden- linie als achterhoede, keeper incluis, speel den slordig, traag en te individueel. Het samenspel bij Bleyerheide was zwak en systeèm viel er in deze ploeg niet te bespeu ren. Bij Middelburg was keeper Moens wel een van de beste. Uitstekend heeft hij dit maal zijn doel verdedigd; zijn opstellen, in grijpen en uitloopen waren zeer doelmatig. Al was de Bleyerheide-voorhoede dan niet erg productief, toch kwamen tal van mo menten voor, dat er een bal naar doel suis de of gekopt werd. En dan greep Moens telkens keurig in. In de achterhoede was het spel van de Beer een verrassing: snel bij het ingrijpen en in het zich herstellen en bovendien trapvast. Uitstekend heeft hij gespeeld en een tweede proef op deze plaats is zeker verdiend. Hertogs heeft eveneens op de linksbackplaats voldaan. Van de midden linie was Ploegaert de beste, speler, Ver hulst en Jongepier vielen tegen, al waren zij niet bepaald onvoldoende. Evenals De Beer op de rechtsbackplaats was Simons op de rechtsbuitenplaats een verrassing. Deze speler weet op de juiste momenten door te zetten, heeft een goede balbehandeling en zijn voorzetten waren meestal best geno men. Daar Carol het dezen middag ook weer goed deed, zou er, wanneer de samen werking tusschen dit tweetal beter ware geweest, groot gevaar van dezen vleugel hebben kunnen komen. Doch men kan de ze samenwerking ook niet direct in een eer sten wedstrijd verwachten. Vogel heeft op de midvoorplaats vele goede dingen gedaan al werd hij ook nu weer geducht bewaakt. Neufeglise was wel de zwakste van alle Middelburgspelers. Daardoor had Dirkse op den linkervleugel weinig steun aan hem. Niettemin heeft Dirkse beter voldaan dan zijn voorgangers op dezen vleugel. Alleen liep hij wel eens te veel naar binnen, doch overigens was de bezetting van de links buitenplaats geen verslechtering. De ma nier waarop Dirkse bijv. door rustig kalm spel, en door uitkijken ook, den bal naar Vogel plaatste, de eenige die op dat mo ment vrij stond, waaruit het derde doelpunt ontstond, was uitstekend bezien. Bleyerheide speelde wel iets beter dan in den thuiswedstrijd tegen de groen witten, doch ook nu kon het spel ons niet bekoren. Er zitten geen uitblinkers in de ploeg en als geheel viel het elftal ook nu tegen. Het eerste doelpunt ontstond na 25 min. toen Neufeglise een houdbaar schot inzond, waarbij de keeper het zicht ontnomen werd. Langs hem heen rolde de bal in doel. Vijf min. later nam Ploegaert op wel 35 m af stand van doel een vrijen schop. Hard en hoog suisde de bal onder de lat en over de handen van keeper Stevens in doel. Na de hervatting duurde het 35 min. toen uit een mooi aangeven van Dirkse, Vogel het derde punt maakte. Scheidsrechter Vervoort leidde goed. De belangstelling viel tegen. LIMBURGIA—HELMOND 0—0. Evenals destijds in Helmond was ook nu Limburgia duidelijk in de minderheid Edoch bij Helmond was het weer hetzelfde liedje: een veldmeerderheid zonder dat men kans zag punten te maken. Zelfs be paalde Limburgia zich in de eerste helft Voor een gedeelte van den keiweg door den Kievittepolder werd een parkeerver bod uitgevaardigd. Een wijziging werd gebracht in het amb tenarenreglement, terwijl in de begrooting voor 1939 de post betreffende de kosten voor luchtbescherming verhoogd werd tot 450. tot enkele uitvallen welke de sterke ver dediging van Helmond in het geheel geen moeite opleverden, daar de vleugelspelers zoowel als het binnentrio der thuisclub een bijzonder slechten dag hadden. Maar ook' de Helmond voorhoede heeft gefaald Ontelbare malen kwamen de voorwaart- sen in goede positie voor het Limburgia doel, maar het schieten was hopeloos slecht. Wat de veldmeerderheid en ook wat het vertoonde spel betreft had Hel mond de zege wel verdiend. Na afloop protesteerde Helmond tegen een niet toegestane straf^hop wegens hands. Deze strafschop werd ingeschoten. Het woord is dus nu aan de protestcom missie. BREDA—EEL. BOYS 2—2 In een van beide zijden bar slecht ge speelden wedstrijd hebben Breda en Eil Boys de punten gedeeld. Het was een wed strijd welke het aankijken niet waard was. Er werd hopeloos geknoeid. Breda nam door Hurks de leiding, waarop Eil Boys door fouten in de Breda-verdediging gelijk wist te maken. Echter voor rust bracht Nelemans den stand op 21 voor Breda. Na rust volgt een doelloos heen en weer getrap, en de fouten die door alle spelers gemaakt worden zijn ontelbaar. Het was bepaald droevig gesteld. Enkele minu ten voor het einde begaat een der Breda- verdedigers weer een grove fout. Van Driel is er vlug bij om deze fout met den gelijkmaker voor Eil. Boys af te straffen (2—2). ZEELANDIA DBURGH 1—4. Beide elftallen spelen met tien man en zij tellen beide verschillende invallers. Burgh is met wind mee spelend het meest in den aanval en de linksbinnen weet spoe dig te scoren (01). Zeelandia krijgt di verse kansen om een tegenpunt te maken, doch deze kansen gaan door te weinig door zettingsvermogen verloren. De rust treedt dan in met 01. Na de rust is Zeelandia sterker doch bij een der weinige Burgh aan vallen veroorzaakt een der backs een straf schop. Deze wordt benut (02). Zeelandia kan het doel echter niet doorboren. Een kopbal van den middenvoor springt van de onderkant van de lat het veld weer in. Burgh weet uit een voorzet van den rechts buiten er 03 van te maken door toedoen van den middenvoor. De middenvoor van Zeelandia scoort dan tegen (13). Kort voor het einde maakt de rechtsbuiten er 14 van waarmede het einde kwam. Scheidsrechter van Luijk leidde maar matig. Een internationale wilstrijd te Vlissingen. De leerlingen van de zeevaartscholen te Antwerpen en Vlissingen houden geregeld contact met elkander door jaarlijksche be zoeken. Het eene jaar komen de Belgi sche a s. zeevaarders naar Vlissingen, het andere jaar gaan de jongens van de ,,De Ruijterschool" naar Antwerpen. Het hoog tepunt van deze bezoeken vormt de voet balwedstrijd tusschen twee elftallen van beide scholen. De Belgische vlootaalmoe- zenier had daarvoor indertijd een fraaien wisselbeker beschikbaar gesteld, die in- tusschen door de Vlissingsche jongens de finitief was gewonnen. Het was thans de directeur van de ,,De Rujjterschool", de heer P. Vijn, die opnieuw een wissel beker had geschoken en waarom Zondag middag, toen de Belgen de gasten Waren van de Vlissingers, werd gestreden. Ruim een uur te laat nam de wedstrijd een aanvang. De Vlissingers waren ster ker en wonnen met 41. WIELRENNEN, NEDERLANDSCHE PLOEG WINT VIJFLANDENWEDSTRIJD IN ZWEDEN. Gisteren is te Stockholm een vijflanden- wegwedstrijd gehouden, waaraan een Ne- derlandsche ploeg deelnam. Nederland met de renners Hofstede, Moeke, Bosma en Van der Heyden behaalde een prach tig succes door de eerste plaats in het landenklassement te bezetten. Ericsson (Zweden) won den wedstrijd in de sprint. J. J. Hofstede was derde, O. Moeke, vierde, A. Bosma zesde en J. P. van der Heyden tiende. De uitslag van het landenklassement luidt: 1 Nederland 35 p., 2 Denemarken 31 p., 3 Zweden 26 p., 4 en 5 Duitschland en Zwitserland beiden 14 p. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. Schulte verliest de leiderstrui. Het belangrijkste feit van de derde étappe der ronde van Duitschland was Za terdag wel, dat onze landgenoot Gerrit Schulte de leiderstrui heeft moeten af staan aan den Duitscher Siebelhoff, die met Umbenhauer en Oubron met gelijke totaal tijden op de eerste plaats werd ge klasseerd. De derde étappe leidde van Kottbuss naar Breslau. Schulte volgde zijn oude tactiek; hij bleef in het begin achteraan hangen, doch ditmaal zou hij in zijn op zet niet slagen. Bij de controle Haynau (157 km) bedroeg zijn achterstand 5 min. Op het laatste gedeelte ontspon zich een wilde jacht. Schulte, die vrijwel geheel door niet-Duitsche renners omringd was, trachtte zijn achterstand in te loopen Vlak voor Breslau bedroeg de achterstand van Schulte op de kopgroep nog 2% mi nuut. In de straten van Breslau lag de kopgroep weldra uit elkaar Hauswald, Bautz, Spiessens en Amberg kwamen vooraan te liggen en in de sprint won Bautz in 6 uur 40 min. 13 sec. Schulte was tenslotte nog teruggevallen en zijn achterstand bedroeg bij zijn aankomst on geveer vijf minuten. De uitslag luidt: 1 Erich Bautz (Duitschl.) 2 Spiessens (B;), 3 Amberg (Zw.), 21 Schulte (Nederland), 28 Middelkamp (Ne derland), De stand in het algemeen klassement luidde Zaterdag: 1 Siebelhoff 20 uur 2 min. 55 sec2 Ubenhauer, 3 Oubron allen zelfden tijd, 10 Schulte 20 uur 6 min. 21 sec., 11 Mid delkamp 20 uur 8 min. 19 sec. Uitstekend rijden van de beide Nederlanders in de vierde étappe. Zondag is de leiderstrui weer van dra ger verwisseld. Siebelhoff moest haar af staan aan den Zwitser Zimmerman, die na den Belg Grysolle in de vierde étappe als tweede eindigde. Schulte en Middel kamp reden uitstekend en kwamen als derde en vierde aan. De vierde étappe, welke van Breslau over Schweidnitz en Gablonz naar Rei- chenberg, 219,3 km leidde, was zeer zwaar. Het geheele veld lag ver uit elkaar. Toen er reeds 210 km verreden was, kwamen Schulte en Middelkamp fel op zetten. Beiden blonken bij de afdalingen bijzonder uit. Zij slaagden, er in zich bij de groep achtervolgers te voegen. Maar zij zagen geen kans meer om Zimmermann en Grysolle die van begin af een voor sprong hadden, in te halen. Met bijna vijf minuten achterstand kwamen de Neder landers als leiders van het peloton over de eindstreep. De uitslag luidt: 1 Grysolle (B 2 Zimmermann (D.), 3 Schulte, 4 Middelkamp, 5 Prior (Sp.), 6 Sztrakati (D.), 7 Level (Fr.) 8 Qber- beck (D 9 Wierinckx (B Het algemeene klassement luidt: 1 Zim mermann 26 uur 40 min. 7 sec. 2 Umben hauer 26 uur 45 min 3 Oubron, zelfden tpd, 4. Schulte 26 uur 45 min. 52 sec. 5. Middelkamp 26 uur 47 min. 50 sec. 6 Hauswald, 7 Amberg, 8 Scheller, .9 Weckerling. Een mooie prestatie van Van Nek. Onze landgenoot Piet van Nek neemt deel aan de Fransche wegwedstrijd, ge naamd de Omloop van het Zuidwesten. Vrijdag won Van Nek de eerste rit op fraaie wijze, doch Zaterdag wist hij zich minder goed te klasseeren, zoodat hij de leiding verloor. Zondag evenwel slaagde Van Nek er in zich zoo goed te klasseeren in de derde étappe, dat hij thans in de algemeene rangschikking weer no. 1 staat AUTOMOBILISME DE PRIJS VAN ZANDVOORT. Goed geslaagde races. Prins Bernhard tegenwoordig. De eerste automobielraces in Nederland zijn Zaterdag te Zandvoort gehouden. De KNAC kan terug zien op een uitstekend geslaagden dag, waarop dikwijls van aar- digen spannenden strijd viel te genieten. Het debuut is uitstekend geweest, de or ganisatie was goed, de belangstelling (ruim 30,000 personen) liet niets te wen- schen over. Prins Bernhard heeft een groot deel der races bijgewoond. De Prins heeft de lunch in het gewone restaurant, dat achter, de hoofdtribune was gelegen, gebruikt, en daarna ook een kijkje op het midden ter rein genomen, waar de deelnemende wa gens waren opgesteld, terwijl de Prins den winnaar van de sportklasse P. J. Nortier, persoonlijk gelukwenschte met het behaal de succes. Eerst na de demonstratie van de Duitsche coureurs Von Brauchitsch en Stuc):, dus aan het einde van den dag, is Prins Bernhard van het wedstrijdterrein vertrokken. POSTDUIVEN. Wedvlucht P.V. „De Telegraaf" te Mid delburg van Mons (België), 118 km. Los sing 11.30 h met sterken N.D. wind. Eerste duif 13.30 h en laatste 14 h. M. Schroevers, Arnemuiden, 1, 5, 22 en 23; Gebrs. Walra ven, Middelburg, 2 en 11; G. Annot, Oost- kapelle, 3, 13, 30 en 31; A. J. Kuypers, Vlissingen, 4, 6, 8, 9, 10. 12, 15, 19, 21 en 25; R. Dirven 7 en 32; J. Lamain 14 en 27; W. Hendriks 16 en 24; P. Krijger 17; M. Wattel 18; A. v. d. Ouden 26. Laatste zes prijswinnaars te Middelburg. S. Kodde 20 en H. Castel 28 en 29, beiden te Vere. Bekervlucht P.V. „Zeelandia" de Midelburg van Orleans 418 km. le, 2e, 3e, 11e, 19e, 28e en 31e pr. P. F. Streef kerk, 4e en 6e pr. J. Dingemanse, 5e pr. H. Hooftman, 7e, 15e en 32e pr. P. van Overbeeke, 8e en 22e pr. J. Geene, 9e, 17e, 23e en 24e pr. J. R. P. Bakker, 10e, 12e en 29e pr. Moens en Joziasse, 13e en 14e pr. W. van Ranst, 16e pr. J. J. Snoep, 18e pr. W. Adriaansens, 20e, 21e en 33e pr. W. Witte, 25e pr. J. de Bree, 26e pr. C. Blok, 27e pr. G. de Blaey, 30e pr. D. M. Klaassen. Bekerwinnaar werd P. F. Streefkerk. Kantongerecht tc Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwielwet en|of het Motor- en Rijwielreglement en overige ver keersv er ordeningen: S. S., Sint-Laurens, P. K., Nieuw- en Sint- Joosland, C. B., G. de K., beide Goes, allen 0.50 b. s. 1 d.h., J. M., Aagtekerke, B. V., Arnemuiden, P. G., Kapelle, W. L., Soeburg, J. v. D„ Vlissingen ieder j 1 b.s. 1 d.h., H. P. L., Wissekerke 1 b. s. 1 w.t.sch., F. V., Wolf aartsdijk, J. de M, W'emeldinge, ieder 2 b. s. 2 d.h., A. M Vlissingen, C. V., Mid delburg, ieder 2.50 b. s. 2 d.h., L. v. d. W., s Heer-Abtskerke 3 b. s. 1 w.t.sch., J. G. den B., Kruiningen, G. de V., Soeburg, ieder 3 b. s. 3 d.h., D. de V., Vlissingen 4 b. s. 4 d.h., A. de W., Nieuwdorp 3 en 1 b. s. 3 en 1 d.h., J. W. B., Vlissingen, J., B., Borsele, ieder 7.50 b. s. 5 d.h., F. C., Vere 15 b. s. 5 d.h., A. V., Koudekerke, L. de K., Middelburg, ieder 15 b. s. 10 d.h.; openbare dronkenschap: J. F. D., Krui ningen, B. G. en J. P. A. H., beiden Mid delburg, allen 10 b. s. 10 d.h.; loopen over eens anders grond: C. de K., 's Heer-Arendskerke 0.50 b. s. 1 w.t.sch. W. D., Krabbendijke, S. M. v. E., A. D., beiden Kruiningen, ieder 2 b. s. 2 d.h.; zonder vergunning visschen: C. M., Ier- seke 3 b. s. 3 d.h.; binnenvisscherij uitoefenen zonder geldige akte en of visschen in een water waarvan een ander de rechthebbende is: W. K., Kruiningen 2 x 3 b. s. 2x2 d.h. met ver beurdverklaring van de in beslaggenomen aalreep; W. J. B., 's Gravenpolder 2 b. s. 2 d.h. met teruggave van het in beslagge nomen kruisnet; venten zonder vergunning: J. C. v. E., Schore 1 b. s. 1 dh.; te Middelburg loopen op gras in plant soenen: W. de W., Serooskerke, H. H. S., Vlissingen, ieder 1 b. s. 1 d.h.; in een verlofsinriehting een bezoeker hebben: A. D., Vlissingen: vrijspraak; handelen in strijd met de bepalingen der „Bouwverordening der gemeente Heinkens- zand": J. T., Heinkenszand 5 b. s. 5 d.h. O Si "T<| -3e l A\ DINSDAG 6 JUNI. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melod. en solist. (1.001.20 Gram.). 2.00 Vrouwenuur.- 3.00 KRO-Kamerork. 3.45 Gram. 4.00 KRO-ork. 4.45 Gram. 5.00 KRO-ork. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 Gram. (Om 6.30 Ber.). 6.35 Sportpraatje. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. 7.45 Zwemcursus. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Sted. ork. van Maas tricht. 9.15 Reportage (opn.). 9.30 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres' ork. 11.05—12.00 Gram. HILVERSUM D. 301,5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Ber. 8.18 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gew. muz. (gr.pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amuse- mentsork. 11.00 Causerie. 11.10 Huish. wen ken. 11.35 Omroepork. 12.15 Ber. 12.18 Gram. 1.00 Omroepork. 1.45 Gram. 2.00 Omroepork. en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Ber., Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kin derhalfuur. 5.30 Twilight Serenaders. 6.10 AVRO-Salonork. 6.25 Ber.). 7.00 Viool met piano. 7.30 Gram. 7.40 Lezing. 8.00 Ber. ANP, Radiojournaal. 8.25 Gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.25 AVRO-Dance-Band en soliste. 11.00 Ber. ANP, Gram. 11.3012.00 Karolyi Arpad's Zigeunerork. DROITWICH, 1500 m. 12.20 Gram. 1.05 Pianosyncopations. 1.20 Reportage. 1.50 2.20 Wilson's kwintet. 4.15 Orgelspel. 4.50 Reportage. 5.20 Gram. 5.50 Reportage. 6.20 Ber. 6.45 Televisie-ork. 7.20 Orgelspel. 7.50 Dialoog. 8.20 „His Majesty's Pleasure", operette. 9.20 Ber. 9.50 Toespraken. 10.20 Ork. 11.20 Carroll's Band. 11.45 Van Stra- ten's ensemble. 11.50 Gram. 12.1012.20 Ber. RADIO-PARIS, 1648 m. 9.00—9.20 Gram. 12.35 Zang. 1.25 Stafmuziek Garde Répu- blicaine. 2.35 en 3.50 Zang. 4.40 Gram. 4.50 Muz. causerie met vocale illustraties. 5.05 Zang. 5.25 Cantrelle-ork. 7.05 Viool en pi ano. 7.20 Locatelli-ork. 8.50 Moyse-Trio. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 m. 6.50 en 7.35 Gram. 8.50 Kleinork. 12.20 Ork. 2.303.20 Pop. conc. 4.20 Kur-ork. Bad Salzuflen. 6.05 en 6.50 Gram. 8.5012.20 Hagestedt's dansork. en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 in: 12.20 Dansork. 12.50 Gram. en zang. 1.30 Dans ork. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Mannenkoor. 9.20 Ork., solist en de clamator. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Radio- ork. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.05 Gram. 8.20 Radio-ork. en solist. 9.35 Radio-ork. 10.30— 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 8.35 Pianoduo. 9.05 Politiek dagbladoverz. 9.20 Ork. en solist. 10.20 Ber. 10.40 Berljjnsch Strijktrio. 11.05 Ber. 11.20—12.20 Studen tenkoor en studenten-ork. (opn.). Domburg. Van 27 Mei3 Juni. Overleden: D. A. M. Pliester 55 j. (woon achtig te Renkum) echtgenoote van E. van Beusekom. Nieuw- en Sint-Joosland. Getrouwd: P. Hage jm. 32 j. en P. Delle- beke 31 j. jd.; H. Huige jm. 31 j. en J. Jeras jd. 22 j., J. de Rijke 39 j. jm. en La. Baas jd. 20 j. Bevallen: E. Baas, geb. Poppe d. Oostkapelle. Van 27 Mei3 Juni. Bevallen: E. de Rijke, geb. Kodde z., S. Bimmel, geb. Den Hollander d., W. de Vis ser, geb. Maljaars z., M. Jobse, geb. Boone dochter. Rittem. Over de maand Mei. Ondertrouwd: J. Boone, 29 j. jm. en N. J. van der Weele, 24 j. jd.; W. J. Cevaal. 28 j. jm. en M. Groenenberg, 24 j. jd. Bevallen: F. Breel, geb. De Pagter, z.; J. P. Schout, geb. Goedhart d. Overleden: P. v. Vlaanderen, 86 j., wed. van P. Cevaal. MIDDELBURG Van heden tot en met 11 Jun. Tent. Schil derijen R. Kimpe; Kunstmuseum (Schuttershofstr.) Werkd. 13.00 17.00; 20.00—21.00 h. ZO 10.00—17 h. MA 5 Jun Dl 6 Jun. Openb. zitting Rijksverkeers inspectie; Prov. Griffie 14.00 h. Dl 6 Jun. Ledenverg. afd. M'burg Vereen. Ziekenhuisverpleg. op Walcheren; Ned. Koffiehuis 20.30 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, M'burg VR 2—DO 8 Jun.: „Gravin Alexandra" en „Eva en Co", 20.00 h. CITY, Middelburg VR 2—DO 8 Jun.: „De trek naai het Westen" en „De laatste trein uit Madrid", 20.00 h.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6