W pvsftftttcïuie HIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Chamberlain is de vorige week te optimistisch geweest. Naar goedkooper tarieven bij de spoorwegen „Ons Prinsesje loopt" De grenstroepen krijgen een maand verlof. Molotof heeft gisteren meegedeeld, dat nóg geen algeheele overeenstemming tusschen Moskou en Londen bestaat. De onder handelingen duren voort. Enorme heidebrand op de Veluwe. Hel vertrek der Italianen uit Spanje. Een serenade voor den burgemeester. Hollandsche tulpen voor mevr. Roosevelt Een door Prins Bernhard vervaardigde kleurenfilm. Directeuren van een zwendelbank staan terecht Zaterdag worden weekeind- retours en zomermaandretours ingevoerd. Nu de wilde kussen zijn verdwenen, wijzigen de spoorwegen de tarieven. WEERBERICHT. Ciano over Italië's hulp aan Spanje. ALS U de bon in de Auping- advertentie op blz. 3 nog niet hebt ingezonden, wilt U dit dan nog even doen flngëz. Med.) NUMMER 127. TWEE BLADEN. DONDERDAG 1^#/ 1 JUNI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. -mrr fcu «TWSjCTT" Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; fJe GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes 4 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. De Russische Volkscommissaris (minis ter) vein buitenlandsche zaken, Molotof, heeft gister voor de opperste Sovjets te Moskou een rede gehouden, welke een beetje anders uitviel dan verwacht was. Men had (te Parijs en Londen) verwacht, dat Molotof zou meedeelén, dat de Sov- jet-regeering accoord gaat met de jong ste voorstellen van Engeland, dat hij dus als het ware zou aankondigen, dat het Engelsch-Fransch-Russische verdrag van militairen bijstand (oftewel anti-agressie front) als in kruiken en kannen beschouwd kan worden. Hij heeft dat echter niet ge daan, doch laten weten, dat Moskou nog steeds niet tenvolle is voldaan. Molotof zeide, dat de Sovjet-Unie staat -op een pact van uitsluitend defensieven aard, een garantie aan alle buren van de Sovjet-Unie en een concrete overeenkomst van wederzijdschen bijstand voor het geval een der onderteekenaars wordt aangeval len. De Sovjet-Unie streeft zonder voorbe houd naar de vereeniging van alle vrede lievende volken, teneinde aggressie tegen te gaan. Doch wij moeten, aldus Molotof, ons wel de waarschuwing van Stalin herin neren, die zeide, dat wij ons niet moeten laten gebruiken om voor andere volken de kastanjes uit het vuur te halen. Deze woorden lokten onder de afgevaardigden warm applaus uit. Toen Molotof vervolgens verklaarde, dat de Sovjet-Unie staat op absolute gelijkheid, had hij een vijf-minuten-lange ovatie in ontvangst te nemen, waarmede Stalin, Worosjilof en de andere leden van het politieke bureau alsmede Litwinof, instem den. Onze plaats zoo vervolgde Molotof, is in de eerste rij der mogendheden. De jongste Britsch-Fransche voorsteilen be rusten op het beginsel der wederkeerig- heid. Dit is een stap voorwaarts. De Oostzee-staten zijn echter nog niet gegarandeerd en derhalve kan de Sovjet- Unie geen verplichtingen op zich nemen ten aanzien van neutraal blijvende lan den, welke niet in staat zijn, hun neutra liteit te verdedigen. Molotof verklaarde verder, dat de on derhandelingen met Engeland voortduren, doch, zoo zeide hij, wij moeten vasthou den aan ons standpunt, ten aanzien waar van wij niemand behoeven te raadplegen. De aanvallers-staten hebben reeds lang geleden ingezien, dat de buitenlandsche politiek der Sovjet-Unie tegen aggressie gericht is, doch de democratische landen hebben dit pas den laatsten tijd ingezien. TCort geleden zijn veranderingen in het Een vuurzee van ongekenden omvang heeft gistermiddag op de Veluwe gewoed. Omstreeks twaalf uur werd het vuur ont dekt bij Teriet (gemeente Ede), halverwe ge den rijksstraatweg Apeldoorn-Arnhem. Oogenblikkelijk werden de Veluwsche boschbrandweren gerequireerd, welke in den loop van den middag versterkt wer den met vijfhonderd man tewerkgèstel- den in de werkverschaffing te Teriet. Ook militairen uit Arnhem boden hulp, terwijl de marechaussee en boschwachters eeni- ge honderden burgers bij de blussching be trokken. Een poging om het vuur door middel van een tegenvuur te stuiten, mislukte. De vuurzee, welke aangewakkerd werd door een feilen N.O. wind had gistermiddag om vier uur reeds eenige honderden ha heide en complexen dennenbosschen ver woest. Het vuur plantte zich door den feilen wind met groote snelheid voort. Inmiddels was ook de boschbrandweer uit Schaars- bergen en de brandweer uit Arnhem, die veel materiaal meebracht ter plaatse ge komen, spoedig gecolgd door de brand weer uit Apeldoorn en Ede. Aanvankelijk had men hoop dat het vuur door een ongeveer 15 m breede beu- kenallee gestuit zou worden, doch de bran dende takken en bladeren, werden door den feilen wind over de uitgedroogde heide gejaagd. De toestand werd kritiek. Met groote snelheid vloog het vuur voort in de richting van de bosschen rond Arnhem en van het landgoed Vrijland. Uit Arnhem werden alle beschikbare militairen gere quireerd. Manschappen van de rijdende artillerie en van het 8e en 19e regiment infanterie werden met vrachtauto's naar den brand vervoerd. Zij begonnen met alle kracht pogingen in het werk te stellen het overslaan van het vuur naar het landgoed Vrijland te verhinderen. Dé hitte en de rook maakte het blusschingswerk uiterst moeilijk. In Westelijke richting snelde het vuur over de heide voort in de richting van den weg ArnhemDeelen. Daardoor werd het landgoed de Hooge Veluwe bedreigt. Steeds meer blusschers kwamen opdagen, zoowel militairen als burgers. En aan deze massale hulp is het wel voornamelijk te danken, dat men er gewapend met takken en schoppen, op het laatste oogenblik in slaagde het vuur te stuiten bij het landgoed Vrijland en langs den Deelenschen weg. Een prachtig onafzienbaar stuk heidetérrein van naar schatting 500 ha is geheel verbrand. Britsche standpunt waargenomen en wij hebben daarom het aanbod tot het voe ren van onderhandelingen aanvaard. De betrekkingen met Italië, Duitsch- Iand en Polen. Na de aanvallers-staten in het algemeen te hebben gegeeseld, wees Molotof op de verbeterde betrekkingen met Italië, en zeide: Wij zijn niet ongeneigd, onze han delsbetrekkingen met Duitschland te ver beteren. De Duitsch-Russische handelsbe sprekingen, welke onlangs gevoerd zijn, zjjn weliswaar afgebroken, doch er zijn teekenen, die erop wijzen, dat de bespre kingen hervat zullen kunnen worden. Molotof herinnerde in het kort aan de verbetering in de betrekkingen met Po len, aan de normalisatie van de politieke betrekkingen tusschen de beide landen, verleden jaar, en de totstandkoming van het handelsverdrag, dit jaar. Dit verdrag heeft tot ontwikkeling van den handel tusschen de beide landen geleid. „Japan moet met zijn provocaties ophouden". Ten aanzien van de betrekkingen met Japan zeide Molotof, dat de Japansche bedreigingen tegen Buiten-Mongolië be lachelijk en onzinnig zijn. Er is echter een grens aan dezen onzin en het is tijd, dat de Japanners met al deze provocaties ophouden. Gezien, ons pact van wederzijdschen bijstand met Buiten- Mongolië zullen wij de grenzen van Bui ten-Mongolië verdedigen als onze eigen grenzen. Sprekende over China herinnerde Mo lotof aan de onlangs door Stalin afgeleg de verklaring, dat de Sovjet-Unie de na ties, die voor haar onafhankelijkheid strij den zou helpen. Spr. verklaarde, dat de Sovjet-Unie de Chineezen in [hun strijd om de onafhankelijkheid practisch bij stond. Onder daverend applaus besloot Molo tof zijn rede met de volgende woorden: De Sovjet-Unie is niet meer wat zij ïh 1922 was, doch enkelen onzer buren kun nen dit niet inzien. De reactionnaire Ja panners dienen te weten, dat zjj ons niet met bedreigingen kunnen inti'mideeren. De rechten der Sovjet-Unie worden en zullen worden verdedigd. Het parlement heeft de verklaring van Molotof met algemeene stemmen goedge keurd en is sine die verdaagd. Zes Italiaansche transportschepen met aan boord ruim 15.000 man 'zijn vannacht de haven van Codiz uitgeloopen. Twee sche pen lagen toen nog op de reede. Zij zouden vertrekken bij het aanbreken van den dag. De kruiser „Hertog van Aoste" met aan boord minister Serrano Suner en generaal Gambara vertrekt Vrijdagmorgen. Het bestuur van het Middelburgsch Mu ziekkorps heeft in zijn jongste vergadering besloten aan den nieuwen burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes, morgen op den dag zijner installatie een eenvoudige muzikale hulde te brengen. Na gepleegd overleg, zal het Muziek korps, waarbij zich het bestuur zal aanslui ten, zich des avonds tegen acht uur opstel len bij het repetitielokaal in de Heeren straat en naar de Markt marcheeren om voor het Stadhuis, voor zulk een gelegen heid geschikte nummers ten gehoore te brengen. Na afloop zal het korps zich door de Noordstraat en langs het Molenwater naar de muziektent aldaar begeven, om het con cert uit te voeren, dat voor Vrijdag is aan gekondigd. Dit concert zal dit maal in plaats van te acht uur eerst te kwart voor negen beginnen. Het A.N.P. meldt uit New York: De echtgenoote van den president der Vereenigde Staten heeft een informeel be zoek aan de wereldtentoonstelling te New York gebracht. Bij deze gelegenheid werden haar door vier meisjes in Hollandsche costuums tul pen aangeboden. De meisjes waren afstam- melingetjes van Nederlanders, het waren Delina van Beek, Joan Guttig, Rita Land man en Isabel de Ronde. Mevrouw Roose velt kreeg een bouquet tulpen aangeboden, die speciaal gekweekt waren in Nederland en die den naam „Eleanor Roosevelt" dra gen. Men meldt ons uit Amsterdam: „Ons Prinsesje loopt". Een gebeurtenis waarvan wij kennis kunnen nemen door aanschou wing van de door Prins Bernhard vervaar digde smalfilm, een kleurenfilm, welke een aangename verrassing zal zijn voor het Ne- derlandsche publiek. Want met ingang van 2 Juni zal de film vertoond worden in de cineacs te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Een aangename verrassing. Want het is werkelijk alleraardigst, zooals deze film een lqjk geeft op het leven van ons kroonprin selijk gezin op het paleis te Soestdijk, een leven, waarin de kleine Prinses Beatrix zoo vaak het middelpunt vormt. Talrijke tref fende tooneeltjes gaan aan ons oog voorbij. Wij zien het kleine Prinsesje, alleen staand, alleen loopend, nu en dan eens vallende, maar onvermoeid opstaande en ronddribbe- lend met de verbaasde belangstelling die het kind voor alle voorwerpen in zijn om geving heeft. Wij zien haar aan de hand van Prinses Juliana, wij zien haar spelen de met haar speelgoed, spelende ook met de hondjes, waarvoor zij heelemaal geen vrees heeft. Wij zien haar binnen in het paleis en in het park, waar de eendjes haar jonge aandacht vragen. Het Nederlandsche publiek, dat reeds zoo'n belangstelling heeft getoond voor de foto's van onze kleine Prinses, zal deze film ongetwijfeld met groote sympathie ont vangen. In het theater van Cineac zijn smalfilm projectoren van bijzondere lichtsterkte op gesteld, die het mogelijk maken, dat het beeld even groot en duidelijk op het doek verschijnt als dat van de film van gewone breedte Z.K.H. Prins Bernhard heeft bepaald, dat de opbrengst van deze film bestemd is voor de ontspanningsgelegenheden voor militai ren aan de grens en in de garnizoenen. De officier eischt resp. 4 en 1% jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Amsterdam behandelde vandaag de strafzaak tegen de beide direc teuren van de commanditaire bankvereeni- ging Wiegerinck Muschter en Co., den 42- jarigen C. J. T. M. M. en den 59-jarigen J. C. F. W. verdacht van verduistering van belangrijke bedragen ten nadeele van cliën ten van de bank. Het deficit wordt door den rijks-accoun tant Stil, die in deze zaak een onderzoek heeft ingesteld op last van de justitie, bere kend op ongeveer twee millioen gulden. Op 14 October j.l. deed de justitie een in val in het kantoorgebouw aan de Keizers gracht en bij den Nationalen Lloyd, maat schappij van verzekeringen, staande onder dezelfde directie. Van de bankvereeniging Wiegerinck en Muschter nam de justitie vrijvyel de geheele boekhouding in beslag. De beide directeuren werden gearresteerd evenals een procuratiehouder. De laatste werd evenwel weer op vrije voeten gesteld. Kort na het ingrijpen van de justitie, dat gfesehiedde nadat eenige klachten waren binnengekomen bij de handelsafdeeling van de centrale recherche, verklaarde de recht bank de bank failliet. Tegenover het ge weldige passief staat geen noemenswaardig actief. Na een zeer uitvoerig accountants onderzoek gevolgd door een omvangrijke instructie zijn den twee directeuren thans acht gevallen van verduistering ten laste gelegd. In tataal zijn tientallen groote be leggers benadeeld bij deze bankkrach. De acht ten laste gelegde feiten zooals zij in de dagvaarding zijn opgenomen betreffen effecten, die in bewaring of onderpand wa ren gegeven of op prolongatie rekening aan de bank waren verstrekt en die verdwenen zijn. Ook zijn er gevallen bij van stukken, die door cliënten waren gekocht en betaald, doch die nooit door de bank werden gele verd. De deskundige dr. S. P. Tammenons Bak ker heeft een onderzoek naar de geestver mogens van verd. M. ingesteld. Desk. achtte verd. in ernstige mate verminderd toere keningsvatbaar, die volkomen ongeschikt is om een verantwoordelijke positie in te ne men omdat hij oordeelszwak is. Vervolgens had een uitvoerig getuigen verhoor plaats. In zijn requisitoir zeide de officier van justitie, dat deze beide ban- kiers-commissionnairs in effecten tot zin spreuken voerden: „de brutalen hebben de halve wereld" en „de wereld wil bed^o^n worden". Er zijn volgens het rapport on geveer 200 crediteuren met een totaal te kort van 2,400.000. Van al die gedupeer den zijn slechts acht gevallen gekozen en ten laste gelegd. Sedert 1924 gingen deze twee verdachten broederlijk samen ter beurze. Het is onbe grijpelijk, dat dit zoolang heeft kunnen du ren. Deze verdachten waren van 1924 tot 1938 leden van de vereeniging voor den ef fectenhandel. De verdachten gebruikten dit lidmaatschap naarstigliik tot versterking van hun pose van betrouwbare bankiers en het is gebleken dat dit lidmaatschap geen garantie is voor een correcte wijze van za ken doen en het publiek geen waarborg geeft, dat het niet bedrogen wordt. Jarenlang hebben verd. zich gelden van anderen toegeeigend, steeds waren zij er op uit nieuwe slachtoffers te vinden. Medelij den of scrupules kenden zij niet. Mêer dan twee en een half millioen is uit de zakken der slachtoffers verdwenen. Spr. vorderde tegen verdachte W. een gevangenisstraf van vier jaren en tegen verd. M. een ge- vangisstraf van anderhalf jaar, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. Uit spraak 14 Juni. Het D.N.B. meldt uit Milaan: In het door Mussolini gestichte fascistische maandblad „La Gerarchia" schrijft de Italiaansche mi nister van buitenlandsche zaken, Ciano, over den strijd van Italië j.voor de overwin ning der orde in Spanje", o.m. De rol van Sovjet-Russische agenten, die in Spanje de revolutie moesten voorberei den, om het bolsjewisme den toegang tot de Middellandsche zee te openen, was der fascistische regeering welbekend. De strijd was nauwelijks begonnen of reeds waren er tal van bewijzen voor de buitenlandsche inmenging, vooral door het zenden van wa penen en vliegtuigen door Frankrijk naar het republikeinsche Spanje. Alle buiten landsche hulpverleening aan de roode re geering te Madrid werd door Italië aan dachtig gevolgd. Op verzoek der „nationale Spanjaarden" werden eerst negen vliegtui gen, welke door de particuliere industrie ter beschikking waren gesteld, naar Ma rokko gezonden om het transport van Ma- rokkaansche troepen naar het Pyreneesehe schiereiland te verzekeren. Sindsdien on dersteunden de in het vervolg door andere bommen- en jachtvliegtuigen vermeerder de patrouilles van het legioen de water- politie en legden de actie der roode sche pen stil. 135.265 vlieguren, 5318 bombardementen en 266 luchtgevechten zijn het resultaat der Italiaansche hulpverleening aan Franco in de lucht, 85 Italiaansche vliegers wer den tijdens den strijd gedood. Na de organisatie der internationale bri gades stonden de nationale strijdkrachten tegenover een door de Komintern voor den oorlog tegen het fascisme zwaar bewapend leger. Deze inmenging op groote schaal van internationale elementen kon de fascisti- Naar wij vernemen zullen met ingang van Zaterdag 3 Juni 1939 gewone retourkaar- ten, afgegeven op Zaterdag en Zondag voor de terugreis geldig zijn tot en met Maandag. De gewone retours, afgegeven in het tijd vak 1 Juli tot en met 4 September 1939 zul len voor de terugreis één maand geldig zijn, niet dien verstande echter, dat deze geldig heid zich niet langer zal uitstrekken dan tot uiterlijk 5 September 1939. In een persconferentie gaf de president- directeur der Nederlandsche Spoorwegen prof. ir. J. Goudriaan, tegenover verschil lende persvertegenwoordigers een nadere uiteenzetting betreffende de tarievenpoli tiek bij de Nederlandsche Spoorwegen. „Deze beide tariefswijzigingen moet men", aldus prof. Goudriaan, „niet beschouwen als een vereenvoudiging waarmede wij vol komen bevredigd zijn. Zooals bekend, wordt naar een algeheele vereenvoudiging ge streefd, welke wij door eenige vlotte maat regelen als de onderhavige zoo spoedig mo gelijk trachten te bereiken. Toch moeten deze wijzigingen meer beschouwd worden als tusschentijdsche maatregelen, als maat regelen „ad hoe"! Een vastrechttarief in den maak. Nog voor de zomervacantie een aanvang neemt, hoop ik u, aldus prof. Goudriaan, een nadere uiteenzetting te kunnen geven van een grondige wijziging in de thans be staande tarieven, waarbij dan ter sprake zal worden gebracht het vastrechttarief. Dat wij nu reeds met eenige tusschen- maatregelen zijn gekomen vindt zijn oorzaak in de uitspraak van den Hoogen Raad in zake het bussenvraagstuk. Wij hebben ons gerealiseerd, dat de bussen niet meer reden en hebben ons beraden, hoe wij daarop dienden te reageeren. Nu de laatste dagen bewezen hebben, dat het een en ander tot gevolg had een werkelijke stijging van den omzet hebben wij daarop gereageerd door goedkoopere tarieven in te voeren. Dank zij den minister van waterstaat, met wien een enkel telefoontje reeds de zoo noodzakelijke toestemming bracht, heb ben wij reeds de Pinksterretours kunnen invoeren, waarbij succes geenszins is uitge bleven. Over de ontvangsten "t ij- dens de Pinksterdagenzijnwij bijzonder tevreden. Moge daarom deze nieuwe maatregelen IIIIIHI III m III III I IIIH III I III! Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 et= Verwachting tot morgenavond: DE BILT: droog, vrij warm weer, half bewolkt tot helder, meest matige N.O. tot O. wind. sche regeering "en de Italiaansche openbare meening niet onverschillig laten. Op 22 December 1936 landden te Cadiz de eerste 3000 vrijwilligers. Verder afdee- lingen volgden. In October j.l. werden 10.000 vrijwilligers naar het vaderland te ruggezonden, de overigen gereorganiseerd. In gevechten die 47 dagen onafgebroken duurden, konden de vrijwilligers onder het dempen van allen tegenstand meer dan 400 km opmarcheeren. In alle voornaamste fa sen van den oorlog aldus Ciano ston den de legioensoldaten aan de zijde der dap pere nationale troepen van Spanje. Van hun waarde en offervaardigen geest ge tuigen de 3327 (3327) gevallenen en de 11.227 gewonden. Uit den gemeenschappelijk gestreden oor-* log werd een ware wapenbroederschap tus schen het Italiaansche en het Spaansche volk geboren en de gemeenschappelijke strijd heeft de onverbreekbare verbinding der beide volken bekrachtigd. De oorlog in Spanje heeft de solidariteit der asmogend- heden bezegeld en bewezen dat deze een veilige waarborg van orde en vrede ter wereld vormen. in het bijzonder het reizigersvervoer stimu- leeren. Wij willen allemaal het vervoer zoo goedkoop mogelijk maken. Wanneer men zich nu afvraagt op welke wijze dit dan wel kan geschieden, dan moet ik U zeggen, dat daarvoor twee wegen kunnen worden inge slagen. Vooreerst de domme methode, waarbij uitgegaan wordt van het wanbegrip: op voering van de concurrentie. Het ligt toch immers voor de hand, dat hoe meer vervoer men van de sporwegen afneemt hoe duur der de exploitatie wordt en hoe hooger de tarieven zullen dienen te zijn om de ex ploitatie voort te zetten. De tweede en eenige juiste methode, de intelligente methode, is afkeerig van het op de spits drijven van de concurrentie. Hierbij dient men uit te gaan van het ge zonde begrip, dat iedere tariefsprijs gelijk dient te zijn aan den lagen kostprijs met daarop eventueel een kleine winstmarge. Dat is een gezonde bedrijfspolitiek. Een zoo hoog mogelijk opgevoerde vervoersdichtheid brengt een lagen kostprijs. In dit opzicht bezien is prof. Goudriaan van oordeel, dat de belangen van het pu bliek het beste worden gediend door het railverkeer. Daar vindt men immers de grootste veiligheid en de beste verkeers- zekerheid. Wij kunnen onze tarieven nog meer gaan verlagen wanneer de concurrentie zal zijn opgeheven evenals bij het postbedrijf. Het railverkeer is en blijft het goedkoopste ver voersmiddel op de dichtste trajecten. Wan neer men de toekomstige ontwikkeling van het weg- en railverkeer beschouwt, moet men inzien, dat het wegverkeer bestaande uit allemaal kleine eenheden, als het ware een atomistische structuur vertoont. Op die manier is het evenwel uitgesloten, een goede snelheid te waarborgen. Daarom is spr. van oordeel, dat zoowel voor het ver voer op groote afstanden als grootere dicht heden alleen op de rail snelheid zal kunnen geschieden. Door de invoering van de beide tusschen tijdsche maatregelen zoo verklaarde de pre- dent-directeur tenslotte, bereiken wij, dat nu eindelijk het particuliere vervoer, dat daarop toch feitelijk het eerste van allen aanspraak kan maken, profijt zal kunnen trekken van goedkoopere tarieven. Met forsche slagen willen wij tot een aanmerke lijke vereenvoudiging zien te komen. Het is evenwel nog lang niet eenvoudig genoeg. Zelfs in de retourbiljetten zien wij een noodoplossing. Wij moeten komen naar het goedkoopere enkele reis-tarief, waarbij wij als nationaal bedrijf het geheele land ook de inwoners van de grensprovincies een dienst kunnen bewijzen. Men meldt ons uit Den Haag: De minister van defensie heeft bij be schikking bepaald, dat zoo spoedig als de omstandigheden zullen toelaten een rege ling zal worden ingevoerd, waarbij telkens aan een tiende gedeelte van de opgeroepe- nen van de grenstroepen een maand verlof zal worden gegeven. Het ligt in de bedoe ling voor dit verlof in de allereerste plaats in aanmerking te doen komen de militai ren, die uit de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist. De Komintern krijgt de schuld voor het uitbreken van den burgeroorlog. UKKEL: matige tot vrij sterke wind uit N.O. richtingen, over het algemeen schoon en zacht weer, in het Westen plaatselijk bewolkte hemel. Vr 2 JunL Zon op: 4 h 46; onder: 20 h 11. Licht op: 20 h 41. Maan op: 21 h 28; onder: 5 h 09. VM. 2 Jan. Hoog- en Laagwater te VUssingen Juni. Hoogwater. 1.34 14.01 2.18 14.40 3.00 15.19 Laagwater. 8.04 20.22 8.45 21.08 9.24 21.49 Donderdag 1 Vrijdag 2 Zatrdage 3 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juni. Hoogwater. Laagwater. 1 3.21 15.51 9.05 21.28 2 4.09 16.36 9.46 22.10 3 4.52 17.18 10.27 22.49 Donderdag Vrijdag Zaterdag

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1