ZEELAND. De meulenaers GEMEND NIEUWS. Raad van Vlissingen. MIDDELBURG. Tegen Roomsch-katholieke woningbouw-vereeniging WALCHEREN. DEU K, DE V, UIT DE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VOOR VIJFTIG JAAR VLISSINGEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BRESKENS UK.25-0437* VERKEERSEXAMENS. Gisterenmiddag hadden de jaarlijksche verkeersexamens plaats voor de leerlingen van verschillende scholen, uitgaande van de Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Mid delburg en omstreken. Het bestuur dier vereeniging had de medewerking verkre gen van de gemeentepolitie, de rijksveld- wacht, de maréchaussee en de verkeersin- spectie. De kinderen kwamen schoolsgewijze bij het beginpunt op het Molenwater en dan gingen zij per rijwiel of te voet van daar langs de Koepoort, de Koepoortsbrug, den Singel en dan het Park van Nieuwenhove in. In het midden van de Laan van Nieu wenhove stond een verkeersagent, die stop en oprij teekens gaf doch verder waren het de verschillende stille waarschuwers, de borden, die aanwijzingen gaven aan de geëxamineerden. Een 170 jongens en meisjes hebben zich ditmaal aan het examen onderworpen en speciaal studie gemaakt van de borden, dit dank zij de groote medewerking van leer lingen der ambachtsschool waren geplaatst, doch vooral de wielrijdenden maakten nop wel eens een foutje. De examens staan terecht in belangstel ling van de autoriteiten en dit bleek o.a (Ingez. Meded.)] De Vlissingsche Gèmeenteraad kwam Vrijdagmiddag in voltallige vergadering bij een. Voorzitter burgemeester Van Woel- deren. Bij de over te leggen stukken was o.a. een beschikking van den minister van on derwas, dat het schoolbestuur der Ver. tot bevordering van Chr. onderwijs ten onrech te heeft geweigerd de aangeboden school- lokaliteit te aanvaarden. Aan den heer G. Hooze werd eervol ont slag verleend als onderwijzer aan school B; tot regent van het Burger Weeshuis werd benoemd de heer J. Waverijn. Besloten werd tot het weder verstrekken van extra hulp aan werkloozen in 1939. De hr. SOREL bepleitte afschaffing van ver- gunningskosten voor het koopen op de ge meentelijke vischmijn, voor die handelaren en leurders die hun visch op de dorpen in Walcheren uitleuren. Wethouder RORIJE verzette zich daartegen, temeer omdat juist de vischmfln belangrijke voordeelen heeft gebracht, speciaal voor de leurders, waar mede de Raad accoord ging. De heer CASTEL zag gaarne dat aan be hoeftige kinderen geen klompen meer, doch VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag had op de bijzondere begraafplaats te Gapinge, onder groote belangstelling (o.m. waren het voltallig college van B. en W. van Oost- kapelle,' alsmede de burgemeesters van Vere en Serooskerke (W.) aanwezig) de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. Louwerse Wz., oud-burgemeester dezer gemeente, plaats. Het voltallig college van B. en W. met den secretaris, volgden het stoffelijk overschot uit het sterfhuis. De baar werd door vier raadsleden en 4 bestuursleden der Vereen, voor Chr. L.O., gevestigd te Gapinge, van welke vereen, de overledene voorzitter is geweest, grafwaarts gedragen. Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groe ve was neergelaten, werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester Maas, die in zijn rede o.m. de verdiensten van den overledene jegens de gemeente memoreer de. Vervolgens werd het woord gevoerd door den voorzitter van voornoemd school bestuur, den heer M. Arendse, die in zijn rede de overledene o.m. kenschetste als iemand wien het onderwijs en wel voorna melijk het bijzonder onderwijs, na aan het hart lag en die hem dank bracht voor al hetgeen hij voor dat onderwijs ter plaatse heeft helpen tot stand brengen. Ds. De Graaff sloot de rij van sprekers, den over ledene dank brengend voor de door hem Noe at de liefelijke maend Meië wee in 't land gekommen is, en aolles wee bloeit en op z'n prachtigst staet, noe is ok den tied wee gekomme voo de meulenaers 1 Bie windstille aevonden zö om en de bie acht ure ouwen tied beginne ze reeds te vliegen. Dan gae de jongers en meisjes (de schoolguus) nae de dieken en de 'aegen 2) en de jacht op de meulenaers begint. De jonge boompjes öore geschod; de jongers klimme in de kopboomen 3), schodde an de doorn'aegen en het is 'n geroep en geschrêeuw van je welste. Vlug öore de meulenaers in 'n leege bus- se of 'n jamfleschje gedae en de jacht duurt dan tot omstreeks negen ure. De koeiewachters deurgaens de mêes- te meulenaers. 's Ochens vroeg a t'r nog gin concurencie gewist is van de school jeugd dan bin d'r massa's meulenaers te vangen. D'r bin wè koeiewachters, die atte circao 200 meulenaers En 't is dan ok gin wonder, dat deze jongelui, die a zö rieke mee meulenaers gezegend bin, be nijd 'öore deu degene die t'r gin 'eit. Want meulenaers 'ouwedat doet iedere jon gen! En as je dan iederen aevond op de jacht gaet, en je kan d'r toch mè net gin 21e week 1889. Naar men ons uit het district Sluis meldt, heeft een der leden van de provinciale sta ten voor dat district zijn ontslag genomen met het doel om den kiezers daar de gele genheid te geven den heer mr. J. C. R. van der Bilt, voor Goes gevallen, weer een zetel, in de Staten aan te bieden. Blijkens de heden gehouden opening der stembriefjes is tot lid van den raad te Mid delburg gekozen de heer J. F. van Dunné met 515 stemmen. Op den heer J. P. Fokker waren er 369 uitgebracht. Het is thans zoo goed als zeker dat het Leger des Heils in de eerste dagen van Juli a.s. zijn veldtocht in Middelburg zal openen. Beroepen tot predikant bij de N. H. ge meente te Schoonhoven ds. G. P. Kruyff te Domburg. De heer P. J. W. Klaarhamer, predikant alhier, heeft voor het beroep naar Amster dam bedankt. De lijst van aanbeveling voor een raads heer in het gerechtshof van 's-Gravenhage uit het bezoek van den Commissaris dor schoenen worden verstrekt, daar klompen a?n de Geref. Kerk in 't algemeen, en Ga- êen vinde of vange, dan zou je toch kwaed bestaat uit o.a. de heer jhr. mr. E. P. Scho rriets minderwaardies zouden ziin eeworden pingt' in 't bijzonder, eedurende tal van 'Öore. weet ierer rechter te Middelhure. Koningin, van het College van B en W namelijk de beide wethouders en den ge meentesecretaris; de commandanten van de Rijksveldwacht en de marechaussee, de commissaris van politie, den ambtenaar van het O.M. en den waarnemenden amb tenaar; den oud-voorzitter der Vereeniging jhr. F. Beelaerts van Blokland en nog ver schillende andere medelevende personen, van wie er waren die zich als lid opgaven Na afloop der examens heeft het bestuur de medewerkenden op het gemeentelijk sportterrein genoodigd en daar heeft de voorzitter, mr. B. J. Besier, allen zeer har telijk dank gebracht. iets minderwaardigs zouden zijn geworden. Wethouder EDELMAN zeide te zullen zien of de financiën zulks zullen toelaten Het voorstel tot den bouw van 130 woningen aangehouden. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwgrond aan de (r.k.) woningbouw- vereeniging „Sint Willibrord" voor den bouw van 130 woningen en tot het garan- deeren van rente en aflossing eener leening groot 462.000, bleek veel verzet te onder vinden; 5 leden van de commissie van ge meentewerken adviseerden o.a. tot het aan- ^mnDClfEi IIkin houden van dit voorstel, terwijl ook in de ZUIDBEVELANDi pinge in 't bijzonder, gedurende tal van jaren in onderscheidene functies bewezen diensten, er tevens op wijzend, wat deze groeve tot allen getuigt. De oudste zoon van den overledene, de heer W. Louwerse, betuigde namens zijn moeder, den talrijken aanwezigen dank voor de betoonde belangstelling. Opgemerkt dient nog te worden, dat ook afgevaardigden van de vereen. „Onderlinge Hulp", van welke vereen, de overledene tot voor kort commissaris was, aanwezig wa ren. - t I financieele commissie geen eenstemmigheid In den loop van Juni zal worden bekend begtond De heer yAN OORSCHOT toonde met cijfers aan, dat er 55 candidaten voor deze woningen thans wonen in huizen van de woningbouwvereeniging „Goed Wonen" en „Gemeenschappelijk Belang". Spr. achtte gemaakt wie der kinderen een diploma met speldje kunnen krijgen. Luchtbeschermingstentoonstelling De luchtbeschermingstentoonstelling HANSWEERD. Vrijdagvoormiddag had op het kanaal bij de in afbraak zijnde Schorebrug een aanvaring plaats tusschen de motorschepen Roland en Emmy. Beide schepen bekwamen lichte schade. Het rem- öore, weet je. Noe bin d'r ok jongers, die atte de moeite niet waerd achtte om meulenaers te gaen vangen. Die kóope d'r éénvoudig bie 'n koeiewachter. Het 'angt er van af 'oe diere de meulenaers bin. Soms, as t'r nie vee bin, dan koste ze 'n cent stik. Mè at t'r vöorraed is, dan is de mart van de meulenaers 2 of 3 voó 'n cent. Mee de meulenaers gae de kinders spe- le. In 'uus meuge de meulenaers zö wè 's van moeder vrie en vrank rondvliege. Nie aollemaele glieke natuurlijk, want dat zou 'n vee 'te vulen troep 'oore. 's Aevens vliege ze 't beste. Mè 's middags is 't niks gedae. Je kan net zövee möoie vaes- jes 4) zienge as je wil, 't gae nie. Mè 's aevens duurt het gin minute of ze vliege. Soms j'e mè net het meulenaersvaesje gezonge, of floepde meulenaer spreidt z'n vlekens open, en vliegtZe zienge rer, rechter te Middelburg. In de heden alhier gehouden raadszitting is benoemd tot gemeente-geneesheer dr. S. J. van Nooten, vroeger te Pijnacker, thans alhier. de Bogardzaal gehouden van Woensdag tot I Eet beter eerst te wachten tot de thans nog min2werk van de brug werd echter zooda- I dan 'ier op Noord Beveland «V. J-ca „1. I O. «-.v. Us a I Dl er a. en met Vrijdag heeft zich in een zeer groo- in aanbouw zijnde 240 woningen gereed te belangstelling mogen verheugen en zijn- Verder heeft spr. bezwaar tegen de zoowel het hoofd- als het afdelingsbestuur R-K- woningbouwvereeniging, omdat onze van de Ned. Ver voor Luchtbescherming bevolking te zeer vermengd is. Daarmede kunnen met groote voldoening terugzien dient men niet het algemeen belang. De op hun arbeid. heer VAN OORSCHOT toonde nog aan de Personen van eiken leeftijd en maat- hand van de statuten van de vereeniging schappelijke positie zoowel van de platte- dat deze niet overeenstemmen met de landsgemeenten van Walcheren als uit idee van het bevorderen der volkshuisves- Middelburg zelve hebben een bezoek ge- ®Pr- zaS dan ook gaarne dat B. en bracht en zeer groote belangstelling voor W. het voorstel nog eens ernstig zouden het geëxposeerde aan den dag "gelegd. Ook overwegen. was dit het geval met de schoolieren die in schoolverband een kijkje kwamen ne-1 men. De bestuuren hebben het op hoogen prijs gesteld, dat ook de Commissaris der Konin gin en mevrouw Quarles van Ufford van hun belangstelling blijk gaven. VERHUUR SCHOOLLOKALEN. B. en W. stellen den Raad voor 2 bene denlokalen van het vroegere schoolgebouw aan de Lange Delft opnieuw te verhuuren aan net Destuur van het St Joseph Ge sticht. Nu voor een jaar met recht van op zegging bij het begin van een maand, mits een maand van tevoren medegedeeld. GEMEENTELIJKE HANDELSAVONDSCHOOL. Uitreiking diploma's, In tegenwoordigheid van leeraren en leerlingen heeft de directeur van de ge meentelijke Handelsavondschool alhier, de heer S. P. Reijne, Vrijdagavond met een toepasselijk woord aan de geslaagde leer lingen de einddiploma's uitgereikt. Dit werd behaald door de volgende leer lingen; Is. A. Bijl, Ja. Ma; BroerSè, Pa. Mr)£r Vnn j. Franke, Ne. de Groot, M. Gubbels, Co. Ha- heer POST vnnr nov gediend, stelde de rinck, Be. Karelse, Ma. v. d. Kerkhof, Jo Sen no^ Ien« ffn® ®?Tnheid aan te Koole, C. Paulussen, J. Poerstamper, B. te stellen naar krotwoningen86 enq Reinigert, A. Rijkse, J. Rijkse, J. Sanderse, Tenslotte werd met algemeene stemmen De heer PAAP (lib.) was eveneens tegen een R.K. woningbouwvereeniging en wees in dit verband op de woorden van H.M. de Koningin voor geestelijke en moreele her bewapening. De heeren MARIJS (a.r) en DE RUIJ- TER (c.h.) hadden grootendeels dezelfde bezwaren als de vorige sprekers, terwijl de heer Marijs van de gelegenheid gebruik maakte het neutrale karakter van de W.B. Ver. „Goed Wonen" in twijfel te trekken. in;)an De heer ANDRIESSEN (r.k.) sprak zijn I gelanden verwondering uit over deze tegenkanting, temeer daar bp vorige voorstellen tot het bouwen van woningen, deze alle zonder eenigen commentaar werden aangenomen. Het speet spr. geweldig dat nu dit voorstel zooveel tegenwerking krijgt, zoowel van links als van rechts. Spr. zou daarover nog veel meer kunnen zeggen, doch hij had zijn conclusie getrokken en achtte het daarom verstandiger om voor te stellen, deze zaak nog eenige maanden uit te stellen, in de hoop dat, na dit tijdsverloop, „Sint Willi brord" steun zal krijgen. De VOORZ. dankte den heer Andriessen, ook namens het geheele college, dat dit voorstel tot uitstel gaarne overnemen. Nadat de heeren v. Oorschot en Marijs nig beschadigd dat de Rijkswaterstaat een borgstelling voor de toegebrachte schade verlangt. Beide schepen zijn op het kanaal vastgemaakt in afwachting van een rege ling. KRUININGEN. De volgorde der lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing is als volgt: 1. Ljjst A. v. d. Straaten (vrije lijst); 2. J. J. Frangoys (C.H.); 3. A. v. Hoote- gem (R.K.)4. Jan de Bat (S.G.); 5. B. P. Burkunk (S.D.A.P.); 6. J. Verijzer (A.R.); 7. Job. Sinke; 8. I. C. Leendertse (Gemeen te Belang). NISSE. Door het hoofdstembureau wer den de candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing als volgt genum merd: 1. Staatsk. Ger. Partij2. Roomsch kat. I partij; 3. Hervormde partij; 4. Anti Rev. partij. NISSE. Donderdag jl. vergaderden de in- van het waterschap „de Buiten polders van Nisse" aanwezig 10 van de 12 ingelanden. De rekening 193339 werd goedgekeurd I in ontv. 3647 in uitgaaf op 2919, goed slot ad 728. DE LAATSTE STUIPTREKKINGEN VAN DE WILDE BUSSEN. Onbezonnen chauffeur rijdt mo tor-agenten aan. Mislukte de monstratie voor minister Gose- ling. Men meldt ons uit Den Haag: Hoewel de meeste wilde busdiensten op last van de politie en op advies van hun raadslieden hun bedrijf hebben gestaakt, zijn er toch nog enkele, die zich „slechte verliezers" toonen en zich op allerlei wijzen tegen de politie, die thans tegen elke over treding optreedt, trachten te verzetten. Zoo wilde gisteravond een autobus van de firma Stoop uitrijden, hetgeen uiteraard onmid- delijk door de politie werd belet. De bus werd in beslag genomen en een kraanwa- aevens aolle meulenaers, zö wel de wuuf- gen werd van het hoofdbureau gehaald om J6Sa 3fi Vel de bus daar naar toe te slepen. De eigenaar olie jongers en meisjes 't liefste de van de bus gaf er echter den voorkeur aan, vei jes. Die bin nie alléén mooier mè ok de bus zelf naar het Alexanderveld te rij- vinniger. Soms mè dat gebeurt nie zö den, opdat er bij het slepen geen beschadi- vee meer kriegt de meulenaer een gingen aan het voertuig zouden komen, araedje gaeren an z'n pootje, en as t'n Aan dit verzoek voldeed de politie en alles dan vliegt, dan kan 'n lekker nie weg. verliep verder in goede orde. Later op den Een dienk is tr, daer a je mee op mot avond hebben enkele chauffeurs met zes passé. En dat is dit: Zöo'n meulenaer kan bussen een demonstratie-tocht georgani- gauw n dukelaer oore. Dat kü je atte seerd, waarbij het de bedoeling was langs ze te vee op d r rik 5) ligge. Ze spartele het huis van minister Goseling aan de Jo- a ™ee d r pöoten, en kunne nie han van Oldebarneveltlaan te rijden. De op. Ok a je n meulenaer an 'n draedje politie heeft dit echter belet door aan alle eit, mo je d r mee oppasse dat het gin toegangswegen posten te plaatsen. Een baloorig chauffeur, de 25-jarige L. P., wilde op den hoek van het Stadhouders plein en de Stadhouderslaan evenwel toch. een versperden weg inrijden en wenschte niet te voldoen aan de bevelen van de poli tie. Toen heeft hij met zijn bus opzettelijk „Meulenaertje, meulenaertje telt je geld gaet dan nog 's vliege anders komme de dieven de dieven neme je mee nae 't veld meulenaertje, meulenaertje telt je geld." As je dit vaesje ziengt, dan vliege 's mó je d'r mee oppasse dat het dukelaer 'öort. Want at t'n nae benee 'angt, dan 'ei je 't a'n dukelaer! En dat spreekt'n meulenaer, die a 'n dukelaer is, daer is de waerde van ver minderd. As je bv. 100 meulenaers 'eit, en 't bin aollemaele dukelaarsnou ..iT-a ooori tt_*I "V"" J a", f f ln;gm cent een politiemotor met zijspan aangereden, d'r rik licrt to of o^t 1° n L.*°i me °P waarbÜ een van de agenten tusschen den mop do mliiionoof t Pe kmders gae bumper van de autobus en het motorrijwiel egenwoorig noga goed bekneld raakte. Zijn been werd licht ge keurd in ontv. en uitgaaf op 3380. Het dijkgeschot is onveranderd gebleven 7.50. per ha. AARDENBURG. In de vacature van diaconie-ontvanger der Ned. Herv. gemeen te, ontstaan door het ontslag van den heer I. A. de Brauwer, werd door den Kerkeraad benoemd de heer J. Masclé. J. Sohier, J. Stuij, Ma. v. d. Velde, Ma. de Vries en Mi. Weijermans. B. Weber slaagde voor afzonderlijke vakken. Het di ploma A voor typen (40 lettergrepen per min.) werd behaald door Pa. Franke, Al. Gubbels, Co. Harinck, Ma. van den Kerk hof, Jo. Koole, Be. Reinigert, Ma. v. d. Velde, Mi. Weijermans, H. Heeres, J. Jan sen, W. Louwerens en Wa. Stroo. Het diploma B voor typen (50 lettergre pen per min.) door: Pa. Franke, Co. Ha rinck, Jo. Koole, Be. Reinigert, H. Heeres en T. L. Hoogerwerf. Het diploma voor steno (100 lettergrepen per min.) door: Is. Bijl, Ja. Broerse en Ma. van den Kerkhof. TEGEN MUUR GEVAREN. De Marinebrug kon niet meer dicht. De met kolen geladen lichter /iTartiaan" bestemd voor de gasfabriek, is bij het pas-1 seeren van de Marinebrug aldaar, tegen de muur gevaren, waardoor een paar ba- saltsteenen werden verschoven, terwijl eenj granietsteen werd ontzet. Het gevolg daar van was dat de Marinebrug niet meer ge sloten kon worden. Daar deze brug echter nog uitsluitend dienst doet voor voetgan gers verkeer, is de ontstane stagnatie niet zoo ernstig OOCiilllh het voorstel van B. en W. aangehouden. Besloten werd tot het uitvoeren van rio- leeringswerken en tot het aanvaarden van een voorschot daartoe van 155.500 van het Werkfonds. Verbetering Ouden Vlissingschen weg. De voorgestelde regeling tot het verbe teren van den (ouden) Middelburg-Vlissing schen rijweg werd eveneens aanvaard. Ten slotte werd nog 1204 m2 grond verkocht voor 12.774. Bij de rondvraag zag de heer v. OOR SCHOT (s.d.a.p.) nu gaarne een antwoord op de vraag of de electrische tram Vlissin gen—Middelburg wordt opgeheven en zal vervangen worden door een autobusdienst. Indien dit zoo is, wil de voorz. dan bevor deren dat overleg wordt gepleegd met de gemeentebesturen van Middelburg en Soe- burg? De VOORZ. antwoordde dat deze zaak inderdaad van zeer veel belang is, doch dat ze nog commissariaat is. De zaak heeft ech ter de volle belangstelling van B. en W. en de VOORZ. zegde toe, dat het college in nauw contact met Middelburg en Soe- burg zal blijven. BIERVLIET. In de vergadering van inge landen van den Ameliapolder werd de re kening over 1938 vastgesteld met een batig slot van 353. Het dijkgeschot werd gelijk aan vorig jaar vastgesteld op 3 per ha. ZUIDZANDE. Tijdens de repetitie van Donderdagavond is de directeur van „Ve ronica", de heer J. Gosseye, gehuldigd naar aanleiding van het feit, dat de vereeniging op 't concours te Nieuwvliet weer 'n eersten prijs heeft behaald. In de pauze sprak de voorzitter in aanwezigheid van bestuur en werkende leden den directeur toe. Hij schetste de vele moeilijkheden van het om zetten der vereeniging van fanfare in har monie in het jaar 1937 en den ijver waar mee door den directeur en vele jonge muzi kanten hieraan is gewerkt. Verder memo reerde hij het succes dat het jonge har moniegezelschap had bij haar eerste con certen en het vorige concours te Retran- chement. Hij schreef het toe aan de groote werklust en de goede samenwerking, dat het ook dit jaar mogelijk is geweest een eersten prijs te behalen, ondanks het feit dat men van de derde afdeeling direct op de eerste is overgegaan. Den directeur werd een stoffelijk blijk van waardeering aan geboden. Hierna dankte de heer Gosseye de vereeniging voor deze hulde en sprak den wensch uit, dat het hem mogelijk zij, en ordentelijk om. Ze doeë de diertjes noga gin kwaed. Op de schole 'öore de kin ders dan ok a gelêerd 'oe of je mee de meulenaers en ok mee veugeltjes om mot gae. Vroeger was dat anders. As men dan bv. een meulenaer beu was, dan wier daer Oldenbarneveldje mee gespeeld dat wil zegge: demeulenaer z'n kop wier d'r af- geslooge. De jeugdige boosdoener zei dan tegen z'n meulenaer: „Steven, Steven 'Oe lank za je leven? Drie daegen en 'n nacht Steven, Steven Je kop gaet d'r af." en dan wier 't erme bêesje mee 'n mesje ontkopt. Mè nie waer jongersdat was vroeger 'ee? i) meikevers. 2) heggen. 3) wilgenboo- men. versje. 5) rug. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent EZ. VERDUWNDE BEER, nog lang zjjn krachten aan de vereeniging te mogen geven en dat de goede samen werking van tegenwoordig zoo mag blijven. Tengevolge van den korten voorberei dingstijd voor het concert op eersten Pink sterdag kon déze huldiging niet op de mu ziektent plaats vinden, zoodat men besloot dit in intiemen kring te doen. kneusd. De chauffeur is aangehouden ter zake van poging tot zware mishandeling. Hij is naar het bureau Duinstraat, later naar het hoofdbureau van politie overge bracht en is in bewaring gesteld. De bus is in beslag genomen, zoodat op de binnen plaats van het hoofdbureau thans twee bus sen staan. Ook drie andere agenten zijn bijna het slachtoffer van den onbezonnen chauffeur geworden. Zij konden net bijtijds op zij springen, om niet door den wildeman te worden aangereden. Den geheelen verderen avond bleef het op het Spui rumoerig, doch incidenten hebben niet plaats gehad. De politie heeft aan de toegangswegen tot de gemeente posten gezet om bij over treding van het R.A.P., onmiddellijk in te grijpen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Enmierschans 1 doode. Donderdag is in het diaconessen huis te Emmen overleden het 2%-jarig knaapje F. Kamst, dat gistermiddag nabij de ouderlij ke woning te Emmerschans werd aangere den en ernstig gewond. Het kind speelde met zijn 5-jarig broertje aan den weg toen hij plotseling tegen de juist passeerende vrachtauto opliep. Hoofddorp: I doode. Donderdag reed op den hoek van de Manegelaan en den Sloterweg te Hoofddorp de bierbottelaar P. L. zijn vrachtauto ach teruit. Daarbij is het vijfjarig dochtertje van den gemeentewerkman H. O. onder den wagen geraakt en overreden. Een dokter kon slechts den dood constateeren. Nie mand heeft het ongeluk zien gebeuren.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6