ROOK TRIUMPH DE BESTE 1 CENT SIGARET KRONIEK van den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN ZATERDAG 27 MEI 1939. No. 124. VORST COBRA Het waarschuwingstelegram van defensie ingetrokken. „Inflatie-tendenz" op de Amsterdamsche beurs. Koningin Wilhelmina en Koning Leopold wisselen telegrammen. Inflatie der rechtszekerheid. Er heerscht in de kringen van handel en bedrijf, overal ter wereld, wat men een vertrouwenscrisis zou kunnen noemen, zich uitende in een tragen of zelfs lusteloozen gang van zaken op de beurzen. Gebrek aan vertrouwen manifesteert zich op tweeërlei wijs: in de politieke ontwikkeling en in de financieele en economische perspectie ven. Men heeft hierbij intusschen niet te doen met een verschijnsel, dat van giste ren op vandaag is ingetreden. De oor- sprong ervan ligt reeds in gebeurtenissen van jaren hèr: in den wereldoorlog en zijn directe gevolgen van ontwrichte staatsfi nanciën en valuta-bederf, maar de ontwik keling der laatste jaren heeft er stellig niet toe bijgedragen, het vertrouwen te herstellen. Integendeel, zij heeft telkens een nieuwe schok veroorzaakt, en dit heeft den toestand tenslotte volkomen onder mijnd. De politiek van recht boven macht, wel ke in de internationale verhoudingen hoog tij viert, het van onwaarde verklaren van verdragen en overeenkomsten, zoodra de ze den onderteekenaar minder passen, de wedstrijd in bewapening, aangeprezen als „vredesmiddel", dit alles en nog veel meer staat op de politieke debet-zijde. In het passief van het financieele zakenleven pa- raisseeren de geheele of gedeeltelijke an nuleering van schulden door diverse sta ten, de waardevermindering van de mees te „goudvaluta's" en de mogelijkheid van verdere devaluaties, de belemmeringen in den internationalen handel en zeker niet in de laatste plaats de regeeringsbemoeiïn- gen in het bedrijfsleven, waardoor het za kenverkeer hier meer, daar minder, hoe langer hoe meer aan banden wordt gelegd. Een typisch voorbeeld van de lichtvaardi ge wijze, waarop contractueele bepalingen, zoodra zij hun beteekenis moeten gaan be wijzen, nul en van geener waarde worden beschouwd, vormt het standpunt, dat in alle landen, waar de valuta gedeprecieerd is, is ingenomen met betrekking tot de zgn. goudclausules in financieele overeen komsten, leeningscontracten, hypotheek-ac- ten e.d. Door nieuwe wettelijke regelingen, welke voor de gelegenheid in het leven wer den geroepen, zijn de goudclausules, hoe duidelijk hun omschrijving ook geweest moge zijn, buiten werking gesteld; de cre diteuren waren nólens volens wel gedwon gen, genoegen te nemen met terugbetaling hunner in gezonde munt verstrekte bedra gen in geld van lagere waarde. Iets nieuws op het gebied van het nielir nakomen van contractueele verplichtingen, gesanctioneerd door een gerechtelijke be slissing vormt echter de in de afgeloopen week gevallen uitspraak in het proces, dat de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam tegen Bethlehem Steel Corpo ration heeft gevoerd, namens de houders van 5 obligatiën dezer maatschappij en van de 5 obligatiën Lackawanna Steel Co. Het betreft hierbij obligatiën, die niet van een „goudclausule", doch van een „valuta-clausule" zijn voorzien, op grond waarvan betaling van rente en aflossing verlangd kan worden in dollars of in gul dens tegen den vasten koers van 2,49 per dollar. Niettemin had de maatschappij (be halve voor de eigenaars, die konden be wijzen, sedert 6 maanden onafgebroken in een ander land dan de Ver. Staten te hebben gewoond en voorts, dat de obliga tiën van 5 Juni 1933 tot Augustus 1934 onafgebroken in hun bezit, resp. van ande re dergelijke eigenaars waren geweest) de obligatiën op 1 November 1937 op pa pierbasis aflosbaar gesteld, waartegen de. Ver. voor den Effectenhandel namens de obligatiehouders, die niet aan de zoo even genoemde bepalingen konden voldoen, in verzet is gekomen. De uitspraak in hoogste instantie is thans gevallen en de eisch van de vereeni ging is afgewezen. Het hoogste Amerikaan- sche Gerechtshof heeft nl. met 5 tegen 4 stemmen beslist, dat de Joint Resolution van 5 Juni 1933 (ingevoerd na de dollar devaluatie), waarbij goudclausules nietig Door MARK CHANNING. 49). Hij schudde energiek van neen. „Je vaardigheid in het liegen is grooter dan je herinneringsvermogen", vervolgde Chirine onverbiddelijk. „Iemand, in wien mijn Heer vertrouwen stelt, heeft verrader lijke woorden gesproken. Misschien weten we tegen wien ze gezegd, mogelijk kennen we zelfs de woorden, welke geuit werden. „Ik zal terstond den Khan voor zoo'n afschuwelijke trouweloosheid gaan waar schuwen", krijschte de bevende eunuch, aanstalten maken om weg te gaan. „Je blijft hier, totdat wij ons zullen ver waardigen de audiëntie op te heffen. Je schijnt haast te hebben, om door middel van zweepslagen het vel van je vette karkas te laten scheuren". Jaffir, die zich al overgeleverd zag aan de folteraars, viel op zijn knieën. Een Oostersch spreekwoord zegt: „Wan neer 't mes op de keel zit, herinnert men zich God". „Barmhartige Allah", riep hij uit. „Welke onverlaat met zwarte tong heeft dergelijke leugens durven vertellen, oh, maan vol luis terrijken glans? Maar nu ze toch uitge sproken zijn, bescherm me, oh verhe vene!" „Wees verzekerd, trouwe Jaffir, wiens rekening juist is, als het oordeel van Allah, dat over een paar uur mijn Heer op de hoogte gebracht zal zijn van dit alles doch door mij en niet door jou. Ik verbied werden verklaard, ook van toepassing is op obligatiën, die voorzien zijn van een va luta-clausule. Wanneer men bedenkt, dat de vaste om rekeningskoers van den dollar juist op de obligatiën was vermeld, om te voorkomen, dat door een eventueele dollar-devaluatie schade zou worden geleden door den obli gatiehouder, dan begrijpt men, hoe ernstig het vertrouwen in contractueele bepalin gen door de onderhavige beslissing ge schokt moet worden. Men moet zich wel afvragen, hoe in dezen tijd rechtszekerheid bij het afsluiten van contracten te verkrij gen is, wanneer elke clausule, hoe duide lijk zijn bewoordingen ook zijn mogen, nie tig kan worden verklaard juist op het tijd stip en onder de omstandigheden, waaron der hij in werking zou moeten treden. Zóó bezien, gaat de beteekenis van de bedoel de beslissing van het Amerikaansche Hoog ste Gerechtshof nog uit boven het directe persoonlijke belang van de houders der onderhavige obligatiën en van verschillen de andere obligatiën, welke een dergelijke „valuta-clausule" bevatten. Eens te meer is het duidelijk geworden, dat het voor een geldgever vrijwel onmogelijk is, zich te beveiligen tegen de gevolgen van valu ta-depreciatie. Men zou natuurlijk kunnen meenen dat dit, onder de tegenwoordige omstandigheden, nu vrijwel alle valuta's reeds gedeprecieerd zijn, geen actueele be teekenis meer heeft. Wat thans niet ac tueel is, kan het evenwel binnen afzienba- ren tijd weer worden. En bovendien, de principieele kant er van wordt er geen zier minder bedenkelijk om. De maatregelen betreffende de grens- en kustbeveiliging blijven echter van kracht. De regeeringspersdienst meldt: De minister van defensie heeft bepaald, dat het waarschuwingstelegram, dat op 11 April 1939 is verzonden en tot op heden nog steeds van kracht is, met ingang van 27 Mei 1939 wordt ingetrokken. Van de maatregelen, welke op grond van het waarschuwingstelegram werden geno men zijn enkele gehandhaafd, waardoor bij weder uitzending van dit telegram de te verrichten arbeid tot een minimum is be perkt. Hieruit volgt, dat de schriftelijke waar schuwingen (in oranje-enveloppen), welke zijn uitgereikt aan hen, die bij voormobili satie in werkelijken dienst zouden moeten komen, zijn vervallen. Indien zulks onverhoopt noodig blijkt, wordt een nieuwe schriftelijke waar schuwing aan ieder der betrokkenen uitge reikt. Zij het ten overvloede, wordt hierbij ver meld, dat intrekking van dit waar schuwingstelegram niets verandert aan de getroffen maatregelen betreffende de grens- en kustbeveiliging. HET ONTZETTEND VERKEERSONGEVAL TE LONNEKER. De heer Van Lith de Jeude wil straffer maatregelen kunnen ne" men. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Lith de Jeude heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Acht de minister het niet volstrekt on verantwoord en ontoelaatbaar, dat een auto-bestuurder, die onder den invloed van sterken drank een aanrijding veroorzaakt, zooals op 18 Mei jl. te Lonneker plaats vond, hetgeen niet minder dan vier men- schenlevens kostte, in vrijheid moest wor den gesteld, met behoud van zijn rijbewijs? 2. Is de minister bereid, onverwijld de in voering van de wegenverkeerswet, zooals deze gewijzigd werd bij de wet van 3 De cember 1937 (stbl. no. 525) te bevorderen, waaraan de bevoegdheid kan worden ont leend, voor zulk een hoogst ernstig vergrijp een meer afdoende straf op te leggen? je met hem te spreken. Heb je begrepen?" „Waar moet in de toekomst degeen ver blijven, wiens woning verwoest is", stotter de Jaffir. „De wereld om hem heen zal ineenstor ten. Er is iemand, die je een ander onder komen zou verschaffen, indien je niet te lang tusschen het puin van het vorige bleef zitten", antwoordde Chirine. Maar be scherming hangt af van je stilzwijgendheid" „Ik zal weggaanIk zal zwijgen als het grafTer liefde van Allah, zeg niets voor mijn vertrek? Lever me niet uit aan den Khan. In de Raadskamer hebben ge beurtenissen plaats gehad, die hem razend hebben gemaakt. Zelfs de tijgerin Shiv is er van onder den indruk en blijft op een eerbiedigen afstand van haar meester. In dien hij dergelijke praatjes hoort, al zijn 't ook leugens zoo zwart als de hellepoel, ik herhaal, hij zal ze gelooven en me dooden". „Ja, juist, precies. Hij zal je dooden. En je zult een flinke portie rood gehakt wor den, Jaffir" antwoordde Chirine met een taxeerenden blik op zijn slap lichaam. Alles wat er in haar aan wreedheid was, verlustigde zich er in dien laffen verrader in de benauwdheid te laten zitten. De eunuch kroop op zijn knieën naar haar toe. „Wees barmhartig", stamelde hij, „ik zal verdwijnen, ik zal me dooden, indien u het eischt, doch laat den Khan niet tusschen beide komen". „Je zult tijd hebben om te vluchten, schurftige hond", zei Chirine minachtend. „En ik zou er toch heel wat voor over ge had hebben, om mijn Heer te laten roepen en hem terstond in te lichten hoe 'n ver- Finanüeel economisch weekoverzicht. Gevolg van het altreden van minister De Wilde, Gedruk te stemming voor pandbrie ven. Rente-stijging gunstig voor verzekering-mijen. Goede verwachtingen voor het loopende jaar. De Amsterdamsche beurs heeft sinds de vorige week Zaterdag een houding aan den dag gelegd, die als het begin van een in flatie-tendenz kan worden gekenmerkt. Aanleiding hiertoe vormde het aftreden van minister De Wilde, dat in verband werd ge bracht met verschil van meening over de financiering der uitgaven voor de lands verdediging. De beurs meende hierin een aanwijzing te kunnen zien van de moge lijkheid, dat de Nederlandsche staatsfinan ciën voortaan op een minder hechte basis zouden komen te berusten dan tot dusverre het geval is geweest en dat hieruit nieuwe gévaren voor onze valuta zouden, kunnen ontstaan. Zij beantwoordde het bedoelde be richt derhalve met vraag naar aandeelen (die als „Sachwerte" geacht worden een zekere beveiliging tegen valuta-depreciatie te bieden) en met aanbod van obligatiën, die derhalve verder in koers terugliepen. Weliswaar gaf men er zich al spoedig re kenschap van, dat de bovenstaande con clusies op zijn minst zeer voorbarig waren, maar toch is in de nieuwe week de stem ming voor staatsleeningen en andere obli gatiën en pandbrieven gedrukt gebleven. Wat de pandbriefmarkt betreft, zoo oefen de het besluit van de hypotheekbanken, om voortaan weer hypotheken te geven op erfpachtsgronden met verlaagde canon, eveneens een ongunstigen invloed op de stemming uit. Ook houdt men er blijkbaar rekening mede, dat de stijging van den ren tevoet den hypotheekbanken minder goed tertsade komt, omdat hierdoor een eind wordt gemaakt aan de conversie van pand brieven in stukken met een lagere rente. In een onderhoud, dat de „Verzekerings bode" dezer dagen heeft gehad met den heer D. J. de Lange, directeur van de Rot- terdamsche Verzekering Sociëteit heeft de ze als zijn meening uitgesproken, dat er aan de rente-daling definitief een einde is gekomen, hetgeen, van het standpunt der verzekeringsmaatschappij, als een verheu gend verschijnsel wordt beschouwd. Een stijging van de rente, aldus de heer De Lange, zal ons in het geheel niet kun nen bezwaren. Weliswaar leidt dit tot koers verlies op de effectenportefeuille, maar daartegenover staat een groote extra-reser ve van ruim 9 millioen. De koersdaling van obligaties is voor het overige iets tij delijks, want tenslotte worden ze toch a pari afgelost en voor wat de R.V.S. aan gaat, deze heeft zich steeds toegelegd op obligatie-bezit met een betrekkelijk korten looptijd. Dit ging wel eens ten koste van de renteopbrengst, maar wanneer de rente stijgt, dan wordt de koersdaling door den korten looptijd belemmerd. Voor het ove rige wordt een stijging van de rente toe gejuicht, omdat dit een vermeerdering van inkomsten tengevolge heeft voor alle nieuw te beleggen gelden, zooals die komen uit premie-ontvangsten, aflossingen enz.; het is dan ook heel wat gemakkelijker, een tijd van stijgende dan van dalende rente te be leven. Het percentage, hetwelk het obli gatie-bezit van het totaal belegde vermo gen uitmaakt, is overigens betrekkelijk ge ring; het is ongeveer 7 alleen dit ge deelte van de beleggingen is aan koersda ling als gevolg van stijgende rente onder hevig. Wat voor de Rotterdamsche Verzekering Sociëteit geldt, is zeker ook van toepassing op de andere goede Nederlandsche verzeke ringmaatschappijen; vrees, dat voor deze eenige moeilijkheid als gevolg van een stij ging van den rentevoet zal voortvloeien, be hoeft dan ook niet te worden gekoesterd. Veeleer is, naar uit het bovenstaande blijkt, het tegendeel het geval. De aandeelenmarkt leed in de eerste helft der week nog onder gebrek aan han del, maar later sloot zij zich bij vastere stemming der New Yorksche beurs aan. Aandeelen Koninklijke konden aanmerke lijk in koers stijgen op vraag van Engelsche zijde, welke gepaard ging met inmiddels onjuist gebleken geruchten volgens wel ke de declaratie van het slot-dividend 3 gepaard zou gaan met de aankondiging van een bonusuitkeering. Geruchten over een te verwachten divi dend-voorstel van de Aku zijn in zooverre bevestigd, dat niet, zooals verluidde, een dividend van 2% doch van 2 is aan gekondigd. Ook deze uitkeering wordt ech ter, gezien de omstandigheden waaronder de Aku werkt en de verhoudingen op de kUnstzijde-markt, alleszins bevredigend geacht en de aandeelen konden dan ook een koersverbetering boeken. De dividenden van industriëele ondernemingen zijn trouwens over het algemeen meegevallen en blijkens mededeeling in jaarvergaderingen van ver schillende maatschappijen laten de reeds ontvangen orders gunstige conclusies toe ten aanzien van de reslutaten over het loo pende jaar. In de jaarvergadering der Nederlandsche Ford Mij. werd b.v. medegedeeld, dat de resultaten, welke behaald werden in de eer ste vier maanden van dit jaar, ongeveer gelijk zijn aan die in de overeenkomstige periode van 1938. De directie der Neder landsche Scheepsbouw Mij. deelde ten aan zien van de bedrijfsbezetting mede, dat men dit jaar den bouw van 4 schepen had aan genomen, zoodat men in 1939 volop van werk voorzien is, terwijl de bezetting voor de toekomst beter is, dan in normale om standigheden het geval pleegt te zijn. De Ned. Scheepsbouw Mij. behoeft dus thans niet meer, zooals in voorgaande jaren vaak het geval is geweest, orders tegen verlies gevende prijzen aan te nemen,_.aUeen maar om stopzetting van het bedrijf, die nog grootere verliezen met zich dreigde te bren gen, te voorkomen. De Vliegtuigenfabriek Fokker, die natuurlijk onder de huidige omstandigheden wel een zeer uitzonderlijke positie inneemt, deelde reeds in het jaar verslag mede, dat het bedrag aan onuitge voerde orders niet onaanzienlijk hooger was dan verleden jaar om denzelfden tijd. De uitkeeringen van verschillende Indi sche maatschappijen zijn ook eerder mee- dan tegengevallen. In de afgeloopen week kondigde de Deli Batavia Rubber Mij. o.a. een dividend aan van 8 tegen 12 vo rig jaar, de Serbadjadi 3 tegen 7%, wat in verhouding tot den tegenwoordigen stand der aandeelen betrekkelijk bevredigend kan worden geacht. De rubber-afdeeling onder vond den steun van deze dividend-declara ties, en tevens van een lichte opleving op de markt voor het product te Londen. In Suikerweerden ging daarentegen wei nig om; men verkeert nog steeds in het on zekere, of het mogelijk zal zijn, de aanbe velingen van het Internationale Suiker-Co mité tot vergrooting van den suiker-uit voer in de praetijk te voeren. Aan Ned. In- dië is een uitbreiding van den uitvoer met 62.606 ton toegestaan, zonder dat het ech ter bekend is, of de Java suikerproducen- ten van deze mogelijkheid gebruik zullen kunnen maken. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop. 3 Nederland '36 993/s99 3%3% Nederland 97%96%96% Lever Bros 130128131% Philips 187—183%—194% Kon. Petr. 299%296%307%306%. A'dam Rubber 181190. Deli Bat. Rubber 121136 Serbadjadi 7986. H.V. Amsterdam 416410418 Deli Batavia Tabak 143137%142% Koloniale Bank 166—167—167% ex. div. Ned. Scheepv. Unie 113%112%115% VLISSINGSCHE LOGGER VOND MIJN. Het ding is op het Scheveningsche strand tot ontploffing gebracht. Tusschen Noordwij k en Katwijk, niet ver uit de kust varende, heeft de Vlissingsche logger, de Vli. 28, eergisternacht een mijn opgevischt. De logger liep de Scheveningsche haven binnen en sleepte de mijn achter zich aan. Het gevaarlijke voorwerp werd aan den zeesluisweg gedeponeerd, ter hoogte van den visch-afslag en is gisterochtend door torpedisten naar het strand vervoerd op de grens van Scheveningen en Wassenaar. Om 12 uur heeft men de mijn aldaar tot ont ploffing gebracht. (Ing'ez. Med.) Gistermiddag heeft tusschen H.M. de Ko ningin en Koning Leopold de volgende tele grammen wisseling plaats gehad: Zijner Majesteit den Koning der Belgen, Laeken. Diep onder den indruk ben ik van de even hartelijke als grootsche ontvangst, die Uwe Majesteit en het Belgische volk mij bereid hebben en in Den Haag teruggekeerd, ge voel ik mij gedwongen nogmaals tegenover Uwe Majesteit uiting, te geven aan mijne groote en bijzondere erkentelijkheid voor de onvergetelijke dagen bij Uwe Majesteit te midden van het Belgische volk doorge bracht. Wilhelmina. Harer Majesteit de Koningin, Dgn Haag. Ik ben ten zeerste gevoelig voor het zoo vriendelijke telegram dat ik van Uwe Ma jesteit ontvang. Zij weze overtuigd dat haar onvergetelijk bezoek mijn volk en mij hoogst verblijd heeft. Deze dagen hebben de vriendschap tusschen onze beide huizen en onze beide staten bekrachtigd. Leopold. UIT EEN PAAL GEVALLEN EN OMGEKOMEN. Gistermiddag is te Rhenen de 25-jarige sigarenmaker T. Hovestad, die in een paal van de electrische geleiding van de tram was geklomen, daaruit op den grond geval len. Een ijlings ontboden geneesheer kon bij den man slechts den dood constateeren. H. was ongehuwd. doetje qoed! (Ingez. Med.) Ware en groote smart lastert niet, klaagt niet aan zij luistert. dorven wezen je bent. Maar je zult tijd hebben om je uit de voeten te maken, in dien je alleen maar de miss-sahib en den gevangen Engelschen sahib helpt om te ontkomen. Jaffir verrees langzaam. De naam van den sahib, driemaal zij hij vervloekt en de wensch van Chirine om zijn vlucht met Diana te vergemakkelijken waren voor hem veelzeggend. Toen de stomme cipier dien morgen als gewoonlijk op het appel was verschenen, had de eunuch aan diens pink een ring van Chirine opgemerkt, waarvan de naar bin nen gedraaide kas, vergleden was; doch op het moment zelf had hij met al zijn sluw heid zoo gauw geen kans gezien van de onttdekking, ten nadeele van Chirine, ge bruik te maken: zij kon immers beweren, dat het kleinood haar ontstolen was en de Khan zou het gelooven. Nu stond hem duidelijk voor den geest wat hem te doen stond: hij moest gauw het komplot van Khoon aangeven, evenals het voorstel, dat Chirine hem gedaan had, op die manier zou zijn eigen behoud verzekerd en, wat hem bijna evenveel voldoening gaf het vertrouwen in die verwenschte fa voriet geschokt zijn. „Gelieve uw trouwen slaaf uw bevelen te geven", mompelde hij met neergeslagen oogen, opdat zij er den triomf niet in zou lezen. „Je neemt maatregelen om den Engel schen gevangene te bevrijden. Zorg er voor, dat de tuinpoort van het paleis tegen don ker open blijft", beval Chirine fluisterend. „Zorg er ook voor, dat de wachten dit ge deelte van den tuin vermijden, totdat de sahib en het jonge meisje gepasseerd zijn. Zijn deze eenmaal in veiligheid, dan haast je je hun voorbeeld te volgen. Ik geef je tot middernacht". „De bevrijding van den sahib, edele vrouwe, zal niet gemakkelijk zijn", merkte Jaffir op, wiens zelfvertrouwen was terug gekeerd (Eindelijk had hij haar dan toch in zijn macht). De paarl van schoonheid weet misschien niet, dat vóór de deur, die toegang geeft tot de gevangenis, een schild wacht geplaatst is? Doch alle moeilijkheden zullen volgens uw verlangen uit den weg worden geruimd". Hij zuchtte. „Indien ik rijk was, zou ik onder de wachten geld of kostbaarheden kunnen uitdeelen". Hij wierp een vluchtigen blik op Chirine, haar gezicht bleef ondoorgrondelijk. „Met mijn belofte als pand zul je je ge makkelijk van het noodige goud voorzien kunnen", zei Chirine droogjes. „Wanneer de Engelschen zullen gevlucht zijn, ik zelf zal er ook op letten, dan kun je bij me komen en dan zal ik je zoo veel geven, dat je voor de rest van je leven geborgen bent. Ik zal tegenover jou ge trouwer zijn, dan je het tegenover iemand anders bent geweest". „Ind'en de Engelsche sahib, die niets van de plannen weet, eens weigerde me te ge looven. De sahibs vertrouwen iemand niet gauw", vervolgde hij sluw. „Misschien zal hij me met een vuistslag neerslaan, zooals hij den worstelaar, die op het Marktplein op hem spuwde, neergeslagen heeft en die aan zijn verwondingen gestorven is. Ik ben geen vechtersbaas". Chirine speurde het gevaar, dat in de handige vraag lag. „Hij heeft vanmorgen het Engelsche meis je ontmoet, zooals je weet", zei zij. „Daar hij geen ezel is en weet, dat zijn eenige kans op behoud is, gebracht te worden naar een plaats, van waar hij de bergen kan berei ken, zal hij natuurlijk met je meegaan". „Heeft de edele vrouwe geen boodschap voor hem? De sahib leest Perzisch, als zijn moedertaal. Een paar regels van uw eigen hand, met bevel „Zeg hem, dat, indien hij jou volgt, hij haar, die hij liefheeft, zal weervinden. Dan vraagt hij niets. Vooruit!" „Oh, daar is de Engelsche dame", riep de eunuch uit bij het zien van Diana Lind say, die binnen kwam. Hij kneep zijn oogen half dicht. Indien hij er in slaagde beide vrouwen te compromitteeren, dan zou hij bij den Cobra geen zware taak hebben. „Ik zal het voorricht hebben, vrouwe sa hib, ook u van dienst te zijn", zei hij krui perig, „met opoffering van mijn eigen nie tig bestaan, zal ik iemand, dien u keilt, po gen te redden. Ongetwijfeld zult u me wel een boodschap voor hem willen geven?" „Is 't waar, Chirine?" vroeg Diana in spanning. Chirine knikte toestemmend. „Hij heeft goede reden, om woord te hou den", zei ze met een waarschuwenden blik op Jaffir. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5