H-ig&pfjK Hartjes ZEELAND. KERK EN SCHOOL BINNENLAND. *b«bb— masmmssm BIOSCOPEN. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIOBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MAANDAG A.S., 2en PINKSTERDAG, -AL ONS BLAD NIET VERSCHIJNEN. Daar ons blad DINSDAG A.S. vroeger ter perse gaat, moeten advertenties voor dien dag VóóR 10 UUR 's morgens in ons bezit zijn. AFLOOP VERKOOPINGEN. EEN WERELDCONFERENTIE VAN CHRISTELIJKE JEUGD TE AMSTERDAM. Zestienhonderd jonge menschen uit 65 landen verwacht. Zeer bijzondere omstandigheden voorbe houden mag thans met zekerheid worden vastgesteld, dat van 24 Juli tot 2 Augustus a.s. in Amsterdam een wereldconferentie van christelijke jeugd zal worden gehou den. Zestienhonderd jonge menschen dui zend jonge manen en zeshonderd jonge vrouwen waarvan 2/3 beneden de 25 jaar- en de rest beneden de 35 jaar, tezamen ver tegenwoordigende 65 naties, komen gedu rende tien dagen in Amsterdam bijeen om de meest brandende vraagstukken van de zen tijd te bespreken en te behandelen. Aan de orde zullen worden gesteld de verhou ding van de christenjeugd tot: de volken wereld, de maatschappelijke ordening, volk en staat, de opvoeding, de rassenvraagstuk, het huwelijk en het gezinsleven, de kerk en haar wereldzendingstaak enz. De belangrijkste werkzaamheden van 't congres zullen echter in groepsformaties worden verricht. In ongeveer 60 secties, ieder van rond 30 deelnemers, worden de onderscheidene vraagstukken behandeld hiervoor moeten ten minste 60 schoolloka len of andere vergaderruimten beschikbaar worden gesteld. Een staf van 150 jonge Ne derlanders, waarvan elk lid een der moder ne talen machtig is, zal de gedelegeerden ten dienste staan. Het doel van het congres is vertegen woordigers uit heel de christelijke jeugd en haar leidsters of leiders bijeen te brengen om hen bekend te maken met hetgeen op een vijftal wereldconferenties der christe lijke kerken en der onchristelijke jeugdbe wegingen in de jaren 1937 en 1938 verhan deld is met betrekking tot alle brandende vraagstukken van -deze verwarde tijden en tevens om deze jonge menschen aan te sporen een krachtig getuigenis te geven yoor Jezus Christus, OM EEN GEDENKTEEKEN VOOR GENERAAL SNIJDERS. Het bestuur der koninklijke Nederland- sche vereeniging „Ons Leger" schrijft ons. Een figuur, waarop wjj Nederlanders trotsch mochten zijn, is uit ons midden weg genomen. Hoezeer zullen de vele vrienden en vereerders van generaal Snijders, maar ook tal van vereenigingen en organisaties hem missen, maar zij allen zullen de in drukwekkende persoonlijkheid van generaal Snijders niet kunnen vergeten. Zij zullen zjjn nagedachtenis tot in lengte van dagen in eere willen houden. Welnu, het bestuur van „Ons Leger", wier eere-voorzitter generaal Snijders was, doet daarom een beroep op hen allen om samen te werken, opdat er spoedig een waardig gedenkteeken zal verrijzen op het graf van den grooten Nederlander. Alle giften zijn waardevol. Ook de kleine, want ook die kunnen spreken van eerbiedi ge en dankbare herinnering aan de onver getelijke figuur uit den mobilisatie-tijd. Men zende zijn of haar bijdrage aan den penningmeester der vereeniging te Tilburg, giro no. 122668, met vermelding van: „Ge denkteeken generaal Snijders" en met dui delijke vermelding van naam en adres van den afzender. MIDDELBURG. CITY. Vrouwenclub. Deze rolprent, op bescheiden wijze aange kondigd, blijkt een parel van ongemeene schoonheid aan den kroon der Fransche filmkunst te zijn. Zij beweegt zich op het niveau dier films, die den roem der Fran sche filmindustrie vestigden. Het opmerke- lijs in deze film is wel dat slechts 1 man er in medespeelt, die dan nog in vrouwen- kleeren rondloopt bovendien. En dit is niet zoo verwonderlijk, wanneer men bedenkt dat zij feitelijk een reportage vormt uit een groot tehuis voor meisjes, waar elke man angstvallig geweerd wordt. Dit tehuis werd gesticht door een vrouw, die begaan was met hét lot van alleenstaande werkzoeken de meisjes in Parijs, die onvermijdelijk in handen van gewetenlooze schurken vallen. De camera haalt nu uit de groote massa meisjes, die hier hun home hebben, een aantal sterk uiteenloopende typen, die alle weder een andere mentaliteit blijken te be zitten en elk voor zich hun eigen moeilijk heden hebben, die bij sommige in hevige conflicten losbarsten. Zonder veel commen taar, in uitstekend afwisselende flitsen, wordt de ontwikkeling dezer films an-sich gevolgd. Daar is de telefoniste, werktuig van den achter de schermen blijvenden sou teneur Maurice, die hem slachtoffers uit dit moreel zoo hoogstaande milieu uitlevert. Daar zijn haar slachtoffers, waarvan er een met een 86-jarigen steenrijken Lord zal trouwen, doch op het nippertje terugdeinst. Daar is ook de zonderlinge studente in de medicijnen, die zich haar vriendinnetje ont nomen ziet en zich wreekt door de satani sche telefoniste te vergiftigen en daar is ook het hopeloos verliefde danseresje, die het koste wat het wil haar vriend naar binnen zal smokkelen en het prompt doet ook, met al de gevolgen van dien. Maar daar is bovenal de zoo. begrijpende en ver standige dr. Aubrey, die de barsch doende doch zoo lieve directrice in het goede spoor houdt. Er is over deze film met haar vele facet ten oneindig veel te schrijven. Wij volstaan met de opwekking: ga haar zien! Danielle Darieux en vele onbekenden met haar maakten er onder de regie van Jacques De- val iets groots van. Top of the town. Een oneindig aanal sterren van eerste grootte spelen in deze Amerikaansche show film mede. Wij noemen slechts Doris Nolan, George Murphy en Hugh Herbert. De zaak is dat een groote bar bovenin een wol kenkrabber onder leiding van het nichtje van de vier eigenaars geopend wordt. Dit nichtje heeft van haar reis naar Europa het idee fixe meegebracht dat het cabaret VREEMDELING UITGEWEZEN. Reeds enkele dagen vertoefde hier een niet meer jeugdige inwoner van Engeland. Toen bleek dat hij zonder middelen vein be staan was, is hij gisteren onder politiegelei- de naar de mailboot gebracht en zoo naar zijn geboorteland teruggekeerd. AANRIJDING. Gisteren kwam een vrachtauto uit de St. Janstraat de Langedelft inrijden en vlak daar achter een personenauto. Deze laatste moest bij het passeeren van de vrachtauto wat te vlug naar rechts te- rugkeeren omdat een meisje, per rijwiel in de verboden richting kwam aan rijden. Bei de auto's bekwamen schade, doch persoon lijke ongelukken kwamen er niet bij voor. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos: 365 mannen en 9 vrouwen. Gedeeltelijk werkloos: 4 mannen. In werkverschaffing: 233 mannen. Niet werkloos: 4 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 622, bijge komen 42, afgegaan 48, over 516. J. P. Reynders Schilt t Donderdag is te Zevenaar, waar hij voor herstel van gezondheid vertoefde, plotse ling overleden de heer J. P. Reynders Schilt, leeraar aan de R;H.B.S. £*hier. COLLECTE „JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK" Dezer dagen vergaderde te Goes het co mité voor de collecte „Jong Holland snakt naar werk". Het bleek, dat in verschillende gemeenten meer was ingezameld dan vorig jaar. De opbrengst bedroeg te: Goes 435.30 (v.j. 421.77); Kloetinge (voorloopig) 94.96 (v.j. 115.40)Wol- faartsdijk 74.15 (v.j. 73.65); Kapelle 160.50 (v.j. 135)Nisse 13 (v.j. 13.45) Heinkenszand 43.26 (v.j. Biezelinge 62.15 (v.j. 36.75) Wemeldinge 104.10 (v.j. 102.50); Lewedorp 24.85 (v.j. Door jeugdvereenigingen te Goes is nog 25.17 en te Kloetinge 8 ingezameld. Van 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer- Abtskerke is nog geen opgaaf ontvangen. Reeds nu is een grooter bedrag bijeenge bracht dan vorig jaar. Schoorsteenbrandje. Bij den groentenhandelaar Bruel in de Ossenhoofdstraat brak gistermorgen een schoorsteenbrandje uit. Het vuur kon met eigen middelen gebluscht worden. Oneerlijke bediende. De winkelier A. R. V. deed bij de politie aangifte, dat hij verschillende geldsbedra gen vermist had en daarvan een vroegeren bediende verdacht. De politie onderzocht de zaak en maakte tegen den bediende, thans te Middelburg wonende, proces-ver baal op. broodnodig een vernieuwing behoeft. Zij heeft daar zoo haar eigen ideeën over en zoo kan het gebeuren dat zij naast een hy per swing band met moderne show een symphonie-orkest met een gegarandeerd echten Italiaanschen dirigent ook al geen onbekende overigens engageert ter begeleiding van een hevig dramatisch voor- drachtspel, waarbij de gasten in slaap val len. Als het fiasco volkomen is, grijpt de bandleider in en lanceert een nieuwen dans, de Jamboree, die de geheele zaal half dol doet worden. Het eigenwijze nichtje bekent dan in de armen van den bandleider haar ongelijk. Dit is de story, hoofdzaak zijn ech ter de songs, de dansen en heel de sotternij een Amerikaansche show flim en deze in het bijzonder, eigen. Voor de liefhebbers, om van te smullen. ELECTRO Havenkwartier.. Levensgeluk is niet voor iederen mensch weggelegd. Voor velen is de weg door het leven als een wandeling door een sombere en kille mist. Nergens een lichtpuntje, overal de grauwe donkerte. Zoo dwalen verdoolde zielen door het havenkwartier, niets verwachtend van het leven: Jean de gedeserteerde, berooide militair en Nelly het stille meisje, dat bij haar pleegvader het huiselijk geluk ontbeert en die de ver wachte liefde op tragische wijze ziet afge sneden. Lijdzaamheid, berusting en wan hoop spreken uit hun droeve levens. De film legt dit op suggestieve wijze vast. Het drama, dat zich hier ontwikkelt drukt een bijzonder stempel op deze film. Het is een Fransche film en het aparte cachet dat deze rolprenten immer ken merkt, treedt hier wel bijzonder op den voorgrond. De regisseur heeft hier een be paalde sfeer weten te scheppen, nimmer verflauwend, altijd boeiend. In de stille donkere gedeelten van het havenkwartier zwerven tal van ongure ty pen, sterk uiteenloopende karakters, moe- deloozen, onbetrouwbaren en nietsnutters. Jean en Nelly behooren tot degenen die weinig of niets meer van het leven ver wachten, tot de onverschilligen. Hun ellen de drijft hen tot elkaar. Zij leeren elkander waardceren en helpen en ook liefhebben. Echter die liefde kan de twee niet meer uit alle narigheid brengen tot rustig, vre dig geluk. De tragiek in het leven heeft hen gegrepen en laat den man en de vrouw niet meer los Het is een boeiende film, uitstekend van regie. Er is hier een geheel geschapen dat alle bewondering en waar deering verdient. Het spel van Jean Gabin en Michele Morgan past zich hierbij op uit muntende wijze aan. Een schoone film, wars van alle sentimenteele gedoe, doch aangrijpend door de harde werkelijkheid welke hier belicht is. SEROOSKERKE (W.). Gemeenteraads verkiezing van 19 Juni 1935. Aantal kiezers 868. Uitgebrachte stemmen 805. Van on waarde 8. Geldige stemmen 797, waarvan A.R. lijst 462 St., Chr. H. lijst 252, St. Geref. lijst 83. Zetelverdeeling 4 A.R. en 3 Chr. H. Verkiezing Gemeenteraad 1939 op 14 Juni. IERSEKE. Daar gebleken is dat de oude methode van schelpen zaaien op de percee- len der Ierseksche en Bergsche Bank niet meer rendabel is, niet meer te doen, heb ben enkele oesterkweekers die geen vrede hebben met de pannencultuur (die reuzen- veel werk geeft maar h.i.z. niet voldoende oesters), een andere methode uitgedacht om broed te vangen, broed op schelpen. Ze hebben een gazen mandje gemaakt van ongeveer 1 meter lang, 60 cm breed, gevuld met mosselschelpen en zetten dit uit op pootjes op de perceelen. Verleden jaar is de proefneming die de heer J. S. heeft genomen wel voldaan en daarom zal dit seizoen de proef op groo ter schaal worden herhaald. Een duizend tal van die gazen bakjes in diverse groot tes is reeds aangemaakt en zullen het a.s. seizoen (Juli) worden uitgezet. Dat ze er véél plezier van mogen bele ven. RAAD VAN SCHORE. SCHORE. Vrijdagavond vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer C. de Vrieze. Medegedeeld werd, dat de steunverlee- ning en werkverschaffing ingevolge op dracht van den minister van sociale zaken in deze gemeente moet worden stopgezet van 28 Mei tot 29 October 1939. De heer Mie ras was van meening, dat vorig jaar de stopzetting later heeft plaats gevonden. De V o o r z. deelde mede, dat oorspronke lijk ook vorig jaar de stopzetting was be paald op einde Mei; toen is echter op ver zoek van het gemeentebestuur de datum verlaat, omdat zulks noodig was. Ook dit jaar zal om verkorting van den termijn worden gevraagd, indien zulks noodig mocht zijn. De V o o r z. bracht verslag uit van de door hem bijgewoonde vergadering van aandeelhouders van de waterleiding-maat schappij. Op een verzoek van den heer A. de Kun- der om vaststelling van een bijzondere voorgevelrooilijn werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Aangeboden werden diverse verslagen over 1938, terwijl een verzoekschrift van den caféhouder F. de Jonge om het slui tingsuur voor de café's te verlaten van 10 moet onverbiddelijk wijken voof VAN M IJ N HARDT (Ingez. Med.) Oh Dokter. Weer zoo'n echt Amerikaansche komi sche film Een patiënt die aan alle moge lijke ziekten meent te lijden maakt zijn naaste omgeving razend. Ieder geluid, ie der gezegde roept bij hem kwalen op bij tientallen. Deze vreemde snuiter zit dik in de contanten, wat een viertal ongure typen aanleiding is. te trachten de erfenis aan zich te krijgen. Onnoodig te zeggen zich de malste situaties voordoen. In de hoofdrol Eduard Everett Horton. GOES. GRAND THEATER De avonturen van Marco Polo. De lezers zullen weten dat Marco Polo ongeveer zevenhonderd jaar geleden in Ita lië leefde en één der eerste „handelsreizi gers" was. Als zoon van een ondernemend koopman verliet hij Venetië om te trach ten in China handelsbetrekingen aan te knoopen. Begrijpelijk hebben zich om deze figuur vele legenden gevormd en deze film is er één van. We volgen Marco Polo op zijn lange en gevaarlijke reis naar China, zien hem vriend worden met één der arme, maar intelligente inwoners van Peking, en maken zjjn belangwekkende kennismaking met den keizer van China mede. Maar hoe vreemd en indrukwekkend alles ook voor Marco Polo is, dit alles wordt verre over troffen door de gevoelens die de dochter van den Chineeschen keizer in hem zoekt. Hij wordt verliefd op haar zooals hij het nog nooit in Venetië was. Maar uit den aard der zaak krijgt men een Chineesche keizersdochter zoo maar niet tot vrouw. Ze was trouwens reeds kort na haar ge boorte aan den keizer van Perzië toegezegd. En bovendien eischten andere zaken aller aandacht. Was er een opstandig deel, dat onrust in China bracht, en trachtte daarbij de eerste minister den keizer van den troon te stooten. Geweldige dingen grepen plaats, maar het slot was toch dat Marco Polo, als handelsreiziger en als verliefde jongeling zegevierend uit den strijd trad. Deze spannede geschiedenis is op buiten gewoon aantrekkelijke wijze in beeld ge bracht. Men zou de film 'n geestige persi flage kunnen noemen. En de liefdesge schiedenis wordt daarbij op zeer mooie, ge voelige wijze gespeeld. Cary Cooper en Sigrid Gurie hebben er 'n Oostersche idyl le van weten te maken Een stel om te stelen. Er zijn eigenlijk heel wat „stellen om te stelen" in deze film. Aardige meisjes, kostbare boeken, een ideaal stel van een echtpaar. Maar zoo er al gestolen wordt, de mannelijke helft van dit ideale echtpaar is een knap en onvervaard detective, die al het gestolene weet te achterhalen en bovendien nog een moordenaar op den elec- trischen stoel helpt. Een leuke film, vol gijn en sensatie, die steeds de aandacht ge spannen houdt. tot 11 uur, na eenige discussie voor kennis geving werd aangenomen, omdat reeds vroeger afwijzend op een dergelijk verzoek is beschikt. De gemeenschappelijke regeling inzake centralisatie van het bouw- en woningtoe zicht op Zuid-Beveland werd na artikels- gewijze behandeling en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Bij de rondvraag besprak de heer Pol derman de mogelijkheid van een afdoen de afsluiting van den vuilnisbok over de brug. De v o o rz. zeide toe, dat hij deze aangelegenheid ter sprake zal brengen in een vergadering van B. en W. RAAD VAN KRABBENDIJKE. KRABBENDIJKE Vrijdagavond verga derde de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van den burgemeester. Aanwe zig alle leden. De navolgende ingekomen stukken werden o.m. voor kennisgeving aangenomen: goedkeuring verordening hef fing 75 opcenten op de gemeente-fondsbe lasting; een mededeeling van den inspec teur der werkverschaffing te Middelburg, dat de werkverschaffing en steunverleening voor deze gemeente dienen te worden stop gezet van 18 Juni tot 12 November 1939. Op voorstel van B. en W. werd besloten om als lid toe te treden tot de Nederland- sche Heidemaatschappij, afdeeling Zeeland, met een jaarljjksche contributie van 2.50. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat plannen bestaan tot opheffing van de wo ningbouwvereniging. Hiertoe is van de woningbouwvereniging een vergadering be legd, welke wegens onvoldoende opkomst niet kon doorgaan. Binnen eenigen tijd zal een nieuwe vergadering belegd worden. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. besloten tot verkoop van een perceeltje grond aan den heer A. Tollenaar in den Noordweg, naast de woning van het hoofd der o. 1. school, voor den bouw van een woning. Op voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten tot opheffing van de zekerheids stelling van den gemeente-ontvanger. Z. h. s. werd op voorstel van B. en W. besloten tot het verleenen van extra-hulp aan werkloozen. 55 komt ten laste van de gemeente en 104 ten laste van het rijk. Hierna werd aan de orde gesteld de re geling van het bouw- en woningtoezicht. Onlangs is een regeling aangenomen, die echter niet in werking is getreden. Hierna is er een schrijven ontvangen van Ged. Sta ten, waarin deze een regeling voorschrijven. De heer Vogelaar vroeg of de gemeen te door deze regeling niet min of meer on der protectoraat komt van de gemeente Goes, waarop de Voorz. antwoordde, dat bij geschillen tusschen Goes en de ge meenten, de commissie optreedt en indien dan nog geen overeenstemming wordt be reikt, dan treden Ged. Staten op. De heer Vogelaar vroeg nog, of de bezwaren, die hier bestaan tegen de huidige regeling, niet in Goes bestaan, waarop de Voorz. antwoordde, dat Goes een volledig gesalari eerd ambtenaar heeft. De kosten hieraan verbonden zullen ongeveer 240 bedragen. De heer Van Houdt merkte nog op, dat dit voor de gemeente weer een strop is. De heer Van Velzen vroeg of het nu geheel onmogelijk is om niet aan deze regeling mede te doen, waarop de Voorz. antwoordde, er geen nut in te zien, om af te stemmen, omdat dan toch een regeling wordt opgelegd. De heer Vogelaar sprak den wensch uit, dat de regeling zal voldoen en niet stroef zal werken. De heer Haverhoek zeide, dat in het begin deze zaak zeer nauwkeurig bekeken is. Een aan stelling van een volledig ambtenaar zal voor deze gemeente veel te duur uitkomen, daar dan een ambtenaar zal moeten worden aangesteld, die een salaris verdient, hoog genoeg om van te leven. Spr. bracht voorts een woord van dank aan den burgemeester en den secretaris, voor hun medewerking hieraan verleend. Hierna werd de voorge stelde regeling z. h. st. vastgesteld. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. een wijziging aangebracht in de instruc tie van den gemeente-opzichter en tevens in de salarisverordening. Bij de rondvraag vroeg de heer V o g e - 1 a a r, of reeds voorzieningen zijn getrof fen betreffende verzekering van het per soneel van den luchtbeschermingsdienst. In dien zich een eventueel ongeluk voordoet zal dit voor de gemeente misschien veel kosten met zich brengen. De voorz. zeide, dat deze kwestie reeds onder de oogen gezien is en dat reeds in verbindiijg getreden is met een verzeke ringsmaatschappij. In de volgende vergade- rnig zal aan den Raad waarschijnlijk met de desbetreffende voortsellen gekomen worden. BRESKENS. Gister vergaderde de afd. Breskens van de Ver. voor Ziekenhuisver- pleging in Zeeuwsch-Vlaanderen onder voorzitterschap van den heer J. de Groote in hotel Valk. Aan het jaarverslag ontlee- nen wij het volgende; Een toename van het aantal leden viel te constateerenvoor fonds A van 270293 leden, voor fonds B van 87109 leden. Het ledenaantal voor fonds C bleef onveranderd en wel 59. Het aantal verpleegden in 1938 bedroeg: in klasse A: 12, in klasse B: 4, in klasse C: 2 met een totaal van 167 verpleegdagen. SLUIS. In het raadsverslag der gemeente Sluis, voorkomende in ons blad van 25 Mei staat, dat van de vereeniging van oud-leer lingen aan den landbouwwintercursus een verzoek was ingekomen om subsidie te ver leenen. Men meldt ons thans, dat genoemde vereeniging gelukkig geen enkele subsidie noodig heeft. Wel heeft het bestuur dier vereeniging aan de gemeente Sluis subsidie aangevraagd voor de landbouwschool te Schoondijke, omdat bijna alle gemeenten in West Zeeuwsch Vlaanderen aan deze in stelling bjjdragen verleenen. SLUIS. Donderdag werd de jaarlijksche vergadering van stemhebbende ingelanden van den Olieslagerspolder gehouden in het hotel van den heer M. Sandersde Paauw, onder voorzitterschap van den dijkgraaf C. J. Almekinders Sr. Na opening door den voorzitter, werden de volmachten nagezien en in orde bevonden. De rekening en ver antwoording over 19381939 bedroeg in ontvangst 1058, in uitgaaf 941, goed slot 117. De begrooting voor het dienst jaar van 1 Mei 1939 tot 30 April 1940 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 1006, waaronder 77 voor onvoorzien. Het dijkgeschot werd verminderd me MIDDERNACHTZENDING. In de Bogardzaal te Middelburg werd Donderdag 25 Mei een vergadering gehou den van de provinciale afdeeling Zeeland, van de Ned. Middernachtzending-vereeni- ging. In deze vergadering nam ds. C. B. Ba- vinck, van Soeburg, als secretaris afscheid, wegens zijn vertrek naar Kampen. De voor zitter, ds. J. W. Dippel van Middelburg, roemde den ijver van den aftredenden secre taris en sprak zijn beste wenschen uit bij zijn vertrek. De hoofdschotel der vergadering was de installatie van mr. C. Kousemaker, tot lei der van den arbeid in Zeeland. Bij verhinde ring van den voorzitter, dr. J. Lammerts van Bueren, geschiedde deze door den heer J. N. van Munster, alg. secretaris der ver eeniging te Arnhem. Deze memoreerde de geschiedenis van de Middernachtzending in het algemeen en die vein de afdeeling Zee land in het bijzonder, en stond uitvoerig stil bij den arbeid der laatste jaren. Hij achtte zich gelukkig het woord te mogen voeren tot een man, van wien het hoofd bestuur goede verwachtingen heeft en van wien een goede roep in Zeeland uitgaat. Hij hoopte, dat in mr. Kousemaker de rechte man op de rechte plaats gevonden werd en wenschte hem Gods onmisbaren zegen in zijn arbeid toe. De voorzitter, ds. Dippel, dankte den heer Van Munster voor zijn gevoelvolle woor den en wenschte wederkeerig den heer Kousemaker geluk, in het vertrouwen op een aangename samenwerking. Na deze installatie werden, namens het hoofdbestuur en de afdeeling, woorden van dank gesproken tot de heeren E. C. Brusse van 's-Gravenhage en P. A. van Lint te Rotterdam, die in groote trouw, gedurende de laatste jaren, het werk van de vereeni ging in de afdeeling Zeeland, behartigd hebben. Tot secretaris der afdeeling werd, in plaats van ds. Bavinck, mr. C. Kousema ker te Goes benoemd, terwijl als bestuurs lid werd gekozen: ds. G. Smeenk, Ger. pre dikant te Vlissingen. „Vrederust" Bergen op Zoom. Op 24 en 25 Mei hadden alhier plaats de overgangsexamens en het eindexamen in de geloofsleer voor het verpleegpersoneel. Aan het overgangsexamen van het 1ste naar het 2de leerjaar namen deel 3 broe ders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broeders J. v. d. Leek en C. Stafleu en de zusters A. M. van Alphen, J. Beens, M. Ie Comte, N. Dieleman, J. Koole A. van Liere, E. Meeuwsen, C. Nieuwenhuijse, N. A. M, Slijpen, H. Steutel, P. N. Suurmond, E. M, Tavenier, C. Uijl, J. Uijl en M. Verkerke. Aan het overgangsexamen van het 2de naar het 3de leerjaar namen deel 2 broe ders en 11 zusters. Hiervan slaagden de broeders J. v. d. Ham en K. J. Stoutjesdijk en de zusters T. de Bel, G. C. Geuze, D. A, Koole, S. Lourens, B. Maat, J. C. de Regt, P. J. Vaalburg, C. P. de Vos, A. J. de Weerd. Aan het overgangsexamen in de theologi sche vakken van het 1ste naar het 2de leer jaar namen deel 3 broeders en 14 zusters. Hiervan slagden de broeders J. v. d. Leek en C. Stafleu en de zusters: A. M. van Al phen, J. Beens, M. Ie Comte, N. Dieleman, A. van Liere, E. Meeuwsen, C. Nieuwen huijse, N. A. M. Slijpen, H. Steutel, PN. Suurmond, E. M. Tavenier, C. Uijl, M. Ver kerke en J. Uijl. Aan het overgangsexamen in de theolo gische vakken van het 2de naar het 3de leerjaar namen deel 1 broeder en 9 zusters. Hiervan slaagden broeder K. J. Stoutjes dijk en de zusters: T. de Bel, G. C. Geuze, L. E. Klootwijk, D. A. Koole, J. Koole, S. Lourens, J. C. de Regt, P. J. Vaalburg, en A. J. de Weerd. Aan het eindexamen in de geloofsleer na men deel 4 broeders en 13 zusters. Geslaagd de broeders: E. Beekhof, D. Borst, en A. Spek en de zusters: H. Aarden, K. Baart, W. E. Benckhuijsen, A. E. Goedegebuure, E. Maghielse, D. Mol, H. van Ooyen, D. de Ruiter, P. W. Slager, L. bij de Vaate, A. M. v. d. Visse, A. F. de Visser en J. Vlasblom.. Benoemd als onderwijzer aan de school voor Geref. Onderwijs, Gravenstraat te Middelburg, de heer C. van Moo- lenbroek, thans als kweekeling met acte aan die school werkzaam. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig diploma als scheepswerktuig- kundige de heeren A. Zembch te Goes en H. Hage te Zieriksee beide leer lingen van den cursus ter opleiding van scheepswerktuigkundigen, verbonden aan de Ambachtschool te Middelburg: Geslaagd te Utrecht voor het theore tisch gedeelte hoofdakte der vereeniging van Chr. bewaarschool onderwijzeressen in Nederland mej. N. van Beveren te O o s t- kapelle. Vrijdag heeft notaris Klop in cafe ,,de Kroon" te W i s s e k e r k e, ten ver zoeke van den heer Joh. Buijze publiek verkocht, een hofstede met bouwland gele gen in den Geersdijkpolder. Combinatie perc. i_i2 samen groot 7,91,06 ha (18 gem. 294 roeden) ingeschreven tot een be drag van 24282 in totaal. Kooper A. I. Janse te Geersdijk voor 24285 f 0,50 per ha en gebracht op 5,50 per ha. Tot. gezworene werd wegens periodiek af treden van den heer J. A. de Hullu be noemd diens zoon J. de Hullu. Voor het vestigingsdiploma en het vakdiploma bakker slaagde te Arnhem de heer E. L. van Staveren alhier.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2