Instantine BINNENLAND. ZEELAND. KREYMBORG Neem Het stelt nooit teleur. 't is van »Qaye** MIDDELBURG. Waarom kan Waarborg-Kleeding zoo billijk in prijs zijn? Omdat KREYMBORG zoo scherp CONCURREERT Waarborg-Kleeding alléén bij De stad Petschur door brand grootendeels verwoest. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. 33 opvarenden uit de gezonken duikboot gered (Ingez. Med.) VADER DOODDE KINDJE. Driftig, omdat het schreide. Een 21-jarige man heeft zijn 15 maanden oude zoontje, omdat het in zijn bedje aan houdend lag te huilen, met het hoofdje op zoo hardhandige wijze in het kussen ge drukt, dat het jongetje spoedig daarna is overleden. In dit drama, dat zich dezer dagen af speelde te Amsterdam, heeft de politie on der leiding van commissaris J. C. Kreming, gisteren klaarheid weten te brengen. Aan vankelijk dacht men aan een ongeluk, doch het politieonderzoek wees uit, dat van een ongeluk geen sprake kon zijn. De vader en de moeder, die pas 18 jaar oud is, werden gearresteerd en op het bureau opgesloten. Gistermiddag heeft de vader tegenover den inspecteur D. W. Smits, die den man aan een verhoor heeft onderworpen, een volledige bekentenis afgelegd. Hij was Vrij dagavond uit den militairen dienst met ver lof thuisgekomen en had het kind alleen aangetroffen. Het lag te huilen en het ge schrei maakte den vader zoo boos, dat hij het kindje met het hoofd in het kussen heeft gedrukt tot het geen teeken van le ven meer gaf. Aan zijn vrouw vertelde hjj niets van het gebeurde. Pas later heeft hij haar ingelicht. Hij is opgesloten en zal wegens mishan deling den dood ten gevolge hebbende, voor den officier van Justitie worden geleid. ALGEHEELE OPENSTELLING DENATURATIE KLEIAARDAPPELEN. ZEEUWSCH PROFETENBROOD en dan het echte. M. PE TERSE, WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: iets koeler overdag, gedeelte lijk bewolkt, droog weer, meest matige N. tot N.O. wind. UKKEL: matige wind uit N. richtingen, over het algemeen schooit en zacht weer. Vrij 26 Mei. Zon op: 4 h 53; onder 21 h 02; licht op: 21 h 32; maan op: 13 h 17; onder: 1 h 33; V.M.: 2 Juni. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 25 6.38 19.00 12.56 Vrijdag 26 7.43 20.08 1.40 14.02 Zaterdag 27 9.01 21.27 2.54 15.25 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 Patissier, Hofleverancier, Middelburg. I min. vroeger, Veere 38 min. later. S (Ingez. Med.) springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: MUTATIES BIJ DEN RIJKS WATERSTAAT. Benoemd tot machineschrijver in vasten I dienst te Middelburg, de heer J. S. Löwensteyn aldaar, overgeplaatst van Mid delburg naar Sas van Gent de heer Gillis Catsman, brugknecht in vasten dienst bij het kanaal van Terneuzen. Donderdag Vrijdag Zaterdag 25 26 27 Mei. Hoogwater. 8.31 20.56 9.30 21.57 10.39 23.09 Laagwater. 1.41 14.01 2.39 15.10 3.52 16.32 Spoorweg-ingenieurs bezoeken Walcheren. Hedenmorgen te elf uur kwam alhier een extratrein aan, waarin een aanttal deel nemers aan het internationaal congres van spoorweg-ingenieurs, dat in Den Haag bij een is. Zij maakten met hun dames een tocht naar Walcheren. Onder leiding van gidsen van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft het uit 85 personen bestaande internationale gezelschap o.a. het Stadhuis bezichtigd. Daarna werd in De Abdij de lunch gebruikt, waarna een autotocht door Walcheren werd gemaakt met een tea in De Dolfijn te Dom burg en als slot een diner in Britannia'te Naar wij van bevoegde zijde vernemen, I Vlissingen. heeft de minister van economische zaken I Hedenavond om 9 uur vertrekt het ge- I besloten, dat met ingang van Dinsdag 30 I zeischap weer per extratrein naar Den Mei wederom gelegenheid kan worden ge- I Haag. FINANCIEELE BERICHTEN. R. Koole en Zoon's Bank N.V. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van R. Koole en Zoon's Bank N.V. te Zieriksee werden de balans en winst- en verliesrekering per 31 December 1938 goedgekeurd en het di vidend vastgesteld op 4 procent. De heeren G. J. Jöbsis en A. C. van der Have werden tot commissaris gekozen. Het voorstel tot statutenwijziging werd aangenomen. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3 99 Zeeuws. Hyp. B-3% 97%- Cities Service Cy. P. 1958 5 52%54 A Amsterd. Bank 117117 A Ned. Gist- en Spiritusf. 390389 A De Schelde N.B. 39—40% C Am. Smelt en Ref. 31%32 A Houth. Alberts 90 C Chesapeake en Ohio 24%25 C Pref. Kansas City South 12%12% C Union Pac. Rr. 72%72% Ned. 38 1000-3 96%—96% O. Indië 37 1000-3 94%—93% Engeland 1960-90 4 77% A Koloniale Bank 163167% A N.I. Hbk. 600 123—125 C Ned. H.M. 1000 128%—125% A v. Berkels Pat. 46% C Calvé-Delft 86—87 A Lever-Bros en Unilever 129%130%-31% A Philips Gem. B. afg. 185%—191%-94 C Am. Car en Foundry 16%16%-% C Anaconda Cop. 18%-18%-% C Bethlehem St. 40%42%-% C Int. Nickel Cy. 35%34%-% C Kennec Copper 23%24% C Rep. Steel 11%—12%-% C U. States St. C. 24%—36-35% C North Am. Cy. 15%16% A Kon. Petr. Mpij. 301%—305%-07% C Contin. Oil Cy. 16%—17% C Phillips Petr. Comp. 26%—27% C Shell Union O.C. 8%8% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-% A Ned. Scheepv. U. 114%—114%-15.% A H.V. Amsterdam 412417%19% A Java Cultf Mij. 205204 A N.I. Suiker U. 229%228-27 A Deli Batavia 139%140%-42% C Deli Mij. 1000 184%—186%-88 BEURSTHERMOMETER DONDERDAG KoninkL Markt Philips HVA Tabfik Amerika Unilever Rubber Obl.Markt Schepen (Wettig gedeponeerd. - A Senembah 156%158% C Baltimore Ohio 44% C Southern Pac. Cy. 10%—10%-11 A Southern Rlw. 11%11% A Amst. Rubber C. 183%187%-90 A Deli-Bat. Rubber 132%135-36 A Hessa Rubber 84%87% A Serbadjadi S.R. 84%86 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8 71% 8.72% Londen 74.70 74.70 Parijs 4.93% 4.93% Brussel 31.70 31.71 New-York 1.86 1.86% geven tot denaturatie van de aan de eischen aardappelen van de rassen Zeeuwsche bon te, Zeeuwsche blauwe en roode star, zoo- mede van de aan die eischen voldoende goedgekeerde pootaardappelen van de ras sen Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe. De denaturatievergoeding voor deze aard- appelen zal 1.75 per 100 kg bedragen. (Ingez. Meded.) Overste Berghuijs onderscheiden. Luitenant-kolonel G. Berghuijs, die he denmorgen naar Den Haag vertrok na on- geveer 15 jaar aan het hoofd der S.D.O.A. te hebben gestaan, is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. DE HEER EN MEVROUW BERGHUIJS VERTROKKEN. Gisterenavond hebben de heer en me vrouw Berghuijs in het gebouw van de school der S.D.A.O. aan het Molenwater ge legenheid gegeven afscheid van hen te ne men. Hiervan hebben verschillende autoritei-, de helft verwoest. Onder andere werden I ten en andere personen, die in de afgeloopen doen aanbrengen, het stadhuis, twee banken, de stedelijk? I 6 jaar met de vertrekkenden in aanraking apotheek, twee hotels, de bioscoop en kwamen, gebruik gemaakt. Hedenmorgen met den trein van 7.58 verliet de tot kolonel bevorderde en tot in specteur der militaire administratie be- De stad Petschur in het Zuidoosten van Estland is door een geweldigen brand voor RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal Woensdag 31 Mei a.s. des middags te twee uur in open bare vergadering bijeenkomen. Verwarming vakschool. Door het Bestuur van de vakschool voor meisjes werd den wensch te kennen gege ven, het gebouw te voorzien van centrale verwarming. De kosten zullen plm. 6100 bedragen. De minister gaf hiertoe reeds zijn machtiging. B. en W. stellen den Raad voor, onder bepaalde voorwaarden, o.a. ver hooging der huursom, deze verwarming te talrijke pakhuizen een prooi der vlammen. Door een feilen wind werden de vonken ongeveer anderhalve kilometer meege voerd waardoor in twee dorpen onder de rook van de stad eveneens groote bran den ontstonden. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, alleen weet men, dat deze is uit gebroken in een houten loods, welke dienst deed als lompenpakhuis. VERTERINGEN LEDEN STEM- BUREAUX. Gevolg gevende aan den wensch, naar voren gebracht in den Raad van 21 April noemde met zijn echtgenoote Middelburg, I '39, hebben B. en W. zich gewend tot Gede- uitgeleide gedaan o.a. doo rofficieren en I puteerde Staten met de vraag, alsnog goed- AFLOOP VERKOOPINGEN. T enoverstaan van notaris J. C. Kram werd voor mej. de Wed. F. Burger in de herberg van A. Korstanje te Wemeldinge publiek verkocht 15 perceelen bouwland, gelegen in de gemeente Wemeldinge en K a p e 1 1 e. Perc. 1. Bouwland, aan den Hovyweg al daar, groot 0.6.8.60 ha of 1 gem. 224 r. Kooper W. van Stel Jacz. voor 9.10. Perc. 2, bouwland, aan den Oostelijken Kanaalweg nabij den Hovyweg, groot 0.51.60 ha (1 gem. 94 r.) Kooper dezelfde voor 874. Perc. 3. bouwland, aan den O. Kanaal- weg, groot 0.65.24 ha (1 gem. 199 r.) Koo per W. Kole Jz. voor 1330. Perc. 4. Bouwland, naast perc. 3, aan den O. Kanaalweg, groot 0.54.60 ha (1 gem. 117 r.). Kooper dezelfde voor 1212. Perc. 5, bouwland, in den Snoodijk- of Verderfpolder, groot 0.36.20 ha (276 r.). Kooper Jac. van Stel Wz. voor 920. Perc. 6. Bouwland, in den Sno:dijk- of Verderfpolder, groot 0.42.20 ha (1 gem. 23 r). Kooper de Diaconie Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge voor 760. onderofficieren van de school. Gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht. Bij besluit van den Raad dd 28 December 1938, werd besloten om de gemeente te keuring te hechten aan het doen van uitga ven terzake van door de leden der stembu- reaux te maken verteringen. B. en W. heb ben daarbij erop gewezen, dat genoemde leden, die van half acht des voormiddags tot ongeveer acht uur des namiddags ge noodzaakt zijn om in het stembureau aan wezig te zijn, naast een vergoeding voor doen toetreden tot een door Gedeputeerde I tijdverlies, als zoodanig een presentiegeld is Staten ontworpen gemeenschappelijke re geling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht op Zuid-Beveland. Tegen gemeld ontwerp zijn evenwel van de zijde van verscheidene der „overige ge- aan te merken, recht hebben op twee maal tijden, koffie, thee en sigaren, zooals vroe ger steeds van gemeentewege werden ver strekt. Onder dagteekening van 5 Mei j.l. ant- meenten" d.z. de gemeenten op Zuid-1 woordden Gedeputeerde Staten hierop, dat Beveland met uitzondering van Goes I zij geen termen aanwezig achten om te be- bezwaren naar voren gebracht, hetgeen tot I vorderen, dat wijziging wordt gebracht in gevolg had, dat Gedeputeerde Staten deze zaak opnieuw onder de oogen hebben ge zien, waarbij de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland haar medewerking heeft verleend. den voor de vergoeding aan stembureaule den, inclusief verteringen, algemeenen norm van 4 per lid en per verkiezing. Slaan we een blik terug, dan blijkt, dat in vroegere jaren steeds de kosten van ver teringen voor de stembureauleden door de De uitslag dezer bemoeiingen is geweest, I gemeente zijn gedragen, doch dat er van de dat Gedeputeerde Staten een nieuwe ont- werp-regeling hebben samengesteld. In het kort samengevat komen de aangebrachte wijzigingen neer op het volgende: a. de omschrijvng van hetgeen het bouw en woningtoezcht omvat is eenigszins ver duidelijkt; b. nader is omschreven wat onder „bouw vergunning" wordt verstaan; c. de kostenverdeeling is eenigszins an ders geregeld. Aanvankelijk was nl. be- toekenning van presentiegeld voorheen nimmer sprake is geweest. Dit werd pas in gevoerd bü Raadsbesluit van 27 Augustus 1925 en wel op een bedrag van 5 per dag, hetwelk bij Raadsbesluit van 15 Februari 1935 tot 4 werd gereduceerd. Er blijven thans twee wegen open, n.l. öf het presentiegeld handhaven en het ver strekken van verteringen afschaffen, öf het presentiegeld doen vervallen en wederom, gelijk tot de verkiezing van 19 April jl Perc. 7. Bouwland, in den Snoodijk- of I paald, dat alle „overige gemeenten" aan I steeds gebruikelijk is geweest, van gemeen- Verderfpolder, groot 0.48.50 ha (I gem. 70 r.). Kooper de Diaconie der Ned. Herv. Kerk voorn, voor 1000, Perc. 8. Bouwland, in den Oosthoek aan den Bonzijweg, groot 0.71.50 ha (1 gem. 247 r.) Kooper dezelfde voor 979 provicioneel. Perc. 9. Bouwland, naast perc. 8, aan den Bonzijweg voorn., groot 0.47.10 ha (2 gem. 102 r.). Kooper dezelfde voor 1001. Perc. 10. Bouwland, naast perc. 9 aan den Bonzijweg, groot 1.17.30 ha (3 gem.). Koo per dezelfde voor 1000. Combinatie der perceelen 8 tot en met 10, tezamen groot 2.81.10 ha (7 gem. 49 r.) Kooper P. van Oosten Cz. voor 1040. 1300 Perc. 11. Bouwland, aan den Lampe weg groot 0.61.90 ha (1 Gem. 173 R.). Koo per P. J. J. Dekker Wz. voor 920. Perc. 12. Bouwland, aan den Lampe weg groot 1.14.87 ha (2 Gem. 278 R.) Kooper P. J. J. Dekker Wz. voor 1300. Perc. 13. Bouw land, aan het Eijdijkswegje te Kapelle, groot Q.79.00 ha en een perceel groot 0.85.79 ha tezamen gorot 1.64.79 ha (4 Gem. 60 R.) Kooper denzelfden voor 1050. Perc. 14. Bouwland, nabij het Biezewegeling te Kapelle, groot 0.84.90 ha (2 Gem. 49 R.) Kooper K. P. L. Dominicus voor 1160. Perc. 15. Bouwland, naast perceel 14, nabij het Boezewegeling te Kapelle, groot 1.31.40 ha (3 Gem. 105 R.) Kooper C. Burger Fz. Wilhelminapolder, voor 1160. Koopers wier woonplaats niet is vermeld wonen te Wemeldinge. De koopers betalen voor onkosten en rechten 7% pet. plus 25. De grondbelas ting en jachtrente van 1 Januari 1940 af. Goes zouden betalen een vergoeding van 0,10 per inwoner. Hiertegen werd be zwaar gemaakt van de zijde der gemeen ten, waar zeer weinig gebouwd wordt. De bepaling is daarom veranderd in dien zin dat een totaal bedrag van 0,10 per in woner van Zuid-Beveland uitgenomen Goes blijft gehandhaafd, doch dat hier van 0,05 per inwoner wordt betaald als vast bedrag, terwijl het restant wordt omgeslagen over de verschillende gemeen ten naar verhouding van de over het af geloopen jaar verleende bouwvergunningen. d. De commissie van advies, die aanvan kelijk als facultatief gedacht was, wordt thans imperatief voorgeschreven. Ook is een betere regeling getroffen voor de ver deeling der zetels in die commissie over de verschillende gemeenten. Tenslotte is de taak der commissie en haar wijze, van werken uitvoeriger omschreven. Uit het bovenstaande blijkt, dat de rege ling niet onbelangrijk is verbeterd, zonder dat het principe waarop zij berust, is los gelaten en zonder dat de financieele ver houding in dezen met de „overige gemeen ten" in voor Goes nadeeligen zin is veran derd. Tenslotte hebben Gedeputeerde Staten zich vereenigd met een door de Vereeni ging van Burgemeesters en Secretarissen samengesteld ontwerp van een door com missie van advies vast te stellen reglement voor haar werkzaamheden B. en W. geven den Raad in overweging tewege zorgen voor de noodige ververeshin- gen. B. en W. meenen dat de meeste stembu reauleden aan het laatste de voorkeur ge ven, al ware het enkel uit overweging, dat zij daardoor ontheven worden van de moei te om zelf voor het laten komen van hun verteringen te zorgen. Mitsdien stellen zij den Raad voor om over te gaan tot intrek king der verordening, regelende het presen tiegeld, te genieten door leden van stem- bureaux, vastgesteld en gewijzigd bij boven aangehaalde Raadsbesluiten. DE SCHIPBRUG TERUG. Van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland ontvingen B. en W. het volgende schrij ven; Hiermede heb ik de eer Uw College te be richten, dat de draaibrug over het kanaal door Walcheren te Middelburg omstreeks 20 Mei weder in gebruik is genomen, zoodat in den loop van de week van 22 tot 27 Mei de als hulpbrug ingelegde schipbrug weder naar het Marinedok te Vlissingen zal wor den vervoerd en aldaar weder voor 1 Juni a.s. zal worden ingelegd. Zeer tot mijn spijt heeft de .afwezigheid van de schipbrug te Vlissingen vrij veel lan ger geduurd dan oorspronkelijk is voorzien, in hoofdzaak vindt zulks zijn oorzaak in de Ik moge bij de terugkeer van de schipbrug te Vlissingen Uw College wel mijn groote erkentelijkheid en waardeering betuigen voor het met betrekking tot het gebruik van de schipbrug te Middelburg door U ingenomen ruime standpunt en de ten deze verleende medewerking. STEEDS MEER HUIZENBOUW. B. en W. stellen den Raad nog voor, om aan den heer Joh. Loois Hzn. q.q. alhier te verkoopen 289 m2 grond, liggende aan de Paul Krugerstraat, tegen een koopsom van 3984. Examens. Voor het diploma ziekenverpleging A. alhier afgenomen, zijn nog geslaagd de da mes P. Brouwer, P. van der Kooy, C. M. van der Laan en P. Suurmond, allen al hier. UITGEHOLDE BOOMSTAMMEN OPGEGRAVEN. VERE. Zoo bij tijd en wijle komen diver se dingen uit den grond, die daar reeds ja ren, soms eeuwen, in geborgen zijn. Opgra vingen voor rioleering en waterleiding zijn daarbij belangrijke bezigheden en bieden veelal goede kansen. Zoo ook hier. Zijn reeds in den loop van de laatste twee jaren talrijke kleine dingen te voorschijn geko men, thans is in de Wijngaardstraat een niet onbelangrijke vondst gedaan. Bij de op graving voor de waterleiding zijn in die straat twee gave uitgeholde boomstammen, met een lengte van vier meter ieder, uit den grond gehaald. De stammen hadden een uitholling met een middellijn van on geveer 12 cm en hebben ongetwijfeld als primitieve aan- of afvoerbuizen dienst ge daan. Ze lagen op een diepte van bijna een meter en pasten in elkaar door middel van een puntvormig afgeslepen uiteinde. De stammen zijn van eikenhout en twee ervan zijn opgehaald. Wij vernamen van den op zichter der werkzaamheden, dat er nog meer dergelijke stammen op die plek liggen, doch dat deze een andere richting uitliggen dan gegraven moet worden, weshalve men ze ter plaatse heeft laten rusten. De moge lijkheid van een zeer ouden watertoevoer of misschien nog eerder een systeem van rioolbuizen schijnt niet uitgesloten, hoewel het voorshands moeilijk zal zijn dit te be wijzen. Minder kans maakt de veronder stelling, dat men hier te doen heeft met een watertoe- of -afvoer van een bedrijf (bierbrouwerij of zooiets), dat vroeger hier geweest kan zijn, gezien het feit, dat ook een dwarsliggend buizenstel aanwezig is Van dé vondst is kennis gegeven aan de autoriteiten. Wellicht kan één stam naar het Zeeuwsch Genootschap en één naar het stadhuismuseum verhuizen. VERE. Naar wij vernemen, zullen de verkiezingen voor den gemeenteraad alhier plaats vinden op 14 Juni. De volgorde der candidaatlijsten is als volgt: A. Rev. en Chr. Hist., die bij voorkeur zijn geplaatst en daarna bij loting zijn aangewezen de Vrije Rechtsche Lijst A. P. Wouters jr., de Vrijz. Democraten, de Lib. Staatspartij en tensoltte Neutrale Arbeiders Partij. Het mankeert ons in Vere nog aan één partij in welk geval wij de kans hadden, dat iedere partij één zetel in den Raad had. KLOETINGE. De heer F. N. H. Gurck voorheen secretaris van deze gemeente thans te Eibergen, is benoemd tot burge meester van Everdingen en Hagestein. OUDELANDE. Woensdagmiddag verga derden de ingelanden van het waterschap Baarland in het café van Gez. Lous, onder voorzitterschap van dijkgraaf P. van Win gen. Tegenwoordig of vertegenwoordigd waren 41 ingelanden. Besloten werd om De overige 26 zeelieden zijn omgekomen. De redding van de opvarenden van de nabij White-Island gezonken Amerikaansche duikboot „Squalus" is met groote moeilijk heden gepaard gegaan. Men weet, dat de •duikboot tijdens een oefening in 73 m diep water zonk. Had men aanvankelijk hoop, dat alle 59 opvarenden zouden kunnen worden gered, het blijkt thans dat 26 hun ner doordat water in eenige gedeelten van de boot is binnengedrongen, om het leven zijn gekomen. De redding van de overige 33 personen is kunnen geschieden met een duikerklok. De „Falcon", een schip dat speciaal is uitgerust voor het redden van onderzeeërs liet de duikerklok zakken en op deze wijze konden de overlevenden uit de duikboot worden gehaald. Vier maal is de duikerklok naar beneden gegaan. De eerste maal werden zeven opvarenden van de „Squalus" boven gebracht, de twee de maal negen en de derde wederom ne gen zeelieden. Toen de duikerklok voor de vierde maal was neergedaald en de laat ste acht overlevenden de duikboot hadden verlaten, geraakte de klok bij het naar boven halen 45 meter onder de oppervlakte vast, doch na koortsachtigen arbeid kon den duikers het toestel losmaken. Vier uur lang zaten acht mannen opeenge drongen in de klok. Zij ademden een syn thetisch mengsel van zuurstof en helium in. Het vlootcommando heeft order gege ven, dat de duikers het werk heden bij het aanbreken van den dag moesten her vatten, om te trachten de lijken boven te brengen. De slachtoffers bevonden zich in het achterste deel van 'de boot toen de ramp geschiedde. omstandigheid, dat de aannemer het werk een nieuwe regeling als voorgesteld te I aan de draaibrug niet op den oorspronkelijk den oud-wegwerkers D. de Leeuw te Oude aanvaarden. vastgestelden tijd heeft kunnen opleveren, lande en J. den Herder te Baarland een De strijd in het Verre Oosten. JAPANSCH OFFENSIEF TEN N.O. VAN HANKAU ZOU MISLUKT ZIJN. Het Japansche offensief in het dal van de Han, ten N.O. van Hankau, is volgens Chineesche frontberichten uitgeloopen op een vlucht van de Japanneezen. Na een Chineeschen tegenaanval waren de Japan neezen genoodzaakt, zich van Tsaoyang in Z.O. richting naar Anle terug te keeren. De Chineesche strijdkrachten verklaren de reeks van successen der vorige week te hebben voortgezet en gisteren, na ge vechten, die den geheelen nacht duurden, de ommuurde stad Soeihsjen te zijn bin nengedrongen. De Chineesche troepen staan onder bevel van generaal Litsoeng- jen, den befaamden Kwangsi generaal, aan wien voor een groot deel de Chineesche overwinning te Taiertsjwang te danken was. Er wordt op het oogenblik hevig ge vochten in het Tahoen gebergte, waar de Chineezen zich krachtig verschanst heb ben. Fransch schip door Japanschen torpedojager aangehouden. Van Fransche zijde wordt te Sjanghai vernomen, dat een Japansche torpedojager het Fransche s.s. „Aramis" op 17 mijl van Hongkong gedwongen heeft te stoppen. Een aantal opvarenden van het oorlogs schip begaf zich aan boord van de Fran sche boot om, na inzage van de scheeps papieren, weer te vertrekken. De „Ara mis" heeft daarop haar reis naar Sjang hai voortgezet. jaar lij kschen pensioentoeslag te geven van De rekening dienstjaar 1938 1939 werd goedgekeurd met een bedrag aan ontvang sten van 60.034 en aan uitgaven van 55.683, batig saldo 4351. De begrooting werd goedgekeurd met een gelijk bedrag aan ontvang en uitgaaf groot f 30.421, onvoorzien 967. Het dijkgesehot bleef hetzelfde als vorige jaren. Het Zuidwegje zal over een lengte van 611 meter worden begrint. Het bestuur werd gemachtigd om zoo noodig twee perceelen weiland te egali- seeren. Een'voorstel van het bestuur om lid te worden van de afd. Zeeland der Neder Heide Mij. werd niet aangenomen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2