MIDDELBURGSCHE COURANT CGOESCHE COURANT) Accoord tusschen Londen en Moskou thans vrijwel gereed. Koningin Wilhelmina en Koning Leopold te Luik. Familie-drama te Haarlem. Dantzig's antwoordnota's aan Polen. Vier landbouwers bij auto-ongeluk omgekomen. Chamberlain heeft het gister in het Lagerhuis meegedeeld. Londen aanvaardt het standpunt van Moskou Man vermoordt zijn vrouw en tweejarig kind en doet daarna een poging tot zelfmoord. Vrouw verbrand te Harderwijk Terugtrekking van Poolsche ambtenaren geëischt Nieuwe incidenten. Het vertrek uit Brussel. De aankomst te Luik. Zondag zullen de eerste afdeelingen Italianen uit Spanje vertrekken. Twee landbouwers en de chauffeur levensgevaarlijk gewond. Hun auto reed in volle vaart tegen boom. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg er> Goes 18 ct. J5 NUMMER 122. DRIE BLADE». DONDERDAG FjTV» 1 25 MKT 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. BagsasaM&MraHKraTffKBmwnw mm. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. De Engelsche minister-president Cham berlain heeft gistermiddag in het Lagerhuis medegedeeld, dat na de besprekingen van Halifax te Parijs en Genève alles thans duidelijk is geworden. Spr. had alle reden te hopen, dat het als resultaat van de voorstellen, welke de regeering thans kan doen ter zake van de voornaamste kwes ties, mogelflk zal zijn spoedig volledige overeenstemming met Sovjet-Rusland te verkrijgen. Er moeten nog steeds eenige punten worden opgeklaard, doch spr. ge loofde niet, dat deze aanleiding zullen geven tot ernstige moeilijkheden. Chamberlain hoopt, dat het na het Pink sterreces mogelijk zal zijn een vol ledig verslag te geven van de overeenkomst, wel ke, naar hij vertrouwt, dan bereikt zal zijn. De verklaring van Chamberlain was een antwoord op een vraag van Attlee ten aanzien van de Engelsch-Russische betrek kingen. Reuter 'meldt uit Londen: In overeen stemming met de door Chamberlain in het Lagerhuis gedane aankondiging, ver neemt de diplomatieke correspondent van Reuter, dat door bemiddeling van den Britschen ambassadeur te Moskou binnen kort aan de Sovjet-regeering een mede- deeling zal worden overhandigd, welke neerkomt op aanvaarding van het prin- cipieele Russische voorstel tot het sluiten van een Britsch-Fransch-Russisch verbond van wederzijdschen bijstand. Op grond van dit verbond zou in alle gevallen, waar in een der partijen een slachtoffer van agressie te hulp komt, op onmiddellijken bijstand van de andere partijen gerekend kunnen .worden. Havas meldt uit Parijs: Gisteravond was men ook te Parijs van meening, dat over eenstemming tot stand is gekomen over de essentieele kwestie, die den grondslag vormt van de Engelsch-Fransch-Russische onderhandelingen. Het Britsche kabinet heeft in zijn vergadering van gistermiddag in beginsel goedkeuring gehecht aan een accoord tusschen Frankrijk, Engeland en Rusland tot rechtstreekschen bijstand aan elkander. De deskundigen van het Foreign Office gaan een formule uitwerken, waar in dit accoord vastgelegd wordt. Deze formule zal zoo spoedig mogelijk onge twijfeld reeds heden, Vrijdag aan de Fransche regeering worden voorgelegd Wanneer de tekst opgesteld zal zijn in Parijs en Londen, zal Seeds, de Engelsche ambassadeur te Moskou hem aan Molotof overhandigen, terwijl Bonnet er mededee- iing van zal doen aan den Russischen am bassadeur te Parijs, die door zijn regeering gemachtigd is de onderhandelingen te Parijs te voeren. In Fransche diplomatieke kringen denkt men, dat het Engelsch- Fransch-Russische accoord zeer snel zijn definitieven vorm zal kr ij gen, misschien zelfs reeds voor Ret ein de van deze week, of an ders in het begin van de volgende week. Het accoord, zoo verduidelijken de genoemde kringen, zal ingevoegd worden in het geheel der pac ten, die een gecoördineerd systeem opstel len van gelijke wederkeerige verplichtin gen tot verzet aan agressie of iedere po ging tot overheersching in Europa. VOLDOENING IN DE BRITSCHE PERS. De aankondiging van Chamberlain, dat de onderhandelingen met de Sovjet-Unie weldra met succes bekroond zulfen wor den, is aanleiding tot voldaan commen taar in de Britsche pers van alle richtin gen. De „Times" zegt, dat het getuigt voor de diplomatieke bekwaamheid der onder handelaars, dat reeds een zoo groote over eenstemming van opvattingen bereikt is, en bovenal bewijst dit, dat een sterke ge lijkheid van doelstelling de onderhandelen den tot elkander heeft gebracht. De „Daily Mail" schrijft, dat het verdrag met Rusland het vredesfront van Halifax zal afronden. De aankondiging, dat een Brftsch- Fransch-Russisch verdrag eindelijk in zicht is, zal met verlichting zijn vernomen, schrijft de „News Chronicle". De „Daily Herald" zegt, dat deze aan kondiging verreweg het meest geruststel lende nieuws sedert langen tijd is e n dat de verbetering in den Europeeschen toesta nd waartoe zij zal leiden, dn- metelijk is!! Hore Belisha naar Rusland? Een Parijsch blad, de „Jour" meldt uit Londen: „Wij meenen te weten, dat Hore Belisha,. de Engelsche minister van oorlog, voornemens is met deskundigen vein het minsterie van oorlog een bezoek aan Rus land te brengen, om zich in verbinding te stellen met de leiders van het Sovjet- leger en kennis te nemen van de waarde en de organisatie van het Russische le ger." De Duitsche pers geprikkeld. Havas meldt uit Berlijn: De Duitsche pers toont zich zeer geprikkeld door de ver wachte overeenstemming tusschen Enge land en Rusland. In hun commentaar op de aankondiging van Chamberlain spre ken de bladen van „een capitulatie voor Moskou." De „Lokal Anzeiger" schrijft: „Uit deze verklaringen volgt, dat de Britsche re geering voornemens is Moskou nieuwe voorstellen te doen op den grondslag der besprekingen te Genève. Dit zoogenaamd nieuwe plan schijnt een teruggrijpen op de Fransche compromisformule te betee- kenen. Het Britsche kabinet heeft gister morgen een besluit in dien zin genomen. Zoo voltrekt zich de capitulatie der Brit sche regeering en het opgeven van de on afhankelijke politiek." Het blad keert zich verder tegen ieder bijstandspl'an, dat het „eenbrutale en duidelijke omsingeling van Duitschland" noemt. Terwijl het drama in de Hertzogstraat, waarbg een 25-jarige verzekeringsagent om het leven is gekomen, nog versch in het geheugen ligt, heeft zich thans opnieuw in Haarlem-Noord een afschuwelijk drama af gespeeld. In den afgeloopen nacht heeft n.l. de 33-jarige electricien, C. G., in zijn woning aan de Kaninefatenstraat eerst zijn 26-jarige vrouw en daarna zijn twee jarig dochtertje met een beitel vermoord. Daarna poogde hij zichzelf van het leven te berooven, hetgeen echter mislukte. Omstreeks hall een werden omwonenden gewekt door hulpgeroep in de stille straat. Ilet bleek, dat de kostganger van G., de 36-jarige H„ in nachtgewaad naar buiten was gesneld om hulp te halen, daar G., na een woordenwisseling, zijn vrouw met een beitel te lijf was gegaan. H„ die in een ka mer naast die van het echtpaar slaapt, was door het tumult wakker geworden en had de vrouw te hulp willen snellen. Toen G. zich echter ook tegen hem keerde, was H. naar buiten gehold. In zijn haast had hij echter de voordeur in het slot geslagen. Door zijn geschreew ontwaakten de buren en één hunner, de heer W„ trachtte zich toegang tot de woning te verschaffen. Hij moest daartoe een ruit inslaan, waarbij hij zich ernstig aan de rechterarm verwondde. In het portaal onder aan de trap vond hij de vrouw van G„ badende in haar bloed. G., die door het dolle heen was, stak en sloeg haar met een beitel. Door de kwetsuren aan zijn arm was de heer W. echter niet in staat G. te overmeesteren, en omdat G. ook hem te lijf wilde gaan, moest hij wel reti- reeren. Inmiddels was de politie gewaarschuwd en toen deze arriveerde, ging men opnieuw de woning binnen. Het bleek, dat de vrouw van G. ten gevolge van de steken en de slagen met den beitel en het groote bloed verlies reeds was overleden, zoodat genees kundige hulp niet meer mocht baten. Op de slaapkamer deed men nog een gruwe lijke ontdekking. Met den beitel, waarme de hij zijn vrouw van het leven had be roofd, had G. ook zijn tweejarig dochtertje geslagen en gestompt, waardoor de kleine vrijwel direct dood. moet zijn gewest. Ver volgens had hij zichzelf met den beitel in het onderlichaam gestoken en was, met het lijkje van zijn kind in de armen ge klemd, op bed gaan liggen. Nadat zijn wonden door een dokter wa ren verbonden, werd G. naar het St. Eli sabeth gasthuis overgebracht. Men vrees de aanvankelijk voor zijn leven en daarom werd hem terstond een verhoor afgenomen. Hieruit bleek, dat G. Zaterdag j.l. uit het ziekenhuis was ontslagen, waar hij een blindedarmoperatie had ondergaan. Hoe wel de geneesheeren hadden verklaard, dat hij geheel genezen was, meende G. echter, ongeneeslijk ziek te zijn. Dit idee-fixe be- heerschte voortdurend zijn gedachten, en gisteren besloot hij zijn vrouw en kind van het leven te berooven, om daarna zelfmoord te plegen. Reeds gisterenmiddag had hij den beitel van den zolder gehaald, welke hij als werktuig bij zijn afschuwelijk plan wilde gebruiken. G., die reeds geruimen tijd werkloos is, staat in de straat waar hij thans vier jaar woont, als stug en onvriendelijk bekend. Hij bemoeide zich nooit met iemand. De lijken der beide slachtoffers zijn naar het St. Elisabeth ziekenhuis overgebracht, waar dr. Hulst uit Leiden de sectie zal verrichten. Gistermorgen is te Harderwijk de be jaarde weduwe H„ wonende in de Honde gartstraat, in brand geraakt en aan de ge volgen overleden. De vrouw, die met haar 25-jarigen zoon samenwoont, begaf zich gistermorgen om ongeveer half zeven naar de keuken. Plot seling hoorde de zoon, die nog in bed lag, zijn moeder hevig gillen. Toen hij in de keu ken kwam, vond hij haar in vlammen ge huld. Met behulp van een emmer water zag hij kans het vuur te dooven. Zijn moeder was echter reeds met zooveel brandwonden overdekt, dat de behandelende geneesheer overbrenging naai' het ziekenhuis noodza kelijk achtte. Gistermiddag is zij daar aan de bekomen verwondingen overleden. Het D.N.B. meldt uit Dantzig: De persdienst van den Senaat deelt me de: De regeering van Dantzig heeft gister aan de diplomatieke vertegenwoordiging van Polen twee nota's overhandigd als ant woord op de Zondagavond ontvangen Pool sche nota's. In de nota's der regeering van Dantzig worden, aan de hand van de tegelijkertijd ter kennisneming overhandigde definitie ve politie-rapporten over de gebeurtenis sen te Kalthof de van Poolsche zijde gege ven lezing van het incident, zoomede de daaruit geconcludeerde reactie en de ei- schen van Polen aan de regeering van Dantzig met kracht afgewezen. Daarenboven wordt uitdrukking gegeven aan de verwachting, dat legatieraad Per- kowski, de Poolsche hoofdinspecteur der douane Swida en dr. Sziller, die door het vermoorden van den 'burger van Dantzig, Grübner, ernstig zijn gecompromitteerd, van hun functies worden ontheven, daar van de regeering van Dantzig niet kan verwacht worden, dat zij verder met deze heeren zal samenwerken. Zooals bekend, aldus de mededeeling, hadden de drie genoemde heeren, die diplo matieke voorrechten genieten, zich Zater dagavond zonder eenige aanleiding zwaar gewapend met legerpistolen naar Kalthof begeven. Zij hebben een dezer legerpistolen aan hun chauffeur gegeven en zich aldus tot medeplichtigen gemaakt van de mis daad. Het zou hun natuurlijke plicht zijn geweest zich na de daad om den gewonde te bekommeren en den dader te laten ar resteeren. In plaats daarvan zijn zij niet alleen op de vlucht gegaan, doch hebben zij zich zelfs schuldig gemaakt aan de begunstiging van de misdaad, doordat zij den dader op een uit Dirschau aangekomen locomotief mede namen en op Poolseh gebied in veiligheid brachten. Warschau vat de nota's op als een propaganda-instrument. Het P.A.T. meldt uit Warschau: Omtrent de nota van den Dantzigschen Senaat aan Warschau doet men hier opmerken, dat de Senaat meent de terugroeping te kun nen eischen van den vice-commissaris-ge- neraal van Polen evenals van zekere leden van het personeel van het commissariaat. Nu geeft de Senaat voor, met een propa gandistisch doel, vergeten te hebben dat de Poolsche commissaris-generaal in Dantzig, krachtens het statuut der vrije stad, de Poolsche regeering vertegenwoordigt. Bij gevolg is hij geen diplomatieke vertegen woordiger in de gewone beteekenis van het woord. Dezelfde overwegingen gelden ten aanzien van het personeel, dat onder dert commissaris-generaal staat. De nota van den Senaat wordt dus te Warschau opgevat als een propaganda-in strument, dat een verergering der betrek kingen ten doel heeft. Aan den anderen kant heeft de ongezon de publiciteit, die gegeven wordt aan de nota's van den Senaat in de vrije stad ten doel, naar het schijnt, er den geestestoe stand nog meer op te winden. En er moet op gewezen worden, aldus Pat, dat de Se naat tegenover die opwinding passief is ge bleven. Uit Dantzig wordt vernomen, dat onbe kenden gisternacht de ruiten hebben inge gooid van de woning van den Poolschen vice-commissaris, die het onderzoek inzake de incidenten te Kalthof heeft geleid. De Poolsche commissaris-generaal zou reeds tegen dit nieuwe incident hebben geprotes teerd. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt: Gis terochtend heeft zich opnieuw een ernstig grensincident voorgedaan. Een vrachtauto bestuurder uit Elbing, die van Oost-Pruisen door den Corridor naar Duitschland reed, is op het gebied van Dantzig aan de grens te Lissau door Poolsche beambten bescho ten. De chauffeur stond met zijn vracht auto bij het douanekantoor ter vervulling van grensformaliteiten. Vervolgens begaf hij zich te voet naar de Poolsche grenspost om daar de formali teiten te vervullen. Hij bevond zich nog op het gebied van Dantzig, toen hij zonder woordenwisseling door 'n Poolschen „gens- persoon" werd beschoten. Het gelukte den toeschietenden Dantziger douanebeambte den chauffeur in veiligheid te brengen. De Poolsche lezing. Omtrent dit incident aan de grens wordt van Poolsche zijde gemeld, dat gisternacht te drie uur bij het dorp Lissau op het ge bied van de vrije stad een vrachtauto aan kwam, die zich via Poolseh gebied naar Duitschland moest begeven. Na de douane formaliteiten bij de douane van Dantzig te hebben vervuld, begaf de chauffeur zich naar de Poolsche douane. Hij maakte hier voor evenwel gebruik van een zijpad en niet van den grooten weg. Een Poolsche schildwacht riep hem aan en toen de chauf feur niet bleef staan, loste de schildwacht twee schoten in de lucht. De chauffeur vluchtte hierop naar Dantziger gebied en reed vervolgens met zijn auto naar de Poolsche douanepost langs den normalen weg. Na de gebruikelijke formaliteiten kon hij rustig zijn weg vervolgen. Poolsche vrouw mishandeld'. Het Poolsche Telegraafagentscahp meldt uit Dantzig: Jeanne Plat, de vrouw van i een in Dantzig wonende beambte der Pool- A Het programma van den derden dag van het bezoek van onze Koningin aan België wordt grootendeels ingenomen door een be zoek aan de watertentoonstelling te Luik. Vanmorgen te 10.55 uur zijn Koningin Wil helmina en Koning Leopold per specialen trein van Brussel naar Luik vertrokken. Langs den weg van het paleis naar het Noorderstation had zich een groote menigte opgesteld, die de beide vorsten in de calè che bij het voorbijrijden hartelijk toejuich ten. Vooral op het plein voor het station was het druk. Ofschoon er een half uur voor het vertrek geen perronkaartjes meer werden afgegeven, stonden toch zeer vele nieuwsgierigen, die er blijkbaar vroeg voor waren gekomen, in de fraai versierde sta tionshal. Ook hier klonk bij het passeeren der beide vorsten luid gejuich. De reis naar Luik werd meegem'aakt door het voltallig gevolg der beide maje steiten, waaronder zich ook de Nederland- sehe gezant te Brussel en de Belgische ge zant te 's-Gravenhage bevonden. De Koninklijke trein arriveerde tegen twaalf uur in het station van Luik. De locomotief was in de kleuren der beide landen gepavoiseerd. Toen de trein stil hield weerklonk het eerste van de 51 schoten, welke met een tusschenruimte van een minuut werden .afgegeven. Op het perron waren vier detachementen aanwe zig van het twaalfde lineregiment met vaandels, klaroenen en stafmuziek. Toen de beide vorsten uitstapten, door het overige gezelschap gevolgd, presen teerden de troepen het geweer en de mu ziek speelde het Wilhelmus. Onmiddellijk na het uitstappen inspec teerde de Koningin, gevolgd door den Ko ning, de eerewacht. Zij droeg een turquoi se blauwe japon, een mantel en hoed in dezelfde kleur en een marterbonten cape. De beide vorsten, werden ontvangen en begeleid door luitenant-generaal De Krahé, commandant van het derde militaire dis trict, door den heer Mathieu, gouverneur van de provincie Luik en den heer Neu- jean, burgemeester der stad. Na de nspectie der eerweacht schreed de Koiningin de rijk versierde hal van het station door en verscheen op de Place des Guillemins, waar haar verschijnen enthousiaste toejuichingen uitlokte. De beide vorsten stapten in een auto, waarvan de kap was geopend en waarnaast offi cieren-motorrijders vanhet eerste regiment lanciers als escorte waren opgesteld. Toen het gevolg was ingestegen verdween de stoet in de Rue des Guillemins. Door de Rue Raikem bereikten de Koning en de Koningin de rivier de Maas. Langs heel den weg door een dichte menigte toege juicht. Op de Maas lag het jacht „Aloha" ge reed, eigendom van baron De Launoit, commissaris-generaal van de watertentoon- stèlling. Terwijl het Wilhelmus werd gespeeld door een militaire kapel gingen de Ko ning en de Koningin aan boord. Op dat zelfde moment werd de standaard van Koningin Wilhelmina op het schip gehe- schen. Weldra zakte het jacht langzaam de Maas af tot aan de tentoonstelling. In- tusschen had aan boord een receptie plaats waarbij eenige autoriteiten aan de Konin gin werden voorgesteld. Langs de oevers hielden de in dichte drommen opgestelde Lukenaren niet op de Koningin en de Koning toe te juichen. Toen tegen eenen het jacht ten hoogte van de tentoonstelling gekomen was, werd het anker uitgeworpen en werd aan boord van de Aloha de lunch geserveerd. Te 13,35 uur meerde de Aloha aan de kade aan de linkeroever ten hoogte van de esplanade. Hier gingen de beide staats hoofden van boord. Zij werden ontvangen door de heeren Lekenne, adjunct-commis- saris-generaal, Bodinaux, directeur-gene raal van de coöperatieve maatschappij Luik 1939 en door kolonel Bertrand en den heer Manderveld, secretaris van den re- geeringscommissaris. Te voet begaven de vorsten zich hierop naar het paviljoen van den commissiris- generaal Hier woei de Nederlandsche vlag van den mast. Zij traden binnen in den eerehal, welke «iet de rood-wit-blauwe kleuren was versierd. (Ongecorrigeerd.) GEEN UITBREIDING VAN HET POOLSCH-KOEMEENSCHE VERDRAG. Uit Warschau: Ten aanzien van het be richt, dat door verscheidene buitenland- sehe agentschappen is gepubliceerd, dat Polen en Roemenië besloten zouden heb- "ben het bestaande verdrag tusschen bei de landen uit te breiden en dat te dien einde technische besprekingen zouden zijn gevoerd te Warschau, is P.A.T. gerechtigd te verklaren, dat deze berichten geheel ongegrond zijn. Franco neemt het materiaal over. Reuter meldt uit Rome: De artillerie der Italiaansche strijders in Spanje zal aan generaal Franco worden overgedragen. Men verwacht, dat Zondag de eerste af deelingen Italianen zich te Cadiz zullen in schepen. HET VERTREK DER DUITSCHE SOLDATEN. Met drie speciale treinen uit Leon zijn gister te Vigo Duitsche legionairs aange komen, die na een marsch door de straten zich inscheepten aan boord van eenige schepen, welke waarschijnlijk heden zouden vertrekken. Het Spaansche leger heeft het materiaal van het Duitsche legioen, o.m. bestaande uit zeer moderne luchtafweer- batterijen, geschut, mitrailleurs, tanks en luchtvaartmateriaal, overgenomen. sche spoorwegen, werd te Kalthof aange vallen door een Duitscher, genaamd Eich- ler. Een Poolsche inspecteur der douane, die toevallig in de buurt was, schooot op 't hulpgeroep van de vrouw toe. Eichler sloeg op de vlucht. Het slachtoffer, dat ernstig gewond was, begaf zich naar het politie bureau, waar proces-verbaal werd opge maakt, dat zij 's middags zou kunnen teeke nen. Intusschen werd zij door een politie beambte van huis gehaald en overgebracht naar het politiebureau, waar zij in een vochtige en kille cel werd opgesloten. Het is bekend, dat Eichler bevriend was met Grübner, met wien hij aanvallen orga niseerde op Poolsche douane-inspecteurs en te Kalthof wonende Polen. TERAARDEBESTELLING VAN GRÜBNER Een krans van Hitier. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van Grübner, den door den chauffeur van den Poolschen diplomatieken vertegenwoor diger doodgeschoten Dantziger, ter aarde besteld. Namens Hitier legde gouwleider Forster een krans op het graf. Deze krans was per vliegtuig naar Dantzig gebracht. De president van den Senaat, Greiser, hield een lijkrede, waarin hij o.a. zeide, dat Grübner een symbool was van de aaneen geslotenheid van de vierhonderd duizend Duitschers in Dantzig. Zijn dood is 'n merk- teeken in het moeilijke uur van de beslis sing, in den tijd, waarin de bloedige tegen stellingen aan de grens wachten op een oplossing. Het stoffelijk overschot werd vervolgens gebracht naar het kerkhof van Mariën- burg, aangezien Kalthof door het verdrag van Versailles is gescheiden van zijn be graafplaats. Gisteravond is op den Tienrayschen weg te Horst (L.) een zeer ernstig auto-onge luk voorgevallen, dat aan vier personen het leven heeft gekost, terwijl drie personen zoo ernstig werden gewond, dat zij in le- vensgevaar verkeeren. Een groote zevenpersoonswagen, geheel bezet met bruiloftsgasten, die in Meerlo naar de kermis waren geweest, reed op de terugtocht naar Horst om half tien, ter hoogte van de boerderij „Helpenij" waar. dé weg een flauwe bocht maakt, met volle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk, alle inzittenden werden uit den wagen geslin gerd. Vier van hen waren op slag dood. De drie overigen werden zwaar gewond. De politie, die zich op enkele honderden meters van de onheilsplek op surveillance bevond, snelde onmiddellijk toe en ontbood terstond geestelijke en geneeskundige hulp. Deze was snel ter plaatse. De gewonden werden naar het St. Antho- niusziekenhuis te Horst overgebracht. De chauffeur van de auto, die het minst zwaar gewond was hij had een ernstige hoofd wonde werd in den loop van den avond naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De overige drie gewonden verkeeren in levens gevaar. Met welke kracht de botsing plaats vond blijkt wel uit het feit, dat de bast van den aangereden boom tot een hoogte van 2% meter is geschild.- De richtingwijzer is in den boom gedrongen; het rechter portier is langs den boom geslagen. De auto is totaal vernield. De vier dooden zijn de landbouwers C. Coenen, C. in 't Zand en L. in 't Zand allen uit Grubbenvorst en J. Vullins uit Helden. De landbouwers J. Simons en H. Titulair, eveneens uit Grubbenvorst werden evenals de chauffeur L. Joosten uit Horst levens gevaarlijk gewond. Alle slachtoffers werden naar het St. Anthoniusgesticht te Horst overgebracht. Voor het ondergaan van een operatie is de chauffeur Joosten daarna naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De zevenpersoonsauto was door Joosten gehuurd. Te Grubbenvorst had men brui loft gevierd en hier was het plan' gerezen om de kermis te Meerlo te bezoeken. Op den terugweg, honderd meter van de plaats waar verleden jaar de burgemeester van Meerlo om het leven kwam, geschiedde het ongeluk. De politie Van Horst heeft de res ten van de vernielde auto in beslag geno men.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1