BINNENLAND. ZEELAND. Moordaanslag in de Jordaan te Amsterdam, Het wilde-bussen-spel is uit. MIDDELBURG. WALCHEREN. Heftige discussies in den Raad van Rittem, ZUIDBEVELAND. Wings 20 slute 25 ds DERTIGJARIGE MAN VERWONDT ZIJN VROUW EN ZICHZELF, Gistermiddag om ongeveer half twee is m de Bloemstraat te Amsterdam op de derde verdieping van perceel 136 een moordaanslag gepleegd, waarbij een onge veer dertigjarige man zijn vrouw, die on geveer even oud oud is en van wie hij Sinds korten tijd gescheiden leeft, met een nijptang een slag op het hoofd heeft gegeven en haar daarna met een scherp voorwerp een snede in de pols heeft toe gebracht. Vervolgens heeft de man zich zelf in de pols gesneden. Beiden zijn dooi den geneeskundigen dienst naar het Bin nengasthuis vervoerd. Omtrent de toedracht van dit drama vernemen wij, dat de man gistermiddag zijn echtgenoote in de Vijzelstraat ont moette. Hij stelde haar voor de oneeni»- heid bij te leggen en met hem naar huis ie gaan om de kwestie rustig te bespre ken. De vrouw, die hun kinderen, twee meisjes van zeven en negen jaar, tijdelijk bij haar moeder had ondergebracht, waar ook zij haar intrek had genomen, ging met den man mee naar de echtelijke wo ning in de Bloemstraat. Nadat de man op de bovenverdieping de deur voor haar had opengesloten en zij voor hem het portaal betrad, gaf hij de vrouw plotse ling met een nijptang een slag op het hoofd, waardoor een bloedende wonde ontstond. Vervolgens kneep hij haar den keel dicht. Voor de vrouw het bewustzijn verloor, zag zjj zoo verklaarde zij la ter nog vaag, dat de man een scherp voorwerp, naar zij meende een scheermes te voorschijn haalde. Toen zij later weer bij kennis kwam, had zij een bloedende» wonde aan één der polsen. Een buurman, die het hulpgeroep van de vrouw had ge hoord zij had geschreeuwd: „Help, help, ik houd het niet meer uit" en die on middellijk begreep, dat er iets ernstigs aan de hand was, snelde de straat op en waarschuwde een juist passeerenden politieruiter. Onmiddellijk begaf de com missaris van het bureau Marnixstraat zich met eenige inspecteurs en agenten naar het genoemde perceel. Zij vonden hier de vrouw, die weer tot bewustzijn was geko men, bloedend in den gang op den grond liggen, terwijl de man eveneens bloedend gewond, nog in de woning aanwezig was. Man en vrouw werden beiden, nadat hun een voorloopig verhoor was afgenomen, naar het ziekenhuis vervoerd. Zooals vanzelf spreekt, verwekte het ge beurde groote opschudding in deze dicht bevolkte buurt. Nadere bijzonderheden. Naar nader wordt gemeld, trof de po litie bij haar komst een waar bloedbad in de woning van het echtpaar op de derde verdieping aan. De vrouw lag op den grond en had zeer veel bloed verloren. De man zat op een stoel. Beiden verkeerden in overspan nen toestand. De echtgenoot, een dertig jarige werklooze, verklaarde, tegenover de politie zich niets meer te herinneren van hetgeen hij gedaan had Hij had zich op gewonden over het feit, dat zijn vrouw met een ander omgang had Zijn vrouw, die 28 jaar oud is, ontkende dit echter. Zij ver klaarde, dat haar man, toen zij nog met hem samenwoonde, haar reeds meermalen naar het leven had gestaan. Daarom had zij de beide kindeken naar haar moeder gebracht. Zelf woonde zij bij haar zuster in de Utrechtschedwarsstraat. Toen zij 's middags met haar echtgenoot naar hun woning ging, vermoedde zij reeds, dat zijn verzoeningspoging een voorwendsel was om het haar opnieuw lastig te maken Hoewel de toestand van de vrouw wel ernstig is, verkeert zij. niet in levensge vaar. De dader zal nog eenige dagen in het Binnengasthuis ter verpleging moeten verblijven. Hooge Raad in raadkamer acht het R.A.P. verbindend. Enkele ondernemingen hebben haar diensten reeds gestaakt. Men meldt ons uit Den Haag: Vrij plot seling en eerder dan men algemeen ver wacht heeft, is er in den langdurigen strijd tusschen autobusexploitanten en justitieele overheid een beslissing gevallen. Men ver wachtte eerst over enkele weken de be handeling van de R.A.P.-kwestie voor ons hoogste rechtscollege, doch plotseling heeft de Hooge Raad gister in raadkamer zich over deze kwestie uitgesproken. Wat was namelijk het geval? De politie heeft een autobus van een onderneming te Apeldoorn in beslag genomen, welk beslag door den kantonrechter aldaar werd ge wettigd. In Den Haag is hetzelfde gebeurd met papieren van den autobusondernemer Sommeling, welke inbeslagneming door den Haagschen kantonrechter evenwel werd opgeheven. Beide zaken werden Maandag j.l. in raad kamer voor den Hoogen Raad behandeld en, in tegenstelling met de beslissing van den Haagschen kantonrechter heeft de Hooge Raad art. 39 R.A.P. wel verbindend verklaard, overwegende dat dit artikel al leen strafbaar stelt, datgene waarvoor art 2 een vergunning eischt. „Is aan deze raadkamerbeslissing dezelf- de kracht toe te kennen als een beslissing van den Hoogen Raad, oordeelende over de zaak in zijn geheel?" Wij hebben ons met deze vraag gewend tot mr. G. de Grooth, raadsman van Sommeling, die de vraag bevestigend beantwoordde, daar de raadkamer vrijwel dezelfde samenstelling had als het college gewoonlijk heeft. Mr. De Grooth heeft zijn cliënten te Rot terdam, de Rotterdamsche reiscentrale, die een dienst Rotterdam—Amsterdam onder hield, en de Rovar, die van Rotterdam naar Den Haag reed, geadviseerd de diensten stop te zetten, waaraan deze ondernemin- gen gister inderdaad hebben gevolg gege ven. Aan Sommeling was de raadkamer beschikking gistermiddag nog niet betee- kend, zoodat dit bedrijf nog geen beslissing heeft genomen. Het is echter wel te ver- VLAAMSCHE TOERISTENBOND NAAR MIDDELBURG. Op den tweeden Pinksterdag komt de Vlaamsche Toeristenbond uit Gent een bezoek aan Middelburg brengen. De reis wordt van Gent naar Vlissingen per sa lonboot gemaakt, waarna de reis per ex pressetram naar Middelburg geschiedt. LUCHTBESCHERMINGS TENTOONSTELLING. De opening. Gisteravond had het bestuur van de Vereeniging voor Luchtbescherming in de bestuurskamer van de Bogardzaal een aan tal genoodigden om zich heen verzameld, om de officieele opening van de tentoon stelling bij te wonen. Wij merkten o.a. op den waarnemenden burgemeester, den heer Onderdijk met den gemeentesecretaris, kapitein Van Aalzum namens- den garnizoenscommandant, hoof den van takken van gemeentedienst, ver tegenwoordigers van vereenigingen en den commandant van het indeelingsdistrict Middelburg, majoor Van Woerden. De voorzitter der vereeniging, de heer H. Bierman, heette allen hartelijk welkom en wees er op, dat het de tweede maal is, dat men hier zulk een tentoonstelling houdt, maar dat het zeer noodig is niet alleen met woorden op de luchtbescher ming te wijzen, maar ook te tdonen wat er gebeurt, want, dat gaat niet het eene oor in en het andere weer uit, doch dat gaat naar de hersens. Daarom heeft het bestuur niet geaarzeld voor de tweede maal een tentoonstelling te organiseeren. Spr. verzocht den loco-burgemeester de tentoonstelling te openen. De heer Onderdijk zeide dat het bijna overbodig lijkt om nog de noodzakelijkheid der luchtbescherming te bepleiten, na al les wat de heer Bierman en zijn medehel pers daarover reeds gezegd en gepubliceerd hebben. Spr. wees er toch op, dat de bur gerbevolking in een komenden oorlog veel meer zal te lijden hebben van de aanval len dan vroeger het geval was. Spr. be treurde het, dat men in deze tijden nog zulke maatregelen moet voorbereiden als waarvoor ook de tentoonstelling dient, maar het moet en dan verdient de Ned. Ver. voor Luchtbescherming daarvoor al ler dank. Men krijgt hier aanschouwelijk onderwijs. Spr. hoopt, dat de tentoonstel ling een succes zal zijn en dat de Ver eeniging er door versterkt zal worden. Spr. verklaarde de tentoonstelling voor geo pend. De heer Bierman dankte den heer On derdijk voor zijn woorden en gaf nog eeni ge toelichting over wat de tentoonstelling biedt. Hierna gingen de aanwezigen naar de groote zaal, waar zij met groote be langstelling kennis namen van het geëx poseerde. Bij hetgeen wij gisteren reeds meldden, mag nu nog worden genoemd de stand van de marine met gasmaskers e.d. en om niet te vergeten een der twee babyspuiten, die onlangs te Middelburg zijn gestationneerd speciaal voor den luchtbeschermingsdienst. BIGGEKERKE. De lijsten van candidaten voor de Gemeenteraadsverkiezing zjn als volgt genummerd: no. 1 C.H., no. 2 A.R., no. 3 Vrije lijst, no. 4 S.G.P. Over een rekening, die van 165 tot 409 opliep, RITTEM. Maandagmiddag vergaderde de Raad voltallig onder voorzitterschap van burgemeester P. Daniëlse. Onder de ingekomen stukken bevond zich ^n besluit van Ged. Staten dd 9 Fe bruari 1939, waarbij de gemeentebegroo ting voor het jaar 1939 is goedgekeurd. Ingekomen was nog een schrijven van Gedeputeerden waarbij een afschrift werd toegezonden van het K.B. dd 3 Februari 1939, houdende aanwijzing van deze ge- wachten, dat het thans met de wilde bussen is afgeloopen, daar na de beslissing van den Hoogen Raad, justitie en politie krachtiger kunnen ingrijpen. DE ECONOMISCHE MOEILIJKHEDEN IN HET BAKKERSBEDRIJF. De minister van economische zaken heeft een commissie in het leven geroepen, welke een onderzoek zal instellen naar de oor zaken van de in het bakkerijbedrijf be staande economische moeilijkheden in den ruimsten zin, alsmede zal aangeven of en zoo ja, welke maatregelen van re- geeringswege zouden dienen te worden ge nomen tot opheffing of vermindering dier moeilijkheden. Als voorzitter dezer commissie is aange wezen mr. T. J. Verschurr, als secretaris drs. H. W. Pleiter, werkzaam aan het de partement van economische zaken en als adjunct-secretaris H. J. M. Sikken, te Rot- terdam-Schiebroek. ALWEER EEN NOODLANDING VAN DUITSCH MILITAIR VLIEGTUIG. Gistermiddag heeft een Duitsch militair vliegtuig te Dalen (Dr.) een noodlanding gemaakt. De bestuurder, een leerling-vlie ger van de vliegschool te Halle, verklaarde den koers te zijn kwijtgeraakt. Het vlieg tuig werd onder bewaking gesteld. DE DOODENDE STROOM. Een moeder van tien kinderen is op wreede wijze plotseling uit haar gezin wegj gerukt. Naar het N. v. d. D. bericht is nl, de 42-jarige echtgenoote van den heer Claessens te Gulpen toen zij met de wasch bezig was, in aanraking gekomen met een onder stroom staanden draad. Zij was vrij wel op slag gedood. De kabel van de wasch- machine kwam uit de woning en heeft waarschijnlijk contact gemaakt met de drooglijn, waarop de ongelukkige bezig was de wasch op te hangen. De vrouw is waar schijnlijk in aanraking met de drooglijn ge komen, daar zij aan haar hals brandwonden had. Een militaire arts kon slechts den dood constateeren. meente als één, waarin met ingang van 15 Februari 1939 $e bediening vait secre taris door den burgemeester wordt be kleed onder intrekking der aanwijzing als gemeente, waarin de "bedieningen van se cretaris en van ontvanger door denzelfden persoon worden bekleed. In de bestaande vacature van agent der arbeidsbemiddeling en secretaris-penning meester- van het B. A. werd voorzien door de benoeming van den ambtenaar ter se cretarie J. Jongkoen als zoodanig. Den heeren L. J. Boone en J. Dellebeke werd ontheffing verleend tot de helft van den aanslag der hondenbelasting. Daar het gemiddeld leerlingenaantal over 1938 der bijzondere lagere school 66 en de exploitatievergoeding over 1939 per leerling 8 bedraagt, werd de vergoeding over 1939 voor deze school vastgesteld op 528. Besloten werd tot het schilderen van het torenuurwerk en het vergulden van de wijzers en cijfers en dit werk voor den prijs van 94 op te dragen aan den heer G. Luteijn te Soeburg. Op een verzoekschrift van de Melkcon- trólevereeniging „Verbetering zij ons Doel" tot het ontvangen van een bijdrage van 2,50 voor de in deze maand te houden veekeuring, werd goedgunstig beschikt. Vastgesteld werd een regeling voor het tewerkstellen van werklooze arbeiders in den landbouw met loontoeslag vanwege de gemeente, waardoor iedere landbouwer, die het voor zijn bedrijf verplicht aantal ar beiders in denst heeft, voor de tewerkstel ling van eiken werkloozen arbeider een loontoeslag van 1 per dag ontvangt. Ten aanzien van de steunverleening aan kleine boeren en tuinders werd besloten aan B. en W. op te dragen te onderzoeken, hoeveel de kosten van deze steunverleening voor de gemeente zouden bedragen. Alle raadsleden vroegen inlichtingen om trent de uitgaven betreffende de verbou wing van de W.C. en het waschhokje van het gemeentehuis. In den R.aad is destijds medegedeeld, dat het geheele werk voor niet meer dan 165 zou worden uitge voerd, terwijl nu een rekening van 409 is binnengekomen. De V o o r z. zette een en ander uit een. De verbetering zou in het begin wor den uitgevoerd voor 110, terwijl nader hand nog verschillende veranderingen wer den aangebracht. De gemeente-opzichter heeft toen verklaard, dat het geheele werk met veranderingen niet meer dan 165 zou bedragen De gemeente-opzichter, in de vergadering ontboden, deelde echter mede, bedoeld te hebben, dat de bijkomen de werkzaamheden voor 165 zouden wor den uitgevoerd, dus het geheele werk voor 275. De hoogere uitgaven tot een be drag van 409 zijn eraan te wijten, dat onder het uitvoeren van het werk men op verschillende moeilijkheden is gestuit, zooals de noodzakelijkheid van het vernieu wen van eenige balken, terwijl de vorige burgemeester verschillende bijkomende werkjes heeft laten uitvoeren. De V o o r z. en de wethouders wezen op de tegenstrijdige beweringen van den gemeente-opzichter die in de vergadering van B. en W. had verklaard, dat het ge heele werk wel degelijk voor 165 kon worden uitgevoerd en die nu weer het te gendeel beweert. Ook verklaarden de wethouders en de burgemeester, toentertijd secretaris, van alle bijkomende werkjes niets te weten. Zij waren de vaste overtuiging toegedaan dat het geheele werk voor 165 zou wor den uitgevoerd Hierna ontspon zich een heftige discus- se, in het bijzonder tusschen wethouder De Visser en den gemeente-opzichter. Be sloten werd deze zaak voorloopig aan te houden. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND.' De nummering der candidatenlijsten voor den Raad is als volgt: St. Ger. 1, Algem. Belang 2, C.H. 3, A R. 4, Werkm. Bond 5. RAAD VAN SEROOSKERKE. SEROOSKERKE. Maandagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans voltallig. Een voorstel van B. en W. tot het be schikbaarstellen van gelden voor extra hulp aan werkloozen en voor kleine boeren en tuinders, groep B werd z.h.st. aangenomen. De rekening van den vleeschkeurings- dienst kring Oostkapelle over 1938 sluit met een nadeelig slot van 477. Op voor stel van B. en W. werd deze rekening goed gekeurd. In verband met het te kort op de re kening, stelden B. en W. voor tot het vol gende te besluiten: a. tot het vaststellen van een verordening tot heffing en invordering van loonen voor het keuren van vleesch, als bedoeld in art. 8 der Vleeschkeuringswet (invoerkeurloon) in het gebied van den vleeschkeuringskring Oostkapelle. b. tot het wjjzigen van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Oostkapelle, voor zoover deze noodig is in verband met het sub a ge noemde voorstel. De v o o r z. deelde mede, dat in verband met dit voorstel was ingekomen een ver zoek van den plaatselijke slagers waarin verzocht werd, op grond van zware finan- cieelen druk, vooral voor één hunner de heffing niet in het leven te roepen. Spr. zeide, dat de bedoeling van den kring is het te kort op de rekening met deze hef fing weg te werken, alsmede gelijkstelling te verkrijgen met den kring Middelburg. Deze kring heeft reeds zulk een heffing, zoodat ingevoerd vleesch van buiten dat rayon aan invoerkeurloon onderhevig is. De heer Goedbloed vond de heffing onbillijk en vroeg wijl reeds de hulpkeur meester door bezuiniging op dezen dienst heeft moeten bijdragen, waarom thans het hoofd van den dienst niet eens aan de beurt kan zijn. De heer Melis von de heffing ook niet billijk en kon zich geheel vereenigen met de gedachte van den heer Goedbloed. Spr. stelde voor het hoofd van den dienst een salarisvermindering te doen ondergaan van b.v. 10 Wethouder Wondergem zeide, dat indien deze salarisverlaging zou worden toegepast het tekort weinig minder wordt. Hoe dan het restant te vinden? De heer J o b s e meende, dat de practische uitvoering van deze heffing onmogelijk is, zoodat uitbrei ding van dezen dienst zal moeten plaats hebben. Wordt het voorstel aangenomen dan zitten wij binnen afzienbaren tijd in financieele en andere moeilijkheden. Spr. steunde de gedachte Goedbloed. Na verdere discussie, waarbij de v o o r z. naar voren bracht, de mogelijkheid voor een te stichten abattoir te Middelburg, zei de de heer A. M e 1 i s of de mogelijkheid en wenschelijkheid niet aanwezig zou zijn om voorloopig met het oog op het vermoe delijk te stichten abattoir het tekort aan te zuiveren uit de kassen der respectievelijke gemeenten, aangesloten aan den kring. In dertijd is door de gemeentekas van dezen dienst geprofiteerd, zoodat toch wel wat kan worden gedaan om door deze heffing niet enkele personen te treffen. Na verdere bespreking werd z.h.st. aan genomen den kring voor te stellen: le een salariskorting van het hoofd van dienst met 10 en b. het restant van het tekort te dekken uit de gemeentekassen, berekend per inwoner. Hierna stelde de voorz. aan de orde „Bespreking aansluiting van het vergader lokaal aan de waterleiding ten behoeve van den Luchtbeschermingsdienst". Spr. zeide dat omtrent dit onderwerp nog geen voor stel van B. en W. aanwezig is, omdat een kostenberekening eerst na de laatste verga dering van het college is ingekomen. De aanlegkosten bedragen zonder graafwerk etc. 25. De jaarlijksche kosten van abon nement 7.50 en voor huur toevoerbuis 4.50. Samen 12. De heer G o e d- 1 o e d bracht naar voren waarom voor den Luchtbeschermingsdienst de bewaar school niet kon worden genomen. Naar zijn gevoelen is dit gebouw alleszins geschikt voor dezen dienst, terwijl de waterleiding hier reeds aanwezig is. De voorz. merkte op, dat het vergaderlokaal bij mo gelijke mobilisatie niet door militairen kon worden in beslag genomen, dit gebouw blijft ten dienst van de Luchtbescherming. Ook zou spr. bij den medischen dienst moe ten informeeren of de school wel geschikt wordt geacht. Naar voren werd verder ge bracht, dat bij mobilisatie, de kinderen dan direct zonder lokaliteit zouden zijn, waarbij de heer Goedbloed opmerkte, dat wel even als in 1914, de militairen op de school be slag zouden leggen, zoodat evenals toen, de ze kinderen toch ergens anders zouden moeten worden ondergebracht. Tenslotte werd overgegaan tot stemming over het bestemmen voor den Luchtbescher mingsdienst van het vergaderlokaal of de Bewaarschool, deze laatste behoudens goedkeuring voor geschiktheid van den medischen dienst. Met 5 tegen 2 stemmen (weth. Allaart en de heer Goedbloed), werd het Vergaderlo kaal aangewezen. RAAD VAN KRUININGEN. KRUININGEN. Dinsdagavond vergader de de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Het nieuwbenoemde raadslid, de heer L. J. Kostense, werd door den voorzitter be- ëedigd. Het gemiddelde bedrag per leerling van de kosten van het gewoon openbaar la ger onderwijs over 1937 werd vastgesteld op 8,88 en op 8,36. De Bijz. school te Kruiningen (dorp) krijgt een maximum vergoeding over 1937 van 612, de bijz. R.K. school te Hansweerd 990, de bijz. school te Oost- dijk 511. Bij het voorstel van B. en W. voor ex tra hulp aan werkloozen merkte de heer Witte op, dat men in het vervolg beter dient te onderzoeken wie werkelijk steun noodig heeft. Met geld van de overheid dient niet zoo roekeloos te worden omge gaan. De Voorz. zeide, dat het heel moei lijk is in een anders portemonnaie te kij ken. Het B-comité doet zijn uiterste best om de gelden te geven aan hen, die ze het meest noodig hebben. Ook op de ver gaderingen van dit comité wordt elke aan vrage grondig behandeld. De heer Witte zag dan gaarne, dat de namen van de aanvragers aan de leden van het comité worden bekend gemaakt De heer B u r k u n k zeide, als lid van het comité wel beter te weten. Elke aanvrage wordt degelijk bestudeerd en niet klakkeloos toe of afgewezen. De rekening van inkomsten en uitgaven van den gemeenschappeljjken keurjngs dienst van vee en vleesch over 1939 werd vastgesteld met aan inkomsten en uitga ven 7244 en een winst van 1860. Besloten werd de dakbedekking van de torenspits te vernieuwen. Dit werk zal worden aanbesteed, merkte de Voorz op. Het was zeer hard noodig. Door het hoofd der openbare school te Kruiningen (dorp) was een aanvraag ingediend voor nieuwe leermiddelen. In to taal voor 1025. De heer B u r k u n k vroeg hoe B en W. aan de splitsing gekomen zijn van 350 uit de gewone middelen en een be drag van 675 uit buitengewone midde len. De Voorz. zeide, dat dit op ad vies van den inspecteur van het L. O. is geschied. Hierna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Een tweetal begrootingswijzigingen wor den nog behandeld, één voor 1939 en één voor 1938 en de gemeenschappelijke rege ling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht op Zuid-Beveland werd vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Dek waarom het lossen der straatklinkers wèl is besteed en het vervoer niet. De Voorz. zeide, dat het aantal klinkers te gering was om het vervoer aan te besteden. Dit kon gerust de ge meente-vrachtrijder doen. Hierbij worden alle vrachten per jaar aanbesteed en dit gaat per uur. De heer Dek vond, dat in dezen on billijk is gehandeld. De heer Witte wees op de circu laire, die enkele werkloozen hebben ont vangen om als landarbeider naar Duitsch- land te gaan. Wanneer men niet gaat. wordt men uitgesloten van steun. Spr zeide het geen der menschen te kunnen aanraden. De Nederlandsche militairen staan aan de grens voor eventueele strub belingen, de Nederlandsche groenten wor den geweigerd, omdat men bang is een Coloradokever in te slikken. J)e Duitsche arbeiders zijn onder de wapenen en nu Kijk eeni wat eer) prachtsprong.) Bob durft tegen woorrlicj zecj/ Ja je berkent b<?m niet meer. 3k begrijp niet boe jemagcl zoo verande- ren kan- O.Bob wat eeo prestal ie/ Cti doci maar eeo balj- jaar gele den verweet je traiqerje... Ja, dat ik niet lette op wat i k rooWe,at of drook. Nu rook ik alleeq WSMCiS eobijhadgelnK-.y daar bhjyjQffi bij: American Cigarettes Ook voor U/ Hoe eerder, hoe beter/ (Ingez. Med.) zouden de Nederlandsche arbeiders ge dwongen worden tegen een „behoorlijk" loon te gaan werken. Spr. zou gaarne de meening der andere raadsleden -daarover hooren. De Voorz. zeide, dat deze zaak ook B. en W. niet sympathiek is. Tegen den inspecteur der werkverschaffing heb ben zij dan ook verklaard, dat zij er niet aan mee zullen werken om landarbeiders die hoofd van het gezin zijn, naar Duitsch - land te zenden. De heer B u r k u n k stemde geheel en al in met den heer Witte. De heer V e r ij z e r wees nog op de moreele gevaren. De heer B u r k u n k vroeg naar een regeling voor de schoolschoonmaaksters. De Voorz. zeide dat "daaraan wordt gewerkt. De heer v. Hootegem vroeg naar de kostenberekening van den Zand dijk. De Voorz. zeide dat er door hem al eens naar gevraagd is, maar het fijne van de zaak is nog niet bekend. IERSEKE. Door het Hoofdstembureau werden de candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen als volgt genum merd 1. anti-rev. J. C. Cornelisse; 2. S. D. A. P. M. Scheele; 3. Ch. H., P. de Koeyer; 4. V.D, G. de Jager; 5. Vrij C.H., J. v. d. Endt; 6. Wilde lijst C. de Visser; 7. S.G.P., M. Mol. De afgevaardigde van de Visschersver, de heer C. Sinke heeft een onderhoud ge had met den Rijksbacterioloog dr. Grijns van Bergen op Zoom over de certificaten van mossels te leveren aan Frankrijk en België. Besloten is vooralsnog geen eisch tot het geven van certificaten te stellen en wel omdat: (aldus dr. Grijns) a de te maken onkosten voor administra tie en personeelsuitbreiding in dezen tijd niet te rechtvaardigen zijn, tenzij Frankrijk en België ons daartoe dwingen; b Wij de mosselkweekers, die door de in voering der certificaten in moeilijkheden gereken, niet eerder wenschen te dupeeren dan strikt noodzakelijk is. KRABBENDIJKE. Onder voorzitterschap van den heer J. D. Woutersen vergaderde de Veilingsvereeniging E.M.M. alhier in het veilingsgebouw. De heer Woutersen wenschte den voorzitter Jac. Welleman van harte beterschap toe (de voorz. was wegens ziekte niet ter vergadering aanwe zig.) De huishoudelijke rekening van den penningmeester wees een goed saldo aan van 45. De omzet over het jaar 1938 bedroeg 90,6.55. Het winstsaldo bedroeg na af schrijving van het nieuw gebouwde afdek aan de veiling 1262. In 1938 werden in kilogrammen de vol» gende producten geveild: kruisbessen 110,355, gem. prijs 0,17, zwarte bessen ]6fU6 gem prijs 0,79, roode bessen 19,750 gem. prijs 0.18, aardbeien 169,362 gem. prijs J 0.17, frambozen 7,278 gem. prijs Ó.33, landbouwerwten 10,180 gem. prijs 0.059, doperwten 166.268 gem. prijs 0 0a3, spercieöoonen 113.935 gem. prijs 0 057, snijboonen 110.647 gem. prijs 0.054, breekpeen 19.209 gem. prijs 20, diversen totaal 2051 kg Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. J. P. Kakebeeke, J. D. Wouter sen, W. C van der Werff, J. Meloen en J. Bom Medegedeeld werd dat aan het Centraal Bureau van Veilingen 1 van den omzet ztl moeten worden afgedragen, zulks bij besluit van haar algemeeiie vergadering van 30 Maart 11. gehouden te Rotterdam.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6