BINNENLAND. Ernstige beschadiging der landbouwgewassen Last van Uw zenuwen D< LANDBOUW. KERK EN SCHOOL. Muziekconcours te Nieuwvliet merkwaadig hemelverschijnsel in ons land waargenomen. Door ongedierte. Spoedig weer opgewekt en gekalineerdmet Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) WEERBERICHT. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Markt - (Wettig WAARBORG- K LEE DIN G MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. GIFT VAN H M. DE koningin. Het bestuur vein de centrale voor werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche kerken voor prae- tisch christendom, mocht thans weer een belangrijke gift ontvangen van H. M. de Koningin, als blijk van belangstelling in den zegenrijken arbeid ter bestrijding van de gevolgen der werkloosheid. MINISTER VAN BOEYEN MORGEN 50 JAAR. Morgen wordt de heer H. van Boeyen, minister van binnenlandsche zaken, 50 jaar. MINISTER DE WILDE NEEMT AFSCHEID VAN ZIJN HOOFD AMBTENAREN. Hedenmorgen om half tien heeft de af getreden minister van financiën, mr. J. A. de Wilde, afscheid genomen van de hoofd ambtenaren en chefs van de afdeelingen van zijn departement, die zich daartoe ver zameld hadden in de kleine balzaal van het gebouw van het departement van alge- meene zaken, dat aan dat van het departe ment van financiën grenst. BORSELE. De leerlingen van den alhier gegeven melkcursus ontvingen Zaterdag, na Woensdag te Serooskerke (W.) proeven van hun practische bekwaamheid te hebben ge geven, hun diploma. Dit werd uitgereikt door den heer W. Sietema, hoofd-assistent rijkszuivelconsulent, te Middelburg, in te genwoordigheid van verschillende genoo- digden. De heer Sietema, die de theoreti sche lessen gaf, toonde zich zeer tevreden over de practische, zoowel als over de theo retische bekwaamheid, door de cursisten getoond. Het diploma ontvingen de dames: A. C. Nijsse, N. Dekker en N. D. van Liere CD. en de heeren: D. van Liere Jz., P. Dekker, W. M. van Liere Cz. en Jac. van Liere Jz. De leerling W. M. van Liere dankte voor het gegeven onderwijs en reikte mej. Lan- gebeeke, voormelkster, een stoffelijk be wijs van waardeering over. De heer I. Zuidweg, onderwijzer aan school J te Middelburg, vroeger te Nieuw- en Sint-Joosland, is benoemd tot onderwijzer aan de Ulo-school te Krimpen a. d. IJsel. Geref. Gem. Ds. J. D. Barth te Dordrecht heeft be dankt voor het beroep naar Waarde en Bruinisse. De „Bond van Muziekvereenigingen in Zeeuwsch Vlaanderen W. D." heeft gisteren te Nieuwvliet, op het terrein van den heer A. LuteynBouwens, een muziekconcours gehouden, waarvoor groote belangstelling was. De bondsvoorzitter, de heer C. van Over- beeke uit Aardenburg heeft allen welkom geheeten en den velen personen, die aan de voorbereiding tot dit concours hadden me degewerkt dank gebracht. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot den bonds- secretaris, den- heer I. W. van Nieuwen- huyzen. Spr. hoopte dat diens werk door een ieder zal worden gewaardeerd, want, de heer Nieuwenhuyzen is de steunpilaar van den bond. Spr. hoopte dat hij dit nog lang zal blijven. Met een enkel woord heeft vervolgens de burgemeester van Nieuwvliet, de heer M. Wagtho, het muziekconcours voor geopend verklaard. Men kon hierop beginnen met concertee ren. De jury bestond uit de heeren Ed. Flip- se, dirigent van het Rotterdamsch Philhar- monisch orkest en D. Speets, hoofdleeraar aan het Amsterdamsch conservatorium. De meest opmerkelijke verrichting op dit mu ziekconcours werd geleverd door de Harmo nie Oostburg. Zij behaalde niet alleen een groot aantal punten, maar ook mocht de Harmonie de lof der jury in ontvangst ne men. We laten hier thans den volledigen uitslag volgen: Derde afdeeling: „Elk naar zijn krach ten" Sint-Kruis, directeur W. Vernooy, 2e prijs 170 punten. Tweede afdeeling: „Nut en Genoegen", Nieuwvliet, dir. P. I. A. Brakman, le prijs 194 p. en extra-prijs zilveren medaille van den heer I. A. de Brouwer, eerevoorzitter van den bond. „Oefening baart Kunst", Hoofdplaat, dir. M. P. Ventevogel, 3e prijs, 158 p. Eerste afdeeling: Eendracht maakt macht, Groede, dir. P. I. A. Brakman, le prjjs 198 p. en extra prijs zilveren medaille van den heer A. H. de Milliano, lid van Prov. Staten. Eereafdeeling: Harmonie Biervliet, dir. A. J. Luteyn, 2e prijs 186 p.; Harmonie Oostburg, dir. C. Schijve le prijs 230 p., lof der jury, die haar de zilveren bondswissel- beker van den heer C. Schijve toekent, met zilveren lauwertak. „Oefening kweekt Kunst", Schoondjjke, dir. A. J. Luteyn, le prijs 193 p, en extra prijs verg. zilveren me daille van den heer A. de HulluLeenhouts, voorzitter van de muziekver. „Nut en Ge noegen" te Nieuwvliet. „Uit het Volk voor het Volk", Breskens, dir. C. Schijve, le prijs 206 p. enextraprijs verg. zilveren medaille van den burgemees ter van Nieuwvliet. „Eendracht maakt macht", Watervliet, dir. F. Cattoir, 2e prijs 180 p. Kon. Muzieksocieteit, Aardenburg- sche Fanfaren, dir. J. Ros, le prijs 192 p. extra prijs zilveren medaille drukkerij Be- vin IJzendijke; „Veronica", Zuidzande, dir J. Gosseye, le prijs 203 p. extra prijs zilve ren medaille van P. Erasmus, lid van Prov. Staten. Na afloop van het concours heeft het ge meentebestuur in een schoollokaal de eere wijn aangeboden, waarbij de burgemeester een welkomstwoord sprak. De bondsvoor zitter reikte de prijzen uit en dankte allen voor de medewerking, welke heeft geleid tot het welslagen van dit muziekconcours. Spr. vestigde nog eens de aandacht op het vele werk van den secretaris, die zich voor den bond onmisbaar heeft getoond. Ver schillende sprekers hebben daarop nog het woord gevoerd. Tal van muziekvereengingen hebben des avonds op het dorp op de tent een uitvoe ring gegeven. Waarschijnlijk een gloeiende me teoor, welke boven de aarde uit eengespat is. Zondagavond om ongeveer tien minuten voor halftien is in verschillende plaatsen van ons land, met name in de provincies Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland een merkwaardig hemelver schijnsel waargenomen, dat in het alge meen beschreven wordt als een oranje-gele of groene vuurbol met een lange staart, waaruit vonken en vlammen schoten. De bol bewoog zich in schuinsche richting naar de aarde toe, om achter den horizon te ver dwenen. Naar aanleiding van deze berichten heb ben wp ons in verbinding gesteld met den hoofddirecteur van het Koninklijk Neder- landsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, v.-™ ^annegieter, die eveneens uit ver schillende plaatsen in het Zuiden en midden van ons land van het verschijnsel in kennis was gesteld. Op grond van de gedane mede- deelingen sprak dr. Cannegieter het ver moeden uit, dat het hier betreft een gloei ende meteoor van bijzondere groot te, welke boven de aarde is uiteengespat. Eerst na vergelijking van de verschillende waarnemingen, zoowel hier te lande als in het buitenland, zal het mogelijk zijn de plaats in den hemelatmosfeer te bepalen waar het verschijnsel is opgetreden. K-N.M.I. Ziet gaarne schriftelijke rapporten tegemoet, waarin het hemelver schijnsel zoo nauwkeurig mogelijk wordt beschreven en waarin vooral opgave wordt gedaan van de hemelsrichting, waarin men het verschijnsel heeft gezien. Zeeland ontvingen wij verschillende, soms zeer nauwkeurig beschreven, waarne- ®*n'die w« aan het K.N.M.I. in extenso zullen doorzenden. Hier zn er slechts uit vermeld, dat de heer P. M. de Kleynden vuurbol beschrijft als „van de kleur van 't licht der kwikdamplampen, doch heller" „de vonken waren meer geel-rood" Er is SChetS bÜ deze waarneming. Dokter C. Griep uit Heinkenszand „leek de meteoor helder wit terwijl het was, menra*! JT' had Van rood-gele vlam men „ze leek ter grootte van een voetbal en spatte precies in het Westen in drie stukken achter elkaar uiteen, toen was het verschijnsel weg". Onze correspondent te Kort gene zegt, dat de meteoor (komeet schrijft hij abusie- ».eej1 geelachtig-groen licht ver- doihi tvt lieer P' s- Lenselink te Mid delburg, Noordweg 99, gewaagt van een helgroen lichtgevende vuurbal"; na 4%" se- cunde spatte het in een vonkenregen ult vn^.zijn oazen berichtgevers erkentelijk \oor de moeite, ons in te lichten. Verdere Bift6^113 Zende men aan bet K.N.M.I. De De beschadigingen der landbouwgewas sen in onze provincie nemen dit jaar wel buitengewone afmetingen aan. Algemeen had men gedacht, dat na den strengen win ter zeer veel ongedierte zou verdwenen zijn; het tegendeel is eerder waar. Buiten gewoon groot is het aantal ritnaalden (ko perwormen) en evenredig daaraan is van zelf ook de schade die door deze practisch niet te bestrijden insecten wordt aange richt. Het eenige middel dat nog wel eens helpen wil, is vroeg van het land verdwij nende gewassen verbouwen, waardoor in den nazomer het land herhaaldelijk kan worden geploegd en geëgd. De insecten kunnen n.l. niet al te best tegen een flinke bestraling door de zon terwijl ook tijdens het ploegen en eggen de vogels bij het op ruimen goede hulp verleenen. Ook het aantal aardvlooien, bladrandke vers en bietenkevertjes is buitengewoon groot. Deze insecten laten zich, hoewel alle met even gemakkelijk, nog met chemische middelen bestrijden. Zeer druk is men dan ook met de besproeiing of bestuiving der gewassen in de weer en voor duizenden guldens aan bestrijdingsmiddelen worden er thans aangewend. Buitengewoon groot is ook de thripsaan- tasting (onweersbeestjes). De schade door deze zoo nietige insecten aangericht, is van dien aard, dat heele perceelen vlas hierdoor zoo goed als waardeloos kunnen worden. Opmerkelijk is, dat de schade welke de thrips aan vlas veroorzaakt, zich bijna uit- sluitend bepaalt tot het Zuid-Westelijk deel van ons land, n.l. Zeeland en West Noord brabant. In Groningen, waar de vlascultuur van met minder beteekenis is, kent men het verschijnsel der kwade koppen in vlas veroorzaakt door thrips, niet. Het vorig jaar zijn onder de leiding van de beide toen in Zeeland werkzame njkslandbouwconsulenten, belangwekkende proeven verricht op het gebied der thrips- bestrijding. Men besproeide al naar mate zulks noodig bleek, het gewas twee- of driemaal in Mei met een derrispreparaat en het succes was boven verwachting. Alge meen was men de overtuiging toegedaan, hierin het middel gevonden te hebben om gezond vlas te kunnen kweeken. Dit jaar echter, na de bespuitingen zeker nog meer algemeen en ook zeker niet minder inten- wv-, d00r de Practijk worden toegepast, blijkt het derrispreparaat weinig of geen resultaat te geven. Niet onmogelijk is, dat het koude weer, dat tot nu toe heeft ge- heerscht, de bestrijding tegenwerkt. Wan neer het namelijk warm is, is de thrips veel levendiger en komt deze uit de vlaskopjes te voorschijn, waar ze overigens in verblijf houden. Sproeit men dan met een insecti cide als derris, wat een contactgif is, dan ligt het voor de hand, dat het effect veel rirh fl Zf dan wanneer de insecten zich schuil houden. Vermoedelijk ook wordt de werking van het insecticide na betrek kelijk korten tijd opgeheven. Tijdens het besproeien in 1938 was het warm weer waardoor men toen vermoedelijk meer suc- £es, ad dan thans. Intusschen verkeert de bestrijding van thrips nog geheel in het beginstadium en zal men daarmede nog veel meer ervaringen moeten opdoen alvo- v~g^anCÜjk 6611 afd°end advies Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Gedeeltelijk bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, meest zwakke veranderlijke wind. UKKEL. Schoon en zacht weer, met een nachtelijk temperatuursminimum van on geveer 5 gr., op het laatst van den nacht plaatselijk mist. Di. 23 Mei. Zon op: 4 h 56; onder: 20 h 58. Licht op: 21 h 28. Maan op: 9 h 24; onder: 24 h 37. E.K. 25 Mei. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 22 4.11 16.35 10.37 23.08 Dinsdag 23 4.55 17.18 11.20 23.54 Woensdag 24 5.45 18.07 12.05 24.43 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Maandag 22 6.10 18.39 Dinsdag 23 6.53 19.19 Woensdag 24 S 7.40 20.06 Laagwater. 11.36 24.07 12.22 24.52 13.08 -12% Amsterdam 1936-3 99%—99 Zeeuws. Hyp. B-3% 98 Cities Service Cy. P. 1958 5 52%52% A Amsterd. Bank 116%11814 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 381385 A De Schelde N.B. 39%—39% C Am. Smelt Ref. 31—30% A Houth. Alberts 88%90 C Chesapeake Ohio 23%24% C Pref. Kansas City South. 12%- C Union Pac. Rr. 70%—70% Ned. 38 1000-3 97%—97% O. Indië 37 1000-3 95—94 Engeland 1960-90 4 76%—76% A Koloniale Bank 166167 A N.l. Hbk. 600 122—120% C Ned. H. M. 1000 130%—130 A v. Berkels Pat. 45% C Calvé-Delft 86%—86 A Lever-Bros en Unilever 129%129-28 A Philips Gem. B. afg. 187-185-83% C Am. Car en Foundry 16%15%-16 C Ananconda Cop. 18%18-17% C Bethlehem St. 39%—39% C Int. Nickel Cy. 35%—35% C Kennec Copper 23%23% -22% C Rep. Steel 11%—11-% C U. States St. C. 33%—33%-% C North Am. Cy. 15%—15% A Kon. Petr. Mpij. 299%—298%-96% C Contin. Oil Cy. 16%—16-% C Phillips Petr. Comp. 26%25% C Shell Union O.C. 8-8-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 113%—113%-12% A H.V. Amsterdam 415%—413-10 A Java Cult. Mjj. 205—203 A N.l. Suiker U. 229—229 A Deli Batavia 143137% C Deli Mij. 1000 182—180%-80 Unilever KoninkL HVA Amerika Obl.Markt Philips Tabak Suiker Rubber Industrie gedeponeerd A Senembah 161160 C Baltimore Ohio 44 C Southern Pac. Cy. 9%10-% A Southern Rlw. 10% A Amst. Rubb. C. 181181%-80 A Deli-Bat. Rubb. 121—123 A Hessa Rubber 80%81 A Sarbadjadi S.R. 8081 WISSELKOERSEN. Heden: Zaterdag: Londen 8.72% 8.71% Berlijn 74.75 74.70 Parijs 4.93% 4.93 Brussel 31.73 31.69 New-York 1.86% 1.86% Alle vakkenners roe men de kwaliteit van Niet alleen komt thrips dit jaar op vlas voor, doch ook verschillende uienvellen hebben er van te lijden, een verschijnsel, tot nu toe niet waargenomen. De schade die eventueel in vorige jaren daardoor aan uien werd veroorzaakt viel niet op, zoodat daaraan geen aandacht werd geschonken. Nu is de schade evenwel zeer belangrijk en vele uienplantjes gaan daardoor te gronde. Het zeer verdienstelijke, baanbrekende werk, dat door de rjjkslandbouwconsulen- ten Droogendijk en Ovinge is verricht op het gebied der thripsbestrijding zal nog ver der moeten worden beproefd, opdat wel licht daardoor de bestrijding nog effectie ver kan worden gemaakt dan deze tot op heden is. HET CONCOURS VAN DEN BOND VAN HARMONIE- EN FANFARE VEREENIGINGEN. Kloetinge gaat een drukken tegemoet. Wanneer het weer op tweeden Pinkster dag maar even medewerkt, zal Kloetinge op een bijzonder drukken dag mogen reke nen. Er komen niet minder dan 32 muziek vereenigingen, die reeds voor het noodige vertier zullen zorgen, terwijl verwacht mag worden dat het dorp, centraal gelegen en gemakkelijk bereikbaar als het is, door duizenden feestgangers bezocht zal wor den. De jubileerende muziekvereeniging „Ex celsior" doet al het mogelijke om een suc cesvol verloop te verzekeren, waarbij zij van alle zijden medewerking ondervindt. In het dezer dagen verschenen programma be tuigt burgemeester C. Zandee Az. zijn inge nomenheid met het feit dat dit jaarlijksche muziekfeest thans in zijn gemeente wordt gehouden, terwijl het Bondsbestuur er zijn voldoening over uitspreekt dat wederom zulk een groot aantal vereenigingen zich voor deelneming heeft aangemeld. Een tweetal doet dit voor de eerste keer, nl. „Excelsior" te Kats en „Onda" te Nieuw- dorp. Des morgens te 11 uur vindt de officieele ontvangst van het Bondsbestuur, de Jury leden en Voorzitters en Directeuren der deelnemende vereenigingen op het Gemeen tehuis plaats, waarna door de dan reeds aanwezige vereenigingen gezamenlijk de Zeeuwsche Bondsmarsch zal worden uitge voerd. Te 11.15 uur wordt naar het con coursterrein gemarcheerd, alwaar te 11.30 uur de wedstrijd een aanvang neemt, welke te ongeveer 6.30 uur geëindigd zal zijn. Des avonds van 7.3010.30 uur wordt door „Apollo" van Wissekerke en „Oefening na den Arbeid" te Rittem op het Marktveld geconcerteerd. Er zijn voor dit concours acht extra me dailles uitgeloofd, terwijl de voorzitter van het eere-comité van den Bond, de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, voor de beste prestatie van den dag een zilveren lauwer krans schonk. Faillissementen. Heden zjjn failliet verklaard: A. Rade- walt, timmerman te Nieuwerkerk. Rechter commissaris mr. A. van der Hoop, curator mr. W. Nieuwenhuijsen, advocaat te Zie- riksee. Pieternella Jozina Snoodijk, wed van J. J. de Jonge, pensionhoudster te Goes. Rech- ter-Commissaris mr. J. H. F. Bloemers, cu rator mevr. mr. E. P. A. AkkermanWe ber te Goes. Arthur Joseph Antheunis, handeldrijven de onder de firma de Verkoop Centrale voor Nederland en Koloniën van Vander- bussche en Ducloy en Cie, gevestigd te Ak- sel. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller, curator mr. G. Tichelman, advocaat te Ter- neuzen. Het faillissement van K. Flipse, bak ker te Serooskerke (W.), is geëindigd we gens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Zulks is eveneens het geval met het faillissement van A. C. J. van den Berg, koopman in geëmailleerd en glaswerk te 's-Heer Arendskerke, wegens het verbin dend worden der uitdeelingslijst. (Ingez. Med.) DE GEDUPEERDE MOSSELKWEEKERS. In een Zaterdagavond in Het Veerhuis te Bruinisse gehouden vergadering van door de jongste maatregelen van het C.V.K. gedupeerde mosselkweekers werd met al- gemeene stemmen besloten rechtskundig advies te vragen, teneinde de beslissingen van het C.V.K. waardoor zoovelen worden gedupeerd, terwijl anderen schatten gelds verdienen te betwisten. Een bedrag werd uit de vergadering bij elkaar gebracht, waarvan de reiskosten voor drie afgevaar digden alsmede de kosten van het advies zullen worden bestreden. Het in ons blad van Zaterdag onder de rubriek Middelburg voorkomende berichtje inzake het klokluiden bfj brand behoorde thuis onder „Goes". Bij den opmaak ter zetterij is het door een abuis onder Middel burg in plaats van onder Goes gezet. PARADE. Hedenmorgen te elf uur kwamen de offi cieren, onderofficieren en leerlingen der S.D.O.A. naar het Molenwater om een pa rade te houden in verband met het afscheid van den kolonel J. C. Pabst, inspecteur der militaire administratie, die den dienst met pensioen verlaten gaat. Onder commando van den luitenant-ko lonel G. Berghuijs, commandant der school, werd tweemaal voor den scheidenden in specteur, wiens echtgeonote evenals me vrouw Berghuijs mede aanwezig was gedéfileerd, waarna de kolonel zijn tevredenheid over de houding van den troep uitsprak. De troep marcheerde door een deel der stad onder commando van kapitein J. A. van Aalzum terug naar de kazerne. De officieren en onderofficieren begaven zich naar het schoolgebouw om aldaar per soonlijk afscheid te nemen van kolonel en mevrouw Pabst. ONTSIERING VAN DE STAD? B. en W. hebben naar aanleiding van op merkingen in den Raad zich tot het bestuur van de Zeeuwsche Radio ditsributie maat schappij gewend inzake het ontsieren van het stadsschoon door over de straten ge spannen draden ten behoeve der radio distributie. De maatschappij antwoordde, dat zij van een en ander met verbazing heeft kennis genomen. Zij heeft ten koste van vele fi- nancieele opofferingen alles gedaan om te zorgen, dat haar net practisch het stads beeld niet stoort. Zelfs van elders komende leiders van distributiebedrijven vragen om eens te melden, waar de leidingen der distributie looien. Aan het systeem wordt alle mogelijke zorg besteed en wel zoodanig dat het geheel zoo solide mogelijk is opge bouwd. DE VOORGENOMEN VERBETERING VAN DE LANGEDELFT. De Prov. Zeeuwsche Schoonheidscommis sie heeft zich met een adres tot den Raad gewend in verband met de voorgenomen nieuwe bestrating van de Langedelft. De commissie verzoekt voor de trottoirs blau we hardsteenen tegels te gebruiken en ook de trottoirbanden van hetzelfde materiaal te nemen of althans eerst soort basaltine trottoirtegels (Ned. Fabr.) te gebruiken, die na eenige afslijting een aardige blauw grijze tint vertoonen. De banden waren te maken van hardsteen- of Zweedsch graniet. Voor de bestrating waren gebruik te maken van vlamoverklinkerkeien. Door een en an der zal de wijziging van het straatbeeld zich zoo goed mogelijk aan het bestaande aan sluiten. In de overtuiging, dat ook de Raad de wenseh heeft om het ondanks alles toch nog schoone en belangwekkende stadsbeeld van Middelburg zooveel mogelijk te sparen biedt de commissie haar opmerkingen ter rjjpelijke overweging aan. DE MIDZA BORDEN. De commissie voor de Midza actie, heeft zich met een zeer uitvoerig adres tot den Raad gewend in verband met het door B. en W. uitgevaardigde verbod om de borden met opschrift „Midza" als uitstekende bor den te doen aanbrengen, en de aanwijzing om ze plat tegen den muur aan te bren gen. De commissie ontkent, dat er uit ver- keers- of schoonheidsoogpunt iets tegen het aanbrengen van de borden, zooals bij vele aangesloten winkeliers het geval is, is te zeggen. Beleediging van een politieagent;. Zaterdagnacht meende een persoon zich er mede te moeten bemoeien, toen een agent een ander op een kleine overtre ding attent maakte. Hij deed dit echter met woorden die hem een procesverbaal wegens beleediging bezorgden. Aanrijiling. Op de Turfkade had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een auto en een bakfiets, die beide beschadigd werden. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. In het pand Korte Delft 48 te Mid delburg opende de heer A. van Moolen- broek Zaterdag een nette winkel in aller lei lekkernijen als limonade, zuidvruchten en snoeperijen. Het is gelukkig, dat dit pand zoo spoedig weder een goede bestem ming heeft gekregen. Klokluiden bij brand. In verband met de uitvoering van tele- foonwerken in deze gemeente zal het alarmsysteem voor de brandweer van 22 Mei tot 15 Juli a.s. niet werken, zoodat bij brand door middel van klokluiden de brand weer zal worden gealarmeerd. Verkeersovertredingen.. H. G. W. en C. H. B., beiden te Goes, kregen Zaterdag een bekeuring wegens het berijden van de Lange Kerkstraat op uren dat dit verboden is. Voorts werd G. de K. bekeurd wegens het niet rechts houden op de Groote Markt. ARNEMUIDEN. De candidatenlljsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd: 1. Visschers en ar beidersbelangen, 2. Anti-Revolutionairen, 3. Gemeente-Belang, 4. Christelijk Historisch, 5. Staatk. Geref. partij. BORSELE. De candidatenlljsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn als als volgt genummerd: 1. Hjst „Algemeen Be lang", 2. Lijst Staatk. Geref. 3. Lijst Anti- Revolutionnairen. DRIEWEGEN. De volgorde der candida tenlljsten voor de gemeenteraadsverkiezing is: 1. Chris. Hist., 2. Anti Rev., 3. Vrijzin nigen, 4. Linksche Arbeiderspartij, 5. Roomsch Katholiek. BRESKENS. Zaterdagmorgen 11 uur vergaderde het hoofdstembureau ter vast stelling van de nummering der candidaten lljsten. Na loting tusschen de S.D.A.P. lijst en de Lib. lijst, welker candidaten een aan vraag om een voorkeurnummer hadden in gediend, kwam men tot het volgende resul taat: 1. S.D.A.P., 2. Lib. lijst, 3. C.H., 4. V. D„ 5. vrije lijst Van de Sande. KAPELLE. Door het hoofdstembureau werden geldig verklaard de ingekomen 7 lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing op 14 Juni e.k.: No. 1 A.R.; no. 2 St. Ger.; no. 3 Vrije Kiezers; no. 4 C.H. (Q. v. d. Vrie); no. 5 C.H. (J. v. Wingen); no. 6 S.D. A.P.; no. 7 Vrijzinnigen. KLOETINGE. In de Zaterdag gehouden vergadering van het hoofdstembureau zjjn de ingeleverde candidatenlljsten als volgt genummerd: Op grond van een ingekomen aanvrage om voorkeurnummering verkreeg de C.H. lijst nummer 1. De overige bij lo ting: 2 Neutrale Werkliedenvereeniging; 3 A.R.; 4 Groep Vrijzinnige kiezers. KRABBENDIJKE. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt de heer H. van de Vrede werkzaam op het P.T.T. kantoor alhier, overgeplaatst naar het bureel inklaring P.T.T. te Roosendaal. In zijn plaats is aan gewezen mej. J. H. Bronkhorst te Helvoirt. Zaterdag zijn de eerste kruisbessen ge trokken, welke Dinsdagmorgen door den heer L. J. van Langevelde naar Engeland voor export worden verzonden. RILLAND. In de vergadering van inge landen van den Kreekrakpolder werd de (V a Jeugl de int| water nische al in tentooij alles Maaij hem, de jeu| jongste die me l'expos te. De prinsje I de mei was eel redenaj Luik" „klaviel doende,r aangesl| De denken I Op hetl Koning! sephinef en late houdinjj leden hier hv Middl den mil plotseli| voren spraak een hc je vanl Ondel de, datl re jon| van en wed microfj Toenl een tal de feitl ken, d| minute Alleil nen vc sten zc| algeme nigeen| zien, tentooj| de. Voor bood h schouw donker cor. O en-wit T enkele daartej af de dinaal van P: tige 'g Koning ses Jo matros zicht! Na de Kd van hl de saa suppool Den de leic ons, n men Neder! schikb verrië En, de rie mee s Er „goed derlan zondeil reehtv

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3