wacht eet nu niet tot strax ZEELAND. Nederland op de Parijsche jaarbeurs Jubileum-concours te GOES. VLISSINGEN. Propaganda voor land en koloniën. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-YiAANDEREN W.D. Dc ring „Zeeland" van den Kon. Bond van Chr. zangver- eenigingen hield zijn 25e zangersfeest. 1 HET „ALL ROUND"WORSTJE Een proclamatie van den burgemeester van Brussel, 's-HEER ARENDSKERKE '2L-& ■-.*•** SPORTDAG TE GOES. Wandeltochten. Aan de wandeltochten van de Goesche W.S.V. „De Amateur" werd voor de 35 km. tocht deelgenomen door „Noad", Vlis- singen; E.S.V. Tilburg; D.V.T. Vlissingen; „Arvee" Middelburg; Trekvogels Terneu- zen en een korps militairen uit Vere Aan de 20 km tocht namen deel: Achilles, Padvinders en Wilhelmina, allen te Mid delburg. Het opstellen op de Groote Markt, het vertrek, de terugkomst der wandelaars brachten heel wat drukte in de binnen stad. De tochten zelf waren weer met zorg samengesteld en vielen bij de wan delaars zeer in den smaak. Intusschen werden van drie tot vijf uur op de Groote Markt gymnastiek-demon straties gegeven door „Volharding", die door talloozen belangstellenden bijge woond en met waardeering gevolgd wer den. „Volharding" toonde opnieuw een aantrekkelijk programma en maakte een goede reclame voor haar mooie sport. Desavonds te zeven uur had in Schut tershof de prijsuitreiking plaats. De w.n voorzitter, de hr M. C. van Strien, heette in zijn openingswoord in het bijzonder bur gemeester Van Dusseldorp welkom. Spr. wees er op, dat de deelname geringer was dan anders, hetgeen hij mede aan de mi litaire maatregelen weet, waardoor vele tippelaars in dienst zijn. Spr. bracht voorts allen dank die aan het welslagen van de zen dag medehielpen en in het bijzonder de gymnastiekvereeniging „Volharding", die als steeds bereid was wederom dezen dag tot een sportdag voor Goes te maken. De hr H. B. Pilaar, voorzitter van de V.V.V. zeide dat de „Amateur" met het organiseeren van deze dagen een goed werk doet. Ze trok weer heel veel men- schen naar Goes, hetgeen ook het doel der V.V.V. is. Spr. uitte de hoop, dat nog meer dergelijke dagen georganiseerd zul len worden en deze een even groot suc ces zullen zijn. De hr C. Nobels maakte als jurylid eenige algemeene opmerkingen en hul digde de „Amateur" voor het organisee ren van de tochten, evenals „Volharding" voor haar medewerking. Burgemeester Van Dusseldorp zeide er trotsch op te zijn, als Goes op dagen als deze een dergelijk veel-bezocht centrum vormt. Spr. uitte zijn bewondering voor de wandelsport en ook voor hetgeen „Volharding" te zien gaf. In het bijzon der huldigde spr. ook de deelnemende militairen waarmede de aanwezigen met een krachtig applaus instemden. Spr, reikte hierna met een persoonlijk woord als volgt de prijzen uit: 35 km tocht, le pr. „Noad" Vlissingen; 2e pr. „Trekvogels", Terneuzen; 3e pr. „Arvee", Middelburg. 20 km tocht, le pr. Achilles; 2e pr. Padvinders, beiden Mid delburg. De militairen kregen een extra- prijs en „Volharding" werd bedankt met een prijs als dank voor haar medewer king. Verder bleek mej. Lokerse de ge lukkigste van de deelnemers (sters) aan den ster-rit, want zij was het dichtst om streeks 15,47 uur Oudelande gepasseerd, waarvoor zij met een polshorloge beloond werd. Nadat de aanwezigen een driewerf hoe- ha op den burgemeester hadden uitge bracht, sprak de voorzitter een woord van dank aan allen voor hun imedewerking en uitte de-hoop, daarop een volgend jaar ook weer te mogen rekenen. Met een bal werd daarop de welgeslaag de dag gesloten. TENTOONSTELLING LUCHTBESCHERMING. De luchtbeschermingstentoonstelling van de Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming heeft thans ook onze provincie bereikt. Het is Vlissingen dat de primeur geniet. Woensdagmiddag is deze tentoon stelling in het Concertgebouw officieel ge opend. Voor deze opening bestond een groo te belangstelling. Daar waren o.a. aanwe zig de wethouders Edelman en Rorije, de marinecommandant kapitein ter zee H. v. d. Stad, de garnizoenscommandant majoor Haarman, vele officieren van land- en zee macht, de directeur van de P.Z.E.M., den Provincialen Stoombootdienst, de haven van Vlissingen, gasfabriek, postkantoor, ge meentewerken enz., benevens de besturen van het Roode Kruis, E.H.B.O., Reddings brigade, van verschillende vrouwenorgani saties, de commandant van de brandweer, vele doktoren e.a., zoodat de voorzitter van (Van onzen Parijschen correspondent.) De Parijsche jaarbeurs: een betere ver taling weten we niet te vinden voor de Foire de Paris, die als alle jaren aan de Porte de Versailles haar tenten heeft op geslagen. Als een jaarbeurs beschouwt men ook in handelskringen ten onzent' naar het schijnt deze sedert 1914 periodieke han delsmanifestatie, waaraan ditmaal 33 ver schillende landen medewerken, want de Nederlandsche afdeeling is wederom onder de auspiciën van de Utrechtsche jaarbeurs ingericht. En zoo zijn we dan ook thans, veertien dagen vroeger dan het vorige jaar, weer de gast geweest van mr. J. den Tex en hebben we een paar uren doorgebracht op den vijfhonderd vierkanten meter, dien we gedurende enkele weken wel Neder- landsch grondgebied mogen noemen. Op 25 Mei aanstaande zal daar een „Nederland sche dag" worden gehouden; een handels delegatie, waarvan oud-minister dr. J. C. Koningsbergen, oud-voorzitter ook van de Utrechtsche jaarbeurs, deel uitmaakt, zaï de afd. Vlissingen, de heer F. C. Matzinger, in zijn openingswoord met vreugde mocht constateeren dat de belangstelling voor de luchtbescherming aan het groeien is. Spr. dankte de Ned. Vereeniging, de militaire autoriteiten, de gemeente, de P.Z.E.M., de Schelde enz., voor den grooten steun, on dervonden bij de totstandkoming van deze tentoonstelling. Wethouder Edelman heeft daarop, na mens den burgemeester, die wegens uitste- digheid verhinderd was, met een uitvoerige toespraak, de tentoonstelling geopend. De vertegenwoordiger der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, overste Bierman, heeft vervolgens gewezen op het groote belang van deze tentoonstellingen. De twijfelaars, de onwetenden, zullen door het bezoeken van deze tentoonstelling de overtuiging krijgen dat er tegen luchtgevaar zeker nog wel wat te doen is. Zelfbescherming, aldus spr., is het vre deswerk, want de taak van de vereeniging eindigt bij oorlog, daarom is het van zoo'n groot belang dat het publiek op de hoogte is met de maatregelen die moeten worden genomen ten tijde van gevaar. De tentoonstelling geeft den bezoeker een duidelijk overzicht van alle beschermings middelen, terwijl eenige deskundigen de noodige voorlichting verstrekken. Een be zoek aan deze tentoonstelling, die tot en met Zondag a.s. is geopend en gratis toe gankelijk is, moeten wij dan ook ten zeer ste aanbevelen. NOG MEER SCHUILKELDERS. Het feit, dat Vlissingen, wat betreft den luchtbeschermingsdienst, in de eerste ge- varenklasse is ingedeeld, is zeer zeker de reden dat thans meer en meer aandacht wordt geschonken aan de te nemen veilig heidsmaatregelen voor de bevolking. Het onderwerp schuilkelders vormt reeds ge- ruimen tijd een punt van ernstige bespre kingen, met het gevolg, dat men heeft be sloten thans de noodige maatregelen te treffen. Konden wij de vorige week reeds melden dat onder den nieuw te bouwen weg om den Bomvrijen toren een schuilkelder zou wor den gemaakt, naar wij thans vernemen, zullen ook in de kazematten bij het roei- ershoofd schuilkelders worden ingericht. UITREIKING DIPLOMA'S AVONDSCHOOL. VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In tegenwoordigheid van directeur, lee raren en de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs te Vlissingen, heeft de wethouder van onderwijs, de heer N. P. Edelman, Woensdagavond in het gym nastieklokaal van de school aan de Bouwen Ewoudstraat de diploma's, getuigschriften en prijzen uitgereikt aan de leerlingen die geslaagd zijn voor het eindexamen cursus 1938—1939. De heer Edelman wees daarbij op het fraaie resultaat in dezen cursus bereikt. Van de 37 gegadigden slaagden er 34, waar van 28 zonder een enkele onvoldoende, 13 met lof, terwijl 9 leerlingen een prijs ver wierven. Geslaagd zijn:: Metaalbewerking: J. A. Borgs (m. 1. en pr.), Ch. J. J. Bostelaar (m. 1. en pr.), H. W. Höfer (m. 1. en pr.), D. Swint, B. P. Wisse (m. 1.), J. Wijkhuis (m. 1.), J. K. Boogaard, A. Dingemanse, A. Kole, M. M. Verschoor de la Houssaye, A. A. Wijgman (m. 1.), allen te Vlissingen, C. A. Abrahamse en G. W. Geeve (m. 1. en pr.), te Koudekerke, D. C. Klap en M. v. d. Vel de te Soeburg en A. W. la Gasse (m. 1. en pr.), te Biggekerke. Afd. Scheepsbouw: J. F. Fleurbaaij (m. 1. en pr.), J. Jacobse, L. de Joode, A. de Smit, allen te Vlissingen, en C. den En gelsman, W. Kasteelen en A. Roose te Soe- burg. Afd. Houtbewerking: A. v. Ege- raat, W. v. Everdingen (m. 1. en pr.), A. Geelhoed, W. Jongepier, M. J. de Smit, P. A. Vervenne, allen te Vlissingen en M. P. Minderhoud (m. 1. en pr.) te Soeburg. Afd. metselen: K. W. Louwerse (m. 1.j, C. Post, beiden te Vlissingen. Afd. schilderen: F. H. de Korte en J. W. Weng, beiden te Vlissingen. Verder werd aan de navolgende leerlin gen een verklaring uitgereikt dat zij met vrucht den éénjarigen vervolgcursus in het vakteekenen hebben gevolgd: Afd. metaalbewerkers: A. W. v. Borren en D. Roelse, beiden te Vlissin gen. Afd. scheepsbouw: A. J. Burger- hoff, B. Verhey, A. Visser en L. Stroo, allen te Vlissingen. Afd. houtbewerking: L. van Bel- zen te Vlissingen. MM dan onze afdeeling van de tentoonstelling bezoeken. Propaganda voor ons land, in zijn kolo niën. Dat is wel in de eerste plaats het doel der Nederlandsche deelneming aan de Foire de Paris. Daaruit is ook de aanwe zigheid van zooveel officieele lichamen en semi-officieele instellingen te verklaren. Zoo is in den heer M. J. Keijzer wederom de economische voorlichtingsdienst verte genwoordigd, een instelling, welke een paar jaar geleden werd opgericht en onder het departement van economische zaken res sorteert. Voor Indië vindt deze dienst min of meer een aanvulling in het koloniaal instituut te Amsterdam, waarvoor de heer P. Feenstra weder aanwezig is, tevens ver tegenwoordiger van het ministerie van ko loniën. Een groote „stand" met diorama's van den heer H. Pieck, den décorateur der tentoonstelilng, is die van de algemeene Nederlandsche vereeniging voor vreemde lingenverkeer. Vooral met dit plaatwerk wist de heer H. J. E. van Oosten een sug gestieve reclame te verkrijgen, en van de talrijke foldertjes valt speciaal dat der pro vincie Utrecht op. Men vraagt zich af waar om niet alle provinciën voor zulk uitste kend propagandamateriaal hebben gezorgd. Het Indische tegenwicht vormt de vereeni ging voor toerisme in Nederlandsch-Indië; de heer C. J. van Zwieten vertegenwoor digt haar. En dat ons Indië de Franschen trekt, blijkt uit het groote bezoek aan den stand der Nederlandsch-Indische Centrale, een interessante uitstalling van inheem- ARNEMUIDEN. Op de algemeene oe- graafplaats had Woensdagmiddag de ter aardébestelling plaats van den Zondag morgen zoo onverwacht overleden 65-jari- gen heer P. "van Belzen. De overledene werd grafwaarts gedragen door het be stuur der Ver. tot Bijzonder Onderwijs op Gereformeerden Grondslag, waarvan de overledene bijna 20 jaren bestuurslid en ruim 1 jaar voorzitter was. Daar de overledene ouderling en scriba der Geref. kerk, bestuurslid der A R. kies- vereeniging, bestuurslid der plaatselijke afdeeling /van Stichting Vrederust was, memoreerden dsi H. Scholing, Geref. predikant, J. J. C, v. d. Graaff, hoofd der Bijz. school en C. Dekker zijn leven en zijn werken, waarin hij gekenschetst werd als een man van woord en daad. Ook sprak de heer G. van Belzen als oudste en eenig broeder van den gestorvene. Ten slotte dankte de oudste zoon voor de eer zijn vader bewezen. ELLEWOUDSDIJK. Voor het aanstellen van een kweekelinge met akte aan de open bare lagere school alhier, mocht de ouder commissie van mevrouw A. A. van Hattum- Dekker te Geverwijk een belangrijke gift ontvangen. De inteekenlijst, die aan de bur gers is aangeboden, bracht 142 op. Deze bedragen, gecombineerd met de wekelflk- sche bijdragen van de ouders der school gaande kinderen, alsmede de door de ge meente te maken kosten voor handwerk- onderwijs, geschat op 150, maken het thans mogelijk een kweekelinge aan te stellen. IERSEKE. Gelijk bekend is den Zeeuw- schen visschers in de maand Juni toege staan mosselzaad te halen van de Wad denzee boven den dam van Ameland. Nu moet op het beschikbaar gestelde gebied heel wéinig of geen mosselzaad zijn, en daar veel kleine kweekers in Zeeland gebrek hebben aan mosselzaad, hebben twee mosselkweekers uit Ierseke, de hee- ren J. Ph. Bom en D. J. Sinke namens hun vereeniging een bezoek gebracht aan den heer Van Hengel te Amsterdam, den inspecteur der Visscherijinspectie district II en III, teneinde daar voor de Zeeuw- sche visschers meer en betere vischgron- den te verkrijgen. Ze hebben evenwel daar weinig hoop gekregen, integendeel. De mosselzaadbanken zoowel bezuiden als ten Noorden van den dam van Ameland zijn zeer schaarsch. Bovendien heffben de visschers te Wieringen en andere kust plaatsen dezen winter heel weinig kunnen exporteeren naar hun oude afzetgebied (Engeland). Deze menschen zullen wan neer nog zoo'n slechte winter volgt op steunverleening zijn aangewezen. Zij heb ben aan den minister verzocht, teneinde zulks te voorkomen, de Waddenzee be zuiden den dam van Ameland niet open te stellen voor Zeeuwsche visschers. Daar om en daarom alleen zullen de gronden beneden den dam van Ameland niet wor den opengesteld. AARDENBURG. Dinsdag vergaderden de stembevoegde ingelanden van den Isabella- polder benoorden Aardenburg in hotel „De Roode Leeuw". Besloten werd toe te treden tot den bond van polders in Zeeuwsch- Vlaanderen Westelijk Deel. Een verzoek van enkele landbouwers tot het mogen doorgraven van een dijk werd na een uit eenzetting van den dijkgraaf door de ver zoekers ingetrokken. De rekening over het afgeloopen dienstjaar sluit met een batig slot van 910. De inkomsten bedroegen 14.719, de uitgaven 13.809. De begrooting van 1939 bedroeg in ont vangst en uitgaaf 6409. Het dijkgeschot werd gebracht van 5 op 5.50 per ha, in verband met een in het vorige jaar aangegane geldleening, voor 20 jaren, waarvan thans de eerste aflos sing en rente betaald moet worden. Het Zangersfees en concours van Ring „Zeeland" van den Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereenigingen, dat op Hemelvaartsdag te Soeburg op de weide van den heer Jacobse gehouden werd, was om verschillende redenen een echt feestconcours. Niet alleen dat het de 25e maal was, dat de Ring Zeeland een Zangersfeest hield het eerste werd eveneens op Walcheren en wel te Vlissin gen gehouden doch het was tevens het eerste na de fusie van de kringen Wal cheren en Zeeland. Een gevolg van deze fusie was dat een ongekend groot aantal vereenigingen had ingeschreven. Van de 28 inschrijvingen werden er 27 nagekomen Deze 27 vereenigingen hebben in totaal 54 nummer?, ten gehoore gebracht, een respectabel aantal, waardoor eerst teg^n half zeven de laatste uitslag bekend ge maakt kon worden. Des morgens was de belangstelling ge ring. Er waren slechts eenige vereenigin gen aanwezig, toen onder leiding van den secretaris, den heer H. Wolzak, gezamen lijk het Bondslied wer dgezongen. De ring- voorzitter, de heer Ph. Woltering te Vlis singen, ging daarna voor in gebed en sprak een kort welkomstwoord, in het bij zonder tot den burgemeester van Soe burg, die met zijn familie aanwezig was, en de vereenigingen, die voor het eerst aan een concours van den ring Zeeland deelnamen. Spr. hoopte dat met bezieling zou worden gezongen en dat de wedstrijd niet in onwaardige concurrentie zou ont aarden. Hierna werd een aanvang met de af werking van het lijvige programma ge maakt. Reeds spoedig werd het drukker en in den middag waren enkele duizenden op het terrein aanwezig. Het weer heeft den geheelen dag zijn onmisbare medewerking verleend, dl maak te in den namiddag de gure Noordenwind het verblijf op het onbeschutte terrein niet bepaald aangenaam. Intusschen heb ben velen de gelegenheid benut om een bezoek aan Soeburg te brengen. Natuur lijk kon ook nu de smalle Kanaalbrug het verkeer bij lange na geregeld niet verwerken. De politie zorgde echter voor een perfecte regeling, zoodat de soms wel heel lange files vrij vlot „verdampten." Goede prestaties over heel de linie. Aan een gedetailleerde bespreking der prestaties zullen wij ons niet wagen. Een goed overzicht van het geheel konden wij onmogelijk krijgen. Daar was in de eerste plaats het programma te ingewik keld voor. In plaats van afdeelingsgewijs af te werken, kreeg men nu vereenigin gen uit een lagere afdeeling na die uit een hoogere afdeeling te hooren en om gekeerd. Wij hebben voor de jury, die ge vormd werd door de heeren J. Ponse te Rotterdam en A. F. de Braai te Haarlem, groot respect, dat zij zich op deze wijze een goed oordeel heeft kunnen vormen. Daar komt nog bij dat de prijzen in alle afdeelingen weer anders berekend werden (men zie hiervoor het opgenomen staat je vóór de uitslagen). Iedere vereeniging voerde een verplicht en een vrij nummer uit, die beide afzonderlijk beoordeeld wer den, terwijl de resultaten tezajnen den uitslag vormden. Zoo kon het gebeuren, dat vereenigingen met een dikke 200 pun ten (waarbij dan dikwijls nog een half puntje secuur vermeld werd) toch maar met een derden prijs uit de bus kwameii en daar dan nog erg blij mee waren ook. Let wel, wij maken het ringbestuur hier geen verwijt van; het schijnt landelijk zoo geregeld te zijn. De programma-indeeling UK.21-0419a (Ingez. Med.) sche kunstvoorwerpen. Het is niet ons plan om over alles wat op toerisme en transport betrekking heeft uit te weiden, doch we moeten toch even melding maken van de Nederlandsche spoorwegen te Utrecht, die o.m. een kaart van Nederland met alle spoorverbindingen heeft opgehangen en door een vernuftig spel van lichtgevende lijnen de frequentie van den treinenloop in Nederland aanschou welijk voorstelt. Natuurlijk zijn ook de maatschappijen van de groote vaart van de partij, de Holland—Amerika-lijn met de Nieuw-Amsterdam, de maatschappij „Ne derland", de Rotterdamsche Lloyd. De Ne derlandsche vloot telt 968 eenheden, waar van 381 met een tonnage van meer dan anderhalf millioen behooren tot de gere gelde lijnen. Propaganda; ook voor de producten van land en koloniën. Zoo kan het gebeuren, dat men, op de Parijsche jaarbeurs -wan delend, eieren vindt, welke ergens op de Veluwe zijn gelegd, kaas, die aan Leeuwar den en Alkmaar herinnert, en pootaardap- pelen, de bintjes. De tulpen, die een stem mig hokje versieren, zijn van het centrale bloembollencomité, dat zijn zetel heeft in het Krelagehuis aan de Leidschevaart te Haarlem. En men kan te Parijs wel eens Zeeuwsche oesters eten. Tenslotte voert ons land nog altijd meer producten naar Frank rijk uit, dan het van dit land invoert. In 1936 had de export naar Frankrijk een waarde van bijna 55 millioen gulden, de im port ruim 42 millioen, zijnde respectievelijk zes en vier procent van het totaal. Een nieuwe organisatie, de bond van kunst in industrie, die hier met een tiental leden is vertegenwoordigd, zoekt onder dezen ge lukkigen vorm afzet voor haar artikelen, welke smaakvol werden geëtaleerd. De stand der gasmaskers eener fabriek te Nieuw-Milligen is een teeken des tijds en kan zich in een enorme belangstelling ver heugen. Ons Insulinde komt eenvoudig maar duidelijk voor den dag met de in natura aanwezige tien voornaamste producten, welke naar Frankrijk worden uitgevoerd. In 1937 beliep de waarde van den Indi- schen export naar Frankrijk rond 24 mil lioen gulden, terwijl de import uit Frank rijk ruim 7 millioen gulden bedroeg. Om nog een enkel cijfer te noemen, Frankrijk, dat toch zelf over groote koloniale gebie den beschikt, voerde nog van Nederlandseh- Indië voor 13.152.000 gulden rubber, voor 3.821.000 gulden koffie, voor 1.882.000 gul den copra, voor 1.070.000 gulden tin in. Aldus gaan op de Parijsche jaarbeurs Ne derland en zijn koloniën, toerisme en trans port, handel en industrie hand in hand. De Nederlandsche Kamer van Koophandel te Parijs, hier aanwezig in den persoon van den heer H. van Dam, deed daartoe het hare. En het bestuur der jaarbeurs maakt alweer reclame voor de internationale ten toonstelling in September te Utrecht. Wie zee houdt, wint de reis. Het is ook in hall 45, Pays-Bas, op de Foire de Paris het de vies. en prijzentoekenning zooals die bij 'den bond van Harmonie- en Fanfarevereeni- gingen in Zeeland wordt toegepast is ons echter wel zoo lief. 1 Wat wij dezen gehoord hebben, bewijst dat de ring over prima vereenigingen be schikt, met vele bekwame dirigenten. De kroon spande het optreden van de vier vereenigingen in de afdeeling Uitmuntend heid. Dat was werkelijk de moeite waard. De prestaties ontliepen elkaar niet veel. Het deed daarna vreemd aan te hooren dat slechts derde prijzen toegekend waren. Slechts „Looft den Heer" te 't Zand bleef even beneden de maat. Haar vrij nummer beviel ons veel beter als het verplichte. Het eenige mannenkoor, „Neuzeh's Chr. Mannenkoor" bleek over forsch stemmen- materiaal te beschikken. Het verplichte nummer bleek voor de tenoren hier en daar wel wat te hoog te loopen. Bepaald kranig was het optreden van kleine koortjes als Kattendijke en Hein- kenszand. Het laatste beschikt over prima stemmenmateriaal. Jammer dat de bas een moment afwezig was. Wij zullen het bij deze enkele opmerkin gen laten. Over het algemeen was het meer dan voldoende en opmerkelijk was het beschaafde zingen, dat alle koren zon der uitzondering deden. Dit wijst op uit stekende leding! De dag werd met een kort slotwoord, waarin de voorzitter de organiseerende vereeniging „Soli Deo Gloria" te Soeburg hartelijk dankte voor de prima zorgen, en dankgebed gesloten. De uitslagen. Om een goede beoordeeling der uitslagen mogelijk te maken, laten wij eerst de vereischte aantallen punten in de ver schillende afdeelingen volgen. In de vier de afdeeling waren voor een eersten prijs noodig 190 punten; een tweede prijs vroeg minstens 170 punten en een derde 150 punten. Voor de derde afdeeling zijn deze cijfers onderscheidenlijk 200, 180 en 160. Voor de tweede afdeeling 210, 190 en 170. Voor de eerste afdeeling 220, 200 en 180 en voor de afdeeling uitmuntendheid B 260, 240 en 220. Vierde afdeeling: „De Lofstem", Sint- Laurens, dir. de hr L. Suurmond, tweede prijs met 179 p. en medaille. Derde afdeeling: „Excelsior" te 's-Gra- venpolder, dir. Adr. Kousemaker, eerste prijs met 218 p. en medaille. „Jubilate Deo" te Goes, dir. de hr H. Wolzak, eer ste prijs met 212% p.; „Looft den Heer" te Haamstede, dir. de hr. Jos. Berenbroek, tweede prijs met 192% p.; „Looft den Heer" te Westkapelle, dir. de hr M. P. Ventevo- gel, tweede prijs met 190 p.; „Excelsior" te Arnemuiden, dir. de hr H. Lammers, tweede prijs met 183% p.; „Hosanna" te Driewegen, dir. de hr J. van Westen, tweede prijs met 180 p. en „Crescendo" te Gapinge, dir. de hr. L. Suurmond 3e prijs met 167 p. Tweede afdeeling: „Soli deo Gloria" te Koudekerke, dir. de hr S. Sanders, eerste prijs met 228 p. en medaille; „Soli deo Gloria" te Kamperland, dir. de hr M. de Mol, eerste prijs met 219 p.; „Soli deo Gloria4' te Serooskerke, dir. de hr L. Franke eerste prijs met 218 p.; „Valerius", te Vere, dir. P. H. Broerse, eerste prijs met 211 p.; „God is mijn Lied" te Se rooskerke, dir. de hr P. H. Broerse Sr., tweede prijs met 205 p.; „Soli deo Glo ria" te Kattendijke, dir. de hr J. Rijn, tweede prijs met 205 p.; „Ons Genoegen" te Heinkenszand, "dir. de hr H. Wolzak, tweede prijs met 204 p.; „Neuzen's Chr. Mannenkoor" te Terneuzen, dir. de hr C. A. van Tatenhove, tweede prijs met 202 p.; „Hallelujah" te Grijpskerke, dir. de hr P. H. Broerse, tweede prijs met 196% p.; „De Lofstem" te Nieuwdorp, dir. de hr J. van Westen, tweede prijs met 195 p.; en „Hosanna" te Krabbendijke, dir. de hr C. J. SmitS; derde prijs met 175 p. Eerste afdeeling: „Nut en Genoegen" te Nieuwdorp, dir. de hr A. Goedegebure, eerste prijs met 227 p. en medaille; „Looft den Heer" te Wolfaartsdijk, dir. de hr J. H. Tamminga, tweede prijs met 217% p.; „V.Z.O.S." te Oosterland, dir. de hr H. Wolzak, derde prijs met 197 p. en „De Lofstem" te Zieriksee, dir. de hr H. Wol zak, derde prijs met 182 p. o Afdeeling Uitmuntendheid B: „Hosan na" te Ierseke, dir. de hr J. Kousemaker, derde prijs met 235% p. en medaille; „Ho sanna" te Vlissingen, dir. de hr J. W. Bom- meljé, derde prijs met 233% p.; „Soli deo Gloria" te Soeburg, dir. de hr. J. W. Bom- meljé, derde prijs met 233% p. en „Looft den Heer" te 't Zand (gem. Koudekerke) dir. de hr. J. W. Bommeljé 215 p. en dus geen prijs, waardoor deze vereeniging degradeert. In verband met het a-s^ bezoek van Koningin Wilhelmina, Het A.N.P. meldt uit Brussel: M. Adolphe Max, burgemeester van Brussel, heeft Woensdagmiddag de volgende proclamatie aan het volk doen aanplakken: Medeburgers: De Koningin der Nederlanden, de uitnoo- diging van den Koning der Belgen beant woordend, zal Dinsdag 23 Mei in onze hoofdstad aankomen, en zal er tot den vol genden Vrijdag verblijven. De Brusselsche bevolking zal de geeerbie- digde vorstin van een broedervolk hartelijk ontvangen. In de huidige omstandigheden voelt België dat het meer dan ooit met dit volk vereenigd is door de banden van een nauwe en oprechte solidariteit. Bevlaggen wij de gevels onzer woningen tijdens die gelukkige dagen en dat, overal in de feestvierende stad, de Belgische en de Nederlandsche kleuren vroolijk wapperen, ter eere van Koningin Wilhelmina. Brussel, 17 Mei 1939. de burgemeester, Adolphe Max. Abonnementen en Advertentlên voor dit M«/j word»n aangenomen door den Agent O. v. d. FLASSCHE.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6