ZEEUWSCHE KIDS 6 cent Simplex rijwielen, roestvrij bewerkt. Prijs 12 cent ZEELAND. BINNENLAND. SPORT. DE EERSTE ALGEMEENE Voor abonnees evenwel slechts Duitschland's koloniale eischen MIDDELBURG. GOES. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. N00RDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KRABBENDIJKE De v.v. „Breskens" in haar eer hersteld. Breskens wint van Breda. voor Zeel een een bevattende de Zomerdienstrege lingen van alle Zeeuwsche open bare vervoermiddelen, is ver schenen. Dit handige en practische, 48 pagina's tellende boekje, is ver krijgbaar aan onze bureaux te Middelburg en Goes en bij onze agenten en bezorgers. (Ingez. Med.) Hr. Ms. O 16 te Aden. Hr. Ms. onderzeeboot O 16, onder bevel van luitenant ter zee le klasse P. A. Mu- lock van der Vlies Bik, is op 18 Mei te Aden aangekomen. HONDERD GULDEN VERDUISTERD. Bij de gemeentepolitie te Maastricht heeft zich de 21-jarige slagersknecht H. O. uit Amsterdam gemeld, die op Zaterdag 13 Mei j.l. ten nadeele van zijn patroon in de hoofdstad een bedrag van honderd gulden heeft verduisterd. Hy had de wijk genomen naar Valken burg, waar hij zijn intrek nam in een ho tel en van het geld goeden sier maakte. Toen de honderd gulden echter verdwenen was, heeft hij zich bij de politie te Maas tricht gemeld. O. heeft zich reeds eerder aan verduistering schuldig gemaakt. Hij zal op transport naar de hoofdstad worden ge steld. DE MOORD OP DE LINDENGRACHT TE AMSTERDAM. De zaak tegen de beide hoofdver dachten teruggewezen naar den rechter-commissaris. De Amsterdamsche rechtbank heeft van morgen interlocutoir vonnis gewezen tegen de beide jongemannen, Frans E. en Leen- dert K die ervan worden verdacht op 20 Januari jl. de oude vrouw Stork, de groot moeder van E., in haar woning aan de Lin- dengracht om het leven te hebben gebracht en haar te hebben beroofd. De rechtbank overwoog, dat het onder zoek niet volledig is geweest en wees de zaak terug naar den rechter-commissaris tot het instellen van een nader onderzoek en om in ieder geval de verdachten nader te hooren. Zooals men zich herinnert, heb ben de verdachten den dag na de terecht zitting een nadere bekentenis afgelegd en hebben zij verklaard, dat zij niet 450, doch ruim 2400 van de oude vrouw hadden ge stolen. In verband hiermede zijn nog twee personen wegens heling gearresteerd, die terecht moeten staan. Bij Kon. besluit is de heer John. H. Lord erkend en toegelaten als consul van de Vereenigde Staten van Amerika te Rot terdam voor de provinciën Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Het Derde Rijk vordert zijn deel van de „reserveruimten" der wereld. Jubileum J. P. Pb. Doorenbos. Het was midden Mei van dit jaar een kwart eeuw geleden, dat de heer J. P. Ph. Doorenbos zyn werkzaamheden als verslaggever voor de Middelburgsche Cou rant aanving. Naar aanleiding daarvan is de jubilaris hedenochtend op het bureau en in tegen woordigheid van het gansche personeel der N.V. door den directeur-hoofdredacteur, den heer S. S. Smeding, toegesproken, waarbij deze, na de jarenlange samenwer king van den heer Doorenbos met zijn vriend en compagnon, den onlangs over leden heer D. A. P. de Zeeuw, gememo reerd te hebben, vooral op de toewijding en trouw, de goedhartigheid en den werk lust van den heer Doorenbos wees. Na mens en in opdracht van hoofdcommissa rissen der N.V. overhandigde de heer Smeding den heer Doorenbos een waar- deerend schrijven, waarbij ingesloten een stoffelijk blijk van waardeering; namens directie, redactie en administratie s der vennootschap deed spr. dit vergezeld gaan van een bloemenmand. Nadat de drukker van de Middelburgsche Courant, de firma G. W. den Boer, bij monde van haren firmant den heer F. B. den Boer Jr. ook zijn recht hartelijke ge- lukwenschen, vanwege de steeds aangena me samenwerking, had aangeboden, ver gezeld van een boeket bloemen, heeft de jubilaris zijn welgemeenflen dank voor deze onverwachte maar niettemin zeer ge waardeerde huldiging tot uitdrukking ge bracht. DE NIEUWE BURGEMEESTER. „C.H. en A.R. zijn om zoo te zeg gen zusters." Na de groote va- cantie hier bomen wonen? Aan een onderhoud, hetwelk een Utrechtsche correspondent van het (a.r.) dagblad „De Zeeuw" met den heer Van Walré de Bordes, Middelburgs nieuwen burgemeester, had, ontleenèn wij, in aan sluiting op onze eigen berichtgeving, nog het volgende: Waarom hebt U het werk bij den Volkenbond neergelegd' zoo vragen we; Ik voelde dat ik daar niet meer met volle overgave kon 'werken. Ik ben er in 1921 heengegaan vol idealen. Ik dacht, dat toen de heele wereld openstond, dat de slagboomen waren weggevallen en een nieuwe tyd was aangebroken. Maar het is niet anders dan het bouwen van een koe pel, waaraan de steunpilaren ontbreken. Zoolang in de volkeren de verdeeldheid niet is weggenomen, zal men er niet in slagen om onder de volkeren in hun ver houding tot elkander eensgezindheid te brengen. En daarom heb ik mijn werk daar neergelegd. Tot welke partij behoort U Ik ben niet aangesloten, maar ik voel - me het meest aangetrokken tot de Christelijk-Historisehe Unie. Nu, bij de Statenverkiezingen, heb ik voor het eerst in ons land gestemd. En toen moest ik mijn richting bepalen. En die heb ik ge kozen in de Chr.-Historische lijn. Maar ik ben geen partijman. Ik betreur het dat er in ons land zooveel verdeeldheid is Ik ben van oordeel dat er veel meer een heid moest komen. En zeker tusschen de Christelijk-Historisehe Unie en de Anti- Rev. Partij, die toch om het zoo te zeg gen, zusters zijn. Er moet een veel hech tere samenwerking komen. En zooals ik reeds gezegd heb, zoolang er in de volke ren niet meer eensgezindheid komt, zal die ook niet verwacht mogen worden tus schen de volkeren. Hoe kan men verwach ten, dat Engelschen en Franschen en Duitschers met elkaar in harmonie kun nen samenleven, wanneer in het eigen land er geen eenheid is? En zoo ze ik mijn taak ook om te trachten in ons land de eenheid te bevorderen" „Wanneer denkt U in Middelburg te gaan wonen? De benoeming is geschied met in gang van 1 Juni zooals U weet. Ik zal er van dien tijd dus geregeld zijn, want dat is wel noodig. Maar ik denk, dat we na de groote vacantie er gaan wonen. Want dan kunnen de kinderen eerst nog dit schooljaar hier afmaken. De vacanties beginnen op 10 Juli, dus daarna zullen we wel in Middelburg gaan wonen." Het D.N.B. meldt uit Weenen: Rijksstadhouder Ridder von Epp, de pre sident van den Reichskolonialbund, heeft gister te Weenen tijdens een groote betoo ging van dien bond op den Heldenplatz een redevoering gehouden, waarin hij zeide, dat het Duitsche volk zijn deel eischt van de reserveruimten der wereld. De vereeniging van de Oostmark, den Su detengouw. en het Memelland met Duitsch land, evenals de beveiliging van het rijk door de oprichting van een protectoraat over Bohemen en Moravië, verzwakken den sinds lang bestaande eisch van het Duit sche volk naar bezit van zijn eigendom overzee geenszins, doch maken dien eerst recht dringend, aldus spr., die de dringend heid van den eisch motiveerde met te wij zen op de bevolkingsdichtheid dier gebie den. Het Duitsche volk is onvermijdelijk aangewezen op import en export, daaruit ontstaat een eisch betreffende die deelen der aarde, die als natuurlijke aanvulling van de gematigde zones gelegen zijn. Die eisch is een levensnoodzakelijkheid. De vroegere Duitsche koloniën blijven Duit sche eigendommen. De Duitsche koloniale eisch, aldus zette spr. verder uiteen, vormt een der laatste maar ook belangrijkste eischen. Spr. keerde zich tegen het mandaatsys teem, dat hij een permanente en latente beleediging van het Duitsche volk noemde en verwees verder naar het vijfde punt van de congresboodschap van Wilson be treffende de koloniale eischen. Het Groot Duitsche rijk en zijn Führer willen streven naar een herstel van Duitschland en een consolidatie der wereld op den grondslag van de levensnoodzakelijkheden der volke ren. De Duitsche koloniale eischen, zoo ein digde spr., vormt een deel van het geheel der politiek. Wy hebben het absolute ver trouwen, dat ook dit op ons drukkende pro- bleem der levensruimte van heden en meer nog van morgen door den Führer tot een goed einde zal worden gebracht. behulp van een brandbluschapparaat slaag de de chauffeur er in het vuur te blus- schen. De auto kon daarna hersteld wor den en zy is op eigen kracht naar Hel-» mond gereden. Mede gedachtig aan den brand in de Langedelft van Dinsdag jl., werd uit de brandweerkazerne groot alarm gemaakt en kort daarop reed de magirus naar de Nieu we Haven. Het zich naar de kazerne spoe den der brandweerlieden en het uitruk ken had natuurlijk op een drukken dag als gisteren spoedig veel bekijks. DE VOLGORDE VAN DE CANDEDATENLIJSTEN. De heden gehouden loting voor de volg orde van de candidatenlysten op het stem biljet voor de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad, had het volgende resul taat: 1. S.D.A.P. 2. Anti-rev. 3. Chr. Hist. 4. Vrijz.-Dem. 5. Liberale Staatsparty. 6. R. Kath. 7. Anti-fascisten, 8. Staatk. Geref. Nog niet alle bezitters van de lootjes ten bate der Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. schijnen de nummers te hebben gecontroleerd. Van de 251 prijzen, zijn er Woensdag maar 112 afgehaald en o.a. nog 4 hoofdprijzen wachten op hun toekomsti- gen eigenaar. De dames-bestuursleden hopen dat alles zal worden afgehaald. Candidaten Gemeenteraad. Na loting zyn door B. en W. de ingedien de candidatenlysten voor de Gemeente raadsverkiezing als volgt genummerd: 1. Chr. Hist. Unie. 2. Liberale Staatsparty. 3. Anti-Rev. Partij. 4. S.D.A.P. 5. R.K.S.P. Naar wij vernemen is Middelburgs nieu we burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes, hedenmiddag met zijn echtge- noote, per auto' alhier gearriveerd voor een kort bezoek. Morgenochtend wordt hij op het Stadhuis verwacht. DE MUZIEK OP DEN LANGEN JAN. Heden is het carillon van den Langen Jan stop gezet en is de muziek van den rol afgenomen. Na de jaarlijksche schoonmaak zullen Dinsdag a.s. de nieuwe nummers ge stoken worden. Het zijn de volgende: heel uur: Thema en variaties van Beethoven, half uur: Vrou wenkoor uit een opera van Glück en de beide kwartieren een Nederlandsch Volks liedje. EEN AANRIJDING. Woensdagavond staken in de Gravenstraat twee voetgangers, gaande in de richting van de Zusterstraat, langzaam den weg van rechts naar links over. Een jongen, die per fiets in dezelfde richting reed, weifelde of hij de voetgangers rechts of links zou passeeren. Hierdoor reed hy een der voet gangers aan De laatste kwam te vallen en brak zijn linkeronderbeen. Per brancard is hij naar het gasthuis vervoerd. De poli tie maakte procesverbaal op. Rem en bel van de fiets bleken in orde te zijn. Men zij gewaarschuwd niet in schuine richting de straat over te steken, doch bij h$t zich naar den anderen kant van den weg begeven, de straat direct van links naar rechts over te loopen; en natuurlijk uitkijken of het verkeer bij het oversteken geen gevaar kan opleveren. Brand in een autobus. In een autobus, welke op de terugreis was naar Helmond, ontstond gistermiddag op de Nieuwe Haven brand. Tengevolge van terugslag bij het starten vloog uit de carburateur in de bestuurderscabine een vlam, welke het brandje veroorzaakte. Met Amsterdam 1936-3% 99%99% Zeeuws. Hyp. B-3% 98%98 Cities Service Cy. P. 1958 5 52%52% A Amsterd. Bank 118116% A Ned. Gist- en Spiritusf. 395380 A De Schelde N.B. 39%—39% C Am. Smelt en Ref. 30%30 A Houth. Alberts 9191 C Chesapeake en Ohio 23%23% C Pref. Kansas City South 12%12% C Unon Pac. Rr. 69%—70% Ned. 38 1000-3 97%—97% O. Indië 37 1000-3 95—95% Engeland 1960-90 4 76%—77 A Koloniale Bnk. 168%—165 A N.I. Hbk. 600 121%—121% C Ned. H. M. 1000 133—129 A v. Berkels Pat. 45%45% C Calvé-Delft 85%—86% A Lever-Bros Unilever 129%129%-30 A Philips Gem. B. afg. 184%—187-83 A Am. Car Foundry 15%15% C Anaconda Cop. 17%17%-% C Bethlehem St. 39%—38%-% C Int. Nickel Cy. 34%—35 C Kennec Copper 22%22%-% C Rep. Steel 11%—11%-10% C U. States St. C. 33%—32%-% C North Am. Cy. 15%—15% A Kon. Petr. Mpij. 297%—296%-98 C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 2626 C Shell Union O.C. 8%—8-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-%' A Ned. Scheepv. U. 112%—112% A H.V. Amsterdam 416%415%-13 A Java Cult. My. 207—205 A N.I. Suiker U. 230—228 A Deli Batavia 144i42 C Deli Mij. 1000 186-183-82% Unilever - Markt - KoninkL - Obl.Markt 'Wettig IS} Philips HVA Amerika - Tabak Industrie Rubber Schepen Suiker gedeposecrlj A Senembah 164%—161%-60% C Baltimore Ohio 44 C Southern Pac. Cy. 9%—9%-% A Southern Rlw. 10%10% A Amst. Rubber C. 179—181%-78% A Deli-Bat. Rubber 123%121 A Hessa Rubber 81%81 A Serbadjadi S.R. 8381-79 WISSELKOERSEN. heden Woensdag Londen 8.70% 8.72%. Berlijn 74.60 74.85 Pary's 4.92% 4.94 Brussel 31.67% 31.75 New-York 1.86 1.86% (Ingez. Med.) De Hemelvaartsdag. De Hemelvaartsdag is voor Goes een bij zonder drukke geweest. Sportgebeurtenis sen, elders in dit blad beschreven, bioscoop, dansgelegenheden enz., trokken duizenden liefhebbers van elders en in de binnenstad kon men bij ty'den a.h.w. over de hoofden loopen. Aangehouden. Op verzoek van de politie te Wemeldinge werd alhier aangehouden zekere J. de M., als verdacht van diefstal van een porte- monnaie met iphoud. M. werd ter beschik king van de politie te Wemeldinge gesteld. Openbare dronkenschap. F. D. te Hansweerd en C. L. van T. te Wemeldinge werden bekeurd wegens open bare dronkenschap. Eerlijke vinder. Een knecht van de fa. Van Melle vond Dinsdag een portefeuille met f 500 in houd. Aangifte op het politiebureau volgde, waar al spoedig ook de verliezer zich meld de. De portefeuille bleek verloren te zijn door den boekhouder van de fa. J. J. de J., die dus al dadelijk gerustgesteld kon wor den. DOMBURG. Onder groote belangstelling mocht op Hemelvaartsdag het echtpaar G. Provoost Pzn. en M. ProvoostProvoost zijn gouden bruiloft vieren. DOMBURG. Wij werden er op attent ge maakt dat dezer dagen juist aan den ingang van het Oosterstrand op het duin een vijf tal nieuwe banken zijn bijgeplaatst. Tevens is het terrein er veel fraaier gemaakt. KOUDEKERKE. Het hoofdstembureau heeft de ingediende candidatenlysten voor de verkiezing van leden van den Gemeen teraad genummerd als volgt.- 1. C. H.; 2. S. D. A. P.; 3. St. Geref.; 4. Gem. Bel.' 5 A. R. WEMELDINGE. Zaterdagavond geeft de mondaccordeonveréeniging „Concordia' alhier, een concert op de tent aan het ka naal. WEMELDINGE. De burgemeester dezer gemeente heeft een circulaire laten rond- bezorgen om te kunnen nagaan of er veel personen bezwaar maken tegen het in stellen van den zomertijd Zij die hierte gen bezwaar hebben kunnen dit op een aangehechte strook kenbaar maken en deze op het gemeentehuis bezorgen. KAMPERLAND. De duinen achter Kam perland hebben met Hemelvaartsdag weer een aantal bezoekers getrokken. Vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd; de ouderen werkten op het land of in de bouwvakken enz. Van alle kanten van Noord-Beveland was men gekomen Er werd gevoetbald, ge wandeld allerlei spelletjes gedaan en men vermaakte zich den geheelen dag koste lijk. De ouderen hadden meer oog voor de schoonheid van het duin, dat ieder jaar helaas kleiner wordt. BRESKENS In verband met ongunsti ge weersomstandigheden is de opening van het zwemseizoen in het gemeentelijk zwem bad uitgesteld van 20 Mei tot 1 Juni. Gistermorgen hield de muziekvereeni- ging „Uit het VolkVoor het Volk" als repetitie voor het a s. bondsconcours een openlucht-concert op de Juliana-tent, het welk door den vroegen aanvang (8 uur) weinig belangstelling mocht ondervinden Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent H. v. d. VREDE. VOETBAL. Na de opheffing der schorsing van 'den speler H. V. van de V.V. „Breskens" te Breskens heeft het bestuur van den K. N. V. B. thans ook het besluit om de vereeniging te belasten met de kosten van het onderzoek, ingetrokken. Hiermede is dus aan „Breskens" volledige genoegdoe ning verschaft. De geruchtmakende affaire is hiermede geheel beëindigd, terwijy gebleken is, dat noch de vereeniging „Breskens" noch de spelers van „Breskens" iets kan worden ten laste gelegd, dat strafbaar is. By na was „Breskens" het slachtoffer gewordn van een actie, waarvan de be doeling niet geweest kan zijn om deze vereeniging te treffen, doch die zeer on gelukkig is opgezet en uitgewerkt. Men vergeve thans degenen, die faalden hun fouten en herstelle de samenwerking, welke in West Zeeuwsch Vlaanderen steeds zeer nauw geweest is en zooveel goede vruchten heeft afgeworpen. Dat ook de vereeniging „Breskens" daartoe bereid zal zyn in deze voor haar zoo glorievolle da gen, twijfelen wij niet. Als „Breskens" dan het tweede-klasserschap bereikt, zal haar feest een feest van West Zeeuwsch Vlaan deren zijn. Een Breskens is er in geslaagd zijn eersten thuiswedstrijd der promotie-competitie op overtuigende wijze te winnen. Zij staat thans gelijk met Alliance met 3 punten uit 2 wedstrijden, terwijl Breda nog steeds op het eerste winstpunt zit te wachten. De kans op promotie van Breskens en Al liance is dus zeer groot, mede doordat in verband met de uitbreiding der Zuidelijke 2e klasse twee clubs kunnen promoveeren. Breskens begint tegen den wind in en zij weet reeds uit den eersten aanval een doelpunt te maken, wanneer uit een voor zet van rechtsbuiten Vellekoop, J. Fenyn in schiet (10). Breskens is nu doorloo pend in de meerderheid, Breda dat slordig speelt, heeft weinig in te brengen. Na 30 minuten schiet midvoor Vermeulen hard in (2—0). Als de Breskens keeper den bal slecht uittrapt, wordt deze door den Breda-aanval opgevangen en over het hoofd van den, eenige meters voor zijn doel staanden keeper, ingeschoten (2—1). Breda is hierdoor geïnspireerd en gaat beter spelen. Geholpen door eenige twij felachtige beslissingen van den scheids rechter en mede door het onzeker optre den van den Breskens-doelverdediger, weet Breda kort achter elkaar twee doelpunten te maken (23), met welken stand de rust aanbreekt. Na de hervatting, met den wind in den rug, zit Breskens direct voor het Breda- doei. De eerste aanvallen worden echter, zij het soms op het nippertje, afgeslagen. Na 10 minuten spelen begaat een der Breda-backs een overtreding binnen het strafschopgebied. H. Fenijn weet den toe- gestanen strafschop keihard in te schie ten (3—3). Breskens.is thans doorloopend in den aanval. Als rechtsbuiten Vellekoop fraai voorzet, scoort J. Fenijn met een kopbal het fraaiste doelpunt van dezen wedstrijd (4—3). Kort hierop weet rechts binnen de Baare uit dubieuse buitenspel positie den Breda-keeper te omspelen en gemakkelijk te doelpunten (53). Bres kens vindt het thans welletjes en doet het wat kalmer aan. Eenige minuten voor het einde weet spil De Visser met een fraaien kopbal nog een doelpunt aan de score toe te voegen (63). De leiding van scheidsrechter Montaan kon ons niet bekoren. Eenige dubieuze be slissingen waren niet bevorderlijk, om het spel vlot te doen verloopen. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B. Donderdag le kl. B: De Zeeuwen 3— Goes 3 81; De Noormannen—Kruiningen 3—3; Hansw. Boys—Vlissingen 3 0—8; 2e kl. B: Axxel 3—Terneuzen 4 51; B. K.V.V. 2Hontenisse 2 22; 3e kl. A: Walcheren 4Zeelandia 4 33„ WEDSTRIJDUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland: DWS—Achilles 5—1. De stand luidt: DWS 5 2 3 11—6 7 Ajex 4 2 1 1 8—8 5 NEC 4 2 2 13—10 4 Eindhoven 4 3 1 78 3 Achilles 5 1 1 3 8—15 3 BEROEP TOEGEWEZEN. De voetbalvereeniging Middelburg meldt- ons, dat de commissie van beroep van den. Z. V. B., de door de commissie-Dietvorst aan twee leden der vereeniging opgelegde straffen heeft herroepen. WEST ZEEUWSCH VLAANDEREN— OOST ZEEUWSCH VLAANDEREN 2—3. Voor den gisteren te Biervliet gespeel den voetbalwedstrijd West Zeeuwsch Vlaan derenOost Zeeuwsch Vlaanderen bestond veel belangstelling. Het was een aardige in vlug tempo gespeelde wedstrijd. In de eer ste helft wasOost sterk in de meerderheid en zij nam dan ook een verdiende 20 voor sprong. Na de rust echter heeft West het beste deel van het spel gehad. Het klopte nu bij deze ploeg veel beter en de achter stand werd zelfs ingeloopen. Toen het eind signaal klonk was de stand 22. Er wedr nu verlengd. In deze verlenging was Oost de gelukkige. Zij slaagde er in den stand op 23 in haar voordeel te brengen. KORFBAL. DE 7e MADJOEDAG. Swift I, H. B. S. I, Madjoe H en V. K. V.en D. S. S. eerste prijs winnaars. De 7e Madjoedag, gisteren door de Vlis- singsche korfbalvereeniging Madjoe geor ganiseerd is wel buitengewoon goed ge slaagd geworden. De organisatie was pri ma, het weer werkte mede en de deelname was groot. Alleen H. M. S. (Dinteloord) en. Swift IV kwamen niet op, doch alle overige twaalftallen deden hun inschrijving ge stand. In totaal bekampten 28 twaalftallen uit alle deelen van Zeeland en uit West Brabant afkomstig in drie klassen, in een halve competitie elkaar. Op niet minder dan zes velden, n.l. op het Madjoeveld en op de terreinen der V.V. Vlissingen werd gespeeld. Het was een kleurrijk beeld, als deze dames en heeren het mooie korfbal te zien spelen. Er werd geestdriftig gekampt en er vielen aardige spannende ontmoetin gen te noteeren. Swift I behaalde in de le klasse den eersten prijs. Zeelandia ver richtte hier niet zulk goed werk als men van haar gewoon is, doch de Zeelandianen hadden met eenige invallers (sters) te kampen. In de 2e klasse heeft H. B. S. uit Middelburg op keurige wijze de eerepalm weggedragen. In de 3e klasse waren Mad joe II en V. K. V. uit Veere de winnaars. Er was voor deze wedstrijden veel belang stelling van de zijde van het publiek. Deze Madjoedag was weer een mooie propagan da voor de korfbalsport. De uitslagen zijn: Klasse I: Swift IZeelandia 40; RapideVilhar- ding I 13; Madjoe IZeelandia 00; Swift I—Volharding I 10; Madjoe IRa pide 32; Volharding IZeelandia 23; RapideSwift I 02; Madjoe IVolhar ding I 30; RapideZeelandia 04; Mad joe ISwift I 11. le prijs Swift I, 2e Madjoe, 3e Zeelandia, 4e Volharding, 5e Rapide. Klasse n: Afdeeling A: Seolto (Terneuzeni—H.B.S. (Middelburg) 0—3; Swift II (Middelburg) Blauw Wit (Roosendaal) 10; Die Gou we (Noordgouwe)S.S.S. (Kolijnsplaat) 00; Seolto—Swift II 0—2; H.B.S. I Blauw Wit 22; Blauw WitSeolto 10; S.S.S.—Swift II 0—1; H.B.S. I—Die Gouwe 3—0; S.S.S.—Seolto 0—0; Die Gouwe— Blauw Wit 00Swift IIH.B'.S. I 01; SeoltoDie Gouwe 20; Blauw WitS.S. S. 0—1; Swift II—Die Gouwe 5—0 (regle mentair, daar Die Gouwe vertrokken was). S.S.S—H.B.S. 0—4; le prijs: H.B.S. I, 2e Swift II; 3e Blauw Wit; 4e S.S.S.; 5e Seolto, 6e Die Gouwe. Afdeeling B: Animo I (Soeburg-)—Mad joe II H.M.S jZwalu T.O.p. Roest I—Ru) 0—1; 1—H.ï Roest Zwalui 3SJ.S. 0—1; le Togo; Rlasj Afde singen luwen Zwalu' Afd) burg)- Wemel H.B.S.I De groepe D.S.S.- D.E.S. Met| den le Afd) burg)- (Broul Rod Afd< burgp leinen; (Veref Swift i V.K mo II De groep) Beatr) ding le II. Desï prijsul zitter heere: (Zeel) wensc strijd) On) ren, scha speeld sterk) ren deling Door derd. ver kl mingeT Hie 1. Jl Tondif 1—0. J. F. Bonn* Jacobl l—O. D. d) over te M| 1939 genor Dei; brug brug van 21 dok tl en al( Na draall lang geop) vaart schip; den.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2