MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) frdvltict^Ie &ectuv&cfye Groote beroering onder de Joden in Palestina. Vier dooden bij aanrijding te Lenneker De onderhandelingen tusschen Londen en Moskou Overwinningsparade te Madrid. Paardenrennen te Goes. Drama in Amsterdam-West. De publicatie van het Engelsche witboek heeft op verschillende "plaatsen ongeregeld heden veroorzaakt. Betoogingen en ernstige ongeregeldheden te Jeru zalem. Hoog Arabisch comité verwerpt witboek. Berlijn geprikkeld. Over de beleefde weigering der Scandinavische landen inzake de niet-aanvalsver- dragen. DE DUITSCHE BELANGSTELLING VOOR ROEMENIë. Fransch optimisme. Ze heeft heden toch inder daad plaats gehad, j Een welgeslaagde proef neming. Vrouw op straat door haar man doodgestoken. WEERBERICHT. Zomersproeten SPRUTOL ENGELAND WIL POLEN EN DUITSCHLAND VERZOENEN. Beschonken chauffeur reed op fietser en wandelende kinderen in. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, eldets f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg er» Goes 18 ct. NIMMER U& DRIE BLADEN, VRIJDAG 19 MEI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ef. 18348 [uziek !k De lodsd. j.00 h. Te- Muz. ;or et 0 h. s van ielrjj- turn-~ iren- idijk; Mei. kus Mei. „Het l'iY., V Ja Depublicatie van het witboek der En gelsche regeering, bevattende haar beslui ten ten aanzien van Palestina, (men zie le pag, 2e blad) heeft, zooals te verwachten was ontzaglijke beroering, vooral onder de Joden in Palestina, gewekt. In verschillende Palestijnsche steden zijn gister betoogingen gehouden, waarbij hier en daar ongeregeldheden voorvielen. Van Jeruzalem uit zou Woensdagavond de inhoud van het witboek per radio wor den verspreid. Hiervan kon echter niets komen, daar Joodsche terroristen de vier telefoonlijnen tusschen de studio en den zender hadden doorgesneden. Regeeringsgebouw te Tel Aviv bestormd. Te Tel Aviv hebben 500 Joodsche betoo- gers de bureaux van de districts-overheid bestormd. Zij verwoestten de inventaris en stichtten brand. Een Joodsche politie-agent werd ernstig gewond, toen uit de menigte werd geschoten, nadat de politie een charge had gemaakt. In het centrum van Jeruzalem zijn ver scheidene bommen ontploft in het immigra tiedepartement. Ook hier ontstond brand. De meerderheid der Joodsche bevolking verwerpt echter de gedachte aan geweld: Men verwacht eerder een lijdelijk verzet, te vergelijken met de actie van Gandhi. Gistermiddag trokken vijftienduizend Jo den onder leiding van opperrabijn Herzog en andere rabbijnen in een ordelijke betoo ging door de hoofdstraten van de Joodsche wijk van Jeruzalem. In den stoet werden borden met de volgende opschriften meege dragen: „Wij willen ons niet overgeven aan de politiek van de regeering" en „Wij wil len geen minderheid vormen onder Arabi sche heerschappij". Reeds vroeg in den och tend hadden zich groepen Joden verzameld, die het Britsche en Arabische verkeer uit jouwden. Op het Joodsch college was de zionistische vlag halfstok geheschen. De menigte zong het Hatikwah-gezang en dee- len van de 137ste psalm. Herzog heeft een toespraak gehouden, waarin hij zeide, dat Engeland ontrouw is geworden aan de goddelijke opdracht Israël te verlossen. In den loop van den middag kwamen in verschillende wijken van Jeruzalem onge regeldheden voor, waarbij Joodsche mee- nigten slaags raakten met de politie. Een Britsche politieagent, die bij de bot singen gewond werd, is overleden. Er zijn verder 12 Engelsche politiebeambten en een honderdtal Joden gewond. De politie heeft een groote zelfbeheersching getoond. Twee uur lang werden de agenten gebombar deerd met steenen en scheldwoorden, en zij grepen eerst in, toen twee hunner door schoten gewond werden. Anderzijds hebben verantwoordelijke Joden getracht de menig' te van excessen te weerhouden. Terwijl de betoogingen in den ochtend een rustig ka- rakter hadden, nam de opgewondenheid der menigte later op den dag toe, totdat de hoofdstraten van de Joodsche wijk een aan blik van de grootste wanorde boden. De op roermakers werden van de wijs gebracht, toen de autoriteiten de verlichting doofden, zoodat het in de wijk geheel donker werd. 's Avonds laat is de orde hersteld. Ge pantserde wagens reden door de straten. Tijdens de ongeregeldheden is brand ge sticht in een deel van het postkantoor. Be- toogers deden een aanval op een Britsch warenhuis en een Duitsch koffiehuis, waar schade werd aangericht. Van tal van winkels in de hoofdstraten van Jeruzalem zijn de ruiten kapot gesla gen. Betoogingen te Haifa, De bekendmaking van het witboek heeft ook tot verschillende Joodsche demonstra ties te Haifa geleid. Bijna vierduizend jongelui hebben op de binnenplaats van de technische school het witboek verbrand temidden van een spot tende menigte. Vierduizend andere perso nen sloten zich bij deze demonstratie aan. Er werd geroepen: „Leve de verklaringen van Balfour", en: „Weg met het witboek." Ook de Arabieren zijn niet tevreden met de besluiten der Engelsche regeering. Het Hooge Arabische Comité te Jeruzalem heeft gister de regeling verworpen. Het volgende communiqué werd uitgegeven: Het comité constateert, dat het witboek gebaseerd is op de voorstellen, die Enge land heeft voorgelegd op de conferentie te Londen en die eensgezind werden verworpen door de vertegenwoordigers der Arabische landen. Het comité constateert zelfs, dat de Britsche regeering op sommige belangrijke punten, vervat in de verworpen voorstellen op haar woorden terugkomt. Het comité verklaart bijgevolg, dat zijn houding die der gedelegeerden ter Londensche conferen tie blijft. Het comité zal binnenkort een uitvoerig communiqué uitgeven, dat de re denen zal behelzen, die de verwerping mo- tiveeren. Egypte en het witboek. Reuter meldt uit Kairo: De regeering van Egypte heeft de Brit sche regeering officieel medegedeeld, dat zij de Arabieren van Palestina niet kan aanraden het witboek te aanvaarden. Ook de regeering van andere Arabische staten hebben een besluit in dezen geest aan Londen meegedeeld. it te Zooals Woensdag reeds gemeld, zijn dien dag te Berlijn overhandigd de antwoorden van Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland op het onlangs door Duitschland gedane voorstel tot sluiting van tweezijdige niet-aanvalsverdragen met deze landen. Noorwegen, Zweden en Finland hebben meegedeeld, dat ze steeds volkomen neu traal zijn geweest en dat wenschen te blij ven. Niet-aanvalsverdragen met Duitsch land vinden deze landen derhalve overbo dig. Denemarken daarentegen, dat als directe buur veel meer rekening met Duitschland moet houden, heeft zich bereid verklaard over een overeenkomst te onderhandelen. Havas meldt, dat men te Berlijn een zekere geprikkeldheid toont, welke rilaVfwi voo,r.al gericht is jegens den (so ciaal-democratischen Zweedschen minister van buitenlandsche zaken, Sandler, die als de promotor wordt beschouwd van de be leefde weigering der Scandinavische lan- aen. Ook de houding van Finland heeft het rijk teleurgesteld, dat van de zijde van dit land meer „begrip" had verwacht. Er dient te worden opgemerkt, aldus Ha vas, dat Hitler in zijn antwoord aan Roose velt op 28 April in den Rijksdag ver klaard had dat de Scandinavische landen van Duitschland garantieverdragen zouden kunnen verkrijgen „indien zij daartoe den wensch te kennnen zouden geven" en dat het vervolgens Duitschland was, dat het ini tiatief nam deze voor te stellen. In de Duitsche pers, aldus merkt Havas tenslotte op, wordt de laatste dagen al niet meer geschreven over niet-aanvalsverdra gen met de Baltische staten: Letland en Estland. Reeds een paar weken geleden was gezegd, dat de onderteekening van niet- aanvalsverdragen met deze landen ieder oogenblik kon worden verwacht. Men wenscht in deze vertraging het ge volg te zien van de „duistere machinaties der Westersche mogendheden die aan de Sovjet Unie zijn gelieerd". Havas meldt uit Boekarest: Volgens in lichtingen van particuliere zijde zal de Duitsche minister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop, niet, zooals eerst was bepaald, 24 Mei een bezoek aan Roemenië brengen, als tegenbezoek voor het bezoek van Gafencu aan Berlijn, aangezien hij zeer veel werk heeft. Op het oogenblik bevinden zes Duitsche studie-commissies zich in Roemenië, n.l. 1 commissie voor bosch-economie, 1 bank- commissie, 1 commissie voor de zware in dustrie en 1 commissie van de Tsjechische industrie, 1 scheepvaartcommissie en com missies van de I.G. Farben en de Alumini- um-trust. Verder brengen talrijke groepen Duitsche ingenieurs een bezoek aan het land, evenals talrijke studenten, handels reizigers en toeristen. In de afgeloopen maanden hebben 4000 Duitschers de grens overschreden. Een officieel Duitsch communiqué. Het D.N.B. meldt uit Berlijn. Het volgen de communiqué is gepubliceerd: In verband met de verklaring van den Führer in zijn Rijksdagrede van 28 April over de bereidheid van Duitschland tot het afsluiten van niet-aanvalsverdragen, zijn onderhandelingen gevoerd tusschen de Duitsche rijksregeering en de regeeringen van Estland, Letland, Denemarken, Noor wegen, Zweden en Finland over de afslui ting van dergelijke verdagen. De onderhandelingen met Estland en Let land staan op het punt afgesloten te wor den. Met Denemarken bestaat principieele overeenstemming over het spoedig afsluiten van een wederzijdsch niet-aanvalsverdrag. Met Zweden, Noorwegen en Finland is de gedacht an wisseling geëindigd met het volgende resultaat: De Zweedsche en Noorsche regeeringen hebben de Duit sche regeering opnieuw verklaard, dat hare landen zich niet door Duitschland bedreigd gevoelen en dat zij met handhaving van het beginsel der neutraliteit en onafhankelijk heid het voornemen hebben met geen enkel land niet-aanvalsverdragen af te sluiten. Zij houden derhalve een overeenkomst van dien aard niet voor noodzakelijk en zijrt met de rijksregeering overeengekomen af te zien van een voortzetting van het plan. Havas meldt uit Parijs: Volgens gister avond in welingelichte Fransche kringen verkregen inlichtingen heeft het Foreign Office (het Engelsche departement van bui tenlandsche zaken) gister de laatste hand gelegd aan het Britsche antwoord op de re cente nota der Russische regeering. Het ant woord is direct geseind aan den Britschen ambassadeur te Moskou. Men meent te weten, dat het nieuwe Britsche ontwerp aanzienlijk in de richting komt van het Fransche ontwerp, hoofdza kelijk ten aanzien van de kwestie der we- derkeerigheid inzake den onderlingen bij stand in geval van agressie. Krachtens dit ontwerp zouden Engeland en Frankrijk zich verbinden bijstand te verleenen aan Sovjet- Rusland, wanneer dit land het slachtoffer mocht worden van agressie tengevolge van de verplichtingen, diè zij zou hebben aange gaan jegens Polen, Roemenië en Turkije. In diplomatieke Fransche kringen toonde men zich vrij optimistisch ten opzichte van de ontwikkeling der onderhandelingen. Men had de hoop, dat de Russische regeering thans het standpunt der Fransche en Brit sche kabinetten zou aanvaarden. Men ver wachtte, dat een accoord tusschen de drie mogendheden zijn definitieven vorm zou kunnen krijgen tijdens de a.s. besprekingen te Genève. Wat het eventueel opnemen van de Bal tische landen in het systeem der garanties dat uitgewerkt wordt, betreft, schijnt het, dat de kwestie voorloopig in reserve gehou den moet worden. Men denkt, dat zij weer ter hand zou kunnen worden genomen en het voorwerp uitmaken van een nuttig on derzoek ten gunste van latere ontwikkelin gen van den toestand. Reuter meldt uit Kjadrid: Vandaag is te Madrid de overwinningsparade voor gene raal Franco gehouden, waaraan door meer dan 100.000 man is deelgenomen. De stra ten waren versierd met het rood en goud van de nieuwe Spaansche vlag. Op vele plaatsen zag men kostbare tapisserieën, terwijl de door den oorlog aangerichte'scha de inderhaast hersteld was. De parade werd geopend door ongeveer 10.000 Italianen. Bij hun voorbijtrekken speelde een orkest een fascistisch lied. Naar schatting bevonden zich twee millioen men- schen in de hoofdstad. Langs de bekende Castellana, die thans Avenida del generalis simo Franco heet, hadden zich duizenden opgesteld om het voorbijterkken der troe pen te aanschouwen. Reeds te negen uur waren de tribunes bezet. Op de tribune in het midden had generaal Franco plaats ge nomen, temidden van de leden der regee ring. Links zaten generaal Queipo de Llano, generaal Kindelan en leden van den gene- ralen staf.Te tien minuten over negen be gon het défilé. Het werd geopend door generaal Saliquet, commandant van het centrale leger en zijn staf. Op hen volgden de Italianen. Het Spaansche legercorps van Toledo passeerde in den ganzenpas. Vliegtuigen vormden in de lucht het woord Franco. Na bijna een uur passeerde de eerste ge heel Spaansche afdeeling, die een reusach tig portret van Franco meedroeg. Daarna volgden batterijen luchtafweergeschut op vrachtauto's en marine-eenheden. De paardenrennen, Hemelvaartsdag op de Goesche sportterreinen gehouden, zijn een succes geworhen. Meer dan vierhuizenden belangstellenden werden, door schoon weer begunstigd en de rennen en draverijen had den een spannend verloop. De strijd tus- sschen den motorrijder Huibregts te Mid delburg, en „Roberta" werd door het paard gewonnen. De hr. Huibregts verspeelde eenigetientallen meters bij den start en kon deze niet meer inhalen. De uitslagen luidden verder als volgt: Drafkoers, 1600 m. 1. Last Chance (R. Cornelissen, Emerghem). 2. Glaive (A. Dos- sche Ruyselede). 3. Bob Gallaway (A. Goet- hals, Meulebeke), 4. Emir IV (H. de Cock, Somerghem). 5. Clol de Fine (Ant. Gom- mers, Breda). Vluchtkoers, 1400 m. 1. Sally (C. Ver- scheurer, Ginneken). 2. Liège (O. Schau- broeck). 3. Lucyland (P. J. v. d. Berg, Gin neken). 4. Coquette (Eug. Rykaert, Heyst). Drafkoers, 2000 m. 1. Emir IV. 2. Im- peratrice (H. de Cock, Somerghem). 3. Glaine. 4. Bol Galloway. 5. Last Chance. Vluchtkoers, 2000 m. 1. Sally. 2. Roberta (O. Schaubroeck). 3. Lucyland. 4. Liège. Drafkoers 2300 m. 1. Imperatrice. 2. Last Chance 3. Emir IV. 4. Glaine. 5. Willy Quettville (P. J. v. d. Berg, Ginneken. Mooiste renpaard: Glaive. Draver met mooiste gangen: Emir IV. Vermelden we verder nog, dat burge meester Van Dusseldorp, die een deel der wedstrijden bijwoonde, het eerste startschot loste, en de uitslagen en verschillende bij zonderheden per luidspreker bekend ge- Op Hemelvaartsdag is in Amsterdam West een vrouw door haar man doodge stoken. Voorbijgangers en bewoners van het Barendsplein waren getuige van een drama, dat een zeer kort verloop had en waarbij een 42-jarige vrouw om het leven is gekomen. De dader is een 51-jarige man, die reeds verscheidene jaren met de vrouw, een kleurlinge uit Zuid Java, gehuwd is, leeft gescheiden van de vrouw op een kamer in Amsterdam-Zuid. De vrouw woont in het tehuis van de vereeniging hulp voor onbehuisden. Het echtpaar heeft vier kinderen. De oudste, een meisje van dertien jaar, woont bij den vader, twee kinderen worden momenteel in een sanatorium verpleegd, terwijl de jongste met de moeder is ondergebracht bij hulp voor onbehuisden. Het schijnt, dat de vrouw omgang had met andere mannen, wat de jalouzie van den echtgenoot had opgewekt. Hoe en waar de man haar gistermiddag ontmoet heeft, is nog niet bekend, maar in ieder geval be vonden zij zich omstreeks half twee op het Barendsplein, waar voorbijgangers merk ten, dat er een korte, maar zeer felle woor denwisseling tusschen hen ontstond. De man greep toen plotseling een groot padvindersmes, dat hij bij zich droeg, en stak de vrouw eenige malen in den hals. Een der steken trof den halsslagader, die werd doorgesneden, met het gevolg, dat de vrouw hevig bloedend ineenzeeg. Nog voordat hulp ter plaatse was, had zij den geest ge geven. Twee voorbijgangers, die de noodlottige daad niet meer hadden kunnen voorkomen, grepen den man vast, die zich, zonder zich te verzetten, naar het politieposthuis op 't Haarlemmerplein liet overbrengen. De man was geheel versufd en was ge durende den middag niet in staat een ver klaring af te leggen, zoodat men omtrent de eigenlijke motieven van den moord nog in het duister verkeert. VERBETERING IN DEN TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS. De toestand van generaal Snijders, die in het ziekenhuis te Hilversum een operatie heeft ondergaan, was, naar men weet, Woensdag ernstig, in verband met een com plicatie, die zich had voorgedaan. Gisteren evenwel is er een verbetering ingetreden welke ook heden heeft voortgeduurd. Le vensgevaar acht men nu niet meer aanwe zig. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Gedeeltelijk bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, zwakke tot matige N. tot W. wind. UKKEL: Lichte wind uit N. tot N.W. richtingen, betrokken hemel met opklarin gen, plaatselijk regen, vrij koel. Za 20 Mei. Zon op: 5 h 00; onder: 20 h 53. Licht op: 21 h 23. Maan op: 6 h 08; onder: 22 h 18. E.K. 25 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 19 2.10 14.36 8.47 21.01 Zaterdag 20 2.50 15.17 9.25 21.39 Zondag 21 3.29 15.55 9.59 22.23 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Vrijdajg 19 4.02 16.30 9.43 22.05 Zaterdag 20 4.44 17.15 10.21 22.42 Zondag 21 5.27 17.57 10.56 23.24 verdwijnen spoedig door 'n pot Bij olie Drogisten (Ingez. Med.) Havas meldt uit Londen: In antwoord op een schriftelijke vraag van het Lager huislid Fletcher, of de politiek van Enge land er op gericht is een verzoening tot stand te brengen tusschen Duitschland en Polen, heeft minister-president Chamber lain bevestigend geantwoord. WEDUWE DES DOODS. De vergiftigingsaffaire in Phila delphia. Te Philadelphia is gearresteerd een zeke re Rosa Carina, bijgenaamd de weduwe des doods, die de leiding moet hebben gehad in de zgn. vergiftigingssyndicaten. Zij is minstens vijfmaal gehuwd geweest, en min stens drievoudig weduwe. Twee van haar echtgenooten zijn nog in leven, waarschijn lijk omdat zij geen levensverzekering had den gesloten. De dood van den derden echt genoot, op wien lijkschouwing is verricht, duidt op vergiftiging. Gisteravond omstreeks half zeven is op den rijksweg OldenzaalEnschede in het dorp Lonneker een vreeselijk ongeluk ge beurd. Een personenauto, waarvan de be stuurder onder invloed van sterken drank verkeerde, is van den weg afgeweken en in gereden op een wielrijder en twee wande lende meisjes, terwijl ook een kinderwagen, waarin zich een baby bevond, werd getrof fen. De wielrijder, de ongeveer 35-jarige heer Moddejonge, het twaalfjarige meisje Smink en de zuigeling waren op slag dood. Het vijftienjarige meisje Smits werd zeer ernstig gewond en is later ook overle den. De bestuurder van de auto, een zekere S. uit Enschede, chauffeur van beroep, werd door de politie gearresteerd. Alle slachtoffers zijn afkomstig uit Lonneker. De auto reed met zeer groote snelheid. In het dorp Lonneker raakte de bestuurder in een bocht van den weg de macht over het stuur kwijt. Het scheelde een haar of de auto reed tegen een boom. De bestuur der wist dit nog te voorkomen, doch de auto schoot met onverminderde vaart door, het rijwielpad op, rechts waarvan de beide meisjes liepen met den kinderwagen, waar in zich het zes maanden oude zusje van het meisje Smits bevond. De meisjes wer den tegen den grond geslingerd, waarbij het twaalfjarig meisje Smink op slag ge dood was, terwijl van het andere meisje de beide beenen werden verbrijzeld. De kin derwagen werd geheel versplinterd. De ba by kwam in een langs den weg loopende sloot terecht. Door toegesnelde voorbijgan gers werd het levenloos uit de modder ge haald. De chauffeur raasde door en kwam enkele tientallen meters verder in botsing met den heer M„ die tegen een boom vloog en met verbrijzelden schedel dood bleef lig gen. Zijn vrouw, die met een kind op den bagagedrager dicht bij haar man fietste, werd rakelings door de auto gepasseerd. Nog reed de chauffeur door, maar bij het café Nijkamp stopte hij. Hij werd onmid dellijk in arrest gesteld. Het zwaar gewonde meisje is in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis „Ziekenzorg" getransporteerd. Vannacht is zij daar overleden. Uit het onderzoek is gebleken, dat de be- maakt werden. Evenzoo werden de pauzes gevuld met muziek door middel van een luidspreker. Een en ander was over het geheele terrein duidelijk en zuiver hoor baar. (Wij komen morgen nader met een deskun dige beschopwing op deze zaak terug). stuurder van de auto, de 34-jarige chauf feur C. S., die bij een Enschedesche expe ditiefirma in dienst is, reeds vroeg in den middag in aangeschoten toestand in de stad is gezien. In een café maakte hij kennis met een ingezetene van Winterswijk. Er werden verschillende rondjes gegeven, waarna werd overeengekomen, dat S. de auto eeni- gen tijd zou mogen leenen. Hij nam twee andere personen mee naar Oldenzaal, waarna hij op den terugweg te gen zeven uur het dorp Lonneker passeer de. Getuigen hebben aan de politie ver klaard, dat de auto hen even voor het dorp Lonneker in razende vaart men zegt van 120 km was voorbij gereden. De wagen slingerde over den weg. In de bocht bij het dorp Lonneker reed de auto reeds over het fietspad en daarna over een rechts van dat pad liggend verhard gedeelte. De 15-jarige Sientje Smits, die in de omge ving woont, reed met een kinderwagen, waarin zich haar broertje van een half jaar, Willem Jan, bevond. De kinderwagen werd verpletterd en de kleine was op slag dood. Het meisje is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis „Ziekenzorg" vervoerd en later overleden. Ongeveer vijftien meter voor den kinderwagen liep de 12-jarige An- negje Smink, op nog geen honderd meter afstand van de ouderlijke woning. Dit meis je werd door de auto gegrepen en was ook op slag dood. Weer vijftien meter verder fietste het echtpaar Moddejonge uit Enschede. De man, de 32-jarige A. Moddejonge, arbeider op een melkfabriek, was eveneens onmid dellijk dood. Een eindje verder, vlak bij de woning van den rijksveldwachter Smit heeft de autobestuurder zelf stilgehouden. Toen de veldwachter ter plaatse kwam, stond de man, die beschonken bleek te zijn, midden tusschen het publiek. Hij werd naar het politiebureau te Enschede overgebracht, waar hij is opgesloten. In verband met zijn toestand kon hij nog niet gehoord worden. Dr. Hulst uit Leiden zou heden de sectie op de stoffelijke resten der slachtoffers verrichten. Chauffeur voorloopig' in vrijheid gesteld. Nader wordt gemeld: De chauffeur C. S is vanochtend door de politie gehoord. Hij zeide, dat hij zich van het ongeluk wei nig kon herinneren. Alles had hij in een waas gezien en hij wist slechts vaag, dat hij een persoon had aangereden. Hij is toen nog 370 m doorgereden, waarop hij zelf heeft gestopt. Uit het onderzoek der politie is gebleken, dat S. op het oogen blik van de aanrijding met een snelheid van ongeveer 90 km moet hebben gere den. Aangezien op het veroorzaken van dood door schuld geen voorloopige aanhouding ëtaat, >vas- de politie genoodzaakt', dén chauffeur vanmorgen weer op vrije voe ten te stellen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1