Prins BUITENLAND. LAATSTE BEHI8HTEN. KERK EN SCHOOL Dit is maar bijzaak Herbergen in den gouden eeuw. OPROEP TOT GEBED VOOR DEN VREDE. Van den Aartsbisschop van Canterbury. Een leening aan Spanje? Troepen uit Buiten Mongolië op Mantsjoerijsch gebied; Teekenachtige namen van taveernen en drinkhuizen. Localiteiten voor de gezeten burgers en voor den gemeenen man. De man, die in „De Fruwele Kurketrekker" voor zijn geld kwam eten en drinken. RECHTSZAKEN, LEGER EN VLOOT. Het A.N.P. meldt uit Londen: Verwij zende naar een rede, welke hij onlangs in het Hoogerhuis heeft uitgesproken over de mogelijkheid eener gezamenlijke actie van de geheele Christenheid ten aanzien van de gevaren, welke den vrede bedreigen, onthult de leider der Angliaansche kerk, de aartsbisschop van Canterbury heden in een brief aan de „Times", dat hij zich on langs, door bemiddeling van kardinaal Hinsley, gewend heeft tot den Paus met het voorstel, om ter gelegenheid van het naderende Pinksterfeest alle geloovigen zich te doen vereenigen in gebed tot „God den Heiligen Geest, voor wien alle harten open staan, en wien alle verlangens bekend zijn, en die het geweten der menschen kan bereiken als geen menschelijk wezen ver mag te doen, opdat hij de volkeren en hun leiders in dezen critieken tijd moge bezie len met den geest van Christus, op wien Uitsluitend een blijvende vrede gegrondvest kan worden". De Paus heeft mij hierop geantwoord, zoo vervolgt de aartsbisschop, dat hij juist tet zijn eigen kudde een oproep had ge richt, om gedurende de geheele Meimaand en vooral op het Pinksterfeest gebeden voor den vrede te storten. Daar er geen tijd meer was om de leiding van alle andere christelijke gemeenschappen in Europa in verbinding te treden, had ik inmiddels den oproep tot gebed voorgelegd aan eenige uitgekozen vertegenwoordigers en hun ver zocht den oproep te teekenen. Het was om begrijpelijke redenen niet mogelijk, zon der ernstige gevaren voor hen zelf, de lei ders. der Duitsche protestantsehe kerken te benaderen. Doch ik vertrouw, dat nog vele andere leiders van verschillende chris telijke gemeenschappen in Europa op hun eigen wijze en in hun eigen woorden hun geloovigen zullen verzoeken meer te doen aan deze gezamenlijke gebedsactie. Aldus zal deze speciale oproep zich vereenigen met den oproep van den Paus en zal het christelijke volk van Europa zich met Pink steren in gebed vereenigen, opdat de geest van God een ongeruste en verwarde wereld moge geleiden naar den weg des vredes. Belga meldt uit Parijs: Gisteren is de oud-premier Van Zeeland naar Parijs ge gaan om het vraagstuk van een leening aan Spanje te bespreken met de vertegen woordigers van de buitenlandsche banken. De taak van Van Zeeland bestaat op het oogenblik uit voorbereidende besprekin gen. Een bankgroep heeft een beroep ge daan op den voormaligen Belgischen mi- nister-president. De leening zou door de banken zelf worden verstrekt en niet op de markt worden gebracht. De betrokken banken zijn Nederlandsch en Fransch. Belgische banken zijn er niet bij betrokken en het schijnt ook, dat de Britsche banken zich afzijdig hou den. De strijd in het Verre Oosten. DE BAGGERMOLEN „ADEN" OMGESLAGEN. Twee runners verdronken. De baggermolen „Ad$n" van de Holland- sche Aannemings Maatschappij, welke teza men met een bak gesleept werd door de sleepboot „Oostzee" van L. Smit en Co's in ternationalen sleepdienst van Leith naar Rotterdam, is vannacht tijdens stormweer omgeslagen. Aan boord van den baggermolen bevon den zich twee runners, A. Marcus en L. de Vos, beiden afkomstig uit Maassluis. De „Oostzee" die onder commando staat van kapitein Kalkman heeft den geheelen mor gen naar de beide runners gezocht, doch zonder resultaat. Aangenomen moet dus worden, dat de beide mannen om het leven zijn gekomen. DE „EMPRESS" NADERT QUEBEC. Reuters correspondent aan boord van de „Empress of Australia" meldt, dat het laat ste deel van de reis van het koninklijke schip een ware triomftocht is. Tijdens de vaart over de St. Laurens-rivier werd het schip verwelkomd door Canadeesche sche pen,, die de sirenes lieten klinken en het vlaggesaluut brachten. Gisteravond boden de oevers van den stroom een sehilderachti- gen aanblik, aangezien honderden vuren ter eere van de vorstelijke bezoekers waren ontstoken. DENATURATÏE KLEI-AARDAPPELEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken gezien de beschikbare voorraden aardap pelen, met het oog op het gevorderde sei zoen besloten tot gedeeltelijke intrekking van het verbod om klei-consumptie-aard- appelen van de zgn. rubriek A te denatu- reeren. Met uitzondering van aardappelen van de rasseïi Zeeuwfrche bonte en blauwe en roode star kunnen de kleiconsumptie- aardappelen, voldoende aan de eischen van rubriek A met ingang van Maandag 22 dezer weer worden gedenatureerd. De vergoeding welke daarvoor zal wor den gegeven zal 1,75 per 100 kg bedra gen. Naar is bekend geworden, zijn op 14 Mei ongeveer 1000 man troepen uit Buiten Mon golië de rivier Khalka overgetrokken. Deze rivier vormt de grens tusschen Mantsjoek- wo en Buiten Mongolië. De troepen deden een inval in Mantsjoek- wo, waar zij bij Nomonhan, ten Oosten van het Boeirnor-meer stellingen inrichtten. Zjj werden echter door de gecombineerde strijdkrachten van Japan en Mantsjoekwo in den nacht teruggedrongen waarbij zij, naar het schijnt, zware verliezen leden. Volgens een ontvangen bericht staan de troepen thans aan beide zijden van de grensrivier tegenover elkaar. japansche troepen in de internationale nederzetting te amoy. Japansche mariniers zijn gisteren aan land gegaan te Koelangsoe, de internatio nale nederzetting van de Chineesche ver dragshaven Amoy. De Japanneezen hebben de internationale concessie bezet. Zij stel den vergaande eischen aan den gemeente raad, welke, indien ingewilligd, den ge meenteraad van Koelangsoe zou terugbren gen tot een Japansche machinerie. Verwacht wordt, dat de voorzitter van den gemeenteraad den Japanneezen zal mededeelen, dat hij geen volmachten heeft antwoord te geven op hun eischen en dat hij hen daarom moet verwijzen naar het verdrag der vreemde mogendheden met betrekking tot Koelangsoe. Het verluidt dat de Japanneezen er dan van in kennis zullen worden gesteld, dat Groot-Brittannië een gedwongen verande ring in den Raad niet door de vingers zul len zien. De beslissing inzake de aan landzetting van mariniers hangt af van een bericht van den Britschen opperbevelhebber Sir Percy Noble, die vandaag te Amoy zal aankomen. De kruiser Birmingham en de torpedo jager Scout bevinden zich thans te Amoy, zoodat men gelooft, dat de Britsche admi raal over voldoende manschappen zal beschikken voor het geval het noodig mocht worden geoordeeld troepen te landen. Er is geen twijfel dat de Britsche re geering zich vastberaden tegen deze Ja pansche eischen zal verzetten en men ge looft stellig, dat de regeering der Ver nemen6 en eenzelfde houding zal aan- Britsch protest te Tokio. Reeds wordt uit Tokio gemeld, dat de secretaris der Britsche ambassade aldaar een formeel protest heeft ingediend te gen de bezetting van Koelangsoe door de Japanneezen. aanval van buiten-mongoolsche troepen op mantsjoekwosch gebied afgeslagen. Het Japansche persagentschap Domei meldt uit Hsinking: Zondagavond hebben troepen uit Buiten-Mongolie bij verrassing een aanval gedaan op het gebied van Mantsjoekwo in de nabijheid van Nomon- nan, ten Noordoosten van het Boeir Nor Zij werden door de gemeenschappelijk Ja pansch-Mantsjoekwosche strijdmacht te *l*even- Den v°lgenden ochtend wer- hon ot aanvallers achtervolgd, waarbij hrnntit ni"enlÜke verliezen werden toege Mantsjoekwo-Japansche^roepen.626' m^tregelfn te<?eTS£rije' 'vfaal-democraten. de? m?niswdt U\BoedaPest: Op last van een blnnenlandsche zaken is onderzoek ingesteld naar het optre- De nationale vereeniging van leer aren in Stenografie „Groote" hield op 13 Mei 1.1. te Vlissingen examen in steno- en typen. Geslaagd zijn voor Nederl. 130 lgr/m de heeren M. H. van den Ende, S W. van den Ende, G. M. Hamelink, A. M. M. van Pagee en M. G. Meulmeester allen te Middelburg en J. Kooman te Vlissingen. Fransch 100 lgr/m de heer M. J. van Aartse uit Middelburg „met lof." Steno-typistemej. W. Zevenhuizen te Vlissingen (met lof voor typen). Typist (e): de heeren A. H. Nidelstein Walter en P. F. Standaert beiden te Vlissingen, A. F. Klaver, J Heynsdijk, J. J. Guiran, J. A. Maat allen te Middelburg en C. A. J. van Hee te Kamperland. Met ingang van 1 Sept. is aan mej J. D. Wessels wegens a.s. huwelijk, eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Chr. Burgerschool, Singelstraat te Mid d e 1 b u r g. Tot tijdelijk onderwijzer is met ingang van dien datum benoemd de heer P. A Bouwense, thans als kweekeling met akte aan deze school verbonden. Te Amsterdam slaagde voor het exa men apothekers-assistent, mej. A. E. Ti chelaar te Domburg. Bij het door het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Vlissingen gehouden examen voor machinist bij de binnenvaart zijn geslaagd: voor het voorloopig diploma machinist aan boord van motorvaartui gen de heeren: A. de Bree, J. Buijs, W Falhaber, P. v. d. Hooft, F. J. Stok, D P. van Splunder, H. C. v. d. Runstraat, allen te Vlissingen. Voor het voorloopig diploma machinist aan boprd van stoomvaartuigen de hee ren J. Buijs, P. v. d. Hooft en F. J. Stok voornoemd. Afgewezen werden 7 Candida- ten. De classis Zieriksee der Geref. Kerken heeft aan dr. J. van Lonkhuyzen te Zierik see, met ingang van 1 September eervol emeritaat verleend. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. Batelaan te Stavenisse is beroepen te Papendrecht. De algemeene opvatting is, dat „uitgaan" een verschijnsel is van onzen tijd, dat „uit huizigheid" met den dag toeneemt, en zoo meer. Och arme, onze voorouders zochten hun pleizier meer buiten de deur dan wij het doen, de radio houdt ons binnenska mers, en het zou wel eens kunnen zijn dat wij er degelijker op zijn geworden, al heb ben wij den schijn tegen ons. Het aantal herbergen in het goede Amsterdam was in de gouden eeuwen heel groot, er waren er voor alle rangen en standen, er waren er van goede en slechte reputatie, maar in voorname en nederige lokalen stond het bier in eere, want: „Het bier verheught den man, Maekt de soldaten sterck, Sticht vree daer kwestie is, En geeft den vijand werck". Dat het bier den man verheugde, ligt voor de hand, en dat het de soldaten „sterck" maakte, zooals de oorlam de ma trozen een hart onder den riem stak, zal ook wel zoo zijn geweest, zoodat de vijand inderdaad „werck" volop kreeg, als het bier in den man was, maar dat het edel gerste nat altijd vrede stichtte waar onmin was, kan moeilijk worden aanvaard. De lieden met een goeden dronk, die ge moedelijker werden naarmate zij meer bier tot zich namen, zullen geen rustverstoor ders zijn geweest, maar de anderen, die van den kwaden dronk, veroorzaakten de rumoerige tafereelen waarmede de schout en zijn rakkers zooveel te stellen hadden. Die kwamen voor in de herbergen voor de gegoeden en de minder gegoeden, en vooral in de bierhuizen met een minder gunstige reputatie. De kooplieden met vol le beurs kwamen bij Heerman, Peterweyn, den Waard in de Luyt, en andere gelegen heden, de kleine man bij Moer Joosten, Meyn met 4e Vlack, Moer Huygen. In de Klodderij in In 't Vergulde Serpent; en wie zijn biertje heel goedkoop wou hebben, en het bedenkelijk gezelschap om zich heen voor lief nam, begaf zich naar de Spelonk van Desperatie, de Moddermolen, Roeland van Bremen, Marri, de Tabaksverkoopster, Bram in 't Hontje, De Heremijt, De Vuile Vaetdoek, en vele andere gelegenheden, waar men het even weinig nauw nam met de betamelijkheid als met het sluitingsuur. Wij noemen slechts enkele der bekendste localiteiten, er waren er veel meer, vooral voor den gemeenen man en voor de defti- gen. De laatsten kwamen ook in het Oude- zijds Heerenlogement en het Nieuwerzijds- Heerenlogement, in de Lysveltsche Bijbel, in de Smak en in De Prins van Denemar ken, altemaal localiteiten door dr. A. Bre- dius en prof. dr. H. Brugmans vermeld in hun onvolprezen standaardwerk „Amster dam in de Zeventiende Eeuw". den van de 39 sociaal-democratische vak vereenigingen in Hongarije. Accountants moeten de boekhouding nagaan. Officieel wordt medegedeeld, dat deze maatregelen worden genomen, omdat de regeering had vernomen dat de genoemde vakvereenigingen politieken druk uitoefen den op hun leden. Als gevolg van dezen maatregel kunnen de vakvereenigingen thans geen geld meer uitgeven zonder toestemming van een re geeringscommissaris. Daarin wordt ook melding gemaakt van een drukbezocht lokaal uit de dagen van Hooft. Het heette „Het Groote Wijnvat en was gevestigd in een oud pakhuis aan de Oudezijds Achterburgwal, en het was „112 okshoofden" groot. Het lokaal was een vat in groot formaat echter niet zoo groot, of men raakte de zoldering als men op een der houten ta feltjes ging staan. Er schijnt daar een ge goede clientèle te zijn gekomen, wellicht aangetrokken door de zonderlinge inrich ting, die men binnenkwam na door een laag deurtje te zijn heengekropen. In een brief aan Hooft schrijft Vondel dat Daniel Mostert, secretaris van Amster dam, en een vroolijk heerschap, een ge neesheer verzocht met hem mee te gaan naar een patiënt met „een grooten buick" Die patiënt was de herberg in den vorm van een vat aan de Oude Zijds Achterburg wal, hij moest worden ontlast van „Over tollige vochtichheyt", en onder leiding van Daniel Mostert zal de operatie wel naar wensch zijn verloopen, al vertelt de geschie denis niet hoe diep de arts en zijn gastheer in den beker hebben gekeken bij die gele genheid. De herbergiers waren gul, konden het wellicht gemakkelijker zijn dan hun colle ga's van thans, want de zaken liepen beter, en de lasten waren minder. Zij gaven een pintje weg, als dat in hun kraam te pas kwam: zoo behield men de clientèle, en zr gaven crediet ook, wat niet zoo bevorderlijk zal zijn geweest voor de matigheid. Een meevallertje voor de drinkebroers, die de rekening hadden laten oploopen, was iedere verandering van exploitant; de nieuwe waard nam „het out lach' (het gelag dat zijn klanten nog aan zijn voorganger had den moeten betalen) voor zijn rekening, ook al om de clientèle gunstig voor zich te stemmen, en hij gaf rondjes weg, want hi; verstond de kunst om met spierinkje een kabeljauw te vangen. In het eerste deel van „De Uithangteekens in verband met ge schiedenis en volksleven beschouwd", ver tellen mr. J. van Lennep en J. ter Gouw hoe de waard er wel eens kon inloopen bi; bezoekers, die platzak waren. Daar kwam een „rijsende man" naar den eigenaar van „De Fruwele Kurketrekker", en vroeg /„Kan ik hier voor mijn geld eten?". „Wel zeker", was het antwoord. Nu was het den man meer te doen om schuimend bier te drinken dan om te eten, althans „hij dronk voor zes", en toen het op betalen aankwam, haalde hij een dubbeltje voor den dag, en overhandigde dit aan den gramstorigen kastelein. „Wat moet dat beteekenen?' vroeg deze. „Wel, dat is mijn geld", luidde het antwoord. „Je rekening bedraagt twee gulden, vijf tien stuivers en zes penningen". „Best mogelijk, maar ik heb je gevraagd of ik hier terecht kon voor mijn geld. Dit v.v. .v. .V.-.Y. Dit prachtige, moderne, verchroomde klolcje met garantie dat U ontvangt wanneer U zich op „De Prins" abonneert ia slechts bijzaak I Hoofdzaak zijn de vele. vele uren van genot, ontspanning en afwisseling, die dit prachtige geïllustreerde weekblad U week in week uit bezorgt. Ook de kinderen worden niet vergetende bijlage het alleraardigste kinderblad „Jeugdland" is een wekelijks terug- keerende vreugde. CEILpwSTREERDE BLADEN Prijs per Kalf jaar f 3.90 per jaar f 7.80. (Per post resp. f 0.35 en f 0.70 extra). Losse nummers f 0.15. Nieuwe Jaar abonnés ontvangen na storting van bet abonnementsgeld voor bet eerste halfjaar op giro. nummer 38138 een Waardevol Geschenk. Bij betaling per week bezorgen wij Uw geschenk na 26 weken franco aan Uw adres- Abonneert U bij Uw boekbandelaar of bij de Administratie van ..De Prins*'. Sarphafikade 1 Telefoon 30926 Amsterdam. is mijn geld, en al zet je me op mijn kop, er rolt geen duit meer uit mijn zakken". De waard berustte, er was van den vent toch niets te halen, maar de waard had een concurrent, schuin tegenover, en zei „Vrind, houd je dubbeltje, ik zal er niets RECHTER COMMISSARIS MET EEN TAFEL BELAAGD. Dader tot zware straf veroordeeld. De officier van justitie bij de Haarlem- sche rechtbank heeft veertien dagen gele- meer van zeggen, maar doe mij een genoe- den acht maanden gevangenisstraf geëischt gen, en verkoop morgen dezelfde grap bij tegen den 43-jarigen pluimveekoopman J. Maarten Gerritsz in „De Gouw Diamant". B. uit Haarlem, die terecht stond wegens ,Dat zou ik graag doen", zei de man, maar ik was er gisteren al, en hij heeft mij hierheen gestuurd". Den waard van „De Fruwele Kurketrek ker" bleef niets anders over dan bonne mine a mauvais jeu te maken, en hij had in ieder geval geleerd, dat credietverleening in her bergen een hachelijke zaak is. 's Zomers en 's winters waren de herber gen druk bezocht, vooral 's winters, als de haardblokken vlamden, en de volle kroezen bier werden opgeheven, „Avous", riepen de drinkebroers, die graag hun Fransch lucht ten, en het antwoord was dat „wacht ick van harte". En dan Zong men tesaam een vroolijk liedt, de [stemmen waren Luyd, En ieder nam een volle kroes en dronk [hem schoontjes uyt: Naar huis ging men niet vroeg, als men er zijn zinnen op had gezet zijn biertje zoo lang mogelijk te genieten. Nu sluiten de ca- fé's in ons land om één uur, want de poli tieverordening wil het zoo, en wie zal zeg gen dat dit niet is zooals het zijn moet? En kelen zijn in de gelegenheid van den nacht een dag te maken in sociëteiten of clubs, maar de gouden-eeuwers bleven plakken zoolang zij wilden, en noemden dat „een donckertjen over sitten" (een geheelen nacht door drinken). De ratelwacht had er den last maar van, o! zeker, en het zij verre van ons om het pad te willen effenen voor burgers, die niet weten van maathou den, maar de tijden waarin men nog niet werd overstelpt met verordeningen en voor schriften, en het „goede nacht, en wel té rusten" nog niet ieder etmaal stipt om twaalf uur door den aether klonk, hadden hun bekoring. Men nam het niet zoo nauw, men beschouwde het schuimend bier als een godendrank, overal waar men een schoone pijp kreeg om „toeback" te rooken, en joviale herbergiers hun klanten begroe ten met een breeden lach en een woord van welkom. Laat ons oppassen dezen jolijt in oude ta veernen niet te idealiseeren, maar daar naast erkennen dat' onze voorouders lang geen kniesooren waren, en zich wel bevon den hij hun edel gerstenat dat nu de con currentie te duchten heeft van cocktails en andere dranken, door ultra correcte bar keepers bereid uit ingrediënten van aller lei bizarre kleurtjes. Bij Kon. besluit is bevorderd tot of ficier-vlieger le kl. de officier-vleger 2e kl. M. Vaarzon Morel. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 16 Mei 5e klasse, 2e lijst. Hooge prijzen: 25.000.—: 6042 1.500.—: 6718 1.000.—: 2143 7476 200.—: 7700 Prijzen van 70. Geene. Nieten 7706 13244 13272 13306 18347 poging tot zware mishandeling van den rechter-commissaris mr. L. Vliegenthart en wegens bedreiging van een rijksveldwach ter. Verdachte, die behalve pluimveehande laar ook strooper is, was op een nacht in Februari de duinen ingetrokken, vergezeld van zijn hond. Het dier trapte in een rat- tenklem, welke daar door een in de nabij heid wonenden rijksveldwachter was ge plaatst. Toen de politieman door het ge jank van den hond ontwaakt, een onder zoek instelde, wilde verdachte hem onder den uitroep „ik maak je kapot", met een groot mes te lijf gaan, doch de veldwachter, die geen wapens bij zich had, verijdelde dit voornemen door ijlings te retireeren. Toen verdachte over deze zaak door den rechter-commissaris werd verhoord, wond hij zich zoo op, dat hij zijn ondervrager een tafeltje naar het hoofd slingerde. Deze wist het ongewone projectiel nog juist te ontwijken. De rechtbank veroordeelde den driftigen koopman, die reeds twaalf vonnissen achter den rug heeft, tot een jaar en vier maan den gevangenisstraf. marktberichten. Middelburg, 17 Mei. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsno teering). Boter 0.68%; Eieren 3.25; Eendeieren 3.25; Ganseieren 9; Kalkoeneieren 5.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.65. Eieren 3.25; Eendeieren 3; Gans eieren 8. Particuliere prijs van den Marktzetter van de Z.L.M.: Boter 0.76; Eieren 4.25; Eendeieren 4.25. Particuliere prijs van den Middelburg- schen handel: Boter 0.75; Eieren 4.05; Poelje 3.65; Eendeieren 3.50; Gans eieren 9; Kalkoeneieren 7. Middelburg, 17Mei Op de graan markt is heden geen noteering opgemaakt. Middelburg, 17 Mei. Op de eier- veiling werden heden 34.000 stuks aange voerd. Witte kippeneieren: 5052 kg 2.82, 52 —54 kg 2.90; 54—56 2.90—3.08; 56—58 kg 3.17—3.21; 58—60 kg 3.19—3.30; 60 —62 kg 3.35—3.38; 62—64 kg 3.40—3.45; 64—66 kg f 3.44^-3.47; 66—68 kg 3.49; 68—70 3.57; 70—72 kg 3.84. Bruine: 5254 kg 2.90; 5456 kg 3.00 56—58 kg 3.12; 58—60 3.29; 60—62 kg 3.34—3.42; 62—64 kg 3.35—3.44; 64—66 3.53. Kalkoen: 6.00. Ganzeneieren: 6.008.60. Eendeneieren: 2.71. G o e s, 16 Mei Aardbeien 13 per 100 stuks; Aardbeien 167 per 100 kg. Stoof sla 3.504.50; spinazie 35.50; blauwe aardappels 3.50; bonte aardappels 2.503; nieuwe aardappels 1014; idem drielingen 7.5013, Blauwe 3.50, bonte Rabarber 46.50; Raapstelen 0.400.50; Radijs 0.60; Rammenas 0.50; sjalotten 1; Selderij 1.50; Wortelen 13—18, alles per 100 bos. Bloemkool 23—29, Kropsla 1—3.90; Kom kommers 8.5011 alles per 100 stuks. Bloemen en planten: Tulpen 8.50; Nar cissen 1.50; Lelietjes der Dalen 6.50, alles per 100 bos; Violen 1.401.60; Zaai-Begonias 2.50—3; Lobelia's 2— 2.50 alles per 100 stuks; Begonia's 8.50 9.50 per 100 pot.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3