W pr&trïttct&le $eetzw0efye s* H NIDKLBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) Op bezoek bij Middelburgs nieuwen Burgemeester. Nog lang geen overeenstemming tusschen Londen en Moskou. Ergerlijke dierenmishande ling te Koudekerke. De Fransche pers wil, dat Engeland zal toegeven. Het drama te Haarlem. De politie-rechter veroor deelt den verdachte tot 14 dagen gevangenisstraf. Verlaging crisis-suikerheffing, De verdediging van Nederlandsch-Indië. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. -Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes 'I 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week- abonnementen in Middelburg er> Goes 18 ct. NUMMER 115. TWEE BLADEN. DINSDAG 16 MEI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Wij zün niet gelukkig metde portretten onzer nieuwbenoemde burge meesters. Het eerste plaatje, dat wij nu een half dozijn jaren geleden onzen le zers van den toen pasbenoemden burge meester Fernhout konden voorzetten, was, naar achteraf bleek, toch maar een heel kwalijk plaatjeen toen wij gisteravond den aanstaanden burgemeester v. Walré de Bordes in Utrecht de hand drukten, bleek wederom dit courantenportret al heel wei nig op de realiteit te slaan. Zijn burgemeesters zoo weinig photogé- nique? Ofis de portretfotografie toch maar een doode zaak? Tot deze laatste stelling zou men overhellen, wanneer men als voorloopige afsluiting van een indruk wekkende Ahnengalerie in den salon aan de Koningslaan 75 het knappe, schneidige portret in olieverf ziet, dat P. v. d. Hem van onzen aanstaanden burgemeester, fetatis XXXI, in de flatteerende uniform van eerste luitenant der blauwe huzaren schilderde: den kolbak met groote witte pluim en rooden kolbakzak in den arm Ietwat gedurfd geschilderd, maar zeer expressief: niet de verstarring-in-den-tjjd van 1/100 secunde, die een foto zoo vaak wordt, maar een portret dat uitdrukking geeft: levendig en beweeglijk, zooals ook de heer De Bordes zelf blijkt te zijn. Als pendant hangt er een schilderij van mevrouw van Walré de Bordes, ook van Van der Hem, óók heel knap. (Dit laatste woord is voor tweederlei uitleg vatbaar. Beide zijn juist). De ontmoeting en het gesprek vinden plaats op de studeerkamer, boven, met uitzicht op een der prachtige Utrechtsche parken. Op den schoorsteenpenant hangt een groote plakket in brons: de vader van onzen a.s. burgemeester, de bekende "Utrechtsche bankier C. E. J. de Bordes, directeur der Nationale Bankvereeniging; op een kastje staat een groote en heel goede foto met een beminnelijk onder schrift, dagteekening te Sofia en eigen handige onderteekening van koning Boris van Bulgarije: souvenir aan mr. De Bor des' Volkenbondsactiviteit in Oostelijk Eu ropa. Als gezegd: onze foto, en de foto's in andere couranten, lijken geen van allen. Zij geven de een noch de ander een juis- ten indruk van deze nog betrekkelijk jonge en rijzige figuur met de hoffelijke innemende vriendelijkheid en beweeglijk heid, die kenmerk zijner figuur en uiter lijk mogen heeten. En nog iets, dat eigelijk voorop moet staan: modern. Niet in eenige nader om schreven engere beteekenis, als etiket op theologisch of politiek terrein, neen, alleen maar in algemeenen zin: modern. Van dezen tijd. Een man die klaarblijkelijk de wereld uit vele hoeken zag, die gepolijst werd in de wrijvende schuring met dui zenderlei menschen, en die zijn leering daaruit trok en tot menschenkennis vorm de zonder eigen persoonlijkheid te verlie zen. Mr. De Bordes is een man van dezen tijd. Dat is bepaald een voordeel. Een gesprek met een heengaanden bur gemeester is gemakkelijker dan dat met een komende. Bij 't heengaan zijn er ge meenschappelijke, beiden bekende, zaken en problemen om over te praten; bij 't komen moet ook deze belangengemeen- schappelijkheid nog komen. En bij een als burgemeester nog geheel onbeschreven blad geldt dat dubbel: zelfs uit de vorige burgemeesterlijke loopbaan valt dan im mers nog niet te vertellen. „Veel in het leven is van schijnbare of ware toevalligheden afhankelijk. Weet U hoe ik aan het secretariaat van den Vol kenbond verzeild raakte? Doordat ik de tram in Leiden gemist heb „Ik wilde, uit Genève teruggekeerd, niet langer ambteloos burger blijven, en toen Middelburg openkwam rieden goede vrien den mij, daarnaar te dingen. De uitkomst is U bekend. „Ik kom met heel veel plezier naar Zee- lands hoofdstad, en met het vaste voor nemen mij zoo spoedig mogelijk geheel met Middelburg en zijn belangen te ver eenzelvigen. Vertelt U mij eens: hoe zijn de verhoudingen daar ter stede? (Dat gaat meestal zoo bij een nieuwen burge meester: omkeeren der rol van inter viewer en ge-interviewde) „Mijn belangstelling heeft altijd op fi nancieel terrein gelegen, en dat zal wel zoo blijven „Dat komt goed uit: ook uw voorganger in Middelburg had het departement van financiën in B. en W." „Politiek-godsdienstig? Een der dagbla den heeft daarmee een ietwat rare bok- kesprong gemaakt. Bij het bericht mijner benoeming schreven zij, dat ik de c h r i s- t e 1 ij k e beginselen was toegedaan, en in een later bericht werd dat gerectifi ceerd, niet de christelijke maar de chris- telijk-historische beginselen zouden 't zijn. Daar moest ik toch wel even om lachen, want zoo is het nu juist net niet: ik ben nimmer lid eener kiesvereeniging geweest en ook niet voornemens dat te worden, maar ik streef er zeer bepaald naar een christen, als 't kan een goed christen te zijn. Dat is voor mij de hoofdzaak. „Maar men moet tenslotte in zaken als deze, ook tegenover zichzelf, kleur be kennen. Welnu, dan gevoel ik mij het meeste aangetrokken tot de christelijk- Gisteren is te Londen een nieuwe Russi sche nota in verband met de onderhande lingen over het anti-agressie-front over handigd. Naar verluidt, wordt in deze nota verklaard, dat de Engelsche voorstellen onbevredigend zijn, daar zij niet ver genoeg gaan. Uiteengezet zou worden, dat de En gelsche voorstellen het Sovjetgebied zelfs niet indirect garandeeren, en bovendien een breede kloof laten tusschen Polen en Fin land, waar de randstaten (Litauen, Estland, Letland) niet worden gedekt. Met de moge lijkheid van een rechtstreekschen aanval op Sovjetgebied is geen rekening gehou den. In het antwoord der Sovjet-Unie wordt daarom, naar men verklaart, aangedrongen op een pact van wederzijdschen bijstand, dat zoowel directe als indirecte aanvaller! zal dekken, niet slechts op de gebieden van de gegarandeerde staten, doch ook op die van de verdragspartijen. De besprekingen tusschen Seeds en Molotof. Havas meldt uit Moskou: In Britsche kringen is men zeer terughoudend inzake besprekingen, die nog voortduren, tusschen den Britschen ambassadeur te Moskou, Seeds, en Molotof, den Russischen volks commissaris voor buitenlandse!» zaken, worden gevoerd. Het is niet onmogelijk, dat de volkscommissaris, indien hij de Britsche tegenvoorstellen al niet heeft verworpen, toch een nieuw standpunt van de Sovjet- Unie, zooals dit tot uiting is gekomen in de „Isveztia", heeft verdedigd, nX een ge meenschappelijk Fransch-Britsch-Sovjet- Russisch verdrag van weder keer igen bij stand op grondslag van gelijkheid. Wel kan men zeggen, dat het onderhoud in vriend- schappelijken geest is verloopen en dat de besprekingen worden voortgezet. Verder merkt men te Moskou op, dat de „Isveztia" gister een hoofdartikel heeft ge publiceerd, waarin het verdrag tusschen Engeland en Turkije met warmte wordt be groet, men moet hieruit evenwel geen con clusies trekken. De Sovjets kunnen zich slechts gelukkig prijzen door de overeen komst tusschen Turkije en Engeland, wel ke den toegang tot de Zwarte Zee des te meer afsluit, zonder dat de Sovjet-Unie een tegenprestatie behoeft te leveren. Men beschikt nog niet over nadere bij zonderheden inzake de reis van Potemkin naar Ankara, Boekarest, Sofia en War schau, doch men heeft den indruk, dat Mos kou voldaan is over de resultaten. Naar verluidt heeft Sofia nog een afwachtende houding aangenomen. De Fransche pers over de onder handelingen met Rusland. De „Journal" schrijft, dat de Russische ambassadeur gisteravond Bonnet in kennis heeft gesteld van het Sovjet-antwoord op de Britsche voorstellen. Moskou maakt een reeks ernstige bezwaren tegen het door Londen voorgestelde stelsel, waardoor 'de deelneming van Rusland beperkt zou blij ven tot indirecten steun aan de hulp, door Engeland en Frankrijk aan Polen en Roe menië verleend. De Russen handhaven hun gedachte van directe medewerking op voet van gelijkheid en wederkeerigheid met En geland en Frankrijk. Volgens de „Epoque" blijven de Russen 'n krachtig bondgenootschap met Engeland en Frankrijk eischen. Zij willen, dat de Westelijke mogendheden den randstaten de zelfde toezegging doen, die Polen en Roe menië verkregen hebben. Wat zullen, zoo vraagt het blad, Londen en Parijs daarop antwoorden? Men kan maandenlang diplo matieke nota's blijven wisselen, maar men mag niet vergeten, dat Rusland een belang rijke kaart is in het spel, dat thans gespeeld wordt. Zoolang Rusland niet medewerkt, kan de arbeid voor de veiligheid niet tot een goed resultaat leiden. Laat men dus over en weer van een halsstarrige houding afzien, zegt de „Epoque". De „Jour" meldt uit Londen, dat, te oor- deelen naar den indruk in de wandelgan gen van het Lagerhuis, het Russische stand punt onder de bestaande omstandigheden te Londen gunstiger kan worden beoor deeld dan eenige weken geleden, en wel door de TurkschBritsche overeenstem ming, de verbetering der RussischRoe meense!» betrekkingen en de zeer duide lijke waarneembare toenadering tusschen Moskou en Warschau. De „Figaro" schrijft, dat Londen nog vóór de bijeenkomst van den Volkenbonds raad Moskou nieuwe voorstellen zal doen toekomen. Volgens de „Matin" zou men zich in ge val van een impasse onmiddellijk tot de Fransche regeering wenden, die, naar men zegt, een plan in reserve heeft, dat een compromis tusschen de standpunten van Londen en Moskou vormt. ERNSTIGE ANTI-DUITSCHE tt INCIDENTEN IN POLEN. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat zich te Tomaschow, een 40 km ten Oosten van Lodz gelegen stad, waar ongeveer dui zend Duitsche families wonen, Zaterdag en Zondag ernstige anti-Duitsche uitspattin gen hebben voorgedaan, in den loop waar van de zaken en particuliere woningen van de Duitschers op enkele uitzonderingen na vernield en ontelbare Duitschers door sla gen gewond zijn. Voorzoover men tot dus ver heeft kunnen vaststellen aldus het D.N.B. zijn twee personen, vader en zoon, aan de gevolgen der hun toegebrachte wonden overleden. Het aantal der overige zwaargewonden kon nog niet worden vast gesteld. historische beginselen. Zoo staat deze zaak. „U zult begrijpen, dat mijn internatio nale ervaringen er wel toe hebben mede gewerkt de overmatige schotjes- en partij geest in Nederland als volkomen fout te zien. „Ik ben een verklaard tegenstander van wat ons volk verdeelt, ik wil alles doen om te bevorderen wat het vereent. Niet ech ter door de oprichting van een partij die alle andere partijen wil opheffen. We moeten van binnen uit naar die bevordering der nationale eendracht streven, welke thans meer dan ooit voor het Nederlandsche volk noodzakelijk is „Dat ik niet partij-politiek georiënteerd ben, vindt ook ten deele zijn oorzaak in mijn Geneefsche verblijf: het ambtenaren reglement verbiedt allen Volkenbondsamb tenaren lid eener politieke partij te zijn. „Tenslotte nog dit: ik kom met oprechte en de allerbeste bedoelingen, naar Mid delburg, waarvan ik de oude schoonheid als stad reeds ken en waardeer. Ik heb den vasten wil, mij direct en geheel aan mijn nieuwe taak te geven en mijn beste krachten volledig in dienst van Middel burgs welzijn te stellen. Ik doe daartoe een beroep op allen, die van goeden wille zijn. Ende pers kan op mijn toegan kelijkheid en bereidheid tot medewerking ten volle rekenen: ik ben niet voor niets zoo lang aan den Volkenbond geweest om niet te hebben leeren beseffen, dat ge wichtige geheimdoenerij als 't niet vol strekt noodzakelijk is uit den booze moet heeten, en vlotte samenwerking met de pers de voorkeur verdient." Na nog een half uurtje kouten over de goede stede Middelburg, haar problemen en aantrekkelijkheden, namen wij afscheid van den man die binnenkort het roer van onze stad in handen zal nemen. En de slotindruk was: wij krijgen aan mr. dr. Jan Walré de Bordes een ernstige, vriendelij ke, vlotte en moderne burgemeester, die zonder twijfel door zijn aard en karakter spoedig in ons stedelijke gemeenschapsle ven de plaats zal weten te veroveren, die den eersten burger krachtens traditie en ambt toekomt. Middelburg mag de komst van zijn nieuwen burgemeester met vertrouwen te gemoet zien. De hamer van den moord gevonden, De dader heelt vroeger te Middel burg gewoond. Het staat thans vrijwel vast, dat de ge arresteerde verzekeringsagent V. zijn col lega met voorbedachten rade heelt vee- moord. Bij een huiszoeking heeft de recher che n.l. een hamer gevonden, waarmee de heer De la Chambre moet zijn neergesla gen. Dit is door den deskundige, dr. Hulst met zekerheid vastgesteld. Aan 4e verklaring van V., dat hij in een opwelling van drift heeft gehandeld, wordt dan ook geen geloof meer geschonken. Uit de omstandigheid, dat hij den hamer bij zich heeft gestoken, toen hij Donderdagavond naar de woning van de la Chambre ging, blijkt, dat hij te voren reeds misdadige plan nen koesterde. Het is thans ook verklaarbaar, waarom hij zich zoogenaamd niets kon herinneren van de wijze, waarop hij zijn collega heeft neergeslagen. Niettegenstaande deze be zwarende aanwijzingen blijft V. ontkennen zich aan moord te hebben schuldig ge maakt. Er is vastgesteld, dat V., voor hij zich Donderdagavond naar de woning van zijn collega in de Hertzogstraat begaf, in een uur tijds zeven glazen bier heeft gedronken. Voorts heeft hij Vrijdagmorgen aan den in specteur der verzekeringsmaatschanoii. bh' welke hij in dienst is, veel meer geld afge dragen dan gewoonlijk. Hij verkeerde voort-' durend in geldgebrek en men meent dan ook te weten, dat roof het motief voor het mis drijf is geweest. Bij zijn arrestatie had V. een belangrijk bedrag aan geld bij zich. Gistermiddag heeft men hem na er - van de misdaad gebracht. Hoewel V. zeer onder den indruk bleek, toen hij het ge deeltelijk uitgebrande bovenhuis aan de Hertzogstraat betrad, legde hij toch geen nadere bekentenis welke wellicht het mis drijf tot klaarheid had kunnen brengen af. Naar wij nader vernemen is de dader de 32-jarige C. V., die te Middelburg woonach tig is geweest, in een café in de Noord straat. STEMMEN BIJ VOLMACHT DOOR MILITAIREN. Het desbetreffende wetsontwerp door de Eerste Kamer goedge keurd. In de hedenmorgen gehouden vergade ring van de Eerste Kamer werd behandeld het wetsontwerp houdende voorschriften betreffende het stemmen bij volmacht door militairen bij de in 1939 te houden gemeen teraadsverkiezingen. Na eenige bespreking werd het z. h. s. aangenomen, met aantee- kening, dat de N.S.B.-leden tegen waren. Reeds eenigen tijd deed te Koudekerke het gerucht de ronde dat de landbouwer V. aldaar, eenige honden die op zijn achtererf zouden huizen, zou mishandelen door de dieren het noodige levensonderhoud te ont houden en ze in een vervuilden toestand te laten. De beesten huilden des nachts en veroorzaakten last voor de omwonenden, daar ze jacht maakten op kippen en zoo. De geruchten waren voor de dieernbe- scherming een aanleiding naar het geval 'n onderzoek in te stellen. Men bracht een be zoek aan het erf van V. en ontdekte, dat de geruchten maar al te waar waren. In een geheel donker onderdeel van een schuur trof men een zgn. hondenberg plaats aan waarin een walgelijken stank heerschte en vijf honden rusteloos heen en weer liepen. De beesten waren zoo schuw, dat het eerst niet mogelijk was ze te be naderen, omdat zjj gromden èn zich onder kisten trechtten te verschuilen. Men liet V. eenige honden buiten bren gen en wat de inspecteerende ambtenaar toen zag gaat iedere beschrijving te boven. De oogen der dieren waren door het vuil, half gesloten. Het lichaam was vel over been en de ribben waren zichtbaar te tel len. De beesten hadden een gekromden rug en opgetrokken buik. Bij nadere inspectie van de verblijfplaats bleek deze in een ver regaand vervuilden toestand te verkeeren. De dieren huisden op zand en op mest. Een partijtje oude couranten en houtsnippers diende mede tot ligplaats en een betrek kelijk jonge hond vloog als dol heen en weer. In een en ander vond de dierenbescher ming aanleiding de vijf honden in beslag te nemen en naar een hondenasyl te Middel burg ter verpleging te doen overbrengen Tegen V. werd proces-verbaal opgemaakt. Heden had hij zich voor dit geval voor den politierechter te Middelburg te verant woorden. De inspecteur van de Dierenbescherming, de hr. J. A. v. d. Akker, te 's Gravenhage, als getuige gehoord, verklaarde, dat bij zijn be zoek ter plaatse, hem een walgelijken stank tegen kwam. Sommige dieren moesten in verdroogde mest gaan liggen. De dieren aten alles wat ze konden krijgen, vermoe delijk ook oude couranten. Getuige vond de zaak héél erg; in zijn 25-jarige praktijk was hij nog nimmer zoo'n ernstig geval tegen gekomen. De getuige Schuyer, gemeente-veldwach ter te Koudekerke, zeide meermalen klach ten te hebben gekregen dat de honden van verdachte achter de kippen aanzaten. De honden liepen vaak op de mestvaalt, een bewijs dat de voeding te wenschen over liet. Get. had nog nimmer zoo'n toestand gezien. De vrouw van verdachte was ook niet erg best te spreken over de behande ling der dieren. Overigens bevestigde get de verklaringen van den vorige. De getuige J. Kraomer, dierenarts te Koudekerke, had op verzoek van de politie een onderzoek ingesteld op de hofstede. Drie honden waren bijna verhongerd. Het hok was zoodanig vuil en verwaarloosd, dat er geen woorden voor te vinden zijn het verblijf der beesten in dat hok was volgens get. heel heel erg. Er zijn 4 van de 7 honden afgemaakt. Thans zitten er weer honden in datzelfde hok. Verdachte door den politierechter onder vraagd, zeide, dat het geen hondenhok was, waar de dieren verbleven, doch een afdee- ling van de schuur. De beesten konden op hooi liggen. Verdachte zeide, dat er geen oude couranten lagen. Hij gaf de honden geregeld brood. Verdachte ontkende de die ren verwaarloosd te hebben, en hij had de dieren nimmer geslagen. Verdachte zeide: ik leefde samen met mijn beesten, wat de politierechter deed opmerken, dat verdach te het dan wel heel slecht moet hebben ge had. De officier van justitie, requisitoir ne mende, zeide dat de behandeling der die ren meer dan ergerlijk is geweest. Men be hoeft geen lid van de dierenbescherming te zijn, om tot die conclusie te komen. Spr. vindt een geldboete niet op zijn plaats Verdachte verdient een straf die hem zelf treft. Verdachte heeft op de zitting geen blijk gegeven, dat hij het geval erg vindt Spr. eischte 2 weken gevangenisstraf. Verdachte nogmaals gehoord, protesteer de tegen den eisch. ■JT ~-£K»"Wf De politierechter zeide, dat de Officier gelijk had, toen hjj zeide dat verdachte een houding aannam, die deed blijken dat hi niet erg onder den indruk van het gebeur de was. De Politierechter veroordeelde verdachte daarop conform den eisch, tot 14 dagen ge vangenisstraf. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: betrokken tot zwaar bewolkt, weinig verandering in temperatuur. Zwak ke veranderlijke wind en waarschijnlijk enkele regenbuien. UKKEL: matige het vrij sterke wind uit Z.W. tot N.O. richtingen, zwaar bewolkte hemel, tijdelijk regen, opklaringen geduren de den nacht, aanhoudend matige wind. Wo. 17 Mei. Zon op: 5 h 05; onder 20 h 49; licht op: 21 h 19; Maan op: 4 h 11; on der: 18 h 57; N.M. 19 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 16 12.42 24.56 6.49 19.03 Woensdag 17 S 13.22 7.31 19.40 Donderdag 18 1.33 13.58 8.11 20.21 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S <=- springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 16 1.54 14.21 7.45 20.10 Woensdag 17 2.40 15.06 8.29 20.48 Donderdag 18 3.21 15.47 9.08 21.27 Men meldt ons uit Den Haag: Op grond van de belangrijke stijging van de suikerprijzen, heeft de minister van eco nomische zaken besloten met ingang van 22 Mei de crisis-suikerheffing te verlagen van 30 tot 20 opcenten, hetgeen dus een verlaging beteekent van 2.25 per 100 kg suiker. De uitsluitende beweegredenen tot deze beslissing is gelegen in de zeer sterke stijging van de suikerprijzen. Het ligt dan ook in de bedoeling bij een eventueele la '■ere daling van deze prijzen wederom tot een verhooging van de heffing over te gaan. Een beslissing over vlootuit- breiding eerlang te verwach ten. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer, inza ke de Indische begrooting, zegt de minister naar aanleiding van vragen over de uit breiding der maritieme middelen, bestemd voor de verdediging van Nederlandsch-In dië, voorop te stellen dat ylootuitbreiding- een aangelegenheid is, welke niet hem al leen aangaat, en dat bijgevolg bezwaarlijk van hem kan worden verlangd, dat hij zich terzake op eigen gezag uitspreekt. Onder deze omstandigheden verwijst hij naar het geen door den minister van defensie reeds aan de Kamer werd medegedeeld in de ver gadering van 22 Februari jl. namelijk, dat aan de maritieme instanties, ressorteerende onder het departement van defensie, reeds de opdracht werd verstrekt, verschillende plannen uit te werken en gegevens te ver zamelen, ten einde gereed te zijn, indien de regeering zich door de omstandigheden ge noopt zou zien tot plannen van verder strek- kenden aard dan die, welke de Kamer reeds bekend zijn. Deze arbeid is inmiddels vol tooid, zoodat een beslissing eerlang kan worden tegemoet gezien. HET A.S. BEZOEK VAN H. M. KONINGIN WILHELMINA AAN BELGIë. De sfad Brussel wordt versierd. Ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin zal de stad Brussel worden versierd. De staat zal de kosten draden der versieringen, welke worden aangebracht langs de Kruidtuinlaan en de Konings straat. Overigens zal de vereeniging voor vreem delingenverkeer te Brussel een deel van den weg, welken de koninklijke stoet zal volgen om zich naar de Groote Markt te be geven versieren: Heuvelstraat, Kruispunt bij Groenmarkt, Bergstraat en het Kruis punt aan het lage gedeelte van de St. Goe- delstraat. De vereeniging voor vreemdelin genverkeer heeft zich de medewerking ver zekerd van de winkeliers in de oude Kleer- kooperstraat en de Nieuwstraat, die teza men met de bewoners deze straten zullen versieren. Men denkt over de straten koor den te spannen, waaraan de vlaggen van Nederland en België zullen worden beves tigd. DE REIS VAN HET BRITSCHE KONINGSPAAR. Volgens draadlooze berichten, ontvangen van de „Empress of Australia" waarmede het Britsche koningspaar naar Canada reist, heeft dit schip tegen twee uur Am- sterd. z. tijd gistermiddag het Zuidelijkste deel van New Foundland waargenomen en enkele minuten later konden de eilanden St. Pierre en Miquelons van de brug af door telescopen worden waargenomen. Het schip heeft het grootste deel van den dag gevaren met een snelheid van 19 knoo- pen, d.i. de grootste snelheid, welke gedu rende dezen overtocht werd ontwikkeld. Te drie uur werd van den kruiser „Sou thampton" een katapultvliegtuig opgelaten om den toestand van het ijs in de St. Law rence te verkennen. De speciale correspondent van Reuter aan boord van de „Empress of Australia" meldt, dat verwacht kan worden, dat, als het goede weer aanhoudt, omstreeks vier uur Woensdagochtend ter hoogte' van het eiland Orleans beneden Quebec geankerd kan worden. Des morgens te half elf zullen de Koning en de Koningin aan land gaan. Behalve de verkorting in het verblijf te Ottawa, zal het programma niet gewijzigd worden. De Canadeesche torpedobootjagers „Skee- na" en „Saguenay" hebben Maandagavond te 21.25 uur het stoomschip bereikt. De Ko ning heeft den commandanten een bood schap doen toekomen, waarin hp er zijn groote voldoening over uitspreekt, dat hij bij het binnenvaren van de Canadeesche wateren door zijn Canadeesche marine be groet werd.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1