BINNENLAND. ZEELAND. HOXPERPM GULDENS BESPARING MET (ïngez. Med.) RECHTSZAKEN. STEEKPARTIJ OP DE GRONINGSCHE KERMIS. Veertigjarige man om het leven gekomen. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. N00RDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. moedig geworden, en alleen een deemoe dig geslacht kan iets groots voort brengen. Ook al zegt men in zelfvertrouwen en overmoed: werken voor de eeuwigheid te scheppen. Maar ondanks alles werd op het platteland toch het beginsel bewaard; er is meer levend gebleven; het kind dat ontwaakt ziet er de zon, en vader en moeder die samen werken voor het ge zin, het land bearbeiden en 's avonds kijkt het op naar de sterren. Het kind in de stad ontwaakt bij kunstlicht en gaat slapen bij licht-reclames. Waakt voor ver deren afbraak, spoort spr. aan; bewaar de gemeenschap; er zijn nog waarden, de gehechtheid aan den grond, het inniger gezinsverband. Daarom gelooft spr., dat van het platteland de wederopgang, een nieuwe renaissance kan komen. Het platte land is geroepen daaraan te werken, al moet God den wasdom geven. Ook de vrouw heeft op het platteland een groote taak. Spr. herinnert aan de drie „nooits" die Juliana van Stolberg haar zoon Prins Willem als leidraad voor het leven me- degaf: „Nooit versagen in het leed; nooit het beginsel van de gewetensvrijheid prijs geven; nooit het tijdelijke stellen boven het eeuwige." Deze drie „nooits" raadt ook spr. als leidraad aan. Spr. gaat dan nog verder in op enkele oude schoonheden van het platteland, als de steeds verdwijnende bleederdracht. Houdt één costuum, raadde spr. aan, om U daar op hoogtijdagen mee te tooien. Dan zult ge ook weer over U krijgen die waardigheid, die met die dracht één was. Laat het platteland zichzelf blijven, be toogde spr. en laat het zijn waarden aan zijn kinderen overdragen, opdat die ook hen een steun zal zijn. Nadat de hr Samberg zijn gloedvolle en boeiende rede, die met groote aandacht gevolgd werd, beëindigd had, volgden eenige nummers pianospel en zang en daarna droeg mevrouw Groenewe- gen N elemans, voorzitster van de afd. Zeeland van den Ned. Boerinnen- bond, een berijmd verslag voor van de vorige ontwikkelingsdagen. Op aantrek kelijke wijze werden vooral de zaken die de vrouwen raakten naar voren gebracht een besloten werd met woorden van hul de aan den voorzitter, mr. Dieleman. Vervolgens sprak de hr Z a n d e e, Woensdrecht, voorzitter van de Ver. van oud-leerlingen der R.L.W.S. te Goes, me de namens den B.V.G. Spr. herinnerde aan de totstandkoming der ontwikkelingsdagen, op initiatief van den B.V.G.zette het doel dezer dagen uiteen, en bracht ten slotte hulde aan de commissie en speciaal aan den voorzitter, mr. Dieleman. zonder wie deze dagen niet denkbaar zijn. Spr. drukte de hoop uit, dat het mr. Dieleman nog lang gegeven zou zijn deze dagen te mogen leiden en besloot met hem een fraaien bloemenmand aan te bieden. Nadat de voorzitter zijn dank betuigd had voor de gesproken woorden, droeg de hr. C. B u r g e r, Wilhelminadorp een paar schetsen uit het boerenleven voor. Deze door hem zelf geschreven schetsen gaven op geestige wijze een trou werij en eenige lotgevallen van de fami lie „Olivier" weer. Er werd danig om ge lachen en zoo was ook dit nummer een groot succes. Tenslotte volgde er nog zang, werden op aantrekkelijke wijze eenige volksdansen uitgevoerd en kregen de dames, die zich met de leiding van deze aardige nummers belast hadden, naast woorden van harte lijken dank, ieder een tuil bloemen. Slotwoord, Het was reeds vijf uur toen de voorz. een slotwoord kon spreken. Spr. zeide o.m.: Wij vormen in het Zeeuwsche ge meenschapsleven een kern waarvan samen bindende en samenhoudende kracht voo: ons volksleven moet uitgaan. Dat doel zullen wij des te beter bereiken en dat zal ons des te vruchtbaarder doen arbei den en des te heerlijker resultaat afwer pen, ook voor ons zelf, naar mate wij geestelijk onze eenheid verdiepen. Moge deze gezocht worden in het groote ver eenigingspunt, waarvan onze geëerbiedigde Koningin sprak in haar rede voor de her bewapening: Christ avant tout. In het hart van Christus! Wat een heerlijken zegen zouden wij voor Zeeland van het heden en Zeeland der toekomst afwerpen en zijn, wanneer ons samentreffen ons samen nastreven en beoogen van het welzijn van ons dierbaar gewest en volk, leiden mocht maar dat groote rustpunt voor ons hart! Denk er eens over na! Tot een volgend jaar. Ook dan moge een blij weerzien ons doen ju belen en danken. Voorwaarts, gezament- lijk verder. Het oog omhoog en het hart naar boven! Sur sum cor da! De ontwikke lingsdag van 1939 is gesloten. OUD-BURGEMEESTER VAN OOLTGENSPLAAT VEROORDEELD. Het Haagsche gerechtshof bevestigde he den in hooger beroep het vonnis van de Rotterdamsche rechtbank, waarbij de 57- jarige W. J. D., oud-burgemeester van Bommel en Ooltengensplaat wegens het uitlokken van en medeplichtigheid aan valschheid in geschrifte is veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden Het betrof hier knoeierijen bij het bijkan toor van de Eilandenbank te Ooltgensplaat, welk kantoor in Juni 1935 surséance van betaling heeft aangevraagd. GIFT VAN HET PRINSELIJK PAAR. Het bestuur van de centrale voor werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van den raad van Nederlandsche kerken voor practisch Christendom, mocht van Prinses Juliana en Prins Bernhard een belangrijke gift ont vangen voor haar kamp- en internaatswerk. NEDERLANDSCHE BEWEGING VOOR EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De heer N. P. Haremaker benoemd tot secretaris. In de Vrijdag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Nederlandsche be weging voor Eenheid door Democratie is tot secretaris der beweging benoemd de heer N. P. Haremaker te Schiebroek. De samenstelling van het dagelijksch bestuur der beweging is thans de volgende: Prof ir. W. Schermerhorn te Delft, voor zitter; dr. H. Faber te Schiedam, vice-voor- zitter; N. P. Haremaker te Schiebroek, se cretaris; H. M. van Gelder te Amsterdam, penningmeester; mevr. J. Fortanier-de Wit, lid. JONGETJE DOOR TREIN TE WATER GEZOGEN EN OMGEKOMEN. Op de spoorljjn HoornEnkhuizen is Za terdag een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een zesjarig zoontje van de familie Broekhuis uit Hoorn het leven heeft ge kost. Het jongetje had zich bij het spelen bij den onbewaakten overweg aan de Ho- leweg onder Hoorn op de spoorlijn bege ven. Waarschijnlijk door de zuiging van de lucht is het kind, bij het passeeren van den trein uit Enkhuizen, nabij de spoorbrug te water geraakt. Ijlings toegeschoten per sonen brachten het op het droge. Met in wendige kneuzingen, waarschijnlijk tenge volge van den val, werd de jongen naar het stadsziekenhuis te Hoorn overgebracht, waar hij later in den middag is overleden. WEER EEN PASGEBOREN KIND VERMOORD. Man en vrouw te Barneveld ge arresteerd. De politie te Barneveld heeft Zaterdag morgen in Koolwijkerbroek (Barneveld) gearresteerd een 61-jarigen man en diens ongeveer 40-jarige huishoudster, die er van worden verdacht een pasgeboren kind te hebben vermoord. De vrouw heeft een gedeeltelijke beken tenis afgelegd, doch zij weigert mee te dee- len waar het lijkje is geborgen. De burge meester van Barneveld heeft beiden op transport gesteld naar Utrecht om voor den officier van justitie aldaar geleid te wor den. 2.000 LITER MELK VLOEIDEN OVER HET WEILAND. Op den Lingedijk ter hoogte van de Klomp te Buurmalsen zijn Zaterdagmid dag een melkauto, welke uit de richting Bu ren kwam en een uit een zijweg komende personenauto met elkaar in botsing geko men. Laatstgenoemde wagen kwam aan den kant van den weg terecht, terwijl de melk auto dwars door een heg reed, van den hoo- gen dijk kantelde en op zijn kop in het wei land neerstortte. De melkbussen vlogen met een ontzettend lawaai in het rond, de deksels vielen er af en ruim tweeduizend liter melk stroomde over het land. De twee inzittenden van de totaal vernielde melk auto hadden diepe hoofdwonden en verwon dingen aan de handen opgeloopen. GASVERSTIKKING TE TILBURG. Jonge vrouw om het leven ge komen. Zaterdagochtend is de 28-jarige mevrouw Van der N. levenloos in haar woning in de Van Speyckstraat te Tilburg aangetroffen. Zij bleek door gasverstikking om het leven te zijn gekomen. Bij nader onderzoek werd vastgesteld, dat in de keuken de gasslang van de muurkraan was losgeraakt. De vree- selijke ontdekking werd gedaan door haar man, een taxichauffeur, die Zaterdagmor gen vroeg de woning had verlaten. Het echtpaar was nog pas een half jaar ge trouwd. RECLAMESCHILDER IN DONKER AMSTERDAM OP STAP MET 10.000 Hij, had het geld op straat ge vonden. Vrijdagmiddag verloor de jongste bedien de van een groote firma aan de Heeren gracht te Amsterdam een van vele roode lakzegels voorziene enveloppe, inhoudende een aantal waardepapieren en bankbiljet ten. Het bedrag, dat deze bankbiljetten ver tegenwoordigden, was in totaal 10.000. De jongen had deze enveloppe van het hoofd postkantoor gehaald. De afstand van het hoofdpostkantoor naar het gebouw, waar bij de firma is gevestigd, bedraagt slechts honderden meters, doch hoewel de jonge man onmiddellijk terugwandelde, was en bleef de enveloppe onvindbaar. Aangezien de bediende volkomen is te vertoruwen en hij zelf trouwens niet had geweten, welke waarde de inhoud van de enveloppe verte genwoordigde, stond de politie van het bu reau Warmoesstraat voor de moeilijke op gave licht in deze duistere zaak te brengen. Scheen deze taak uit den aard der zaak aanvankelijk erg hopeloos, de oneerlijke vinder (s) zorgde (n) er zelf voor, dat de po litie reeds den volgenden morgen een aan- knoopingspunt had en wel doordat de en veloppe, waarin het geld had gezeten, na bij de Nieuwe Kerk werd gevonden. Toen de recherche Zaterdagavond bovendien de mededeeling ontving, dat er zich van Vrij dagavond af in donker Amsterdam, in de café's aan en bij den Zeedijk een man be vond, die geld uitgaf als water, spoorden twee rechercheurs dezen mem op, hetgeen geen moeilijke opgave was. 'Het bleek, dat deze ongeveer 30-jarige reclameschilder inderdaad de oneerlijke vinder was. In zijn zakken vond men een bedrag van ongeveer 8.000, een som van 2.000 was dus binnen 24 uur opgemaakt. Tijdens het onderzoek is komen vast te staan, dat deze man de enveloppe in de Raadhuisstraat heeft gevonden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Tegelen: 1 do ode. Gisteravond is op den rijksweg Tegelen Venlo de 69-jarige weduwe Sehouenberg, toen zij, na uit een autobus gestapt te zijn, den weg wilde oversteken, door een auto overreden. Zij is eenige uren later in het ziekenhuis te Tegelen overleden. Wychen: 1 doode. Een negenjarig dochtertje van de familie Giesberts te Alverna (gem. Wychen) is vanmorgen op den rijksweg NijmegenDen Bosch nabij de ouderlijke woning door een passeerende auto overreden. Zij was op slag dood. Het ongeluk is waarschijnlijk veroorzaakt doordat het meisje onver wachts den weg overstak. De Groningsche „droge" kermis is Zater dag ingezet met een vechtpartij, waarbij de 40-jarige W. te Weert uit Groningen is om gekomen. Zaterdagavond omstreeks elf uur bezocht zekere V. in gezelschap van W. te Weert, los arbeider, een café aan het Binnendam- sterdiep. Het gesprek in het café liep over de vrouw van V. Laatstgenoemde verweet namelijk zijn kameraad, dat hij een onge oorloofde verstandhouding met diens echt- genoote zou hebben. Hij zeide op een gege ven moment tegen te W.: „ik wil jou wel eens even spreken, waarop te W. antwoord de: „Ga maar mee naar buiten". Toen zij bij de Steentilbrug waren ontstond tusschen de mannen een hevig gevecht. Zij ginnen zoo te keer, dat het publiek dat in drom men kwam toeloopen, de vechtenden niet durfde te scheiden. Plotseling trok te W. een mes, waarmede hij V. een snede in de hals toebracht. V., die licht gewond was, ging toen naar het Amsterdam 1936-3% 98%99%. Zeeuws. Hyp. B-3% 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%53% A Amsterd. Bank 118%118% A Ned. Gist- en Spiritusf. 393393 A De Schelde N.B. 40%—39% C Am. Smelt en Ref. 31%—31%] A Houth. Alberts 92% C Chesapeake en Ohio 24%25 C Pref. Kansas City South. 1313% C Union Pac. Rr. 72% C Int. Nickel Cy. 36%—35% Ned. 38 1000-3 97%—97% O. Indië 37 1000-3 95—95% Engeland 1960-90 4 76%—76% A Koloniale Bnk. 161—164% A N.I. Hbk. 600 122%—123 C Ned. H. M. 1000 134%—134% A v. Berkels Pat. 49—49 C Calvé-Delft 84—84 A Lever-Bros Unilever 129%—131-30% A Philips Gem. B. afg. 189%190%-91 C Am. Car Foundry 16%17-16% C Anaconda Cop. 18%18%-% C Bethlehem St. 42—42%-41% C Kennec Copper 2424% C Rep. Steel 11%—11%-12 C U. States St. C. 35-35%-% C North Am. Cy. 16%16% A Kon. Petr. Mpij. 297%—298%-97% C Contin. Oil Cy. 17%17% C Phillips Petr. Comj. 26%'26% C Shell Union O.C. 8%—8% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-9% A Ned. Scheepv. U. 113%113% A H.V. Amsterdam 416%417-19 A Java Cult. Mij. 207% A N.I. Suiker U. 230%—228% A Deli Batavia 149 ex div.149 C Deli Mij. 1000 191—189 Philips Markt Amerika Unilever Obl.Markt (Wettig A Senembah 168167 C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 11%11% A Amst. Rubb C. 180%—181-83% A Deli-Bat. Rubb. 123%—123% A Hessa Rubber 85 A Serbadjadi S.R. 81%—82-81% WISSELKOERSEN. Heden Londen 8.70% Berlijn 74.60 Parijs 4.92% Brussel 31.64% New-York Zaterdg. 8.72% 74.97% 4.95 31.79 1.85% 1.86% café terug om de hulp in te roepen van zijn broer, die bij het twistgesprek aanwezig was geweest. Samen gingen zij toen naar Te W. toe. V. had inmiddels ook een mes gegrepen, waarmede hij zijn tegenstander twee. steken toebracht, namelijk in de borst en in het onderlijf. Het slachtoffer zeeg ineen. Na aankomst in het academisch ziekenhuis, is Te W. even na aankomst be zweken. De dader wiens verwonding van weinig beteekenis was werd onmiddell.k gearresteerd. «oo.tto'S-®5 b9 K.«®bo,<3 J (Ingez. Med.) DE A.S. RAADSVERKIEZING. Candidaat op de anti-fascistische lijst geschrapt. Hedenmorgen had ten stadhuize een openbare vergadering plaats van het hoofd stembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad, om te beslissen over de al of niet handhaving van de candidaten op de ingediende lijsten. Dit kon niet het geval zijn met den vier den candidaat, voorkomende op de lijst der anti-fascisten, n.l. A. Wijnman, omdat van dezen geen bereidverklaring was ontvan gen. Van de andere candidaten was dit thans wel het geval; aanvankelijk ontbrak ook die van den derden candidaat der Roomsch Katholieken, J. F. Vriens, doch deze was nog binnen den gestelden termijn ingele verd. Rijwiel ontvreemd. Zaterdagavond werd het rijwiel van A. de J. alhier, ontvreemd. Het had eenigen tijd geparkeerd gestaan voor het café „Neu traal" aan de Bierkade. Verkeersovertredingen. De motorrijder W. B. kreeg een bekeu ring," omdat zijn rijwiel niet voorzien was van een spiegel. P. M. E. te Zieriksee werd verbaliseerd wegens het fietsen zonder licht. ARNEMUIDEN. De Visschersvereeniging Arnemuiden-Vere vergaderde Zaterdagmid dag onder leiding van den heer J. van Bel- zen. In zijn openingsrede bracht de voorzitter verslag uit over 1938. Hieruit bleek dat dit jaar voor de garnalenvisscherij wederom een slecht jaar geweest bleek te zijn, een deels door de slechte vangsten anderdeels door te weinig afzetgebied, vooral voor de visschers die te Vere gestationneerd zijn. Daar moesten verschillende malen mooie garnalen als puf verwerkt worden. De vis schers die op Breskens zijn aangewezen, wa ren in een iets gunstiger positie doch niet zoodanig dat het bedrijf daar loonend ge noemd kan worden. Het jaar 1939 ziet de voorzitter zeer don ker in, daar er tot op heden nog zeer wei nig verdiend werd. Wel heeft een gedeelte van de vloot eenigen tijd te Hoek van Hol land gevischt waar de vangsten loonender dan in Vere, Vlissingen of Breskens waren, Nu de geheele vloot weer hier is, is het jammer dat er op deze kust zoo weinig gprnalen zijn en dat de pellerijen nog te vleinig afnemen. Ook de verkoop te Bres kens is niet gunstig, daar deze hoofdzakelijk op het buitenland is aangewezen, dat nog te weinig afneemt. De aftredende bestuursleden J. v. d. Ket terij en W. van Belzen werden herkozen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat er een batig saldo was. Bij de rondvraag vroeg de hr. F. Minne- bo te Vere, of er een schrijven gericht kon worden aan den inspecteur van het loods wezen om den sector van het licht in het Krabbegat naar den Westkant te doen ver plaatsen, daar thans gevreesd wordt, met het bestaande licht, dat de vaartuigen aan den grond zullen varen. Dit werd toege zegd. Verder werd nog gesproken over de on- kosten-vergoeding welke te laag wordt ge acht. ARNEMUIDEN. Een tragisch sterfgeval had Zondagmorgen in deze gemeente plaats. De 65-jarige P. v. B. begaf zich ter kerk dienst en was nog maar een klein eindje van zijn woning verwijderd toen hij ineen zakte. Door omwonenden werd hij naar zijn woning teruggebracht. De inmiddels geroe pen geneeskundige moest constateeren dat het leven reeds geweken was. Een hartver lamming had een einde hieraan gemaakt. De overledene was ouderling der Gere formeerde Kerk en was tevens voorzitter van de Vereeniging voor Bijzonder Onder wijs op Gereformeerden Grondslag. DOMBURG. Gevonden voorwerpen: Zak lamp, bij W. Janse, Steijnshofstraat; rijwiel- belastingmerk en huissleutel, bij D. Jonge- pier, Nieuw-Domburg. OOSTKAPELLE. Benoemd met ingang van 13 Mei tot arbeider in tijdelijken dienst bij het P.T.T.-bedrijf de heeren: P. de Voogd en L. Wondergem beiden voordien hulpbe steller alhier. IERSEKE. Voor de woning van den win keiier B. is een rijwiel ontvreemd. Van een en ander is bij de gemeente-politie aangifte gedaan. De heer N. V., die zijn rijwiel voor een winkel aan de Damstraat had geplaatst, kwam Zaterdagavond eveneens tot de on aangename ontdekking, dat zijn rijwiel was verdwenen. Tot op heden ontbreekt nog elk spoor. Twee mosselschippers van hier zijn met hun schepen naar de Waddenzee ge weest, teneinde te trachten een lading mosselzaad of halfwas te visschen. Dagen lang hebben ze gezocht, maar weinig van hun gading kunnen vinden. Zaad is ner gens gevonden. De voorraden van deze ge- wenschte soort zijn door stormweer wegge slagen of door de strenge vorst van den afgeloopen winter doodgevroren. Alleen op enkele plaatsen zijn wat halfwas mosselen die laag staan en dientengevolge moeilijk te visschen zijn, bovendien zijn er veel doo- den. Alles bij elkaar genomen ziet de toe komst voor de zaad-halende visschers van Zeeland er niet erg schitterend uit. Het is dan ook gewencsht dat weer een ander ter rein voor de Zeeuwen wordt beschikbaar gesteld, waartoe pogingen in het werk wor den gesteld. Naar we vernemen zal in de eerste helft van Juni in onze gemeente een Bij beltentoonstelling van het Ned. Bijbelge nootschap worden gehouden. De voorloopt ge data zijn Dinsdag 6 en Woensdag 7 Jun.: Na een tusschenpoos van bijna een jaar is deze gemeente wederom bezocht met mond- en klauwzeer, hetwelk bij het vee van den landbouwer A. B. is geconstateerd Op de groote kweekerij van mosselen in Wijck auf Föhr (Duitschland) doet men zijn uiterste best om de productie van mos selen zoo hoog mogelijk op te voeren. De gronden, geschikt voor mosselcultuur, en de noodige halfwas mosselen en mosselzaad zijn in voldoende mate aanwezig om zulks te doen. Geheel anders is dit met de noodige werkkrachten, die niet alleen schaarsch zijn bij onze Oosterburen, maar ook onge schoold en dies ongeschikt voor zulk een bedrijf. De eigenaar van dit bedrijf is dan ook doende om zijn vloot uit te breiden, waarvoor hij geschikte visschersschepen al hier koopt, maar ook om geschoolde arbei ders, ervaren schippers te bewegen in vas ten dienst te komen. Enkele werklboze schippers zullen uit deze gemeente naar Wijck auf Föhr verhuizen. KORTGENE. Het is heden 250 jaar ge leden', dat de eerste predikant van Kort- gene in de Ned. Herv. Kerk alhier bevestigd werd. Deze predikant heette Cornelis Snouk 15 Mei 1689 deed hij alhier zijn in tree. Ds. Snouk is van Borsele gekomen. Hij overleed 11 Nov. 1690. Na hem zijn er 18 predikanten in het ambt bevestigd. KORTGENE. De collecte voor de reclas- seering, welke in de Ned. Herv. Kerk ge houden is, heeft 20 opgebracht. WISSEKERKE. Vrijdagavond hield de afdeeling Wissekerke van de Ned. Vereeni ging voor Luchtbescherming een propagan- da-avond in de bijz, lagere school te Geers- dijk. Nadat de eere-voorzitter der afdeeling, burgemeester Geuze een openings- en een propagandawoord had gesproken, hield de heer Den Boer een causerie over de lucht- gevaren en de daartegen te nemen maatre gelen. Hierna gaf de burgemeester een uiteen zetting van het luehtbeschermingsplan en wat daarmede in verband staat, waarna hij een slotwoord sprak. Het was een welgeslaagde avonjl, met als vrucht 32 nieuwe leden. KOLIJNSPLAAT. Zaterdagavond gaf het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" een concert op de tent in de Voorstraat. Niet tegenstaande den guren Meiavond was er toch flinke belangstelling. OOSTBURG. Zaterdag werd onder leiding van den heer D. H. van Zuijen eene verga dering gehouden van de leden der afdeeling Oostburg van de V.P.Z.; behalve het be stuur waren slechts enkele leden tegen woordig. Van de 130, die de afdeeling thans nog telt. De heeren D. H. van Zuijen, A. H. dd Milliano en R. Risseeuw hadden ontslag ge- genomen als bestuursleden; in hunne plaats werden benoemd de heeren E. H. de Mil- liano-Wijffels te Oostburg. J. Provoost te Kadzand en Jac. Kools te Zuidzande. Medegedeeld werd, dat de eierverzen- ding naar de eier-centrale te Goes tot he den bevredigende uitkomsten heeft gege ven. Bij het sluiten der vergadering dankte ook hier de voorzitter zijn medebestuurs leden voor den bijstand, dien hij steeds van hen mocht ondervinden en voor den gezel- ligen toon, die tijdens de vergaderingen heerschte. OOSTBURG. Zaternamiddag werd onder leiding van den voorzitter, den heer D. H. van Zuijen, in het veilingsgebouw de slot vergadering gehouden van de aandeelhou ders van „Avieultura". Dertig aandeelhou ders waren tegenwoordig. Met aïgemeene stemmen werd de winst- en verliesreke ning over 1938 goedgekeurd. Deze sloot met een nadeelig saldo van 88. Per aandeel van 25 kan worden uitbetaald 14.50, waarna nog een klein bedrag beschikbaar blijft voor mogelijk achteraan inkomende vorderingen te voldoen. De voorzitter maakte zijn „lijkrede" zeer kort door te zeggen: „We zijn aan het einde dezer bijeenkomst en daarmede aan einde van het bestaan der vennootschap Hij bracht vervolgens dank aan de aandeel houders, inzonderheid aan hen die zoolang mogelijk hun eieren hadden geleverd; hij dankte vervolgens zijn medebestuursleden inzonderheid den secretaris-penningmeester en den directeur en herdacht ten slotte de overleden bestuursleden en den origen di recteur Van den Bossche Sr. STAATSLOTERIJ, (Trekking van heden). 100.000: 3362 1.500: 15182 1.000: 11927 15727 400: 1142 7030 20813 200: 2326 15298 18173 100: 1019 2444 7064 3952

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2