$eeuxir0cfye COURANT COURANT Tiende Zeeuwsche ontwikkelingsdag. i tovmcïale Geen vraagstukken, welke een oorlog zouden rechtvaardigen. De noodlottige brand te Haarlem was aangestoken. Mr. dr. J, van Walré de Bordes, die met ingang van 1 Juni a. s. benoemd is tot burgemeester van Middelburg. Verzekeringsagent gearres teerd verdacht van moord op collega en brandstichting Er zijn knoopen in de Europeesche politiek, doch die kunnen op andere wijze worden ontward Rede van Mussolini. Duizend vliegtuigen per maand, De „Empress of Austadlia" in mist en ijs. Het Zwin op de. Belgische monumentenlij st Geruchten óver Duitsche roepen in Libye tegengesproken Het platteland en de cultuur. hij Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 114. TWEE BLADEN. MAANDAG 15 MEI 1989. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.T0. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Als verdacht van moord en brandstich ting heeft de Haarlemsche recherche Za terdagavond aangehouden den 25-jarigen verzekeringsagent V. te Haarlem, die ver dacht wordt den heer De la Chambre om het leven te hebben gebracht. Zooals bekend heeft in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. een brand ge woed in een perceel aan de Hertzogstraat te Haarlem, waarbij het lijk van den be woner die alleen thuis was en wiens echt- genoote in een ziekenhuis wordt verpleegd, door de brandweer gevonden werd. De re cherche vermoedde terstond, dat van mis daad sprake kon zijn. Uit de sectie op het lijk kwam vast te staan, dat er een mis daad gepleegd was. Het was de recherche bekend, dat de heer De la Chambre den vorigen avond bezoek had gehad. Door middel van de pers was deze man verzocht zich bij de Haarlemsche recherche te melden, doch er verscheen nie mand. De recherche is er Zaterdag toe overge gaan V. in arrest te stellen. Voor het huis n.l. hadden personen een fiets zien staan, die overeenkwam met een fiets in de wo ning van den verdachte. Ook kwam deze man dikwijls met het slachtoffer in aanra king, omdat beiden bij dezelfde verzeke ringsmaatschappij werkzaam waren. Een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. i Aanvankelijk ontkende V. hardnekkig, iets van de tragische gebeurtenis in de wo ning aan de Hertzogstraat af te weten, doch de politie had zooveel bezwarende aanwij zingen tegen hem verzameld, dat hij ten slotte wel inzag, in deze houding niet te kunnen volharden. Er waren o.a. op zijn kleeren bloedsporen aangetroffen, die van •recenten datum bleken te zijn. Toen Zondagavond verdachte opnieuw aan een verhoor werd onderworpen, beken de hij, dat hy zijn collega in een opwelling van drift had neergeslagen. Hij was dien avond om tien uur naar de woning van De la Chambre gegaan, omdat hij meende, dat deze hem op oneerlijke wijze concurrentie aandeed. De beide mannen voerden in de woonkamer een gesprek, over deze kwestie, dat tot half twaalf 's avonds duurde. Het meenmgsverschil was toen echter geens zins opgelost. Er ontstond integendeel een hevige woordenwisseling, waarbij V. zijn collega een klap gaf. Deze snelde daarop naar de keuken, blijkbaar om iets te halen, dat als wapen kon dienen. V. liep hem ach terna, greep een zwaar voorwerp wat het geweest is kan hij zich niet herinneren en sloeg De la Chambre daarmede op het hoofd. Hevig bloedend viel het slacht offer op den vloer, V. heeft, naar hij ver klaarde, onmiddellijk daarna de woning verlaten. Het was toen omstreeks half twaalf. Hij ontkende brand gesticht te heb ben. Wel wist hij zich te herinneren, dat in de keuken een brandende petroleumvergas- ser stond. Er is indien V. de waarheid heeft gesproken reden om te veronder stellen, dat de heer De la Chambre, die door den slag op het hoofd bewusteloos is geworden, eenige uren later bij kennis is gekomen en toen geprobeerd heeft zich op te richten. Mogelijk heeft hij daarbij den vergasser, die op het aanrecht stond, omver getrokken waardoor brand is ontstaan Niet bij machte zichzelf te redden, moet de heer De la Chambre een vreeselijke dood in de vlammen hebben gevonden. V. toont zeer veel berouw over zijn daad, die zulke noodlottige gevolgen heeft ge had. Mussolini heeft gister een redevoering ge houden te Turijn. Hij verklaarde o.m.: Terwijl ik tot U spreek vragen millioe- nen, misschien honderden millioenen, zich in alle deelen der wereld van hoog tot laag, optimistisch of pessimistisch af: „Blijft het viede of wordt het oorlog?" Het is voor allen een ernstig vraagtee- ken. Ik antwoord er op met te verklaren, dat bij een objectief en kalm onderzoek van den toestand blijkt, dat er thans in Europa geen vraagstukken zijn van een omvang en scherp te, welke een oorlog zouden rechtvaardigen, die van een Europeeschen oorlog toteen wereldoorlog zou kunnen worden. Er zijn knoopen in de Europeesche politiek, doch erisgeendegen noodi g". De spil onbreekbaar. De Duce verklaarde verder, dat zij, die verwachten, dat er een breuk tusschen Duitschland en Italië zal ontstaan, bedro gen zullen uitkomen. „Wij zullen met Duitschland opmarcheeren, om Europa dien vrede van rechtvaardigheid te geven, welke innige wensch is van alle volken. De polemisten van de groote democratieën worden uitgenoodigd, een zoo mogelijk, rechtvaardig, oordeel te geven over ons standpunt." „In de laatste tijden zoo vervolgde hij: is de geografische kaart van Europa gewij zigd. Er moet worden opgemerkt, dat noch Japan, noch Duitschland noch Italië een vierkanten meter gronds noch een enkelen bewoner aan de souvereiniteit der groote democratieën hebben ontnomen. Maar hoe dan toch is hun woede te verklaren? Wil len zij ons misschien doen gelooven, dat er sprake is van moreele scrupules?" Dat de groote democratieën niet oprecht zijn toegewijd aan de zaak van den vrede bewijst het feit, dat zij reeds begonnen zijn met den „witten oorlog", dat wil zeggen een oorlog op economisch terrein. Men koestert de illusie ons te verzwakken. Niet alleen met goud wint men echter oorlogen. Boven goi^d is van meer belang nog de wil en nog meer de moed. Het formidabele volk van 150 millioen menscfien, dat snel in aantal toeneemt, van Oostzee tot Indische Oeceaan, zal niets met zich laten doen. Iedere aanval zal noode- loos zijn. Iedere aanval zal met vastbera denheid worden afgeslagen". De indruk te Londen. De diplomatieke medewerker van Reu ter verneemt, dat de indruk van Musso lini's rede in diplomatieke kringen te Lon den niet ongunstig us. Men is van oordeel, dat de Duce vreedzaam en gematigd was. Zijn nadrukkelijke verklaring, dat er in Europa geen vraagstuk is, waarover oor log gevoerd moet worden en zijn zinspeling op de knoopen, die ontward kunnen worden worden beschouwd als aanwijzingen dat, voorzoover het Italië betreft, de deur niet voor de mogelijkheid van onderhandeling is gesloten. Natuurlijk was de rede voor een groot deel voor binnenlandsch gebruik bestemd, doch men gelooft, dat de algemeene atmos feer door de verklaiing van den Duce niet nadeelig is beïnvloed. Wat de Duitsche pers ervan zegt. Naast de inspectiereis van Hitier naar de Duitsche westelijke grens vormt de rede door Mussolini te Turijn uitgesproken, het hoofdthema der Duitsche perscommenta ren. De bladen leggen den nadruk op de onverbrekelijke eenheid van het Duitsch- Italiaansche blok. De „Voelkischer Beobachter" schrijft: „Gedurende de laatste dagen heeft men uit Londen en Parijs verklaringen kunnen hooren, die duidelijk aantoonden, hoezeer de leidende staatsmannen der westelijke mogendheden onder den indruk van de demagogische opvattingen der oppositie staan. Daartegenover belichamen de ver klaringen van de groote Duitsche en Ita- liaansche volksleiders den wil van een drachtige volken. Deze verklaringen stre ven er niet naar, moeizaam 'n meerderheid voor de tactiek van het oogenblik te ver krijgen. „Zij geven uiting aan hetgeen de volken denken en Wensehen en waarvoor zij tot het grootste offer bereid zijn. Want zoo als de honderdduizenden, die te Turijn uiting gaven aan hun onverbrekelijke ver knochtheid aan Mussolini, voelen alle Ita lianen en voelt het geheele Duitsche volk. De Duce heeft in zijn rede de harde werke lijkheid van het oogenblik en het doel der Duitsch-Italiaansche samenwerking onder streept. Mussolini heeft de onbetwistbare waar heid uitgesproken, dat geen der vraagstuk ken, die op regeling wachten, reden voor een wereldoorlog behoeft te zijn". De „Montag" zegt onder meer, dat Mus solini de eenheid van het politieke doel, de eenheid van den politieken strijd en wat volgens het blad tusschen bevriende mo gendheden niet altijd het geval behoeft te zijn de eenheid van opvatting over iede- ren tactischen maatregel van de tegen standers der totalitaire mogendheden heeft geconstateerd. Vóór het einde van dit jaar zou de Engelsche luchtmacht de Duitsche reeds overvleu gelen, Havas meldt uit Londen: Volgens de „Evening Standard" zal de maandelijksche vliegtuigproductie in Engeland binnenkort de duizend overschrijden. Dit getal van 1.000 pér maand wordt, aldus het blad, be schouwd als het maximum van de produc tie, die de Duitsche industrie kan bereiken. Het Britsche cijfer zal echter snel blijven stijgen, en het staat vast, dat vóór het ein de van den zomer de meerderheidsmarge van de Duitsche luchtmacht verdwenen zal zijn. Aan het einde van het jaar zou de Britsche luchtmacht sterker dan de Duit sche kunnen zijn. Het Engelsche Koningspaar zal twee dagen te laat in Canada aankomen. Het mailschip „Empress of Australia", waarmede het Britsche koningspaar de reis naar Canada, heeft nog steeds met vele moeilijkheden te kampen. De tocht moet telkens onderbroken' worden en de boot worden stilgelegd in verband met dikken mist, ijsbergen en pakijs op den Atlanti- schen Oceaan. En wanneer de machines op vooruit kunnen worden gezet, moet nog gevaren worden in zeer langzaam tempo. De mist is soms zoo dik, dat men van het por- menadedek af het water niet kan zien. Gisteren geraakte het schip in den gordel pakijs van een mijl breedte. Het schip voer den ijsgordel in en baande een weg voor de twee achteraan varende kruisers. De ijs massa was zoo dik, dat men uit het schip zou hebben kunnen stappen en over het ijs voortloopen. De Koningin begaf zich naar de brug en bleef daar naast den gezagvoerder het schouwspel gadeslaan, terwijl de Konign zich naar het voorste deel van het schip begaf, waar hij filmopnamen maakte, ter wijl het schip zich door het ijs drong. Ver volgens ging de Koning naar het achter schip, waar hij de beide kruisers filmde. Toen de ijsgordel gepasseerd was, aldus de speciale correspondent van Reuter, voer men full speed door en maakte men des middags goede vorderingen bij helder weer. Het is niet waarschijnlijk, dat het schip voor Woensdag in Quebec zal zijn tenge volge van het slechte weer onderweg, zoo dat het twee dagen over tijd za lzijn. De Koninklijke Belgische commissie voor monumenten en landschappen heeft naar het A.N.P. thans uit Brussel meldt, zoojuist verkregen ,dat de streek, grenzend aan den voormaligen zeeboezem van „Het Zwin' dichtbij de Nederlandsche grens, op de mo numentenlijst wordt geplaatst. Het mag een gelukkig feit genoemd wor den, aldus genoemde commissie, dat, dank zij de volhardende pogingen welke hiertoe gedaan zijn, en dank zij den goeden wil en onbaatzuchtigheid welke de maatschappij voor onroerend bezit „Het Zoute", eigena res der gronden, aan den dag heeft gelegd, dit landschap, dat voor de natuurweten schap van het grootste belang is, bewaard zal blijven. Alle vrienden der natuur en der natuurwetenschappen, zullen zich hier om verheugen. De streek maakt deel uit van een geheel, dat zich ook op den Neder- landschen oever uitstrekt. De voorwaarden der plaatsing op de monumentenlijst voor zien, dat haar uitwerking niet meer van toepassing zal zijn, indien voor het gedeel te, gelegen op Nederlandsch grondgebied geen soortgelijke maatregelen genomen worden. De maatregel is immers slechts van belang, wanneer het geheele landschap onder de bescherming valt. GOEDERENTREINEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Belangrijke materieele schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op het nieuwe rangeerterrein in Am sterdam-Oost twee goederentreinen met el kaar in botsing gekomen. Er ontstond over een afstand van ongeveer 100 meter een groote ravage, beiden locomotieven kregen aan de voorzijde groote schade, in totaal ontspoorden vijftien wagons, terwijl acht van deze wagens zoodanig in elkaar werden gedrukt, dat zij niet meer bruikbaar zijn Persoonlijke ongelukken gebeurden geluk kig niet. Oorzaak: verkeerde wisselstand. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Van be voegde zijde wordt medegedeeld: Steeds weer duiken in de Arabische, vooral in de Egyptische pers, geruchten op over con centraties van Duitsche troepen in Libye. Tegenover deze blijkbaar uit Engelsche bron komende berichten, die uitsluitend er toe dienen de Egyptische regeering tegen Duitschland op te hitsen, moet steeds weer verklaard worden, dat het hier kwaadaar dige fantasieën betreft, en er geen woord van waar is. DUITSCH ZWEEFVLIEGER LANDT TE HAAKSBERGEN. Gitsermiddag is een Duitsch zweefvlieg tuig, afkomstig uit Munster (Westfalen), in een korenveld te Haaksbergen gedaald. De landing verliep vlot. De bestuurder, die verklaarde niet te hebben geweten, dat hij zich boven Nederlandsch grondgebied be vond, mag in afwachting van de beslissing der autoriteiten Haaksbergen voorloopig niet verlaten. TWEE CLANDESTIENE ZENDERS IN BESLAG GENOMEN. De radiocontroledienst der P.T.T. heeft Vrijdagavond te Amsterdam twee clande stiene zenders in beslag genomen. De twee zenders, die op een golflengte van 5 meter uitzonden, werkten onder de roepnamen Paoao en Paohr. Tegen de resp. eigenaars P. C. de V. in de Bartholomaeus Diazstraat en J. F. H. in de Vespuccistraat werd proces-verbaal op gemaakt. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige, in het Noorden O. tot Z., in het Zuiden verander lijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt of half bewolkt, enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige wind, vooral uit W., la ter uit N.O. richtingen, betrokken hemel, plaatselijk regen, kans op onweer, opkla ringen gedurende den nacht, aanhoudend matige temperatuur. Di. 16 Mei: Zon op 5 h 06; onder 20 h 47J licht op 21 h 1T; Maan op 3 h 43; onder 17 h 46; N. M. 19 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 15 12.02 24.14 5.57 18.16 Dinsdag 16 12.42 24.56 6.49 19.03 Woensdag 17 S 13.22 7.31 19.40 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 15 13.33 6.51 19.23 Dinsdag 16 1.54 14.21 7.45 20.10 Woensdag 17 2.40 15.06 8.29 20.48 RUILVERKAVELING, Na de inleiding van ir. F. P. Mesu, Za terdag 11. te Goes gehouden op den tienden Zeeuwschen onwikkelingsdag (welke in leiding reeds in ons vorig nummer werd opgenomen), was er gelegenheid tot ge- dachtenwisseling. De heer De G r o o f, Hansweerd, wees er op dat de kosten, wanneer de ruilverkaveling niet doorgaat, geheel voor rekening van het Rijk komen hetgeen de hr Mesu bevestigde. De hr A. Wisse, Goes, vroeg be langhebbenden eens over het nut der vele binnendijken te denken. De buitendijken eischten de grootste zorg en ook den tweeden en desnoods den derden dijk wil spr. nog behouden, maar al de anderen beteekenen honderden bunders die er nutteloos liggen en de grond zou gebruikt kunnen worden om groote putten, oude doorbraken, enz. mee te dichten. De hr Mesu zeide hiermede aan de kwestie van de kool en de geit te ko men. Bij ruilverkaveling van een groot blok, zal men ook een goed wegennet pro jecteeren, maar wat de hr Wisse wil zal nogal kostbaar zijn en anderzijds zijn de dij ken met beplantingen goede windvangers. Ook de grondwinst zal er gering door zijn. Voor de fruitcultuur zijn de dijken met beplantingen van veel grooter waarde dan men vaak denkt. De' V o o r z. wijst er op, dat, wat de hr Wisse wil, in de praktijk reeds ge beurt. Maar ook om het natuurschoon moet gedacht worden. De hr. E. V e r 1 a r e, Nieuw- en Sint-Joosland, bespreekt de loonen, die in de ruilverkaveling hooger zullen zijn dan die van de landarbeiders hetgeen moei lijkheden zal geven. De hr. Mesu beaamt dat in het plan-Westhoff loonen genoemd worden die liggen tusschen de loonen van de landar beiders en die van de bouwvakarbeiders. Doch de regeering behield zich reeds alle vrijheid voor en in de praktijk wordt, naar reeds bleek, met de omstandigheden rekening gehouden. De hr H. C. van de Z a n d e, Nieuwerkerk, vraagt of de cultuurtechni sche dienst wel ingesteld is op het groote aantal aanvragen. Spr. kreeg den indruk dat men wel een paar jaar zal moeten wachten. Is de regeering doordrongen van het groote belang van deze zaak? De hr Mesu zet uiteen, dat men inderdaad deskundige teekenaars, landme ters, enz. tekort komt, doch ze worden opgeleid. Vanzelf geeft dit vertraging. Men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. De hr Zwagerman pleit voor het behoud van het natuurschoon bij de ruilverkaveling. De cultuur-technische werken zullen, naar spr. hoopt, in het materieel belang van Zeeland zijn, doch de schoonheid mag daarbij niet verloren gaan. Zeeland mag geen land worden zon der schoonheid en poëzie. Ir. Dorst, wees op de kerngron- den die er hier en daar zeer slecht bij liggen. Blijkbaar is men huiverig die aan te pakken. Toch moet ernstige vraag zijn, wat met die gronden te doen. De hr. M e s u bevestigde, dat men huiverig is met de kerngronden te begin nen. Toch kunnen zij, die deze gronden beschikbaar stellen, ze goedkoop verbeterd krijgen. Men moet zich dan bij den consu lent vervoegen en de uitvoering geschiedt in werkverschaffing, in samenwerking met den cultuur-technischen dienst. De V o o r z„ den heer Mesu dank brengende voor zijn belangwekkende in leiding en uiteenzettingen, concludeerde dat men in Zeeland de eerste vijfentwintig jaar geen werkloozen behoeft te hebben De Regeering zal daarbij echter mede moeten werken, evenals de eigenaars der gronden waartoe spr. deze aanspoort. De voorbeelden die we reeds zagen zijn schit terend. Wat landaanwas langs de Schel de betreft, door verdere inpoldering, moe ten ook internationalen moeilijkheden overwonnen worden. Verschillende werk zaamheden op dit gebied hebben echter reeds de aandacht, als aan het Sloe, e d Voor verlies van het natuurschoon behoeft men niet al te bang te zijn. De „schoon heidscommissie", het „Zeeuwsche land schap" en Gedeputeerde Staten zijn waak zaam in deze. Zoo werkt men samen om Zeeland schoon en sterk boven water te houden! MIDDAGBIJEENKOMST. Nadat nu ruim een uur gepauzeerd was heropende mr. P. Dieleman met een kort woord de bijeenkomst. Ware er s morgens ruim driehonderd belangstel lenden thans steeg dit aantal tot bijna achthonderd waaronder vele dames Na zang door de leden van den „Ned. Bond van Boerinnen" sprak dr. J, W. Sa m- b e r g te Delden over het onderwerp: Spr. begon met een korten historischen te rugblik, waarbij hij wees op het verband tusschen de verbreiding van het christen dom en de hoogte der cultuur. Spr. schet ste het bloeitijdperk uit de middeleeuwen, met de hoogtepunten in beelhouw-, schil derbouwkunst enz., waarbij overwegend de christelijke gedachte inspireerend was, alle uitingen a.h.w. gevoed werden uit één krachtboom. Daarna kwam er, als steeds in de geschiedenis, een tijdperk van neer gang, op zijn beurt weer gevolgd door de renaissance, een tijdperk van opgang. Zoo als bij de lente in de natuur, waarbij alles ontwaakt, vernieuwt valt in zoo'n tijd perk weer een groei op elk gebied waar te nemen. Ook Holland en Zeeland deel den er in. In onze geschiedenis staat dit tijdperk bekend als de gouden eeuw. En dit tijdperk ging samen met de opleving van het christendom, in het bijzonder het protestantisme. Dan, overspringend op den huidigen tijd, zeide spr. te gelooven, dat we leven in een neergaande lijn, terwijl de verschijnselen af doen vragen of het geen tijdperk zal zijn van ondergang, van zelfvernietiging. De wereld bezit meer kennis dan ooit; er zijn meer mogelijkhe den dan er ooit waren om de rijkdommen der aarde ten nutte van de menschen te maken, en hoe komt het dan toch, dat desondanks die neergaande lijn er is? Spr. denkt dan allereerst aan het beknotten, van de persoonlijke vrijheid, het opgaan van den enkeling in het geheel, en vrij heid is een eerste voorwaarde voor een opgaande cultuur. De mechaniseering, in dustrialisatie, deed de waarde van den mensch dalen. Het werk aan „den loo penden band" bracht winst aan productie, doch verlies aan menschenwaarde. Alles beweegt zich in de richting van collecti viteit, de gemeenschap wordt een groote naamlooze vennootschap. En daarmede verliest de enkeling niet alleen zijn zelf standigheid maar ook zijn geweten Wat de enkeling niet durft, durft de massa wel. De enkeling zou het infaam vinden om vandaag tien gul len te leenen en morgen te zeggen, alsjeblieft, hier heb je er een cent voor terug, de massa de groote N.V., durft dat wel. Maar de eigenlijke oorzaak ligt nog dieper. Tot begin 1800 was er een christelijke cultuur nadien treedt een crisis op in het geloofsleven. Het onder graven der geloofswaarhëden begon in de intellectueele wereld en nam steeds grooter omvang. De groote bron, waaruit de opgang moet komen, werd voor mil lioenen afgesloten. Spr. haalde uitingeh aan van bekende schrijvers en geleerden, die blijken te twijfelen aan een nieuwen opgang. Spr. behoort daar zelf echtlr niet toe. Hij gelooft, dat die opgang weer zal komen en hij meent ook, dat het plat teland hierbij een groote rol kan vervul len Ook het platteland kende het verval. De jongeren zouden het beter doen dan de ouderen, begrepen alles beter, hadden alles zelf in hun hand. Het leven begon en eindigde met „kunstmest»". Tot men zelf bijna kunstmest werd. Maar ook leer de men, dat ordening op het platteland nog iets anders is dan ordening in de fabriek. Dat er machten werken die zich niet laten ordenen. Wel is het platteland ook ver afgezakt. Er ging veel natuur schoon verloren, en de schoonheid van de gebouwen van de meubelen, van de dracht. Men is er ook veel minder dee-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1