KRONIEK van den DA8. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 12 MEI 1939. No. 112. VORST COBRA MIDDELBURG. DE NIEUWE COMMANDANT DER S.D.O.A. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. (Ingez. Med.) en sch |Iij- zr- pu ien iz, fcn, ID, en le lie rd |n, Ik, Het zware kraambed der Engelsch-Russische onder handelingen. Hoe ernstig de zaak dan ook is, men kan niet zonder een glimlach kennis nemen van het nieuws, dat de laatste dagen ten aan zien van de onderhandelingen tusschen Londen en Moskou wereldkundig werd ge maakt. De heeren politici van beide par tijen hebben zich gedwongen in de kaart laten kijken. En wat voor Londen nogal pijnlijk is, het spel der Sovjets ziet er het aardigst uit. Men doet breed te Moskou, men kan dat: Engeland heeft geprobeerd de Sovjet-Unie verplichtingen op te dringen, waar geen enkele verplichting van Engeland ten op zichte van de Sovjet-Unie tegenover stond, zoo werd de wereld uit Moskou meegedeeld. En dat, terwijl Rusland zoo'n mooi aanbod had gedaan: wederzijds evenveel garanties en verplichtingen aanvaarden. Is dat niet rechtuit? Chamberlain heeft er in het Lagerhuis iets van moeten zeggen. Hij kon de Russi sche voorstelling van zaken niet wraken. De dooddoener van het „misverstand" kwam nu op de proppen. Men had blijk baar, zoo liet hij weten, de portee der En- gelsche voorstellen niet goed begrepen te Moskou! De portée dier voorstellen kwam echter, althans in eerste instantie, wel de gelijk neer op een eenigszins eenzijdige po litieke belasting voor de Sovjet-Unie. Uit Chamberlain's eigen mededeelingen is zulks duidelijk gebleken. Pas den dag, waar op men te Moskou het een en ander inzake de Engelsche taktiek aan de groote klok hing, werd de Sovjet-regeering te verstaan gegeven, dat Engeland „natuurlijk" bereid was tegenprestaties te leveren. Te Berlijn en Rome heeft men zich uiter aard uitstekend met de ietwat pijnlijke ont hullingen van Moskou vermaakt. Men spreekt er weer van het „perfide Albion", dat er weer eens op uit zou zijn, anderen de kastanjes uit het vuur te laten halen. Met leedvermaak wordt daaraan dan toe gevoegd, dat er blijkbaar niets van de on derhandelingen tusschen Londen en Moskou terecht komt. Dit laatste staat intusschen nog ten zeer ste te bezien. Al loopt het dan niet op rol letjes met de Engelsch-Russische bespre kingen, van een mislukking mag geenszins gesproken worden in dit stadium. Het ziet er veeleer naar uit, dat men het tenslotte toch nog eens zal worden, wellicht zelfs mede dank zij de Moskousche „onthullin gen". Door Engeland's „perfiditeit" rucht baar te maken, heeft de Sovjet-regeering in elk geval reeds bereikt, dat Chamberlain zich in het Lagerhuis toeschietelijker toon de dan hij officieel bij de onderhandelingen met Moskou was. Klaarblijkelijk speculeert men er te Moskou op, dat de Engelsche openbare meening de regeering te Londen nog wel een stootje in de gewenschte rich ting zal geven, hetgeen blijkens de En gelsche persstemmen niet zoo'n slechte speculatie is. Eerder dan Chamberlain c.s. heeft die openbare meening het wantrou wen jegens het bolsjewistische Moskou ge heel of voor een groot deel laten varen. De ideologie raakte ten deze volkomen op den achtergrond. De Engelsche regeering moet daarmee rekening houden. De betichting van „perfiditeit" gaat ove rigens ook weer niet zonder meer op. Ge lijk Chamberlain verleden week eenige ma len in het Lagerhuis heeft verklaard, moet de Engelsche regeering bij haar onderhan delingen met de Sovjet-Russische terdege rekening houden met derden, wien de zaak aan gaat, in casu Polen en Roemenië. Te Warschau en Boekarest is het wantrouwen jegens Moskou nog veel grooter dan te Londen, en bovendien willen de Poolsche en Roemeensche regeering voorkomen, dat ze zich een groote woede van Berlijn op den hals halen, door al te innige verbinte nissen met de Sovjets, De Duitsche re geering liet Warschau en Boekarest bereids waarschuwen. Als gezegd, met deze situatie dient de Engelsche regeering terdege re kening te houden. Ook al komt ze dan zeer waarschijnlijk in haar kraam te pas. Intusschen behooren verschijnselen als hier geschetst tot den bovenbouw van het geval. Waar het op aan komt is dit: of de diverse partijen innerlijk bereid zijn, om in laatste instantie, d.w.z. als de nood aan den man komt, bereid zijn, om -- alle ver schil van meening en inzicht overboord werpend mekaar volledig den door de 37). Door MARK CHANNLNU. Uangzaam maar zeker naderde zij haar doei: een onderhoud met Colin Gray. „Morgen zul je hem spreken. Maar denk er aan, dat je samen met hem geen andere taal spreekt dan de onze: ik moet verstaan kunnen, wat je zegt; bovendien moet je op denzelfdeh divan zitten, waarop je hem met die vrouw gezien hebt. Indien je niet slaagt, of als je het Engelsche dialect spreekt, dan zal je gewaar worden hoe hij volgens mijn beproefde methode tot spre ken gebracht wordt". ,,'t Is goed", zei Diana met haperende stem. Ze wist, dat Gray weigeren en gefolterd worden zou. „Mag ik nu gaan?" „Ja, dat mag je". Intusschen was de Galcha, dien Khoon geslagen had, naar de vertrekken van Chi- rine gegaan. Na er lang over gedacht te hebben, was hij tot 't besluit gekomen, dat het t verstandigste zijn zou aan de favoriet van den Cobra het complot over te bren gen, dat door den Mongool en den eunuch gesmeed was. Zich rechtstreeks tot Alam Khan te wenden, was te gevaarlijk, indien de Cobra toegaf aan één van zijn buien van razernij, zou de kans groot zjjn, dat hij hem op staanden voet zijn hoofd afsloeg; deed nu de Perzische als tusschenpersoon dienst, dan zou het in elk geval geen Galcha uit Pirma zijn, die vermoord werd als brenger van slechte tijdingen. „Een der mannen van heer Khoon, een Galcha, verzoekt onderdanig om een on derhoud, edele vrouwe", kondigde een der DE LUCHTBESCHERMING L\ ZEEUWSCH-VLAANDEREN EN OP SCHOUWEN-DUIVELAND. Zooals gisteren gemeld, hebben deze week gevoerde besprekingen er toe geleid, dat Zeeuws.ch-Vlaanderen en Schouwen en Duiveland nog deze maand over een rede lijke materieele uitrusting voor de lucht bescherming zullen kunnen beschikken, waarop later zal kunnen worden voort gebouwd. Ook de intercommunale samenwerking heeft een onderwerp van bespreking uit gemaakt. Voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft de burgemeester van Breskens, mr. Drost, voor Oostelijk Zeeuwseh-Vlaan- deren, diens ambtgenoot van Terneuzen, mr. Teilegen, en voor Schouwen en Duive land, de burgemeester van Zieriksee, jhr. mr. Schuurbeque Boeye, de leiding van de te houden samensprekingen op zich geno men. Het model voor een intercommunale samenwerkirfg op luehtbeseherminggebied, samengesteld op het departement voor bin nenlandsche zaken, zal daarbij tot leidraad dienen. Bij deze intercommunale samenwerking zal naast het verleenen van onderlinge hulp en steun het ziekenhuisvraagstuk in het oog worden gevat. Evenals op Walche ren zal worden gezocht naar een inrichting, waar slachtoffers van luchtaanvallen kun- nen worden ondergebracht, die ziekenhuis' verpleging niet of niet meer noodig heb' ben en die anderszijds nog niet in het gezin kunnen terugkeeren, een soort herstellings oord mitsdien. Het overleg met alle gemeenten in Zee land, dat geheel is geleid door den Com missaris der Koningin, onder medewerking van den secretaris-generaal van binnen- landsche zaken en den inspecteur van de luchtbescherming, is hiermede ten einde gebracht, en de uitrusting van de uit een oogpunt van luchtbescherming zoo belang' rijke provincie mag verzekerd worden ge acht. Het commando van de S D.O.A. alhier zal bij het vertrek van kolonel G. Berg- huijs naar Den Haag worden overgenomen door den majoor der militaire administra' tie P. F. Kanirn, tot nu toe in garnizoen te Amersfoort. Beroepschrift. Tegen het besluit van den Raad van 27 Juli 1938 inzake de vaststelling van de vergoeding per leerling over 1935 aan de besturen der bijzondere scholen, is door het bestuur der Vereeniging voor Geref. Onderwijs beroep ingesteld bij Ged. Sta ten, omdat de uitgaven voor vakonderwijs niet volledig bij de uitgaven der gemeente in aanmerking zijn genomen. Ged. Staten hebben thans het schoolbestuur in het ge lijk gesteld en B. en W., .die destijds reeds van meening waren, dat deze kwestie in hoogste instantie dient te wor den uitgemaakt, stellen thans voor een door het in ontwerp overgelegd beroep schrift bij H. M. de Koningin in te die nen. PARTIEELE UITBREIDINGSPLANNEN. In de Raadsvergadering van 4 Maart 1938 werd medegedeeld dat een plan van uitbreiding werd voorbereid zoowel voor het gedeelte der gemeente, omvattende de terreinen, gelegen aan den Ouden Vlissing- schen weg en daarop uitkomende wegen, als voor het gedeelte der gemeente, omvat tende de terreinen, gelegen aan den Veer- schen weg en daarop uitkomende wegen. De ontwerpen van die partieele uitbrei dingsplannen hebben, uitgewerkt in uitvoe rige kaarten, van 28 Februari tot en met 28 Maart j.l. voor een ieder ter inzage ge- omstandigheden vereischten steun te geven. Uit de teekenen der laatste dagen schijnt men te moeten opmaken, dat deze bereid heid inderdaad aanwezig is. Daarom is het heel voorbarig, om, gelijk te Berlijn en Rome gedaan werd, alvast van een mis lukking der onderhandelingen tusschen Londen en Moskou te spreken. De kans, dat ze zullen slagen, is vermoedelijk het grootst. dienstmaagden van Chirine aan. „Ik verleen geen gehoor aan mannen", antwoordde haar meesteres prikkelbaar. „Zeg hem heen te gaan, anders zal hij ge- geeseld worden als straf voor zich in het vrouwenkwartier te hebben gewaagd". De dienstmaagd hield aan. „Vergeef me, met-henné-rood-gekleurde- nagel-van-het-Heeal", stamelde ze. „Hij zegt, dat het leven van den Khan bedreigd wordt". „Welnu, hij heeft toch een mond, laat hij naar den Khan toegaan". „Hij is bevreesd voor den toorn van den Khan", pleitte de vrouw angstig. Chirine stond op; de slavin moest een lesje hebben. „Ga den eunuch Jaffir halen", beval ze. „En zeg hem, dat hij de mannen meebrengt, die den bal van den voet van onbeschaamde slaven weten te geeselen." De vrouw kromp in elkaar van angst. Liever dan de marteling te ondergaan van met. de enkels aan een bamboestok te worden vastgebonden, zou ze haar leven wagen en een uiterste poging doen. „Hij verzekert, dat de eunuch Jaffir den Khan vermoorden wil", mompelde ze met een stem, schor van tranen en angst. Chrine begreep de belangrijkheid van de woorden der vrouw, altijd indien ze waar heid bevatten. „Als je gelogen hebt, kat-van-de-onder- wereld, dan zal er niet één persoon gegee- seld, maar dan zullen er twee begraven worden. Jij en de Galcha, jullie zullen rug aan rug gebonden levend begraven worden in hetzelfde graf. Ga den man halen „Zoowaar als Allah getuige is, het is de waarheid'j, luidde de bevestiging van den Galcha, zoodra de verschrikte dienstbode legen en hebben een drietal belanghebben den bezwaren ingediend. Inzake het bezwaarschrift van den heer A. Loois jr. tegen het moeten onbebouwd laten van één der 3 perceelen grond, welke door hem zijn aangekocht en gelegen zijn aan den Veerschen weg, nog vóór de brug over den Veerschen watergang, stellen B. en W. voor adressant in het gelijk te stel len en dit perceel met de beide andere ge lijk te stellen. Inzake bezwaarschriften van de heeren W. Gideonse te Koudekerke en S. Wouters jr. te Middelburg, meenen B. en W. een afwijzend voorstel te moeten doen. Het bezwaarschrift van den heer Gide onse betreft gronden aan den Ouden Vlis- singschen weg en dat van den heer Wou ters een perceel aan den Veerschen weg. Verlenging huur brandweerkazerne. Het onderzoek over de vraag of eigen exploitatie eener brandweerkazerne mo gelijk zou zijn, heeft doen zien, dat wel iswaar een gemeente-gebouw zou kunnen worden aangewezen, dat, na verbouwing en uitbreiding, geschikt zou zijn voor doel matige opberging van brandweer-materi aal, maar dat anderzijds de gemeente er voor zou hebben te zorgen, dat voortdu rend, zoowel overdag als des nachts, één of twee chauffeurs zouden moeten aanwe zig zijn, wonende en arbeidende in of in de onmiddellijke nabijheid van het ge bouw. Dit zou voor de gemeente belang rijk grootere financieele offers medebren gen dan onder de huidige regeling het geval is, waarbij de kazerne gehuurd wordt tegen 2200 per jaar, welke over eenkomst met den heer P. Kievit loopt tot 12 Septemeber 1941. Thans is de heer Kievit bereid om: le. de geldende regeling voort te zet ten tot 1945 tegen een dadelijk ingaande huurvermindering tot 1700; 2e. de geldende regeling, na expiratie van de tegenwoordige, met één jaar te verlengen tegen een alsdan tot 1700 te verminderen huurprijs, met telkens stil zwijgende verlenging van 1 jaar, wanneer niet ten minste 6 maanden tevoren door één der partijen schriftelijk opzegging zou zijn gedaan. K. verklaarde zich voorts in beide ge vallen bereid zonder eenige nadere ver goeding de 2 baby-brandspuitjes, die on langs voornamelijk ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst, door het Rijk ter beschikking der gemeente zijn gesteld, regelmatig te inspecteeren, te beproeven en bedrijfsvaardig te houden. B. en W. meenden, dat aan het aan bod sub 1 -de voorkeur behoort te worden gegeven en stellen den Raad voor de be staande overeenkomst met ingang van 1 Juli 1945 voor 1700 een overeenkomst aan te gaan op gelijke voorwaarden als de thans geldende. DE MIMUCO. Zooals gemeld bepaalde het bestuur van de Mimuco in haar vergadering van Woensdag, om de uitvoering te geven op Woensdag 4 October. Nader is de datum bepaald op 11 October, omdat dan de zo mertijd geëindigd zal zijn. ARNEMUIDEN. Met aanvankelijk 17 le den is alhier opgericht een Gereformeerde Meisjes-vereeniging onder den naam „Roe ping en Plicht". Deze vereeniging stelt zich ten doel het bestudeeren van de Heilige Schrift, geloofbelijdenis, vaderlandsche en kerkelijke geschiedenis. Presidente is mej. Joh. Flipse. DOMBURG. De afd. Domburg van de Vereeniging tot Chr. verzorging van krank zinnigen in Zeeland (stichting Vrederust) hield Donderdagavond haar jaarvergade ring in het kantoor van de Boerenleenbank onder voorzitterschap van mr. F. L. S. F. baron Van Tuyll van Serooskerken. Met het voordeelig saldo 1937 was in 1938 ontvangen 111 en met de afdracht aan „Vrederust" ad 83 was uitgegeven 102. Alzoo een batig slot van 9. De heer B. Bakker werd als bestuurslid herkozen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden gekozen de heeren P. Louws, S. de Visser en J. de Pagter Lzn. en tot hun plaatsvervangers de heeren Joh. Janse, J. Brouwer en P. Passenier. Besloten werd om pogingen aan te wen den om het aantal contribuanten van het suppletiefonds der stichting te verhoogen. Ik geeft het gaarne toe; men heeft dikwijls de waarheid gezocht zonder haar te vinden; maar heeft men haar ooit gevonden ztnder te zoeken? Mr. C. W. Opzoomer. hem met haar meesteres had alleen gela ten. „Waarom verraad je Khoon, je meester? Ze zeggen, dat hij je royaal betaalt". „Hij heeft me met zijn zweep geslagen. Wij uit Pamir, wij verbijten geen beleed i- ging in stilte. Bovendien heb ik een vrouw en een gezin, bestaande uit tien perspnen, die hij dreigt eveneens te zullen afranse len". „Spreek dan". Alles, wat de spion aan het licht bracht, betreffende de trouwelooze wijze, waarop Khoon zijn plan van verraad zonder eenige scrupules had voorbereid; zijn verwoestende propaganda onder de mannen van den Co bra; het complot met Jaffir om den „Man met den Sluier" in de val te lokken en Alam Khan te vermoorden; de plundering der paleisschaten, die volgen moest, dit alles vervulde ook de Perzische van afschuw, het gevaar in zijn naakte werkelijkheid scheen haar dreigend. Dit is alles", zei de Galcha. Terwijl hij zijn schouders optrok zonder te denken aan zijn pas opgeloopen mishan deling, kermde hij van pijn. Chirine bleef een oogenblik met de kin in haar hand onbeweeglijk zitten na te denken. Ze overwoog het vraagstuk op (Ingez. Meded.) Voor de jaarlijksche spreekbeurt zal dit jaar een hervormde predikant worden uitge- hoodigd. DOMBURG. De Ring „Walcheren" van het Ned. Jong. Verbond kwam alhier Don derdagavond bijeen. Niettegenstaande het minder gunstige weer was de opkomst zeer goed. Behalve Nieuwland en Vrouwenpol der waren alle afdeelingen vertegenwoor digd. De Christ. Jongemannen ver. alhier die als gastvrouwe optrad hield ook de bij belinleiding. Het was de hr. S. Heine die dit deed over Lucas 24: 3653. Een voordracht werd gehouden door de afd. Seroogkerke terwijl de voorzitter van Domburg ds. F. G. H. Nicolaï sprak over: „Uit het Vereeni- gingsleven". Tijdens het huishoudelijk ge deelte werd de agenda van de a.s. bonds vergadering te Leeuwarden op Hemel vaartsdag besproken en de volgende ring- vergadering vastgesteld op 13 Juli a.s. in het fort Rammekens te Rittem. Tijdens de pauze werd dooï- eenige dames thee ge presenteerd. SOEBURG. Alhier slaagden voor help ster 3è klasse bij het Ned. Roode Kruis de dames: M. Dik-Groenhoff, W. E. Dieleman, A. E. van Noord, S. Buurman, L. J. Deur waarder, M. Bosselaar, C. Koppejan, P. Huson, M. Weststrate-Jobse, A. M. Boone, P. A. Dingemanse, M. E. Visser en L. Con tant. Het examen werd afgenomen door dr. J. S Bloos, dr. J. C. Huijsman en Zuster Meijer. SOEBURG. De uren waarop het post kantoor alhier voor den postdienst is ge opend zijn thans gewijzigd en vastgesteld als volgt: Van 8.3011 uur; van 1416 uur en van 17.3019 uur. De uren waarop van de te lefoon en telegrafie gebruik kan worden gemaakt zijn ongewijzigd gebleven. De collecte voor het reclasseerings- werk heeft alhier opgebracht 32. VERE. De speldjesdag ten bate der ver eeniging Steun in Medische Aangelegen heden voor Inheemschen (Simavi) heeft in deze gemeente ruim 19 opgebracht. Van gemeentewege heeft men twee oudheidkundige vondsten, die wel wat te groot zijn voor de oudheidskamer in de Vierschaar, opgesteld in een der perken aan de Markt, bij het Stadhuis. Het betreft in de eerste plaats een oud kanon, dat jaar en dag aan de haven bij het betonnings emplacement als meerpaal dienst deed en na opgegraven te zijn, thans in eere gesteld is nademaal men met behulp van een twee tal oude wielen en een nieuw onderstel een passende affuit heeft gemaakt, waarop de oudgediende, die er nog zeer goed uit ziet, gemonteerd is. De tweede vondst is een geweldig groot anker, dat kortelings door een Arnemuidenaar werd opgevischt. BAARLAND. Donderdagavond hield over ste Bierman in een der lokalen van de o.l. school een lezing met lichtbeelden over de gevaren van luchtaanvallen. In zeer grooten getale had de bevol king aan den oproep van burgemeester Vogelaar gehoor gegeven. Het lokaal kon nauwelijks allen bergen. Aan het eind van de lezing werd een vereeniging voor luchtbescherming opge richt. Alle aanwezigen gaven zich od als lid. BORSELE. Donderdag vergaderde de afd. „Borsele" van de provinciale vereeni ging „Het Groene Kruis" onder voorzitter schap van den heer J. van de Velde. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden der afdeeling 254 bedraagt. De rekening wijst aan in ontvangsten 247 en in uitgaven 250, dus een nadeelig slot van 3. Er is een reservefonds, groot 125. Er zijh dit jaar belangrijke uitgaven noodig geweest voor herstel van de lig- tent, die geheel in orde is gemaakt, ter wijl het aanwezige materiaal zich thans in uitstekenden staat bevindt Tot afgevaardigde naar de algemcëne vergadering der Provinciale vereeniging koos de vergadering den lieer H de Pries ter en als diens plaatsvervanger den heer M. J. van 't Hof. 'De voorzitter deelde mee, dat het hier bestaande consultatie-bureau voor zuige lingen thans is erkend en dat van de provinciale vereeniging over 1938 een subsidie van 20 is verleend. Een schrijven was ingekomen van den burgemeester van Borsele, waarin deze verzoekt een bedrag van 25 te willen beschikbaar stellen als bijdrage in de kos ten van aanschaffing van een zuurstofap paraat De vergadering besloot, in ver band met den ongunstigen toestand dei- kas, een bedrag van 15 voor het be oogde doel toe te staan De secretaris deelde mee, dat in een vijftal maanden reeds 1000 kg oud pa pier is opgezonden naar de papierafval- centrale. Daarvoor zijn grootendeels eigen zakken gebruikt. Op een herhaalde aan vraag aan heft bureau om toezending van zakken, werd geen antwoord ontvan gen en de toezending bleef tot nog toe uit, waarover de vergadering ozijn ver wondering uitsprak. IERSEKE. Het 5-jarig dochtertje van den heer Jan Verweys—Boogert had het ongeluk spelenderwijze een speldje in te slikken. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Benoemd tot volontair ter gemeente secretarie de heer M. A. Karelse van Krab- bendijke. KLOETINGE. Gisteravond vergaderde de onderafdeeling Kloetinge van de Vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging onder voor zitterschap van dokter K. H. Wouda. Uit het jaaroverzicht bleek dat de ver eeniging thans 670 betalende leden telt. Dankbaar werd herdacht het vele werk dat de overleden secretaris de heer S. van de Vrede heeft verricht. Tot' bestuursleden werden gekozen de heeren J. Felius en C. L. B. de Rechter. Tot leden der controle commissie de heeren W. Oostingh en J. P. van Wel. Een reglement werd vastgesteld. De rekening over 1938 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 987. Het sal do ad 64 werd in het reservefonds ge stort. welke wijze het meest voordeel te halen was uit de zoo juist ontvangen inlichtingen. Het bericht van de trouweloosheid van Khoon gaf haar groote ergernis. Een oogen blik had ze plan gehad den Galcha te laten dooden, opdat hjj het nieuwtje niet aan an deren zou kunnen vertellen, waardoor de gebeurtenissen verhaast werden en de sa menzweerders gelegenheid zouden hebben om te vluchten. Maar ze durfde niet goed: Alam Khan had hem mogelijk nog als ge tuige noodig. Opeens verdonkerden haar zwarte oogen en de scherpe wenkbrauwbogen trokken samen. De man, die neergeknield was, verwacht te, dat zij bevel zou geven hem te laten te rechtstellen. Doch integendeel gaf de favo riet hem een teeken om op te staan. „Je hebt gehandeld, zooals het behoort", ze ze bedaard, „en je zult beloond worden... Maar je bewaart het geheim als je eigen leven, tot dat ik er met den Khan overge- sproken zal hebbenEén woord, en je tong wordt uitgetrokken. Je kunt gaan..." De voorhang van de deur was nauwelijks achter hem gesloten of heel zwakjes klonk de stem van Diana Lindsay en het Engel sche meisje verscheen doodsbleek in de omlijsting van de Moorsche deur, die toe gang gaf naar de vertrekken van den Co bra. „Allah!" riep de Perzische uit op haar toe snellend. „Ben je ziek Dina? Wat is er gebeurd „Mijn hart en mijn ziel zijn ziek", ant woordde de Engelsche in het inlandsch dia lect. „Ik zal je alles vertellen En ze bracht Chirine op de hoogte van wat zij vanaf haar observatie post had ge zien. mmMmm i,e Jt>eira bi9 e<v I v f EMAÏLLE Het vlugge verstand van Chirine doorzag terstond het door den Cobra in elkaar ge zette plannetje, om aan Diana de danseres te toonen in de armen van Gray; nadat zij de ander gerust gesteld had, vervolgde ze: „Indien ik me niet vergis zal de drank, dien hij aan je sahib gegeven heeft geen nadeelige gevolgen hebben. Zoodra hij weer ontwaakt, zal hij er niets meer van mer ken. Maar nu moet je eerst eens hooren, wat ik te vertellen heb. Goed nieuws", ging ze nadenkend door, „want het verschaft ons een nuttige bondgenoot". En ze deed het verhaal, dat ze van den Galcha had ge hoord. „Zou je den Khan niet liever nog van avond waarschuwen?" vroeg Diana, zich de valsche, gluiperige tronie herinnerend van Khoon tijdens het feest in de groote hal. Al was Alam Khan nog zoo'n duivel uitgezonderd voor Chirine, Diana wist heel goed, dat zijn dood op dit oogenblik een ramp zou beteekenen. En vooral voor de vrouwen van den Cobra; wie de Mongool niet voor zich zelf begeerde, zouden onder onder zijn aanhangers verdeeld worden; zij rilde bij de gedachte. „Neen", zei Chirine kalm, „vanavond zeg ik 't hem niet. Mjjn plan is klaar: ik zal dat vette varken Jaffir dreigen door te zeg gen, dat ik dingen van hem weet, zonder te vertellen wat. Als die ellendeling helpen wil om jou en je sahib te laten vluchten, dan zal ik hem tjjd geven om er zelf ook van door te gaan. En andersEen schaterlach riep echo's op. „Hoe kun je nu lachen, Chirine?" vroeg Diana verwijtend. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5