Fl N ZEELAND. BINNENLAND. Cycloïde rij wiel, 70 o/o minder wrijving Het Plooien der Walchersche Mutsen. DEI m Groot warenhuis te Groningen in vlammen opgegaan. Noodlottige brand te Haarlem Bewoner in de vlammen omgekomen. en naaikransje werd verstoord WETSONTWERP TOT WIJZIGING DER BELEMMERINGENWET- PRIVAATRECHT DOOR DE EERSTE KAMER VERWORPEN. MIDDELBURG. De kanaalbrug morgen nog met in gebruik. GOES. (Ingez. Med.) WALCHEREN. De terugtrekking der Italianen uit Spanje Op 19 Mei wordt de over winningsparade te Madric gehouden, RECHTSZAKEN, KERK EN SCHOOL. AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND, K Or talrijl vangé ling, gevoe allen,! g'aaft i i-i-» H gevoe Terne Axj Banl Lang Fl Allee vo NEI voor het (Wal kapj houc om vooil koon Bi dorj KOI in Zon Viji aangrenzende perceelen gedeeltelijk verwoest. Een brand, zooals Groningen in geen ja ren heeft gekend, heeft gisteravond in de oude stad gewoed. Om zeven uur ontstond het vuur in het warenhuis „T.A.N.T.E." aan de Vischmarkt. In een korte spanne tyds stond het ruim twintig meter hooge, vierkante gebouw, waarin een geweldige zuiging stond, in lichter laaie. De brand weer rukte met groot materiaal uit en tast te energiek de vuurzee aan. In allerijl ging men over tot het ontruimen van de omlig gende woningen. Ook de juist opgerichte kermiskramen op de Vischmarkt, die zich op korten aftsand van het warenhuis bevonden, werden ont ruimd. Om vijf minuten over half acht stortte met donderend geraas het achterste gedeel te van het groote gebouw in, waarbij met een enormen knal een vat benzine ontplof te. Kort daarop werd ook de aangrenzende meubelzaak van de firma Martinus gevaar lijk door de vlammen aangetast, evenals aan de andere zijde de boekhandel der fir ma Noording en de ijzerhandel van de fir ma Wigboldus. Duizenden Groningers sloegen het blus- schingswerk gade. De militairen van het garnizoen te Groningen werden ontboden om de politie te assisteeren. Om acht uur tastte het vuur ook de rechts van het warenhuis gelegen panden, het fotografisch atelier „Cine-photo" en het „London house", een zaak in regenkeleding aan. Tegen half negen sloeg het vuur over naar het rechts van het warenhuis, op twee huizen afstand gelegen perceel van de fir ma Ferwerda, een handel in damesstoffen. De brandweer hield dit gebouw voortdu rend nat. Om tien uur kon het gevaar voor uit breiding geweken worden geacht. Van de vijf aangrenzende perceelen, waarop het vuur vat had, zijn de bovenverdiepingen gedeeltelijk uitgebrand, of wel zjj kregen aanzienlijke waterschade. Ook het aan het warenhuis grenzende café Bierling in de Soephuisstraat bekwam veel waterschade. Dank zij het ontbreken van wind heeft deze brand geen catatrophale afmetingen aangenomen. De brandweer gaf met 24 stralen water, waartoe op de Vischmarkt en in de aangrenzende straten 4000 meter slang was uitgelegd. Op het oogenblik, dat de brand bij T.A. N.T.E. uitbrak, was het bedrijf in vollen gang. Behalve het bijna honderd man groo te personeel, waren ook vrij veel bezoekers in het op de eerste etage gelegen café aan wezig. Een lid van het personeel in het ge- lijkstraatsche gedeelte ontdekte het vuur het eerst. Hij riep dadelijk „brand, brand", welke kreet door anderen werd overgeno men, zoodat iedereen, ook degenen, die zich op de verdiepingen bevonden, zich bijtijds in veiligheid kon stellen. T.A.N.T.E., een afkorting van „tweede al- gemeene Nederlandsche tentoonstellingsex positie", was ondergebracht in een gebouw, dat een lengte had van circa 60 meter, een breedte van ongeveer 25 meter en een hoog te* van ongeveer 20 meter. Vroeger was in dit groote pand de Fransche bazar onder gebracht. Thans had in het gebouw een groot aantal firma's er verkoopstands ge huurd, er was een lunchroom in gevestigd en een automatiek. Het gebouw zelf was verzekerd, daarentegen vele standhouders niet. De schade en vooral de waterschade, welke aan aangrenzende perceelen is toe gebracht, blijkt zeer groot te zijn. In al de ze perceelen zijn winkelbedrijven gevestigd en vooral de hier opgeslagen goederen heb' ben door het vuur en het water zeer gele den. Van het 200 man sterke detachement mi litairen, dat zoowel aan het blusschings- werk als aan de afzetting van het terrein deelnam, kon omstreeks middernacht de helft weder inrukken. Het gedeelte dat voor de afzetting zorg droeg, stond met de bajonet op het geweer. Omtrent de oorzaak van dezen grooten brand wordt de mogelijkheid verondersteld dat tijdens het vischbakken door het perso neel op een buta-gastoestel een ontploffing zou hebben plaats gehad. In den afgeloopen nacht heeft in een bovenhuis aan de Hertzogtsraat te Haarlem een hevige brand gewoed, welke noodlot tige gevolgen heeft gehad. De bewoner, de dertigjarige assuradeur F. de la Chambre is namelijk in de vlammen omgekomen. Bij de nablussching vond men het gedeeltelijk verkoolde lijk in de keuken. De brand werd vannacht omstreeks vier uur ontdekt door een agent van politie, die onmiddellijk de brandweer Waarschuwde Een buurman, die door het geknetter was ontwaakt, wist zich door het inslaan van een ruit toegang tot het bovenhuis te ver schaffen. In de slaapkamer was niemand aanwezig, zoodat de buurman in de veron derstelling verkeerde, dat de bewoner niet thuis was. Hij wekte daarna den bewoner van het benedenhuis, den heer Postman, Diens slaapkamer bevond zich onder de brandende keuken en nauwelijks was de heer Postman opgestaan, of een gedeelte van het plafond stortte naar beneden. De brandweer had na een half uur de vlammen gedoofd. En toen een der brand' wachts in het grootendeels uitgebrande bo venhuis een onderzoek instelde, deed hij de ontstellende ontdekking, dat in de keuken het gedeeltelijk verkoolde lichaam van den heer De la Chambre lag. Omtrent de oor zaak van den brand tast men nog in het duister. Omwonenden hebben verklaard dat de heer De la Chambre, wiens echtge noote in het ziekenhuis ligt, daar zij enkele dagen geleden moeder is geworden, laat thuis gekomen is. Waarschijnlijk heeft hij in de keuken een petroleumkachel aangesto ken en men vermoedt, dat hij deze per on geluk heeft omgestooten, waardoor de brand zou zijn ontstaan. Uit het feit, dat de waterkraan na den brand nog liep, leidt men af, dat de bewoner nog gepoogd heeft het vuur te blusschen. Auto rijdt door een muur een zaal binnen. Eenige meisjes gewond. Gisteravond waren in het café van den heer Ten Benzei te Beek (Gld.) twintig meisjes bijeen voor een afseheidsavondje van haar naaikrans. Er werd gedanst, waarbij de heer Ten Benzei piano speelde. Omstreeks tien uur werd dit feestje wreed verstoord, doordat een personenauto pardoes het café inreed en in haar vaart groote ravage aanricht te, terwijl daarbij ook eenige meisjes ge wond werden. Een vertegenwoordiger van de bier brouwerij „De Klok" uit Groenlo kwam per auto uit de richting Beek. Hij reed met groote snelheid en in de bocht van den weg, juist bij het hotel Tën Benzei, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. In volle vaart schoot de wagen door den muur en het raam het café binnen en kwam eerst aan de achterzijde van de zaal, waar de piano stond, tot staan. De heer Ten Benzei geraakte hierdoor be kneld. Hij kwam er echter vrjj goed af, en had alleen schaafwonden opgeloopen In het café was veel schade aangericht en door glasscherven en splinters waren ook eenige miesjes gewond. De ongeveer twintigjarige mej. Heuveling, scheen er het ergst aan toe. Zij geraakte bewuste loos. Twee andere meisjes kregen snijwon- den, terwijl de overigen kwetsuren van onbeteekenenden aard opliepen. De chauf feur had inwendige kneuzingen bekomen. Het bewustzijn bij mej. Heuveling was spoedig teruggekeerd, en nadat de meis jes waren verbonden, konden zij naar haar woningen in Beek terugkeeren. De ge- neesheeren achtten het echter noodig, dat de chauffeur naar het ziekenhuis werd overgebracht, waarop hij naar Arnhem is vervoerd. Zijn toestand is echter niet ernstig. De politie ut Beek en omgeving stelt een uitgebreid onderzoek in. De chauffeur was vermoedelijk onder invloed van ster ken drank. DE BLADEN DER ARBEIDERSPERS. Niet meer uit de kazernes ge weerd. De minister van Defensie heeft bij leger order van 8 Mei bepaald, dat de dagbladen, uitgegeven door de N.V. „De Arbeiders pers", (socialistisch) niet meer zullen wor den gerekend tot de geschriften, welke uit de kazernes enz. moeten worden geweerd. De Eerste Kamer heeft heden het wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de belemmeringenwet-privaatrecht (het welk beoogde opheffing mogelijk te maken van die overeenkomsten, welke de publiek rechtelijke lichamen belemmeren hun on roerende goederen te gebruiken op de wijze die door het openbaar belang wordt ge vorderd) met 19 tegen 14 stemmen ver worpen. SCHOOLHOOFD GEARRESTEERD. Naar aan de Prov. Overijsselsche en Zw. Crt. ter oore kwam, heeft de marechaussee te Wezep het hoofd van de Chr. school in de buurtschap Het Loo, gemeente O 1 d e- broek, gearresteerd. Het betrtft hier den 38-jarigen heer H. E., die sinds Juni 1933 als hoofd van die school in functie is. Hij wordt er van be schuldigd onzedelijke handelingen te heb ben gepleegd met zijn minderjarige leer lingen. De heer E. was kortgeleden benoemd tot hoofd van de school op Het Harde, waar hij binnen enkele weken in functie zou treden. Het onderzoek in deze zaak, die in Oldebroek en vooral in Het Loo (de heer E., die vader is van drie kinderen, stond zeer gunstig bekend) veel opzien gebaard. VIER EN TWINTIG STUKS VEE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Gisteravond heeft een felle brand de boerderij van den landbouwer J. Doggen, te Diever geheel in de asch gelegd. De inboe del ging verloren, terwijl twee kalveren en twee en twintig varkens in de vlammen omkwamen. Toen de brand uitbrak, waren de bewo ners met de buren op een bruiloft. Het vuur werd ontdekt, door eenige bruilofts- gangers, die te half twaalf huiswaarts keerden. Zij sloegen alarm met het gevolg dat er een run ontstond van feestgangers naar het brandende huis. Gelukkig slaagde men er in de drie kinderen, die alleen thuis wa ren, te redden. De brandweer kon tegen de enorme vuurzee niets uitrichten. De land bouwer was slechts laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN BRUINISSE. Bij k.b. is benoemd tot burgemeester van Bruinisse W. van den Berg. De heer Vaa den Berg, geboren 8 Sep tember 1886 te Bruinisse, is wethouder al daar. Besmettelijke ziekten. In de week van 30 April tot en met 6 Mei kwam in onze provincie 1 geval van rood vonk voor, nl. te 's-Gravenpolder. Zeker zou, als het dringend noodig was, Middelburg's Kanaalbrug morgen wel kun nen geopend worden voor het verkeer, doch de werkzaamheden aan de electrische mon tage zijn nog niet geheel gereed en er is dan ook besloten de in gebruikneming nog enkele dagen uit te stellen. In de eerste helft der volgende week, mag echter het heugelijke feit worden verwacht. Verbouwing Gasthuis. "Het bestuur van het Gasthuis besloot in zijn gisteren gehouden vergadering het af breken van de oude gebouwen aan de Oude Vischmarkt en het ter plaatse weder op bouwen van een gebouw voor ouden van dagen met verdere uitbreiding van het ziekenhuis op te dragen aan de firma Jos. Leijten en Zn., te Raamsdonk. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 98% Zeeuws. Hyp. B-3% 98100 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%— 53% A Amsterd. Bank 119%—118% A Ned. Gist- en Spiritusf. 305 A De Schelde N.B. 40%—40% C Am. Smelt Ref. 31%31% A Houth. Alberts 9092 C Chesapeake en Ohio 24%25% C Pref. Kansas City South 12%13 C Union Pac. Rr. 73%—73 C Int. Nickel Cy. 36%—36% Ned. 38 100-3 98%—98 O. Indië 37 1000-3 95—95% Engeland 1960-90 4 76%—76% A Koloniale Bank 158%159% A N.I. Hbk. 600 121%—122% C Ned. H. M. 1000 132%—134% A v. Berkels Pat. 50 C Calvé-Delft 84%84% A Lever-Bros en Unilever 132%129%- 30% A Philips Gem. B. afg. 192%192%-91 C Am. Car en Foundry 16%17%-17 C Anaconda Cop. 18%—19%-18% C Bethlehem St. 42%—42%-2 C Kennec Copper 24%24% C Rep. Steel 12%—12%-12 C U. States St. C. 35%—35%-% C North Am. Cy. 16%—16% A Kon. Petr. Mpij. 299%—298%-97% C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Phillips Petr. Comp. 2727% C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 9%9% A Ned. Scheepv. U. 113—111% A H.V. Amsterdam 416417-16 A Java Cult. Mij. 209% A N.I. Suiker U. 225—226 A Deli Batavia 156154-% C Deli Mij. 1000 192%—190-1 BEURSTHERMOMETER VRIJDAG Amerika - Rubber Olie Obl.Markt Suiker Aku Unilever - HVA Markt - Tabak - Schepen - Philios A Senembah 172%169%-70% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 10%10%-% A Southern Rlw. 11% A Amst. Rubb. C. 195—183%-2 A Deli-Bat, Rubb. 122—124% A Hessa Rubber 87%87% A Serbadjadi S.R. 85%80-78% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 8.74% 8 72% 74.97% 74.85 4.95 4.94 31.79 31.71 1.86% 1.8 EEN FEESTAVOND VOOR DE MILITAIREN. Gisteravond had voor de militairen gele gerd te Dishoek een hun door de officieren en onderofficieren aangeboden feestavond plaats. De mannen zijn toegesproken door kapitein v. d. Reep, de Jesayesband was present en verzorgde het muzikaal deel van het programma, terwijl ook op andere wijze voor jolijt en afwisseling werd zorg ge dragen. Voor ververschingen was ook gezorgd en het was middernacht, het klokje van ge hoorzaamheid, voor men het goed en wel wist. EEN KAT ZOOGT JONGE KONIJNEN. Er zjjn al heel wat verhalen de wereld ingegaan over trouw en aanhankelijkheid van sommige huisdieren. Niet alleen ten opzichte van de menschen, maar ook tus- schen viervoeters, die in de vrije natuur- elkander minder zachtaardig behandelen. Zoo heeft men zeker wel eens gelezen van een kat, die jonge hondjes opkweekt of zelfs van een hond die jonge leeuwtjes verzorgt. Echter van een kat die jonge konijnen onder haar zorgen heeft geno men, zal men wellicht nog nimmer ge hoord hebben. Dit interessante geval zagen wij dezer dagen bij den heer C. A. Murk in den Lageweg te Koudekerk e. Tien jonge konijntjes waren tien dagen oud toen de moeder dood biji haar kroost werd gevonden. De konijntjes waren dus nog te jong om in leven te kunnen blijven zonder de moeder. Echter juist was ook de kat moeder geworden, doch haar kroost werd niet in leven gehouden. Mevr. Murk kwam toen op het idee de kat de zorgen voor de tien jonge konijntjes toe te vertrouwen. En de poes doet zulks nu bijna een week uitstekend. De konij nen groeien goed; slechts twee zijn dood gegaan. Wanneer men probeert een der diertjes op te pakken, dan is het uitkijken voor de uitschietende poot van de kat In nationalistische kringen te Burgos geeft men te kennen, dat, aangezien de overwinningsp'arade zeer nabij is, de Itali- aansche vrijwilligers nog slechts zeer kor ten tijd in Spanje zullen vertoeven. Het gros der Italiaansche strijdkrachten zal zich na het groote militaire feest inschepen Nader wordt gemeld, dat de overwin ningsparade is vastgesteld op 19 Mei te Madrid. BELEEDIGINGVERDUISTERING EN VALSCRHEID BV GESCHRIFTE De Middelburgscher evhtbank wees he den vonnis in de zaak tegen M. F. M 40 jaar. incasseerder te Goes wegens belee diging, verduistering en valschheid in ge schrift. Het vonnis luidt: 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar en 15 of 10 dagen hechtenis. Examen Hoofdakte. De minister van O. K. en W. heeft in de commissie, welke in 1939 belast is met het afnemen van het examen hoofdakte, be noemd te: Rotterdam I: a: tot lid en voorzitter: A. Smit Jzn., inspecteur van het L O. te Rot terdam; b. tot lid en ondervoorzitter J. P. Kruize, schoolopziener van het L.O. in de inspectie Rotterdam, te Schiedam; c. tot leden o.m. Ch. J. Bakker te Middelburg; K. Dekker te Middelburg; dr. K. Huizenga te Middelburg; P. van Ooijen, te Middel burg: J. W. van Swigchem, te Middelburg d. tot plaatsvervangend lid: L. Lockéfeer, te Hulst. Rotterdam II: a. tot lid en voorzitter: H de Blouw, inspecteur van het L.O. te Gou da; b. tot lid en ondervoorzitter; E. H. Bos schoolopziener van het L.O. te 's Graven- hage. Bij het op 9 en 10 Mei te Utrecht ge houden examen voor het rijks diploma hoefsmid is geslaagd de heer N. J. van Biezen te Heinkenszand. Geslaagd te Groningen voor het exa men apothekers-assistent mej. M. J. van Male te Kadzand. Voor het schriftelijk gedeelte van het examen gemeente-administratie A slaagde de heer Joh. Florusse te Wemeldinge. Geslaagd voor 3e stuurman, groote handelsvaart de heer B. Meijer leerling van de „De Ruijterschool" teVlissingen. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen rechten de heer ft. J. Witkam te Kloeting e. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel is o.m. geslaagd de heer H. Wit voet, onderwijzer met H.A. te Middel burg, met de aant. Chr. Nat. Schoolonder wijs en Ger. Schoolverband op het diplo ma. Notabelen der Ned. Herv. kerk te Zuidzande hebben tot organist in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer W. C. Brakman te Groede be noemd den heer S. Lako alhier. Een Zeeuw vindt er een machine voor uit. In een klein huisje aan een der Middelburgsche singels woont de Weduwe P***. Zij verdient met de fijnere wasch, beter gezegd: met mutsenwasschen, den kost. Haar zoon, een stevige, bedachtzame, Walchersche kerel van in de veertig, woont in Amsterdam, waar hij in het bouwbe drijf werkzaam is. Maar al heeft zijn spraak een Amsterdamschen inslag ge kregen, in zijn hart bleef hij Zeeuw en met zijn hart bleef hij bij zijn oude moe der die in het kleine huisje aan Middel burgs singel woont. Als de strakke muts die het Walcher sche vrouwenkleed in schoonheid de an dere Zeeuwsche drachten doet overtref fen, gewasschen, gesteven en gestreken is, dan moet zij nog één moeizame kunst bewerking ondergaan: het plooien. Toen schrijver dezes, nu tien jaar gele den, in Zeeland kwam, bracht Hij een be zoek aan een der agenten op de dorpen. In de k'eurig-nette kamer zat een jonge vrouw aan tafel, met een houten plankje en een koperen veertje een Walchersche muts te plooien: lieflijk gezicht van ver trouwde vrouwelijk-ambachtelijke huise lijkheid.. Maar het was ook een moeizaam, geduld en vaardigheid vereischend werk je, dat kon zelfs de mannelijke ondeskun digheid wel zien en vatten. En dan te we ten: dat hoe fijner en regelmatiger de plooien, hoe mooier! Dit weet de weduwe P*** ook wel. Maar ze is niet jong meer en het is erg vermoeiend werk, dat mutsenplooien. En als je dan van des morgens acht tot des middags twaalf uur geplooid hebt, en er zijn dan één dozijn gereedgekomen, dan valt dat niet mee. Vooral niet, als er dan nog wel eens een klacht komt, dat de plooien niet zóó fijn en regelmatig meer zijn als de kokette draagster >wel mag wenschen Dies klaagde de moeder haren zoon de zen nood. En de zoon, inventief van aan leg, dacht: daar moet wat op te vinden zijn. Hij vond het. Ziehier: onder dagtee- kening van 16 Februari 1939 heeft de Nederlandsche octrooiraad onder nr. 45341 aan Pieter Jacobus Poppe te Amsterdam een octrooi verleend voor een werkwijze en inrichting voor het pliseeren, in het bijzonder van boerinnenmutsen of -kap- ken. Deze machine, waarvan er thans nog slechts één exemplaar bestaat, is door den uitvinder na velerlei proefneming thans vervolmaakt en hij staat op zolder by zijn moeder hier in Middelburg. Wij hebben de zaak daar gisteren, door moeder bediend en door den zoon toegelicht, in werking ge zien. Het was verbluffend eenvoudig, knap bedacht, en de resultaten waren boven ver wachting: keurig.' Men weet niet, dat moe der deze machine heeft zoo vertelde ons de zoon maar klachten komen er niet meer, integendeel: men staat versteld hoe fraai moeder de mutsen vouwt. Omdat men niet kan bevroeden, dat dit thans met een machine gebeurt, die letterlijk eenig op de wereld is! Wat is het bijzondere dezer machine? Dit: dat de plisseerrollen, op zichzelf niets nieuws, aximaal verschuifbaar zijn, zoodat voorkomen wordt, dat de randen van de muts mee-geplooid worden. Want dat mag niet, dan gaat-ie stuk. Als de plooister nu door middel van deze uit roestvrij staal gemaakte pliseerrollen de plooien in de muts gemaakt heeft, volgt de aardigste kunstbewerking nog: het op- stuiken dier plooien. Daartoe wordt de muts onder een dikke glazen plaat gelegd, en veerend ingeklemd.Dan komt er tus- schen deze twee plasplaten een schuif 'aan gedraaid, die de plooien opstuikt, zoo net jes en zoo stevig, dat de knapste handwerk ster het niet beter kan. En dit alles in tien maal korteren tijd dan tot dusverre: een veertigtal mutsen op deze wijze in één morgen te bewerken is niet te veel gevergd. Op verzoek van den heer Poppe hebben een tweetal bestuursleden van de Vereeni- ging tot Behoud der Zeeuwsche kleeder drachten de demonstratie bijgewoond en met groote belangstelling kennis genomen van deze door een Zeeuw ten behoeve van de Zeeuwen gedane uitvinding, die het mo gelijk maakt dit onderdeel van de Zeeuw sche kleederdracht beter, sneller en fraai er nog dan tot dusverre het geval was, te verzorgen. De machine is ingenieus gevonden; het werk, dat zij aflevert, is keurig en tot te vredenheid stemmende, maar het liefste was toch nog de vlijtig werkzame oude moeder en de zorgzame zoon, die tezamen lieten zien hoe het groeide en tot stand kwam. Tenslotte de materieele zijde van de zaak: zit er wat in? Dat de uitvinder rijk van zijn inventie zal worden, gelooft nie mand, hijzelf ook niet. Daarvoor is het af zetgebied te klein. Maar dat er op Walche ren zeker plaats voor enkele dezer machi nes zou zijn, staat voor ons wel vast. Er zijn nog centra, waar zooveel mutsen ge dragen worden gelukkig! dat er loo- nend werk voor deze Zeeuwsche uitvin ding kan zijn. Notaris Jonkers heeft Donderdag te Goes publiek verkocht: Perc. 1. weiland in de gemeente Drie wegen, nabij den Houten Heulweg en den Zeedijk groot 1.39.80 ha. Kooper F. Koole Pzn aldaar voor 2348,64; Perc. 2. weiland te Ellewouds- d ij k aan den Korten Moolweg groot 4.49.10 ha. Kooper P. Drijdijk te Oudelande voor 7634,70; Perc. 3. bouwland in de gemeente B a a r ia n d, in den Zuidpolder, aan den Vfjf- zoodijk groot 4.54,70 ha. Kooper A. J. van Nieuwenhuyzen te Oudelande voor 12549,72; Perc. 4. bouwland in de gemeente E 1- lewoudsdijk, aan den Dwarsweg en den Vijfzoodijk groot 1.96.70 ha. Kooper A. Vermaire Jzn te Oudelande voor 5782,98; Perc. 5. bouwland in de gemeente Kat te n d ij k e, nabij het Stoomgemaal, aan den Noordweg, groot 2.64.20 ha. Kooper L„ Lindenbergh Czn te Wemeldinge voor 4385,72; Perc. 6. bouwland aldaar, aan den Kuu- reweg groot 1.03.50 ha. Kooper J. Pilaar te Goes voor 1635,30; Perc. 7. bouwland aldaar aan den Mon- nikendijk groot 3.29.50 ha. Kooper K. M. Straub te Kloetinge voor 7084,25. Middelburg. Overleden: J. Wondergem z. 1 j. Ondertrouwd: J. Allaart 29 j. jm. en M. Valkier 28 j. jd.; J. A. Debrauwer 24 j. jm. en P. E. M. Leijdekker 24 j. jd.; A. J. Gil lissen 30 j. jm. en J. de Visser 23 j. jd. Getrouwd: J. L. Joosse 27 j. jm, en M. Vader 26 j. jd. Vlissingen. Van 8—10 Mei. Ondertrouwd: J. A. Jobse 52 j. en C. van Riel 44 j N. Vertregt 28 j. en P. de Vin 26 j.; K. Lommers 23 j. en A. Labruyere 24 j. Bevallen: C. Sinke, geb. Moerland d.; C. Jansen, geb. Bimmel d.; H. C. M. de Raad, geb. Adriaanse z. a Overleden- K. I. van der Meulen 36 3- man van M. P. Boucherie; G. de Quelery 75 j. wed. van M. Smit. (V.G.) Soeburg. Van 39 Mei. Bevallen S. J. de Wijze, geb. Kokelaar d. Ondertrouwd: C. Klap 26 j. jm. en J. Tange 26 i. jd. Getrouwd: G Krijger 23 j. jm. en M. van Keulen 21 j. jd. Overleden: P. Verhoeff 29 j. echtg. van C. de Bree. (Nwsbld.) 111 i eiTl s-r ïfi on w; der Ol Met der Lang ruiml

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2