6 cent buitenland. MAANDAG A.S. Eerste Algemeene Zeeuwsche Reisgids sport. Stemmen 'bij volmacht door militairen. Germaniseering van Bohemen en Moravië. Versterking der Italiaansche vloot. Complot in Zuid-West Afrika ontdekt. BELGIS. FRANKRIJK. ENGELAND. Spoedbehandeling der dienstplichtwet. DUITSCHLAND ITALIË. SPANJE. AFSCHEIDSPARADE VAN HET DUITSCHE LEGIOEN. VER. STATEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. FINANCÏEELE BERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA, van de MARKTBERICHTEN. AIENDA. Havas meldt uit Zürich: Een bijzondere' correspondent meldt, dat mededeelingen van reizigers, komende uit Bohemen en Moravië, belangwekkende aanwijzingen vormen omtrent een politiek tot germani seering van het protectoraat en den gees tesgesteldheid van de Tsjechische bevolking. Uit de vele inlichtingen blijkt, dat de houding van Hacha door de meeste inwo ners van Tsjechische nationaliteit scherp gecritiseerd wordt. Hitier, zegt men, heeft uit vrees voor een mislukking, afgezien van een volkstemming in het protectoraat. Om het te doen voorkomen, dat de politiek van Hacha door de openbare meening gesteund wordt, zou besloten zijn tot het oprichten van de z.g. party der nationale eenheid, de eenige partij, die toegestaan is. De Tsje chische bevolking wordt in onwetendheid gelaten omtrent hetgeen zich in de wereld afspeelt. Niet minder doeltreffend is het streven tot germaniseefing van de economische hulpbronnen van het protectoraat. De con- tröle op de deviezen wordt uitgeoefend door Duitschers, die zich eveneens een overheer- schende positie hebben verworven in zeer belangrijke industrieele ondernemingen, zooals de ijzergieterpen te Praag en de mm nitiefabrieken te Brno. De Tsjechen komen steeds meer tot de slotsom, dat er een stelselmatig plan be staat tot germaniseering van Bohemen en Moravië, door de Tsjechische bevolking te dwingen naar Duitschland te emigreeren, terwijl de stroom van Duitschers naar de Tsjechische landen voortdurend toeneemt. Spanje en de Volkenbond. Havas meldt uit Genève: De Spaansche regeering had in de mededeeling aan den secretaris-generaal van den Volkenbond niet medegedeeld, of Spanje ook zijn me dewerking aan de B I.B. en het permanen te hof van internationale justitie staakte. Gister werd vernomen, dat de Spaansche regeering iedere medewerking met den Volkeïibónd staakt, behalve met het per manente hof van internationale justitie te 's-Gravenhage. KUNSTSCHATTEN VOOR SPANJE TERUGGEZONDEN. Gister zijn uit Genève tien wagons ver trokken, met een deel van de kunstschat ten van Spanje, welke aan de zorgen van den secretaris-generaal van den Volken bond waren toevertrouwd. Deze kunst schatten worden thans naar Spanje terug gezonden. Stefani meldt uit Rome: De onderstaatsseceretaris van marine, Cavagnari, heeft in de Kamer van fasces en corporaties medegedeeld, dat Italië wel dra zal beschikken over een vloot, bestaan de uit 4 slagschepen van 35.000 ton, 4 gemo derniseerde slagschepen van 26.000 ton, 19 zware kruisers, 12 snelle lichte kruisers, on geveer 60 groote torpedobootjagers, onge veer 70 torpedobooten, meer dan 100 duik- booten en eenige flottieljes motortorpedo- booten. De Duce heeft echter reeds beslo ten tot een nieuwe uitbreiding en nog dit jaar zal worden begonnen met een bouw programma voor zware kruisers, eenige escadrilles torpedobootjagesr, een aanzien- lpke" groep duikbooten en hulpschepen. De samenwerking tusschen vloot en luchtmacht heeft dit jaar aanzienlijke vorderingen ge maakt. De reserves stellen het land in staat, ook aan een conflict van langen duur het hoofd te bieden. De strijd In het Verre Oosten. GELEIDELIJKE EVACUATIE VAN TSJOENGKING. Het bombardement heelt meer dan 3500 slachtoffers geëischt. Op last van maarschalk Tsjang Kai sjek worden voorbereidingen getroffen voor de evacuatie van China's huidige hoofdstad, Tsjoengking. Zij, die in de stad mogen blij ven, krijgen een speciale woonvergunning welke zes maanden geldig is. Het Chinee- sche ministerie van buitenlandsche zaken heeft lijsten opgesteld van hen, dien zulk een vergunning verstrekt zal worden, waar onder wellicht zullen vallen de buitenland sche diplomatieke en consulaire vertegen woordigers, de buitenlandsche journalisten en andere vreemdelingen. Aan alle in- en uitgangen der stad zijn politieposten ge plaatst, welke de passen en vergunningen controleeren. Uit nadere berichten over de luchtaanval len op Tsjoengking blijkt, dat 3500 slacht offers gevallen zijn, doch men gelooft, dat dit aantal nog hooger zal worden, aange zien zoojuist honderden lijken in particulie re schuilplaatsen gevonden zijn en nog ve len onder de ingestorte huizen bedolven moeten liggen. Gisteren heeft de Japansche luchtmacht Foetsjau en Ningpo gebombardeerd, waar- bp eveneens vele dooden te betreuren zijn en groote materieele schade is aangericht. Volgens een verklaring die Burke, een vooraanstaand lid van de wetgevende ver gadering van Z. W.-Afrika, gisteren te Swakopmund in een openbare vergadering heeft afgelegd, heeft de Britsche inlichtin gendienst een wijdvertakt complot tot het in bezit nemen van de sleutelposities in Zuid-West-Afrika ontdekt. Burke verklaarde, dat de Zuid-Afrikaan- sche politie, die kort geleden naar Zuidwest Afrika was gezonden, nog net op tijd was aangekomen om het gebied te behoeden V0°r.vechten en bloedvergieten. c»v, ^as geheel en al te danken aan u s'ie °P het bericht uit Londen om- n de ontdekking van het complot, met de grootste voortvarendheid was opgetre den. De beweging zou, naar Burke nog ver klaarde, het gebied verrast hebben omdat men den omvang van het gevaar niet zag. en november bezoek van het engelschk komnk14jkk paar- Het agentschap Belga verneemt, dat de Honing en de Koningin van Engeland in November a.s. een officiéél bezoek aan Bel gië'hopen te brengen. bouw van een nieuw vliegtuig- moederschip. Aan een werf te St. Nazaire is opdracht gegeven tot den bouw van een vliegtuig moederschip, dat den naam „Painlevé" zal dragen. Het schip, waarvan de snelheid meer dan 30 knoopen zal bedragen, zal veertig vliegtuigen kunnen meenemen. De waterverplaatsing wordt 18.000 ton. duitsch vliegtuig verongelukt. Een Duitsch vliegtuig, waarop het haak- kruis was geschilderd, werd tydens een dichten mist bij Pontarlier (dept. Doubs) opgemerkt. Het toestel kwam in een veld terecht en geraakte in brand. Bp de wrak stukken van het vliegtuig werden dè lp ken gevonden van twee jonge Duitschers van ongeveer 25-jarigen leeftijd, die burgerklee- ding droegen, doch geen enkel identiteits bewijs bij zich hadden. Reuter meldt uit Londen: In het Lagerhuis heeft Chamberlain gis ter een tijdschema voorgesteld, met het doel, de behandeling van de dienstplichtwet zoo kort mogelijk te doen duren, De minister-president verklaarde hierbij, dat de redenen voor zulk een spoedbehan- deling duidelijk waren. Het is algemeen be kend, dat alles, wat wij in deze aangelegen heid doen, elders met de grootste aandacht wordt gadegeslagen en alles wat zweemt naar talmen zou ongetwijfeld zeer ontmoe digend werken op onze vrienden in Europa. Ieder, of hp het met de wet eens is of niet, zal het met mij eens zpn, aldus Chamber lain, dat, als wij tot een maatregel van de zen aard besluiten, hoe eerder wij tot toe passing er van overgaan hoe beter. Het Lagerhuis heeft de motie, waarin de spoedbehandeling wordt gevraagd, met 283 tegen 133 stemmen aangenomen. r-c hitler gaat de westelijke versterkingen bezoeken. Het ANP. meldt uit Berlijn: Naar verno men wordt is Hitier voornemens aan het einde van deze week uit Berchtesgaden te vertrekken, om een uitgebreiden tocht te ondernemen langs de garnizoenen en ver sterkingen. Men verwacht, dat hij in het bijzonder aandacht zal besteden aan de militaire inrichtingen in het Westen van Duitschland en aan de jongste werkzaam heden aan de Siegfried. twee doodvonnissen voltrokken Gisterochtend zijn twee ter dood veroor deelden, Georg Froch, oud 29 jaar, afkom stig uit Gleiwitz, en Mathias Gleser, oud 57 jaar, afkomstig uit Trier, te Berlijn terecht gesteld. Zp werden door de volksrechtbank ter dood veroordeeld wegens het overleve ren van militaire geheimen aan buitenland sche agenten. de „ridders van maria" ontbonden. Havas meldt uit Berlpn: Op last van den chef van de politie is de roomsch-katholieke vereeniging „Ridders van Maria" ontbon den, wegens den staat vpandig optreden. Het doel van deze vereeniging was een keurkorps te vormen binnen de roomsch- katholieke actie. De vereeniging telde 65 groepen in Saksen, Silezië en Westfalen. huiseigenaren moeten woningen voor groote gezinnen beschikbaar houden. De rijksregeering heeft een decreet uitge vaardigd, waarbij de Duitsche huiseigena ren voortaan genoodzaakt worden een aan tal woningen in hun flatgebouwen beschik baar te houden voor gezinnen met vele kin deren. Tot dusverre toonden de huis eigenaren, vooral in de duurdere wijken van de groote steden, weinig bereidwillig heid om te verhuren aan groote gezinnen, uit angst voor moeilpkheden met de andere huurders, terwijl bovendien het argument aangevoerd werd, dat groote gezinnen meer kosten met zich brengen voor den eigenaar voor het onderhoud van het huis. De nieu we regeling brengt hierin echter wijziging. fascisten mogen geen koffie meer drinken. In het fascistische staatsblad roept mi nister Starace alle partpleden op geen kof fie te drinken of het verbruik tot een mini mum te beperken, „ten einde aldus die lan den er in te laten loopen, dié voor hun kof fie niet met Italiaansche goederen maar met goud betaald willen worden". Op 22 Mei a.s. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" be richt, dat het Duitsche legioen in Spanje op 22 Mei a.s. in tegenwoordigheid van ge neraal Franeo zijn afscheidsparade zal hou den. rechter afgetreden, wegens veroordeeling van zijn vrouw. Edgar Lauer, rechter aan het hoogge rechtshof van den staat Albany, heeft zpn functie neergelegd, nadat zpn vrouw we gens een smokkelaffaire tot gevangenis straf was veroordeeld. Mevrouw Lauer, nl. die door haar Duit sche dienstbode was verraden, ondergaat drie maanden gevangenisstraf, omdat zp Parijsche japonnen de Vereenigde Staten heeft binnengesmokkeld. Voorts was haar een boete opgelegd van 2350 dollars. De mededeeling van het aftreden van rech ter Lauer bereikte de juridische senaats commissie van Albany juist toen men zat te beraadslagen wat men met het geval moest. Cahill, de attorney, had een brief gericht tot de wetgevende vergadering, waarin Lauer werd beschuldigd van mede plichtigheid aan. de smokkelaffaire van zpn vrouw! De recluer "bepleitte' zijn on schuld, maar gaf toe, dat zyn bruikbaar heid voor het gerechtshof geleden had. EEN BIJNA ACHTDUIZEND METER DIEP „GAT" IN ATLANTISCHEN OCEAAN. Het hydrografische bureaii van het vloot- departement te Washington maakt er in s^jn laatste verslag melding van, dat de Amerikaansche kruiser „Milwaukee" op den Atlantischen oceaan een plek heeft ge vonden, waar een diépte gemeten is van bij na 8.000 meter. Dit is ongeveer 60 mijlen ten Noorden van Kaap Engano ten Oosten van het Carabische eiland Hispaniola. Dit is de grootste diepte, welke tot dusverre geregistreerd is, zulks door middel van een echo-diepvinder, die een meting aangaf van 28,680 voet. In 1873 slaagde de Britsche ad miraal Nares, bevelvoerder over het slag schip „Challenger", erin een diepte te me ten van 23.250 voet. MINDER VACANTIEGANGERS NAAR EUROPA. Naar de bevoegde instanties op het de partement van binnenlandsche zaken te Washington verklaren, is het aantal Amerir kaansche toeristen, dat tot dusverre pas poorten heeft aangevraagd voor tochten naar den anderen kant van den Atlanti schen oceaan, belangrpk minder dan vorige jaren. Deze vermindering wordt voor een groot deel toegeschreven aan den onzeke- ren toestand in Europa. Thans is bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van wet houdende voor schriften betreffende het stemmen bp vol macht door militairen bij de in 1939 te houdeh gemeenteraadsverkiezingen. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende o.m. ontleend: Het onder de wapenen roepen van een groot aantal militairen heeft tengevolge dat velen van hen, indien geen bijzondere maatregelen worden getroffen, verstoken zullen worden van de uitoefening van het kiesrecht voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. Het verdient aanbeveling hier voor een voorziening te treffen. Vooral in kleine gemeenten, waar een stem minder dan in groote plaatsen in de massa op gaat, kan het niet-deelnemen zelfs van een gering aantal kiezers van overwegen den invloed zijn., De minister van binnenlandsche zaken meent deze voorziening te kunnen vinden door aan de bepalingen van de Kieswet, welke het stemmen bij volmacht mogelijk maken, eenige uitbreiding tè geven. Het thans aangeboden ontwerp voorziet in een en ander. In groote lijnen zal de gang van zaken aldus zijn, dat de giesge- rechtigde militair, die op den dag der stem ming in werkelijken dienst is in een andere gemeente dan in die, op welker kiezers- lpst hij voorkomt, door tusschenkomst van een door of vanwege den minister van defensie aan te wijzen officier schriftelijk een verzoek indient om bij volmacht te stemmen. Het verzoek moet den burge meester der gemeente op welker kiezers lijst de militair voorkomt, uiterlijk tien dagen voor den dag der stemming berei ken. Vervolgens wordt de in het verzoek schrift aangewezen gemachtigde opgeroe pen ten einde zich persoonlijk ter secreta rie te vervoegen om de volmacht aan te nemen. Verschijnt de gemachtigde niet op de(n) aangewezen dag (en), of neemt hij de volmacht niet aan, dan verliest de aan wijzing haar kracht en wordt het bp den burgemeester ingediende verzoekschrift te ruggezonden aan den militair, die, indien het hem gelukt op den dag der stemming verlof te krijgen, alsdan immers zelf nog kan stemmen. Bij aanneming van de vol macht wordt het bp den burgemeester in gediende exemplaar van het verzoekschrift door den gemachtigde mede onderteekend en door den burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar gewaar merkt. Dit exemplaar geldt alsdan als hef origineel der volmacht. Getracht is in de bepalingen, welke voor dezen uitzonderingstoestand noodig zullen zijn, zooveel mogelijk eenvoud te betrachten zonder de deugdelijkheid der stemming in gevaar te brengen. Bij een in voorbereiding zijnde wijzi ging van de Kieswet zal worden overwo gen, in hoeverre het mogelijk is een rege ling van overeenkomstigen aard als thans voorgesteld in de Kieswet te incorporee- ren. Door het bouwkundig bureau De Clercq te Kruiningen is aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis met schuurtjes, aan den Steeweg te I e r s e k e. Inschrpvers: fa. Laban 4890; fa. Bruij- zeel 4825; fa. Martepn 4795; Janus Lutepn 4753. Gegund aan den laagsten inschrp- Voor rekening van de stichting tot regelmatige uitbreiding der gemeente Ier- seke is aanbesteed het aanleggen van straat en rioleerin in den Burenpolder. Inschrij vers: fa. Brupnzeel 968; L. P. van Oeve- ren 985; J. Lutepn 930; fa. Goeman 910; fa. Martepn 850; fa. P. Hoog- strate 845. ontvangen boeken. „Dokter Bradley'V roman door Francis Brett Young. Vertaald door J. A. van der Made. Band- en omslagteekening van B. Mohr. Dr. Bradley, 'n oude dorps dokter, verkoopt zpn huis en practijk aan een jongen opvolger. Hij heeft alles ge regeld, behalve het bedrag van de uit staande vorderingen. Dien avond na zijn laatste spreekuur, zit dr. Bradley alleen bp den haard en Iaat zijn leven van 75 jaren de revue passeeren: zijn jeugd, zijn studie, zijn liefde, zijn practijk, kortom hij werpt een terugblik op het lange le ven, dat hem alleen heeft achtergelaten. Uitgave Van Holkema en Warendorff N.V. te Amsterdam. n:v, hendrikhe Co.'s bankiers- en effectenkantoor. Aan het verslpg-1938 van de N.V. Hen- drikse Co.'s ËanRiefs- én Effectenkan toor te Middelburg ontleenqn wij het vol gende: Ondanks al de ongunstige factoren (po litieke en economische wanverhoudingen) kunnen de behaalde resultaten bevredigend worden genoemd. De gewone bronnen van inkomsten droegen naar rato bp tot de be haalde resultaten. De N.V. nam deel in 7 syndicaten, welke alle aan het eind van het boekjaar met meer of minder gunstig gevolg waren af gewikkeld. De moeilpkheden, die ondervonden wer den bij het uitzetten van eigen en aan ons toevertrouwde gelden, worden steeds grooter. Een loonend en veilig emplooi voor deze gelden was uiterst moeilpk te verkrij gen. De bijkantoren (Sluis, Oostburg, IJzen- dijke en Goes) droegen het hunne bp tot het alleszins gunstige resultaat. De uitkom sten van geassimileerde en andere onder nemingen, waarin de N.V. financiëel belang heeft, waren bevredigend. Na interne voorzieningen en afschrpvin- gen stelde de directie de winst vast op ruim 51.000. Hoezeer zp oorspronkelpk het voornemen had daarvan een gedeelte te bestemmen tot uitkeering aan aandeelhou ders, waartoe anders alle aanleiding zou bestaan, zoo heeft zij gemeend, met 't oog op de zoo uitzonderlpke tpdsomstandighe- den, de geheele winst in de vennootschap te houden en haar te bestemmen tot af schrijvingen dan wel verhooging der zicht bare en onzichtbare reserves. Tenslotte wordt gewag gemaakt van de benoeming tot mede-directeur in de bui tengewone algemeene vergadering van aan deelhouders, gehouden op 19 April 1939, van den heer W. J. M. Hoegen, te Sluis, die sedert meer dan 25 jaar directeur van de kantoren in Westelpk Zeeuwsch-Vlaan- deren is geweest, terwijl op voordracht der directie per dienzelfden datum den alge- meenen procuratiehouder, den heer D. F. P. Hoegen, den titel van adjunct-directeur werd verleend. verschijnt de vrijdag 12 mei. hilversum i 1875 en 415,5 m. Alg. progr. verzorgd door de KRO. 8,009,15 Gram. (Om ca. 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 11,30 Religieuze-causerie. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. 1,00 Gram. 1,20 Verv. conc. 2,00 Orgelconc. en gram. 3,00 Gram. 3,15 KRO-ork. 4,00 Gram. 5,15 KRO-Melodisten en solist. 6,00 Land- en tuinbouw-causerie. 6,20 Verv. KRO-Melo disten. (Ca. 6,30 Ber.) 7>00 Ber. 7,15 Luchtvaartcauserie. 7,35 Musica Catholica. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Gram. 8,30 Aachener Domkoor en orgel. 9,15 Toespraken en gram. 10,15 Reportage. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Yvonne Georgi-ballet en Concertge- bouw-ork. 11,4012,00 Gram. hilversum h 301,5 m. 8,00 VARA. 10,00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. 8,00 Gram. (Ca. 8,16 Ber.) 10,00 Morgen wijding. 10,20 Viool en piano. 10,50 Decla matie. 11,10 Gram. 11,20 Orgelspel. 12,00 AVRO-Amusementsork. 12,'40 Ensemble Jetty Cantor. In de pauze: Gram. 2,00 Causerie. 2,30 Discovariété. 3,15 Palladi- ans. 4,00 Gram. 4,30 Zang, piano en gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6,00 Gram. 6,28 Ber. 6,30 Letterkundig overz. 6,506,55 Gram. 7,00 VARA-Kalen- der. 7,05 Cyclus. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Cursus. 8,00 Cembalo. 8,50 Cau serie. 9,00 Fragm. operette „Die Fleder- maus". 10,10 Nederlandsch-Amerikaansche uitz. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avondwijding. 11,00 Klarinet en piano. 11,30 Jazzmuz. («r. pi.) 11,55—12,00 Gram. droitwich 1500 m. 10,40—10,45 Gram. 11,10 Orgelspel. 11,35 Geraldo's ork. en solisten. 12,20 Causerieën. 12,351,20 Vio la en piano. 1,452,05 Zang. 3,15 Orgelspel. 3,30 Causerie en gram. 4,00 Radiotooneel. 4,20 Gram. 4,50 Zang. 5,20 Ber. 5,45 Thea terpraatje. 6,05 Parlementair overz. 6,20 Orgelspel. 6,45 Viool en piano. 7,20 Op treden amateurs en orgelspel. 7,35 Gevar. progr. 8,20 Ber. 8,50 Sportrep. 9,05 Va- riétè-ork. en solist. 9,50 Jack Harris' Band en solisten. 10,50 Gram. 11,1011,20 Ber. radio paris 1648 m. 8,00 en 9,00 Gram. 10,20 Ellis-ork. 11,30 Zang. 12,25 Jean Granger's ork. 1,35, 2.05 en 2.30 Gram. 2,35 Piano. 2,50 Zang. 3,40 Gram. 3,50 Viool. 4,25 Het Moyse-Trio. 5,35 Zang. 6,20 Gram. 7,50 Radiotooneel. 9,50 Gram. 10,2011,50 Nachtconc. m.m.v. solisten en Noyon-koor. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 6,30 en 7,50 Hagestedt's ork. 11,20 Strijkork. Rijksar beidsdienst. 12,35 Ork. 1,302,20 Pop. conc. 3,20 Danziger Landesork. en solisten. 4,35 Mannenkoorconc. en pianosoli. 5,50 Gram. 6,20 Verzoekconc. 7,50 Gevar. progr. 8,20 Leo Eysoldt's ork., vroolijk instrumentaal kwintet en soliste. 9,5511,20 Otto Fri- cke's ork. en accordeonduo C. Mahr. brussel 322 en 484 m 322 m: 11,20 Gram. 11,50 en 12,30 Dans- ork. 12,501,20 Gram. 4,20 Koor. 4,50 Orgelconc. 5,35 Accordeonsoli. 5,50, 6,20 en 7,20 Gram. 7,35 Uit Londen: Sympho- nie-ork. o.l.v. Arturo Toscanini. 9,30 10,20 Dansork. 484 m: 11,20 Gram. 11,50 Radio-ork. en gram. 12,30 Radio-ork. 12,501,20 en 4,20 Gram. 4,50 Piano en zang. 5,35 Gram. 5,50 Kamermuz. 7,20 Radio-ork., Brusselsch cellokwartet en gram. 8,35 Radio-ork. en Brusselsch cellokwartet. 9,3010,20 Gram. deutschlandsender 1571 m. 7.30 Miinchener Philh. ork. en solist. 8,20 Pop. conc. 9,20 Ber. en sportrep. 10,20 Ensem ble Capelle en solisten (opn.) 10,5011,20 Gram. „Wij kunnen den oorlog voorkomen!" Een practische bpdrage tot den wereld vrede, door Herman de Graaf. Dit boek beoogt de allereerste, meest onontbeerlij ke grondgedachten voor een harmonische en rechtvaardige maar bovenal voor een betrouwbare menschelijke samenleving on der de openbare aandacht te brengen. Verschenen bij Bigot en Van Rossum N.V. Uitgevers te Amsterdam. van de N.V. de Middelburgsche Courant, samengesteld met medewerking van de Rijksverkeersinspectie in Zeeland. Bij zijn eerste verschijnen heeft deze fraaie, keurig verzorgde, handige en complete Zeeuwsche Reisgids stormen derhand de belangstelling van reizend Zeeland veroverd. De zomerdxenstrege- ling is nog verbeterd, o.a. door het toe voegen van een kaartje waarop dè Zeeuwsche verbindingen staan aangege ven. De prijs van dezen voortreffelijken gids is particulier 12 CENT per stuk, doch uitsluitend voor abonnees van ons blad is hij verkrijgbaar aan onze bureaux en bij onze agenten, voor slechts Boekhandelaren in Middelburg, op Noordwalcheren en Noordbeveland, kunnen den gids tegen de usantieële voorwaarden aan ons bureau te Mid delburg verkrijgen} elders in Zeeland dienen zij zich te wenden tot den dis trictsuitgever aldaar. N.V. DE MIDDELBURGSCHE COURANT. VOETBAL. Tegen radiouitzendingen van uitwedstrijden van het Ned.-elftal. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering van Afdeeling I der vereeni ging ter behartiging van de belangen van tweede, derde en vierde klasse voetbalver- eenigingen in Nederland werd met groote meerderheid een voorstel aangenomen om te trachten het daarheen te leiden, dat bij uitwedstrijden van het Nederlandsch eïftal geen radio-uitzendingen tusschen 1 en 5 uur meer zouden plaats vinden. Een vlug gere afwerking van het wedstrpdprogram- ma en minder benadeeling van de zomer sporten zouden hiervan het gevolg zijn. SCHAKEN. DE INTERNATIONALE ZESKAMP. De uitslagen van de derde ronde van den zeskamp, welke gisteravond te Hilversum werd gespeeld luiden: FlohrFontein 10; SzaboCortlever 10; dr. Eu weLandau De stand is thans als volgt: 1 S. Flohr 3 punten. 2 en 3 dr. M. Euwe en L. Szabo beiden met 1% p. en een afgebroken party. 4 en 5 S. Landau en J. H. C. Fontein beiden met 1 p. 6. N. Cortlever 0 p. WIELRENNEN. De ronde van Duitschland. Ruim zestig renners zullen deelnemen aan de ronde van Duitschland, welke 1 Juni a.s. te Berlijn aanvangt. Er verschijnen 44 Duitsche renners aan den start en 24 bui tenlanders. De Nederlandsche renners Schulte en Middelkamp zullen een gemeng de ploeg vormen met Jakobsen (Denemar ken), Petersen (Denemarken), Canardo (Spanje) en Ezquerra (Spanje). Middelburg, 10 Mei. Groentenveiling. Andijvie 48 c., Snij sla 26 c., Spinazie 2,5 4 c., Postelein 1622 c., Witlof 1724 c., Nieuwe aardappelen 614 c., Prei 712 c„ alles per kg. Peën 517 c„ Raapstelen 23 e., Selderie 0,51,5 c., Rabarber 46,5 c., Radijs 0,51 c„ Rammenas 1,52 c., alles per bos. Bloemkool 3033 c., Kropsla 1,5 3 c., Komkommers 1115 c., alles per stuk. Kap el le, 10 Mei. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine veiling. Groenten: Spinazie 2.50 3.50, Postelein 16, beiden per 100 kg, Glas sla 2.103.70, per 100 stuks, Radijs 0.90— 1.20, Bospeen 11, per 100 bos. Aardappelen: Late 22.50. PlantenKnolselderijplanten 1314. Bloemen: Tulpen 56, Seringen 34,5, Sternarcissen 3,54, Lelietjes der Dalen 3- 3,5 alles per 100 bos. Eieren: Kippeneieren 33.40, Eenden eieren 3.103.40 beiden per 100 stuks. MIDDELBURG: DO 11 Mei VR 12 Mei. Buitengew. Alg. Verg. aandeelh. N.V. P.Z.E.M., Kantoorgeb. (Koe- poortstr.) 14.00 h. GOES bioscopen. ELECTRO,. Middelburg VR 12—DO 18 Mei. „Morgen gaat 't beter" en „Een kus in het donker", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinee. CITY, Middelburg VR 12—DO 18 Mei. „De gevangene van Zenda" en „Het duivelslegioen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinee. GRAND THEATER, Goes VR 12-DO 18 Met „Morgen gaat 't beter" en „Concert in Tirol", 20.00 h. ZO 15.00 h. Di 14 h. matinée. Do 18 Mei (Hemelvaartsdag 15.00 h. en 20.00 h. ALGEMEEN. VR 12 en ZA 13 Mei. Bazaar uitg. N.C.V. bond afd. 't Zand t.b. B.L.O. school (Singelstr.) te M'burg, „Zwakzinnige kinderen"; Vereen. Lok. op 't Zand, Vr 15.00—17.30 h. en 19.00—21.30 h. en Za 14.00—17.30 h. en 19—21.30 h. VR 12 Mei. Alg. verg. deelh. en aandeelh. Onderl. Levensverzekering Mpp. 's-Gravenhage"; commercieele club K. Voorhout 15.00 h. te Den Haag.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 7