KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 11 MEI 1939. No. 111 VORST COBRA LASTIGE KLANTEN. (Ingez. Med.) 'Het verbond van Milaan" Naar de DuitSche pers ietwat plechtsta tig heeft gemeld, zal het Duitsch-Italiaan- ■sche militaire verdrag, Zaterdag j.l. tot stand gekomen, als „het verbond van Mi laan" in de annalen der wereldgeschiede nis worden bijgeschreven. Maar de plech tige onderteekening zal te Berlijn geschie den, werwaarts minister Ciano zich de vol gende maand zal begeven. Hij krijgt dan de gelegenheid tot nieuwe besprekingen met zijn Duitschen collega en waarschijn lijk ook wel met Hitier zelf, zoodat men zich in nauw persoonlijk contact nader kan beraden over de gemeenschappelijk te vol gen gedragslijn ten aanzien der Europee- sche vraagstukken. Wil dit zeggen, dat er nu geen sensati- oneele gebeurtenissen meer te wachten zijn voor en aleer de „eerste vredesdaad na Ver sailles" de kwalificatie is van een Ber- lijnsch persorgaan geheel in kruiken en kannen is? Wij zouden er niet gaarne onze hand voor in 't vuur steken, want de as- mogendheden zijn nu eenmaal dynamisch aangelegd en houden van „verrassingen". Slechts indien zij zich ernstig van de ge varen bewust zijn, aan nieuwe ondernemin gen in dezen geest verbonden, zou EJuropa een tijdperk van betrekkelijke rust kunnen beleven. Maar er zijn nog zóóveel „onop geloste problemen", er is zulk een voort durende behoefte om èn het eigen volk èn de buitenwereld door opzienbarende daden te imponeeren! Vandaar, dat men voorloo- pig sceptisch staat tegenover alle optimis tische voorspellingen en alle hooggestemde beschouwingen in verband met het „histo rische feit", dat verleden Zondag wereld kundig werd gemaakt. Als men nauwkeurig van den Duitschen en Italiaanschen commentaar, hetzij hij of ficieel, officieus of alleen maar geïnspi reerd is, kennis neemt, zal men trouwens opmerken, dat de verheerlijking van den vrede steeds op den voet gevolgd wordt door een handig aangebrachte zinswending, die ook „andere mogelijkheden" openlaat. Toen minister Von Ribbentrop, alvorens naar Berlijn terug te keeren, den verte genwoordiger van Mussolini's lijfblad de „Popoio d'Italia" te woord stond, heeft hij den democratieën aangezegd, dat de Duce en Hitler met hun twee volken den vrede willen, maarzich onoverwinnelijk zul len toonen indien men hen niet met rust laat. De minister bleek hoogst verontwaar digd over de „leugens" van het buitenland, alsof de Milaneesche bevolking anti- Duitschgezind zou zijn. De hem bereide ont vangst had wel het tegendeel bewezen naar verluidt was de bijeenkomst der mi nisters juist ter weerlegging van deze ge ruchten te Milaan in plaats van aan het Como-meer gehouden en Von Ribben trop zag in de gesignaleerde onwaarheden een teeken van zwakte. „Wij, die sterk zijn, behoeven niet te liegen", verzekerde hij- Bij een onderhoud met het Duitsche Nieuwsbureau is de minister nog verder op deze zaken ingegaan en heeft met name de „belachelijke uitlatingen" van eenige Fransche bladen betreurd, waarover zijn Italiaansche ambtgenoot hem had inge licht. Von Ribbentrop was er ten zeerste over ontsticht, dat „onverbeterlijke ophit sers" steeds weer trachten, de volken met leugens te vergiftigen. De Duitsche staatsman heeft gelijk: on juiste, tendentieuze berichtgeving is hoogst afkeurenswaardig en soms zelfs noodlottig. Jammer maar, dat sommige regeeringen, die een volledige controle op de pers ten harent uitoefenen, onder bepaalde omstan digheden Von Ribbentrop's woorden totaal schijnen te vergeten. Zijn leer dat liegen een bewijs van zwakte is, moge voortaan alom ter harte worden genomen! Om op het „verbond van Milaan" terug te komen. De Romeinsche bladen hebben eergister in 't licht gesteld, dat nu een „blok van volkeren" gevormd is van de Oostzee tot de kusten van Noord-Afrika, bestaande uit 130 millioen menschen of, als men Hongarije en de Italiaansche ko loniën meetelt, 150 millioen. 't Is waar, men beoefent hier weer de gevaarlijke po litiek der bondgenootschappen, maar En geland en Frankrjjk zijn ermee begonnen; i /7ultsch-Italiaansche alliantie herstelt slechts het evenwicht, dat door de En- gelsch-Fransche „omsingelingspolitiek" ver broken dreigde te worden. Overigens, aldus Steeds de Italiaansche pers, zijn de kansen °?t behoud van den vrede verhoogd, want allicht zal er nu minder animo zijn cm 36). Door MARK CHANNING. Het gebrom van al die mannenstemmen was nu niet meer dan gegons, waarboven telkens traditioneele geluiden werden ge hoord, die te verstaan gaven, dat men ver zadigd was. En hoe luider deze gemaakt werden, hoe grooter eer voor den gastheer. Nadat Alam Khan kennis genomen had van de missive, hem door den boodschap per overhandigdwierp hij ze terstond in een komfoor en keek toe tot ze tot asch was vergaan. „De man met den sluier komt", mom pelde hij. En dat was alles. Maar een oogenblik later wisten de aan wezige bergbewoners het nieuwtje ook, en na verloop van een kwartier was het op marktplein bekend. Intusschen deed Diana, die met onbewo gen gezicht op haar kussens zat, haar best wat te eten, want ze wist, dat, indien haar krachten begaven, het met haar gedaan zou zijn. Maar toen de kalyans of narguilées eenmaal aangestoken waren, vulde- de hal zich met zoo'n prikkelenden tabaksrook, die in platte blauwachtige wolken in de zware lucht dreven, dat haar den eetlust werd benomen. Eindelijk stond Alam Khan op. „Kom mee", zei hij, haar hand vattend. Met zijn gutturaal stemgeluid nam hjj af scheid van zijn omgeving en verliet de tafel. Den laatsten indruk, dien zij van dit ont- zetttende feest meenam, was het beeld van de kleine oogjes van den MongoolsChen dwerg Khoon: een afschuwelijk mengsel van begeerlijkheid en van listige zegepraal. een offensief (tegen Duitschland en Italië dan natuurlijk) te ondernemen. En Gayda, die 't weten kan, deelt mede, dat voor alle te Milaan bestudeerde vraagstukken en speciaal de netelige kwesties der Duitsche en Italiaansche eischen een handelwijze is overeengekomen, welke geïnspireerd wordt door den sterken wil naar vrede en samen werking. Daarom is, afgezien dan van het verbond, geen enkël nieuw uitzonderlijk feit aangekondigd, dat Europa's rust zou kunnen verstoren. Maaren nu komt weer zoo'n voorbehoudend zinnetje: „de verschillende regeeringen zouden zich sterk vergissen, wanneer zij de politieke kalmte van Italië en Duitschland uitlegden als een aanmoediging om de oplossing-eischende vraagstukken nu maar in het archief te bergen of erger als een opwekking tot provocaties". Die ééne zinsnede zegt en beteekent meer dan de heele rest.' De „as" handhaaft haar verlanglijstje en behoudt zich blijkbaar het recht voor, niet-inwilliging ervan eventueel als een uitdaging op te vatten. STAATSRAAD mr. J. SCHOKKING 75 JAAR. Hoewel de datum niet officieel herdacht zou worden, heeft staatsraad mr. J. Schok king gisteren onder groote belangstelling zijn vijf-en-zeventigsten verjaardag gevierd. Mr. Schokking werd telegrafisch geluk- gewenscht door Prinses Juliana. In den middag is ten huize van mr. Schokking een niet-officieele ontvangst gehouden. DE ZIEKENFONDSEN IN 1938. Volgens een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren op 1 Jan. 1939 bij de 631 ziekenfondsen, waaromtrent gegevens konden worden verzameld, 3.915.000 personen aangesloten, d.i. 44,9 pet. der Nederlandsche bevolking. Onderschei den naar de verschillende categorieën van fondsen verkrijgt met het volgende beeld: 86 maatschappijfondsen met 1.360.000 per sonen, 209 onderling beheerde fondsen met 1.055.000 personen, 51 directiefondsen met 645.000 personen, 61 ondernemingsfondsen met 365.000 personen, 206 doktersfondsen met 150.000 personen en 18 overige fondsen met 341.000 personen. Het aantal aangeslo ten personen nam over 1938 met 4,5 pet. toe. De sterkste groei vertoonden de maat schappijfondsen (6,5 pet.), doch ook de overige fondsen en de onderling beheerde fondsen namen belangrijk in ledental toe (resp. met 5,8 en 5,2 pet.). De onderne mingsfondsen en de doktersfondsen na men daarentegen in ledental af. ROTTERDAMSCHE POLITIE LEGT DE HAND OP RIJWIELDIEVEN. En een steuntrekker, die aandee- len kocht Voor de tweede maal binnen acht da gen is het de recherche van de Rotter- damsche politie gelukt de hand te leggen op eenige rijwieldieven, die indertijd acht tien rijwielen gesloten hebben. Een hun ner heeft bovendien tijdens een periode van werkloosheid den dienst van maat schappelijk hulpbetoon voor een aanzienlijk bedrag benadeeld. Voor het geld, dat de man er bij verdiende heeft hij eenige aan- deelen Anaconda Copper en Bethlehem Steel gekocht. Dezer dagen bezochten rechercheurs, die belast zijn met de dagelijksche controle op alle rijwielzaken té Rotterdam een rij wielstalling en ontdekten daar een fiets, die bij de politie te boek stond als gesto len. Een onderzoek werd ingesteld en het resultaat was, dat de 24-jarige rijwielher steller F. M. werd aangehouden. De man werd danig aan den tand gevoeld en het resultaat was, dat hij toegaf in het na jaar van 1937 en in het begin van 1938 enkele rijwielen te hebben gestolen. Dit deed hij, omdat hij werkloos was. In 1938 echter, zoo vertelde hij, kreeg hij werk en toen heeft hij een streep gezet onder deze periode. Na deze bekentenis kon de poli tie nog aanhouden den 42-jarigen chauf feur monteur P. J. D., die terzake van heling eveneens gearresteerd kon worden. M. werd op vrije voeten gesteld, omdat hij werk heeft. Het onderzoek werd echter voortgezet en dat leidde in een richting, welke min der gunstig was voor M. Er bleek nl., dat hjj nog gestolen heeft, nadat hij werk ge Aan den voet van een wenteltrap bleef Alam Khan staan. „Ga naar boven!" beval hjj. Zij gehoorzaamde. Het scheen haar, of er nooit een einde zou komen aan al die draaiende treden. Eindelijk bereikte ze een galerij met booggewelf en zoo nauw, dat Alam Khan er niet door kon of hij moest zijn forsche schouders in een hoek van 45 graden wrin gen. Ze waren thans in een klein vertrekje ge komen, niet veel meer dan een cel, waar een walmende petroleumlamp in een nis een onzeker licht verspreidde. Naar den wand aan de overzijde toegaan de, drukte de Cobra met zijn duim op een geheime veer; en een massief vak metsel werk van ongeveer vijftien cm in 't vier kant week langzaam terug. Ongeveer door midden gebogen, bleef Alam Khan eenige oogenblikken staan kij ken door de aldus verkregen opening. Op eens luidde een gong. Zich daarop oprichtend, wendde hij zich met een ruk om. „Kijk nu maar. Dan kun je je zelf over tuigen en zien wat je niet gelooven .wilde. Diana ging naar de opening toe. Door een lange pijp, die schuin door het metselwerk liep, keek ze midden in een ander vertrek. Ergens in Frankrijk in 'n oud kasteel had ze ook zoon soort kijkgat gezien, waardoor gasten ongemerkt bespied konden worden. Een voorgevoelen, dat haar terneer druk te, met geweld terugdringend, dwong ze zich te kijken naar wat daar beneden ge beurde. Op een lagen, breeden divan zat tusscheh zijden kussens een paartje. Zij kon de harts- kregen had Weer werd hij aangehouden en nu werd hij definitief opgesloten. Ook was er aanleiding om 's mans broer, den 30-jarigen havenarbeider C. F. M., aan te houden en in te sluiten. Bij het plegen van de diefstallen heeft deze op den uit kijk gestaan, terwijl hij eveneens afzetge bied voor de gestolen fietsen trachtte te vinden. Ook afgesloten rijwielen werden gestolen. Het slot werd vernield. Het resultaat van het onderzoek was, dat in achttien rijwieldiefstallen klaarheid gebracht kon worden, ondanks alle po gingen, die de heeren aangewend hadden om de karretjes onherkenbaar te maken Alle rijwielen werden door de resp. eige naren herkend als hun rechtmatig eigen dom. Het onderzoek leverde nog nieuwe, on gedachte gezichtspunten op, want het bleek, dat de chauffeur P. J. D. maat schappelijk hulpbetoon voor een niet on aanzienlijk bedrag heeft opgelicht. Toen hij steun trok, had hij tegelijkertijd werk en het geld, dat hij hiermede verdiende, spaarde hij naarstig op. Toen hij een aar dig bedrag bijeen had, heeft hij hiervoor eenige aandeelen Anaconda Copper en Bethlehem Steel gekócht. Aan dit alles is thans door het optreden van de Rotter- damsche politie een einde gekomen. F. M. is in bewaring gesteld, P. J. D. is overgebracht naar het huis van bewa ring en ter beschikking gesteld van den officier van justitie terwijl C. F. M. na op gemaakt proces-verbaal, op vrije voeten is gesteld. HIJ KWAM „REGELRECHT VAN GöRING." Auto met aanzienlijk kapitaal over de grens gesmokkeld. By den grensovergang te Glanerbrug heeft een autobestuurder kans gezien een aanzienlek kapitaal aan geld en papieren uit Duitschland te smokkelen zonder dat de Duitsche grensbeambten eenigen arg waan koesterden. De auto kwam uit de richting Gronau en bij den doorlaatpost werd er door de Duitsche douanen, in. tegenstelling met hun gewoonte, nauwelijks acht op gesla gen. De Nederlandsche grensbeambten, die de auto aanhielden, ontdekten onder de kussens verborgen een groot bedrag aan geld, bankpapier en kostbare sieraden. Een deel ervan werd in beslag genomen, omdat invoer van zilvermarken slechts tot een bepaald bedrag geoorloofd is. Ook de wa gen werd in beslag genomen, doch later na storting van de geëischte borgstelling, weer vrijgegeven. Volgens den chauffeur van de auto, een Nederlander uit een der Westelijke pro vincies, had hij de Duitsche douanen om den tuin weten te leiden, door hun te ver tellen, dat hij „regelrecht van Göring" kwam, waarbp hy ter staving van zijn bewering enkele papieren had getoond. Vermoed wordt, dat men hier met een geval van kapitaalvlucht uit Tsjechoslova- kije te doen heeft. Er hangt een geheim zinnige waas over deze geheele affaire, waaromtrent 't onderzoek nog gaande is. Het is bijna niet te gelooven, dat de Duit sche grensbeambten, die elke auto aan een minutieus onderzoek onderwerpen, zich door een los gezegde en een paar papie ren, hebben laten bedotten. Wat er ook van zij, feit is, dat de affai re goed was voorbereid en het kapitaal veilig en wel over de grens is gebracht. (Msb.) FATALE VERGISSING. Veestapel voor een groot deel vergiftigd. Door een noodlottige vergissing is de zer dagen de landbouwer Smits, wonende in de Burgemeester van Gilsestraat te Baarle-Nassau nagenoeg geruïneerd ge raakt. Hij heeft namelijk ineens bijna zijn heelen veestapel verloren,, meldt het „Hgz." S. vond op zijn zolder een zakje met poedervormige stof, dat daar al geruimen tijd gelegen had en waarvan hij eigenlijk niet meer den inhoud kende. Hij veron derstelde echter, dat het veevoeder was en mengde den inhoud dan ook in het voeder voor zijn vee. Spoedig nadat de beesten er van gegeten hadden begonnen zp eigenaardige ziekteverschijnselen te vertoonen en stuk voor' stuk vielen de dieren dood neer. Op deze wijze verspeel de de onfortuinlijke landbouwer niet min der dan vüf. koeien, zes kalveren, een Zoo de vrouw hare schoone roeping, den man een hulp te zijn, goed be grijpt, is zij hem allereerst een gids op den weg van het goede. tochteiyke woorden verstaan, die de vrouw, wier armen om den hals van den man ge slagen waren, tot dezen sprak. Toen werd haar voorgevoelen doodelijke angst. Die Oosterling in zijn vorstelijk gewaad, die daar zijn armen om het mooie vrouwtje had geslagen, kwam haar zoo bekend voor. Oh hemelColin Gray? Zij ademde luid en gejaagd. Alam Khan kwam ijlings op haar toe. „Had ik geen gelijk?" fluisterde hij met triumf in zijn stem. „Begeer je er nog meer van te zien? Of is 't zoo voldoende?" Met een verachteiyk gebaar deed hij den steen om zyn spil draaien en sloot de ope ning. Diana keek hem aan met wijd openge sperde oogen. Opnieuw gaf de indrukwek kende gestalte van dezen man haar een gevoel van machteloosheid. Ze moest hem ontvluchten, anders zou ze bezwijken. „Vindt u goed, dat ik wegga?" vroeg ze, terwijl ze naar de deur toeliep; zich met één hand steunend tegen den wand. De oogen van den Cobra gloeiden. „Dat was niet naar je zin hé, om te zien, dat die sahib verliefd was van die vrouw. Waarom zou hij niet? 't Is heel verstandig van hem; hij weet wel dat hij hier niet le vend vandaan gaat". ,,'t Staat hem vrij te houden van wie hij paard met een veulen en nog twee var kens. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat het zakje acht jaar op den zol der gelegen had en lood-arsenaat bevatte. De beesten zijn aan loodvergiftiging ge storven. Bü al de misère komt nog, dat het vleesch voor de consumptie werd af gekeurd. ONDER ZAND BEDOLVEN EN GESTIKT Gisteren is te Spabeek in de kiezel groeve van Weizen (Limb.) een doodelijk ongeluk gebeurd. De 27-jarige P. H. Henssen, gehuwd en vader van een kind, woonachtig te Schim men was 'met een kameraad bezig een vrachtauto met zand te laden. Plotseling stortte een hoeveelheid zand van den berg naar beneden en begroef H. grootendeels. Voordat de ander te hulp had kunnen schieten, kwam opnieuw een groote hoe veelheid zand naar beneden, waardoor H„ totaal werd bedolven. Dadelijk was hulp ter plaatse, doch het duurde een half uur eer men het slachtoffer had kunnen bevrijden. De dood was toen ingetreden. DE WERKLOOZE DIENSTPLICHTIGEN. De minister antwoordt op vragen van den heer Albarda. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Albarda betreffende de vervan ging van onder de wapenen geroepen dienstplichtigen, die voor ontheffing van den buitengewonen werkelijken dienst in aanmerking komen, door werklooze dienst plichtigen, heeft de heer Van Dyk, minister van defensie, als volgt geantwoord: De gronden zyn geen andere dan deze, dat ter vervanging van onder de wapenen geroepen dienstplichtigen, die voor onthef fing in aanmerking komen en derhalve niet werkloos zyn, dienstplichtigen worden op geroepen by voorkeur na vrywillige aan melding die, werkloos zynde, tot nut tigen arbeid worden bestemd. De minister acht door den getroffen maatregel de werkloozen allerminst zwaar getroffen. Indien de onder de wapenen zynde dienst plichtigen, die voor ontheffing in aanmer king komen, weer tot hun arbeid kunnen terugkeeren, komen uit dien hoofde geen plaatsen in het bedryfsleven beschikbaar, weshalve niet kan worden ingezien, waar om vele werkloozen voor geruimen tijd de kans zouden kunnen verliezen opnieuw een plaats in het bedryfsleven te vinden. Degenen, die zich vrywillig voor vervan ging aanmelden, komen rekening hou dende met de functie, waarvoor zp gedu rende hun eersten oefentyd zijn opgeleid in de eerste plaats in aanmerking onder de wapenen te worden geroepen. Aldus is van den aanvang af de opzet geweest, zoodat uit dien hoofde geen wijziging in de ont worpen regeling behoeft te worden ge bracht. De plaatsen, welke aldus niet kun nen worden vervuld, dienen te worden in genomen door daartoe op te roepen werk looze dienstplichtigen, omdat anders wer kenden, die wellicht met groote moeite een plaats in het bedrijfsleven hebben verkre gen, onnoodig op bevel van de overheid hun plaats moeten verlaten. Daarop mogen niet de maatregelen der overheid gericht zyn. De inspecteur van politie, die gistermid dag om ongeveer 5 uur rustig in zyn ka mer aan het Bureau Marnixstraat te Am sterdam zat te werken zal danig geschrok ken zijn toen plotseling vyf ruiten van zijn aan de straat grenzende vertrek in gruizelementen vielen. De ruiten waren gesneuveld onder de zware mokerslagen van een arm, welke toebehoorde aan een woesteling, een arme dwaas, die kort te voren het politiebureau had verlaten, na dat procesverbaal tegen hem was opge maakt wegens flesschentrekkerij. Reeds herhaalde malen had hy zich hier aan schuldig gemaakt. Hij was. daarbij steeds in gezelschap van een vrouw, met wie hij samenleeft. Tot voor kort waren beiden op den steun aangewezen; zij ont vingen ook geregeld ondersteuning, maar toen onlangs bleek, dat zij daarby fraude pleegden en inkomsten verzwegen, werd de steun ingetrokken. Na dien maakten beiden zich schuldig aan flesschentrekkerij en bezochten zij restaurants en cafetaria's, waar zij zich te goed deden, aan allerlei spijzen en dranken en wanneer de kellner wilde af rekenen, vertelde het duo, dat het geen geld had en dat men de politie maar wil. Mij kan 't niet schelen", antwoordde Diana onverschillig. Haar stem beefde. De ankerketting, waar aan haar hoop vast zat, was gebroken. „Je zegt dwaze dingen, 't Kan wel sche len, want je vrijheid hangt er van af", her nam Alam Khan met een kwaadaardig lichtje in zyn oogen. „Luister naar me hij greep haar arm. Wanneer er tusschen man en vrouw geen overeenstemming be staat, kan er ook geen liefde zyn. Die bei den daar zy'n 't eens, dat heb je gezien. Maar wij niet. En daarom trouw ik niet met je, zooals ik eerst van plan was". „U geeftgeeft u my myn vrijheid weer?" vroeg Diana ongeloovig. De Cobra keek haar nieuwsgierig aan. „Ja, die zal ik je weergevenindien jij van dien sahib gedaan krijgt, dat hij je vertelt, wat dat geheime boek, waarvan hij de auteur is, behelst. Als je hem zegt, dat jij. me met je leven borg blijft voor zijn openhartigheid, dan zal hy je het ongetwy- feld vertellen". „En in dat gevalzoudt u hem dan ook laten gaan?" Alam Khan woelde met zyn vingers door zijn langen baard en dacht na. De gejaag de ademhaling van Diana en haar vraag waren voor hem een bewys, dat ze van dien sahib hield, al beweerde ze ook van niet. „Jé; hebt gehoord wat ik verlang?" luidde zijn wedervraag. Zijn doel was haar zoo lang mogelijk in onzekerheid te houden om haar des te eerder in de val te lokken. Diana had den krijgshaftigen aard van haar vader: ze zou vechten voor het leven van den man, dien ze liefhad. Er was bo vendien iets in haar binnenste, dat haar waarschuwde, dat dat tooneeltje, dat ze Met Ibis en een pijp kan ik gelukkig wezen En zelfs vandaag den dag mijn krant blijmoedig lezen VOOR DE PIJP Dobbelmannlekker, man I (Ingez. Meded.) moest waarschuwen. Hetgeen prompt ge beurde. Zoo ook gistermiddag, toen het paar zich in een restaurant aan het Kwa kersplein te goed had gedaan aan aller lei spijzen en dranken. Beiden werden naar het politiebureau in de Marnixstraat overgebracht en nadat procesverbaal was opgemaakt weer heen gezonden. Zoowel de man als de vrouw waren over de behandeling, die zij op het bureau had den ondervonden, zeer ontevreden Toen zij weer op straat stonden protes teerde de man, die ongeveer 40 jaar is en als een dienstweigeraar bekend staat, door vijf ruiten van het bureau in te slaan, terwijl de 30-jarige vrouw languit op het trottoir ging liggen. Een agent, die zich aan de overzijde van de straat bevond, greep den man in den kraag en geleidde hem terug naar het bureau, maar nu linea recta naar een cel. Ook de vrouw werd verzocht weer naar binnen te gaarf ter kalmeering, waaraan zij gevolg gaf. Enkele uren later werd haar even vrien delijk gevraagd naar huis te gaan, maar dat weigerde ze pertinent. Toen werd het haar tot tweemaal toe gelast, Maar ze kwam er heelemaal niet van onder den indruk. De man gedroeg zich niet minder dwaas en onverstandig, want hoewel hy tydens de vernieling der ruiten had ge schreeuwd: „Ze zullen me te eten geven weigerde hij de hem verstrekte brood en koffie. Laat in den avond kwamen beiden tot betere gedachten. Zij zijn toen op vrye voe ten gesteld. Hij echter met twee proces sen-verbaal wegens flesschentrekkerij en vernieling en zij eveneens met twee pro- cessen-verbaal wegens flesschentrekkerij en huisvredebreuk. HET EINDE VAN DE DENATURATIE VAN CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Het bestuur van de afdeeling Noord-Hol land van den Christelijken Boeren- en Tuin- dersbond heeft er zijn groote teleurstelling en misnoegen over uitgesproken, dat de re geering de denaturatie van consumptie- bijgewoond had, op tóuw was gezet door den Cobra met een duister oogmerk. „Ik heb ook een vraag gedaan, Khan, antwoord. Alam Khan kon een gevoel van bewon dering niet van zich afzetten. Die vrouw was wel een vrouw naar zijn hart. 't. Was heusch geen wonder, indien de sahibs goe de krijgslieden ter wereld brachten „Als hij zijn geheimschrift bekend maakt, dan zal ik hem ook vry laten. Dat zweer ik". „Dan zal ik hem vragen, wat u wenscht". ,,'t Gaat er niet om te vragen, maar om te verkrijgen", bromde de Cobra, wiens er gernis los kwam. Zoo hij niet vóór de komst van „den Man met den Sluier" den sleutel van het ge heimschrift in zijn bezit had, zou dat ge duchte wezen het Gray wel weten af te persen en zoo niet, dan doodde hij den En- gelschman als straf voor zyn geheimzinnig heid; in beide gevallen zou hij, de Cobra, er geen voordeel van trekken. En het doel van Khoon, den Mongool, was, zoodra hy het Byzantijnsch geheimschrift in zyn bezit had, het Britsch gouvernement dwars te zitten door het allerlei valsche berichten të zenden door middel van het bewuste cij ferschrift van Gray; na zijn beide mede dingers gedood te hebben, zou hij dan de onbetwiste heerscher van Indië zijn. „Ben je er zeker van, dat hy je de ver klaring van het boek zal geven?'.' vroeg hij. Hoe kan ik daar nu zeker van zyn, voor dat ik 't gevraagd heb?" antwoordde Diana ongeduldig. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5