Hecle^êcuwt l/ei£cyf Vereen, v. Nat. Veiligheid spmrr. RECHTSZAKEN. Waarheid als eenig doel en binding ook der vrijheid. INGEZONDEN STUKKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. HANDEL EN NIJVERHEID. 38717? TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. RADIO-PROGRAMMA. AfiENDA. VOETBAL WEDSTRUDPROGAMMA Z.V.B. Zondag. Ie kl. B. Vlissingen 3Ierseke, De Zeeuwen 3Kruiningen, Middelburg 3- Hansw. Boys, Zeelandia 3Goes 3, Wal cherenDe Noormannen. Ie kl. C. RiaS.V.O., Sluiskil 2Honte- nisse. Ie kl. A (res.) Breskens 2Schoondyke, le kl. B (res.). Oostburg 2Biervliet 2 IJzendijke 2Schoondyke 2. Overgangski. Walcheren 2Nieuwland. 2e kl. B. Ria 2—S.V.O. 2, B.ICV.V. 2— Axel 3, Terneuzen 4Corn. Boys 2, Sluiskil 3Hoek 1. 3e kl. A. R.C.S. 4—Middelburg 5, R.C.S, 5De Noormannen 2. le klasse B. Een verrassing was de nederlaag van Walcheren I tegen Middelburg III. Laatst genoemde behaalde een kleine maar mooie zege op de leiders. Dat wordt een spannen de race om de eerste plaats, daar Vlissingen III wel oppaste geen punt in Ierseke te ver liezen. Domburg handhaafde zich goed op de derde plaats door een op De Zeeuwen III. Ook R.C.S. hield zich goed; zij versloeg Hansw. Boys. De hekkesluiter Zeelandia III won van De Noormannen. Een goed resul taat van de Zeelandianen, maar van de Westkapellaars valt het tegen. De stand is: Walcheren 19 16 1 2 130—26 33 Vlissingen III 18 15 2 1 74—35 32 Domburg 20 12 2 6 77—49 26 R.C.S. II 20 9 4 7 5249 22 Kruiningen 17 10 1 6 48—39 21 Ierseke 14 9 0 5 48—36 18 Middelburg III 18 6 2 10 4776 14 Hansw. Boys 16 5 1 10 36—56 11 De Zeeuwen III 19 4 3 12 42—65 11 De Noormannen 16 3 3 10 3459 9 Goes III 16 1 4 11 27—65 6 Zeelandia III 15 2 1 12 18—83 5 SCHAKEN. DE INTERNATIONALE ZESKAMP. De party tusschen Cortlever en Flohr, welke in de tweede ronde van den interna tionalen zeskamp werd afgebroken, is gis teravond voortgezet. Zooals te verwachten was heeft Flohr gewonnen. De stand na de tweede ronde luidt thans: 1. en 2. dr. M. Euwe en S. Flohr, beiden I punt plus 1 afgebr. partij3. en 4. S. Lan dau en L. Szabo, ieder punt plus 1 afge br. party; 5. J. H. C. Fontein 1 p.; 6. N. Cortlever 0 p. POSTDUIVEN. Wedvlucht postduivenvereeniging ,.De Noordster" te Ierseke vanuit St Kath Waver, 56,441 km. 1 en 30 E. Everse, 2, II en 29 A. Zoeteweij, 3, 21 en 33 A. Ver mast, 4, 5, 7, 12 en 28 J. J. van Oeveren, 6, 23 en 24 A. Pols, 8 P. Lindenberg, 9, 10, 16 en 27 Joh. van Es, 13 en 26 C. Pe- kaar, 14, 15, 19 en 20 M. de Koeijer, 17 M. Minnaar, 18 W. E. van Kogelenberg, 22 C. J. de Waal, 25 en 31 J. Zoeteweij, 32 Joh. Bom. In concours waren 130 duiven. Prijsvlucht duivenver. „Nog Sneller" te Breskens op Arras. 1, 2, 6, 27 en 48 Dusarduijn, 3 I. Klaaijsen, 4 Jac. Wisse, 5 en 20 Verberkmoes, Groede, 7, 39 en 52 J. van Gys, 8, 14, 34. 58 en D9 Bonde- wel, 9. P. Jacobs, 10 en 30 Jac. Quaars, 11 Joz. Piepte, 12 en 64 P. Haartsen, 13 A. Ritico, 15 J. Faas, 16 en 33 G. van Grol, 17 en 25 De Poorter, 18 en 47 Hamelijnck, 19 A. J. Visser, 21, 38 en 51 Joh Carels, 22 en 43 W. Pleijte, 23, 29 en 54 De Veij, 24, Woittiez, 26 J. Maas, 28 H. Oosterling, 31 W. Klaaijsen, 32, 35 en 53 G. Pleijte, 36 D. Morel, 37 en 44 Bourgraaf, 40 P. Buijze, 41 M. de Visser, 42 I. Porreij, 45 J. v. d. Wege, 46 F. de Lange, 49 A. Versprille, 50 en 61 A. Florussen, 55 A. de Munck, 56 en 65 A. van Gijs, Groede, 57 Jn. Pleijte, 60 en 63 M. Quaars, 62 De Back, Wedvlucht duivenver. ,.De eerste de beste" te Schoondijke, eveneens op Arras. 1, 3, 7 en 16 J. de Zwart, 2 B. Picke, 4 J. Roofack, 5, 6, 18 en 21 C. de Jonge, 8 S. Tallie, 9 en 13 A. de Coninck, 11 Dob- belaere, 10 en 12 J. Risseeuw, 14 en 17 F. de Blopk, 15, 22 en 23 Jn. de Jonge, 19 Iz. Leenhouts, 20 P. de Hullu, 24 J. Moelaert, 25 P. de Rie. Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het motor- en rywielre- glement en/of de motor- en rywielwet en andere verkeersovertredingen F. A. K., Vlissingen; J. de V., Domburg; H. D., Heinkenszand; P. A., Koudekerke; A. de K., Middelburg, ieder 1 of 1 d. h.; M. E., Kapelle, 7 of 1 w. t.; A. V., 's Heer Arendskerke, 2 of 1 w. t.; D. W V.., Ier seke, 2 of 2 d. h.; C. V., Middelburg; L. E., Kruiningen; F. L. D., Vlissingen .ieder 2.50 of 2 d.' h.; C. M., 's Heer Arends kerke, 3 of 1 w. t.; M. M. de S., Koude kerke, 3 of 1 d. h.; N. M., Nieuwdorp, 4 of 4 d. h.; A. v. d. S., Hansweerd, 5 of 2 d. h.; W. B„ Soeburg, 5 of 5 d. h.; G. A. H., Ierseke; M. H., 's Heer Arends kerke, ieder 7.50 of 3 d. h.; L. K., Middel burg; H. de V., Vlissingen ieder 10 of 5 d. h.; J. v. P., Kruiningen; J. v. L., Kats, ieder 25 of 10 d. h. Loopen over eens anders grond en eieren van wild zoeken: D. S., Goes, 10 of 5 d. h. en 5 of 5 d. h.; M. T., Goes, berisping. Straatschender^J. L., P. M., A. H. en C. v. D., allen te Kloetinge, ieder 2 of 1 week tuchtschool. Een valschen naam opgeven: J. M„ Mid delburg, 10 of 5 d. h. Openbare dronkenschap: P. W. D., Mid delburg, 10 of 10 d. h. Een dier noodeloos arbeid doen verrich ten op pynlijke wijzeA. M., Meliskerke, 25 of 10 d.h. Zonder verg. loopen langs den spoorweg: A. C. M., Middelburg, 5 of 3 d. h.; J. L., P. M., A. H. en C. v. D.,'allen te Kloetinge, ieder 0.50 of 1 week tuchtschool. Openbare dronkenschap bij herhaling: W. W„ Middelburg, 3 d. h. Zonder vergunning loopen buiten den kreukelberm in de Öoster-ScheldeC. P. P., Ierseke, 3 of 3 d. h. De heer A. Feberwee schröft ons: Het ontwerp-Goseling wil beteugeling van „critiek, welke alleen voort kan vloeien uit kwade trouw" en van „be schuldigingen, waarvan de beschuldiger weet ofredeiykerwijze moet vermoeden, dat ze onwaar zijn.? Dit criterium is m.i. het alleen-juiste en-noodige. In Liberalen kring is door mij herhaaldelijk om openlijke en formeele erkenning hiervan gepleit. En er op gewezen, dat „vryheid" en „persoon lijkheid" geen autonome beginselen kun nen zijn, terwyi haar beperking door „de vrijheid van anderen" een volstrekt zin ledige frase is en die „door de wet" de annuleering van elke vrijheid zelf kan inhouden. Alle godsdiensten en denkrichtingen, ook het Liberalisme, stoelen op één gemeen schappelijk grondbeginsel: Religieuse of autonome, Waarheidsbegeerte als drijfveer Waarheidsgebondenheid als maatstaf voor alle denken, spreken en handelen. De fun damenteele scheidingslijn tusschen het Li beralisme en alle overige richtingen is uitsluitend hierin gelegen, dat het Libera lisme,net als de Wetenschap, de werke lijkheid ONBEVOOROORDEELD wil zien, verklaren en dienen, zonder eenige ande re VOOROPGESTELDE binding dan die der algemeene Waarheidsgebondenheid. Alle „vrijheid" en „persoonlijkheïdsT-waarde zijn ook voor den Liberaal alleen te zien vanuit den gemeenschappelijken wortel der Waarheidsbegeerte en -gebondenheid, en de religieuse bezieling en ingetogenheid daaruit spruitend. Zonder de openlijke en formeele vooropplaatsing daarvan en al lerstrengste waakzaamheid daarvoor, is „de zondeval" van het nobel Liberalisme tot een naargeestig rationalisme, dat des noods 2 x 2 is 5 als „vrije meening" duldt en Stavisky's als „persoonlijkheden" eert, onafwendbaar. Met deze vooropplaatsing is het Liberalisme onoverwinnelijk tegenover alle overige richtingen, gebonden in alle denken aan apriorismes, en zelfs aan pau selijke, synodale of dictatoriale exegeses en „imprimatur"^. Als Liberaal juich ik dus Mr. Goselings criterium der vrijheidsbeperking van har te toe. Doch juist daarom acht ik zijn ont werp zelf verwerpelijk. Deze hoogste en moeilijkste censuur, hoewel steeds even noodig als warenkeur en voedselcontróle, kan alleen zegenrijk zijn, wanneer en waar ze het minst noo- nig is, en slechts de uitzonderingen be hoeft te weren. D.i. onder ware democra tie en den volgroeiden Rechtsstaat. Waar werkeiyk geleefd wordt naar de fiere spreuk van ons, van huis uit eerlijk en bezonnen volk: Wat waar is, mag gezegd worden! En dan ook kan gezegd worden, d ui.z. waar „ieder staatsburger de gelegen heid heeft het openbaar bestuur te criti- seeren, en wenschen, verlangens en ge dachten naar voren te brengen". De wer kelijke „gelegenheid" en niet die op papier slechts, welke Mr. G. in zijn toelichting citeert. Evenals Stalin c.si. dit doen met hun „meest democratische grondwet der werelden „de verstgaande burgerrech ten en geloofsvrijheid!" Waarvan o.m. A. Rudolf schreef: „De partij is sedert jaren nog slechts het tienhoofdige Pollitbureau. Dit heeft de pers, de radio, de uitgeverij, de heele „pu blieke meening" in de hand, Ondanks alle grondwettelijke „rechten" krijgt de 170 millioen geen ongecensureerden regel in handen, en kan geen ongecensureerd woord zonder gevaar gezegd worden." Weet Mr. G. niet, dat door politiek-sec- tarische afzondering en africhting vanwege RKSP, SDAP enz. het hier geciteerde ze ker reeds voor meer dan 75 bestaat? Dat juist aan onze bekwaamste en zelf- standigst denkende burgers als bv. Ba ron van Wynbergen in eigen R.K. pers, en zoo in de overige partij en vakbonds pers, elke „gelegenheid" opzettelijk en stelselmatig wordt onthouden door de nu vigeerende middelmaat en haar al of niet bezoldigden aanhang, die, ondanks het nog bestaan van meer „partijen", „mekaar geen kwaad doen", nu het vrijwel steeds dezelfde homogeen belanghebbenden zijn Weet Mr. G. niet, dat voor het gros der nu hoog bezoldigde partijen- en vakbonden vocalen openlijke erkenning van mzichts- verandering meestal de bedelstaf zou be- teekenen? En dat de heele wezenlooze potloodstippenzetterij hier als in Rusland niet veel meer „evenredig vertegenwoor digt1' dan de algemeene ontrechting en machteloosheid van politiek-sectarisch op gesloten „aangeslotenen?" De NSB, waartegen het ontwerp-Goseling blijkbaar speciaal is bedoeld, is naar inhoud, d.i. haar streven naar Staatsal- macht en Staatssocialisme, als vorm, de hier genoemde aprioristische, politiek- sectarische formatie onder gecentraliseerde leiding, dan ook niet veel anders dan de logische en homogene eindvoltooiïng dezer zgn. „democratie". Zonder loslating van het politiek sectarisme c.a. en van elk staats socialisme welk laatste nog oneindig veel moeiiyker is, daar het algeheele ver nieuwing der economische grondslagen eischt is deze eindvoltooiïng onafwend baar. En komt al, wat nu wordt voorgesteld als „democratie contra dictatuur!", slechts neer op de vraag, of van den steeds verder zich vestigenden fascistischen staat, Ir. Mus- sert of mr. Goseling de „dictator" zal zijn. Een vraag, die zelfs voor de geloofsgenooten van mr G. onbelangrijk is, aangezien hun geestelijkheid hier toch zeker Ir. M., indien hy slechts slaagt, niet minder zal eerbiedi gen en in bidstonden gedenken, dan zij het nu Hitler, Mussolini enz. doet. Binnen dit onprettige raam der dingen is mr. G.'s ontwerp, hoe goed bedoeld, (Jus niet anders dan een volstrekt verwerpelijk wa pen en machtsmiddel temeer van de nu ge vestigde 75 -fascisten, die zich „democra ten" noemen en achten, tegen 100 (^-fascis ten, die zich ook zoo noemen. Wat ook hier uit valt af te leiden, dat thans voor het eerst envrywel alleen tegen de NSB. dg. wetjes moeten dienst doen, hoewel deze hiertoe zeker minder aanleiding gaf en geeft dan vroeger bv. de SDAP-pers, en, wat speciaal het anti-semitisme betreft, niét veel meer dan bv. dr. A. Kuyper. Wie, als Prof dr. Schermerhorn, blijkens zyn pas gehouden rede voor Ê.d.D., wel de voorwaarden wil herwinnen voor toepas sing van mr, G.'s juist criterium, vindt werk daartoe te over. Beginnende bv. by het for meele doel van dit ontwerp, eische men zoodanige herziening der rechtsprocedure, dat de „beleediger" steeds tot bewysleve ring worde toegelaten, dat bij civiele proce dure ook de „partyen" zelf en niet slechts hun procureurs mogen pleiten, en boven al, dat de rechter veel meer actief en on afhankelijk van de soms ergerlijk sophisti sche pleidooien, door vragen, eigen onder zoek enz. speurt naar de waarheid en niets dan de waarheid, waartegenover de „toon' bykomstig is, zij het ook dan nog strafbaar. Nog onmisbaar is een algemeene censuur en controle op de pers*) en 't partijen- en vakbondwezen. Door een censuurcommissie van onafhankeiyke, louter objectief oor- deelende rechters moeten bladen, die on ware artikelen bevatten, tot herroeping ge dwongen kunnen worden, tot nadere ver klaring bij insinueerende dubbelzinnigheden en tot plaatsing alsnog van ten onrechte geweigerde inzendingen binnen rede- en mogeiykheid. De volstrekte openbaarheid, door onze grondwet geeischt, gelde aller eerst het party- en bondswezen, inzake vol ledige publieke verantwoording der inkom sten en uitgaven, candidaat-stellingen, ver kiezing der bestuurders, verplichting tot toestaan van behoorlijk en bezonnen debat, verbod van financieele bindingen en ver plichtingen, sterke vermindering, liefst ge- heele afschaffing van vertegenwoordigers- salarieering en pensionneering met den staat van beroepspoliticus, en van de hin derlijk onwaarachtige zgn. „evenredige ver tegenwoordiging" en benoemingen naar par tyen. Zoodra dit is verkregen,en niet eerder, kan aan het oneindig moeilijker werk der vernieuwing in economisch opzicht begon nen worden. Zoo denk ik er over. Maar is er buiten de direct belanghebbenden bij het huidig ver worden party- en vakbondenwezen werke lijk nog iemand, bij zich Katholiek of Pro testant, Liberaal of socialist, of wat ook, die niet net zoo denkt en wenscht? Wij laten dezen scherpen strijder-vete raan graag aan het woord, ons niet gebon den achtende door wat hij schrijft, het niet overal mee eens zijnde doch evenmin ons verplicht achtende van die oneensheid over al blijk te geven. Hier vergist de schrijve^- zich echter: hij bedoelt een droit-de-répou- se, een wettelijke regeling van de verplich ting tot het opnemen van een weerlegging, waar hij censuur schrijft. Het eerste is aan vaardbaar, het laatste ook in F.'s ge- dachtengang niet. Hoofdred. ZOMERPOSTZEGELS IN MEI—JUNI. Evenals vorig jaar, zal ook dit jaar de opbrengst van de zomerpostzegels weer voor een belangryk deel ten goede komen aan de verpleging van on- en minvermo gende ïyders aan tuberculose. De opbrengst van de Zomerpostzegels vormt een voorname bron van inkomsten voor de verpleegfondsen van de Nederland- sche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der T.B.C., tot welke de afdeelingen zich ten allen tijde tot steun kunnen wenden bij eventueele gevallen. Uit dit verpleegfonds werd in 1938 in 460 gevallen aan 197 plaatselijke vereenigingen, waaronder ook onze Middelburgsche Ver eeniging, steun verleend. Behoeft het dus te verwonderen dat onze plaatselijke vereeniging met het Emma- bloemcomité, hier haar schouders onder zet, en dank zij de hulp van' een aantal bereid willige dames, den verkoop van deze post zegels, die van 1 Mei tot 1 Juli duurt, me de op zich zal nemen. De verkoop aan het bekende tentje in de hal van het postkan- toar is op Maandag, Donderdag en Zater dag van 's morgens 9.30 tot 12.30 uur. Koopt allen zomerpostzegels en U steunt mede de Tuberculosebestrijding. L. Onderdijk. Voorzitter der Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. te Mid delburg. DE COLLECTE VOOR DE RECLASSEERING. Het Plaatselijk Comité van Uitvoering voor den Nationalen Reclasseeringsdag te Middelburg kan tot zijn voldoening mede- deelen, dat de Zaterdag j.l. gehouden col lecte niet minder dan 407,32 heeft opge bracht (vorig jaar 329,13). Het Comité wenscht tevens langs dezen weg, mede na mens de betrokken Reclasseeringsinstellin- gen, zyn hartelijken dank te betuigen, zoo wel aan hen, die zich als collectant beschik baar stelden of op andere wijze hun mede werking verleenden, als aan de zoo talryke en milde gevers. Het stemt tot erkentelijk heid, dat men, gelijk uit het resultaat de zer inzameling mag worden opgemaakt, steeds meer de philanthropische en sociale beteekenis van dezen arbeid gaat inzien en zijn steun daaraan wil geven, zulks on danks of misschien juist dank zij de tijden, waarin wij leven Het Comité voornoemd. Notaris J. L. van der Harst heeft Za terdag in het café van den heer D. Klap te Nieuw- en Sint-Joosland publiek ver kocht: Een huis met tuin, in de gemeelnte Middelburg, aan den Straatweg van Middelburg naar Go^s, gemerkt 27, groot 2 a 59 ca. Kooper K. Klap, werkman, te Nieuw- en Sint-Joosland, voor 2.480. Notaris J. L. van der Harst heeft Za terdag in het café Moggré te Domburg, krachtens art. 1223 B.W., publiek verkocht: Een pand, geheel ingericht tot het hou den van pension, met vaste waschtafels, staande aan de Stationsstraat D 75 te D o m b u r. g, groot 1 a 12 ca. Kooper C. Jongepier Gzn., zonder beroep te Middel burg voor „2022. v Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekeüjksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wy het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschry vingen: P. Verburg en Zoon (B.P.), 's Heer-Abts- kerke A 45, molenaarsbedryf en handel in graan, meel, veevoeder enz. Venn.: P. Ver burg, 's-Heer-Abtskerke, Venn.: J. Verburg, Nisse. F. van Wel en Zoon (B.P.), Kapelle, Westtraat A 268, Leder- en fourniturenhan- del. Venn.: F. van Wel. Venn.: L. van Wel. Fa. I. Franse en Zoon, (B.P.), Middel burg, Seisweg 13. Timmer- metsel- en aan nemersbedrijf. Venn.: I. Franse. Venn.: D. J. Franse. Wyzigingen: Firma Van den Ende en Co., Middelburg, Oostkerkplein 12. Grossierdery in bakkery- grondstoffen. De vennootschap onder firma met ingang van 20 Maart 1939 ontbonden. Handelsnaam gewijzigd in: Grossierderij „Zeeland", v.h. Firma Van den Ende en Co. (B.P.). Venn.: J. de Bree, Koudekerke. Venn.: L. Geerse, Serooskerke (W.). P. M. J. Hackenberg, Middelburg, Lange Burg 6. Handel in goed en zilver. Uitgetr. E.: P. M. J. Hackenberg. Zaak omgezet in eene vennootschap onder firma. Handels naam gewyzigd in: fa. P. M. J. Hackenberg en Zoon. (B.P.). Venn.: P. M. J. Hacken berg. Venn.: D. M. Hackenberg. N.V. Hendrikse en Co.'s, Bankiers- en Effectenkantoor, Middelburg, Houtkaai 11. Bankbedrijf. Statuten gewijzigd. Benoemd tot directeur: W. J. M. Hoegen, Sluis. Alg. Proc. D. F. P. Hoegen, Oostkapelle, be noemd tot adj. dir. L. M. A. Koekman en Zonen, Middelburg, Veerscheweg 31. Loodgietersbedrijf. Uitgetr. Venn.: W. Koekman. R. Koole en Zoon's Bank, N.V., Zieriksee, Oude Haven A 362. Bankiersbedr. Uitgetr. Comm. mr. R. Koole, Amsterdam. Firma Van Moolenbroek en Fritz, Koude kerke, Breestraat E 23. Loodgieters- en Fittersbedrijf. Uitgetr. Venn.: J. H. Fritz, Nieuw- en Sint-Joosland. Vennootschap on der firma met ingang van 6 Febr. 1939 ont bonden. Handelsnaam gewijzigd in: C. J. van Moolenbroek. E.: C. J. van Moolen broek. J. Rottier, Rilland, Vinkenissestraat 7. Slagerij. Zaak verplaatst naar Iereske, Langeville 9. N.V. Sleepdienst „Lekas", Hansweerd, N. Kerkstraat C 342. Exploiteeren van schepen. Zaak verplaatst naar Wemeldinge, Kanaal dijk C 2. Uitgetr. Dir.: J. Griep, Hansweerd. Nieuwe Dir.: J. Ruissen, Wemeldinge. H. J. Stieger en Zoon, Goes, Lange Kerk straat. Manufacturenhandel. De zaak is ver plaatst naar Breda, Delpratsingel 19. fa. G. J. Temperman, Goes, Opril Gr. Markt 79. Slagerij. Uitgetr. W. de Jonge ACzn. Nieuwe E.: J. D. de Jonge. Opheffingen: A. Hertogs, Middelburg, Korte Burg 6. Meubelmakerij, stoffeerderij en verhuizin gen. Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-1 Vlaanderen (Terneuzen). Inschrij vingen: J. de Bruijne, Oostburg, schilder, handel in verfw., behangselpapier en glas. Eige naar: J. S. de Bruijne. Pijck's Klompen, IJzendijke, Venn. Eige naars filiaal: P. J. en Th. A. Pijck, L. Lecluijsse. Izaak Verplanke, Aardenburg, schilder, behanger, handel in verfw. en behangsel papier. Eigenaar: I. J. Verplanke. J. de Wilde, Oostburg, Nieuwstraat 40, Fourageh. Wyzigingen: J. I. de Bruijne, IJzen dijke, timmerbedr.; Gebr. Calle, Terneu zen, schildersbedr. A. J. Klaassen, Terneuzen, Apotheek „Cornu Cervi".; Naeije's Meubelh. „Het Gezellige Huis", Terneuzen en Aksel, han del meub., lampen, kachels enz.; D. Scheele Azn„ Terneuzen, graan- en kunstmesth.; Petrus Termont, IJzendijke, comm. en han del in granen; L. Wiskerke, Terneuzen, assur.-bedr.; Omer van Waes, IJzendijke, handel in en exp. aardapp., zaaigranen en vlas; P. Zonnevijlle, Oostburg, schilder. Opheffingen: Coöperatieve aankoop vereeniging „Ter Neuzen"; Coöperatieve Ver. tot het aank. en beschikbaarstellen van dekheng sten „Ons Belang" G.A., Schoondijke; P. de Jonge, Aksel, metselaar en aannemer. Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag ten name van (Ingez. Med.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 8 Mei. Groentenveiling. Andyvié 725 c., snysla 26, slavellen 6 12, spinazie 2,5—7, postelein 1926, uien 34, prei 1114, nieuwe aardappelen 10 17, alles per kg. Peen 716, raapstelen 1,5 2,5, selderie 0,5—2, rabarber 2—6, radys 0,5 1,5, rammenas 1,53, alles per bos. Bloem kool 17—32, kropsla 1,5—5, komkommers 12. Goes, 8 Mei. Veilingsvereen „Zuid-Beve land. Aardbeien 1.20—1.60 per 100 stuks. Groenten, per 100 kg: breekpeen 1, lamsooren 67.50, prei 8, stoofsla 213, spi nazie 2.505, uien 2,503, bonte aardappels 3.40, Bevelanders 2, drielingen 1.502. Per 100 bos: rabarber 3.50—6.50, raapstelen 0.50 1, radijs 0.601.50, rammenas 1.502, sel- dery 0.501, wortelen 1215. Per 100 stuks: Bloemkool 25, kropsla 1.206.10, komkom mers II. Tulpen 66.50 per 100 bos. Hulst, 8 Mei. Geen aanvoer, zoo ook geen noteering. (Tot den nieuwen oogst wordt de berichtgeving stopgezet.) VR 12 Mei door directeur Rijksbur. Drink- watervoorz., Den Haag, voor N.V. Waterleiding Mij. „Midden Zeeland": 't maken meterkelder gewapend be ton met bijk. werken aan den Noord- weg te Serooskerke. Zie Middelb. Crt. 28 Apr 1939. Dl 16 Mei 11 uur lunchroom Hoogesteger, namens firma J. Konraad en Zn. te Middelburg: het bouwen eenige ma gazijnen met. toonzalen aan de zand straat te Middelburg. Zie Middelb. Crt. 6 Mei 1939. WOENSDAG 10 MEI. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitz. 6.256.55 Onderwysfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., Gram. (9.309.45 Gelukwenschen)10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang, pi ano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Orgelconc. 1.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Theuerzeit- Trio en gram. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gram. 6.25 Ber.). 6.256.55 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Land en tuinbouwcauserie. 7.35 Gram. 7.40 By- belsche causerie. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Arn- hemsche Orkestver. 9.00 Causerie. 9.30 Ver volg conc. 10.00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00 —11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 8.16 Ber.). 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwyding. 10.20 Voor arbeiders in continubedr. 11.00 Causerie. 11.30 Gram. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 VARA-ork. 1.00 Gram. 1.15—1.45 Orgelspel en zang. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen 5.30 Gram. 5.45 VA RA-ork. 6.28 Ber. 6.307.00 Causerie. 7.05 VAR A-Kalender. 7.06 Felicitaties. 7.10 Vo caal conc. met orgel. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Ber. ANP. 8.20 Filmuitz. 8.50 Radio- tooneel. 9.20 Zang, orgel en piano. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Causerie. 10.15 Harp en viool. 10.30 Ramblers. 11.0012.00 Gram. DROITWICH, 1500 m. 11.10 Clifford kwintet. 11.30 Gram. 11.50 Voor amateur fotografen. 12.05 Schotsch ork. 12.351.20 Northern Ireland-Zangers. 2.20 Northern Ireland-ork. en solist. 2.50 Radiotooneel. 3.20 Vesper. 4.10 Gram. 4.20 Hongaarsch Zigeunerork. 5.00 Gram. 5.20 Ber. 5.40 Sport-interviews. 6.00 Versterkt Variété- ork. en solisten. 6.50 Actueele causerieën. 7.20 Radiotooneel. 8.05 Uit Stockholm: Sym- phonie-ork. 8.20 Ber. 8.50 Cabaret. 9.35 Cau serie. 9.50 Ork. en solisten. 10.35 Oscar Ra bin's Romany Dansork. 10.50 Gram. 11.10 11.20 Ber. RADIO-PARIS, 1648 m. 8.00, 9.00 en 10.20 Gram. 11.30 Zang. 12.25 Derveaux-ork. 1.00 Gram. 1.35 Zang. 1.50 en 2.30 Gram. 2.35 Piano. 2.50 Zang. 4.05 Viool. 4.25 Bailly-ork. 5.35 Viool. 5.50 Piano. 6.20 Zang met toel. 6.50 Gram. 7.50 Orkestconc. m.m.v. solisten. 9.50 en 10.2010.35 Gram. KEULEN, 456 m. 5.50 Hagestedt's ork. 7.50 Gram. 11.20 Vliegeniers-ork. 12.35 Ork. en solist. 1.30 Pop. conc. 3.20 Sted. ork. van Graz en solist. 5.30 Zang, viool en piano. 6.10 Zang. 6.35 Leo Eysoldt's ork. en solis ten. 7.50 Volksliederenconc. 8.30 Gram. 8.50 Gevar. progr. 9.55 Westduitsch strykkwar- tet en soliste. 10.4011.20 Zie Deutsehland- sender om 10.20. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Dansork. 12.501.20 Gram. 4.20 Zang. 4.50 en 6.05 Piano. 6.20 Dansork. 7.20 „Roman um Eva", operette. 9.30 Piano en viool. 10.1010.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Radio- ork. 12.501.20 Gram. 4.20 en 4.55 Jean Omer's ork. 5.35 Altviool. 6.05 Zang. 6.35 Gram. 7.20 Uit Stockholm: Symphonie-ork. en solisten. 8.20 Radiotooneel. 8.55 Radio- ork. 9.30 Gram. met toel. 10.0010.20 Dans- muz. (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 Dresdensch Philharm. ork. en solist. 8.20 Declamatie. 8.40 Zang en piano. 9.20 Ber. 9.40 Strykkwartet. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Amusementsork., soliste en pianoduo. MIDDELBURG: Dl 9 Mei. Uitv. Kon. Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning", uitv. „Der Messias" van Handel, Concertz. 20 h. WO 10 Mei GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 5WO 10 Mei. „Meisjespensionaat" en „De groote Gambini", 20.00 h. DO 11 Mei. „De Drie Stuivers Opera", 20.15 h. CITY, Middelburg VR 5—DO 11 Mei. „Big Fella „Zyn grootste Kameraad"" en „Tusschen twee Oceanen", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes VR 5—Dl 9 Mei. „De avonturen van Robin Hood" en. „Welkom Vreemdeling", 20.00 h. Elec. Drukkery G. W. den Boer, M'bur*.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 8