KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHf MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE, GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 8 MEI 1939. No. 108. VORST COBRA MIDDELBURG. WALCHEREN. Een Duitsch-Italiaansch militair bondgenootschap. Von Ribbentrop, de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, en zijn Italiaan- gche collega, graaf Ciano, hebben Zaterdag en Zondag te Milaan besprekingen gevoerd, waarvan het voornaamste resultaat een Duitsch-Italiaansch militair verdrag is. Hoewel deze overeenkomst zonder den minsten twijfel niet van belang ontbloot is, kan men haar toch moeilijk een opzienba rende zaak noemen. De betrekkingen tus- schen Rome en Berlijn waren den laatsten tijd reeds van dien aard, dat de opstelling van het militair verdrag nauwelijks meer dan een formeele aangelegenheid mag hee- ten. Wat in de praktijk reeds lang bestond, is thans in den vorm van een pact tot uit drukking gebracht. Men verwachtte algemeen, dat iets in dezen geest te Milaan besloten zou wor den. Het initiatief er toe werd verscheidene weken geleden reeds genomen door Berlijn. De Duitsche regeering zweefde toen een militair bondgenootschap van drie (Duitsch- land, Italië en Japan) voor oogen, maar te Tokio voelde men er niet voor. De Japan- sche regeering oordeelde het beter, de po litieke banden met de totalitaire mogend heden in Europa niet al te strak aan te halen. De voornaamste beteekenis van het Duitsch-Italiaansche verdrag zou men als negatief kunnen aanduiden: het maakt een einde aan al die speculaties, welke de mo gelijkheid van een breuk van de spil en een samengaan van Italië met Frankrijk en Engeland in een niet al te verre toe komst ontwaarden. In dezen zin wordt er dan ook door de Duitsche en Italiaansehe pers over de zaak geschreven. „Het pact heeft een historische beteeke nis, aldus b.v. de „Deutsche Dienst". Het vormt de consequente voortzetting der po litiek van den Führer en den Duce en is in overeenstemming met den wil en de ge voelens der beide volken. Het weerlegt alle kwaadaardige verzinsels van de buitenland sche „hetze"-pers, welke niet alleen vaak genoeg de gemeenschappelijkheid der poli tieke richtlijnen van de beide regeeringen durfde te betwijfelen, doch daarenboven ook nimmer ophield de colidariteit van de beide volken van de as in twijfel te trekken. Het sluiten van het Duitsch-Italiaansche politieke en militaire pact is in de allereer ste plaats een nieuwe constructieve bijdra ge tot de handhaving der orde en verzeke ring van de veiligheid in Europa tegen alle pogingen der oorlogsstokers, dezen vrede met de middelen der angstpsychose, drei ging en afpersing te verstoren en om den wil der asmogendheden een nieuwe orde in Europa op te bouwen, te buigen. Het resul taat der historische samenwerking te Mi laan is een vernietigende slag voor de agres sieve omsingelingspolitiek, welke Engeland en Frankrijk onder medewerking van ze kere derde staten sinds lang tegen de mo gendheden der as voeren. De redevoering Van Beek heeft Duitschland en Italië geen aanleiding gegeven hun opvatting over het karakter van die omsingelingspolitiek te lierzien. De daad van Milaan is de meest doeltreffende stap om met kracht aan al de diplomatieke, oeconomische en militaire pogingen tot omsingeling tegemoet te tre den. Het pact is een onoverwinnelijk bol werk tegen alle gevaarlijke pogingen der oorlogsophitsers Europa en de wereld in het ongeluk te storten." De Engelsche pers daarentegen oordeelt, dat aan den feitelijken toestand in Europa vrijwel niets verandert door het militaire bondgenootschap der spilmogendheden. Zoo is de „Daily Telegraph" van meening, dat hetgeen reeds lang in feite een bondgenoot schap was, dit thans ook rechtens is gewor den. De gevolgen hiervan treffen meer Ita lië dan de rest van de wereld. Iedere over eenkomst welke Italië zou willen sluiten met andere landen, worden thans onderge schikt gemaakt aan de verlangens van zijn bondgenoot. Tenzij Italië invloed kan uit oefenen op de onderhandelingen tot rege ling van de Poolsche kwestie, is ook in deze zaak niets gewijzigd. De „News Chronicle" schrijft, dat Hitier zonder twijfel blij zal zijn, dat hij met Mus solini in een definitief verdrag is verbonden en dat dit verbond van twee aanvallers het aanzien buiten de dictatoriale wereld zal vergrooten. Thans is meer dan ooit een sterke vredesbond noodig. Niets zou zoo goed zijn als een eerlijke militaire overeen komst van Engeland met de Sovjet Unie. Door niets zouden Hitier en zijn generale Door MARK CHANNING. 33). Het zou hem mogelijk een anderen keer unnen dienen; de luimen van iemand van ype van Alam Khan wisselden snel; en t kon best wezen dat hij op een kwaden c ag weer in ditzelfde cachot zou zitten. Daarop vervolgde hij luid: „Ik weet niet waarheen ik ga; doch in dien je bij me komt, waar dan ook, dan zal ik weten te vergelden". De verminkte knikte, dat hij 't begrepen had. „Geef liever een belooning aan mijn moe der, wanneer u haar ziet. Zij kan die beter gebruiken dan ik", zei hjj met bedoeling. Zich omkeerende ging hij vóór naar de bovengewesten. Door het escorte begeleid werd Gray naar den hoofdingang van het paleis ge voerd. Midden in een groote zaal stond een zwaarlijvig man klaarblijkelijk hem op te wachten. Het was Jaffir, de bewaker van den harem. Hij droeg een tulband en een iang wijd gewaad, wit met bloemen. Beide handen hield hij gekruist op zijn buik. Met etuigingen van den grootsten eerbied be groette hij den ex-gevangene, terwijl zijn eine loerende oogen, die diep weggezon- en boven bleeke vetkussentjes lagen, oordringend op het gezicht van den En- geisehman gericht waren. „Indien de doorluchtige bezoeker de goed- eid zou willen hebben zijn onwaardigen ,.e volgen", zei hij kruipende. J ,lePen een ruime vestibule door. wier Hofberichten. Naar wij van officieele zijde vernemen heeft Prinses Kyra dezer dagen met haar zoontje een tegenbezoek gebracht op het paleis Soestdijk bij Prinses Juliana. H.M. de Koningin heeft Zondagoch tend den dienst in de Bethlehemkerk te Den Haag bijgewoond, onder gehoor van ds. Hogerzeil. DE HANDELSBETREKKINGEN MET BELGIë. Voorloopige regeling. De regeeringspersdienst meldt. De onderhandeling, die sinds eenigen tijd tusschen een Nederlandsche en een Belgi sche delegatie gevoerd zijn over de ver nieuwing van de handelsovereenkomst van 13 Augustus 1938, die op 30 April jl. is af- geloopen, hebben Zaterdag geleid tot het sluiten van een voorloopige regeling van de wederzijdsche handelsbetrekkingen, welke voor drie maanden zal gelden, tenzij voor dien een definitieve regeling tot stand mocht zijn gekomen. De onderhandelingen worden intusschen voortgezet. GOEDE VANGST VAN DE POLITIE TE ROERMOND. De politie te Roermond heeft gisteravond in een hotel aldaar een man, I. de R., ge arresteerd wegens overtreding van de vuur- wapenwet. Hij was in het bezit van twee revolvers, zonder daartoe de vereischte ver gunning te hebben. Bij nader onderzoek bleek de politie een goeden slag geslagen te hebben. Talrijke politie-autoriteiten ver zochten o.a. door middel van het alge meen politieblad zijn aanhouding. Bij het doorzoeken van zijn bagage werden aller hande voorwerpen gevonden, welke o.a. af komstig waren van inbraken te Haren, Groningen, Zeist en de Bilt. In een akte- tasch trof de politie verschillende valsche identiteitsbewijzen aan, alsmede een aantal blanco chèques, ten name van een inwoner van Utrecht. De R. had reeds enkele van deze chèques ingevuld voor bedragen, va- rieerdende tusschen de 100 en 250 gulden. Ook had hij nog pandbriefjes van banken van leening te Amsterdam en Groningen in zijn bezit. Het bleek, dat hij te Middel burg een fiets had gestolen. Tevens wordt hij er van verdacht zich in verschillende andere plaatsen schuldig te hebben ge maakt aan soortgelijke kleine diefstallen. Maandag zal de man naar Zeist worden overgebracht. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zondagavond omstreeks half acht kregen in de Piusstraat te Tilburg twee mannen, die uit een café kwamen, ruzie. Bij de hier op volgende vechtpartij kreeg een der beide mannen, de 42-jarige H. Donders, een steek met een mes in de hartstreek. Per zieken auto werd hjj naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij kort na aankomst over leed. De vermoedelijke dader, de 28-jarige A. D., is eenigen tijd later door de politie aan gehouden en naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. STEENMASSA IN DRUKKE STRAAT NEERGESTORT. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagavond omstreeks half zeven heeft een zwaar stuk vallend steen, van ongeveer 40 bij 40 cm, tijdens de drukte in de Hoog straat te Rotterdam groote ontsteltenis te weeggebracht. Van den gevel van het oude raadhuis op den hoek van de Stadhuissteeg liet n.l. een steenstuk ,dat vele tientallen kilo's woog, los en viel van eenige meters hoogte tusschen het wandelende publiek. Gelukkig werd niemand getroffen. Het gedeelte van de straat, waar de val lende steen neerkwam, werd met een schut ting afgezet. staf. zoo krachtig worden weerhouden, over te gaan tot nieuwe daden van geweld. Ook de „Daily Herald" spoort aan tot een dergelijk verdrag met de Sovjet Unie als de eenige mogelijke Hitler in bedwang te houden. hooge koepel versierd was met robijnkleu- rige ruiten waarvan verscheidene ge scheurd en kwamen in een breede gale rij. Muren en plafond droegen overal sporen van eeuwenoude fresco's en schilderingen. Op den drempel van een deur, waarvoor een reusachtig lange Nubiër de wacht hield, bleef Jaffir staan en noodigde Gray met een handbeweging binnen te gaan. De eunich, elke beweging van den En- gelschman volgend, merkte den verbaasden blik op, welke deze op het enorm naar binnen gebogen zwaard van den Nubiër sloeg. „Hij onthalst met even veel gemak een mensch, als eën kok een kip. 't Is een waar genoegen hem aan het werk te zien", ver kondigde Jaffir en likte daarbij zijn voch tige lippen af. Er kwamen rimpels om de ooghoeken van Gray. Wat was dat een verschrikkelijke vent! „Een bediende van me slaat met één slag een rund den kop af en dat met een mes, dat maar een vierde van de lengte heeft van dat zwaard". Hij dacht aan zijn oppas ser Limbu, den kleinen Gurkha, met zijn kukri. De breede schoiitiers van Jaffir schokten op en neer, gedreven door een onhoorbare lachbui. „Dat kan deze man ook en zelfs met zijn linker hand en geblinddoekt", verze kerde hij. „Wees zoo goed om binnen te gaan". Gray had nooit vermoed, dat onder die verzameling van koepels en minaretten zich zulke weelderige vertrekken zouden bevinden; klaarblijkelijk dateerde dit paleis NIEUW LID VAN DE PROV. STATEN. In de Zaterdag gehouden vergadering van het Centraal Stembureau voor leden van de Provinciale Staten, is in de vacature wjjlen den heer J. A. Dominicus zoowel voor de huidige zittingsperiode als voor die wel ke in Juli aanvangt, gekozen verklaard de heer A. de Lange te Goes. Geen notaris meer te Ovezande. Bij k.b. van 4 Mei 1939, is bepaald, dat de vacature van notaris te Ovezande (vac. L. A. Beth) niet zal worden vervuld. Kampioensfeest van „Middelburg". De M.V. en A.V. „Middelburg" heeft Za terdag het feit, dat haar eerste elftal het kampioenschap van de 2e klasse A heeft be haald op feestelijke wijze gevierd. Des middags had in het clubgebouw „De Eendracht" een receptie plaats. Vele per sonen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om hun gelukwenschen aan te bieden. Namens den Kon. Ned. Voetbal bond en namens het Zuidelijk district heeft de secretaris van Afdeeling IV de heer J. D. A. Dietvorst de felicitaties overgebracht. Verder kwamen ter receptie hun geluk wenschen aanbieden, de afgevaardigden van Vlissingen, Zeelandia, R.C.S. en Goes, het eerelid mr. J. F. van Deinse, mr. J. Adriaanse namens de sportcommissie, en verder scheidsrechters, diverse commissies, spelers etc. Telegrafische gelukwenschen waren ont vangen van P.S.V., N.A.C., R.C.H., Hero, Blauw Wit en scheidsrechter Colen; schrif telijke gelukwenschen van het gemeente bestuur van Middelburg, van de ver. Nep tunes, S.C. Enschede, H.F.C., De Valk, K.N. V.B„ D.H.C., Enschedesche Boys, Laak kwartier, Feijenoord, T.S.C., N.O.A.D., Ter- neuzen, Breskens, Biervliet, De Zeeuwen, de commissaris van politie, eenige scheids rechters en vele andere personen. Ook waren fraaie bloemstukken ontvan gen, o.m. van den Z.V.B., de ver. Vlissingen, R.C.S.Zeelandia, Walcheren, sportcommis sie, suppoosten, cabaretclub, de clublokaal houder, de hr. Lagaay en van een lid der v.v. Vlissingen. De voetbalver. Goes overhandigde een medaille met inscriptie. Des avonds werd in het Schuttershof een feestavond gehouden. De voorz. der ver. mr. P. C. Adriaanse sprak een openingswoord. Spr. zeide, dat men 2 jaar geleden ook een feestavond heeft gegeven ter gelegenheid van het kampioenschap maar het is toen niet gelukt eerste klasser te worden. En ook nu is de eerste wedstrijd verloren, maar men hoopt de volgende te winnen! Spr. wees er o.m. nog op, dat men verleden week in Limburg een groote sportiviteit aantrof, hetgeen allen met vreugde heeft vervuld. Ook deelde spr. nog mede, dat de eerste elftalspelers een fruitmand aan een speler, die wegens ziekte den feestavond niet kon bijwonen hadden gezonden. Vervolgens heeft het Middelburgsehe re vuegezelschap „E.M.M." de revue „Daar knap je van op!" ten tooneele gebracht. En het moet direct gezegd worden: het was uit stekend. Men heeft zich vermaakt met de aardige tafereeltjes, de gezellige liedjes en de humoristen. We kunnen hier niet alle 17 nummers opnoemen, maar het geheel was best verzorgd. De drie accordeonnisten, de dansen, de humoristische stukjes, ze oogstten allen een dankbaar applaus. En de aankleeding was zeer goed verzorgd. Het was een gezellige feestuitvoering welke duurde tot in de kleine uurtjes. RECEPTIE TURNVEREENIGING WILHELMINA. Op 7 Mei 1919 richtte enkele leden van de C.J.M.V. alhier een turnvereeniging op, die zij den naam gaven van Wilhelmina en dus kan deze vereeniging, die een voor name plaats in de Zebra inneemt, gisteren den dag herdenken, waarop zij 20 jaar be stond. Het bestuur heeft daarvoor Zaterdagmid dag gerecipieerd in de voorzaal van hotel De Burg, waar vooraf reeds vele bloem stukken waren bezorgd. Daarvan noemen wij die van de Zebra, van de Mimuco, van Achilles, en Medio, van de athletiekvereeni- ging E.M.M.allen te Middelburg, van L.O., V.T.V. en de wandelsportvereeniging Noad te Vlissingen, van de Gymnastiekvereeni- ging Domburg, van Volharding te Goes en Volharding te Soeburg. Vele organisoties gaven blijk van belang WAARDEER MAAR IV m SMERING NIET NAAR HETGEEN ZE KOST, AAR HETGEEN ZE BESPAART! of deze burcht uit den tijd der kruistochten, een periode, waarin de Moorsche kunst architecten van heel de wereld had bein- vloed. „Indien monseigneur zoo goed wil zijn om zijn kleeren uit te trekken", zei Jaffir. „De Khan sahib heeft bevolen, dat alles wat gevraagd zou worden, verstrekt moet worden". En na een diepe buiging verwij derde de eunuch zich. Zoodra Gray alleen was, spleet hij den sinaasappel in tweeën en er het opgerolde papiertje uithalen, ontcijferde hij met moeite het door 't sap uitgewischte schrift. „Van Diana Lindsay, dochter van den Britschen resident te Labak. Ik verkeer in groot gevaar. Zijn er troepen gezonden? Wie is u? D. L." De gedachte, dat Diana vlak bij was, deed hem een oogenblik staan blijven als vast genageld aan den grond. Daarop volgde de reactie. Toen hij de geweldige bezwaren overwoog, die tegen hun ontmoeting be stonden, wrong hij zich de handen tot ze kraakten. Zij moest antwoord hebben... En hij zou en hij moest er in slagen haar te hulp te komen Maar hoe? Bij het geluid van Jaffir's sloffen op den marmeren vloer, slokte Gray zijn briefje op. De eunuch verscheen om hem met veel Laster en kwaadsprekendheid zijn vonken, die, als men ze niet aanblaast, vanzelf uitgaan. BESPAART HET VEELVOUD VAN HAAR EIGEN KOSTEN! Draag echter de verzorging van Uw motor op aan een vakman E Uw garagehonderlf (Ingez. Med.) stelling door telegrafische of schriftelijke gelukwenschen, o.a. de C.J.M.V., de Com missie van bijstand van die vereeniging, het Pijperscorps Juliana, het Veteranen- corps van het K.N.G.V., de turnvereenigïn- gen Volharding Goes, Udi uit Bergen op Zoom, Prins Hendrik uit Breda, Sparta uit Krabbendjjke, de wandelsportvereeniging Amateur en R.V., terwijl twee oud-dames leden een dichterlijke ontboezeming zonden en ook de directeur van de Chr. Kweek school, in wier gymnastieklokaal men steeds oefent, een gelukwensch zond. Natuurlijk kwamen ook verschillende personen mondeling van hun medeleven met het jubileum getuigen. Wij noemen daarvan in de eerste plaats den heer W. de Graaf, voorzitter van het K.N.G.V.; den heer F. G. Lemmers, voorzitter van de Ze bra, en afgevaardigden van de Mimuco, van E.M.M., van Medio, van Noad, van V.T.V., van L.O. en van Volharding te Soeburg. Verschillende bezoekers richtten woorden van groote waardeering tot Wilhelmina en de voorzitter, de heer R. van Roo, heeft daarop steeds met woorden van dank ge antwoord en ook voor de toekomst de volle medewerking van Wilhelmina op verschil lend gebied toegezegd. FEESTAVOND BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. De afdeeling Middelburg van den Bond van Oud-onderofficieren hield Zaterdag avond in Sint Joris een feestavond. Niette genstaande concurrentie, zoowel te Vlissin gen als te Middelburg, was de zaal toch vrij goed bezet, toen de heer C. A. J. van Her wijnen als voorzitter van de feestcommissie, het welkom aan allen toeriep en een korte uiteenzetting gaf van het doel en streven van den bond en zijn afdeeling. Deze houdt maandelijks haar bijeenkomsten voor 't be spreken der belangen, maar ook tot aange name verpozing, ook van de dames der leden. Spr. deelde mede, dat men de Vlissingsche cabaret- en tooneelvereeniging bereid had gevonden op dezen feestavond haar mede werking te verleenen. Spr. eindigde met verzoek het samenzijn met het Wilhelmus te beginnen. Allen verhieven zich van hun stoel en wat in deze omgeving niet anders te ver wachten was, zong men als één man ons volkslied. Direct daarop begon de Vlissingsche ver eeniging met een non-stoprevue, die door goed spel en afwisseling, de aanwezigen smakelijk heeft doen lachen. Na de pauze brachten de dames en hee- ren „In cel 13 is nog plaats" ten tooneele en hadden ook met deze schets een welver diend succes. Een opgewekt bal hield de aanwezigen tot in de kleine uurtjes bijeen. ARNEMUIDEN. De plaatselijke afdee ling van den Christelijken Zeeliedenbond hield Zaterdagavond onder leiding van haar voorzitter, den heer M. Schroevers een openbare vergadering waarbij aan wezig waren de heeren B. Franse, wet houder, Jac. van Belzen en W. van Bel- zen, gemeenteraadsleden, Flipse secreta ris C.B.B. te Middelburg en het hoofdbe stuurslid C. van der Wal. In zijn openingsrede sprak de voorzitter zijn groote voldoening uit over het aan wezig zijn der Raadsleden,; hoewel het hem ten zeerste speet dat de heeren H. G. Hor- ninge burgemeester en A. Schuit wethou der niet mede aanwezig waren. Deze vergadering aldus spreker was hoofdzakelijk belegd ter bespreking van den noodtoestand van de matrozen der visschersvaartuigen en spr. hoopte dat de aanwezigen hun bezwaren en grieven nu plichtplegingen naar de badkamer te bren gen. De trawanten van Jaffir werkten snel en goed. De dikke eunuch stond er zelf van te kijken en hij haastte zich zijn loftuitingen te voegen bij de complimenten, die mas seurs, kleermakers en barbiers Gray maak ten, toen ze de metamorphose aanschouw den, welke ze zelf hadden teweeg gebracht. „Er ontbreekt alleen nog een peri (too- vergodin) om het wonder te volmaken", riep hij verrukt uit. „En die komt ook. Ze moeten muziek maken. Breng het diner voor dezen vorst-onder-de-sahibs". Zich daarop tot Gray wendend, vervolg de hij: „Mag ik u verzoeken plaats te ne men en iets te gebruiken, indien u trek hebt". Bij de laatste woorden vloog een spot lachje over zijn gezicht. „Indien de maaltijd, die voor me bereid is, even smakelijk is, als mijn honger groot is, dan zal hij inderdaad een toovergodin waardig zijn". 't Was zaak voor hem goede vrienden te zijn met dien kolos. „Een fee, mooier dan die, welke Medjnoun, de Romeo uit de Indische legende liefhad, zal u er bij gezelschap houden, oh machtige, oh edelmoedige", ant woordde Jaffir vleiend. Hij klapte in de handen. „Kijk nu eens!" Gray sloeg zijn oogen op. En daar kwam een van de mooiste vrouwen, die hij ooit gezien had, naar hem toe, en indien zijn belangstelling niet groot genoeg was ge weest, om alle bekoorlijkheden terstond in zich op te nemen, dan zou de opsomming naar voren zouden brengen waarvan dan ook een goed gebruik gemaakt werd. De hr. B. Franse zeide, zooveel moge lijk zijn medewerking te zullen geven om tot een goede oplossing te komen. Ook de heeren J. en W. van Belzen spraken nog een krachtig woord en zegden, hun volle medewerking toe. Nadat nog verschillende aanwezigen ge sproken hadden beantwoordde de heer Van der Wal allen. Ook hem kon de be staande regeling geen voldoening schenken daar thans als de matrozen minder werk leveren, waardoor minder gemaakte on kosten, zij meer steun ontvangen dan dat zij meer onkosten maken doch door om standigheden minder verdienen. Volgens mededeeling ontvangt een matroos met 4 kinderen een bedrag van 9 steun, wan neer die matroos 4 gulden verdient, doch wijst de onkostenrekening 5 gulden aan, dan ontvangt die matroos 95 of 4 gulden steun gevoegd bij de 4 gulden verdiensten of totaal 8 gulden, waarvan zijn huisge zin tellende 4 .kinderen moet leven. Spre ker hoopte dan ook dat deze regeling dra verbeterd moge worden. Hierna sloot de voorzitter met nog een opwekking tot de ongeorganiseerden om toe te treden. ARNEMUIDEN. Zaterdagavond maakte de muziekvereeniging „Arne's Genoegen" een rondgang door de gemeente ter gele genheid van den jaardag van H.K.H. Prin ses Juliana. Op het Stationsplein werden nog enkele nummertjes ten beste gegeven, waarna men naar het repetitielokaal mar cheerde, begeleid door een groote menigte. BIGGEKERKE. Door de Staatkundig Ge reformeerde Partij werden voor de verkie zing van den Gemeenteraad de volgende candidaten gesteld: 1. J. Poppe; 2. P. Din- gemanse Pz.; 3. J. Wattel Lz. Op een vrije lijst werden de volgende can didaten gesteld: 1. Ant. Janse Az.; 2. A. de Voogd; 3. P. Dingemanse Az.; 4. P. A. de Moor. RAAD VAN BIGGEKERKE. BIGGEKERKE. Vrijdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in voltallige vergade ring bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Simonse. Ingekomen o.m.: een schrijven van den minister van financiën, dat de definitieve uitkeering uit het gemeentefonds werd vastgesteld op 2221, terwijl reeds als voor schot 2670 is ontvangen; kennisgeving dat de bijdrage voor het gymnasium te Middel burg 229 bedraagt; een schrijven van den minister van sociale zaken, waarbij bepaald wordt dat 5.78 als extra hulp aan werk- loozen beschikbaar is bij een getal van ge middeld 11 werkloozen. Hiervan zal 2 per man of 22 voor rekening van de gemeente komen. Op een vraag van den heer P. Janse, of het bedrag dat door het Rijk beschikbaar gesteld wordt, in geld zal worden aange vraagd, antwoordde de voorz. bevesti gend. Ook deelde de voorz. nog mede, dat de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad door B. en W. is bepaald op 14 Juni a.s. Van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Zoutelande was een verzoek ingekomen, om, evenals vorig jaar, onder dezelfde voorwaarden ten ten te mogen plaatsen op het strand in deze gemeente. Dit werd z. h. s. toegestaan. Verder werd z. h. s. besloten tot aankoop over te gaan van een stukje grond van 520 ca a 0.20 per m2 van de N.V. Stoomtram Walcheren tot verbetering van de Stations straat. Voor de opname van de hoeveelheid wa- ervan door den eunuch deze wel gaande hebben gemaakt. Een overdaad van sterk gekruide schotels in geitenmelk gestoofde, en met rozijnen opgevulde kwartels, smakelijk aan het spit gebraden lamsbout, geurige mango's waar van het vleesch evenals boter smelt op de tong, al deze gerechten en nog vele andere verzadigden den verslindenden honger van Gray. „Heeft mijn heer behagen in zijn slavin?" vroeg de smeekende stem der jonge Grie- kin. Gray vond, dat deze merkwaardig veel geleek op die van Diana. Terwijl hij het zich gemakkelijk maakte op een breeden, zwarten divan, bedekt met oranje en karmijnroode zijden kussens, knielde zij voor hem neer. De bedienden hadden zich teruggetrokken, ze waren al leen. „Je bent heel mooi, inderdaad", ant woordde hij. Hoe heet je?" „Noem mij maar „Wie bemint", zei de jonge vrouw kwijnend. Ze keek hem aan van onder half neergeslagen oogleden. „Ik heb u lief, Oh dappere held!" Haar arm streelde even den arm van Gray. „Mij liefhebben?! Kom, kom, hoe wil je nu iemand, dien je voor 't eerst ziet, lief hebben", antwoordde hij lachend. Hij was met zijn gedachten bij heel iets anders. Hoe moest hij Diana antwoord zen den? (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5