MIDDELBURGSCHE COURANT ELLEN BARLAY'S (&GOESCHE COURANT) Een groot werkobject te Krabbendijke. MUSICAL SINGING GIRLS??? Militair verbond tusschen Duitschland en Italië. Basis voor het verdrag tusschen Engeland en Turkije gelegd. Mussolini vermoedelijk bemiddelaar. Nederland verliest van Zwitserland. Last van Uw zenuwen Verbetering van den zeedijk van den Karelpolder. Geraamde kosten f 148000. De onderhandelingen met Rusland. Een aanval op Rusland aan Polen voorgesteld In de Duitsch-Poolsche kwestie over Dantzig. Het Engelsche koningspaar naar Canada vertrokken. VOETBAL. Een wedstrijd met uitblinkende achterspelers WEERBERICHT. N.S.B.-candidaten voor den Gemeenteraad. „Doeltreffende bijdrage tot de verzekering van den vrede in Europa" zegt het D.N.B, Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurf kade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 8 MEI 1039. EERSTE BLAD. 182e JAAHG NUMMER 108. TWEE BLADEN. MAANDAG r^— Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Reeds geruimen tijd bestonden plannen om over te gaan tot verbetering van den zeedijk van den Karelpolder te Krabben dijke. De oeververdediging des polders n.l., be staande uit aaneengesloten rijen dakpan nen is van dien aard, dat algeheele verbete ring van den zeedijk noodzakelijk is. Voor den polder, welke 85 ha groot is, waarvan sehotbaar 70 ha, is het echter on mogelijk de kosten van afdoende verbete ring van den ruim 2600 m langen zeedijk geheel en al te dragen; vandaar dat ge tracht is het werk in werkverschaffing uit te voeren. De kosten van het werk worden geraamd op 148000, n.l. 80000 aan arbeidsloonen en 68000 aan materiaal. Reeds in April 1938 werd door het depar tement van Sociale Zaken een overheids subsidie toegezegd van 100 in de loonen, terwijl het Werkfonds zich bereid verklaar de een voorschot in de materiaal-kosten toe te kennen, groot 68000, tegen een renté van 1% af te lossen in 40 jaar, bij wijze van annuïteit. Niettegenstaande deze mooie aanbieding kon in 1938 alsnog niet worden besloten tot uitvoering der werken over te gaan, aange zien dan gedurende 40 jaar ruim 50 per ha aan dijkgeschot geheven zou moeten worden. Pogingen zijn daarna aangewend om een bijdrage in de kosten der verbeteringswer- ken te verkrijgen van achterliggende pol ders en de provincie Zeeland, benevens een lager rentepercentage over het toegezegde voorschot in de materiaalkosten. De bemoeienissen terzake hebben tot ge volg gehad, dat het rentepercentage over het voorschot ad 68000 is teruggebracht van 1% op 1 dat een tweetal achter liggende polders thans gedurende 40 jaar een bijdrage hebben toegezegd, terwijl Ge deputeerde Staten aan de Provinciale Sta ten zullen voorstellen, eveneens gedurende 40 jaren een bijdrage uit de provinciale mid delen te verstrekken. Door deze bijdragen van derden en het verminderde rente-percentage worden de jaarlijks voor den polder terugkeerende kos ten verminderd met bijna 800 of ruim 10 per ha. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van ingelanden is met algemeene stemmen besloten tot uitvoering van het werk in werkverschaffing over te gaan. Afgezien van de door derden toegezegde bedragen zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, van de ingelanden zelve ge durende 40 jaar een bedrag van plm. 40 per ha aan dijkgeschot moeten worden ge heven. Van de zijde der ingelanden werd den ontvanger-griffier, den heer A. A. Elenbaas te 's-Heer Arendskerke, dank gezegd voor zijn vele en succesvolle bemoeiingen in de zen. Het werkobject zal worden een zgn. cen traal werkobject. Wat het werk zelve betreft moet er plm. 34.000 m2 pannenglooiïng worden uitgebro ken; plm. 5200 m2 opnieuw gezet; plm. 26000 m3 grond worden geladen, getransporteerd en verwerkt en plm. 20800 m2 betonblok ken worden gemaakt en gelegd. De beton blokken zijn groot 50 X 50 x 25 cm. Het vervaardigen der betonblokken zal worden aanbesteed, echter moet daarbij ge bruik worden gemaakt van arbeidskrach ten, die den aannemer door de Rijksinspec tie worden toegewezen uit de bij de werk verschaffing toegelaten werkloozen. Reuter meldt uit Ankara: Naar verno men wordt, is een basis van overeenkomst bereikt voor een BritschTurksch pact van wederkeerigen bijstand ter waarbor ging van de veiligheid in de Middellandsche Zee. De bepalingen dezer overeenkomst zou den gelijktijdig in Engeland en Turkije, of wel in een communiqué, of door een ver klaring in het parlement, bekend gemaakt worden. De Sovjet-Unie zou van het geheele ver loop der besprekingen op de hoogte zijn ge houden. Men verwachtte, dat de Turksche minis ter van buitenlandsche zaken heden, Maan dag, in de nationale vergadering een be langrijke verklaring zou afleggen over de buitenlandsche politiek van Turkije. Reuter verneemt, dat de juistheid van bovenvermeld telegram te Londen niet in twijfel wordt getrokken. Evenwel wijst men er op, dat besprekingen tusschen En geland en Turkije nog gaande zijn, evenals die tusschen Londen en Moskou. In tegenstelling tot sommige berichten werd niet verwacht, dat in de Lagerhuis bijeenkomst van heden een verklaring over de EngelschTurksche overeenkomst zou worden afgelegd. Engelsche instructies naar Moskou gezonden. Havas meldt uit Londen: Zaterdagavond heeft de Britsche regeering instructies ge zonden aan den Britschen ambassadeur in Moskou betreffende het antwoord op het Russische plan ten aanzien van de organi satie der collectieve veiligheid. „Zonder een categorische verwerping te vormen -jan het Russische plan tot een mi litair bondgenootschap zoo schrijft de diplomatieke redacteur van de „Sunday Ti mes" hierover tracht Groot-Brittannië in de eerste plaats de onderhandelingen te beperken tot den bijstand van Rusland aan zijn Baltische en Balkanburen in geval van een agressie. Behalve wanneer Rusland bereid zou zijn tot een compromis, bestaat er gevaar voor een afbre king der onderhandelin- g e n". Havas meldt uit Warschau: Uit de dis cretie welke Beek gisteren in zijn rede in acht heeft genomen, leidt men af, dat de minister aanduidingen heeft willen vermijden welke de Duitsche regeering in een moeilijke positie hadden kunnen brengen. Men meent, dat het hier gaat om voorstellen, welke vooraanstaan de Duitsche leiders aan Polen gedaan zou den hebben inzake Sovjet-Rusland. Vol gens het agentschap Transcontinental Press zou Duitschland, nl. aan Polen een hTvfenSChappelijke actie teSen Rusland hebben voorgesteld en daarvoor territori ale compensaties m het vooruitzicht hebben voorgesteld. Indien dit juist is, is het ze kere, dat deze voorstellen door Polen van de hand gewezen zijn De publicatie zou bedoelen erop te wijzen, dat Duitschland Reuter meldt uit Berlijn: In buitenlandsche kringen alhier heeft men den hardnekkigen indruk, dat Duitsch land bezig is Mussolini uit te noodigen om te bemiddelen in het geschil met Polen. Uiteraard kan geen officieele bevestiging van deze meening verkregen worden. Italiaansche persstemmen. Ten aanzien van de Poolsch-Duitsche be trekkingen leggen de Italiaansche bladen den nadruk op de gematigdheid van Duitschland. In de Voce d'Italia vat Gayda het Duit sche standpunt in de twee volgende punten samen 1. Het Dantziger vraagstuk dient te wor den geregeld door een beslissing van de be volking der stad zelf. 2. Het is aan Polen, het initiatief te ne men voor hervatting van het contact met Duitschland tot regeling van de tusschen de beide landen bestaande vraagstukken, die in een acuut stadium zijn gekomen. Hieraan voegt Gayda toe, dat Duitsch land de gebeurtenissen niet wil forceeren, doch dat deze matiging van Duitschland niet mag worden uitgelegd als een aanmoe diging tot een misplaatste onverzoenlijke houding. De Koning en de Koningin van Enge land zijn Zaterdagmiddag uit Londen naar Portsmouth vertrokken, waar zij inscheep ten aan boord van de „Empress of Austra lia" om zich naar Canada te begeven. Reeds vroeg in den ochten stond een tal rijke menigte, waaronder vele Amerikanen, opgesteld langs den weg, welke het ko ningspaar bij zijn vertrek van Buckingham Palace naar Waterloo-Station zou volgen, om hen vaarwel toe te roepen. De beide Prinsesjes vergezelden hun ouders tot Ports mouth. Op het Waterloo-Station werd den Ko ning en Koningin uitgeleide gedaan door Koningin Mary en andere leden der ko ninklijke familie, voorts door Chamberlain en de andere leden van 't kabinet. De Ko ning, gekleed in de marine-uniform, en de Koningin met de beide Prinsessen, in het lichtblauw gekleed, traden rustig wande lend het met vlaggen getooide station bin nen, zoodat het publiek ruimschoots gele genheid had, de vorstelijke personen toe te juichen. Onder stormachtige toejuichingen van 'n geweldige menschenmenigte kwam de ko ninklijke familie op het station Portsmouth aan. De vorstelijke personen begaven zich eerst naar het Raadhuis, om, volgens een oud gebruik, de sleutels van het fort Ports mouth te ontvangen. Vervolgens begaven zij zich naar de haven en scheepten zich in aan boord van de „Empress of Australia", die, begunstigd door prachtig zonnig weer, des middags om 3 uur het anker lichtte, begeleid door tal van oorlogsschepen. agressieve bedoelingen had en dat Polen weigerde als instrument voor die politiek te dienen, met name, dat het zich verzette mee te doen aan een gewapend conflict met de Sovjets. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) Het Nederlandsche elftal heeft het inter nationaal seizoen gisteren te Bern besloten met een nederlaag tegen Zwitserland, na een wedstrijd, waarin tenslotte de zege is terechtgekomen bjj de ploeg, welke er het meeste recht op had. Tot aan het laatste kwartier is het een gelijkwaardige kamp geweest, doch toen bleek, dat onze tegen standers over een betere eindspurt beschik ten, en het scoren van het tweede Zwitser- sche doelpunt, vijf minuten voor het einde, is daarmede volkomen verklaard. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet bijzonder groot. In het stadion wa ren 15.000 toeschouwers. In de eerste minuten is het een spelver- kenning, een nerveus heen en weer getrap, waarin de verdedigingen evenwel de situ atie volkomen beheerschen. Anderiesen voert het tempo onmiddellijk hoog op en hij is het, die de voorhoede steeds aan het werk zet en ten aanval stuwt. Het spel be gint zich steeds duidelijker af te teekenen. Zwitserland valt aan in kort spel, waar Caldenhove en Wilders wel raad mee we ten, terwijl de aanvallen van Nederland een open karakter dragen en snel worden uit gevoerd, waardoor zij gevaarlijker zijn. Nederland leidt. Anderiessen, die het middenveld volko men beheerscht, geeft na 19 min spelen zui ver aan Smit af, die niet wacht, tot hij op tegenstand van de Zwitsersche achterhoede zal stuiten, maar na eenige trippels een laag, scherp in den rechterhoek geplaatst schot lost, dat Schlegel, verrast door dezen kogel, van vrij verren afstand, te machtig is (0—1). Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich geweldig is om aan den druk te ontkomen, maar nog blijft het Oranjeteam in het veld domineeren. On ze voorhoede slaagt er evenwel niet in de zeer sterke verdediging van onze gasthee- ren, waarin iedere speler zijn taak precies weet, voorbij te komen. Zwitserland ziet kans om den opzet van het spel te varieeren en het korte spel te veranderen in aanvallen langs den vleu gel, die, zooals begrijpelijk is, een veel ge vaarlijker karakter dragen. 11 gelijk. De samenwerking tusschen Stam en Wil ders is verre van goed en de Hagenaar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het mogelijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegglen, de ziel van de ploeg, den opbouwer van eiken aanval, krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keurig voor te zetten, precies voor de voeten van den aanstormenden Adamo. Als iedereen denkt dat hij in volle vaart een schot zal lossen passeert de kleine rechtsbinnen han dig Paauwe, struikelt over Caldenhove, weet zich te herstellen en den bal nog juist langs den uitloopenden Dijkstra in doel te plaatsen. Na 27 minuten is de stand 1—1 gelijk. Nederland beantwoordt dit doelpunt met enkele snelle aanvallen. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen en men mag met voldoening constateeren, dat het tot zoover een zeer aantrekkelijke wedstrijd is met een spannend karakter. Het over wicht van Nederland is inmiddels ver dwenen. Een zeer gevaarlijk moment voor het Zwitsersche doel volgt wanneer De Har der door den Zwitserschen doelman, op den grond liggend, bij de voeten vastgehouden wordt, zoodat deze niet in staat is den bal in het verlaten doel te trappen. De Harder komt ten val. Een strafschop zal hier wel op zijn plaats zijn geweest. Een zeker doel punt werd door een opzettelijke fout van Schlegel verhinderd. Maar de heer Baert, die de ontmoeting slecht leidde, heeft op het middenveld niets gezien door de wirwar van spelers. DE TWEEDE HELFT. In de eerste vijf minuten na de hervat ting blijven de verdedigingen de weder- zijdsche aanvallen volkomen de baas. Het meeste initiatief gaat nu van Zwitserland uit en Wilders en Caldenhove moeten alle mogelijke moeite doen om doelpunten te voorkomen. Het zwakke punt in de achter hoede wordt door Stam gevormd. Aebi krjjgt eenige mooie kansen die door slecht schieten onbenut blijven. Een sensationeel slot. De Zwitsersche ploeg speelt nu beslist be ter voetbal dan het Oranje elftal. De eind spurt wordt ingezet en Nederland is de ver liezer. 7 minuten voor het einde schijnt een prachtige aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich prachtig opgesteld en kopt zuiver in, hoog in den linkerhoek. Met een prachtigen sprong redt Dijkstra op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers, die natuurlijk teleurgesteld zijn, ontvangt, Twee minuten later valt toch de beslissing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewisseld, is in een duel van Caldenhove gewikkeld, in plaats van het leder voor Dijkstra te laten loopen en Amado achter te houden, tracht de Am sterdammer den bal zelf weg te werken. Hij slaagt daar in niet geheel en Amado ziet kans dank zij snel en handig reageeren het leder in doel te schieten, juist voordat Dijk stra hem bereikt heeft (21). In de laatste minuten is Zwitserland veel sterker. De Nederlandsche ploeg is ont moedigd. De wedstrijd is verloren. (ïngez. Meded.)J NABESCHOUWING. Zwitserland heeft de overwinning ver diend, dank zij de betere eindspurt, zooals wij reeds schreven. Dat dit mogelijk was, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Zwit sersche ploeg gaver was dan die der onzen. In hun elftal viel geen zwakke plek te on derkennen, in het Oranjeteam echter wel. Zoo waren Dijkstra en Stam onvoldoende en Van der Veen middelmatig, waardoor de andere spelers moesten bijspringen. Er kwam daardoor iets verwrongens in het spel van de ploeg. De lust ging er uit, ter wijl enkele spelers als Anderiessen, Bas Paauwe, Caldenhove en Wilders onnoodig zwaarder belast werden, hetgeen zich in het laatste gedeelte van den in voortdurend hoog tempo gespeelden wedstrijd moest wre ken. Vergeleken met den wedstrijd Nederland- Bei gië te Amsterdam is het spel der Neder landsche ploeg te Bern beter geweest, maar in één opzicht ontbrak er weer wat aan, namelijk de bezieling. Dit is weer te ver klaren door het feit, dat er tegen België nu eenmaal met meer overgave gespeeld wordt dan tegen elk ander land. Wij vernamen voorts, dat de Zwitsersche ploeg beter voet bal demonstreerde dan onlangs tegen Hon garije, waarvan men notabene met 31 had gewonnen. Dit wijst toch wel weer op de groote kracht, welke er in dit Oranje team onweerlegbaar schuilt. Wanneer wij het spel der Zwitsers ontleden, dan kunnen wij constateeren, dat de groote kracht in de verdediging ligt. Minelli en Stelzer zijn twee voortreffelijke backs. Zij werden uit stekend gesteund door de beide kanthalfs Bichsel en Springer, die zwaar onze vleu gelspelers dekten. Het was voor de onzen bijna niet mogelijk door deze verdediging heen te komen. Vernati dekte Vente wel goed, doch was in geenen deele een goede stopperspil. Het opbouwende werk kon hij voor een belangrijk deel aan de binnenspe- lers, die in een sterk teruggetrokken positie opereerden, overlaten. Daarbij was de ge routineerde Trello Abegglen de groote man, de grondlegger der aanvallen. In de voor hoede waren George Aebi en Amado ge vaarlijk. Wat de Nederlandsche ploeg oetreft, ook hier waren de beide achterspelers Calden hove en Wilders het meest opvallend. In dat opzicht zal men deze ontmoeting gerust kunnen noemen „de wedstrijd der uitblin kende achterspelers". Met het korte spel maakten de beide backs korte metten. De middenlinie had slechts één kwetsbare plek, namelijk Stam. De Hagenaar was absoluut onvoldoende. Daarentegen hebben Ande riessen en Paauwe prachtig gespeeld. Doelman Dijkstra heeft niet voldaan. Hij toonde zich niet betrouwbaar bij hooge bal len, zijn ingrijpen was aarzelend. Tenslotte de voorhoede: Draeger was Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwaar tot half bewolkt, droog weer, zelfde temperatuur, zwakke veran derlijke wind. UKKEL: matige wind uit Z.W. tot N.O. richtingen, bewolkte hemel, langdurige op klaringen, matige temperatuur, op het laatst van den nacht plaatselijk nevel of mist. Dl 9 Mei. Zon op: 4 h 18; onder: 19 h 36. Licht op: 20 h 06, Maan onder: 9 h 09. L.K. 11 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 8 4.13 16.32 10.35 23.00 Dinsdag 9 4.56 17.11 11.11 23.39 Woensdag 10 5.38 17.56 11.49 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 8 6.05 18.27 11.40 Dinsdag 9 6.44 19.03 0.02 12.17 Woensdag 10 7.23 19.44 0.41 12.57 Spoedig weer opgewekt en gekalmeerdme Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) snel en handig, maar hij werd onvoldoende gesteund door Van der Veen, die de min ste van het vijftal was. Ook de Heracles-man kon de goede op stelling niet vinden. Vente kon ook weinig uitrichten. Hij speelde zijn normale spel, doch deed geen buitengewone dingen. Wat Smit betreft, de Haarlemmer zal er beter aan doen de eerstvolgende weken zich wat rustig te houden in verband met zijn knie blessure. Natuurlijk- durfde hij zich na rust niet geheel te geven. Niettemin vonden wij hem den besten man uit de voorhoede. De Harder werd het minst in het spel be trokken, doch wat hij te doen kreeg, deed hij goed. Hij werd zwaar gedekt. WOLFAARTSDIJK. Door de pl. afd. van de N.S B. werden als eandidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de navolgende personen gesteld: 1 J. C. Koert, 2 G. Bur- gel, 3 Jan Florijn Janszoon. Het D N.B. meldt uit Milaan: De ministers van buitenlandsche zaken van Duitschland en Italië, Von Ribbentrop en Ciano, hebben bij hun besprekingen te Milaan op 6 en 7 Mei den bestaanden po- litieken toestand aan een zorgvuldig on derzoek onderworpen. Zij hebben opnieuw de volledige overeenstemming van de op vattingen der bei)Ie regeeringen in elk op zicht geconstateerd en besloten, aan de nauwe verbondenheid der beide volken uiting te geven door een veelomvattend politiek en militair verbond, De beide spilmogendheden hebben de overtuiging daardoor op doeltreffende wijze bij te dra gen tot de verzekering van den vrede in Europa. Tegen de omsingelings- politiek. De diplomatieke redacteur van Stefanl schrijft: Tijdens de besprekingen van Ciano met Von Ribbentrop werd besloten definitief, zelfs moreel, in een politiek en militair verdrag de betrekkingen van de beide as- mogendheden vast te leggen. Deze gebeurtenis moet worden bezien binnen het algemeen kader van den Eu- ropeeschen toestand, die, zooals allen dui delijk blijkt, gekarakteriseerd wordt door de politiek van omsingeling welke de bei de Westersche mogendheden tegen Duitsch land en Italië bedrijven. De pacten, wel ke Engeland, gevolgd door Frankrijk, rond de beide mogendheden van de as wilden organiseeren, worden gequalificeerd door het euphemisme van garantieverdragen en men verzekert, dat zij een vredelievend karakter hebben. In werkelijkheid beoogen zij vijandige hinderpalen en oorlogscoali ties te scheppen. De staten tegenover wie de waarborgen bedoeld zijn. worden niet openlijk aangegeven, doch zij schijnen zelfs geographisch nauwkeurig. Men betoogt, dat deze pacten zonder persoonlijk belang zijn aangeboden, maar in werkelijkheid beoogen zij een aantal staten in de banen der Westersche mo gendheden te leiden. Neutrale landen werden aangezocht zich aan te sluiten bij dit systeem. Deze toe stand nu werd tijdens het onderhoud te Milaan aandachtig bestudeerd en de bei de regeeringen hebben besloten, hun be trekkingen vast te leggen in een politiek en militair pact. Daarom beteekent het onderhoud te Mi laan een conclusie, welke de duidelijkheid ten goede komt. De standpunten der beide regeeringen zijn in een zeer nauwkeurig bepaalden vorm aangegeven. Alle geruch ten over mogelijke oneenigheden en bars ten in de lijn van de as zijn met een slag weggevaagd. Het pact te Milaan dient zich aan als een machtig instrument van den vrede. De indruk te Warschau. Havas meldt uit Warschau: De tot standkoming van het Duitsch-Italiaansche militaire verdrag heeft in politieke krin gen te Warschau geen verrassing ge baard. Men legt hier het pact uit a,ls een propagandamiddel, dat er toe bestemd is de Westersche mogendheden te doen bui gen en hun iedere illusie te ontnemen op de mogelijkheid de beide partners van de as te scheiden. Toch wijzigt dit pact geens zins het standpunt van Polen, dat bereid blijft zijn vraagstukken te regelen op ba sis van volkomen gelijkheid en weder- zijdsche verplichtingen. Men is van mee ning, dat de kansen op een vreedzame re geling van het Poolsch-Duitsche geschil hetzelfde blijven en berusten in handen van de leiders van het Derde Rijk, die, zooals de Poolsche pers dat dezer dagen zeide, thans het woord hebben. Niets bijzonders oordeelt Parijs Havas meldt uit Parijs: Voor zoover te Parijs mogelijk was een gezaghebbend oordeel te vernemen over het Duitsch- Italiaansche militaire verdrag schijnt de sluiting daarvan te Parijs geen grooten indruk te hebben gemaakt. Zekere kringen merken op, dat het te Milaan gepubli ceerde communiqué slechts een bestaan de verhouding op politiek, diplomatiek en militair gebied heeft gesanctionneerd. (Men zie verder: de Kroniek v. d dag).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1