NSCHRIJVIN&f |VAN NIEUWE LEERLINGEN vZZn Chr' Z,etenh"fc B'lh N00RDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREH 0.0. kerk en school. VLAAMSCHE KR0NUK. leger en vloot. afloop verkoopingen. BURGERLIJKE STAND. AD VERTERITTEN. dankbetuiging, karel jacobus van den berge, waarvan de uitvoering plaats had door de Midd. Begrafenis Vereeni- ging „De Nieuwe Onderneming", zonder eenige zorgen en kosten onzerzijds. RITTHEM. Opneming Wegen en Voet paden met de Kunstwerken. Dinsdag 23 Mei 1939 VOORJAARSSCHOUWING van wegen en voetpaden. 00STKAPELLE. Bewijs dat dagbladen óók om de advertenties worden gelezen. MIDDELB ARE^TECHNISCHEfSCHOOL VOOR BOUWKUNDE AMSTERDAM-ZUID Opleidingfvoor Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde. ■--.v go-Jarige echtvereeniging. KWADENDAMME. Het echtpaar Mari- nus Verbeem en Adriana Steenbakker vierde heden zijn zestig jarig huwelijks feest. Zoowel de ruim 80-jarige heer Ver beem als zijn 83-jarige vrouw, zijn nog goed gezond. De heer Verbeem fietst nog regelmatig naar Goes heen en weer; zijn vrouw is echter, mede door zwaarlijvig heid, slecht ter been. Opmerkelijk is dat het echtpaar thans in het huis woont, waar ze elkaar indertijd voor het eerst leerden kennen. De heer Verbeem is van Hoedekenskerke, zijn vrouw van s-Gra- venpolder afkomstig. Heel het dorp leefde mede met dit zeldzame echtfeest en tallooze familieleden, kinderen, klein- en achterkleinkinderen kwamen het echtpaar gelukwenschen. BAAD VAN WEMELDINGE. WEMELDINGE. Vrijdagnamiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Willem- sen. Afwezig de heer D. M. de Jonge; een vacature. De V o o r z. memoreerde het on verwachte overlijden van den heer J. A. Dominicus, in leven wethouder dezer ge meente. Sedert September 1915 raadslid en van 30 October 1931 wethouder, heeft de heer Dominicus de gemeentebelangen op de hem kenmerkende wijze behartigd, dat wil zeggen met een weloverwogen zui nigheid en voorzichtigheid. Spr. merkte op, dat het hem voorkomt, alsof de menschen, die een zuinig beheer willen voeren, schdarscher worden. Spr. zeide namens den Raad aan het graf van den ontslapene te hebben gesproken. Besloten werd medewerking te verlee- nen aan de extra-hulpverleening B ten behoeve van de werkloozen voor 1939, waarin de gemeente voor 2 per werk- looze zal hebben bij te dragen. Van den voorzitter van het centraal stembureau was bericht ingekomen dat -ter voorziening in de vacature J. A. Do minicus tot lid van den Raad is benoemd verklaard de heer Mart. Florusse. Deze diende zijn geloofsbrieven in, welke wer den onderzocht en goedgekeurd, zoodat tot zijn toelating werd besloten. Voorts werd besloten tot onderhandschen verkoop van eenige strookjes grond aan den Wemeldingschen Zandweg, ten behoe ve van de verbreeding van dien weg voor 0,40. De rooilijn voor de bebouwing aan den Hoogenweg op een perceel van den heer Jac. Wabeke werd vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer W a- b e k e inlichtingen omtrent het aantal te heffen opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, waarop de Kon. goedkeuring werd verkregen en of iets naders bekend is aangaande de grenswij ziging. De V o o r z. licht het eerste punt toe, op het tweede kan spr. geen nieuwe mededeelingen doen. De heer R u i s s e n besprak de rio- leering aan den Zuidelijken Achterweg, waarop de V o o r z. antwoordde, dat deze vooralsnog op zich zal moeten laten wachten. HET JUBILEUM VAN „APOLLO". WISSEKERKE. Donderdagavond gaf het muziekgezelschap „Apollo" alhier een con cert op de muziektent, onder leiding van den directeur, de heer C. Flipse, ter her denking van het feit dat het gezelschap op dezen dag vóór 50 jaar werd opgericht. Er waren verschillende bloemstukken aangebo den, o.a. van den bond voor Harmonie- en Fanfarekorpsen. Het jubileerende gezel schap werd o.m. toegesproken door burge meester Geuze en namens het bestuur der Oranjevereeniging. Van alle zijden waren gelukwenschen ingekomen. Een en ander bracht, mede dank zij het mooie weer, veel volk op de been, waarbij het blijkbaar niet aan de juiste stemming ontbrak. „Apollo" besloot zijn concert met een rondgang door de gemeente, tot groot ge noegen van de jeugd. SLUIS. Bij werkzaamheden aan het nieu we zwembad aan de Kalkboei waren de daartoe aangestelde werklieden juist klaar met het leggen van den dam, die het water van het kanaal moest tegenhouden, toen de ze dam doorbrak en het basin weer geheel volliep. Thans is men bezig dit water met de motorbrandspuit uit te pompen. Door de kommiezen van de directe be lastingen en accijnzen werden bij een sla ger hier ter stede twee stieren in beslag ge nomen en naar het kantoor vervoerd. OFFERBLOKKEN GELICHT. SLUIS. In de R.K. Kerk alhier zijn de of ferblokken gelicht, doch de buit zal den da der (s) wel niet meegevallen zijn, daar ze slechts eenig kopergeld bevatten. Door de plaatselijke politie werd een onderzoek in gesteld, doch den dader heeft men tot nog- toe niet kunnen ontdekken. - Benoemd met ingang van 6 Mei 1939 tot arbeider in tijdelijken dienst bij den Post-, Telegraaf— en Telefoondienst A. J. Risseeuw thans hulpbesteller te Groede en J. J. Poissonnier thans hulpbesteller te Schoondtjke. RANGEERDER ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag om half vier is op de cokesfabriek, te Sluiskil, de rangeerder M. Schele uit Aksel onder een wagon geraakt en ernstig gewond. Het rechterbeen werd onder de knie verbrijzeld en van den linker voet werden de teenen afgereden. Bovendien liep hij nog kneuzingen op. In zorgwekken- den toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. Geslaagd voor het machinisten exa- ien voor diploma motordrijver: de heer Rademaker te Hansweerd. K-rnnrff ,ed? slaagden voor het diploma Ktaamverpleging de zusters P. Boon van vl Urens en J- Steenhaard s s 1 n g e n, voorheen werk- XII. De Luiksche Watertentoonstelling. In onze officieele kringen is men op hét oogenblik druk doende aan de voorberei ding van de ontvangst, die Koningin Wilhel- mina bij haar bezoek aan het Belgische Hof van 23 tot 26 Mei aanstaande te beurt zal vallen. Reeds hebben eenige Vlaamsche bladen over dit bezoek gesproken en de bevolking opgewekt om door het onthaal, dat de Ne- derlandsche Landsvrouwe zal ontmoeten, het bewijs te leveren, hoe innig de gevoe lens zjjn, die ons, Vlamingen, ten opzichte van de zoo nauw aan ons verwante Noord- Nederlanders, zonen en dochters van den zelfden stam, verbinden. In het pasverschenen Mei-nummer van het Algemeen Nederlandsch Verbond „Neer- landia", komt een verzoek voor, dat wij hier in het kort willen weergeven, omdat het ons zoo alleszins juist voorkomt. Het is zeer waarschijnlijk, dat duizenden bezoekers uit Noord-Nederland van de ont vangst van H. M. te Brussel getuige zullen willen zijn. Het gebeurt te dikwijls, dat de Nederlanders, eenmaal te Brussel of elders in het Vlaamsche land, hun taal meenden te moeten verloochenen en van het Fransch meenden te moeten gebruik maken. Voor een dergelijke onlogische handelwijze was 30 of 40 jaar geleden misschien nog een schijn van rechtvaardiging aan te voeren. Thans is zulks niet meer het geval en daar om verzoekt het A.N.V.: „Dat alle recht geaarde Noord-Nederlanders, naar België overkomende, altijd en overal, in de hotels, op de trams, op de straat, hun taal zullen spreken en slechts dan van een andere taal gebruik zullen maken wanneer het vol strekt niet anders kan." Met voldoening heeft de Belgische bevol king vernomen, dat de Nederlandsche Ko ningin ook het voornemen heeft, 'een be zoek te brengen aan de tentoonstelling te Luik. Op het oogenblik wordt er koorts achtig gewerkt om op 20 Mei, den dag der opening, gereed te zijn. Het belooft een be langwekkende tentoonstelling te worden. De groote Belgische en buitenlandsche gebouwen worden opgericht langs een 80 meter breede baan. Een 300 meter lang, trapsgewijs gebouwd, terras wordt aange legd aan den oever van de Maas, waarop ge makkelijk een 20.000 toeschouwers plaats kunnen vinden. Onder de groote aantrekkelijkheden van de tentoonstelling noemen wij den kabel spoorweg, die de bezoekers op 100 m hoog te en over de Maas zal voeren, en die hun een prachtig vergezicht zal verschaffen, dat te zelfder tijd de tentoonstelling, de haven van Luik, de vallei van de Maas en het Al- bertkanaal zal omvatten. 3500 arbeiders zijn op het oogenblik aan hef werk en gedurende de tentoonstelling zullen er 250 bedienden aan het werk blij ven. Men berekende, dat de gezamenlijke wer ken omstreeks 250.000.000 millioen frank zullen kosten. 's Avonds zal een stoet van schepen van ongeveer 250 eenheden, samen ongeveer 1500 meter lang, hel verlicht over de Maas varen. Op deze schepen zal men allerlei voorstellingen van het leven van het water vinden: de bronnen van de Maas, de vogels en planten, de Fransche Maas, de Ardenner Maas met Sint-Hubert, Dinant en Namen, het Land van Luik, de Lesse, de Semois en het Albertkanaal. Verder voorstellingen van de Nederlandsche Maas en tenslotte de stad Luik in miniatuur. Op deze wijze zullen de toeschouwers een beeld krijgen van alles, wat te zien is langs de oevers van de Maas, van den oorsprong tot aan de monding. 2000 batterijen, ieder van 350 Kw zullen voor de verlichting zor gen. Bij den ingang der tentoonstelling zullen Robots, wezens van ijzer en staal, op gesteld worden om de bezoekers over alles in te lichten wat zij wenschen te vragen. Om een inlichting te bekomen, moeten de bezoekers op een knop drukken, waarop een oog van de Robot verlicht zal worden. Dat beteekent: Sf>reek! Na de vraag ge steld te hebben, zal de Robot antwoorden. Wanneer Gij niet begrijpt, hoe dit mogelijk is, zal ik u het geheim maar niet verklap pen. Om met een geestige noot te eindigen: De persdienst van de tentoonstelling houdt er een eigen taaltje op na, om de menschen in Vlaanderen en in Nederland in te lichten. Hij verkeert echter in de onderstelling, naar ik aanneem, dat dit Nederlands moet verbeelden. Ziehier een tweetal staaltjes: Voetbal. „Een vriendelijke wedstrijd tus- schen Engeland en België zal te Sclessin, op 30 April a.s., betwist worden. „Dat doet denken aan den officier van de piotten, die bij legeroefeningen den uitleg gaf: de man nen met witte armbanden zijn de vijand, die met roode brassards zijn de vriendelijke troepen Ook zijn er persvertegenwoordigers op bezoek geweest, hetwelk aldus werd aange kondigd: „Zij werden zoo op de hoogte ge steld zich rekenschap te kunnen houden met de belangrijkheid der werken en wer den overtuigd dat de Worlds Fair volstrekt op 20 Mei plaats zou grijpen" Hendrick de Vlaming. De dienstplichtige sergeant-admini strateur J. Gunst, van het 14e regiment infanterie, is met ingang van 1 Mei 1939 aangesteld tot dienstpl. sergeant-majoor administrateur. ZIJN OUDE GROOTMOEDER VERMOORD. Tegen kleinzoon 20 jaar gevange nisstraf geëischt en tegen mede plichtige 12 jaar. Op Zaterdag 21, Januari braeht de moord op de 82-jarige weduwe Stork, wonende aan de Lindengracht te Amsterdam, de Jor- daan in rep en roer. Binnen 24 uur had de politie de beide daders, de 19-jarige klein zoon Frans E. van de alleenwonende oude vrouw en diens vriend, de 25-jarige Leen- dert K., in handen. Ook drie mannen, die van den roofmoord hadden geprofiteerd, werden gevat en in het huis van bewaring opgesloten. Gisteren diende deze gerucht makende en afschuwelijke moordzaak voor de vierde kamer van de Amsterdamsche rechtbank. De moord op de oude vrouw, een beken de leenvrouw, werd Zaterdagmiddag 21 Ja nuari ontdekt door een dochter van de oude vrouw. Deze belde bij haar moeder aan. Er werd echter niet opengedaan en ten einde raad belde de bezoekster bij een buurvrouw. Boven gekomen zag zij tot haar schrik, dat de oude vrouw beweging loos op bed lag. Weldra was het haar dui delijk, dat er een afschuwelijk misdrijf was gepleegd. Een doek was om den mond van de vrouw geknoopt, op haar hoofd lag een kussen. De voeten waren met een koord gebonden en in haar mond had de dader een prop gewrongen, waardoor zij was ge stikt. Het was de politie, die spoedig ter plaat se was, duidelijk, dat roof de drijfveer was geweest. De vrouw, die regelmatig geld aan buurtbewoners uitleende, had tamelijk veel geld in huis gehad en bovendien had zü kort geleden haar pensioen als weduwe van een gemeente-werkman ontvangen. Enkele uren na de ontdekking arresteerde de politie den 19-jarigen kleinzoon van de oude vrouw. Hij werd met het lijk gecon fronteerd, doch aanvankelijk hield hij hard nekkig vol, dat hij onschuldig was. Den volgenden ochtend gelukte het com missaris Schreuder hem tot een bekentenis te brengen. Hij had eenige weken vóór den moord geld van zijn grootmoeder gestolen. Dit bedrag van ruim 400 was er vlug doorgejaagd. Op den Vrijdagavond vóór de ontdekking was hij met zijn vriend naar de woning van de oude vrouw gegaan. Aan vankelijk poogde hij zijn vriend nog te dek ken, doch tenslotte vertelde hij, dat ook deze een belangrijk aandeel in het misdrijf had gehad. Deze man werd eveneens gear resteerd en legde een bekentenis af. Zij hadden een bedrag van 450 buitgemaakt, nadat zij de vrouw hadden gebonden en haar een prop in den mond hadden geduwd. Enkele uren later werden nog drie man nen ingerekend, die een deel van den buit ten geschenke hadden gekregen of geld voor de jeugdige daders hadden bewaard. Verd. K. werd door deskundigen vermin derd toerekeningsvatbaar verklaard. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de officier van justitie tegen den hoofdver dachte Frans E. twintig jaar gevangenis straf wegens doodslag en tegen den twee den verdachte, Leendert K., vorderde hij wegens hetzelfde feit twaalf jaar gevange nisstraf. In beide gevallen vorderde het O.M. aftrek van preventief. TENNIS. POLEN—NEDERLAND 2—0. Het eerste enkelspel van den Davisbeker- wedstrijd PolenNederland tusschen Van Swol en Baworowski werd door den Pool met 97, 63, 60 gewonnen. De nederlaag van Van Swol in straight sats vond haar oorzaak in eerste instantie in het feit, dat Baworowski over een groo- ter repertoire van slagen beschikte dan on ze landgenoot. Hughan verloor in drie kwartier van Tloczynski. Ofschoon Hughan zeer moedig en met groote geestdrift speelde, was zijn tegenstander in alle opzichten beter. Met 60, 62, 61 is duidelijk de grootere kracht van Tloczynski aangetoond. Notaris mr. P. Loeff heeft Vrijdag in „de Vergenoeging" geveild de volgende per- ceelen, gelegen in de gemeente G r ij p s - kerke: ongeveer 0.9890 ha (2 G. 156 R.) weiland aan den Joost Jacobsweg zuidzijde. Ongeveer 0.4520 ha (1 G. 45% R.) bouwland aan den Joost Jacobsweg zuidzijde, ten westen van perc. 14. Combinatie 15 en 16 samen 1.4410 ha (3 G. 201% R.>. Kooper K. Huijsman Mz. zonder beroep te Sint-Laurens voor 2400. In de gemeente Meliskerke onge veer 0.4570 ha (1 G. 49% R.) Bouwland bij Mariekerke aan den Poppendamschen weg Ongeveer 0.4790 ha (1 G. 66 R.) Bouw land ten westen van perc. 16. Combinatie 16 en 17 samen 0.9360 ha (2 G. 115% R.) Kooper C. Dekker Jz. zonder beroep te Biggekerke voor 1530. Combinatie 2326 samen 2.5160 ha (6 G. 123 R bestaande uit bouwland en sprink ten oosten van Charlottenburg aan het Voetpad. Kooper: Js. Wisse Jz. landbouwer te Me liskerke q.q. voor 4790. Combinatie 2730 samen 2.1960 ha (5 G. 178% R.) bestaande uit weiland en bouw land aan den Kloosterweg en de Watergang. Kooper: P. de Visser Pz., landbouwer te Aagtekerke q.q. voor 3860. 0.9180 ha (2 G. 101% R.) Bouwland bij den Kloosterweg westzijde tegenover perc. 27, Kooper: Jb. Wisse Sz. zonder beroep te Meliskerke q.q. voor 1670. MARKTBERICHTEN. Middelhui g, 5 Mei. Groentenveiling Andijvie 924 c., Snijsla 39 c., Slavellen 515 c., Spinazie 2,56 c., Postelein 16 23 c., Witlof 12—28 c., Uien 1—3,5 c„ Prei 815 c., Nieuwe aardappelen 1119 c., al les per kg. Peën 1219 c., Raapstelen 12 c., Selderie 13 c., Rabarber 24 c., Ra dijs 0,51,5 c., Rammenas 22,5 c., alles per bos; Bloemkool 2132 c., Kropsla 1,5 6 c., Komkommers 1114 c., alles p. stuk. Goes, 5 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Groenten: Breekpeen 34, Lamsooren 79, Prei 7, Stoofsla 1617, Spinazie 2.507.50, Uien 2, Blauwe aard appels 3.50, Bonte idem 2.50, Bevelanders 2, Drielingen 1.50, per 100 kg. Rabarber 1 6.50, Raapstelen 1, Radijs 1.502, Ramme nas 13, Selderij 0.502, Wortelen 16 17, per 100 bos. Bloemkool 2035, Kropsla 2.80—7.10, Komkommers 12, Knolselderij 1, per 100 stuks. Bloemen en planten: Narcissen 1.506, Tulpen 8—8.50, per 100 bos, Violen 1.50, Flieren 0.50, Asterplanten 0.320.35 per 100 stuks. Kapelle, 5 Mei. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Spinazie 2,56, Snijsla 45, Rabarber 3 4, Aardappelen 2, per kg, Radijs 1 201.30, Bosselderij 1.302, per 100 bos, Bospeen 12 per bos, Glassla 2.202.90, per 100 krop Tulpen 310. Seringen 6, Sternarcissen 5 6, Lelie der Dalen 2,5, per bos. 's-Heer-Axendskerke. Van, 1 tot 30 April. Getrouwd: C. de Vroe jm. 28 j. te Bor- sele en W. M. Meyers jd'. 29 j., J. Wester- weele jm. 25 j; te Wieringen en E. Bliek jd; 26 j., W. van Boven jm. 25 j. en S. Witte jd. 23 j. Bevallen: P. de Jager, geb. Wijsse z.; J. Koole geb; Burgel d., C. Murre geb. Kerk- hove z., A. Boonman geb. Remijn d., C. de Koejjer geb. Wiskerke d., L. van Gar- sel geb. Koens d., P. Timmerman geb. Wondergem d,, F. de Jager geb. De Ja ger z., C. J. Braamse geb. Mulder d. (D.Z.) Borsele. Over de maand April. Be'vailen: J. W. Bunjes, geb. Ledeboer d.; J. de Jonge, geb. De Jonge z.; C. Murre, geb. Koole z. Ondertrouwd: J. Rijk 31 j. jm. en J. E. Huige 23 j. jd.; G. Krijger 26 j. jm. en C. G. Schikker 21 j. jd.; J. de Bue 23 j. jm. en C. C. Westdorp 24 j. jd. (D.Z.) Hoedekenskerke. Over de maand April. Overleden: S. de Regt 79 j. wed. H. Helm- strijd. Getrouwd: M. Poortvliet 30 j. jm. en M. Bal 26 j. jd. (D.Z.) Ierseke. Van 22 April6 Mei. Bevallen: A. Gebraad, geb. De Jong d.; H. P. Kosten, geb. Nijssen z.; J. A. Lamper, geb. Clement z. Overleden: C. v. Welle 80 j. wedn. C. Hirdes. (I.C.) Kapelle. Van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: M. Bruijnooge jm. 26 j. en C. M. Glas jd. 22 j. Getrouwd: G. Nieuwdorp jm. 26 j. te Kloetinge en T. Korstanje jd. 24 j., C. Traas jm. 29 j. en J. Bom jd. 28 j. Bevallen: J. A. de Klerk geb. Wisse d., M. Verhoek geb. Eversdijk z., A. D. Hoo- gesteger geb. Bramsen z., J. E. N. Schip per geb. Tholens d., G. M. Zuidweg geb. Hundersmarck z. (D.Z.) Kloetinge. Over de maand April. Bevallen: A. N. Deij, geb. Ruissen d.; D. Kole, geb. Blomaard z. Ondertrouwd: H. Hoogerbrugge 23 j. jm. te 's Heer-Arendskerke en N. A. Ruissen 21 j. jd.; E. J. Mieras 26 j. jm. en G. Nijs sen 32 j. jd. te Goes; I. de Rijcke, 21 j. jm. te Soeburg en J. C. Steketee 17 j. jd.; J. de Vroe 31 j. jm. te Goes en J. Schipper 28 j. jd. Getrouwd: C. J. v. Weele 30 j. jm. te Goes en A. Jonker 28 j. jd. Overleden: C. IJzerman wedn. C. Ver meulen 78 j. te 's Heer-AbtskerkeC. Buijs- rogge 72 j. jm (D.Z.) Kruiningen. Van 27 April4 Mei. Bevallen: A. J. Maat, geb. Weststrate z. Overleden: C. Uitterhoeve 71 j. jd.; W. Vermaire 72 j. echtgen. P. v. Boven. (I.C.) Rilland. Vap 1' tot 30 April. v Getróuwd: H. L. de Klerk jm. 23 j. en A. E. Steur jd. 23 j., G. Ruster jm. 36 j. en C., L. .Wiskerke jd,- 35 j. Bevallen: T. Westrate geb. Koster d., P. Meertens géb. Snoeijers z., H. C. van den Dool geb. Van der Bijl a., J. Traas geb. Schot d. Overleden: M. v. Baaien 79 j. echtgen. A. Kakebeeke, A. Kakebeeke 82 j. wed. M. v. Baaien. (I.C.) Waarde. Over de maand April. Bevallen: M. Sinke, geb. Blok z.; E. Wa terman, geb. Traas d.; P. J. van der Maas, geb. Bouterse z. Overleden: A. van Liere 76 j. wed. J. Ver eijs; S. van Liere 75 j. wed. L. van Koeve- ringe. Getrouwd: I. A. Wisse 37 j. jm. te Krui ningen en J. P. Allewijn 32 j. jd. (DJZ.) Wemeldinge. Bevallen: J. A. Leendertse, geb. Houte kamer z.; J. Paauwe, geb. De Goffau z. (I.C.) Wolfaartsdijk. Over de maand April. Getrouwd: J. L. Kloet 26 j. jm. en G. Sinke 25 j. jd.; P. Goud 21 j. jm. en K. Saaman 19 j. jd. BevallenL. H. Verheule, geb. Van Kloos ter d.; M. M. Rijnhout, geb. Van der Griet d.; D. Meyaard, geb. Vermeulen z. Overleden: J. Knuit 73 j. echtgen. D. Tol- hoek. (D.Z.) Kolijnsplaat. s> Van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: C Tollenaar jm. 28 j. te Wissekerke en J. Hoogerheide jd. 28 j. Bevallen: M. G. Verbrug geb. Wolse z., Overleden: J. Goulooze 67 j. echtgen. A. Bouterse, C. van Gilst 61 j. echtgen. J. Kramer. (N.B.) Kortgene. Getrouwd: P. M. Bouwense jm. 59 j. en P. de Voogd jd. 37 j. Bevallen. M. T. Markusse geb. Rein- houdt z. (N.B.) Kat». Bevallen: M. A. Goudswaard geb. Van de Plasse z. (N.B.) Wissekerkei. Van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: M. Karstanje jm. 25 j. wonende te Sint-Laurens en C. Flikweert jd. 23 j., P. A. Verburg jm. 23 j. en C. de Lange jd. 19 j., W. Wattel jm. 28 j. en P. Kramer jd. 26 j., J. de Visser jm. 26 j. en S. A. Begthel jd. 18 j., C. Welle- man jm. 25 j. te Kortgene en W. P. de Moor jd. 24 j., Z). C. Salomé jm. 24 j. en N. van Kooten jd. 22 j. wonende te Arn hem, C. Tollenaar jm. 28 j'. en J. Hoo gerheide jd. 28 j te Kolijnsplaat. Getrouwd: J. Post jm. 22 j. te Kortgene en K. A. Meulenberg jd 22 j., M. Karstanje jm. 25 j. en C. Flikweert jd' 23 j. Bevallen: J. Boot geb. De Wilde z., E. Jeronimus geb. Provoost d. Overleden: K. J. Schippers 67 j. echtg. M. H. van Hee. (N.B.) Heden overleed plotseling onze geliefde Man, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, pieter verhoeff, in den leeftijd van 29 jaar. Uit aller naam, Wed. C. VERHOEFF— DE BREE. Souburg, 5 Mei 1939. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ontvangen na het overlijden van onzen lieven Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, karel jacobus van den berge, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, C. VAN DEN BERGE. K. VAN DEN BERGE— JANSEN v. ROSENDAAL. Middelburg, 6 Mei 1939. Bleek 18. Wij betuigen hiermede onzen hartelijken dank aan de N.V. Ver zekering-Maatschappij „JOHAN DE WITT' voor de keurige rege ling van de begrafenis van onzen geliefden Zoon en Broer, Fam. C. VAN DEN BERGE. Middelburg, 6 Mei 1939. Bleek 18. Aanvangende 17 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders van In het tweede deel van de „Geschiedenis v. d. Times", het beroemde Engelsche dag blad, lezen wij hoe omstreeks 1850 het aantal verkochte nummers belangrijk grooter was dan bij alle andere bla den. Dit kwam vnl. doordat de Times veel meer adverten ties bevatte dan zijn concur renten. Ook in onzen tijd blijkt herhaaldelijk, dat het publiek een dagblad ook leest om de advertenties.Want ook de ad vertenties bevatten nieuws, waar vooral de vrouwen naar zoeken. Dit is uitsluitend bij dag bladadvertenties het geval. Vandaar, dat systematisch toegepaste dagbladreclame zoo doeltreffend is. DONGESTRAAT 12 Toelatingsexamen 18-21 Juli. Prospectus gratis.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3